wordt oefenterrein rupsvoertuigen voor en en x en tentoonstelling in Bouwcentrum open Tweehonderd meter Fellere aanvallen van Soekarno bestemd voor binnenlands gebruik BASTOS Papoea's willen plan indienen bij 0e Thant Het Vrije Volk Kees de Belg twintig maal veroordeeld KLM-personeel café exploiteren in Zwolle f Groenstroken moeten hinder voor recreatie gaan beperken Drenkeling onsportief I HET VRIJE VOLK DONDERDAG- 12 APRIL 1962 PAGINA m (Van onze parlcmentsredaetie) i kabinet lieeft ingestemd niet de aanwijzing van 2400 hectare grond tot voor mpsvocituigen geschikte oelengrond voo r de Koninklijke Landmacht. Iets meer dan de helft-van deze 2400 ba is thans reeds als niet-rupsterreinen bij de land macht in gebruik; iets minder dan de helft moet nog- worden verworven. Dit hebben wij des gevraagd van de zijde van het ministerie van Defensie vernomen. De landmacht heeft reeds rond 1200 ha oefenterrein voor tanks en andere rupsvoertuigen.' In gebruik. Deze terreinen zullen voor rupsvoertuigen aangewezen blijven. IN FASEN TN POLDER (Van een onzer verslaggevers) „Wij kopen ons zelf in de knoop. De toenemende welvaart heeft de koopkracht aanzienlijk vermeerderd, maar de steden worden voller en vuiler, de dienstverlening schiet steeds meer tekort, de oude binnensteden kunnen de naoorlogse beste dingsvloedgolf steeds minder aan. Zo wordt het winkelen van een lust tot een last". Vreemde situatie r,< DJAKARTA (AP) President Soekarno's bezoek aan Zuid- Sumatra heeft, zo meldt liet persbureau AP uit Djakarta, ten doel de toenemende oppositie te onderdrukken tegen wat som mige Indonesische extremisten „het verraad" van westelijk Nieuw-Guinea noemen. Marijnen' antwoordt Vredding over S talmami-aff aire Koopcentra Dr. A. W. Luyckx, directeur van het Centraal Orgaan ter bevorde ring van de bouw van middenstands- bedrijfspanden, sprak over de ont wikkeling van de oude koopcentra die ontstonden waar veel mensen op de been waren. Al naar gelang er behoefte was aan uitbreiding ont stond er een lintbebouwing of vestig- Wat nu? Kritiek Miljoen buitenlandse firma's in Nederland vertegenwoordigd Sterfgeval Buur se geen misci ÏBimWTM Ze®'4&?v 'K' 'ibvri* onvergelijkelijk WWTO mnmiiiiiniiiii;miiifTnRtnii!iniiti:niin!iHiii«ifliimniTlIf)nniiHI1ltlllinini1E Een zware tank rolt op zijn rups banden door het diepe spoor dat door talrijke voorgangers reeds in de hei de is uitgesleten. Uê behoefte van de. lanamacnt aan terreinen waarop rupsvoertuigen mo gen oefenen, zal op korte termijn sterk stijgen in verband met de in voering van grote aantallen van deze voertuigen bij de parate Vierde Divisie. Deze divisie zal worden gemechani seerd. waardoor er niet alleen nieuwe lichte tanks, maar ook gepantserde personeels- en commandovoertuigen en gepantserde artillerie, alles op rupsbanden, in gebruik komen. Met de aanwijzing van deze 2400 ha wordt voorzien in de behoefte aan terrein voor dagelijkse oefenin gen in klein verband. Over terreinen voor grotere oefeningen zijn ook enige ideeën geopperd. Maar hierover is nog niets beslist. Van de 2400 ha nieuw nipsterrein zal rond 600 hectare liggen in het noorden van het land 'Drente): in het midden van het land komt er S60 ha bij 'Veluwe on polder Oost- Flevoland). in het zuiden 800 ha (Oir- schot en Budel). De verwerving van deze terreinen en de ingebruikstelling zuilen in fa sen verlopen. Volgens het schema komen de terreinen in Noord-Brabant zo mogelijk nog dit jaar, maar in elk geval in 1963 in gebruik. Het nieuwe terrein op de Veluwe! volst in de loop van 1963. evenals een. tijdelijk terrein in de polder Oost- Flevoland bij 't Spijk. Uiterlijk 1965 moeten dan de terreinen bij Havelte in Drente in gebruik genomen kun nen worden. Defensie heeft zich in principe ak koord verklaard met de aanleg van 430 ha