„Algemeen en partij belangleidden tot aanvaarden benoeming in s gevallen goed mogelijk Socialist H. Kornfeld kritiseert beleid van het gemeentebestuur IN SCHIEDAMS BIOSCOPEN Legendarisch wereld deel op 't filmscherm Hij: in Holland wonen! Zij: fijn naar Italië B. Sjölin bedwingt kostelijke kazen zijn: ieder kijkt... 1 W. Kok zeven jaar raadslid voor CHU Radio Blanken in nieuwe winkelcentrum NOG EENS GASKOMFOREN IN DE RAAD HET VRIJE VOLK ZATERDAG 23 SEPTEMBER 1961 PAGINA 4 (Van een onzer verslaggevers) Schiedam heeft een nieuwe wethouder van gemeentewerken. Het is de 63-jarige heer W. Kok, die sinds een zevental jaren deel uitmaakt van de chr.-historische raadsfractie. De heer Kok volgt de heer Th. J. L. van de Berg op, die zijn functie enige weken geleden in verband met uitbreiding van zijn bedrijf heeft nèergelegd. Uit het welkomstwoord, dat burgemeester mr. J. W. Peek tot de heer Kok richtte hij diens intrede in het college van B. en W., bleek, dat de heer Kok deze functie nu niet bepaald had ge ambieerd. Het algemeen en het partijbelang hebben hem er toe gebracht de taak van wethouder te aanvaarden. Doktersdiensten Predikbeurten DWS-dames slaan voor zware slrïjd Scheidsrechters in KNVB gepromoveerd (Van een onzer verslaggevers) Het socialistische raadslid de heer H. Kornfeld is in de raads vergadering van gisteravond teruggekomen op vragen, die hij onlangs heeft gesteid naar aanleiding van de stopzetting van de verhuur van gaskomforen. Hij voegde er nieuwe vragen aan toe, verklaarde niet bevre digd te zijn door de antwoorden van B. en W. en kwam ten slotte met een aantal voorstellen. De heer Kornfeld verzocht het gemeentebestuur om een schriftelijk onderzoek in te stel len bij de kopers van aanvankelijk verhuurde gaskomforen en hen desgewenst weer als huurder te accepteren. Hij wilde voor de toekomst de verhuur van gaskomforen normaal voortgezet zien. In Passage ziet u het legendarische werelddeel Atlantis, bevolkt door prachtige gekostumeerde lieden, die een hoge graad van technische en culturele ontwikkeling hebben bereikt, maar gestrande schepelingen uit andere continenten dwang arbeid laten verrichten en aan griezelige experimenten onder werpen. Hartstocht Beheerskwestie Wethouder Van Kinderen conclu deerde tot besluit van zijn uitvoerig Juridisch betoog, dat hier geen aan leiding was geweest om de raad te laten beslissen. Volgens de wethouder was hier sprake van een eenvoudige beheerskwestie. Zildag van Nederlancl-Israël Uilslagen damclub Als Guiliano Cantini over een maand of drie getrouwd zal zijn met de lieftallige Betty Kruger, dan is er geen gelukkiger man in de wereld. Wonen in Holland, een Hollandse vrome. Géén vrouw blijer in heel Rotterdam als Betty Kruger straks niet tederheid haar huwelijksjapon weghangt. Wonen in Italië, een attente Italiaanse man Italiaans eten Welaan Italianen sleclu? Zeeman W. Kok nu wethouder van gemeentewerken De Schiedamse gemeenteraad, gis teren onder meer ter benoeming van een nieuwe wethouder in vergadering bijeen, bracht 35 stemmen uit. waar van twee blanco en één onleesbare. Van de 32 geieïige stemmen waren er 23 voor de heer Kok en vier voor de heer J, J. van Woerkom (v.v.d.i. De heer Peek voegde aan de geluk wensen namens de raad toe: 'Wij we ten. dat met uw benoeming tot wet houder geen lang gekoesterd verlan gen in vervulling gaat. Hier is geen sprake van een kroon op uw politieke loopbaan. Integendeel: het was u liever ge weest. wanneer u op deze leeftijd uw eigen leven had kunnen leiden. Als principieel man echter heeft u zich ten slotte bereid verklaard om deze zware taak op u te nemen.' 