Koninklijk gezin vindt bed in Wenen gróóts gespreid Gala en barok en veel vormelijkheid Crisis in Laos ten einde Gasexpl osie - kinderen ternauwernood gered Bond van Arbeiderszangverenigingen viert zestigjarig bestaan 'Grafici zien beroemde cent met hun ogen FONGERS Goed om laatste ressentimenten weg te werken 'Niet betalen,' zeggen Zandvoorters APART BET) j 1 VOOR LUNS! Gemeente aansprakelijk gesteld Castdia Sehoonheidszeep FONGERS Neiv York: bijna 100 graden F. Staatssecretaris B. Roolvink WT J Tijdelijk ter kennismaking 4 stukken voor de prijs van 3 HET VRIJE VOLK MAANDAG 21 MEI 1962 PAGINA 3 (Van onze speciale verslaggever Hans Jacobs) BUITiSï is Wenen van zich zelf mooi genoeg om gasten te ontvangen. De kastanjebomen bloeien met donkerrode kaar sen» de lente is geheel ontwaakt in deze monumentale en groene stad. W enen heeft zich niet extra opgepoetst voor het driedaagse staatsiebezoek van koningin Juliana, prins Bernhard en de prinsessen Beatrix en Irene, die vanmorgen om half twaalf op het vliegveld Schwechat door de 72-jarige socialistische president van de Oostenrijkse bondsrepubliek, dr. Adolf Scharf, zijn begroet. frimatic gebleven Mm mM mm Mmm Hitler en Mussolini Vormelijkheid Koningin populair Hollandkinder (Van onze kunstredactie)' Strijd gaat door Openhartigheid Halen ive het Hoog gehalte Kleinere koren 'Gasfitter ivaarschuiven de nieuwste FIETS met de oudste FAAM BINNENSHUIS beeft Wenen wel degelijk het een en ander moeten arrangeren. De grootste kamers aan de voorrijde van het wereldberoemde hotel Imperial zijn— wat hier gebruikelijk Is voor zulke hoge gasten in koninklijke styi gebracht met meubelen en schilderijen uit het bezit van de vroegere keizerlijke familie der Habsburgers We hebben zondagavond de ver trekken van de koninklijke gasten uit Nederland uitvoerig bekeken. Ho tel Imperial, als paleis gebouwd, maar sinds 1813 hotel van alle groten en machthebbers der wereld, Is door de aankleding in de stjjlen barok, em pire en Louis seize (voornamelijk in donkerrood en wit met bladgoud) opnieuw paleis geworden. Advertentie I.M. m-.y* Y'S,'.- ïdfmM. De zeven koninklijke kamers strek ken zich uit over een lengte van. 104 meter. Koningin Juliana slaapt, m een wit met goud ingelegd bed uit de tjjd van Maria Theresia, die van 1740 tot 1780 over Oostenrijk re geerde. Tussen de slaapkamer van de Ko ningin en die van prins Bernhard liggen nog een salon, een werkkamer met televisie, twee ontvangstkamers! en een salon van de Prins (ook met' televisie), waar we flessen met zijn' lievelingsdranken zagen en zijn favo riete sigaretten ernaast. Van deze vertrekken zijn wij naar de salon en de slaapkamer van, prin ses Beatrix gewandeld; da kamers van prinses Irene liggen enkele tien tallen meters verder. Zij zijn iets klei ner, wat uiteraard niet betekent dat de ruimte er erg bekrompen is. Hotel Imperial is gewend, zijn gasten meer dan vorstelijk te ont vangen, De directeur vertelde ons, dat hij niet vergeten had te zor gen voor een extra lang bed, geheel aangepast aan de afmetingen van munster Luns, die ook in het gezel schap is. Nog een bijzonderheid: koningin Juliana heeft een directe telefoon- Verbinding met Soestdijk en minis ter Luns hoeft de witte telefoon maar op te nemen om met zijn de partement te kunnen spreken. Een stukje van de bewogen ge schiedenis van Oostenrijk vinden wij •weerspiegeld in het gastenboek van dit hotel: Hitier rustte er In 1938 uit van de vermoeienissen van de annexatie, Mussolini lag er in 1943 ongetwijfeld te woelen in zijn bed nadat hij door de SS-er Skorzeny uit Italiaanse gevangenschap was bevrijd.,.* De Hus.