Burgemeester van Utrecht op congres: womn van de Ziet hem vliegen l opese gr is Prof, uit kritiek op het VEEL MEER WINST BIJ SIMON DE WIT m m I LEXINGTON Blijden Gebed Wim v. Doorne onderscheiden Politie wil korter werken Verschil LEXINGTON HET VRIJE VOLK ZATERDAG 12 MEI 1962 PAGINA l (Van een onzer verslaggevers) Drie en een half miljoen Nederlanders wonen in gemeenten waar het eind van de woning nood nog met^in zicht is. Wie dit bedenkt slaat de benauwenis om het hart en wij vragen ons af wanneer het toewijzingsbeleid wordt aangepast aan de alom bestaande noodtoestand.' V1-ric*futeubur8emeester De Ranitz van Utrecht tot het congres 'dubbele woning- be °on en het laarbeursgebouw onder grote belangstelling uit het hele land STIJLVOLLE VRUETÏJDS KLEDW6'. 'sfortkied-ing VOORDe BESTE. JAREN VAN UW LEVEN l Huur opzeggen? Indonesische tabak op Bremer beurs Hnwelijksgolf na '65 FROM AMERICA'%BESTTOBACCOS ANGOB buiten fusie ontlioudersbon den Week van fotografie Op dit congrres, dat te danken is aan een Initiatief van het gemeente bestuur van Enschede (met burgemeester W. Thomassen voorop) waren vertegenwoordigers aanwezig van het ministerie van Bouwnijverheid en Volkshuisvesting, verscheidene provincies, de kamerfracties van Partij van de Arbeid, VVD en KVP cn veie gemeenten. Advertentie I.M. Uitgenodigd waren alle gemeenten die volgens de laatst beschikbare gegevens een statistisch- woningte kort van meer dan vijl percent heb ben. Gezamenlijk vertonen deze ge meenten een woningtekort dat het dubbele is van het Nederlands ge middelde. In deze gemeenten is het aantal ongewenste samenwoningen zelfs twee en een half a drie maal zo groot als in de overige Nederlandse ge meenten. Deze ongelijkheid was het, die het plan tot dit congres deed ge boren worden. .Als inleider trad op :nr, F. H. J. J. Andriessen, directeur van de stich ting Katholiek Instituut voor de Volkshuisvesting, te Utrecht. Deze deskundige noemde het uitgangspunt van het statistisch woningtekort nog te bescheiden. Het gaat. om de on gewenste samenwoningen, maar daarnaast doet de woningnood zich nog in vele andere vormen voor. Mr. Andriessen waarschuwde er tegen zich door de schone schijn van uu.uuu woningen in 1962 en een rela tief snel slinkend woningtekort te la ten bedriegen. Na 1965 zal de woningbehoefte met circa fiü.000 per jaar toenemen, en na die datum zullen ongeveer 20.000 slechte woningen per jaar vervangen moeien worden. Hoe zal dan een re delijke reserve kunnen worden ge vormd? Het eind van de woningnood is nog lang niet in zicht en daarom moet het aantal woningen zo hoog mogelijk worden opgevoerd. 'Bedrijfsleven en overheid tezamen zullen naar wegen moeten zoeken om in Nederland een bouwnijverheid te scheppen, die is aangepast aan de gi gantische taak welke we komende decenniën moet worden verricht.' In de discussie bieken vele deel nemers meer stof tot spreken te vin den in de woningnood zelf dan in de ongelijke verdeling ervan, die eigenlijk het onderwerp van dit con- In* "de"cyfêrs'"zijn "niet""begrepen j pAnmMnAnriA h»Vmi«tn<r»n in Hp legert!Cfl UI6 UlOcO l€iu6u 113-ar Stel- BREMEN (DPA) —Vrijdag is in de Europa-haven van Bremen de ta- baksbeurs geopend, die voor de vei ling van Indonesische tabak is ge bouwd. Het project is uitgevoerd in op dracht van de in Bremen gevestigde Tabakse' een maatschappij waarin Indonesische en Duitse handelsonder nemingen in ruwe tabak gelijke aan delen hebben. Het gebouw heeft onge veer twee miljoen mark gekost. Op 17 mei wordt er de eerste veiling gehouden. Bij de opening heeft o.a. de In-, donesiche ambassadeur in West- Duitsland een rede gehouden. Hij verklaarde dat Indonesië de vorming van de Euromarkt met grote be zorgdheid en ongerustheid ziet, om dat als gevolg van de hoge in voerrechten van de EEG de export van tabak naar dit gebied steeds moeilijker wordt. De staatssecretaris van Onder