Demos krijgt te n flinke Fortuna verovert plaats in nieuwe 1ste divisie Roodgelen kunnen ook nog kampioen worden WF begeerde titel Watersporters hebben koude wedstrijddag Excelsior 20 is uit zorgen om degradatie RAP Jan Huberts triomfeert H. Apon over cultuur' Zeilseizoen is geopend 'ÏÏMWEn 5Berenploegin bad Gr oenoord Brommer raakt onder auto Broertjes zien lijk drijven Bromfiets en auto botsen DHS versloeg GSV met 1-3 Huldiging van iSGHIEDAMSEi ZAAIERTJES meesterlijk! Amateurs winnen in Liidweiler M Burgerlijke Stand Strijd om damtitel Esperanto-a Ned. Zaterdagelftal voor België i Brandje in keuken HET VEI JE VOLK MAANDAG 14 MEI 19G2 PAGINA 4 De vierdeklassers boekten ditmaal weer weinig: winst. Demos kreeg bij Zuiderster een fikse 41-nederlaag te slikken. Uit een voorzet vari Groenhorst bracht Florijn Demos aan de lei ding die echter drie minuten later moest worden afgestaan toen een van de verdedigers yan een terugspeelbal een voor doelman v. Gelderen onhoudbaar schot maakte: 1—-1. Bij een vermeend buitenspelgeval bleef de gehele Demos-de- fensie staan en kon Zuiderster gemakkelijk op 2-7-1 komen. In de tweede helft waren de gastheren de baas en schoten nog twee gaten in het Schiedamse doel: 41. Dirksland—DRZ 2—1 SVDPJF geklopt, Wat betreft de eersteklassers uit de afdeling Rotterdam is de voet balzondag maar weinig succesvol geweest. SVPPW liet zich thuis door Nieuwenhoorn met 30 klop pen en hiermee weten de rood- witten dat zij definitief voor de titel zijn uitgeschakeld. (Van onze sportredactie) Een dolgelukkige Fortuna-voorzitter Dick Haddeman belde ons zondagmiddag, direct na afloop van de wedstrijd Leeuwar denFortuna op. „Het is gelukt," vertelde hij ons. „We hebben hier in Leeuwarden een 31-zege behaald. We zijn nu zeker van een plaats bij de eerste zes in de eerste divisie A Het is inderdaad gelukt. Door een 3—1-overwinning na een 1O-achterstand behoort Fortuna nu tot de zes clubs uit de eerste divisie A die het volgend seizoen in de nieuwe eerste di visie mogen uitkomen. Ook wij verheugen ons hierover. En we zijn er zeker van dat alle Vlaardingse sportliefhebbers hier net zo blijf mee zullen zijn. SunlightGSS Voor tweedeklasser Excelsior '20 zijn de zorgen over het behoud van dit tweedeklasserschap voor deze competitie voorgoed van de baan. Zelf wonnen de zwart-witten met 32 bij Schiebroek en nu hekkesluiter Fiuks door stadgenoot Emma met de 41-nederlaag in feite de das werd omgedaan zal de degradatie een aangelegenheid worden tussen dit Fluks en Hion alsmede Zwljndrecht. Zij zijn het eens Alle programma's even duidelijk in de Radio TV-gids van de Vara Hekelveld 15 Amsterdam v.a. f 645.» MAANDAG Bioscopen: MONCFQLE: De wraak der barbaren, 2 pur. De schaduw van de kat, 7 en 3.15 uur. PASSAGE Carthago in viammen, 2 en. 8.15 uur. Tentoonstellingen STEDELIJK MUSEUM: Nederlandse opgravingen In Egypte: schilderijen van de groep Mart en Start JO, 10-17 uur. Diversen: ARCADE: Ned. Ver. De Verzamelaar, ruilbeurs. 19.30 uur. Apotheek: Backer, St.-Llduinnstraat 5». DINSDAG Bioscopen: MONGPOLE; De wraak der barbaren, 2 uur. De schaduw van de kat, 7 en 9.15 uur. PASSAGE Carthago in vlammen, 2 en 8.15 uur. Tentoonstellingen: STEDELIJK MUSEUM: Nederlandse opgravingen in Egypte: schilderijen van de groep Mart en Start 10, 1017 uur. Diversen: UMS1S SACRUM: Geron speelt George en Margaret', 8 uur. VOLKSGEBOUW, NVB, film, 8. uur. Apotheek: Backer, St.