Bossche Hof behandelt zaak drie dagen lang [Verklaring Marcel S. op eerste dag aan 't wankelen Staat neergestort reclame vliegtuig in het geding Vreedzame oplossing kwestie-Nw.-Guinea j steeds moeilijker I Inbraak in vijf scholen Politie op spoor van diefstal f 550.000 traveller cheques Vier jongelui in arrest wegens mishandeling Prins opent nieuw AA WB-gebouw ZONDER COMMENTAAR Twee arrestaties dank zij initiatief kassier Slecht advies Welvaart Partij van de Arbeid verontrust Nieuwe e.a.o. voor da gbladj oumalis ten Doorgereden na dodelijk ongeluk HET VRIJE VOLK DONDERDAG 17 MEI 1962 PAGINA i Elegante vrouwen kopen NYLONS DE kwaliteitsnylons Ontkenningen Nieuw of tweedehands Catalogusprijs Verzekerd bedrag Bespiegelingen Nog een verdachte (Van een onzer verslaggevers) Twee keer heeft gistermiddag de president van het Gerechtshof in Den Bosch, mr. J, G. Takken, Marcel S. aan het wankelen gebracht, toen hij hem ondervroeg over de beschuldiging van valsheid m geschrifte die tegen S. is uitge bracht. Marcel S. wist zich niet helemaal uit de situatie te redden, maar even later stond hij weer stevig ap zijn benen, toen de president de behandeling begon van het tweede punt van de tenlastelegging: poging tot oplichting. Advertentie I.M. ill De tenlastelegging-, waarbij op de achtergrond steeds die beklemmende vraag staat: beeft Marcel S. een af spraak gemaakt met zijn vlieger- werknemer Ben Kleyn om een Fokker S-ll in zee te laten storten om f 30.000 verzekeringspenningen te kannen innen. De S-U, die op 22 januari I960 vijf kilometer buiten de Engelse Kanaalkast in zee stortte en Ben Kleyn in de diepte meesleurde. "Ik voel me niet schuldig,' had Mar cel S., directeur van een Limburgs reclame-vliegbedrijf gistermorgen ge zegd, toen hij het beroep toelichtte tegen het vonnis dat de Maastrichtse rechtbank op 8 juli 1960 ruim twee jaar geleden! tegen hem uitsprak: vrijspraak (bij gebrek aan bewijs) van de poging tot oplichting, gedeel telijke vrijspraak van de valsheid in geschrifte. Gistermiddag zei Marcel S.: 'Ik heb geen afspraak gemaakt met Ben Kleyn.' Nog later zou hij het getui genis van zijn vroegere vlieger Heek- man ('S. heeft mij vroeger eens een grote beloning toegezegd, wanneer ik een hoog verzekerd vliegtuig in zee zou laten vallen.') betwisten en het verhaal van Heckman in feite dus ais leugen betitelen. Daarvoor echter had hij moeilijke ogenblikken meegemaakt. De och tendzitting van deze behandeling in hoger beroep (waarvoor drie dagen (Van een onzer verslaggevers) I Met grote verontrusting heeft het bestuur vaa de Party van de f Arbeid vastgesteld, dat een vreedzame oplossing van het conflict rondom Nieuw-Guinea steeds verder buiten het bereik der mogelijk- beden dreigt te komen. In een communiqué deelt het partijbestuur mee, dat het steeds sterker de indruk krijgt dat de regering diplomatieke en nadere stap- pen onderneemt, die de totstandkoming van een vreedzame oplossing waartoe het plan-Bunker de mogelijkheid opent steeds minder waarschijnlijk maken. In de bestuursvergadering van gisteren is verder gesproken over de f gebeurtenissen in Spanje en Portugal. Demonstraties en massale sta- klngsacties wijzen op groeiend verzet aegen dedictatoriale regimes van Franco en Salazar, 1 Het partijbestuur betuigt zijn solidariteit met de sterker wordende krachten in deze landen, die een herstel van de democratie naleven. I In deze omstandigheden is het meer dan ooit van belang dat van buiten af alles wordt achterwege geiaten dat de ernstig verzwakte Spaanse en Portugese regimes nieuwe levenskansen zou geven. Met 1 name dient te worden voorkomen, dat deze regimes de gelegenheid zouden krijgen zich te associëren met de Europese Economische ge- meenschap. 