Fëriode en m mdt~géén stilstand Medeleven was overstelpend groot Echtpaar Verwijs blijf: in het oude huis won in doen eur wuae maar reed te hard. Belangrijke strijd voor drietal clubs TEUT mSl Oi ZAAL BEATRIX SP0RTH8ISTER B tAAK en voor jongeren bal ;en in strijd om damtitel Huisje leeg Inhalende auto over de kop Vreugde Lager voetbal in 't tveekeinde: y. d. Lee won biljarttoernooi Tom Poes bezoekt de jeugd: Voorstel Toch maar weg mm Wisselkoersen GEVONDEN HET VRIJE VOLK DONDERDAG 12 APRIL 1962 PAGINA 4 Cultureel Fonds Op 25 februari is het Cultureel Fonds Schiedam officieel ten doop gehóuden. Het heeft toen de voor naam „Stichting" gekregen en is daarmee onafhankelijk van de SG geworden. Het SG-bestuur verwacht dat de nieuwe stichting in het ko mende jaar al wat bescheiden vruch ten kal afwerpen. Verlovingsringen Folder VVV RECEPTIE-ALBUMS (Van een onzer verslaggevers) Het echtpaar Verwijs blijft in zijn huisje aan de Den Bom- melsestraat. Iemand, die vooralsnog onbekend wenst te blijven, zal het huisje voor hen kopen. Zijn commentaar: „Een mens krijgt soms het gevoel, dat hij iets zou willen doen. Ik vind, dat ik dit huisje moet kopen. Het echtpaar Verwijs kan er de rest van zijn leven rustig blijven wonen." kies de bakker Dat bericht bracht vanmor gen vreugde, niet alleen op nummer 38 maar in de hele Den Bommelsestraat. kostelijke vsrsna- BABY DA G B O EKEN De chauffeur E. heeft 't zo goed willen doen: hij reed in een file van vijf auto's. Hij was de eerste. Plotseling draaide een enorme zandauto uit een zijstraat de BK-laan op, waarlangs de file zich bewoog. E. „Ik ben zelf chauffeur en Ik ben dus vóór veilig ver keer" had de keuze tussen remmen of snel voor de zand auto langs schieten. Hij voorzag een kettingbotsing en ver hoogde dus zijn snelheid om de zandauto veilig te kunnen passeren. Zaterdagvoetbal In het zaterdagvoetba! wordt het uitgestelde programma van 7 april gespeeld. Voor eersteklasser PPSC betekent dit een thuiswedstrijd tegen Den Bommel, waartegen op Flakkee met 41 werd gewonnen. Tweede klasser GSS gaat gastheer worden in een treffen met Egelantier Boys. In de eerste ontmoeting moesten de Gustomannen met een 11-draw genoegen nemen. ZAAIERS plaats se... lee» m Van een onzer verslaggevers) De eerste mei brengt Schiedam een feestelijk meiprogramma met sen rneirede van de NBV -hoofdbestuurder W. Kieboom met een vrolijk cabaretprogram, een marionettenvoorstelling voor üe prill ejeugd en voor die groep, die wordt samengevat in de term jongeren'is er het meibal, dat langzamerhand tot een traditie wordt. vervefal e rfW a ri4/«tte wi n fret sterk... prachtig ff*"1 r-VV ';V T;v (Van een onzer verslaggevers) Eén-periode van stilte, niet van stilstand! Dat zegt het smaakvol verzorgde en in een aantrekkelijk omslag gestoken jaarvér$lag van de Schiedamse Gemeenschap. Het jaar 1961 was een periode van stilte, omdat er veel grote projecten en plannen werden uitgebroed, die niet in hetzelfde jaar nog tot'een einde konden worden gebracht. Dat heelt niet gelegen aan het enthousiasme, waarmee de SG-be- stuurders ook vorig jaar de zaken hebben aangepast. De oorzaak moet eerder worden gezocht In de omvang van de plannen. Het (jaarverslag noemt bü voorbeeld de sporthal/Niemand, kan verwach ten, Sat in hetzelfde jaar waarin het Hal-rapport is uitgekomen, ook het geld ah op .tafel zou liggen. Dit jaar is'.het accent van het SG- werk vooral-, gelegd op het contact met dé -individuele burger. Dat. is het meest succesrijk via de jeugd ge beurd. via fle intocht van Stnt-Nico- laas en de