wijs, Kunsten en Wetenschappen, mr. Y. Schol ten. zal op 19, mei of ficieel de ten behoeve van het" Cen traal Instituut voor de Opleiding van Sportleiders in Overveen ge bouwde sporthal en andere lokalitei ten in gebruik stellen. de onvoldoende behuizingen in de vorm van duplexwoningen, geen noodzakelijke woningreserve en bo venal niet de naar schatting 150.000 krotten die moeten worden opge ruimd. De cijfers houden geen rekening met de mensen die wel een eigen dak boven het hoofd hebben, maar niettemin in volstrekt onvolwaardige woningen leven. Dan zijn er de te kleine wonin gen, de vele duizenden mensen die gescheiden van hun gezin leven omdat er in hun werkgemeeme geen woning te krijgen is. de be jaarden die niet aan geschikte be huizing geholpen kunnen worden, de alleenstaanden voor wie het zelfde geldt en wie beschrijft de nood der uitgestelde huwelij ken? Daarop ging spreker in op de on gelijkheid, die het onderwerp van dit congres vormt. Het is opvallend dat de onderlinge verschillen, die reeds vlak na de oorlog aanwezig waren, in de loop der jaren niet zijn weggewerkt. Van de 24 gemeenten die in 1947ri)Oven het nationale wo- ningcekortpercentage lagen, verke ren er nu 20 nog in .een extra on gunstige positie. Daaruit blijkt dat het. loewijzingsbeleid uit een oogpunt van doelmatigheid en rechtvaardig heid te kort schiet. Mr. Andriessen betoogde verder aan de hand van tal van cijfers, dat de ongesubsidieerde woningbouw er het zijne toe heeft bijgedragen om de positie ver scheef te trekken. Hij vermeldde het feit, dat na 1965 een huwelïjksgolf wordt ver wacht die gedurende enige jaren de toeneming van de woningbehoefte ver zal uitstuwen boven de tocne- ttiing van dit moment. Ais men be denkt waar deze vele jonge inensen huu werk zullen moeten vinden, ligt de conclusie voor de hand dat de ongelijkheid hierdoor weer dreigt te worden verscherpt. Het krottenvraagstuk had volgens spreker nog steeds te weinig aan dacht. Hij achtte de tijd aangebro ken om de vervanging van krotten dwingend voor te schrijven, zoals enige provincies dit reeds doen. In liet algemeen zal het overheids beleid slagvaardiger moeten worden en sneller moeten kunnen reageren opontwikkelingen die afwijken van het beeld dat men zich heeft ge vormd. 'Ook om die reden pleit ik voor eenmeerjarige programmering en contingenterïng van de woningbouw, en we! zodanig dat een ruime natio nale reserve wordt aangehouden, waaruit bjj tussentijds optredende afwijkingen correcties kunnen wor den toegepast.' kere industrialisatie van de bouw nijverheid en lagere oouivkosten, slecht van de grond is..gekomen, maar er was verschil van mening over de vraag of de overheid hier zelf de hand aan de ploeg moet slaan. Het Tweede-Kamerlid mr. W. Aantjes. deel uitmakend vati liet forum, meende dat nog altijd het pu bliek bereid moet zijn meer ruimte in zijn bestedingspatroon te vinden ten behoeve van liet woongerief. De heer F. van Vliet, wethouder van Eindhoven, en eveneens i'orumlid, vroeg zich af of het onredelijk zou zijn als de mogelijkheid werd ge schapen om gezinnen die veel meer kunnen verwonen dan zij aoen <bij voorbeeld in vooroorlogse woning wetwoningen) de huur op te zeggen, onder aanbieding natuurlijk van nieuwe goede woonruimte.. Mr. Andriessen (de inleider van 's ochtends) vond dat men niet altijd moet zeggen dat de mensen te weinig voor liet wonen over hebben. Een zes de van het. netto-inkomen achte hij redelijk. Het verwonderde hem dat de crit :i in dit verband nooit de eis stellen dat ook bij de hogere inko mensgroepen dat deel van het in komen voor de huren beschikbaar wordt gesteld. Mr. H. K. Duhoux, directeur van de Dienst Volkshuisvesting Rotter dam, achtte een grote woningproöuk- t;e waarvan het ten slotte komen moet mogelijk door doelmatiger organisatie en door bouw met grote elementen op de bouwplaats. Wil men naar industrialisatie