-.n hadden er na 1945 ge durende tim jaar hun hoofdkwartier, Chroesjtsjcw logeerde er, de sjah van Perzië. de koning van Zweden, ieder- 'een die uitzonderlijk hoog is, neemt hier vanzelfsprekend zij-, intrek, Amerikanen, die niet in de eerste plaats 'hoog' hoeven te zijn, maar geld genoeg hebben voor een konink lijke suite van ƒ270 per nacht (zon der ontbijt); komen hier ook graag: donderdagmiddag worden de vertrek ken. alweer gauw voor een Amerikaan se familie ontruimd. Het staatsiebezoek is degelijk voor bereid. Er is weer de gebruikelijke stijve vormelijkheid en er zijn de ge bruikelijke beperkingen, die met name de fotografen at tot de wanhoops kreet hebben gebracht: 'Alles wat u ons laat zien, is een programma van handjes schudden,' Voor officiële Oostenrijkse kringen is het bezoek trouwens een doodern stige politieke aangelegenheid. Het land denkt duidelijk in termen van rehabilitatie. De Wiener Zeitung, het Weense l staatsblad, wijst er vandaag in zijn zondagseditie op, dat het veel be hoedzaamheid heeft gekost om na de tweede wereldoorlog het vertrouwen terug te winnen. Het blad herinnert aan datgene wat ons land door 'de vijand' werd aan gedaan en zegt: 'We moeten het bezoek zien als een ontmoeting van twee volkeren. Voor ons is het een uitstekend mid del om te proberen de oude vriend schappelijke relaties te herstellen en de laatste ressentimenten weg te werken.' Duidelijke taal sprak ook een hoog geplaatst Oostenrijks ambtenaar die ons zei: 'Koningin Juliana is hier uitgesproken populair, in de eerste plaats omdat men weet dat zij zo gewoon menselijk is en verder omdat "zij ais eerste staatshdofd na de oorlog in Oostenrijk naar de wintersport is gegaan.' Daarin zagen de Oostenrijkers eveneens een vorm van rehabilitatie, al vergeten zij de economische aspec ten niet, want tijdens dit gesprek (Van een onzer verslaggevers) Een aantal Inwoners van Zandvoort heeft bij de Gedeputeerde Staten van Noord-Holland gevraagd goed keuring te onthouden aan het besluit van de gemeenteraad om tot 1965 jaarlijks een bedrag van ruim tien duizend gulden te betalen aan de gemeente Botterdam in verband met de tewerkstelling van de vroegere korpschef van de Zandvoortse politie in de Maasstad. Eerste ondertekenaar van. het ver zoekschrift aan de G.S. is het oud raadslid L. J. Breure, die enige maan den geleden als raadslid bedankte, omdat hij het niet eens was met beslissingen over het circuit. In een daaropvolgende raadsvergadering heeft hij, nog juist voor zijn opvolger werd toegelaten, vragen gesteld over de betalingen aan Rotterdam. De vroegere korpschef van de Zand voortse politie is indertijd na gerezen moeilijkheden overgeplaatst naar Rot terdam, waar hij echter boven de sterkte was, In overleg met het mi nisterie van Buitenlandse Zaken is toen een regeling voorgesteld, waar bij de gemeente Zandvoort zich ver plichtte het verschil tussen de bij drage, die het ministerie aan gemeen ten verleent voor politie-funetiona- rissen boven de sterkte, en het wer kelijke salaris van de ex-korpschef voor zijn rekening te nemen. Eind april hechtte de Zandvoortse gemeen teraad zijn goedkeuring aan het aan vaarden van deze regeling. De ondertekenaars van het ver- soekschrift aan G. S. menen, dat de gemeente Zandvoort door dit besluit niet wordt gebaat, maar integendeel bulten haar schuld eïastig wordt ge dupeerd. Het besluit van de gemeen teraad berust volgens de indieners van het verzoek op onvoldoende fei telijke gegeven. Zij zeggen verder, dat de openbare mening in Zandvoort eu elders door realisering van het raadsbesluit imstig zal wo. ;n ge schokt. De Amerikaanse minister van Justitie, Robert Kennedy, heeft be kendgemaakt, dat de voorzitter van de Amerikaanse bond van vrachtrij ders, James Hoffa in staat van be schuldiging is gesteld wegens het aannemen van een bedrag van meer