declamatiewedstrijd. Een succes is ook de uitgave van de Gids voor Schiedam geweest, die maanden van werk heeft vereist, omdat er geen oudere uitgaven waren waarop men zich eventueel zou kunnen ba seren. Rond 23.000 mensen hebben in 1961 evenementen, die door de SG waren georganiseerd, bezocht. Daarbij zijn geen tentoonstellingen gerekend en ook. de duizenden, die het vuurwerk kwamen zien, vallen hier buiten. Dé bestuursraad heeft in het najahr een beslissing genomen waarvan het belang mogelijk pas over enkele jaren zal blijken. Tot nu toe steunden alleen verenigingen het werk van de Schiedamse Gemeen schap door middel van een donatie. In 1962 is het mogelijk geworden om ook particulieren als donateurs in te schrijven. Dat betekent voorlopig alleen dat zij het maandblad gratis ontvangen. De 'mogelijkheden van bepaalde voor rechten. voor donateurs worden nog onderzocht. De SG-direeteur, de heer F. Groe- nendaal is dit jaar bij zijn koperen jubileum hartelijk gehuldigd. In het afgelopen jaar zijn zes penningen van verdienste uitgereikt, namelijk aan de heer G. Duk, W. Nieuwstra- ten, L. A. Alebregtse, A. Ballijns, voorts aan de vereniging Utile Duld en aan de heer Gijsbert Nieuwland. Het maandblad is een belangrijke Advertentie IJWL een geheel nieuwe collectie in gladde en bewerkte gouden ringen van 3 tot 12 mm breedte Reeds vanaf 59.— per stel Juwelier horloger Graveren zonder extrakosten retlerdamsedljk 260 schledam DONDERDAG Bioscopen: <5 MONOPOLIE: Fotomodellen en chan tage. 2. 7 en 9.15 uur. Tentoonstellingen: STEDELIJK MUSEUM, schilderijen van Michael Podulke, 10—17 uur. Diversen: MARIJKE: Oud-Kath. Mannenver. •De Poorters', Klaverjasconcours, 8 uiir. CHR. SOC. BELANGEN: Chr. Best. Bond, Jaarvergadering. S uur. PASSAGE: Chr. gymnastlekver, DOK. uitvoering, 8. uur! Apotheek: Evers. Lange Haven 81. VRIJDAG Bioscopen: MONOPOLE: Omar, de woestijnhaviR, 2 uur. Het uur- der vergelding, 7 en 3.15 uur. PASSAGE: Diamanten hij het ontbijt, 2 en. 8.15 uur. Tentoonstellingen: STEDELIJK MUSEUM: opening expo sitie Nederlandse opgravingen in Egypte, 8.15 uur. Diversen: MUSIS-- SACRUM: Schiedamse Ge meenschap. toneelwedstrijd, prijs uitreiking. 8 uur. ARCADE: Herwonnen Levenskracht, klaverjascontours. 8 uur. DE LIN DENHOF: Pro Juventute. huishoudelijke en algemene ver gadering.. 7.30 uur. VOLKSGEBOUW: NVV Bestuurdero- bond. cursus 'Spreken in net open baar', 8 uur. Apotheek: Evers. Lange Haven 81. schakel in het gemeenschapswerk geworden. Er is in het afgelopen jaar een merkbaar groeiende belangstel ling voor het blad gewekt. De redac tie heeft aangedrongen op meer spontene medewerking van de ge meentelijke autoriteiten. Het jaar verslag zegt in dit verband, dat de mogelijkheden tot voorlichting zeker beter kunnen worden benut. De sectie culturele ontwikkeling ocnvat na de. afsplitsing van de 'vrije- tijdssector' in 1961, nog slechts de verenigingen, die op passieve cul tuurbeoefening gebaseerd zijn. De doeltreffender coördinatie tus sen de verenigingen resulteerde in de gezamenlijke uitgave van een pro pagandistisch en informatief vouw blad in het najaar. Hoewel het di recte resultaat niet groot was, is het verspreiden van een dergelijke folder zeker in de nieuwe wijken van belang In 1961 is ook de Schiedamse Film- kring opgericht. De werkgroep Jeugd Jelijt van de SJR heeft onder auspiciën vari de SG 26 avonden georganiseerd; waren drie ruilbeurzen en een groots nieuwjaarsvuur. De sectie muziek is dit jaar uitge breid met drie verenigingen; de Schiedamse Klavar Accordeonvereni ging, de drumband van de gymnas