van de bouwnijverheid, dan moet de over heid het ondernemersrisico verklei nen door meerjarige programmering; dit is een onontkoombare voorwaarde om meer dynamiek in de zaak te brengen. Vijf fabrieken van grote elementen voor de woningbouw hebben nu te zamen een capaciteit van achttien weningen per dag. Binnen een half jaar zullen dit er veertig zijn; een zeer gunstige omstandigheid dus. Maar dan moet de afzet van grote quantums ook verzekerd zijn. In een slotwoord constateerde de initiatiefnemer van dit congres over de 'dubbele woningnood', oürgeinees- ter W. Thomassen van. Enschede, dat dc conclusies van de discussienota niet waren aangevochten cn slechts ondersteuning hadden gevonden in het nadere onderzoek en het "s mor gens gehouden betoog van mr. An driessen. Hij kondigde aan dat de stukkén en het verslag der beraadslagingen aan de minister en aan diverse in stanties zullen worden toegezonden. Ook de voorzitter, mr. Van Walsum, onderstreepte tot slot nog eens het belang van deze actuele bezinning op de woningnood. Het vlieg fietsen cor&t in Engeland een steeds meer verbreide sport. Kon den wij u kort geleden de Brit tonen, die met grote vleugels toegerust zich zelf de lucht in trapte, van daag hebben wij een andere. Deze vlicg-wielrijder, dc neer Ernest Winter te Londen, doet het met een soort scheepsschroef op dc bagage drager. Als hij trapt wervelt de schroef en hij hoopt, dat de propeller hem ook in de lucht zal tillen. Hij 'heeft getrapt tot hij twintig mijl per uur haalde, dat is tussen de dertig en vijfendertig kilometer, maar hij gelooft, dat het 'hoger Ernst' pas werkelijkheidwordt als hij er nog vijf mijl tegenaan gooit. Dat zulks zai meevallen, geloven wij niet, want so heel jong lijkt ons de heer E. Winter ook niet. De vlieg/iets heet fraai Glaston- burp Zodiac en wat Nederland be treft kan men opmerken, dat hij voor onze rijwielpaden ongeschikt is. Maar erboven zou heel goed gaan. (Van onze verkeersredacteur) Het ontwerp dat prof. rar. A. D. Belinfante, hoogleraar aan de universiteit van ^Amsterdam, heeft gemaakt voor een nieuwe Nederlandse verkeers- wetgeving, is op het ogenblik naar verschillende organen, die tot taak heb ben de minister te adviseren, dïet zal dus nog wel enige maanden duren voor de minister van Verkeer en Waterstaat het ontwerp kan indienen. Inmiddels ia professor Belinfantes streven.het ontwerp zoveel mogelijk gelijk te maken aan andere Europese wetgeving op dit gebied, met scuces bekroond. De conferentie van Europese minis ters van Verkeer, die het. Nederland se initiatief heeft besproken, is in aorii in hoge mate tot overeenstem ming gekomen, Dit betekent, dat in e!f Westeuropese. landen de ministers van Verkeer zullen trachten een rege ling in teóvoeren van ongeveer gelijke inhoud, at zullen de 'formuleringen hier en daar wel verschillen. Aan de groep van elf ministers, de CEMT. nemen deel de ministers-van.. Verkeer van de drie Beneluxlanden: (Van een onzer verslaggeefsters) 'Het is al bekend wie de eerste steèn zal leggen voor een nieuwe vrouwengevangenis bij Arnhem, maar ik vraag me af of één onzer in levende lijve van deze steenlegging f.etuige zal zijn.' Deze twijfel heeft prof, mr. I. A. Diepenhorst donderdag middag uitgesproken, toen hij te Utrecht de algemene vergade ring voorzat van de Vereniging van Reclasseringsmstellmcen. Prof. Diepenhorst zei verder dat doorbraak in de gevestigde opvattin Nederland opgescheept zit met een serie gevangenisgebouwen uit een ge heel voorbije periode, waarin het onmogelijk is, de gedetineerden een verantwoorde Behandeling te geven. Sprekend over de materiële om standigheden van de gezinnen der gedetineerden zei prof. Diepenhorst, dat wij in Nederland de mannen, die tot een gevangenisstraf zijn ver oordeeld, niet alleen hun vrijheid ontnemen, maar ook elke vorm van verantwoordelijkheid als man en va der. Tedere