dan een miljoen dollar van een weg- vervoersondememing. NEW YORK (Reuter). New York heeft zondag zijn heetste dag sedert vijf jaar beleefd: de tempe ratuur steeg er tot 99 graden Fah renheit, 37,2 graden Celcius. Dit was een recordhitte voor de maand mei. De temperatuur was slechts drie graden minder dan de hoogste, die ooit in New York geregistreerd is: 102,3 graden Fahrenheit (39 graden Celcius) op 9 juli 1936. werden dadelijk klinkende cijfers ge produceerd. Op de lijst van vreemdeling-groot leveranciers staat Nederland (na En geland en Duitsland) op de derde plaats, waaruit blijkt dat het met het wegwerken van die laatste ressenti menten vrij aardig is gelukt. De bezoekcijfers geven dus reden genoeg om extra hard te juichen. Maar natuurlijk is cr ook spontaneï teit De reeds geciteerde Wiener Zei tung schrijft dat er vele 'Hollandbin- der* langs de weg zullen staan, want 'aan het feit da,t de Nederlanders na de Eerste Wereldoorlog zo spontaan bereid waren tienduizenden van onze kinderen op te nemen, is het te dan ken dat de vele Oostenrijkers van dit bezoek getuige kunnen zijn. Overigens zullen zij er weinig van zien, althans deze eerste dag. Want het is één en al gala wat de klok slaat, achter de fraaie muren van de vele indrukwekkende Weense barokpaleizen van de Habsburgers, die tot 1918 ruim vijf eeuwen (o.a.) Oostenrijk hebbwa geregeerd. Alleen de prinsessen Beatrix en Irene mogen er af en toe „even uit toreken". Vanmiddag hebben z(j naar de Wiener Sdngerknaben geluisterd: de radio-en televisiereporters hadden al gedroomd van een fraai klank beeldje, maar op dit punt laat de Oostenrijkse zakelijkheid niet met zich spotten. Wij mogen bü de zingende knaap jes en morgen in de Wiener Staats- oper (Entfiümmg aus dem Serail van Mozart) onze ogen uitkijken en vertellen hoe mooi het was, maar de klanken blijven binnenshuis. Wenen is gul met het toarokromantiek, maar zuinig op zijn muziek BANGKOK (Reuter, AF) De crisis in Laos, dis de VS heeft gebracht tot het zenden van troepen naar Thailand, schijnt bezworen te zuilen wordenprins Soevanna Fhoetna, de neutralistische leider van Laos, hceu. na zijn besprekingen in Londen, op zijn terugweg naar Laos In Rangoon tegen journalisten gezegd: „V zult binnenkort het goede nieuws horen' Hij wilde hierover niet uitweiden, maar voegde er late." aan toe dat er wellicht een bijeenkomst tussen hem en de twee andere prinsen van Laos, prins Soevanovong, de leider van de pro-communistische Pathet Lao. en prins Boen Oem, de rechtse leider, zal worden gehouden op de .Vlakte der kruiken' in Laos. Gesproken zou worden over de vorming van een coalitieregering. Ofschoon het Russische partijblad Frawda het stationeren vair Ameri kaanse troepen in Thailand .een ge vaarlijk spelen met vuur' heeft ge noemd, is zowel in Moskou als in Washington de hoop gerezen, dat de crisis binnenkort kan worden bezwo ren en dat er een coalitieregering zal komen. Gevechten van betekenis worden in Laos niet meer geleverd. Dit zijn mevrouw Van de Laan en haar negen maanden oude dochtertje, die nog op het nippertje aan de brand konden ontsnappen. (Van een onzer verslaggevers) De gemeente Borger zal formeel aansprakelijk worden ge steld voor de gevolgen van een gasontploffing in een winkel woonhuis te Buinerveen. Zaterdagochtend werd hij deze explo sie een vrouw ernstig gewond. Drie meisjes, waaronder een baby, ontsnapten ternauwernood aan de dood. Het pand werd door de explosie uiteen gereten. Een brandje voltooide het verwoestende werk. De schade bedraagt 25 mille. De explosie werd veroorzaakt door een lek in een aardgasleiding. Een dragline stootte vorige week donder dag tijdens werkzaamheden voor de gemeente op deze buis. Aanvankelijk dacht men, dat een elektriciteitska bel was geraakt. 