Vier neemt van Deen 23 man op Gered, maar arm R I 750.000 Volksverhuizingen m pu a Moord in Amsterdam Politie verhoort 1200 Italianen Duizenden lopen de 'anti-atoombommars' Zeker vijftien verkeersdoden eerste bosbranden Nexa-Lotte G. C. Stubenrouch (44) plotseling overleden Onze woensdag tip Belg verdrinkt in Veersemeer Bejaard paar dood thuis Pokkenblijkt rode hond nieuw Vatten. vlo MHBR KLEUTER WINDJACK fütflfl HET VRIJE VOLK DINSDAG 24 APRIL 1962 PAGINA 3 (van een onzer verslaggevers) iJmuidenaren. Toch zouden ook zij volgens hem Vier zeeslepers van Bureau Wijsmuller uit IJmuiden hebben machteloos gestaan hebben ais de tijdens de paasdagen een verbeten strtid voor het behoud van JTÏSS iSSE.ÏtS'o'SiT een zwaar gehavena Deens schip gewonnen. Zondagavond om gelijk was geweest. Het is op zijn kwart over zes werd het schip, de gloednieuwe bananenboot hSïAS Dragoer Maersk tijdens dichte mist in het Engelse Kanaal door hevig was, dat het schip naar men de Italiaanse tanker Marligure opengereten seiijke berekening als een steen had Zware slagzij De situatie, waarin de Dragoer Maersk (het Italiaanse schip had geen schade van betekenis gekre gen) verkeerde, leek aanvankelijk hopeloos. De kapitein besloot toch met een deel van de bemanning aan boord te blijven. Het met 2000 ton bananen geladen schip ging steeds meer slagzij maken: nadat kapitein Arco van Veen van de sleepboot Friesland de tros had overgebracht zelfs een slagzij van meer dan der tig graden. FAVORITE BCl (Van onze verslaggevers) Zeker vijf tien doden Jheefthet verkeer in het paastveekeinde geëist* Geen van deze ongelukken heeft een direct verband met de toeristendrukte. Bij twee ongelukken was.een buitenlandse toerist betrokken, maar ook In deze gevallen waren het aan rijdingen die ook zonder topverkeer hadden kunnen voorkomen Drie doden waren er te betreuren, toen op de avond van eerste paasdag een auto door lot na toe onbekende oorzaak tussen Gouda en Reeuwijk in een naast de weg gelegen diepe sioot terechtkwam. Aanhanger los 10EIT 21 C-iNAOaOGS Uil (Van een onzer verslaggevers) Twee bosbranden, de eerste van het jaar: de bijna zomerse paasdagen lieten zich ook in dit opzicht niet onbetuigd. ZAAIERS worden g-e-s-p-e-l-d Onder melkauto A-vrije zone Signalement Nexa-Lott* is de reukloze mottenverdelger! De groene, uitvouwba re Nexa-Lotte doodt alle.motten en vraatzuchtige larven. Nexa-Lotte is reuk loos; uw kleding wordt niet muf, blijft heerlijk fris en is feilloos beschermd. Hang het over het stokje van een kleerhanger of over de stang in uw kleer kast. U kunt Nexa-Lotte ook in kisten of la den leggen Nexa-Lotte geeft niet af en kan iwpit vlekken. ANGST VOOR MOTTEN? UW DROGtST HEEFT 1! 7 de toen bijna rechtliggende bana- IPO f~k I"/") Tl fY/~i - nenboot. naar de Maashaven. Daar O/ O f> wordt nu de lading gelost, waarna het schip naar de een werf gaat. 7 t Dankbaar SC* tlI 71 no #7 /l 7 gy 7) /j ÏM n/) yi Kapitein Sailing heeft over de toe I V V idr \J \Zf vU 1V f""7 dracht van de scheepsbotsing niets Xwillen loslaten. Wel toonde hij zich ,Tr„ zeer- dankbaar over het werk van de moeten zinken. Het schip maakte zoveel water, had toestemming gegeven direct door Terwijl kapitein Sailing van de 23. dat kapitein Jes Sailing 23 van de te varen naar Rotterdam. in het Scandinavische zeemanshuis te Rotterdam ondergebrachte geredden Omdat inmiddels ook de Stentor hoorde, dat allen de schrik te boven var. Wijsmuller bij de sleep was waren, begonnen mannen van Wijs- aangekomen, keerde de Friesland muller In de Maashaven al met het toen terug naar Engeland. De Titan onderzoek van het gat. Het is vele en de Simson trokken de Deen bin- meters groot, maar als de lading ge nen de pieren en sleepten het schip, lost is, zal het goeddeels boven de met de Stentor in het kielzog van waterlijn komen te liggen. 