-Llduinastra&t 58. CLERMONT FERRAND (ANP) De Nederlander Jan Huberts heeft giste ren in Clermont Verrand van rij» tweede race als fabrieksrijdcr een zegetocht gemaakt. In de Grote Prijs van Frankrijk meetellend voor het wereldkampioenschap, won hij na fel le strijd met de Japanner Takaha- shi en de grote Luigi Taveri de 50 cc- klasse, Hoe hard hij heeft moeten vechten blijkt, uit Jiet geringe verschil, waar mee hij op zijn Kreidler de beide Honda-rijders versloeg. Slechts 2,3 seconde lag er tussen de Nederlan der en Takahashi, slechts 2,6 secon de tussen Huberts en Taveri. die ais derde binnenkwam. Deze overwin ning. bevochten op twee niet ie onderschatten tegenstanders, moet Liedere twijfel, die misschien na de tiende plaats voor Huberts enkele 'weken geleden in Barcelona over zijn capaciteiten gerezen is, weggenomen i hebben. Niet alleen de overwinning, ook de snelste ronde kwam op naam van iJan Huberts. Met een gemiddelde van 100,547 kilometer per uur noteerde hij een snelste rondetijd van 4 mi nuten 48 seconden. LUDWEILER-(ANP) Het Neder landse amateurteam heef zijn tour nee door Saarland ongeslagen beëin digd. bondag zegevierde Nederland in Lt-dweiler voor slechts 400 toeschou wers met 2—1 over een vertegen woordigend amateurteam van Saar- brücfcen. Bij de rust was de stand 1—0 voor de Nederlanders. Voor het Oranje team scoorden Homerson (37e mi nuut) en Krlcscb (54e minuut». Eerder speelde het team in Hom berg met 3—3 gelijk werd in The- ley een 2—0-zege geboekt. Geboren: Robbert zn van J. H Wink en A. E. M. Waltman: Marry dr van R. Hansen en A. W. M. Ver haal; Constance A. dr van A. Alder- ïieste an C. J. Kok: Yvonne dr van B, M. Kneepkens en A. Toering: Relnier sn van C. Rijke en W. A. Voogt; An Ja dr van P, K. Meidam en E. de Gids: Héléne dx van J. P. Scheller en C. C. Kujjpers: Eduard zn van P. P. van Driel en W. van Styn; Rudolf A. J. zn van A. P. Beun en M. J. G. Hendrix. A1 in de vijfde minuut in de thuis wedstrijd tegen NA.DO/V kreeg Ho- geboom na goed aangeven van Kop- penhage de Jeans om voor Martlnit te scoren. Hij faalde evenwel en eerst In de 30ste minuut kon W. Bos met een prachtig schot het over wicht van de rood-witten tot uit drukking brengen. Kort hierop kon de Rotterdamse doelman slechts met moeite redden maar ook doelman Den Uil moest aan de overzijde de handen af en toe uit de mouwen steken, In de laatste minuten drukte NADO de gastheren op eigen helft terug, het bleef echter 10. Ook nu is DRZ er niet in geslaagd by Dirksland tot een overwinning te komen. In een harde wedstryd waar in voor de rust niet werd gedoel punt, bleef de thuisclub met 21 baas in eigen huis. Eerst bü een 2—0-achterstand be gon ook DRZ iets feller te spelen. De aanvalslinie had echter weinig geluk met de talrijk schoten die over en naast het doel van Dirksland gin gen ofwel door de paal werden ge keerd. Tien minuten voor tijd ver kleinde J. Altorf bü een scrimmage de achterstand tot 2—1. Ook Schiedam moest in het bezoe kende Noorderkwartier de meerdere erkennen en verloor met 1—0. Een geluk is. dat ook Bloemhof by Swift Boys niet tot winst is'gekomen. De situatie op de ranglijst blijft dus on veranderd en benauwend. Toch is het wel een. vlotte wed strijd geworden met over en weer kansen. Het enige doelpunt ontstond na een misverstand in de Scbiedatn- verdediging, waarvan de' rechtsbin nen der bezoekers maar al te dank baar van profiteerde. Het treffen tussen Ursus en The Rising Hope is in een puntloze draw geendigd. Hoewel beide ploegen kan sen kregen wisten <in resp. defensies de zaken steeds tildig te blaren. Vooral In de tweede helft was Ursus het meest