rupsterrein in de polder Oost- Flevoland. nabij Harderwijk. Dit ter rein zal met zand moeten worden op- gehoogd en er zal voor drainage en beplanting moeten worden gezorgd. Naar de mogelijkheden is in de pol der, bij Biddinghulzcn, een proef ge nomen. De resultaten daarvan waren echter, zoive! technisch als financieel, nogal teleurstellend, aldus Defensie. Omdat de terreinen bij Harder wijk ook zeker niet voor 1968 in ge bruik zullen kunnen komen, is de afspraak gemaakt, dat voorlopig een terrein bij 't Spijk, ter noogte i van Elburg, beschikbaar zal wor- den gesteld. Men kan hier direct oc zandgrond beginnen, zodat het ter rein in 1963 klaar kan zijn. Ook is afgesproken, dat als het voornemen een terrein bij Harder wijk aan te leggen, onuitvoerbaar blijkt, hernieuwd overleg mogelijk is. In het noorden, waar men nog in het geheel geen rupsoefenterreinen heeft, komt nu een terrein van 600 hectare nabij Havelte. Het terrein komt te liggen tussen de weg van Meppel naar Steenwijk en de weg van Havelte naar Frederiksoord. Het De rcereatiegrond zal op diverse plaatsen nauw aansluiten op het nieuwe oefenterrein. Grocnstro- j ken moeten de hinder voor - de I toeristen en dagjesmensen zoveel j mogelijk beperken. if. bestaande militaire oefenterrein bij de kazernes van Havelte moer er voor worden uitgebreid met ongeveer 250 hectare landbouwgrond. In de Lauwerszee zou volgens de ramingen na 1968 tussen de 1400 en 2200 hectare grond voor de land macht. beschikbaar kunnen komen. Voor de op korte termijn te ver wachten behoefte kan de Lauwers zee dus niet van belang zijn. Maar Defensie heeft wel belang- (.Van onze parlementsredactie) Naast de wegen naar het Tlddeler- meer zullen op het nieuwe rupster rein bij Garderen brede recreatie- stroken worden vrijgelaten. De stroken, die waarschijnlijk een breedte van ongeveer 200 meter zullen krijgen, komen langs de weg van Garderen naar Uddel en langs die van Nieuw-Milligen naar het meer. Het ministerie van Defensie heeft hiermee, tijdens het overleg over de kwestie van de rupsterreinen ir. de vaste commissie van de Rijks dienst voor het Nationale Plan. in gestemd. Men hoopt door deze groenstroken ervoor te zorgen, dat tiet nieuwe rupsterrein aan de drukke recreatie in dit gebied zo min mogelijk hin der zal geven. Daarbij gaat men uit van de gedachle. dat de recrea tie langs deze aanvoerwegen zich weinig terroininwaarts beweegt, al is men cv niet blind voor. dat ook het inzicht in het terrein van be lang is voor de toerist. Soórtgelijke maatregelen treft Defen se ook langs het- oude .rupsterrein op de Leusderhei- Dit terrein is in de jaren na de oorlog tot aan de wegen toe kapot gereden. stelling voor een terrein, dat ook ge schikt is voor oefeningen van wat grotere omvang. Het zon noodzakelijk zijn bij de Lauwerszee een nieuwe legerplaats te stichten, ais daar in derdaad een terrein voor de land macht zou vrij komen waarop ook dagelijks in kleiner verband geoefend zou worden. De Generale Staf heeft dit thans in studie. In deze rubriek vermeldt Het Vrije Volk zonder commentaar trei lende uitspraken van anderen, uiter aard voor rekening van hen die wor den geciteerd. Zo kreeg men de wat vreemde situatie dat de regering een molie- l)e Kadt, waarin op hervatting van onderhandelingen «P basis van Nederlandse bereidheid tot bestuurs- ove.