41 opvarenden in de reddingboot van de toegeschoten Nederlandse vrachtvaarder Kamperdijk liet stap pen. Een dag nadat deze 23 zeelie den in Rotterdam aan wal stapten werd daar de Dragoer Maersk na een moeilijke sleepreis gehouden binnengebracht. Aan boord van de Kamperdijk van de Holland-Amerika Lijn zag men de aanvaring op het radarscherm gebeuren. De ruim 10.000 ton meten de Marligure ramde de Deen aan bakboord, vlak achter de brug. En kele hutten werden ingedrukt, zon der dat daarbij iemand gewond werd. de machinekamer en het daar achter gelegen ruim 3 liepen vol water. Het was een geluk dat er on middellijk assistentie kon worden verleend. De Kamperdijk voer maar op drie mijl afstand en ging snel bij de zwaar slagzij makende Deen voor anker. Terwijl het Rot terdamse schip een reddingboot uistreek, naderde ook de IJmui- dense zeesleper Friesland, die toe vallig in de buurt was. op volle kracht. Wijsmuller pakte de zaken groots aan. Hit IJmuiden werden onmid dellijk de slepers Titan en Stentor weggestuurd om de Friesland as sistentie te verlenen. Toen deze bo ten bij de Dragoer Maersk waren aangekomen, werden er pompen overgebracht. Aan boord van de Deen had men aanvankelijk gezegd: „Er is geen pompen aan. Je kunt net zo goed pro beren het Kanaal leeg te zuigen". De slepers' pómpten'toch: eerst voorkwa men 'zgdatook ruim 4, dat water was gaan maken, volliep en naarmate de sleepreis vorderde brachten ze ook de slagzij sterk terug. Toen het konvooi vannacht voor de Nieuwe Waterweg verscheen, was het gevaar helemaal geweken. Rijksha- venmeester Van den Heuvel was bui tengaats polshoogte gaan nemen en Wat is er bij de botsing tussen de Deense Dragoer Maersk en de Ita liaanse Mar Ligure precies gebeurd? 'Ik weet het niet; ik was in mijn hut,' aldus een weinig spraakzame derde stuurman van de aangevaren Deen. Terwijl achttien van zijn mede-op varenden op het zwaar slagzij ma kende schip langzaam naar Rotter dam werden gesleept, hadden hij en 22 andere schipbreukelingen (waar onder twee stewardessen) al een on derkomen gevonden in het Scandina vische Zeemanshuls aan het Rotter damse Willemspleln. Zij hadden een lift gekregen van het Nederlandse tn.s Kamperdijk. 'Aardige mensen,' luidde het oor deel over de Nederlanders, Van de weeromstuit zouden zij het zomers- zonnige Rotterdam nu maar eens uit gebreid gaan bekijken. Ofschoon zij er nogal berooid aan toe waren: derde stuurman Peter Villandsea (uit Kopenhagen) bezat nog slechts het overhemdje en de zomerbroek, die hij aan had. I Advertentie I.M. Van de mist in de zon: 23 geredde opvarenden van het Deense -J vrachtschip Dragoer Maersk komen na een hachelijke aanvaring in 3 het Engelse Kanaal in Rotterdam aan. Zij werden opgepikt door het m Nederlandse vrachtschip Kamperdijk. m. (Vorvolg van pagina, 1) Vrijdagavond waren de Randstad (Amsterdam, Den Haag, Rotterdam, Utrecht, Haarlem), Breda. Arnhem, de stad Groningen, Hengelo al vol. Na de tweede toeristenvloed op eer ste paasdag konden geheel Twente, de Achterhoek en de provincie Gro ningen ook het bordje 'vol' op de deur hangen. Een duidelijke illustratie van wat de logiesinformatiediensten moes ten verwerken: de stad Utrecht stuurde ten slotte toeristen door naar Tie!, Geidermalsen en zelfs Den Bosch. De laatste stad liep daardoor ook vol. Ander voorbeeld: in Amsterdam bracht de LID 6600 mensen onderdak, grotendeels bij particulieren, Katwijk nam maar liefst 9.000 mensen op. De drukste grenspost in al dit ver keer is Elten geweest, Vaals nam de tweede plaats in, Venlo (gedeeltelijk door de wekelijkse winkelende Duit sers), de derde. (Van een onzer verslaggevers) Het Veersemeer (achter het vorig jaar in het kader der Deltawerken afgesloten Veerse Gat), heeft zijn eerste slachtoffer geëist. Zondag is een Brusselse fotograaf die in Veer» gelogeerd was, met zijn