aanvallend. Hel juiste schot ontbrak echter steeds en zo bleef het 0—0. f i Winst voor PP SC Na èen wederzijds verkennen was PPSC het eerste kwartierJn de wed strijd tegen Heinenoord in de aan val zonder dat hieruit gedoelpunt werd. De gasten .werkten zich los en nu werd doelman Jongerius enkele keren op.de proefgesteld, hetgeen hij goed doorstond. Uit een dieptepass scoorde midvoor Licbeek in de twintigste minuut met een prachtschot voor PPSC het eer ste doelpunt. Met deze stand kwam de rust. Na de hervattingkwam Heincnoord fel opzetten en even moest PPSC terug. Later, wogen de partijen weer tegen elkaar op. Uit een vrije trap maakte de mid voor van de bezoekers gelijk, 1I. Verwoed streden de twee ploegen om het'winnende doelpunt dat tien mi-' huten voor tijd door rechtsbinnen Degeling met een keurige omhaal werd gemaakt. Geprikkeld vocht Heinenoord nog even terug maar de blauwwitte achterhoede gaf de voor sprong niet meer uit handen. vrij spoedig passeerde rechtshalf r. Dük doelman Putters met een ver schot onhoudbaar, 1—0. GSS antwoordde met een serie aanvallen. Bij een hiervan werd Wessels in het beruchte gebied ten val gebracht. Zandbergen schoot ds strafschop echter tegen de binnen kant van de paal en het bleef 1—0. Boys gelijk spel Spannend is de ontmoeting ge worden tussen de twee titelgegadig- den in de tweede klasse B: Activitas en Schiedamse Boys. Vooral de thuisclub speelde een snelle wed strijd en ai vrjj spoedig moest doel man v, d. Berg een fel schot van de Rotterdamse midvoor uit rijn doel ranselen. Ook de Boys wisten zich kansen te scheppen. Zo suisde een harde inzet van J. Jongeneel uit een pass van Bonefaas rakelings over de lat. Ac tivitas was in deze periode iets ster ker en eiste dan ook van de groen witte defensie de volle aandacht. Eerst schoot v. Bocckom uit een vrije trap tegen de deklat maar even later kwam Activitas toch aan de leiding. Met een flitsend schot ver raste de rechtsbinnen vriend en vij and, maar tevens ook doelman v. d. Berg die het leder vermoedelijk al leen maar langs zijn oren heeft ho ren fluiten: 10. Tien minuten na rust werd het j weer gelijk. Na een algemene Schie damse aanval speelde J. Jongeneel de ba! voor de voeten van het kanon Feye, dat goed gericht stond en de Rotterdamse doelman dan ook geen schijn van kans gaf: 1—1. Bij de boys werd v. Pelt nog ver vangen door Meyer. In de stand kwam evenwel geen wijziging meer. Na afloop protesteerde Schiedamse Boys wegens het niet toekennen van twee strafschoppen. Deze werden ge nomen en door Poulus en v. Bocckom in doelpunten omgezet. Blijft het 11, dan zal een beslis singswedstrijd nodig zijn om de kampioen aan te wijzen. „Kom jongens, allemaal tege lijk het water In". Met die woor den heeft de chef-badmeester van bad Groenoord, de heer A. J. Acda zaterdagmorgen om vijf mi nuten over half zeven het nieuwe zwemseizoen ingeluid en ongeveer dertig heldhaftige zwemliefheb- bers renden daarop het water in (temperatuur 14 graden Celsius). Sommige hernieuwden de kennis making met het water zelfs met een sprong van de wip. Zo ook de leden van de „Berenploeg", die vroeger in net operüuchtbad aan de Wcst-Fran- kelaudsedijk ai iedere morgen pre sent was en die deze traditie in bad Groenoord voortzet. Dat er op deze eerste dag reeds meer dan 300 be zoekers waren, was voor de bedrijfs leider de heer B. 3. Elsma een grote meevaller. Maar toen zondagmorgen o mticn uur de hekken opnieuw opengingen stonden er 4 meisjes. Het totaal aantal bezoekevs van vorig seizoen bedroeg 