ik zorg zoeken.77 Mos Koningin Juliana komt m op Feestelijk programma \'pr0gl voor dag in september j Twee eerste WF-teams zondag tegen Quintus „Plunderaars mei wesfernromantiek gpSLU Pvd A-vrouwen Lezing over Nieuw-Gumea am voor koninklijk bezoek Rensenbrink op boekenavoncl over dieren njNlMWJEj SGH5EDAMSE MIERTJES lil'"" ft Start bouw scholen en gymnastiekzalen Burgerlijke Stand Visafslag Wisselkoersen GEVONDEN Doktersdiensten Predikbeurten -'VRIJDAG 6-APRIL 1962 PAGINA 4 (Van een onzer verslaggevers) „Ik lieb net een telefoongesprek gehacl met een man, die ik allang ken. Vanaf de jaren, dat we allebei grote kerels waren, maar toch nog jong... Hij is een prachtvent. We praatten over de tijd, toen de Bergweg het einde van Rotterdam was. Als het vroor, liepen we over de spoorbaan het weiland in, naar de Bergse Plassen. En we schaatsten nog, als het water voor ons uit golf de. Gevaar zagen we niet Het is zijn eerste verhaal. En het wordt door tientallen an dere gevolgd. De verteller is K. J. Heyboer, een man met een rijk leven achter zich. Een bijna tachtigjarige, die, met prach tige herinneringen, toch volop leeft in het nu en vandaag. Zijn aandacht dwaalt niet af Die van de luisteraar evenmin, want K. J. Heyboer vertelt ie vendig. Hij springt twintig laar terug, nog eens veertig jaar terug, zit dan weer in april 1962 of is ineens een vijfjarig Zeeuws jongetje, aan 't „ijsje piepen". School Sport Korfbal Aanbeveling Dc Schicdamse onderwijs-wet hou der bekeek dat anders en vond z(jn sportiviteit een aanbeveling. K. J. Heyboer kwam bier bij het buiten gewoon onderwijs, waar hij ook in Rotterdam sinds 1908 aan verbonden fe?- F*. jeugdig (Van een onzer verslaggevers) Koningin Juliana brengt in de maand september een officieel bezoek aan Schiedam. De Koningin blijft hier één dag en achter de schermen wordt ai bard gewerkt aan de voorbereidingen van een programma, dat haar een indruk zal geven van de ontwikkeling van de* stad. Eigenlijk gaat het hier om een uitgesteld bezoek. De Konin gin zou al in 1953 op officieel bezoek komen bij de ingebruik neming van Hare Majesteits kruiser De Ruyter. „DE PLUNDERAARS" wordt gepresenteerd als een „svspen- sewestern", een film dus die een combinatie is van de bekende westernramantiek en de suggestieve spanning die ons uit de Hitchcock-films zo bekend is. DIFS Verschrikkingen Sfeervol ...progressief in moderne stijl K. J. Heyboer, bijna tachtig, nog actief K. J. Heyboer ls een Zeeuw. Dat houdt in: "wilskrachtig en vrijmoe dig, Ook uiterlijk is h(j die Zeeuw. Met een bruinige huid en. een ge bogen neus en wit haar. Hij houdt het hoofd telkens even scheef als hy naar je kijkt, van onder scherp getekende oogleden uit bruine ogen. Zeeland duikt overal in zijn ver halen op. Voortdurend legt hy ver banden tussen vroeger en nu, tus sen Zeeland en Maasstreek, tussen zyn jeugd en zijn „ouderdom". K. J. Heyboer is geboren in het dorp Schuddebeurs op Schouwen. Hij was de oudste van drie meisjes en zes Jongens. En de oudste zijn ■wilde in die tijd zeggen: verantwoor delijkheid dragen. „Ik zie me nog rijden met mijn jongste broertje in een kruiwagen, want kinderwagens had je toen nog niet. Op een stoof staande, deed ik de afwas. Ik zorgde voor de varkens, de kippen, de konijnen en ik hakte houtjes," De oudste zijn, wilde ook weieens zeggenonverantwoordelijk doen. „Moeder stond tegenover ons en zei: „Denk eraan, dat Jullie niet op het Üs komen". Ze wist, dat we toch zou den gaan. Als ze zich had omge keerd, rende ik met de hele sliert kinderen