jachtje om geslagen. Hij is nog niet gevonden. Nasporingen, eerst door de eige naar van een speedboat en later door de rijkspolitie te water, haddéo geen resultaat. LONDEN, PARIJS, ROME (Reuter, AP). De meeste hoofdsteden van Europa gaven in het afgelopen paasweekeinde hetzelfde beeld te zien: in stralend lenteweer trokken honderdduizenden stedelingen naar buiten om van de zon en de natuur te genieten, terwijl toeristen van heinde en verre de hoofdsteden opzochten. In LONDEN werden alle paasre- cords op het gebied van verkeers drukte gebroken. Naar schatting twintigduizend auto's per uur verlie ten in de ochtenduren van eerste paasdag de stad. Maar in de Lon- dense parken bleef het niettemin druk: honderdduizenden sloegen daar de traditionele paasparade gade. De nieuwe toiletten van de .elegante we reld stonden in het middelpunt van ten recordontvangsten, de belangstelling. IJsverkopers boek- BERLIJN beleefde de warmste paasdagen sinds honderd jaar met temperaturen die opliepen tot boven 25 graden. Bij de grensovergangen in de corridor tussen YVest-Berlijn en IVesl-DuitsIand moesten de ambte naren op topspanning werken om het verkeer niet te veel op te houden. Natuurlijk eiste deze abnormale drukte haar tol aan verkeersdoden. In FRANKRIJK sprak depolitie van een „moorddadig weekeinde", waarin teil minste 54 mensen het le ven verloren door verkeersongeluk ken. In ITALIË telde.men tot en met gisteren 29 doden, in OOSTENRIJK vyftien. Advertentie I. M. (Van «en onzer verslaggever») Het echtpaar R, Gal (81)—W. Gal ea n der Veen (76) Is vorige week donderdag in de huiskamer van hun woning aan de Korte Laan te Sur- huisterveen door kolendampvergifti ging om het leven gekomen." Een schoonzoon vond de overledenen za terdagmiddag, toen bij met zijn familie overkwam om de verjaardag van mevrouw Gal te vieren. Zij zou op eerste paasdag 77 jaar zijn ge worden. Men vond de huisdeur gesloten. Bij nader onderzoek bleken de mensen ierenloos in hun stoel naast de kachel te zitten. Zü moeten reeds donderdagavond zijn overleden, want de politie vond de krant van vrijdag In de brievenbus. Daar de kanarie is blijven leven, Is een ogenblik aan voedselvergifti ging gedacht. De sectie die gisteren op last veel de officier van Justitie, mr. L. Janssen uit Leeuwarden, werd verricht, wees evenwel vergiftiging door koolmonoxyde als doodso. .rzaak aan. •tttaing p. m. 45 ct. «*etn geldig 25 aprfl waterafstotende katoen, pa» voor en achter, capuchon met frte*en« vrolijk streepdessin, 2 jeer ROTTERDAM Blnnenweg/EendrachtMtreet Zwart janstraat 60-34 Beijerlandselaan 87-93 JSw. Binnen weg/Aelbr.kad» (Van een onzer verslaggevers) Vrijwel alle twaalfhonderd Italianen tussen 20 en 30 jaar, die bij de Vreemdelingendienst van de Amsterdamse Politie staan inge schreven, worden op het ogenblik door rechercheurs gecontroleerd. Dit grote politiekarwei dient om de moord op te lossen, die in de nacht van vrijdag op zaterdag omstreeks kwart over twee in de Leidsestraat bij de Keizersgracht werd gepleegd De dertigjarige chauffeur R. de Cocq van Delwijnen werd toen met een messteek in het hart gedood. Slechts enkele getuigen van het r en openklapte. De heer De Cocq van .u««..Rn hnkk»,, linK fAt mi tho hii npltriinpn /ar prn man met Cfll CC» gebeurde hebben zich tot nu toe bij de politie gemeld. Van deze getuigen was er maar één. die de gehele toe dracht duidelijk zou hebben gezien. Deze getuige, een taxichauffeur, die op enige afstand heeft gestaan, ver klaarde, dat de fatale gebeurtenis begon met een vechtpartij tussen twee mannen. Dit handgemeen uok toeschouwers en na enkele ogenblik ken stond een tiental personen, waar onder drie vrouwen, bij elkaar. Op dat moment kwamen het slachtoffer en zijn neef er ook bij. De taxichauffeur zag, dat vrijwel tegelijkertijd een van de toeschou wers een stiletto