gedachte aan een ge- vangenisfabriek is voor Nederland voorlopig f? hoog gegrepen, maar er is wel re - meer aandacht te be steden aa>. de zeer vooruitstrevende projecten In het buitenland,' aldus prof. Diepenhorst. Prof. dr. G. T. Kempe heeft in de zelfde vergadering gepleit voor een „en over de samenstelling en taak van de reclasseringsraden. De raden zijn in het leven geroe pen. zei prof. Kempe, om nieuwe denkbeelden en een gezamenlijk be leid te ontwikkelen. Maar zij missen een leidende grondgedachte en hun samenstellingen voor een belan- rijk deel uit leden, gekozen uit noof- de van hun functie en niet op basis van hun kundigheid op reclasserings»- gebied is tweeslachtig en belem mert creatief werken. De hoogleraar noemde de raden 'geen mislukt ex periment, maar wel een belofte die niet is ingelost.' Zij worden volgens spreker nog te veel beschouwd als een plaats, waar de vertegenwoor digende instellingen hun groepsbe lang verdedigen, in plaats van het belang van de reclassering. Advertentie I.M. 1 1 Frankrijk, Duitsland. Zwitserland. Italië. Oostenrijk en de drie Scandi navische staten. De conclusies zijn uitgewerkt door werkgroepen, waar van prof. Belinfante een der leden was. Bijzonder revolutionair is wat men heeft afgesproken nu niet te noe men, maar toch heeft men een aantal 'zaken kunnen vastleggen, die tot nu toe in de onderscheidene landen ver schillend waren geregeld. Een belangrijke uitzondering daar bij is, dat men yoor Nederland en in zékere mate ook voor Denemarken met veel begrip voor de situatie heeft erkend, dat men fietsers niet te allen tijde kan doen delen in de voorrang voor verkeer van rechts. Voor het overige heeft men de uit zonderingen zoveel mogelijk wegge werkt. Prof, Beiinfr.nte heeft daar over vrijdag in Den Haag interes sante mededelingen gedaan aan de pers. Soms, zei hij. was er over de punten hevige strijd geweest. Zo had men bijna slaande ruzie ge kregen over de veel betwiste vraag of een Inhaler bil het inhalen zijn knipperlicht moet ontsteken, een signaal, dat de verkeersbonden in Nederland altijd hebben ontraden. In de nieuwe wetgeving wordt Se ver plichting echter wel opgenomen, want'ten'slotte is men het, er una niem over eens geworden, dat hei- knipperen verhelderend werkt ais het inhalen een 'belangrijke verplaatsing naar Sinks' nodig maakt. Zelfs bin nen de bebouwde kom moet het dan worden toegepast. Een voorzichtige aanloop heeft de conferentie genomen naar de even tuele Invoering .van een minimum-, snelheid op grote wegen. Men wil eens kijken hóe de formule het doet, die voorzichtig aldus is .geredigeerd: liet is verboden anderen, te belem meren, cioor'te rijden' met buiten sporig verminderde snelheid of .door plotseling remmen. In de. meeste ge- vallen zal het toch de rechter wel zijn. die interpreteert wat onder de gebruikte* termen moet worden ver staan. Ook de strepen op dc weg moeten zo spoedig mogelijk overal rechts kracht krijgen. Nederland is vrijwel het enige land waar ze wel op de weg staan, maar juridisch nog geen bete kenis hebben. Een belangrijke bepaling kan nog worden dat men niet mag parkeren op voorrangswegen buiten de bebouw de kom, want dat zai de overheid dwingen tot het aanleggen van meer parkeergelegenheid. Moet minister Visser weg? Het lijkt wel of er van liberale zijde een soort .anti-Visser campagne wordt opgezet. Voor een deel uit wrevel over het be leid van de minister van Defen sie in de zaak-Van der Putten. Voor een deel komt deze actie ook voort uit gebrek aan vertrou wen in het door de minister ge voerde beieid in het algemeen. En ten slotte zou de WD wel graag een zondebok voor de verloren verkiezingen willen hebben. De actie tegen de minister vindt buiten de liberale kring ook weerklank. De Volkskrant somt een klachtenlijst over de minister op, die klinkt als een gebarsten klok. De Tijd-Maasbode heeft ge ruchten over een aftreden van de minister op haar voorpagina ge publiceerd. Deze hele campagne heeft een bittere smaak. Immers, van het begin af aan stond vast dat minister Visser aan de porte feuille van Defensie een zeer zware last zou hebben. 