132.822. Het weer zal spoedig moeten omslaan wil men deze cijfers dit seizoen over schrijden. Maar ook al gaat deze titel dopeus van de roodgelen voorby. dan nog kunnen zij' terug zien op een succes vol seizoen. Een succesvol seizoen ook voor Rienus Goossens, die met zoveel enthousiasme en met de inzet De zesde ronde voor het kam pioenschap dammen afdeling Schie dam leverde niet veel verrassingen op, slechts Onink wist deze keer ge makkelijk aan de nodige punten le komen, daar ?,yn tegenstander Cuyk zonder bericht van verhindering was weggebleven en zodoende zijn twee punten reglementair «noest afstaan. v. d. Watering was deze ronde vrij. Westerveld speelde remise tegen Th. Vrijland en is nu weer op dezelfde hoogte als v. d. Watering gekomen. Louis Vrijland sleepte er weer twee puntjes uit tegen Van Dort en volgt zodoende direct op de drie koplopers. Met spanning zien we dan ook de volgende party y. <j. Watering—Wes terveld tegemoet wat bü voorbeeld bij een remise een L. Vrijland op do tweede plaats zou kunnen brengen, want deze moet ongetwijfeld winnen van J. J, Cabrl die nu onderaan staat. De uitslagen zijn ais volgt: J WesterveldTh Vrijland I1; A v Dort—L Vrijland 0—2; J J Cabri— W Sprayt 1—1J J Cuyk—J C Onink 0—2. Borden wedstrijden: JPvd Wate ringK den Boer 20; P KruitJ P Moet 02; M den HouttngA van Otterloo 20; O KorpelA Sleeu- wenhoek 20, LadderwedstrijdenL Breevoort— J Bogerd 1—1. De "stand voor het kampioenschap: J C Onink 7 uit 5; J v d Watering 6—4; J Westerveld 64: V Vrijland 55; Th Vrijland 3—5; A v Dort 2—3 J J Cuyk 1—3, J J Cabri 1—4. Het treffen tussen de tweedeklas sers Sunlight en GSS is in een l-y-0- zege voor de Vlaardingers geëindigd. Sn de eerste speelhelft domineerde de Gustoploeg doch doelman Splun- ter wist van geer» wijken. Na rust gaf de thuisclub de toon aan en a» In een enerverende maar vooral sportief gespeelde wedstiijd ■hebben Nestoro en WF wederom de punten gedeeld. Werd het destijds aan de Maaskant een puntloze draw, nu scoorden beide ploegen elk een doelpunt, hetgeen voor WF voldoende was om de afdelingstitel binnen te halen. Wind en regen, maar vooral zenu-WF was kampioen en Nestoro was wen bij de spelers waren de oorza- een illusie armer, n Die 31-overwinning is niet uit de lucht komen vallen. Na 28 minuten spelen stond Fortuna met 10 ach ter door een doelpunt van Verhagen. Maar daarna heeft een weer gran dioos keepende Hooymans ondsr.ks dat h(j hinkende z(jn doel moest ver dedigen de Leeuwarder voorhoede geen schijn van kans meer gegeven En ook nu weer bleek Jan Bak steen een vitaal steunpunt in de achterhoede te zijn. De rechter vleugel van Leeuwarden had hij vooral na de rust volkomen in zijn zak. Vijfentwintig minuten na de rust kwam de ommekeer ten goede. Pret tig is het vooral, dat die ommekeer aan René Hagenaars was te danken. Want hij bracht met z'n doelpunt Fortuna naast Leeuwarden, dat hierna een men tale inzinking kreeg. Verweel bracht hierna de stand op 1— 2 en Jan Bou- man scoorde in de laatste mi nuut ook nog «odat het 1—3 werd. De paar hon derd Fortuna- eetrouwen die de verre reis naar Leeuwarden hadden meege maakt hebben hun favorieten door lopend en luidkeels aangemoedigd en soms leek het wel of er duizend Vlaardingse supporters óp het veid aanwezig waren. Ongetwijfeld bete kende de aanwezigheid van deze kleine, maar luidruchtige aanhang een morele steun voor de pioeg. in, en deze zal mén vermoedelijk wel niet meer pr(jg behoeven te geven. Sterker nog: met twee verliespunten meer dan SIttardia dat