1 Het partijbestuur heeft besloten tot krachtige steun aan het in- gestelde solidariteitsfonds. Het doet een beroep op allen die de Spaan- se vrijheidsstrijd welgezind zijn. het hunne bij te dragen (Giro 18218 t.n.v. Partij van de Arbeid Amsterdam, onder vermelding Solidariteits- fonds Spanje). zijn uitgetrokken; 35 getuigen zijn ge dagvaard, waarvan er gisteren 16 zijn gehoord) was geheel besteed aan de tenlastelegging van valsheid in ge schrifte. Het draaide daarbij om twee vra gen: was de S-U, die S. in Israel had gekocht, een nieuw vliegtuig, zoals hij voor de verzekering had opgegeven? en: waar kwam de catalogusprijs van 90.000 vandaan, die voor de verzeke ring werd vermeld? (Een bedrag dat de verzekeringsmaatschappij niet ac cepteerde: het verzekerde bedrag werd ten slotte op ƒ30.000 gesteld.) Met strakke hand leidde de presi dent van het Hof de getuigen steeds weer naar die vragen. Onnodige be togen kapte hij af, hij vroeg con crete antwoorden op concrete vragen. Maar al bij een van de eerste getui gen, de chef van de reparatie-afdeiing van Fokker R. Willemzen, bleek, dat in de vliegtuigbouw het begrip twee dehands niet zo wordt gehanteerd, als algemeen gebruikelijk is. Het aan tal vlieguren is bepalend. "Ik had een nieuw vliegtuig gekocht,' had Marcel S. al gezegd. 'Het had nul vlieguren." De getuige Van Rasteren, nu tech nisch hoofdambtenaar bij Gemeente werken van Maastricht, assurantie- bezorger ten tijde van het ongeluk met de S-ll, zei later in de ochtend zitting: 'Het fabricagejaar speelt geen rol, het gaat om het aantal vlieguren.' Iu de middagzitting echter sloeg de president van het Hof toe, toen hij S. ondervroeg: "Waarom noemde u de S-ll op het formulier voor de invoerrechten een gebruikt toestel?' Het verraste S. kennelijk. Niet direct had hy een uitvoerig betoog gereed, zoals hij al zo vaak tijdens het proces had gehouden. Even aarzelde hij en ontweek toen een direct antwoord met de opmer king: 'Een goede douane-ambtenaar had kunnen zien, dat het een nieuw toestel was.' De president sloeg onmiddellijk weer toe: 'Wist u niet, dat Israël twee prijzen had voor de s U-machi nes, Hoe kon een S11. die wel vlieg- urenihad, voor drieduizend doilar worden verkocht, terwijl uw nieuwe SU maar duizend doilar heeft ge kost?' Weer was S. overrompeld. Toen wat aarzelend de opmerking: 'Ik had een bijzonder goede verstandhouding met de verkopers.' 'Ik heb over punt 1, de valsheid in geschrifte, geen vragen meer,' sloot de president het verhoor. Even langdurig, even recht op de man af als in de ochtendzitting met de getuige Va nKasteren gesproken was over de begrippen 'nieuw' en 'tweedehands' in de vliegtuighandel, werd in de middagzitting de getuige J. Rang, onderdirecteur van de ver zekeringsmaatschappij N.V. Lucht- va&rtpool, verhoord over catalogus prijs. aankoopbedrag en verzekerd be drag. Een verhoor, dat een verrassend nieuw document te voorschijn bracht. Steeds was het nog een mysterie ge weest, waar de catalogusprijs van ƒ90.000 vandaan gekomen was. Ge tuige Bang kwam met een schrijven van de Fokker-fabrieken, waarm stond, dat de SIX in Nederland ƒ70.000 kostte, in Brazilië ƒ125.000. Op grond daarvan had men een Is raëlische S11 op 70.000 tot 90.000 gulden gesteld. 'Waarom heeft u by het vaststel len van het verzekerde bedrag geen onderzoek Ingesteld naar de prijs, die S. heeft betaald voor het toestel?' vroeg de president. 'Dit vliegtuig was ons zonder meer bekend. We hadden het al eerdti verzekerd gehad van 15.000. We hebben het nu op ƒ30 000 gesteld in verband met de berekening van de uitkering bij een partiële schade.' Het waren verklaringen, die P weer tot rust moeten hebben ge bracht. De hoogte van het verzekerde bedrag was verantwoord en niet ab normaal. Hij antwoordde weer zelf bewust, toen de president hem vroeg over zijn gangen na het bezoek aar, de ouders van de omgekomen vlieger. Was hij direct in het Maastrichtse kosthuis van Ben Kleyn geweest, ot was dat pas 24 uur later gebeurd In gezelschap van anderen? 