'Maar de WD, die zo luid schallend een verkiezingsover winning had behaald, zag geen kans ministers van voldoende allure te leveren. Na het aftreden van minister Sydney van den Bergh zat men met de handen In het haar. A~u heeft ook de VVD aanvanke- lijk gedaan of zij met het extraparlementaire kabinet-De Quay niets te maken had. Maar die schijnvertoning was gauw- voorbij. Geen kabinet Is na de oorlog meer door de kamermeerderheid in bescherming genomen dan dit kabinet-De Quay. Herhaaldelijk heeft prof. Oud zijn paraplu boven, het kabinet gehouden om dat het van de regen in de drup placht te stappen. En nu is het zover dat men zich In beperkte kring heet te be raden over de vraag; hoe komen wij van minister Visser af. Dat is na de onmacht, bij de kabinets formatie getoond, uitermate bru taal. Te meer omdat het beleid van deze minister niet alleen nu, maar voortdurend zwak is ge weest. Wie denkt niet aan. de Karei Doorman-blamage? T\e enige reden, behalve ver- U kiezingsonbehagen, om de minister op dit moment het ver trouwen op te zeggen, is. de Van der Piitten-affaire.'Maar als er één reden is waarom minister Visser niet kan weggaan is het juist deze kwestie. De Tweede Kamer wil met de minister mondeling van gedach ten wisselen over de door hem in gediende nota. In de ontslagzaak zelf heeft de minister hoger be roep aangetekend. Als minister Visser nu zou af treden. zou er van enige verant woording van zijn beleid op dit punt geen sprake meer zijn. Ter wijl de onderste steen boven zou komen. Neen. juist vanwege de zaak- Van der Putten kan de minister nu niet aftreden. Cl GAR ETTES AMERICA'S BEST TOBACCOS LEXINGTON Cl® AR ETTES AMERICA'S BESTTOBACCOS (Van onze soc.-econ. redactie) Ondanks de 'onvermijdelijke, vrij aanzienlijke kostenstijging en een on verminderde, felle concurrentie, waardoor een voortdurende druk op het prijspeil werd uitgeoefend.' heeft het bedrijf van Simon de Wit een gunstig jaar achter de rug. De ddirectie schrtjt dit in het jaar verslag over 1961 in de eerste plaats toe aan de in vorige jaren getroffen maatregelen ter modernisering en rationalisering van het winkelappa raat. Het aantal 'S'-markjten werd uit gebreid tot vijf, het- aantal zelfbe dieningswinkels steeg van 83 tot 91 per eind 1961. De. dynamische ontwikkeling maakt nieuwe initiatieven nodig om de ver worven positie te behouden en te verbeteren, zegt de directie. In 1961 werd de basis - degd voor 'n aantal nieuwe activiteit n. die voor de roekomst van 't bedrijf van groot belang worden geacht. De interessen van Simon de Wit op het gebied van recreatie reeds enkele jaren bestaande in de vorm van exploitatie van zogenaamde kampwinkels - werden uitgebreid. Een eerste res taurant werd in 1962 in gebruik ge nomen. Een fusie met een tweetal handelsondernemingen op het gebied van duurzame gebruiksartikelen moet ook in dit verband worden genoemd Voor de aanzienlijke bedragen die de uitbreiding vergt, zal een Beroep op de kapitaalmarkt worden gedaan. De heer W. A. V. van Doorne, vice- president van de raad van bestuur van Van Doornes Automobielfabriek N.V., ontving gisteren uit handen van de Belgische ambassadeur in Nederland, baron F. X. van der Stra ten Waillet, de versierselen van of- iicier in de Kroonorde van België. De korte plechtigheid werd ook bijgewoond door prof. dr. G. Craen, secretaris-generaal van het Belgische Ministerie van Economische Zaken, de heer E. Indekeu, handelsraad van de Belgische ambassade in Den Haag en door de raad van bestuur en de voltallige directie van DAF. De onderscheiding is de heer Van Doorne verleend op grond van zijn In 1951 werd een bedrag van H miljoen