nog tegen DFC en AGOVV moet spelen, en slechts één punt minder dan DMC, dat nog naar Vlaardlngen moet ko men, heeft Fortuna nu zelfs nog een kans op het kampioenschap. gesmeed. Een succes ook voor Jan Bou- man, die van de 75 doelpunten die Fortuna tot nu heeft gemaakt, er 34 voor zijn rekening nam. Met vertrouwen gaat Fortuna nu nog de twee laatste thuiswedstrijden tegen 't Gooi en DHC tegemoet. Wedstrijden die voor penningmeester Timmermans nog behoorlijke kas stukken kunnen worden Op de Nieuwe Haven is de brom fietser A. J. S. controleur te Schie dam, toen hü voor een geparkeerde auto langs van het voetpad kwam onder de wagen van de Rotterdam mer E. J. J. geraakt. 8. kreeg een olepe wond boven het linkeroog en een hersenschudding. Hij is opgeno men in de Dr. Noletstichting. (Van onze sportredactie) De leden van de Vlaardingse watersportvereniging De Bommeer en van DWSV uit Delft hebben zondag een koude maar mooie wedstrijddag beleefd. Op Vlieten en Bommeer hebben ongeveer vijftig zeilers deelgenomen aan de eerste en tweede competitiedag van deze verenigingen, In de Vrijheidsklasse ging Willem- strijken, In de (Van een onzer verslaggevers) Zondagmorgen zagen de twee broertjes Be Kok uit Bergen op Zoom, toen zy met een motorboot op de Schelde voeren, ter hoogte van boel 7 een yjk dryven. Zij probeerden het lijk te bergen. Dit lukte echter niet. Om nalf twaalf kwamen zij in Bergen op Zoom aan, waar de gemeentepolitie werd ge waarschuwd. De rijkspolitie in We- meldinge is met de boot uitgevaren om te proberen het stoffelijk over schat te bergen. Zondagavond was het lijk echter nog niet teruggevon den. On de hoek Spalandlann—Kethel- weg te Vlaardlngen naderde zaterdag een personenauto en een bromfiets gelijktijdig het kruispunt. Beiden remden om voorrang te geven: maar door een misverstand reden ze beiden weer door en een aanrijding volgde. De 51-jarige bromfietser A. J. D. brak daarbij da linkervoet en moest in het Algemeen Ziekenhuis worden opgenomen. Merkredon. la Wan de majo klub- verpero. Ni legos kune la lasten „Seri- naciulo'n" ce kino Van Gink, Ploeg- straat 19 kunportu ci-tiun organon Vmtu sabatón la 19an de majo la festovesperon de REK Voldelweg 26, Rotterdam. (Van een onzer verslaggevers) Voor de leden van de werkgroep Helinium van de Archeologische werkgemeenschap voor westeiyb Ne derland te Vlaardingen heeft de heer H. Apon vrijdag een interessant overzicht gegeven van de resultaten die de Vlaardingse opgravingen op leverden, „Vlaardlngen cultuur", met die betiteling, zal waarschijnlijk de steentydcultuur waarvan talrijke resten in Vlaardingen en omgeving zijn gevonden, vermoedelijk in de toe komst officieel worden aangeduid. De heer Apon verklaarde, dat pro fessor W. Glasbergen, directeur van het instituut voor pre- en proto historie te 'Amsterdam, die zich in tensief met de Vlaardingse vondsten heeft beziggehouden, een voorstander is van deze benaming. Aldus zullen de leden van de Vlaar dingse werkgroep beloond worden voor het vele werk dat zij in de afge lopen drie jaar ten behoeve van de archeologie hebben verricht. De onderzoekingen züa )iog niet afgesloten. Binnenkort zal men in de Zuidbuurt te Vlaardingen. weer aap het werk gaan. DEN HAAG. Het Nederland* sater dag-voetbalelftal dat zaterdag 18 mei In Brussel tegen de Belgische ploeg uitkomt, is als volgt samengesteld Woudsma (DES), Korving (SHS) en Mooibroek (Oranje Nassau)Koe- lewijn (IJselmeery.), Visser (Heer- ken dat het duel meer spannend dan fraai werd. In de eerste helft waren