'Het laat ste,' verklaarde S. pertinent, 'Hoe weet u dat zo zeker,' vroeg de presi dent weer, 'terwyi u het by het ver hoor op 14 februari I960 betwijfelde?' S, maakte van zijn antwoord "kritiek op de opperwachtmeester J. H. Ver dellen, van de Dienst Luchtvaart Rijkspolitie, die het verbaal heeft op gesteld: "Dat ligt. aan de verbalisant Verdellen, Ik was in de war. Ik werd bij het onderzoek al beschuldigd. De verbalisant nam de plaats van de rechter in.' BRUMMEN (ANP) In de afge lopen nacht is in Brammen ingebro ken in niet minder dan vjjf scholen en een gymnastieklokaal. In enkele van de scholen trof.men vanochtend een ware ravage aan. Boeken en papieren lagen her en der over de vloeren verspreid. Uit één school mist men een bedrag van 500. het entreegeld van een feest avond. Ook uit de huishoudschool zou een belangrijk bedrag vermist worden, maar de grootte daarvan is niet bekend. DEN HAAG (ANP) Prins Bern- hard ls vanmorgen van Soesterberg voor enkele dagen naar Stockholm vertrokken, ten einde de ditmaal al daar te houden jaarlijkse „Bilder- berg-conferentïe" bi) te wonen. Prinses Beatrix, ,e eveneens aan deze conferentie zal deelnemen, ver gezelt haar vader. in deze rubriek vermeldt Het Vrije Volt; zonder commentaar tref fende uitspraken van anderen, uiter aard voor rekening tan ken die wor den geciteerd. Het was mr. Burger, die dit vraag stuk aan de orde stelde en die er zelf op boeiende, rustige en scherp zinnige wijze bespiegelende beschou wingen over hield. Uiteraard, (het ging immers over staatsrecht) liet ook prof. Oud zijn licht schonen. Het ging er om vast te stellen in hoeverre de Senaat zich iets had aangematigd, wat slechts de "Volks kamer' toekwam, en men kon het dus Wat gemakkelijker eens zijn, maar dat speelde toch geen rol. Hier poog den twee juristen, tevens politici, te zoeken naar wat staatsrechtelijk juist was. Het was een hoogstaand debat, iedereen kon er wat van leren. Staatssecretaris Scholten ook, leek het ons. Uit Trouw van 12 mei 1962. (Van een onzer verslaggevers) De Amsterdamse politie beeft door de arrestatie van zich als Engelsen uitgevende man en vrouw op verdenking van oplich ting en vervalsing een eerste duidelijk spoor gevonden naar de dieven, die in december 1960 op London Airport blanco travel ler-cheques van het reisbureau Thomas Cook and Son iter waar de van 150.000 dollar 550.000,stalen uit een zending die bestemd was voor Zuid-Amerika, Verder gaf de man boe enige tycs geleden Ja Genève 1600 dollars aan vervalste cheques te hebben gewis seld en In Rome nog eens twee cheques van 100 dollar elk. "Verder was hU nog ln Spanje en Portugal geweest. Hy ontkende echter dat hy ook daar cheques Ingewisseld zou hebben. Voor zover by verhoor van de aan gehouden 28-jarige Londense vracht autochauffeur R. W. W. en de 23- jarige Londense vrouw J. M. D. kwam vast te staan, -hebben z(j in Rotterdam by vijf banken en in Am sterdam bjj tien banken in totaal 7500 dollar ingewisseld. Bjj fouillering van het tweetal en by onderzoek van hun hotelkamert kwamen nog iravellercheques ter waarde van 2000 dollar en ƒ24,000 aan contanten te voorschijn. (Van qen onzer verslaggevers) De gemeentepolitie van Roermond heeft vier jongemannen uit het grensdorp Asenray (gemeente Roermond) gearresteerd. Zij worden ervan verdacht een Engelse luchtmachtofficier ea een korporaal van de RAF ernstig te hebben mishandeld. Ook worden zij ervan be ticht een Beig te hebben bedreigd. Aan de arrestatie van de jonge lui ging een uitgebreid onderzoek door de Roermondse recherche vooraf. Prins Bemhard heeft zich gistermiddag-in het nieuwe ANWB-gebomv in Den Haag haarfijn laten uitleg gen welke route hij het best kon nemen naar de villa van het koninklijk ge- sin nabij Porte Ercole in ItoH». Als ere-voorzitter van ome