Nederland antwoordt over niet- ernwapens Stofzuigerkartel nu gewijzigd Aardappelen raken op in grote steden 1 i m Dagbladconiiientaren: kritiek, maar ook veel waardering voor Burger Karel I inzet ambtenarengerecht JEUGDBENDE OPGEROLD IN ONTSLAGZAAK BEROEPSMILITAIR Auto's botsen: man gedood Nooit klein Niet veel over Opyolgiis Officiële verklaring over aftreden van mr. Burger Onbenullig Onbeheerstheid Bekwaam Spiegel Fors Stel censer HET VRIJE VOLK DINSDAG 5 JUNI 1962 PAGINA 3 Prijzen 1 mÊm mm i a i a i i s mei OE VRUE WERELD Vraag gratis Zomerprogramma 1962 1 DEN HAAG (ANP) De Nederlandse regering is niet gepor teerd voor een afzonderlijke conventie, welke het gebruik van nucleaire en thermo-nueleaire wapens voor oorlogsdoeleinden zou verbidden. Zij ziet niet in, dat onder de huidige omstandig heden enig constructief doel zou zijn gediend met het bijeen roepen van een speciale conferentie om een dergelijke con ventie te ontwerpen en te ondertekenen (Vaa ónze soc.-econ. redactie) Het stofznigerkartel Jn Nederland (Cistofa) heeft op aandrang van staatssecretaris Gijzeis (van Écono mische Zaken) zijn reglement op. een aantal punten gewijzigd. Als ge-! volg daarvan heeft de staatssecrcta-j ris het sinds 4 april 1957 tegen dit kartel lopende onderzoek afgesloten,] Een der wijzigingen houdt in dat detailhandelaren voortaan zelf stof-' zuigers mogen importeren voor de verkoop in eigen bedrijf. Voorts wordt aan grossiers en im porteurs niet meer de eis gesteld dat zij een bepaalde ervaring in het vak moeten hebben alvorens zij tot het kartel kunnen worden toegela ten. Het bezit van een recht van im port. verleend door een buitenlandse fabrikant, is geen noodzakelijke voorwaarde meer om stofzuigers te mogen importeren. Erkende detailhandelaren mogen voorts ook andere dan fabrieksmer ken voeren en het verlenen van ga- i rantie voor een langere termijn dan een jaarjis in bepaalde gevallen foe- i gestaan. Wat ten slotte de prijzen betreft: tot nu toe \moest elke handelaar zich houden aan de door de importeur of agent van een bepaald merk bij het kartel gedeponeerde prijs. Dit moest ook als de handelaar die stof zuiger bij een ander dan deze im porteur of agent had gekocht. Aan deze laatste verstarring Is een eind gemaakt.. De erkende leveranciers zijn voortaan alleen aan de gedeponeer de prijs gebonden voor zover het om stofzuigers gaat die in de handel zijn gebracht via degene die de prijs heeft gedeponeerd. Dit blijkt uit het antwoord van de Nederlandse regering op een brief van de waarnemend secretaris-gene raal der Verenigde Naties over het vraagstuk van het niet-gebruik van kernwapens. Aanleiding tot het schrijven van deze brief was een door de Alge mene Vergadering van de Verenigde Naties op 24 november van het vorig jaar terzake aangenomen resolutie. Hierin wordt het gebruik van nucleaire en thermo-nueleaire wa pens in strijd met de geest, de letter en de doeleinden der Verenigde Na ties genoemd en wordt gezegd, dat het gebruik als zodanig een recht streekse schending van het Hand vest der Verenigde Naties betekent. In de resolutie werd de secretaris generaal verzocht de regeringen der lid-staten te raadplegen ten einde him standpunten hierover te verne men. De Nederlandse regering zegt in haar antwoord onder meer, dat i ook zij ernstig bezorgd is over de mogelijke gevolgen van een kern oorlog en evenzeer verlangend is ertoe bij te dragen om tot een snelle en realistische oplossing te geraken van de problemen, die alleen reeds door het bestaan van nucleaire en thermo-nueleaire wa pens worden opgeroepen. Voorts wordt opgemerkt, dat lou ter een verklaring, die het gebruik van nucleaire en thermo-nueleaire wapens verbiedt, het gevaar van een kernoorlog niet zal verminderen of uitschakelen en de veiligheid van landen en volkeren niet zai vergro ten. ..Integendeel, een dergelijke verkla ring zou zelfs een vals gevoel van veiligheid kunnen opwekken en rege ringen ertoe kunnen brengen om hun inspanningen te verflauwen, om te geraken tot praktische en zinvolle overeenkomsten over werkelijke ont wapening." Ten slotte zegt de regering van mening te zijn. dat het vraagstuk van het gebruik van nucleaire en thermo-nueleaire wapenen zou moe ten worden aangevat binnen het ka der van algemene en volledige ont wapening. „De ontwapeningscommissie, die thans in Genève bijeen is, vormt het geëigende