tiekvereniging Excelsior en de Oranje Garde. Het aantal aangeslo ten verenigingen steeg daardoor tot 16. Meer dan vorige jaren hebben on der auspiciën van de SG verschillen de korpsen muzikale medewerking verleend aan allerlei activiteiten. Gunstige cijfers, ook van de sectie nationale feest- en gedenkdagen. De sectie sport heeft zich onder meer met het sporthalplan beziggehouden. De sectie toneel is niet zo optimis tisch gestemd. Zo is er het afgelopen jaar in de vakantieweek geen revue geweest en het sectiebestuur voelt dit als een gemis. De toneelwedstrijden echter hebben voortgang gevonden. De financiële nood van de toneel verenigingen is ondanks 't gemeente lijke subsidie nog niet opgelost en de activiteiten worden geringer. Ook de publieke belangstelling is het vorig jaar gedaald. Activiteit wordt in het SG-jaarverslag aanbevolen als het enige middel om het hoofd boven water te honden, De sectie Vïï komt met de vol gende cijfers. In 1961 zijn inlichtin gen verstrekt aan 8.142 Nederlandse bezoekers en aan 687 buitenlanders. Het aantal bezoekers en het getal van de verstrekte inlichtingen blijven zich in de loop der jaren rond de tienduizend bewegen. Daarmee voorziet de VVV beslist in een behoefte. Via de VVV zijn 172 nieuwe leden voor de Ned. Jeugdher berg Centrale ingeschreven. De heer H. van Lohuizen die tot z|jn 76ste met energie de WV -heeft geleid, is er in 1961 mee opgehouden. Het dagelijks bestuur van de SG heeft voorlopig de leiding van de WV op zich genomen. Een nadelig saldo bij de VVV van ƒ2.760,04 wordt door een subsidie van de SG gedekt. Acht koren met 374 leden vormen de sectie zang van de SG. Het Schie dams Opera- en Operettekoor moest worden opgeheven. De koren zijn in 1961 bijzonder actief geweest met mooie concerten. Er is dit jaar geen gezamenlijk concert gegeven omdat hét hiervoor uitgetrokken subsidie is gereserveerd voor de gezamenlij ke uitvoering van ,JDie Jahreszeiten" in november 1962 bij het 60-jarig be staan van Excelsior. Groot was de belangstelling voor de vakantieschool. In totaal 1500 kin deren zijn over vier weken verdeeld, telkens een week lang naar Hoek van Holland gereisd. De evenementen in de vakantie week zijn over het algemeen geslaagd maar er was te weinig sfeer in de stad: geen licht, geen bedrijvigheid, niet voldoende muziek, In het Passage-theater trokken de operette en de Senegalese dansgroep eik 942 bezoekers, de Cocktail '61 503 bezoekers. Maar tie jeugdvoorstellin gen kwamen 7.284 kinderen kijken. De groep van Jan Schaper trok 623 kijkers en het concert in de Grote Kerk is door 600 personen bijge woond. De avondvoorstellingen in de Plantage van kunstfiesters trokken 750 bezoekers. Kwamen in I960 1.361 mensen naar de wielerronde kijken, dit jaar met profs aan de start kwamen er 3.480. Ook gunstige cijfers voor de andere evenementen. Torenbeklim- Advertentie LM, PASSAGE; SCHIEDAM Z U I O -HO L LA N D.SC HE KA N T O R BOEK HANDEL De eerste 'ronde Van de negen fi nalisten om het damkampioenschap van Schiedam had wel een verras send verloop. Zo wist de benjamin TheoVrij land zijn gewonnen stelling teggen de crack J. C. Onink te behouden. J. P. v. d. Watering kon op een voudige manier winnen mefc een schijf voordeel maar moest tevreden z(jn met een afgebroken remisestel ling. J. Westerveld stond een schijf ach ter, wist de schijf terug te winnen, terwijl door een blunder van zijn te genstander J. J. Cabri ook de eind zege nog zijn deel werd. W. Spmyt gaf zeer goed partij te gen E. Vrijland, maar dpze verwacht toch nog winst uit hun afgebroken men: nog altijd 1.392 liefhebbers. En i partij met een dam en drie schijven ni»fc mindfp Ann 9.251i «uiir a» TPr„m_ tegen een dam met één schijf. Ge- niet minder dan 2.250 voor de Troin- melaeren van Koesendacle. Spring levend is de Schiedamse Gemeen schap in 1961 gebleven. Dat blijkt wel uit haar jaarverslag. zien zijn technisch kunnen in het eindspel geven we Vrijland een zeer ggoede kans. J. A. van Dort was in deze ronde vrij. hei tarwebrood gebakken van de heie tarwe korrel: alle eiwitten en andere voedingsstoffen zijn erin bewaard En dit ia dan de meest ideale op lossing van het conflict tussen het echtpaar Verwijs en de huiseigenaar V. van der Meer, Gistermorgen nog leek het zeker, dat het echtpaar vrij* dag op straat zon worden gezet. Maar een paar uur later al zag hun toekomst er heel wat rooskleuriger uit. Het prachtige aanbod is vanmor gen vroeg pas gekomen. Maar voor dien had het echtpaar Verwijs reeds ondervonden dat het niet alleen stond: het medeleven van alle kan ten was overstelpend groot. .Kan het bureau Huisvesting mis schien een oplossing bewerkstelli gen?' schreven wij gisteravond. Wel nu, het Bureau Huisvesting en de woningdienst zijn gisteren al in het geweer gekomen, direct na het eerste contact met Sociale Zaken. De medewerking van de gemeente was zo indrukwekkend, dat het leek alsof op deze wijze de gemeenschap iets wilde goedmaken voor de zorge lijke tijd die de heer en mevrouw Verwijs hebben doorgemaakt. Aan de Oude Sluis 15 stond juist een huisje leeg. In een auto werd het echtpaar Verwijs opgehaald om de woning te bekijken en er kwam nog een prachtig aanbod; de gemeente zou hun verhuizing bekostigen. Voor de heer Verwijs was er maar één bezwaar aan verbonden. Hij zou zijn konijnen moeten opgeven. Die konijnen betekenen voor hem niet alleen een vrijetijdsbesteding, maar ze geven hem ook een kleine bijver dienste, die hij best kan gebruiken. Bovendien ze waren „in dë kraam". Hij voorziet in de komende weken de geboorte van een twaalf tal konijntjes. Nadat Het Vrije Volk van gister avond was uitgekomen, kwamen er talloze aanbiedingen voor hulp. Tot één uur vannacht kwamen mensen uit de buurt hun medeleven betuigen en één van hen bood spontaan ruim te aan voor de konijnenhokken. Intussen was ook van de zijde van huiseigenaar v. d. Meer nog een voorstel gekomen. Hij wilde het huis je verkopen. Volgens deurwaarder Van Duin voor 2.500. Maar waar moest dit echtpaar dat zelfs zijn begrafenispoils had moeten verkopen ƒ2.500 vandaan halen? De kinderen van het echtpaar Ver wijs, die hun ouders in deze moeilij ke maanden geen seconde in de steek hebben gelaten, staken de hoofden bij elkaar. Ze waren, bereid het huls te kopen al moesten ze er zich voor in de schuld steken. Maar 's avonds, toen de heer v. d. Meer en de deurwaarder over de koopprijs kwamen praten, liet de huiseigenaar de prijs stijgen tot ƒ3.000.... Grauw en vermoeid kwam van morgen de heer Venvijs bü Sociale Zaken zeggen dat hü het huis aan de Oude Sluis graag zou accepteren. Die last wilde hij zijn zoons niet op de schouders leggen. Dan maar geen WADDINXVEEN Dinsdagmor gen vond op dc Rijksweg nummer 12 een vrij ernstig auto-ongeval plaats. De 50-jarige heer J. v. d. Graaf afkomstig uit Den Haag wilde ter hoogte van de afrit Gouda, komende uit de richting Den Haag, bü een in haalmanoeuvre een voor hem rijden de eveneens inhalende auto passe ren, Hü kwam daarbij terecht op het tegenovergestelde baanvak van deze rijksweg. Bij deze inhaalpoging is hij waar schijnlijk de macht over het stuur kwijtgeraakt. Hij sloeg een