'En zwaar is een bestuurstaak in deze jaren,' zo vervolgde dè burge meester, 'want onze stad maakt een ontwikkeling door als nooit tevoren.' De heer Peek wees op de ophanden zijnde wijzigingen en de nieuwe ver-, houdingen, als het plan Rijnmond In de openbare vergadering van de Schiedamse gemeenteraad Is vrij dagavond de heer W. Kok, raadslid voor de CHU, gekozen tot wethouder van gemeentewerken in de vacature Th. 3. L. van den Berg. De heer Kok was voorzitter van de christelijk-his- torisehe fractie. Hij kwam op 25 juni 1954 in de Schiedamse gemeenteraad als opvolger van de heer G. van der Vlies. De heer Willem Kok, die van be roep accountant is, is een bekende functionaris in de kringen van chris telijk onderwijs. CHU en de Ned. Herv. Kerk. Hij trad in november 1954 tot het bestuur van de Vereni ging tot Bevordering van Christelijk Onderwijs in Schiedam toe. Toen vorig jaar een Vereniging iot Bevordering van Christelijk Middel baar en Voorbereidend Hoger Onder wijs in Schiedam werd opgericht werd hij de voorzitter. Hij heeft zitting in diverse gemeentelijke en semi-over- heidscommissies. Zo is hij lid van de Commissie voor de Woningdienst, van de Com missie voor Onderwijs, van de Com missie voor het Ziekenhuis, verder van de Beroepscommissie voor de Woonruimtewet. 1947. van het stich tingsbestuur Bad Groenoord. Hij is tevens penningmeester-wa a roemend voorzitter van de Jacoba Geertruida Hoekstichting. een charitatieve instel ling. die de belangen van blinden be hartigt. De heer Kok is op 26 april 1898 te Schiedam geboren. wordt aangenomen. Hjj sprak de hoop uit. dat zyn zeven jaren er varing in de raad de heer Kok tot een steun zouden zijn. De nieuwe wethouder beaamde het geen burgemeester Peek had gezegd over de wijze waarop hij het wet houderschap aanvaard had. 'Dit betekent een wijziging in mijn levensomstandigheden, waaraan ik nooit heb gedacht en die ik nooit zou hebben geambieerd zeker niet op mijn leeftijd en te meer niet. omdat mün werkkring mij volledige voldoe ning schenkt.' Een groot deel van de eerste toe spraak die de heer Kok als wethou der hield, bestond uit scherpe kritiek op de wijze, waarop een Schiedams dagblad tevoren aandacht heeft ge schonken aan de wethoudersverkie zing, en op uitlatingen van een der raadsleden in een interview met dit blad. De volgende artsen hebben in het komende weekeinde dienst. A. Q. C. Kolmp. Jul. van Stoibergstraat 3. tel. 69952; W. T. P. Nijenhuis, BK-laan 154. tel. 69880; J. Mokkenstorm, Van Ruysdaeliaan 52b. tel. 64098. Apotheek: Van Westendorp, Singel 83. Hervormde Gemeente. Grote Kerk: 10 u ds J D Smids, 5 u ds J G Jansen «jeugddiensti. Bctheikork: 10 u ds H W Hemmes. 5 u ds W L Dekker. Maasbracht. Opstandingskerk: 10 u dr Honders, Sassenheim. 7 u ds D J Spaling. Vredeskerk: 9 en 10.45 u dr L J Cazemier, 7 u ds J D Smiös. Ned. Prot. Bond: 10.30 u ds J E Tuininga, Voorburg. Oud-Kath. Kerk: 10 u hoogmis. Leger des Heils: 10 u heiligings- samenkomst. 18.45 u openluchtsa menkomst. telkens onder leiding van brigadier M, Jansen. Jehovah's Getuigen. Volksgebouw 6.30 u Wachttorenstudie; woensdag 7.30 u dienstvergadering en theocra tische bediening'sschool. Het sinds 1952 in de Mesdaglaan gevestigde bedrijf „Radio Blanken" opende vrijdagmorgen in het winkel centrum van de Mgr. Nolenslaan een tweede zaak. Reeds vijfmaal moest in de Mesdaglaan worden uitgebreid en met een vooruitziende blik werd nu een van de winkelpanden in het cen trum van hef snelgroeiende Nieuw- Iand betrokken. Meer showroom dan winkel heeft i „Radio Blanken" hier gecreëerd. De Schiedamse firma H. E. Brouwer j bracht de nieuwste snufjes op het gebied van de moderne winkelinrich- ting van toepassing. j Ongeveer tachtig verschillende j types radiotoestellen en de nodige televisie modellen zijn in de 200 m2 