'Het is een gasbuis,' zei een. ge waarschuwde controleur van het laag spanningsnet. Maar er werd niets gedaan om de buis te herstellen. Men was eenvoudig vergeten om een gas fitter te waarschuwen... f v ertegenwooraigera van zuster- Met.een driedaags feest in Amsterdam, vol muziek en eerKjfe;,getuigden zonger:?uitzonde- - *-*■ „rmg.y&nKgoe^ in hartelijke woorden, heeft de zestigjarige Bond van Arbeiders zangverenigingen in Nederland zijn jubileum gevierd. "'Onze' bond, zoals PvdA-voorzitter J. G. Suurhoff in zijn rede zondagmiddag in het Concertgebouw zei. Een orga nisatie, waaraan de arbeidersbeweging dubbel dank verschul digd is. Enerzijds om de steun in de «Wijd om de verheffing, waarin het lied vaak directer het hart kon raken dan de toespraak. Anderzijds om het aandeel in deze verheffing zelf. Suurhoff getuigde van d« diepe Indruk, die het op hem maakte toen; hij voor het eerst een arbeiderskoor, een oratorium uit de grote wereld-; literatuur hoorde uitvoeren: hier was! een stuk geestelijke bevrijding ver-' wezenlijkt. Antoon Krelage jr., dirigent van de Amsterdamse Stem des Volks, is ge ruime tijd ernstig ziek geweest. Zijn eerste gang als herstellend patiënt viae naar de zestigjarige Bond van Arbeiderszangverenigingen in Nederland, die hem mot herhaald, applaus ontving. Rechts op de foto biedt hij, geflankeerd ioor mevrouw Krelage, zijn gelukwensen aan bondsvoorzitter S. Kops aan. Er is, aldus de heer Suurhoff, nog altijd een taak voor de bond wegge legd. Wat het strijdlied bereft: de' jongere generaties kennen de we-: reld niet meer, waarin dit is ont staan. Er zullen 'klassieke' strijd liederen blijven, die ondanks dat ge mis toch hun uitwerking zullen be houden. zoals het Wilhelmus die heeft, al kent geen van ons de zes tiende eeuw. Maar onze strijd gaat door, al heeft die andere inzetten: de gelijkheid van de mensenrassen, de ontvoogding van de achtergebleven en cx-kolo- niale gebieden en de eenwording van Europa. Er zouden dichters en com ponisten moeten worden gevonden, die ook voor deze strijd het juiste woord en de juiste toon vonden. Het ideaal ml pas bereikt zijn. wanneer de arbeiderszangvereni gingen zich zelf overbodig hebben gemaakt. Wanneer de muzikale volksontwikkeling niet langer een achtergebleven gebied zal zijn. Ket democratisch socialisme streeft naar een maatschappij waarin allen ook cultureel gelijkwaardige burgers zijn. Een vol Concertgebouw hoorde deze toespraak en dit feestconcert met geestdrift en erkentelijkheid aan. Onder de aanwezigen merkten we talloze autoriteiten uit partij en. vak beweging op; om ons te beperken tot enkele grote voorgangers: dr, W. Drees en Coen van der Lende. Ook tijdens de receptie, zaterdag-; middag in een zaal van het Amster damse Krasnapolsky, was de belang stelling groot. Eerlijke hartelijke woorden warden ook hier gesproken. Opmerkelijk was1 de openhartigheid, waarmee actuele' problemen aan de orde werden ge steld en die aan de vriendschap, die de jubilerende bond allerwegen ge niet, een veel dieper reliëf gaf dan de gebruikelijke stroom van vleiende woorden had kunnen doen. Als voorzitter van. de jubileumcom missie memoreerde de heer H. J. B r u s de pioniers De Lervita, Cardo- zo en Krelage sr., maar niet minder de nog altuu actieve veteranen onder de huidige bestuursleden A. Dal en A. Kuil. Zo kon hij ook naast de 'klassieke" dirigent Otto de Nobel de stuwende kracht stellen van nog steeds werkzame musici ais Hendrik Altink en Antoon Krelage jr. gemeenschappelijk ideïliame op 1 verschillende geestelijke bodera. Namens de Federatie van Neder landse Zangersbonden, die deze bon den weer overkoepelt, getuigde de heer H. C. Feenstra van het feit, dat Antoon