achter me aan het weiland in: ijsje-piepen. Want méns, wat speelde ik graag 1" Hij ziet 't voor zich, tekent 't met gebaren: de weilanden rond het dorp. En dat dorp zelf van kerk, kerkhof, school en daaromheen de huizen. „Toen ik naar school ging, was Ut vijf jaar en zes dagen. Ik sloeg de tweede klas over. Ik was erg voorlijk", vertelt hij en voegt er aan toe: „In het land der blinden is éénoog koning. Ik was éénoog". Op zijn zesde zit hij in de derde klas, als hij negen is komt hij in de hoogste klas. Er wordt een onderwij zeres ziek en hij staat een tijd lang voor de klas. Maar over, onderwijzersroeping spreekt hij niet. „Welnee, ik had geen enkele neiging tot het onder wijs. Maar ik was leergierig. Gék was ik" op die school". Hij bleef de school trouw, ook toen hij 'al voor zijn vader, de aannemer, werkte, "s Winters bleef hij school gaan. Dank zij s'n buurman hebben we E. J. Heyboer in Schiedam ge kregen. Want buurman zei tegen ziin vader: „Jij met je zes zoons, iaat die oudste toch verder leren"- Op die manier kwam K. J. op de kweekschool in Middelburg terecht, haalde er zicb met zijn onthutsende openhartigheid de afschuw van zijn directeur op de hals. maar haalde er ook en met lof zijn eind diploma. Middelburg. Zijn levendigste her inneringen aan die periode gelden de voetbalsport. Deze sport is een apart hoofdstuk in zijn leven. Het begon met de domineeszoons. ,JDe zoons van mijn orthodoxe, maar zeer verlichte predikant speelden een geweldige party voetbal." De voetbalclub Olympia was ook ZATERDAG Bioscopen MONO POLE: Dc plunderaars, 2 uur. Da gewelven der verschrikking, 7 ca 9.15 uur. PASSAGE: Een avond aan het strand, 2. 4.15, 7 en 9.15 uur. Tentoonstellingen STEDELIJK MUSEUM: schilderijen vsn Jan Sierhuis en Michael Fo- duikc, 10—17 uur. Diversen: MUSIS SACRUM: Gymnasium, toneel, 8 uur. VOLKSGEBOtTW: Kerk van Jezus Christus van de Heiligen der Laatste Dagen, dansavond. 8 uur. XREKE; Het Voetlicht, toneel. 8 uur. Apotheek: Backer, St.-Llduln&straat 58. ZONDAG Bioscopen: MONOPOLE: De plunderaars. 2 en 4.15 uur. De gewelven der ver schrikking. 7 en 9.15 uur. PASSAGE: Een avond aan. hel strand, 2, 4.15, 7 en 9.15 uur. Tentoonstellingen STEDELIJK MUSEUM: schilderijen van Jan Sierhuis en Michael Po- dulke, XZ—17 uur. Diversen: SPORTCENTRUM: taleltennes. na tionale tienkamp junioren, 12 uur. Apotheek: Evers. Lange Haven 81. al zoiets geweldigs in de ogen van de Middelburgse scholier en omdat hij nu eenmaal degecn was, die alles durfde vragen, ging hij als afgezant van zijn klas naar de directeur. Zijn missie: toestemming bedingen om een voetbalclub op te richten. „Ik zie nog de enorme hal voor me van dat oude patriciërshuis", hij zit zo helemaal in zijn verhaal, dat zelfs zijn vergelijkingen in de geest van die tijd zijn: „een leperskar kon erin keren." „Hoe durf je daarmee aan te ko men", heeft zijn directeur hem ge vraagd. „Die man had een hekel aan me", zegt nu K. J. Heyboer, ,iii) heeft me by het eindexamen met te genzin een pluim gegeven. Dat was moeilyk te verwerken, maar ik heb er voor mijn hele leven lering uit ge trokken. Er z(jn altijd wel kinderen, die je niet aantrekken. Maar je mag het niet laten merken. Je moet ze be trekken in leuke en prettige dingen, zo goed als andere kinderen." De hele familie Heyboer heeft Zeeland verlaten. Ze zyn volkomen Rotterdams geworden. „Zelfs mijn moeder, die 45 was, toen ze in de grote stad kwam. Je moet weten, dat er rond die jaren in Zeeland ont zettend hard werd gewerkt. We wa ren daaraan gewend en omdat Rot terdam