ruimte smaakvol uitgestald. Ongeveer 40 meter etalageruimte, die nog uit- j gebreid zal worden met een grote j buitenvitrine, vormt een blikvanger.) Nieuw zijn de wandrekken, waarvan l de opstelling te wijzigen is, evenals j de op rails aangebrachte vitrines,! waardoor met enkele handgrepen de j etalage een geheel ander aanzien krijgt. De wandbetimmering geeft j aan alles een prettige sfeer waarin de artikelen aantrekkelijk uitkomen, j In deze vorm en uitvoering past de nieuwe zaak geheel in het huidige j winkelniveau van dit deel van de Mgr. Nolenslaan. Zondag ontvangen de dames van D1VS het Roermondse Swift. Dat hieruit een goede wedstrijd voort zal komen ligt wel in de verwachting. DWS dat in de overgangsklasse de leiding heeft, wordt op.de voet ge volgd door Swift. Wanneer het DWS iukt om de puntjes in Schiedam te houden, dan hebben de dames zich weer wat vaster aan de kop genes teld. Voorlopig houden we het op een gelijk spel. De heren van DWS ontvangen het Haagse Forto. Hoewel de heren in goede vorm z(jn zullen zij zondag ste vig aan moeten pakken om het tot een overwinning te brengen. Dames DWS 2 ontvangt Actief 2. Hier schuilt wel een goede overwin ning in. Heren DWS 2 zal het tegen stad genoot UVS niet tot een overwinning kunnen brengen. ZATERDAG Bioscopen: MONO POLE: Op het «poor der ver dwenen vrouwen, 2 uur. De wet, 7 en 9.15 uur. PASSAGE: Slavenopstand in Atlan tis, 2, 4.15, 7 en 9.15 uur. Diversen: MAASBOULEVARD: Jeu cd Jolijt 1961, vliegerwedstrijd, 15 uur. CHR. SOC. BELANGEN: RehO&Oth- school, afscheidsavond, s uur. Werkende Jeugd, contacavond, 8 u. MUSLS SACRUM: Sociëteit Nieuw- land, startavond, 8 uur. IRENE: Mlddcnstandscursus, feest avond. 8 uur. ZONDAG Bioscopen: MONOPOLE: Op het spoor der ver dwenen vrouwen. 2 en 4.15 uur. De wet. 7 en 9.15 uur. PASSAGE: Slavenop3tond in Atlan tis, 2, 4.15, 7 en 0.15 uur. Diversen: WIJKCENTRUM: R.-K. instuif, 8 u. IRENE: Sociëteit GulUaume, 20 uur. Apotheken: Backer, St.-LIduinastraat oo. De KNVB-scheidsrechters L. van Ravens en H. v. d. Veer zijn naai de A-klasse gepromoveerd. In deze groep der prominenten zijn slechts negen arbiters ingedeeld, o.w. vijf internationalen. Wethouder mr. M. J. M. van Kin deren kon daarmee niet akkoord gaan. maar beide standpunten be naderden elkaar ten slotte enigszins In een oplossing, die door de frac tievoorzitter der PvdA, mr, II. B. Engelsman, werd gesuggereerd. De heer Engelsman zei: „Ik kan mij niet voorstellen, dat het college so ciaal zwakkeren, die bezwaarlijk een gaskomfoor kunnen kopen, niet te gemoet zou komen". Wethouder Van Kinderen wilde die mogelijkheid wel in overweging nemen; zij. zal echter vervallen, als ook het instituut van verhuur van gaskomforen is vervallen. Nutsbedrijf De heer Kornfeld gaf een uitvoe rige uiteenzetting van zijn visie op de stopzetting van de verhuur. Hij wees erop. dat ruim zevenduizend huurders hierbij zijn betrokken.. Een tekort aan vakarbeiders, aldus de heer Kornfeld, vindt men bij elk be drijf: dit rechtvaardigt de stopzet ting van de verhuur nog niet. Per slot van rekening is het gasbedrijf een nutsbedrijf. „Was er geen andere oplossing mogelijk?" zo vroeg het socialist!