Krelage sr. de voornaamste initiatiefnemer en de eerste drijvende motor van deze in de wereld unieke vorm van samenwerking is geweest. De heer J. de Jager bracht de ge lukwensen over van de Koninklijke Bond van Christelijke Zang- en Ora- toriumverenigingen, gelukwensen, die ■naar hij zelf verklaarde, een gene ratie geleden ondenkbaar zouden zijn geweest. Halen we het 75-jarig jubileum? vroeg zich de Haags koorbestuurder R. Joppe af, die overigens namens de bij de bond aangesloten afdelin gen het- eerste begin overhandigde van wat een belangrijk jubileumge schenk voor de bondsbibliotheek gaat worden. En ook Antoon Krelage jr. gewaagde van tegenstromingen in de •koorwereld. Bondsvoorzitter S. Kops zag de moeilijkheden ook: de massificatie en mechanisatie brengen het gevaar van leen culturele neergang met zich. jMaar daarop moet naar zijn overtui ging een opgaande beweging volgen: de mens zal weer naar activiteit gaan verlangen. Dan moeten, wij klaar staan om hem opnieuw op te vangen. Verschillende andere sprekers, on der wie ook René Milio als vertegen woordiger van de Socialistische Fede ratie van Muziekkorpsen en Zang verenigingen in België, voerden nog het woord. Talloze anderen uit bin nen- en buitenland waren aanwezig of zonden schriftelijke, telefonische of telegrafische gelukwensen. Er waren telegrammen van dr. Drees en van de zusterbonden uit Zwitserland en Denemarken, staatssecretaris mr. Y. Scholten had telefonisch van zijn belangstelling doen blijken en de VARA deed het metterdaad, door de feestelijkheden op te nemen om ze ia latere uit zendingen te verwerken. lijke muziek met veel koper die de massale bezetting best kon verdra gen. Elisabeth Lugt, Sophia van Santé. Gerard Honig en Joa Burcksen vormden hier het solistenkwartet. Ofschoon hier al heel goed, bereikte het uitvoeringspeil een merkbaar gro tere hoogte ~toen Cor .Oithuis na de pauze de leiding kreeg over zijn eigen uiteraard gevoeliger op zijn directie reagerende Haagse Stem des Volks. Met het Haags Matrozenkoor, drie vocalisten en orkest voerde hij Orffs felle, directe Carmina Bura- na uit met een buitengewoon succes, dat de Haagse Stem het meest, het orkest in mindere mate en de solis ten over het. algemeen gaarne zij gegund. Zondagmiddag, eveneens in het Concertgebouw, kwamen vooral de kleinere koren aan bod. Een groot aantal van hen, compleet met kinder koren, zong nadat het harmonie-or kest uit Arnhem de feestelijke Intra- da en Hymne van Johan Wagenaar had gespeeld, het declamatorium 'Ons strijdlied', Wanda Reumer droeg voortreffe lijk de tekst, waarmee Jan H. de Groot een elftal socialistische strijd liederen had verbonden, voor: een niet helemaal gaaf gedicht, dat niette- Zaterdagmurgen stak mevrouw L, van de Laan-Darwlnkel (32) een bu tagaskachel aan. toen zij haar ne gen maanden oude dochtertje Grietje in bad wilde doen. Onmiddellijk volg de een explosie. Met brandende kleren rende de vrouw in paniek naar buiten. Met ernstige brandwonden werd zij later In het Wiiheimm,a-ziekenhuis te As sen opgenomen. De 15-jarige Jellie Brouwer, die ook in huis was, zag dakpannen plotse ling naar beneden komen. De explo sie had zij merkwaardig' genoeg met gehoord. Met Grietje op naar armen sprong, zij door een raam naar-bui ten. Beiden bïevén ongedeerd. De 5-jaiige Aaltje van de Laan stapte even later eveneens ongedeerd naar buiten. Haar zusje Mina speelde op het moment van de explosie voor het huis. De officier vat) Justitie te Assen 1» door de rijkspolitie inmiddels van het gebeurde op de hoogte gesteld. Het commentaar van de heer H. Jalving, directeur van gemeentewerken en brandweercommandant, was: 'Er is sprake van een grote nalatigheid. Er is verzuimd om een gasfitter te waar schuwen...' - Tot voorzitter van de internationa le federatie van' dagbladdirecteuren is benoemd'de Fransman Claude Bel langer, die sedert 1948 secretaris-ge neraal van de federatie' 'is geweest. Tot lid var-, het bestuur is o.a. geko zen de Nederlander drs. W. van Nor den. min veie prachtige regels bevat en als geheel meer dan bruikbaar is. In drukwekkend klonk tot slot de Socia listenmars uit duizenden geestdrif tige en grotendeels geschoolde kelen. 