ook een werkstad is, voelden we ons hier meteen op ons gemak." Pas in Rotterdam is dat hoofdstuk sport" in K. -I. Heyboers leven goed begonnen. Hij kreeg de kans om mee te werken aan de stichting van een bond voor lichamelijke opvoeding. Die bond organiseerde in 1904 ln de paasvakantie, een tweedaagse cursus van balspelen, die met schoolkinde ren kunnen worden gespeeld. K. J. Heyboer was erbij, toen uit die cursus de OSCR werd geboren, de Openlucht Spel Club Rotterdam, waarvan nu nog een korfbalclub OSCR over is de oudste korfbal club van het land. En K, J. Heyboer werd de voor man van dat korfbal. Jarenlang reis de hij door Nederland, hield lezin gen over korfbal, floot wedstrijden, moedigde jonge enthousiasten aan. Waarom? „Korthal", zegt de heer Hevboer. .heeft nog mijn grote liefde. Het is een spel wat de geest verfrist en dat h&cl ik sterk nodig. Het is animerend, stimulerend, er worden zoveel spiergroepen bij ge bruikt, het vereist een origineel in zicht, het is een echt spél," De Nederlandse korfbalsport Heyboer zegt daar niet reel over, maar het is een bekend feit heeft veel aan hem te danken. Onderwijs Inmiddels was hij sinds 1903 werk zaam bij het openbaar onderwijs. „Openbaar, ja, want hoe vroom mijn moeder ook was. ze is een fel voor standster van het openbaar onder wijs geweest." Hij werkte aan een echte volks school in Kralingen. „Een heerlijke tijd. Ik had in mijn klas zogenaam de Vrije orde'. Dat betekent, dat mijn leerlingen alles mochten zeggen Ook. als het tegen my gericht was," Als onderwijzer Van buiten' had h(j veel voor. Hij trok met zijn leer lingen door de polders rond Rotter dam, wees hen op planten en dieren en maakte zich daardoor tot een on vergetelijke 'meester'. Een staaltje van zijn onthutsende eerlijkheid: „Ik vond het werk fyn en het ging me goed af. Ik regeer nogal graag Populair was hij. niet alleen om zijn lessen binnen en buiten .school, om zijn korfballen] (welke meester gooide van zes meter afstand een prdp midden in de prullenmand?) maar ook om zijn race fiets je. „Geloof me", vertelt hy lachend, „ik had een prima wielrenner kun nen worden". Maar het korfbal had nu eenmaal beslag gelegd op liet grootste deel van zij:i hart en zijn tijd: dertig jaar zat hij in het hoofd bestuur van de Ned. Korfbalbond en in die tijd is korfbal uitgegroeid tot een Hollands spel. IJdel is hij niet op zijn aandeel in die groei. „Ik bleef een Rotterdams schoolmeestertje. Althans tot 1918". Voor die tijd had hy al eens in Dordt gesolliciteerd, maar werd afgewezen omdat: „zo'n grote vent "s zondags niet ln een koit broekje op een sport veld hoort te draven". Alweer geen „smoesjes". „Niet om dat ik zo graag minder bedeelden wilde helpen, maar omdat het beter betaalde". Het geld was de eerste aantrek kingskracht van het buitengewoon onderwijs, maar later ging ïiij andere aspecten ontdekken. K. J. Heyboer werd hoofd van de school voor bui tengewoon lager onderwijs aan de Gedempte Baansloot. Hy ging in de loop der jaren bij zonder veel voor juist dit onderwys voelen. „Het ls goed deze kinderen te helpen leren en je krijgt er zo veel voor terug. Geen kind is zo aan- hankeiyk als het kind dat buiten gewoon onderwijs volgt, waar im mers met de onderwijzer een specia le band ontstaat. Het ls niet te vertellen, wat deze kinderen je aan harteiykheid cn ge negenheid schenken. Ze geven je werk zin en inhoud." De heer Heyboer onderhoudt con tacten, ook met tientallen oud-leer lingen van deze buitengewone school die later ls verplaatst naar Nieuw- land („waar