-dracht werd aangedrongen, in strijd verklaarde met haar beleiu ei dat kort daarop minister Luns be- too. de, dat de regering met afwijzend staat tegenover overdracht .aan dan ook In wezen gaat de Nederlandse regering sinds de verwerping van het plan-Luns in de VN heel langzaam en schoorvoetend in een bepaalde richting. Een richting, lUc met sub tiele redeneringen wordt omkieeo, maar in feite een loslaten inhoudt van een aanvankelijk ingenomen standpunt. Provinciale Zeeuwse Courant van 6 april. De extremisten, geleid door de militante communistische partij, hebben weinig sympathie voor Soekarno's bereidheid tot. onderhandelen met de Nederlanders om tot een vreedzame oplossing van het conflict te komen. De communisten plus een toenemend aantal gematigden, onder wie ex- premier Sastroadmidjojo. zijn van mening dat Indonesië alleen door gebruik van geweld zijn aanspraken op westelijk Nieuw-Guinea kan verwerkelijken. Onderhandelen met Den Haag wekt hun wantrouwen en zij voelen niets voor wat zij „inmenging van dc Verenigde Naties" noemen. Het embleem van. de expositie „Kopen en knopen". DEN HAAG 'ANP) De minister van Landbouw en Visserij, mr. V. G. M. Marijnen. heeft geantwoord op de schriftelijke vragen, die het Tweede-Kamerlid de heer Vredeling (p.v.d.a.) gisteren heeft gesteld, over de verstandhouding tussen de mi nister van Landbouw en het Cen traal Bureau van de Tuinbouwvei lingen. De minister* antwoordt ontkennend op de vraag of hjj van mening is dat de zaak-Stalmann door de ont stane moeilijkheden nationaal een verlies en internationaal een bla mage is gweest. De minister deelt verder mee, dat hij zich reeds eerder 'bij de behan deling van de begroting voor 1962) bereid heeft verklaard tot het nor maliseren van de verhoudingen. Hij hecht er grote waarde aan dat er een goede verstandhouding bestaat tussen de minister van Landbouw en Visserij en het Centraal Bures'" van de Tuinbouwveilingen in Nt derland. Met die woorden raakte ir. J. van Etiinger, directeur van het Bouw centrum te Rotterdam, de kern van een hete reeks problemen, die onver brekelijk verbonden zijn aan de stij gend welvaart in een samenleving, waarin het accent sterker valt op de persoonlijke belioeftenbevrediging 48# dan op algemene voorzieningen die het gemeenschappelijk welzijn ten goede komen. Ze werden uitgespro ken. die woorden, in een woensdag middag in het Bouwcentrum gehou den bijeenkomst ter inleiding van de tentoonstelling „Kopen en knopen" die daar van 1 juni tot en met 1 september zal worden gehouden. Op die tentoonstelling, aldus de heer Van Ettinger, zal het zwaar tepunt liggen bij het koopcentrum, zoals dat in nieuwe of gesaneer de woongebieden zou kunnen ont staan en dat de functie zou moe ten vervullen van, een diensten verlenend complex. Er moet na tuurlijk prettig gewinkeld kunnen worden, maar er moet ook gele genheid zijn tot wandelen en par keren. tot spelen en sport bedrij ven. tot bioscoopbezoek en tot uitrusten. Maar daartoe zal de expositie zich niet beperken. Er zal ook aandacht worden geschonken aan problemen van krotopruiming en verkeer, aan het. recreatievraagstuk, aan een ver antwoorde stedebouwkundige bin ding tussen de woon- en de werk omgeving. Wat moet nu eerst gebeuren. Minister Luns hecht belang aan het bezoek dat vertegenwoordigers van de Brazzaville-Iandcn aan NIMIW- Guinea brengen. Met de beste wil ter wereld zien wii niet in dat personen, die vergeleken kunnen worden met de vorst van Liechtenstein en prinses Oracia van Monaco, de wereldopinie kunnen beïnvloeden. De Linie U'.-k.) van 7 april 1962. Soekarno heeft met zijn psycholo gische voorbereiding van het Indo nesische volk op een oorlog zoveel succes gehad dat de openbare mening thans een snelle invasie van het om streden gebied verlangt. Zij is ervan overtuigd dat zo'ii actie met succes zou worden bekroond. Soekarno en andere regerings leiders zijn een andere mening toege daan. Een oorlog zou voor de wan kele economie van Indceiesië een zware beproeving betekenen en bo vendien is er geen garantie dat In donesië met een invasie succes zou hebben, althans niet onmiddellijk. Ofschoon de opbouw van het militaire apparaat in het gebied bij Nieuw-Guinea voortduurt, krijgt men meer en meer de indruk dat Soekar no hoopt