- Ook de Griekse visser Demetrius «'Anthony Hall) wordt aanvankelijk erg wreed behandeld, hoewijl lay de Atlantische prinses Antillia (Joyce Taylor) het leven heeft gered. De slaven komen in opstand kort voor dat een vulkanische uitbarsting heel Atlantis verwoest en doet verzinken. Demetrius en zijn prinses ontsnap pen op het nippertje per vissersboot. „De film heeft ais Nederlandse titel „Slavenopstand In Atlantis" en is ge regisseerd door George Pal, die als een specialist geldt, in het aanrich ten van wonderbaarlijke en sensa tionele taferelen. Vooral zijn slotstuk, waarin hij de tempels en paleizen van Atlantis in' vlammen doet opgaan, is een knap staaltje van trucage. Zijn pogingen om de toeschouwer met die kleurige kolder te overbluffen, werken echter eerder komisch dan angstaanjagend. Wie Eddie Constantine zegt. die zegt er in één adem bij: dure. mooie vrouwen. race-auto's, raceboten, vliegtuigen, brute misdadigers en speels gegeven knock-outs. Die laat ste geeft Eddie natuurlijk: de boeven in het drama mogen niets anders dan klappen krijgen. Ook „Op het spoor der verdwenen vrouwen" trekt Eddie, nu in de rol van parfumfabriekbedrijfsleider, weer met blote vuisten en in doornatte, maar eeod geperste broek op tegen lafhartige vrouwenhandelaars, die be slag weten te leggen op tal van mooie meisjes. De grootvader van een van de meisjes steelt Eddies aangenomen dochtertje en komt hem dat vertel len in zijn weelderige kantoor. Hij deed dat om hem te dwingen achter zijn verloren geachte meisje aan te gaan. 's Middags in M o n o p o 1 e. Heel wat hartstocht barst formi dabel los in de Franse film „DE WET" die door Jules Dassin is ge maakt naar een in 1957 met de „Prix Concours" bekroonde roman van Ro ger Vailland. „La lof speelt in een doodarm plaatsje in Zuid-Italië, aan de Adria- tisehe Zee. Men amuseert zich daar met een gevaarlijk en verboden spel letje, dat „de wet" heet. In een ge zelschap bepaalt men door het lot wie voor zolang een kruik wijn duurt de baas is. Deze baas mag dan trei teren, beledigen, kwellen zoveel als hij wil. Dit spelletje nu is symbolisch voor het leven in dat dorp. Er zijn een paar mensen die macht hebben. Don Cesare, de landeigenaar, MatteoBri- gante die alles controleert. Niemand durft hun iets in de weg te leggen. Behalve een jong meisje, Mariëtte, dat de wet aan haar laars lapt. Na allerlei tweernde en tragische gebeur tenissen weet zij. wanneer de gran dioze Don Cesare gestorven is. de mensen „vrij" te maken. In Mono- po 1 e. sche raadslid zich af. „Zou hier bij voorbeeld de sociale werkplaats, waar zulk uitstekend werk wordt gedaan, geen oplossing kunnen brengen? Het verlies van 8.000 op een winst in 1959 van 594.858.24. alleen in de afdeling gas. is toch mijns in ziens niet verontrustend en zeker geen reden tot afkappen van de so ciale functie van het, bedrijf". De heer Kornfeld bestreed B, en W„ als dezen zeggen dat hier slechts sprake is van een enquête. De heer Kornfeld wilde dus de mogelijkheid openen om kopers van gaskomforen, die spijt hebben van hun aankoop, opnieuw tot huur te doen overgaan. Hij wees erop. dat de reparatie van een oud en de aan koop van een nieuw gaskomfoor nu voor weinigen een bezwaar zijn. maar dat dit gemakkelijk kan ver anderen in minder gunstige tijden. De heer Kornfeld benadrukte, dat naar zijn mening de raad tevoren over de maatregel van stopzetting van verhuur bad dienen te beslis sen. De wethouder bleet erbij, dat de benadering van de huurders door de Technische Bedrijven liet karakter van een enquête had gedragen. „Nie mand is onder dwang gezét", zei de wethouder en: „Als er dan a! .eens rigoureus is opgetreden of als een enkele huurder te snel onder de in druk is geraakt van de huurverho ging. is het college wel bereid om eventueel weer tot verhuur over te gaan in zo'n geval". Met resultaat is dus, dat „spijl- optanten'' inderdaad bij het gemeen tebestuur terecht kunnen, waarna de koop wellicht ongedaan kan. worden gemaakt. De heer Kornfeld was met deze gang van zaken nog niet helemaal tevre den. waarop wethouder Van Kinde ren toezegde, dat in de speciale ge vallen van sociaal zwakkeren soepel zal worden opgetreden met de ver huur van paskomforen. De Kamer van Koophandel en Fa brieken voor