ze ln paleizen zitten," zoals de heer Heyboer zegt). „Ik ben belang gaan stellen in de»e kinderen en hun huiseiyke omstan digheden. Ze hebben er mij hün be langstelling voor teruggegeven. Voor dit soort onderwijs moet je zelf een. dominerende persoonlijkheid zijn. maar ook een begrijpend mens." Hij was tot zyn zestigste aan het buiten gewoon onderwijs verbonden. Er was meer in K. J. Heyboers le ven. Het CAB by voorbeeld, dat ny samen met het hoofd van de De Kuy- perschool in 1927 oprichtte. Hy was betrokken bij dc oprich ting van de Sckiedamse Kunst kring („Toen ik in Schiedam kwam, waren er twee zangvereni gingen, een gymnastiekclub en een paar voetbalclubs.") waarvan hy tot zyn 75'ste voorzitter was. Duizenden leden van de Bond van Ambtelijk Gepensioneerden kennen hem als een voorvechter van hun belangen. „Ze hebben nu een nieu we secretaris benoemd, één van 65 en een goeie." zegt hy. „Maar ik stop er nog niet mee. Als een mens geen zorgen heeft, gaat hy ze im mers zoeken." Dan is er ook nog de SG. En om al die bekenden heeft K. J. Heyboer besloten zijn tachtigste ver jaardag te vieren met een receptie in Maison Westhuis, 24 april tussen half vier en half zes. De heer en mevrouw Heyboer heb ben na dc oorlog even overwogen om ln de Gelderse Achterhoek te gaan wonen, daar waar ze elk paadje en bosje kennen. Maar ze ontdekten, dat ze hier horen, ln Schiedam. We vermoeden, dat heel veei Schiedammers die ontdekking op de 24'ste april zullen willen be vestigen. Advertentie I.M. $5 Voor de Vrouwengroep van de Partij van de Arbeid spreekt woensdag 18 april in het Volksgebouw me vrouw G- Mentzcl-Van Aken over Nicuw-Guinea. Mevrouw Mentzel-Van Aken be sluit haar inleiding met het ver tonen van dia's. Aanvang acht uur. Bij de watersnood rump zyn echter alle officiële bezoeken afgelast. Ko ningin Juliana heeft toen wel een bezoek gebracht aan de werf Wilton- Fyenoord. Op de zeventiende november is "s morgens de kruiser namens de werf overgedragen aan de Konink lijke Marine, waarna de Koningin 's middags de officiële ingebruik stelling verrichtte. zy heeft bij die gelegenheid ook het een en ander van Schiedam ge zien en zegde burgemeester mr. J. W. Zondag gaan beide eerste teams van Wilton Pijenoord naar Wa teringen om daar de strijd op te nemen tegen de eerste teams van Quintus. Dames I, nog steeds doende in de strijd om de bovenste plaats, zal zijn uiterste best moeten doen om Quintus,, dat ook hoge. ogen gooit voor deze plaats, te verslaan. Dat de WF-damcs erin zullen slagen, lykt zeer onwaarschijnlijk Men zal waarschijniyk wel met een .Scène strand". uit „Een avond aan het Vier jonge mannen, die in een veestadje blijkbaar onheus zijn be handeld, trekken een ander stoffig stadje binnen waar zij in een tijdsverloop van 36 uur een ware terreur uitoefenen op de machte loze burgers. naaraste opzet van deze film is. slaagt men er ongewild veelvuldig in lachwekkend te zyn. Christopher Lee, Dennis Lotis en Betta St. John spelen dc hoofdrol len in dit oorspronkelijke „The city of the dead" getitelde werkje. In M o rs o p o 1 e. kleine nederlaag genoegen moeten nemen. Heren I, nog steeds in de onderste regionen, zal van de heren van Quintus wel een nedei'laag te incas seren krijgen, te meer omdat de Qulntus-heren de tweede plaats be zetten. Heren TI speelt om 13.00 uur, zon dag aan de Maaskant, tegen Vires II uit Gouda en wanneer men volledig kan aantreden ligt een overwinning in het verschiet. Dames II komt om 14.30 uur aan de Maaskant uit tegen RODA II uit Rotterdam. Gezien het