op een minnelijke schik king. Dë weg hiervoor is gebaand door het plan-Bunker, dat in begin sel door Soekarno is aanvaard, maar waartegen in Indonesië het verzet toeneemt. De voornaamste kritiek richt zich tegen de duur van de overgangs periode. twee jaar. Soekarno heeft beloofd dat Nieuw-Guinea nog dit jaar onder Indonesisch gebied zou staan. De extremisten voelen evenmin iets voor de volksstemming onder de Papoea-bevolking. Zij betogen dat het gebied a! onder de Indonesische grondwet valt. De toespraken van Soekarno op Sumatra worden in geheel Indonesië verspreid. De klank is feller dan men de laatste weken gewend is geweest, maar volgens politieke kringen zijn Soekarno's woorden voornamelijk bestemd voor binnenlands gebruik. Zij menen dat htf probeert, dé Kri tiek de kop in te drukken en tege lijkertijd te onderhandelen over een internationale regeling vaa het ge schil. HOLLANDIA (ANP) Het lid van de Xieuw-Guinea-raad, de heer N. Jouwe, heelt in antwoord op een vraag meegedeeld, dat verscheidene I'apoeaieiders voornemens zijn. een plan bij de waarnemend secretaris generaal der Verenigde Naties, Oe Thant, in te dienen. Men zou willen voorstellen, reeds nu een volksstemming over de toe komst van Nieuw-Guinea te laten houden onder toezicht van de Ver enigde Naties. Het plan is voorgelegd aan de Papoea's van Australisch Nieuw- Guinea, omdat men het voorstel wil doen uitgaan van de inwoners van geheel Nieuw-Guinea. den winkeliers zich in de straten rondom het centrale plein of in pa- railelstraten en passages. Maar de loopafstanden zijn er te groot, gewor den er> het winkelen wordt er vaak bemoeilijkt door het toenemende ver keer. Na de oorlog zocht men op Amerikaans voorbeeld naar een nieuwe opzet, uitgaande van een centrale gedachte die allereerst haar uitdrukking vond in een ge meenschappelijke luifel. Een goed koopcentrum zal in eik geval aan vier eisen moeten voldoen: het zal goed bereikbaar moeten zijn zonder hinder van het verkeer te ondervinden, er moet een hoog waardig en zeer verscbeidctï, as sortiment worden geboden, de loopafstanden zullen kort moeten zijn en er zal op grote schaal1 dienstverlening en reereatiemo- geüjkheid moeten worden gebo den, Daarnaast moet het komen tot een sanering van oude win kelcentra in dezelfde geest, al zullen daarbij zeer veel moeilijk heden moeten worden opgelost. Er zal, zo betoogde ir. Van Ettin ger In een slotwoord, veel moeten worden gebouwd, maar dat bouwen zal ook kunnen worden betaald als de distributie doelmatiger wordt. Enerzijds kan dat bereikt worden door automatisering, anderzijds door een grotere produktiviteit in de dis tributiesector. (Van een onzer verslaggevers) Voor de EEG is belangrijk, hoe binnen afzienbare tijd de econo mische landsgrenzen zullen ver dwijnen. Bescherming van natio nale belangen zal een einde moe ten nemen en in de EEG-landen zal een toestand van gelijke con currentie-voorwaarden moeten ontstaan. - In dat verband noemde dr. H. J. C, Carters, adjunct-directeur van de Nederlandse Vereniging van Gros siers. de verordening öp de onder nemersapparaten. die per 1 augustus in werking zal treden, belangrijk. Maar hij noemde deze kartelver ordening in de vergadering van de afdeling Rotterdam van dë Maat schappij voor Handel en Nijverheid ook „een weinig fraaie proeve van wetgeving". En wel. omdat de rechtszekerheid in deze verordening op veie gebieden van industrie, handel, verkeer, con currentie, enz. „onvoldoende is ge waarborgd". aldus dr. Carters. Hij schatte het aantal alleenver- tegenw ^orfiigingen voor buitenlandse bedrijnen in Nederland op een mil joen." Per 1 augustus zullen deze al- leenverïegenwoordigers hun aanvraag iormulieren bij de EEG-administratie in Brussel moeten indienen. „Men zal er in verdrinken", merkte een der aanwezigen