geïnvesteerd. In het jaarverslag wordt er op aan gedrongen. een eind te maken san de wat Simon de Wit noemt 'ineffi ciënte beperking valt de openstel lingstijden van de winkels.' Het exploitatiesaldo steeg van 1,79 miljoen in 1960 tot 2.36 miljoen In het afgelopen jaar. Na hogere af schrijvingen en andere klosten res teert een nettowinst van 962.000 (vorig jaar ƒ694.000). Aandeelhou ders ontvangen een onveranderd di vidend van negen percent. (Van een onzer verslaggevers) Op de laatste congresdag van de Nederlandse Politiebond te Hilver sum heeft de vergadering' een sterk verlangen uitgesproken de werktijden voor de politieambtenaren te herzien Er bestaan ook bij de politie bezwa ren tegen de negen-urenwerkdag en het bondsbestuur weid verzocht, er voor te ijveren dat ook voor het poli tiepersoneel een vijfdaagse werkweek van acht uren ingevoerd kan worden De ovenverkregeling1 werd onbevre digend geacht. De politie ligt- achter bij het vrije bedrijf en ondervindt hinder door het getalm van de over- heiri.^ Graag w.i men in eik geval aansluiting zien bij de regeling voor de overige ambtenaren. Het volgende congres wordt in mei. 1964 in Den Haag gehouden. DEN HAAG (ANP) Dc Algemene Nederlandse Geheelonthoudërsbond (ANGOB) .zal niet deelnemen aan een eventuele fusie tussen drankbe- strijdingsorganisaties. Statutair moet zich tweederde deel van de leden uitspreken voor de fusie Bij de stemming hierover heeft zich echter slechts 68 percent voor fusie uitgesproken. Vier neutrale drankbestrijdingsor- ganisaties zijn reeds geruime tijd be zig om het eens te worden over een fusie. Deze uitslag heeft tot gevolg, dat verdiensten in het versterken van de 1 zeven leden van het hoofdbestuur economische betrekkingen tussen van de ANGOB hun functies ter be- België en Nederland. i schikking zullen stellen. "Vlan het. debat over Nieuw- Guinea in het Partij Convent van de Antirevolutionaire Partij zegt het a.r. weekblad Nederland se Gedachten: 'Er is in de geschiedenis van de AR Partij waarschijnlijk nooit een Partij Convent gehouden, waar we het duidelijk oneens waren.' Het blad schrijft verder; 'De rede van dr. Bruins Slot vond ern stige bestrijding en aan de andere kant warme verdediging. De be strijders betreurden de verander de koers; speciaal de woordvoer ders van de "dertig", lange tijd i bezwaard, maar nu opgelucht en '.dankbaar. Er is geen enkele reden 1 te doen. aisof dit allemaal niet iernstig Is.' i Maar: "Want er was één elè- iment in het debat, heel duidelijk len sterk, en dat was de begeerte lom zich te beroepen óp en te hou den aan de Heilige Schrift. Dat |maakte, dat er weliswaar géén conclusie was aan het slot maar wel een vereniging in het gebed. Dat, is een term, die we heel goed kennen; "zich verenigen in het gebed". En dat was ditmaal zeer exis tentieel.' T-Tarder kan niet gezegd worden AJ- wat het zwakke punt van een confessionele partij is. Omdat de eenheid van de partij niet van politieke maar van levensbeschou welijke aard is leidde ernstig ver schil in inzicht niet tot een poli tieke conclusie maar tot geen con clusie. Dat is voor de politieke wilsvorming in een volk een be denkelijke zaak. TTet zal natuurlijk wel helemaal 11 goed zijn, maar toch valt het op. In het jaarverslag van Simon de Wit iezen we 'gratificaties personeel 146.108,41'. En even verder: 'tantièmes directie en commissarissen 205.645.55'. Een opvallend verschil? Ach. misschien zijn er bij Simon de Wit meer commissarissen en directeuren dan personeelsleden. De commissaris der Koningin in Gelderland, mr. H. W. Bloemers, heeft gisteravond in de Nijmeegse Stadsschouwburg de Week van de fotografie geopend. In zijn, toespraak wees mr. Bloemers vooral op de so ciale betekenis van de amateurfoie» grafie als vorm van vrijetijdsbeste ding. Jaarljiks worden in ons land meer dan 200.000 camera's verkocht.

Het Vrije volk | 1962 | | pagina 1