toeristenbond kreeg hij natuurlijk de beste ser vice nog voor zijn ver trek werd hem een map met kaarten overhandigd icaarop het traject al hele maal was uitgestippeld, fn de alarmcentrale tan de ANWB had de Prins te voren per telex een bericht gestuurd naar alle bijkan toren, waarmee deze ser vice-dienst in werking werd gesteld. Het enorme gebouw is al enige tijd in gebruik. Gis teren M het, officiéél ge opend. prins Bemhard hield een redevoering, waarin hij voornamelijk sprak over de ontwikkeling van het sociaal toerisme. Onder zijn gehoor bevond zich onder meer de minis ter van verkeer en Water staat itre. Korthal*. Het internationaal treffen vond plaats in de nacht van maandag op dinsdag in Maalbroek op de weg naai de Duitse grens. De Asenrayse jon gelui, de gebroeders H. D. en M. D. i en huil vrienden W. V. en H. C., al len in de leeftyd van rond de twin tig jaar, hadden de avond doorge bracht in een van hun dorpscafés en daar de thuiskomst gevierd van de 23-jarige H. D. die op walvisvangst was geweest. Op weg naar huis had het viertal, dat danig aangeschoten was, de hele weg nodig en een Belgische automo bilist die op weg was naar de Duitse grens zag zyn doorgang versperd. Toen deze uit zijn wagen stapte en een opmerking maakte over hun ge drag, was het viertal dreigend op hem afgekomen De Belg zag geen uitkomst dan yiings in zyn auto te springen en vol gas weg te ryden. i Inmiddels was achter de Belgische wagen een personenauto gestopt en de bestuurder, de Flying officer Bruce Hailey van de vliegbasis Elmpt wilde zich op de hoogte stel len van de oorzaak van het opont- 'houd. Het Asenrayse viertal keerde I zich daarop tegen hem en mist:an- i delde de officier in erge mate. De man bleeft bewusteloos op de weg 1 liggen. i 1 De Engelse korporaal Harvey die als lifter door de officier was "mee genomen en zijn meerdere wilde ont zetten, werd daarna door het viertal bewerkt.. Hij moest zijn toevlucht zoeken in een woning, pas nadat het vechtlustige viertal zyn weg had ver volgd, kon de korporaal zich om de officier bekommeren. De officier is daarna ter verpleging opgenomen ia het militaire ziekenhuis van de vlieg basis. Woensdag zyn de vier jongeman nen door de politie aangehouden. Zij schynen er ook een gewoonte van te maken de bevolking en hun dorp te terroriseren. Een caféhoudster zag zich enige tyd geleden door het ge drag van de thans gearresteerde jon gelui genoodzaakt haar café bij de grens te verkopen. Ia Nederland heeft het aangehou den tweetal mogelijk nog hulp gehad van een derde, een man, die zondag geiy'k met de vrouw ais haar broer zyn intrek nam in hotel Polen aan het Rokin. Deze figuur, die werd in geschreven als de manager John. W. Frederick: (39 jaar) uit Londen, is spoorloos verdwenen. Het ia niet bekend of hy ook ver valste cheques heeft uitgegeven, dan wel of h(j alleen als overbrenger van het door inwisseling verkregen geld naar Engeland zorgde. Hoofdinspecteur H, Postma van de Amsterdamse recherche, die met de rechercheurs G. Klein en P. L. van Cadsand het onderzoek in handen, heeft gekregen, zocht na het eerste verhoor van de verdachten via In terpol in Den Haag contact met Scotland Yard, naar welk bureau vingerafdrukken en foto's van de ver dachten gestuurd werden. De aanhouding van het tweetal verdachten is te danken aan de in tuïtie van de 34-jarige vreemd geld- kassier O. H. Eiiam van het bijkan toor Damrak van de Amsterdamse Bank. Want zonder dat er direct iets onregelmatigs te bespeuren viel wan trouwde hij de man, die maandag morgen tegen half twaalf vfjf travel- Ier cheques ter waarde van elk 100 dollar ter inwisseling aanbood, zich legitimerend met een Engels toeris- tenidentiteltsbewüs ten name van N. C. Clinton. De kassier betaalde het geld uit, maar hij gaf de nummers van de cheques door aan het hoofdkantoor van de bank. '-Middags kreeg hij be richt dat zijn voorgevoelens juist waren. De cheques stonden op de lijst van geblokkeerde cheques om dat zij gestolen waren. Tien minuten na deze onplezierige mededeling kreeg de heer Eliam een Engels sprekende dame voor de balie die graag Nederlandse bankbiljetten voor grotere coupures wiide wisselen. 