feit dat de WF-dames wel met enige invalsters zullen verschijnen, zal het een zware opgave worden om RODA te ver slaan. Damesjunioren zyn vrij. De'aspiranten spelen zaterdagmid dag aan de Maaskant resp. tegen Spartaan uit Rotterdam en stadge note UVÖ I eri UVG II. De DWS-dames zijn er enigszins uit geraakt. Na de zware zaal handbalcompetitie hebben zy nog steeds moeilykheden met de over gang naar het veld. Zondag komt Zeeland Sport op bezoek. Deze ploeg Is evenals de andere Zeeuwse ploegen in de laagste regio nen terechtgekomen. We mogen aannemen dat DWS in staat ls een overwinning te boeken. Maar de da mes zullen zich terdege moeten in spannen. By de heren komt het Haagse Phoenix op bezoek. DWS, dat verras send goed speelt, zal met de Hage naars wel moeite hebben, maar het ligt in de verwachting, dat de Schie- damse heren alles op alles zullen zetten om hun eerste plaats te hand haven. De inwoners doen in hun weer loosheid een beroep op een oudkapi tein, «He zich na de burgeroorlog wrokkig en met een lamme arm bui ten de gemeenschap wil houden, De oud-kapitein (Jeff Chandler) wei gert. Het ls juist'deze machteloosheid, suggestief verbeeld door regisseur Joseph Pevney, die deze film tot zover het aankyken beslist waard maakt. De lome dreiging wordt verhoogd door het feit, dat de vier „plunderaars" geen misdadigers zyn. De motieven voor hun wan daden biyven echter doelbewust een vraag. Om het verhaal echter op gang te houden, keert de film zich Jammer genoeg van dit alles af. De spanning zwakt af en verdwijnt aan het einde geheel. In Monopole, 'smiddags. „DE GEWELVEN DER VER SCHRIKKING" is een moeilijk ver teerbaar stuk lariekoek met griezel- effecten van het veel beproefde Frankenstein-genre. De „heksen"-jacht tegen het einde van de 17e eeuw in een Amerikaans plaatsje is het handige aanloopje naar een hedendaags verdwijnings mysterie. dat dan weer met dat ge geven verweven blijkt. Hoewel het doen griezelen de voor- Een sfeervol Frans politiefilinpje spelend aan de Rivièra is Een avond aan het strand, waarop Pas sage beslag heeft gelegd. Een schrij ver, die een Sagan-achtlg succes heeft, gehad, logeert bij een rijke weduwe. Madams minzieke dochter wil graag met de schrijver op avontuur, Verder is er het debiele dochter! je van de tuinman, dat 's. nachts ge woonlijk sterk ontkleed In de baai zwemt, Op een morgen spoelt zij dood aan. Het is een „wie is dc dader"-story. Dinsdagmiddag om 2 uur wordt op de hoek van de Parkweg en de Mgr. Nolensiaan de eerste paal geslagen voor de eeryte van een serie scholen en gymnastiekzalen, die volgens het Muwi-systeem worden gebouwd. Gehuwd: P A van der Kruit, 20, en M H van Geerenstein, 21; J Fecnstra, 23, en G M Stigter, 18; E A R van Leeuwen, 21, en E Schol te, 19; J M A van Akkeren, 24, en E S de Bruin,. 18. Ondertrouwd: J van Beugen, 23 en T E van der Brugge, 25. A E van De venter, 35 en S C Brandse. 34. W L Donk, 35 en H Fruneaux, 32. P Eeuwijk, 22 en G Droge, 20. G B Heshof. 23 en M M C de Vette. 19. M G Kooiman, 26 en A Stuart, 20. G Koorengevel, 26 en S Goedhart, 25. A P Krabbendam. 25 en H C K van Zon, 21. 8 Nijveen, 22 en J H van Luijn. 