uit zijn zak haaide (Van een onzer verslaggevers) In Utrecht is zondagmiddag om kwart voor twee alarm geslagen voor een vermeend pokkengevai, Het bleek loos alarm te zijn, want het ging niet om pokken, maar om rode hond. Een trein uit de richting Leiden en met bestemming Duitsland werd in Utrecht langs het derde perron op dood spoor gezet, omdat even voor Woerden was gebleken dat een zeven jarig Duits meisje in de trein koorts had. Haar huid vertoonde vlekjes, vandaar dat men aan een geval van pokken dacht. De Utrechtse GGD kwam echter tot de conclusie dat het/ meisje rode hond had. Na twintig minuten kon de trein met het meisje zijn reis vervol gen. (Van een onzer verslaggevers) Naar schatting 2500 mensen uit alle delen van het land hebben tweede Paasdag in Amsterdam deelgenomen aan de door het comité '1962 voor de /rede georganiseerde 'antt-atoombommars', die beëindigd werd met een massale protestvergadering in het nieuwe KAI-gebouw. De voorzitter, de heer A. J. Bruggeman die van de regering eiste, dat zij alles zal vermijden wat een gewapend conflict met Indonesië zou kunnen bevorderen kondigde aan dat men in alle plaatsen van het land actie-comitè's wil stichten, met de bedoeling uit te groeien tot een natio nale beweging. Deze beweging mag. volgens dr. H. W. van Dobben uit Wageningen, niet het. stempel dragen van links of rechts en niet gebonden zijn aan levensbeschouwelijke of politieke groeperingen. In de herfst wil men een petitionnementsactie tegen de atoombewapening voeren. In Am sterdam en Den Haat? zullen, zndra De zes inzittenden keerden terug van een kerkdienst in Gouda. Dank lij onmiddellijk en kordaat optreden van de 27-jarige C. van Maurik uit Rotterdam, die naar de geheel onder water liggende auto dook, konden de bestuurder, de 60-jarige L. Konijn, zijn schoonzuster, mevrouw Konijn- Zegveld en mej. Zegveld worden ge red. Ook de echtgenote van de bestuur der, de 60-jarige mevrouw M. Konijn- Poot en haar zuster de 70-jarige mej. Foot, konden bevrijd, worden, maar bleken reeds in de auto te zijn over leden. De zesde inzittende, mej. T. Koogendoom (19i uit Boskoop, kon eerst bevrijd worden, toen de wagen was opgetakeld. Ook zij was overle den. Zaterdagmorgen raakte op de rijks weg EindhovenWeert b(j- Leende de aanhangwagen van een Duitse tank auto los. Het gevaarte boorde zich in net rront van een Z/witsers busje, waarin tien bejaarden een vakantie- tocht naar Nederland maakten. Een van hen, de 70-jarige R. H. Constants© uit Genève, werd op slag gedood. De andere negen passagiers en de chauffeur moesten naar een ziekenhuis worden overgebracht. Vijf van hen zijn levensgevaarlijk gewond. Eveneens zaterdagmorgen is in Amsterdam de 70-jarige T. Menting bij het oversteken van de Postjesweg door een bromfiets aangereden. Tij dens het vervoer naar het ziekenhuis is de man overleden. Advertentie I.M. Op paasmaandag gingen in het Limburgse Beesel drie hectaren den- nebos, eigendom van graaf L. W. H. M. de Villers de Grignoncourt. ver loren. Brandgangen bleken te zijn dichtgegroeid, zodat de brandweer en een toevallig in de buurt zijnde groep verkenners het niet gemakke lijk hadden. Waarschijnlijk was het vuur afkomstig van onvoorzichtige picknickers. Ook Ossendrecht, in westelijk Bra bant, meldde een (zelfs meervoudige! bosbrand, maar hier is waarschijn lijk spreke van brandstichting. In de eerste paasnacht werd de brandweer gealarmeerd voor een brand bij de Belgische grens op een terrein van de Waterleidingmaat schappij Zuid-Beveland. Tijdens het blussen werden op twee andere plaat sen eveneens branden ontdekt: in de bossen van de volksabdij Onze Lieve Vrouw ter Duinen. Dank zij d» windBtilte konden mi litairen, abdijbroeders, omwonenden en brandweerlieden de vlammen da baas worden. In de nacht van zaterdag op zon dag is in Den Haag op de hoek