de Beneden-Maas maakt bekend, dat de secretaris van de Kamer van Koophandel Neder landIsraël op donderdag 12 oktober a.s. des namiddags van 1.303 uur aan de Schiedamseweg 49 te Vlaar- dingen ten behoeve van het bedrijfs leven voorlichting zal geven over o.a. de mogelijkheden van de handel met Israël. Belangstellenden voor deze zitdag gelieven zich vóór dinsdag 3 oktober a.s. telefonisch met de Ka mer te Vlaardingen in verbinding te stellen voor het maken van een af spraak. Bordenwedstrijden damclub Schie dam: A. RisseeuwJ. C. Onink 0 2; C. W. SleeuwenhoekA. v. Otter- 3oo 1—1; W. SpruytJ. C. Cabri af gebroken: M. v. Erkel—J. v. Straa- ten 2—0: C. Korpel—J C. 'i Hart 1—1. Ladderwedstrijd: L. BreevoortJ. de Wilde 2—J Donderdag 23 .september kor.U Vreewijk naar S-hvscLri voor A» competitie in de ht-f n n a.c.t derlijk spaghetti moeten hebben en dol zijn op zijn pizza. ,,'t Fijne is." zegt hij, „dat deze mensen kómen om Italiaans te eten. Ze vinden niet. gauw iets gek en weten te smullen. Plezierige gemoedelijke klanten, altijd. Ge moedelijk is de Nederlander in het. algemeen wel ik bedoel dc gróte mensen, niet die als in En schede." Tie moeilijkheden van zijn land genoten In Twente hebben zijn geloof in Nederland niet geschokt Hij blijft graag nog een poos, on danks ons klimaat en ondanks on-.- belastingen: „5Vat zijn die hoor. zucht hij. Tja. als je zelf wat beginnen wii! dan te!; eike gulden. Maar er is toch een troost voor onze sym pathieke gastheer: was hi', in Ita lië gebleven dan had hij ook mi litaire dienst moeten doen. En wat verdien je als soldaat? Guiliano Cantini lacht har telijk: 't is een hangijzer, niet zó heet natuurlijk, want daar voor is de zaak te grappig. Ach, en. verwijten kunnen er ook op den duur niet van ko men, want hoezeer hij het in Nederland ook naar zijn zin heeft en hoe graag hij hier ook nog een jaar of wat blijven aai eens zal hij wel terug moe ten. Terug naar Viareggia, de dure badplaats die zijn geboorteplaats is en waar hij een eigen zaak hoopt te beginnen. De heer Cantini is bedrijfslei der in een Italiaans restaurant aan de Westerstraat in Rotter dam. Hij kwam een maand of acht geleden hier waarom? „Als je Italiaan bent, jong en weskzaam wilt zijn in het restau rantbedrijf. dan staat je maar een ding te doen: weg te gaan. de grenzen over en her en der te werken. Om talenkennis op te doen en de smaken tan de volken ie leren kennen." Cantini werkte in Duitsland. Frankrijk, Zwitserland en Enge land en monsterde zelfs eens op een schip om in Amerika eens rond te kijken, 't Viel niet. mee want wat hij zag was kust en daar viel niets te leren. Dus kwam hij terug naar Hol land. dat hij kende: al eerder im mers had hü hier een maand of acht gewerkt. Toen had het lot gewild dat hij terecht kwam in een zeer duur restaurant, waar zelfs de Nederlandse gasten zich van het Frans bedienden. Van taaistudie kwam niets. Ja. hij meent het wel: Holland ligt hem ën hij vindt Rotter dam gezellig, een stad om fijn in te werken. Vee! Italiaanse en Franse gasten krijgt hij uiteraard: officieren van de schepen, men sen, van de consulaten. Maar toch ook Nederlanders, die onveran- Als je dag in dag uit in de onmiddellijke omgeving van een aantal operatieka mers medische instrumen ten steriliseert, noudan wil je er wel eens uil. B. SjÖlin uit Gotenborg liaakt. naar gezelligheid. Wal doet hij als de boog ontspannen moet? Naar Holland, gaan. Elke vakantie is hij hier, zomaar, zonder bindingen, omdat Holland zo plezierig is. Met Pasen begint die Holland - kriebel: hü pakt zijn wagentje en rijdt zuid-west. „September in Holland: de zomer begint," verzuchtte Fi- ricano Saivatore een likje iro nisch. 