de Toepadbewoners iets meer in de aanval. Zij zaten bovendien iets fel ler op de bal waardoor de WF-voor- hoede maar slecht op gang kon komen. De aanvallen die echter op het Nestorodoel werden ondernomen hielden groot gevaar in en in menig geval moest doelman Nieveld al zijn talenten tonen om doorboring van zijn veste te voorkomen. Ook Van NoordwUk van WF kreeg volop de gelegenheid zijn betrouw baarheid te tonen. Hij was blijkbaar de enige man van het veld die zijn zenuwen vanaf het eerste moment de baas is gebleven. In de eerste helft kwam WF tot een doelpunt. Na een hoekschop schoot midvoor Groenheyde het leder tegen de lat en werd de terugsprin gende bal door S. v. d. Reyken in het net geplaatst. Scheidsrechter Van Ast hüd echter buitenspel ge constateerd. Ook in de tweede helft bleef het duel aantrekkelijk en ge en van de twee ploegen kon aanspraak op een verdiende voorsprong maken. Onge veer in de 25ste minuut dwongen <le Rotterdammer® tot twee tnaal toe een hoekschop af. Uit de laatste werd de bal na wat heen en weer set rap door A. Vos hoog ia het Schiedamse doel gescho ten. Nu ging Van TJnen die de ge blesseerde Maagdenberg op de «pit* plaats verving mee naar voren. Er werd fel gestreden en twee mi nuten voor tyd voltrok zich voor Nestoro het noodlot. EU een algemene WF-stormloop speelde spil Mourus In een reflex de bal met de hand, hetgeen scheids rechter Vai. Ast onverbiddelijk naar de witte stip deed verwijzen. Onder grote spanning plaatste Van Unen zich achter de bal. Keihard schoot hfj de bal langs de naar de andere zyde van het doel duikende Nlcveld. In de derde klasse benutte DHS de uitbeurt tegen GSV om met enkele jonge spelers te experimenteren. Dit leidde inderdaad tot een beter veld spel waarin het tempo hoger lag dan gebruikelijk. Na een -rye trap door Degeling ge nomen, strafte Muyhvjjk in de 13e minuut een foutje van de Goudse doelman met een treffer af ft—1. Drie mtautea later was het evenwel weer gelijk door een kopbal van de GSV- midvoor uit een voorzet over recht» 1—1. Roozen zag na een keihard geno men strafschop het leder door de doelman der gasten uit het doel ge ranseld. hetgeen slechts uitstel be tekende. want enkele ogenblikken later benutte v. Vliet een trough-pass In de middaguren werd het kam- pioenselfta! in het paviljoen aan de Maaskant in intieme kring gehul digd. Voorzitter U. Schipper ging de elf voor in het uitbrengen van een toast op het behaalde succes dat, zo zei de voorzitter, gevolgd moet wor den door een terugkeer in dc KNVB. Met 43 punten uit 33 wedstryden neemt Fortuna nu de derde plaats Op de feestavond van de Konink- •lijkc vereniging EHBO, zaterdag in Arcade, zijn ria het welkomstwoord door voorziter C. J. van Reede, ver schillende leden gehuldigd wegens liun grote verdiensten voor de ver eniging. De docenten dr. A, C. Q. Klomp en dr. J. A. Ruys, de heren K. de Vries en W. Bras kregen geschen ken aangeboden. Met een cabaret- programma geprensenteerd door Fio- Hdashow uit Den Haag zijn de tal- ijjke aanwezigen een paar uurtjes plezierig beziggehouden. Na afloop was er een geanimeerd bal. jansdam)*én VanDuj-n (ÖüïckBoys); 'van Gouka doeltreffend, 1—2. On- Yan den Heuvel "(Kozakken .Boys)j middellijk na de hervatting bracht Merkwaardig in de wedstrijd tus sen Schiebroek en Excelsior is wel dat onze stadgenoten geen enkele hoekschop kregen te nemen! Schie broek slechts twee: een voor en een na de rust. Bij Excelsior speelden de zenuwen een grote rol. De thuisclub kon daarentegen een rustige goede wedstrijd