van de Reigersbergerweg en het Kleine Loo een personenauto met drie in zittenden tegen een lichtmast opge vlogen. De 31-jarige M. A. Bartels is aan de gevolgen van dit ongeluk in het ziekenhuis overleden. De bestuur der en een tweede passagier moesten met verwondingen in een ziekenhuis worden opgenomen. De auto brandde' geheel uit. De 22-jarige bromfietser M. Fen- nema uit Suameer verioor gistermid dag in Leeuwarden de macht over het stuur en reed tegen een huis op De Weert. Hij kwam zo ongelukkig te vallen, dat hy ter plaatse overleed. In Spanga onder Wolvega sloeg de 18-jarige bromfietser J. T. de Wolff gisteren plotseling linksaf. Hij werd geschept door een achteropkomende auto. Tijdens het vervoer naar een ziekenhuis in Sneek is hij overleden. Zaterdagavond werd de 22-jarige P. C. van Rooyen uit Utrecht, toen hij op de Koelaan in Zeist wandelde, door een achteropkomende auto aan gereden. Hij werd op slag gedood. Een naast hem lopende vriend bleef on gedeerd. Eveneens zaterdagavond kwam ln Eist (Betuwe) de 52-jarige H. van Schaik om het leven. Hij kwam met ziin bromfiets te vallen en liep daar bij een schedelbasisfractuur op. Hij ts in een ziekenhuis te Nijmegen over leden. Gistermorgen I* in Uden het vier jarig zoontje van de familie Van Dijk verongelukt. Hij liep achter een melkauto aan. Toen de wagen ach teruitreed werd hij overreden en ge dood. In Oosferwolde zijn gisteren een 14- eh een 15-jarig meisje, die samen op een fiets reden, door. een hen te- ïemoetkomende auto aangereden. Het 15-jarige meisje, Jantje van Veenen, is in een ziekenhuis te Gro ningen overleden. Haar vriendinnetje is ernstig gewond. Gisteravond is de 3-jarige A. Kem- peneers uit Rotterdam in Sint Phl- lipsland onder een auto gekomen en op slag gedood. Het jongetje logeerde met zijn ouders bij de grootouders in Sint Philipsland. De 79-jsrige mevrouw Van den Hout-Damen is gisteren in Besoyen bij het oversteken van de weg na het verlaten van de kerk. door een 16-jarige Duitse motorrijder aange reden. Zij was op slag dood. Op de Tllburgse weg bij Breda kwamen gistermiddag twee bromfiet sers met elkaar in botsing. Een van hen. de heer Van Gils uit Dorst, kwam hierbij om het leven. Ter hoogte van Quatrebras op de rijksweg Tilburg—'s-Hertogenbosch is* de zestienjarige mej. P. Kuys uit Rosmalen om het leven gekomen. Het meisje zat in een Duitse perso nenauto, die plotseling naar links moest uitwijken om een aanrijding met een andere auto te voorkomen. Bij het uitwijken sloeg de wagen over de kop. Mej. Kuys. de Duitse bestuurder en een mede-inzittende, eveneens uit Rosmalen afkomstig, werden naar buiten geslingerd. Mej. Kuys kreeg het volle gewicht van de auto op zich en was op slag dood De beide andere inzittenden werden i licht gewond. de Amerikanen weer" proefexplosies in de atmosfeer uitvoeren, opnieuw demonstraties worden gehouden. Drs. B. van der Lek uit Bilthoven, laakte, evenals prof. dr. J. Koeke- bakker uit Oegstgeext, het dood zwijgen van de gevaren van een atoomoorlog. 'Duizenden atoombom men liggen gereed om op één bevel te worden losgelaten. Onze 'gruwel propaganda Is een bittere taak.' al dus de heer Van der Lek, die nog be toogde: 'Beter oprecht ontwapenen, dan onoprecht ontwapeningsbespre kingen te voeren op grond van een onuitvoerbaar controlesysteem.' Prof. Koekebakker zei o.m.: 'Wij willen weten wat er aan misdaad tegen de mensheid wordt voorbereid. Wij willen de politieke leiders aan hun verantwoordelijkheid blijven herinneren. Deze verantwoordelijk heid mogen wij niet van om* af schuiven.' Drs. Th. van Thijn uit Amsterdam zei: "TegenoTèr een uitzichtloze be wapeningspolitiek stellen wij: ver minder de gevaren door verwijdering van atoomkoppen uit Nederland en het instellen van een atoomvrije zone in Europa, Wij zullen een stroming vormen, zo sterk, zo volhardend, dat