24. H J Ouwendyk, 24 en P de Ruyter, 21. p J C Ploos van Amstel, 23 en B T C van Pelt, 22. C F Spits, 24 en J E van de Wete- ringc Buys. 21. W O J Uytdewilligen, 23 en A M Scheffers, 21. A A van Vliet, 23 en J Jansen, 19. T do Wit, 32 en C Droog, 31. W H A Stubbe, 25 en E de Kievith, 23. Geboren: Karin, d v A van Persie en T Bolk. Silvia A M M, d v S van der »Poort en M A Nulle. Anita, d v A P Niemeijer en F Jense. muziek van Tony Hartens Trlanon- ciale Zaken C. Teeken is gistermld- Rotterdam 6 april. Heden kwamen aan de vlsafslag alhier twee vaar tuigen en werden van iJmuiöen en elders 200 kisten verse zeevis en 360 kg spiering aangevoerd. De pry zen waren: Tong gr. 4.15 4.20, mldd. 3.50—4.10; klein 320— 3.30; slips 3.00—3.10; Tarbot klein 1.60—1.70 alles per kg; Schol midd. 5052; klein 4143; Schar 32—42; Zeebot 18—13; Kabeljauw gr. 70 78; Makreel 20—27: Wijting 20—36; Haring verse 3437 alles p. kist; Kuit 0.85—1.10; Spiering 0,75—0.80 p. kg. Engels pond 10,131—10.135 Amerik. dollar 3,60 A3,60A Belgische frank 7,231a—754 Zwitserse frank 82,87—62,92 Zweedse kroon 69,94—69,99 Duitse mark 90,10—90,15 Franse frank 73.49J—73.545 Noorse kroon 50,5550,60 Deense kroon 52,23—52.33 Canada 3,421—3,43 Italaanse lire 58.00È—58.05S Oostenrijkse sch. 13,95?136962 Escudo's 12,631—12,642 1 Peek by het afscheid toe, dat zy later een bezoek aan de stad zou brengen. Het gemeentebestuur heeft sinds dien uitgezien naar een passende gelegenheid om de Koningin uit te nodigen. Die is dit jaar gevonden in een reeks van gebeurtenissen. De belangrijkste is misschien wel de ontsluiting van Nieuwland door de Provenlersbrug. De wijk Nieuwland nadert zijn voltooiing en een nieuwe brug gaat oud met nieuw Schiedam verbinden. Met het Stadhuisplein is een begin gemaakt aan de totstand koming van een nieuw centrum voor de stad. Ook het gereedkomen van de Noordmolen zal wellicht in het pro gramma worden opgenomen. Het zou by voorbeeld mogelijk zyn de molen op die dag voor het eerst te laten draaien, samen met de andere mo lens. Er wordt gedacht over een feestelijke verlichting van de molens en van andere monumenten. In kringen van het gemeentebe stuur en de Schicdamse Gemeen schap is men al bezig met het sa menstellen van een programma. Men kan daarvoor ideeën, die in 1953 al waren uitgewerkt, opnieuw gebrui ken. Er zyn ook plannen om iets met de schooljeugd te doen. Hoe dan ook, het koninklijk be zoek aan Schiedam waarvan de precieze datum nog niet is vastge steld zal ongetwijfeld een feeste lijke hoogtijdag worden, waarin de burgerij volop zal delen. Te bevragen aan het Hoofdbureau van Politie te Schiedam tussen 9.00 12.30 uur en 2.00—6.00 uur; Klein model nijptang; rozenkrans in plastic etui. Te bevragen bij de vinders: 1 paar glacé (zwarte) dameshand schoenen, Tenthye, Warande 35, Schiedam: gouden medaille van boksfederatie, Den Broeder. Dr. de Visserlaan 43, Schiedam: doublé hor- lage, motalen band, L. cle Vries. Jan van Avennesstraat 39a, Schiedam; rozenkrans, Jansen, Bosboomlaan 8b, Schiedam: vulpen, Hulppostkantoor, Mgr. Nolensiaan, Schiedam; dames tas inhoud doos kralen en witte ket ting, Smit, Ampèrestraat 43 a, Schie dam; bruine koffer met kledingstuk ken, Afd. Gev. Voorwerpen, Politie Rotterdam, bureau Haagse veer 23; rolschaats, Koppenaal, Parkweg 14, Schiedam. De volgende artsen hebben het ko mende weekeinde dienst: J. van Bu ren, Buys Ballotsingel 72-76, telef. 69861: A. Q. C. Klomp. Jul. van Stol bergstraat 3, tel. 89952; G. Pet, Tuin- laan 92, tel. 66898. Apotheek: Evers, Lange Haven 81. Er is in grote ïynen al een programma vastgesteld vooi het bezoek van koningin Juli ana aan Schiedam, dat ver- moedeiyk in de tweede helft van september zal vallen. 