spelen. in de 18e minuut wist v. d. Ven op tactische wijze de uitlopende Rotter damse doelman te omspelen en hier na met een laag schot zijn club de leiding te bezorgen, o—1. Weinige minuten latei- kogelde v. Oers tegen de deklat maar hier te genover stond dat doelman Heesbeen in volle lengte de uiterste hoek in moest om een fel schot van v. d. Nat onschadelijk te maken. Uit een pass van Bierhuizen schoot Den Brinker over het dwarshout. Excelsior domi neerde weliswaar in deze fase van de strijd doch de gastheren speelden beter voetbal Dit kwam eerst «ia de hervatting lot uitdrukking, (oen de uitstekend spelende invaller Splunter uit een vrije trap de bal afgemeten op liet hoofd van Rodenburg plaatste die op zijn beurt Heesbecn geen enkele kans liet 11. Van nu af aan deelde Schiebro.ea de lakens uit en ontstond paniek in de Excelsiordefensie: In de 37ste mi nuut bracht Rodenburg uit een pass van Vervoort de stand op 21. Ex celsior vocht terug met als resultaat, dat vier minuten voor tijd Th. Bier huizen de gelUkmaker kon scoren. In de laatste seconden van de wed strijd besloot spil Klein zijn niet te Nieuwstraten (Zwart Wit '28), Van der Pols (Zwart Wit '28)Van Elde- ren .(Zwart wit *28) en Slagboom .(De j Zwerver). Roozen de stand op 13. Wel kregen de Gouwenaars een overwicht waar bij de zwart-witte verdedigers echter succes in de weg stonden. In de Lauren* Costerstraat 16 is, tenriji de bewoner®, de familie B., afwezig waren, een binnenbrandje ontstaan. Er stond een pan soep op het gas toen de gasvlam doorbrand de en een grote vlam de keuken in spoot. Een buurman, G. M. drukte een ruitje in, sloot de gaskraan af en waarschuwde de brandweer, die het vuur onder leiding van de heer Mak doofde. De schade aan hout- en schilderwerk bedroeg 300,—. De fa milie B. is verzekerd. stuiten, solo-rush met een kort tikje van zijn linkervoet waantioor doelman Kramer werd geslagen, 23. Afge trapt werd er niet meer en Excelsior had de kostbare punten binnen. stein met de eer steeds groeiende Flrinjolienklasse ging de strijd voornamelijk tussen W. Kok en A. Harms. Dank zij een fout van Harms bij het ronden van de boei kwam Kok als eerste uit de bus. In de 16-m2-klasse ging het hoofd zakelijk tussen H. Bezemer en G, Termijn. Deze twee wisselden in de ochtend- en de middagwedstrijd van eerste en tweede plaats en aangezien de laatste wedstrijd op deze dag bindend '.s voor de eerste prijs, ging deze naar H. Bezemer. De O-jollen gaven een interessan te strijd te zien tussen N. Keijzer (O-jollenkampioen van Nederland 1961), C. Groot en W. v. Dyk. Groot en Van Dyk maakten het de kam pioen. danig lastig. Van Dijk had vlak voor dc wedstrijd een scheurtje in zijn snelle tuig gekregen en van tuig moeten verwisselen. Minder snel ge tuigd bond hij nu de strijd aan en Keijzer slaagde er slechts in een kleine voorsprong te bevechten. - ;ln, de Valken-B-klasse was:, Post heer en meester. Vermeer, die des ochtends een goedetweede was, kwam 's middags niet verder dan de Vierde "plaats. In de klasse Valken A vormde L. Hahn als het ware een klasse apart. Beide malen werd hij eerste, terwijl de andere deelnemers een behoorlijke strijd leverden. Uitslag: Gemengde klasse: 1 N.N., D. Hoo- ge; 2 Schoffie, R. Hoogwerf; 3 Twir- ke, L, Brouwer; 4 Boreas-B, B. Pama; Boreas, W. v. d. Most. Klein BM: 1 Astra, M. Polderman; 2 Kon-Tiki, R. Hoogendoorn; 3 Snm- Sam, W. v. Rijn: 4 NJN., B. v, d. Hoe ven: 5 Zephyr, H. Bakkeren; 6 N.N,, S. v. Leeuwen, V'rijheidsklaBse: 1 Smient, L. Wil- lemsteyn; 2 d'Artagnan, L. Vermeu len: 3 Sperwer, P. v. Leusden: 4 Vento, G. Vermeer; 5 Flying Fish, J. Gast; 6 Eagle, C. Odijk; 7 Water- witch, A. Verschor; 8 Twist, H. Ben- jert, Finnjollen: 1 Barbl II, W. Kok; 2 Mickey Finn, A, Harms; 3 Weitje, H. de Grot; 4 Mi Querido, H. Kok; 5 Finig Ding, J. Hoevenar; 6 N.N., P. Budde; 7 Never Mind, R. de Waard. 