paarmaal over de kop, ramde een viertal berm- paaltjes en een dee! van de wegaf- rastering en kwam vervolgens mei zijn wagen in de berm van de weg terecht. In vrij ernstige toestand werd de heer v. d. G. naar een ziekenhuis te Gouda vervoerd en daarna overge bracht naar het Rode-Kruiszieken- huis te Den Haag. konijnen en dan maar weg uit de Gorzen - want ook die oude ver trouwde buurt speelde een. grote rol Een. verhuizer werd ingeschakeld en bleek onmiddellijk bereid om de heer en mevrouw Verwijs die de hele nacht al hadden gepakt om 2 uur vanmiddag te verhuizen. Een uur later kwam bij Sociale Zaken echter een telefoontje; ik ben onder de indruk van dit geval Dxe oude mensen moet je niet meer' verkassen. Daarom wil ik het huis je kopen en zé kunnen er tot hun dood rustig blijven wonen...." Advertentie l. M. Tl gevuld met vers gebrande hazelnoten! room-* caramel. Het ge- heel overtrokken met Volle-melkchocolade. Nuts; een kwaiiteitsprcdukt, Advertentie I.M. SCHIEDAM/ Z U 'l -H O L'.L A N'D S C HyE KANTOORBOEK H A N DE t' Na een zondag zonder voetbal blijft men in kringen van het plaat selijk lager voetbal op de komst van het lentevveertje hopen waar door het mogelijk zal worden In het komende weekeinde een normaal programma af te werken. Hierin moet tweedeklasser Excelsior '20 thuis RFC tegemoet treden, dat de tweede plaats op de ranglijst bezet. In Rotterdam kregen de zwart-witten met 20 klop. Helaas stond er een agent in de buurt, die constateerde dat de chauf feur ver boven de 50 km bad gere den. De kantonrechter wilde er re kening mee houden, maar meende toch, dat remmen een. betere oplos sing van de moeilijkheid was geweest. HU veroordeelde de chauffeur tot een boete van 25 of vijf dagen, De chauffeur P. had in de Aleida- straat, waar je niet mag stoppen, staan lossen, nog wel gevaarlijk dicht bij een hoek. Officier van. Justitie mr. Van Moorse! toonde begrip, maar achtte de chauffeur formeel toch schuldig. Hij eiste een boete van 250. De uitspraak was conform. P. wil de overigens ook nog wel weten of een ambtenaar in functie niet in staat mocht - worden geacht tot het juist overschrijven van namen en geboortedata. De zijne, zoals ze op het proces-verbaal stonden, klopten namelijk niet De Schiedammer F. is door rood licht gefietst. „Eigenlijk heb ik naar het verkeerde licht gekeken, IV: ben tegelijk met de auto's gaan oprijden." Deze zelfoverschatting kwam hem op 5 boete te staan. De Rotterdamse jongen J. J, de R. heeft op zijn spiksplinternieuwe brommer 40 km gereden. Hij be weerde, dat zijn kilometerteller maar 30 had gewezen. Hü was meteen naar de rijwielhandelaar gestapt en moest van hem vernemen, dat kilometer- Of het de bezoekers ook nu geluk ken zal beslag op beide punten te leggen staat overigens nog te bezien. Met een kleine Schiedamse zege of zeker een gelijk spel moet rekening gehouden worden. In de derde klasse moet DHS, eveneens voor eigen publiek, aantre den tegen CKC'. Hoewel volkomen kansloos voor de titel behoren de geel-zwarten inmiddels tot de beste vijf in de afdeling en ze zullen deze positie dan ook willen verdedigen. Bij de vierde klassers vindt voor Demos en SFC de revanche plaats resp. tegen Nado/V. en DOK. Beide ploegen wisten veertien dagen gele den tot de volle winst te komen. Ook nu liggen de punten weer binnen het bereik. Belangrijk wordt voor DRZ het eerste treffen met LMO. Alleen met de volle winst zijn de rodezon- ners gebaat en ze dienen er dus ook naar te spelen! Afd. Rotterdam In de afdeling Rotterdam-zondag wordt een uitgesteld programma