'Hoe weet ik nog niet, maar ik had onmiddellijk het gevoel dat deze vrouw iets met de man van de valse cheques te maken had.' vertelde de kassier ons woensdagmorgen. 'Ik wis selde het geld en ging de vrouw toen zij naar buiten ging achterna.' In haar fel rode mantel liep de vrouw liet Damrak op in de richting van de bodega Oporto en daar voor de deur ontmoette zij de kleine, Italiaans uit ziende man, die 's-morgens de ver valste traveller cheques had ingewis seld. De kassier waarschuwde twee surveillerende agenten en ter hoogte van café De Pool op het Damrak werd het tweetal aangehouden. 'Ik dacht dat ik door mijn knieën ging toen de man tegen de politie een heel andere naam opgaf dan hij 's morgens gezegd had en zich ook nog legitimeerde tegen de agenten. Maar die namen daar niet zonder meer genoegen mee en de twee Bn- gafewa mardon uitgenodigd m— t« O. II. Eliam, de vreemd-geld kassier, die Intuïtief voelde dat er iets niet deugde aan cheques en Inwlsselaar. gaan naar het bureau Warmoes straat, Bij fouillering kwam de op lossing. De Engelsman W. bleek ln het be zit van twee Engelse toeristenidenti teitskaarten elk met zijn eigen foto, maar met verschillende namen. Te gen de vrouw, die een Brits paspoort had dat blijkbaar echt was, viel nog niet veel in te brengen. Maar toen rechercheurs bij een onderzoek op de kamer van de vrouw in hotel Po len achter het spiegeltje van haar toiletkoffertje verborgen een vals identiteitsbewijs vonden gaf de vrouw toe dat zij van de valse cheques af wist. Het tweetal werd overgebracht naar het hoofdbureau van politie, waar hoofdinspecteur H. Postma hen verhoorde. Zowel de man ais de vrouw beweer den dat zij niets van de diefstal van de cheques wisten. Hun verklaring was dat zij wei wisten dat de cheques, die zij in een nachtclub (naam en adres bleken vergeten) van een on bekende man met een kaal hoofd gekregen hadden, door misdrijf ver kregen waren. Zij hadden ze echter aileen te gelde gemaakt. De derde ge heel onvindbare man die met hen in hotel Polen was geweest, hadden zij aileen als kennis ontmoet, zesden zij. De Amsterdamse politie wacht nu af welke berichten uit Engeland ko men. Voor de strafbare feiten die in Nederland door de beide Engelsen zijn begaan zullen zij voor de officier van justitie, mr. W. Tonckens geleid worden. AMSTERDAM (ANP) Het College van Rijksbemiddelaars heeft zijn goedkeuring gehecht aan de c.a.o. voor dagbladjournallsien 1962. De nieuwe e-a.o. treedt 1® werking per 14 mei 1962 en loopt tot en met 31 j december 1962, Aan de salarisbepalingen is terug werkende kracht verleend tot 1 janu ari 1962. It., de nieuwe c.a.o. zijn onder -neer de schalen der minimum salarissen met 4 tot 5 percent ver hoogd. net toiteUoffertje van de aangehouden Engelse J. M. D„ dat achter het spiegeltje de dubbele identiteit van deze 23-jarige dame verborgcri hield. De positie van de Nieuw-Gui nea-Raad is de laatste dagen enige keren in het geding ge weest. De vraag dringt zich op: wat is de betekenis van de raad in het huidige stadium van het conflict, welke betekenis hebben de uitspraken van raadsleden en hoe moet hij van Nederland uit benaderd worden? Ook als bij. het laatste punt kwesties aan de orde zijn die onder andere omstandigheden tot geen opmerking aanleiding zou den geven, zoals het vragen van advies over rijkswetten, is het duidelijk, dat de huidige, abnor- i male omstandigheden hun in- vloed laten gelden. Voorkomen moet immers wor- den, dat van Nederland uit ver der voet wordt gegeven aan de gedachte dat de raad is ingesteld als wegbereider der Nleuw-Gui- aese onafhankelijkheid. Daarvoor i is hij niet alleen niet ingesteld, l maar hij ls er evenmin toe uit- ?erust. Bij de instelling is wel gedacht an een oordeel van de raad over ie termijn voor de zelfbeschlk- :ing, maar niet aan een oordeel )ver de inhoud van die zelfbe schikking. In de Nieuw-Guinese verkiezingstijd van 1060 ls die vraag eenvoudig niet aan de orde geweest. 