'Int soetste vanden Meye', een can tate voor gemengd koor, kinderkoor en harmonie waarin Jan van Beekum, ook de bewerker van het declamato rium. eif volksliederen had aaneeti- gerijd, besloot op het dankwoord van voorzitter Kops na fris en vol beioften voor de toekomst dit feest. De bond had de voor een federatie wel unieke prestatie geleverd op zijn jubileum een derde van de leden van alle aangesloten koren naar Amster dam te krijgen! Advertentie IM. De f eestconcerten waren van hoog gehalte. Vrijdag en zaterdag leidde Cor Olthuis de Amsterdamse Stem des Volks in de idealistische cantate These things shall be van John Ire land. een stuk uit 1937, maar in een muziektaal geschreven die eerder aan Elgar en Wood doet denken en waar van de retoriek niet meer zo oprecht lijkt ais ze ongetwijfeld is bedoeld. Jos Burcksen had er een verdwaalde baritonsolo in te zingen. Het orgel werd bespeeld door Mein- den Boekei en het orkest was het Utrechts Stedelijk, evenals in de Mis KV 317 (C) van Mozart, een l'eeste- AMSTERDAM (ANP) De grafici zien de 'beroemde cent, die by de beoordeling van hun c.a.o. zo een belangrijke rol speelt, alleen maar met hiïn ogen. Het College van Rjjksbemiddelaars, dat te maken heeft met 609 c.a.o.'s, waaronder twee en een half tot drie miljoen werknemers vallen, moet die cent altijd met een vergrootglas bekijken wegens de Invloed die zo'n cent op een bedrag van honderd miljoen gulden per jaar heeft en met het ook op het geval, dat alle bedrijfstakken het voorbeeld zouden volgen. En dat zou wel eens een beslissende invloed op onze kwetsbare economie kun nen hebben.' Dat zei staatssecretaris B. Roolvink zaterdag in een toespraak op een feestelijke bijeenkomst van de Neder landse Christelijke Grafische Be- drijfsbond, die in Amsterdam zijn zestigjarig bestaan vierde, over het probleem van de afronding van het percentage in de nieuwe grafische c.a.o. De staatssecretaris was van mening, dat Nederland sociaal-economisch op het scherp van. de snede leeft. Voor Advertentie IJl Hoe weet li hoe een Fongers fietst? Stap naar de dealer stap op een ■s er een voor léde reen! Fonsers rijwielen zijn voorzien ww: Fabrikaat (v) Vredestek) banden en StommpAicher .«eaneUfegeiwven. een wclvaarts psychose bestaat aller minst aanleiding. Hij vond 'het bedenkelijk, dat er nu reeds stemmen opgaan, die plei ten voor een verdergaande arb'eids- tijdsverkorting. 'Het proces van d« verkorting van de arbeidstijd Is nog niet eens uitgewerkt en daarom het niet juist elkaar nu reeds belof-i ten te gaan doen.' De heer I.. Blaauw. plaatsvervan gend voorzitter van de NCGB, zei; dat zijn bond wel begrip heeft voor de zienswijze van de regering, maari dat de arbeiders deze politiek toch: moeilijk kunnen begrijpen als zij ver-] nemen hoe hoog de tantièmes enj winstuitkeringen in werkgeverskrin-1 gen zijn. In zijn openingswoord had de heeri Bla&uw ook reeds aandacht geschon ken aan de moeilijkheden om de gra-! fische c.a.o. Hij vroeg zich af. of de vakbewe ging nog kan blijven functioneren dan wel of nog grotere groepen arbei ders zich sullen storten Sn liet avon tuur van de categorale bonden. "Bon den, die niets zullen bereiken., maar; blijkbaar wel de taal spreken*'jdie de! man in dawerkplaats fp -.et.'

Het Vrije volk | 1962 | | pagina 1