16-m2-klasse: 1 Phoenix, H. Beze mer; 2 Cinderela, C. Termijn; 3 Argo, B. Hovenaar: 4 Methusalera, 3. Berg man; 5 Reepie, Van Gelderen; 6 Ra mos, C, Freen. O-jollen: 1 Kilroy, N. Keyzer; 2 Triton, C, Groot; 3 Saitash, W. van Dyk; 4 Ideaal, D, Berkhut; 5 Brltan- nicus. P. den Engelsman; 6 N.N., mej. T. Brinkman. De Vlaardingse watersportvereni ging „Dc Bommeer" beeft zaterdag middag officieel het zeilseizoen ge opend. Zoals ieder jaar gebruikelijk, werd het seizoen gestart met het ver sieren van de vaartuigen en het door zeilen van een over de Vaart ge spannen lint, door de voorzitter van De Bommeer, de heer J. van Aperen. Is deze opening normaal gespro- ken een feestelijke gebeurtenis, dit maal was het slechte weer er de oor zaak van dat de belangstelling gering was. Ongeveer 150 schepen nemen gewoonlijk aan de opening deel, za terdagmiddag waren er slechts 35 vaartuigen."! Het kille en ongezellige weer had hiervan, volledig de schuld.' Oorspron kelijk had 'tóen Heffeest willen hou den op koninginnedag, maar toen werd het afgelast in verband met het slechte weer. Zondag zou de eerste zeilwedstrijd van het seizoen worden gehouden en om die reden heeft men afgezien van een nieuw uitstel. Na het stukzeilen van he, lint ging het konvooi naar jachthuis A. van Dijk. Het clubhuis, dat komt Sn de voormalige boerderij van Vellekoop, is nog niet gereed, zodat de plaats van samenkomst elders was gesteld. In een kort toespraakje heeft voor zitter Van Aperen de aandacht ge vraagd voor de komende wedstrijden. Hij sprak daarbij de hoop uit dat deze ontmoetingen een sportiefkarak- ter zullen dragen. Daarna werd de terugtocht over de Vaart aanvaard. Hoewel het zonnetje was doorgebroken, bjeef het koud en ongezellig zeilweer. De temperatuur was aan de lage kant.. Eert enkele pessimist mompelde zelfs iets over een „Kersttocht". De Bommeer heeft dus nog niet de beschikking over een eigen club huis. Wel heeft men een oude boer derij beschikbaar, die echter moet worden omgebouwd. Hieraan is des tijds met veel enthousiasme begon nen. maar de animo is langzamer hand steeds kleiner geworden. Het bestuur hoopt dat de leden opnieuw enthousiast komen werken en wel voortaan op iedere maandagavond. STOFZUIGERS, alle merken, Blectrolux, Excelsior, Holland Electro, Erres, Philips, Philips v.a. 1,85 p.w. zonder aanbe taling. De stofzuiger specia list De Jager, Broeréveld 108, showroom 134, tel. 69703. SCHOONMAAKTIJD de tijd voor karweitjes! Een goed stuk gereedschap haalt Ubij C, Huizer. Groenelaaa 57. BANKSTELLEN, bergmeu bels, eethoeken. Ruime keuze, vlugge levering. De Schie damse Meubelbeurs, Lange Haven 95, Groenelaan 109. Zij kozen een fantastische tweepersoons bromfiets, die zich door de lefste stormwind boort en over steile hellingen triomfeert. Daar staat hij: met zijn vitale, turbo-gekoelde motor en zijn onwrikbaar, stalen frame! Een klasse apart. Door en door betrouwbaar. Twee of drie versnellingen naar wens. Drie verfijnde kleu rencombinaties. Volledig uitgerust met alle acces soires «-c VbS? AKD, MOTOREN ST.-tlDUïNA STRAAT 52 TEL. 6 65 45 TEL. 6 43 13 SWAMMEBDAM- SIXGEL 25 Betaling desgewenst in overleg.

Het Vrije volk | 1962 | | pagina 2