geen enkele politicus, die zijn carrière liefheeft, hieraan voorbij kan gaan. Tegen de BB 'als onderdeel van de psychologische oorlogsvoorbereiding' keerde zich mevrouw E. de Graaf. Ten slotte luisterden de demon stranten aandachtig naar de anti oorlogsgedichten, die Elise Hoomans voordroeg en zongen zij anti-atoom- bomliederen van Ronnie Potsdam mer, liederen, die volgens de organi satoren op de Nieuwmarkt, waar de stoet 7.ich vormde en tijdens de mars verboden waren. Men had afgezien van het mee voeren van spandoeken met drie uit sluitend in de gemeente Amsterdam verboden leuzen en het uitlokken van een proefproces daarover. Op eerste paasavond hielden circa 300 jongeren nog een demonstratieve fakkeloptocht ln de hoofdstad. AUlennaston Ook in Engeland is tijdens de paasdagen een anti-atoombommars gehouden. Vijftienduizend mensen liepen geheel of gedeeltelijk in twee dagen van het atoomarsenaa) te Al- dermaston naar Londen, een afstand van tachtig kilometer. Bij de aankomst in Hyde Park waren volgens zeer uiteenlopende schattingen van 40.000 tot 140.000 mensen aanwezig. Delwijnen rag een man met een ge opend mes in zijn richting komen. Vermoedelijk van schrik maakte hij een afwerende beweging in de richting van de man met het mes. Deze stak daarop toe en zijn slacht offer zakte dodelijk getroifen in elkaar. De vechtpartij was meteen afge lopen. Eén van de vechtersbazen en de man die gestoken had, sloegen samen op de vlucht. Na het horen van de getuigen heeft de politie het volgende signalement van de dader opgesteld: leeftijd on geveer 24 jaar. Lang ongeveer 1,70 meter. Zwart achterovergekamd haar, hoog voorhoofd. De man was gekleed in een kort zwart leren jasje en een rood overhemd, waarvan de kraag over die van het jasje geslagen was. Verder droeg hij een 'spijker?)broek met smalle pijpen. Volgens de meeste getuigen sprak de dader een taal, die zij voor Ita liaans hielden. De politie houdt er echter rekening mee. dat het ook Spaans of Portugees kan zijn ge weest. Bij dé sectie, die de gerechtelijk geneeskundige dr. J. Zeldenrust uit Den Haag zaterdagmorgen op het slachtoffer heeft verricht, is geble ken, dat de getroffene vrijwel on middellijk na de steek is overleden. Gedurende het gehele paasweek- einde heeft de recherche in samen werking met de vreemdelingenpolitie trachten na te gaan, welke Italianen zich in de loop van vrijdagavond in de omgeving van de Leidsestraat hebben opgehouden. Advertentie I.M. Tienduizenden mensen zijn in de af gelopen dagen met meer dan 17.000 auto's uit West-Duitsland naai- West- BerSijn gegaan voor viering van de paasdagen aldaar. Ongeveer een ge lijk aantal auto's reed in omgekeerde richting. Go«fg«Veurd door da Nadarl. Varaniginj van huiavrouwan. (Van onze p&rlementsredactle) De heer G. C. Stubenrouch, staats secretaris van Onderwijs, Kunsten er Wetenschappen, is in de nacht var zaterdag op zondag ln Breda na eer hartaanval overleden. Drs. Stuben rouch is 44 jaar geworden. Hij bezocht het gymnasium van het Canisius college te Nijmegen en studeerde klassieke talen aan de r.-fc. universiteit aldaar. Na zjjn doctoraal examen werd hij in 1946 aangesteld als leraar aan het Onze Lieve Vrouwe lyceum te Breda In 1949 werd hij wethouder van Onderwijs in Breda. Drs. Stuben rouch is in juli 1959 benoemd tot staatssecretaris. Hij werd belast met de algemene onderwijszaken, het we tenschappelijk onderwijs uitgezon derd. De laatste jaren heeft hij zich in het bijzonder beziggehouden met de voorbereiding van het wetsont werp voortgezet onderwijs: het lag in de bedoeling dat hij bij de artt- kelsgewjjse behandeling van hei ontwerp in de Tweede Kamer zich zou belasten met de behandeling van het beroepsonderwijs en het zogenaamde brugjaar. De begrafenis zal woensdag in Bre da plaatsvinden.

Het Vrije volk | 1962 | | pagina 1