's Morgens om half elf wordt de Koningin aan de gemeen tegrens door de burgemeester ontvangen. Het gezelschap be geeft zich dan naar de Aula van het Stedelijk Museum, waar de wethouders en raads leden worden voorgesteld. Van hier rydt de Koningin naar het Stadhuisplein, waar een ontmoeting met de Schle- damse Jeugd de overgang vormt van oud naar nieuw Schiedam. Er volgt nl. een rij toer door Nieuwland en de groengordel. Op weg naar Europoort zal het gezelschap enige tijd in het Julianapark vertoeven, waar de bejaarden hun op wachting maken. In Europoort wordt een re presentatie van de burgerij voorgesteld. Daarna gebruikt de Koningin hier het noen maal. Voor de middaguren staat een bezoek aan de werf Wilton Fyenoord op het pro gramma. (Van een onzer verslaggeefsters) De boekeiMreekavond, die vijf Schiedamsc boekbandelaren gister avond in zaal Irene belegden, ging niet zozeer over boeken als wel over de dieren. Han Rensenbrink werk zaam in de Amsterdamse dierentuin en bekend van zijn. TV-programma's gaf een aardige lezing met fraaie kleurendia's over het leven van de dieren. Hy bleef erg aan de oppervlakte, hetgeen niet anders kon omdat hij het hele dierenrijk de revue liet pas seren. Het niet al te talrijke publiek luisterde geboeid. Om het verband boekeweek en lezing over dieren niet geheel las te laten vertelde Rensen brink iets over het ontstaan van zijn boek „Op verkenning bij de Dieren", dat over enkele dagen in de handel komt. Tijdens de pauze in zy» lezing kon men net reeds kopen en degenen die dat deden mochten bij 'de heer Ren senbrink en Rien Poortvliet die het boek met knappe dierenschetsen heeft geïllustreerd, een handteke ning halen. Baptistengemeente: 10 uur ds. Roi ling19 uur ds. Reiiing. Evangelie- satiedienst met medewerking van het zangkoor. Oud-Kath. Kerk: 10 uur H Mis. Leger des Heils: 10 uur: neiligings- samenkomsl onder leiding van Ko lonel en mevrouw F. Holland-Black; 19.30 uur verlossingssauieakomst; 18.45 uur openluchtsamenkomst, G Verboonstraat, de laatste bijenkom sten onder leiding van majoor IC. Wieringa en majoor R. Reitsma. Jehovah's Getuigen Volksgebouw, 6.30 uur: Wachttorenstudie. Onder werp „Wees moedig en sterk door geloof". Woensdag 7.304 uur theocra tische bedieningssehool en dienstver - gadering. Progressief door hal hypermoderne uiterlijk. Door de siaalsterke kracht van het zelfdragende frame, de onvermoeibare motor. Ontdek de Puch zélf tijdens een gratis proefrit bij: VzyscHieoAM-—-i AFD. MOTOREN -L1DUJNASTRAAI 32 TEL. 44313 Betaling desgewenst in overleg. Push VS 50 do luxe f 670.- Vraag dófs om. de Puch VS SO Skyrlder f 685.- interessante Puch- hoog stuur en bttddyseat kleurenfolder mèt Puch VS 50 DSversn.l 695.- de leukevèrrassing Puch VS 50 L Sport I 720.- voor jazz-UcJheb- met buddyseat bers. BANKSTELLEN, bergmeu bels. eethoeken, ruime keuze, vlugge levering. De Schie- damse Meubelbeurs, Lange Haven 95, Groenelaan 109. Volop VLOERKLEDEN, ta felkleden VA. ƒ1,- p.w, A, Schilperoord en Zn., Tuin- laan 40, tel. 67367. Kapsalon Hélène brengt u de betere haarverzorging. STROOMPERMANENT 5,- Stroomloos de permanent voor elk haar 7.50 compl. Alles inbegrepen. Gratis ha len en brengen per auto. Een gulden reductie op vertoon van deze advertentie. Kapsa lon Hélène, Rembrandtlaan 22, Schiedam, tel. 67170. KUNSTGEBITTEN, repara ties ook voor spoedgevallen! Rotterdamsedyk 265, tele foon 68021. Voor uw PASFOTO'S na tuurlijk naar fotohanciel K. v. Vuuren, Hoogstr, 106, Schiedam. In spoedgevallen desgewenst in I uur klaar. De beste PATAT, ballen ge hakt, loempia's en kroepia's haalt U by L. Boer's Visbe- drjjf, Mgr. Nolensiaan 850. AUTORIJSCHOOL KOWI, Warande 210, telef. 62873 Schiedam. Luxe autoverhuur zonder chauffeur.

Het Vrije volk | 1962 | | pagina 2