afgewerkt. Eersteklasser SVDPW treedt aan tegen AVS en „Schie dam" zal bij Noorderkwartier moe ten trachten tot noodzakelijke winst te komen. Ditzelfde gekit ook voor Ursus dat thuis tegen USC het be- sissende duel voor behoud gaat in luiden. De tweedeklassers WF en Schie damse Boys komen uit resp. tegen SOAG en SIOD waarbij vermoedelijk de punten aan Schiedamse züde zul len blijven. HET VRIJE VOLK SCHIEDAM Redactie en Administratie: Passage 20 - Tel. 6878S Advertentie I.M. Zevende wijziging Behouwln'gsvnorschrit- ten voor tie Bebouwde Kom van Schiedam (Gronden, gelegen tus sen de Willem de Zwijgcrlaan, Stadhouderslaan en Westerhaven). Het Hoofd van het Gemeentebestuur van Schiedam maakt ingevolge artikel 43, juncto artikel 37, der Woningwet be kend, dat op lieden voor tic tijd van vier weken ter Gemeentesecretarie (Afd. Algemene Zaken. Stadhuis) voor een. ieder ter Inzage is nedergele'gd het ont werp van een Zevende Verordening tot Wijziging van de Verordening tot rege ling van de aard van de bebouwing en het gebruik van gronden in üe bebouw de kom van Schiedam (Bebouwingsvoor- schrilten voor de Bebouwde Kom) (Ge meenteblad 5945 no. 1. 1949 no. 33, Ï953 no. 11. 1959 no. 16 en 1901 no. 271 (Gronden, gelegen tussen de Willem de Zwjjgcrlann. Stadshoudcrsiaan en Wea- Terhaven). In het ontwerp is tevens opgenomen een gedeelte van het plan (WUbeimtnahavec en omgeving) tot gedeeltelijke, herzie ning van het uitbreidingsplan .in hoofd zaak voor de Gemeente Schiedam, i&st- gesteld bij raadsbesluit van 16 Jatfaarl 1953 goedgekeurd door Gedeputeerde Staten der Provincie Zuld-Holiandl bij hun besluit van 12 mei 1953, I SCHIEDAM. 11 april 1962 Het Hoofd van het Gemeentebesij voornoemd. J. W. PEEK. tellers, zeker als ze nieuw zijn, nooit kloppen. In noodweer zijn op het verkeers plein aan de Nieuwe Haven de brom fietser J, S. uit Rotterdam en de Schiedamse automobilist W. H. K. mei elkaar in botsing gekomen. De eerste gaf geen voorrang, de tweede bad met beslagen ramen gereden zo luidde de beschuldiging. De bromfietser had niets gezien. „Mijn brilleglazen waren natuurlijk beslagen door de regen," zei hij. Hem werd een.boete van fis opgelegd. Volgens het proces-verbaal had de automobilist met beslagen ramen gereden, maar volgens K. was hier sprake van een misverstand. Hi) had later met de verbaliserende agent overleggepleegd en die had toege geven. dat hü K. verkeerd had be grepen. De agent, wordt nu opgeroepen -en wellicht zal hij licht in de zaak bren gen. Een vrachtwagenchauffeur, ge schrokken van een klap ln rijn laad bak, ls op de Rotterdamsedjlk tegen een stilstaande auto gereden. De of ficier, die dat op een drukke ver keersweg een gevaarlijke reactie vond, eiste een boete van ƒ40- Mr. Cos maakte er 30 van. Een andere chauffeur verloor bij het schielijk remmen in de Tuirdam vijf zakken soda met elk een inhoud van 50 kg. Ook dat werd door de heren achter de groene tafel zeer gevaarlijk genoemd en hij kreeg een boete van 35. Woensdagavond zijn de dric-ban- -den wedstrijden om liet BHekendaal- biljart geëindigd. Winnaar werd de heer v. d, Lee van de biljartvereni ging Het Oosten met tien winstpun ten uit zes wedstrijden. De voorzitter overhandigde de winnaar een fraaie fruitschaal na mens de biljartvereniging De Karse- boom. De heer E Fortuin van biljartver eniging Centrum eindigde als tweede. De heer Seger werd derde daar hij zün laatste wedstrijd verloor van de heer Buuren. Advertentie I.M. LANGE KERKSTRAAT 68 Donderdag en vrijdag van 2—10 uur, zaterdag van 10—5 uur Grote Markt 3 11 april Engelse pond 10,121 - 10,I3i Ainerik. dollar 3,59fj— 3.60A Franse frank 73.485 --75,514 Belgische frank 7,225 7,233 Zwitserse frank 82,794 —82,844 Zweedse kroon69,914 —69,964 Duitse mark 90,004 —90,054 Deense kroon 52,23 —52,28 Noorse kroon go.51 —50.56 Canada 3.42j-è— 3,42{-| Italiaanse lire 57,9.94 —58 044 Oostenr. schilling., 13.95 —13,98 Escudo's 12.625 12,641 SCHIEDAM :|iu Te bevrafren aan bet Hoofdbureau van Politie te Schiedam, tussen 912.3a en 2—6 uur: ring met sleutels, colbertjasje. Te bevragen bij vinders: ring m sleu tels, G. Lemmers, Rhoonsestraat 3a; zwarte baret, J. Speler. Fabristraat 8- regenkapje. M. Spltters, Rotterdamse- dijlc 224c; kinderschoectje (1). W. En- gerlng. Lorentziaan 22; dameshorloge, v. Kiisdonk. Rotterdamsedijfc 411b; bank biljet, Ha v. Betera. Aieidisstraat 86a; bedelarmband. Jansen» Modemagazijn, Hoogstraat 157; polshorloge. J. Over- gauw. Havendijk 36b; paar dameshand schoenen. v. d. Vlies. Groenel&an 85; tlameslmndschoen (r). W. Huis in 't Veld. Boerhavelaan 81c; portemonnee- portefeuUJe met Inhoud. Dameu Zwarte- waalsestraat 48; damesporteroonnee m. inhoud. Groenhorst. Huysmanstraat 81: sleepkabel, v. Dijk. Vismarkt Sa: ijzeren pen van vrachtauto. Damen. Zwarte- waalsestraat 48: notitieboek. Borstelaar. Boerhavelaan 65b: portefeuille m. in houd, Donker, CurtiusBtraat 90. De grote 1-meibijcenkoms.t wordt dit jaar in Musis Sacrum gehouden. De voorzitter van de afdeling Schie dam der Partij van de Arbeid, de heer C. Boerman, opent de avond, waarna de gemengde zangvereniging „Excelsior" de bekende strijdliederen zingt. De heer W. Kieboom houdt de mei-rede en, daarop volgt, een opge wekt programma, verzorgd door Sonja van Weerdenburg, Jan Vogel en anderen, terwijl conférencier Dick Gabel de programma-onderdelen aan elkaar praat. De sluiting van de bijeenkomst geschiedt door de heer A. M. van der Wel. voorzitter van de NVY-Bestuur- dersbond. Kaarten zijn verkrijgbaar bü de bodes en de jsenningmeesters van de bi) het NW aangesloten organisaties en bij de wijkleiders van de Partij van dc Arbeid. Kosten: 75 cent. Voor de bejaarden zijn toegangsbewijzen Advertentie 1. M. tegen gereduceerde prijzen verkrijg baar bü de heer H. van Lith, Plat Nieuwland 51. 's Middags is er in Musisi Sa crum een kinderfeest. Het wordt ditmaal verzorgd door Bert Brug- mans Marionettentheater dat een voorstelling geeft van „Tom Poes". Bij de dames L, Meerkerk, Nieuwe Maastraat 43a, Speijer, Van Leeu- wenhoeckstraat 20. Mak. Frans Hals- plein 8b, Van den Hoek, Westfran- kelandsestraat 91a, Huisman, Iden- burgstraat 64 en Capello, Dr. de Vis serlaan 28, zijn kaarten verkrijgbaar tegen 40 cent. Ten slotte is er, weer in de zaal onder de Opstandingskerk, het mei bal voor de jongeren. Het begint om acht uur. Motto: „AI twistend 'naar wereldvrede". Het feest wordt onder auspiciën van de Moderne Jeugd raad georganiseerd. De muziek wordt verzorgd door „Eddy and his Trembles". Op het programma staat een twistdemon- stratie door Mireille Kooystra en Erik A. Thüm, die bü de nationale kampioenschappen, twist in Amster dam een goed figuur hebben gesla gen. Een ander programmapunt; twee meisjes en een jongen, die zich sa men „Les Fréjudis" noemen, zingen joodse en Franse liedjes met gitaar- o«geleiding. Marry van Eük zingt ook en begeleidt zich zelf op de gi taar-. Voor dit festijn worden de kaarten 1.50) verkocht door G. Smidt, Rotterdamsedijk 24c, tel. 64450; G. - Schewe, Fabriplein 16. tel. 61615: A, Bouman, Numansdorpsestraat 12 en mej. B. Vermeü, Cort van der Lin- denlaanila.

Het Vrije volk | 1962 | | pagina 2