'Poen de raad eind vorig jaar een vlag, naam en volkslied .oor Nieuw-Guinea ging procla- aeren, kon men nog denken dat )en Haag er enigszins door ver ast was. Het waren ln elk geval uitiatieven die ter plaatse wer- ien genomen. Maar wat nu te denken van het plan -een rijkswet, die nota bene een kwestie als de associatie, van Suriname met de EEG betreft, voor advies naar Hollandla te zenden? En wat te denken van de reis van raadsleden naar de Brazzavillelanden in A,'rika? Dat zijn Nederlandse initiatie ven die wel de indruk moeten, wekken, dat Nederland Nieuw- Guinea toch in de richting van onafhankelijkheid stuwt, althans de Nieuw-Guinea-Raad meer be tekenis wil geven dan hij heeft. peldt dit ook voor de uitspraak van de delegatie uit de raad die in Nederland is ingelicht over het plan-Bunker? (Meer ingelicht dan het Nederlandse publiek!) Wij rekenen de raadsleden al lerminst tot de 'sier-Papoea's die door Nederland zorgvuldig zou den zijn uitgezocht vanwege hun sympathie voor de Nederlandse zaak. Zo is het bepaald niet. Wel is het zo, dat van.Papoea's, zelfs de meest ontwikkelden en tot oordelen bevoegden ln de Nieuw-Guinea-Raad, niet ver wacht kan worden dat zij onder de voorlichting van een Neder landse regering die zelf de con sequenties van baar daden niet overziet, tot een werkelijk ver standig oordeel kunnen komen. En het bedroevende is, dat het niet de Nederlandse regering is die straks, als de consequenties van haar beleid tot de catastrofe voeren, de zwaarste lasten zal dragen, maar juist de Papoea's wier leiders met zoveel grimmig heid het plan-Bunker verwerpen eer het beproefd is. 'Wij 2jjn van mening, dat het voortdurend spreken over de welvaart in ons land zijn gevaren heeft. Beter ware het zich te realiseren dat het aller inspan ning vereist ons levenspeil voor teruggang te behoeden.' Dit schrijft de directie van het grote VMF-concem (Stork-Werk- spoor en andere ondernemingen) met zijn bijna 20.000 arbeiders. Inderdaad, het is één aspect van de huidige economische ont wikkeling met haar spanningen bij het verkrijgen van lonende opdrachten, de zorg voor een goede personeelsbezetting, enz., waar wij begrip voor kunnen heb ben. fr is echter in ons land nog ■Li steeds een zeer grote groep mensen, de allergrootste groep, voor wie bij alle vooruitgang heb begrip weivaart nog altijd een zeer betrekkelijke betekenis heeft, zeker als die groep zich vergelijkt met de 'top' van onze maat schappij. Ondanks alle spanningen in de nationale economie ontvingen de tantième-gerechtigde bestuurders van de VMF gemiddeld de laatste vijf jaar samen jaarlijks rond een miljoen aan tantièmes. Zolang voor dergelijke grote uitkeringen nog ruimte blijft, ls het moeilijk zwijgen over dat andere aspect van de welvaart: een billijke verdeling van het na tionale inkomen. (Van een onzer verslaggevers) Een onbekend gebleven automobilist heeft woensdagavond omstreeks tien uur in Amsterdam-West de zestien- -i ®V? scholier Harm Wessemlus on rijn flets aangereden. De jongen werd zo rwaar gewond, dat hy korte tijd overleden. WaheteW«tImlg i. De politie vond omstreeks twaalf uur werd tn het Braillehof een auto waarvan de voorruit- verbrijzeld «as rilrto, voor?ijde sporen van een aan- rijding vertoonde. Het bleek, dat; d« aan voorzijde schoof.ge spoten was. Op de voorbank werd de brii van het slachtoffer gevonden. Da vinden!" W3S

Het Vrije volk | 1962 | | pagina 1