op. eraan den kende dat vele miljoenen aanvragen om erkend te worden in de zin van de EEG-verordening, uit de zes EEG- landen zullen moeten worden behan deld. (Van een onzer verslaggevers) 'Dat zijn jubilea, waar we hier niet erg op gesteld zijrv', zo liet de president van de Amsterdamse rechtbank zich gistermorgen ontval len, nadat de officier van Justitie had geconstateerd, dat de 42-jarige koopman P. V„ bijgenaamd 'Kees de Belg', ai twintig maal veroordeeld was. Deze stond thans terecht voor een inbraak en drie diefstallen uit auto's. Tot de buit behoorden drie camera's en een blitz-apparaat van een pers fotograaf. 'Kees de Belg' zei, de apparatuur te hebben verborgen in het Wete ringplantsoen. Daarna zou hij met een maat soep zijn gaan eten. 'En toen wij terug kwamen, was alles weg', wilde hij de rechtbank doen geloven. De officier eiste een gevangenis straf van twee jaar en zes maan den, mei aftrek, tegen hem, 'zodat hij voorlopig geen nieuwe inbraken meer plegen kan'. Uitspraak 25 april. Een ongedwongen plaatje van va der en dochtertje, zou men op het eerste gezicht zeggen. Maar dr. De- molm uit Flateine, in de Belgische provincie Namen is niet de vader, doch de pleegvader van het zesjarig meisje dat hij op zijn arm heeft. Hennou zoals het kind heet, is bij hem gekomen na de aardbeving in Agadir, tcaarbij zovalen omkwamen. Grote spanning heerst in het dok tersgezin nu gebleken is, dat de moe der tan Hennou de ramp heeft over leefd en haar dochtertje graag weer bij zich zou hebben. Voordat de defi nitieve beslissing valt, zulen moeder en kind elkaar binnenkort in Brussel ontmoeten. Justitie en rijkspolitie hebben oen tweede, grondiger onderzoek inge steld naar de doodsoorzaak van de 45-jarige fabrieksarbeider J. K. P„ die zaterdagmorgen met een schot wond in liet hoofd in zijn eigen hooi berg te Buurse werd aangetroffen. Dit onderzoek heeft geleid tot de bevestiging van de oorspronkelijke conclusie dat van misdrijf geen sprake kan zijn. Wel is vastgesteld dat de politie man die het geweer bij het stoffelijk overschot heeft, weggenomen, dit onder deze omstandigheden niet aan de familie in bewaring had mogen geven. Dit aspect zal in de discipli naire sfeer worden afgedaan. (Van een onzer verslaggevers) Tweehonderd pursers en hofmeesters van de KLM hebben het plan in Zwolle een cafc- restaurantbedrijf te ex- polteren. De vereniging ran dit KLM-personeel. Ie PEHA heeft onlangs !en X.V. PEHA Reerea- ■Jebedriif in het leven teroepen. De aandelen hiervoor vorden maandelijks bij- lengespaard met bedra- ren van f 25,Het •andelenkapitaa! van de lersoneels-n.v. bedraagt nu reeds meer dan 45.000,—. Het eafé-restaurant waarop de KLM'ers het oog hebben laten vallen zal worden gebouwd aan dc Ceintuurbaan, bij de EZB-garage die daar zal Terrijzcn Het zal een onderdeel zijn van een complex dat gaat be staan uit een service garage. een showroom, woonflats en een restau rant. Het restaurant Is voor namelijk bestemd voor automobilisten die hun auto in de servicegarage laten nazien. Het spreekt vanzelf dat ver der iedere gast welkom za! zijn. Hoe de bouw van dit garage-, wonn en restaurantcomplex precies za! worden ge realiseerd is nog niet be kend. De PEHA overweegt tevens, indien het aan delenkapitaal zo bljjft groeien, een hotel in Hoofddorp te exploite ren. De deelnemende pur sers en hofmeesters blij ven vliegen bjj de KLM. TTefc heelt er de schijn van dat U onze regering met een zekere opluchting heeft vernomen dat het plan-Bunker voor Nieuw- Guinea geen officieel plan van de Amerikaanse regering is. Het plan-Bunker is niet meer dan een plan van de heer Bunker per soonlijk. Natuurlijk wél opgesteld met medeweten van de Ameri kaanse regering en de secretaris generaal van de Verenigde Na ties. Maar toch voor de verant woordelijkheid