't Zat hem hoog, ons klimaat en hoe begrijpelijk als je van Sicilië komt. Het was geen te kort aan werk, dat hem uit Palermo dreef, veeleer de drang om wat van de wereid te zien en talen te leren. Want talenkennis is in een toeristenland ais Italië een zaak van belang en men is bereid ervoor te betalen. Maar toch: ook al heeft de jonge Saivatore nog wel wat om zwervingen door Europa voor de boeg, het liefst ging hij eigenlijk maar weer naar Sicilië terug. Om dal klimaat van Wesl- Europa ja. maar toch ook om zijn familie en zijn vrienden. Om Pa lermo. „Nieticaar?" vraagt hij. „Iedereen heeft toch een vader stad waaraan, hij een beetje ge bonden is?" Hij'woont op een kamer in Rot terdam-West en heeft geen echte vrienden. Internationale ontmoe tingen ja. vrij veel zelfs, maar van het wat, vluchtige soort. Je kunt, lopen door Rotterdam, een schone, ja zelfs mooie stad. Als Je landgenoten ziet, niet luidruchtig zijn. Want dan kijkt iedereen. „Waarom denken de mensen dat alle Italianen slecht zijn? Waarom begrijpen ze niet dat er goede en slechte Italianen zijn, zoals er goede en slechte Neder landers zijn?" Twente heelt hem kennelijk wel gepakt. .Aan beide kanten schuld," zegt hü- ,3egrijp: de meeste Italianen kwamen van het. platteland en pasten zich zo snel niet aan. Was het zó erg? Als er een dronken is zet je hem er vier kant uit. Maar je plakt geen bordjes op de ramen." Jk zag een tv-film aver Sicilië laatst. Een aaneenschakeling van armoedige krotten en slechte stra ten. Daar had je het weer: een vertekend beeld. Waarom? En als er dan kier en daar wel armoe is, wat dan nog? Een ar beider met vijf kinieren kan elke dag vijf gulden thuis brengen en heel gelukkig zijn. Want, hij heeft, dingen die u mist: zijn zon én zijn goedkope voedsel. Hij is ge lukkig. Het leven is voor hem niet slecht. Zie je, dit heb ik vooral geleerd: eigenlük zouden alle Italianen eens een poosje in andere ianden -oTiri moeren kijken Hij weet zelf niet wat dat nou is, die voorkeur voor dit zeer ge cultiveerde staatje. Wat aarzelend probeert hij het: de mensen plezierig, de steden gezellig, dn wegen goed. het leven niet duur ja. en mcér, hoe zal ik het zeg gen?" „We zijn in Italië geweest, tien dagen. Magnifiek, zonder twijfel. En toch: we waren er niet zo thuis als hier," We? Zijn metgezellin is IAllemor Eksfrand en hij laat er geen twijfel aan dat. zij er al net zo over denkt als hij. Een iaar of tien celeden kwam hij hier voor 't. eerst; op een schip want hij voer. *t Pakte hem ergens zo dat hti aan het lezen ging. Een Engels boek over de slag om Arn hem bracht hem zelfs naar de Airborne-begraafplaats in Ooster beek en naar de immense groen witte vlakten van Margraten. Hij ként. ons land. Half september een jaar geleden stookte Poortwachter thuis dc kachel op. Nu zat hij puffend van de warmte tegenover een jonge, blonde Zweed, die al zijn hemden als zeer overbodige ballast in zijn camping -kantine had gelaten en er dus zeer bloot en zeer zomers büliep. Hü lacht. „In Heidelberg ver telde ons een Nederlandse hoe slecht het weer wel was geweest. Stel je voor: komen we hier bij een stralende zon. Daarna: de ene dag nog mooier dan de andere. Zie je. zelfs in Italië was ik nooit zo bruin, geworden. Maar een ding moesten we toch eens afleren, vindt hij: autoraces houden in de steden; Hij verwacht heilzame invloeden van de nieu we bepalingen voor de oversteek plaatsen op de Hollandse haast- hebbers. Zweden kent ze al lang. En ook al is h(j zelf dan automo bilist het werkt heel goed, zegt hU Stug doorgaan moeten we zijns inziens met iets anders: met kaas .maken en uitsmijters bakken. Hij heeft in zijn wagen een zeer groot mes. Om zeer grote kazen te be dwingen "i

Het Vrije volk | 1961 | | pagina 1