van de heer Bunker zelf. De opluchting bestaat dan hierin, dat er dus aan dat plan te ontkomen zou zijn. Het zou geen uitgangspunt van bespre kingen behoeven te zijn. Het zou Nederland de mogelijkheid laten om niet te willen. Wat niet te willen? Bestuursoverdracht aan Indo nesië met daarin voor d# Papoea's zoveel mogelijk .garan ties voor eigen invloed op hun toekomst. Want de Nederlandse regering wil wel afstand van de soeverei niteit doen zonder toestemming van de Papoea's in het algemeen. Maar geen afstand van de soeve reiniteit aan Indonesië zonder die toestemming. Daar draait de zaak om. En dit principe is onze regering een militair conflict waard. Met als inzet de levens van Nederlan ders. Papoea's en Indonesiërs. En ais afloop de aftocht van Neder land. "jVog steeds is onze regering niet bereid voorop te stellen dat van Nederland niet mag worden verlangd dat het Nieuw-Guinea ontwikkelt tegen de uitgesproken vijandigheid van Indonesië In. Als onze regering daarvan wel overtuigd was, dan zou het haar onverschillig laten of het plan- Bunker al dan niet een officieel Amerikaans plan was. Dan had onze regering de uitweg die dit voor Indonesië aanvaardbare plan biedt, betreden. Niet op tie ma nier van iemand die vergif moet Innemen. Maar zoals een drenke ling aan wie een reddlngsiijn wordt toegeworpen. Want dat is de situatie waarin .wij ons bevinden. Wij moeten betalen voor het veel te lang 'handhaven van een positie die wij niet kunnen handhaven. Voor de hoon waarmee de motie-Bur ger om met hulp van bevriend» naties een oplossing voor Nieuw- Guinea te vinden nog tijdens het kabinet-Drees door de Tweede- Kamermeerderheid van, tafel werd geveegd, moet Nederland nu betalen. Toen al tekende zich de onwil om het vraagstuk op te lossen, duidelijk af. Toen al werd duidelijk dat men de socialisten graag uit de regering kwijt wilde. Om vele redenen. Ook om de reden dat men met Indonesiërs over Nieuw-Guinea niet tot een akkoord wilde komen. ie regering-De Quay heeft ais fundament van haar beieid voor zover daarvan sprake is ge weest aangekondigd: over de status van Nieuw-Guinea wordt met Indonesië niet gesproken. En deze onwil speelt de rege ring bij ai haar afglijden parten. Deze kortzichtigheid moeten wij betalen. Met. het zenden van troepen. Met het laten mislukken van besprekingen. Met het van ons vervreemden van onze bond genoten. Met een isolement- De afwerende ontvangst van het plan-Bunker is het gedrag van de drenkeling die meent, dat hij ten onrechte ln het water is geduwd en redding weigert zolang hij nog lucht kan happen. Hij wi! niet worden opgehaald voor hij bewusteloos Ls. |Ae Partij van de Arbeid heeft in het parlement alle gelegen heid gehad te zeggen wat zij van de Nieuw-Guinea-kwestie denkt. Nu gaat zij ook nog een petition nement organiseren. Om te laten zien hoeveel mensen er net zo over denken. Dat vindt de Nieuwe Limburger niet alleen ondemocratisch maar ook heilioos. Ja, zelfsonspor tief. En toch doet de Partij van de Arbeid niets anders dan aan ie dere burger de gelegenheid te ge4 ven gebruik te maken van artikel 3 van de grondwet: Teder heeft het recht om ver zoeken, mits schriftelijk, aan de bevoegde macht ifa te dienen. Elk verzoek moet door de ver zoeker ondertekend zijn.' Het is wel wat vreemd om bur gers die van een van de oudste grondrechten die de democratie kent gebruik snaken in een zo belangrijke zaak als het afglijden naar een oorlog, te betichten van onsportivitelt! De Hongaarse filmregisseur Mi chael Curtiz, die in 1943 een Oscar kreeg voor 7.1 jn film Casablanca, is dinsdagnacht op 72-jarige leeftijd in Holywood overleden. Curtiz was in 1927 naar de Verenigde Staten ge komen. Advertentie I.M. burst SS eiGARETTES Ft." -t *4? f IMPORT LÉGERES o/ HAVANE

Het Vrije volk | 1962 | | pagina 1