forum voor bespreking van dit vraagstuk," aldus het schrijven aan de waarnemend secretaris-gene raal. RttSBdMIO DE VRIJE WERÉfcS JUmMmi. Klottni«r»biirtw«l Tel. 641)7$ RoMtfdim. Sliric 34 T«l. 112260 Strtckl, CbMntrnt 42 T»l. 22135 Dm ümj. M«pp»lw»£ 2D k Tri. 663042 f I I I t (Van een onzer verslaggevers) Het Bedrijfschap voor de Groot handel en Tussenpersonen in Aardap pelen vreest, dat de kleinhandelaren in de grote steden tegen het einde van deze week door hun voorraden heen zullen zijn. Gisteren op de aard- appelbeurs in Botterdam was er vrij wel geen aanbod meer. Grossiers in de grote steden zouden reeds nu to taal uitverkocht zijn. Morgen gaat de tweede fase van de maximum-prijsregeling in. De groot handel mag dan niet meer dan dertig cent, per kilogram vragen, de klein handel niet meer dan 35 cent. Reeds vorige week zijn wagonladingen ge- importeerde aardappelen doorge stuurd naar België, waar de handel een hogere prijs kan maken. Gisteren heeft het Bedrijfschap geprobeerd' vrijstelling van invoer rechten te verkrijgen voor aardappe len oogst 1961 uit Duitsland en. Po len. De Poolse aardappelen zouden zonder invoerrechten kunnen worden ingevoerd tegen een prijs, die beneden de dertig cent ligt. Deze poging is mislukt, omdat het ministerie van Fi nanciën de vrijstelling niet op zo kor te termijn kon geven, als het Bedrijf schap wenste. Vanavond komen de Utrechtse de tailhandelaren in aardappelen bijeen in de kantine van de Utrechtse groen- De Rijkspolitie in Goor heeft in het afgelopen weekeinde een jeugdbende opgerold. Er werden acht jongelui in de leeftijd van 16 tot 22 jaar gear resteerd. De daders opereerden in groepjes en hebben volgens de politie tiental len inbraken en diefstallen in Goor en omgeving op hun geweten. De vermoedelijke leider is de 18- jarige H. A, L. uit Goor, die zich 'De Zwarte Ruiter' placht te noemen. Hij kon niet gearresteerd worden om dat hij vaart en buitengaats is. Volgens de politie hebben de Jon gens een volledige bekentenis afge legd. Zij worden vandaag naar het huis van bewaring in Almelo overge bracht. teveilmg om te protesteren tegen net aardappelprijsbeleid van minister De. Pous. De heer J. Mol, voorzitter van het Bedrijfschap Detailhandel in Aardappelen, groenten en fruit, zal op deze vergadering het woord voe ren. 1 n mei leggen, traditiegetrouwallé I een bosje op de hoelc van ie Jan vogeltjes een ei. Daar kunnen re- EvertsenStraat en ie Jan Toorop- cordkou, storm en regen niets aan i straat. Eerst waren er zes enorme, veranderen. Ook deze zwaan, hield i dof-glanzende eieren, maar sinds aan de vertrouwde gewoonte vast, j gisteren zitten er tussen een romme- Nog wel midden in Amsterdam, in\lige hoop eierdoppen- drie wankele lelijke eendjes. Het vierde tt ,.cjt al teken van leven: een driftig snavel tje heeft er van binnenuit een pa trijspoort ingepikt. Nu nog twee, dan breekt er een drukke tijd aan voor de waakzame ouders. (Van een onzer verslaggevers) Het besluit van mr. J. A. IV. Burger, fractievoorzitter van de Tweede-Kamerfractievan, de Partij van deArbeid, zich. uit het parlementaire leven terug te trekken, heeft in alle lande lijke avondbladen van gister avond op de voorpagina ge prijkt en aanleiding gegeven tot menig commentaar en menige speculatie. HET PAROOL socialistisch)dat aan het heengaan van de heer Bur ger maanden geleden al een commen taar wijdde voor deze dit zelf aan kondigde, spreekt van een 'wijs be sluit.' 'De beslissing lijkt verstandig. Zon- Aavenenvie i. m. De Internationale unie van christen-democraten houdt van 21 tot 23 juni in Wenen een congres waar op de sociale politiek als voornaamste punt zal worden besproken. (Van een onzer verslaggevers) „Is er nog steeds sprake van een dreigende oorlogstoestand en is die dreiging dan zo groot, dat een beroepssergeant geen ontslag uit de dienst kan krijgen?" Dit was de vraag, die het ambtenarengerecht in Den Haag maandag bij de zaak van de sergeant I. M. N. uit Den Haag te behandelen kreeg. Voor de heer N. trad op mr. K. VV. Zieleman, de minister vaii Defensie liet zich vertegenwoordigen door mr. 3. M. A, Dieteren. Mr. Zieleman wees in zijn pleidooi De 70-jarige veehandelaar 3. Jeu ken uit Nederweert is maandagmid dag om half vier op de rijksweg IVeert-Boermond met zijn personen auto frontaal in botsing gekomen wet een bestelauto. De heer Jeuken was op slae dood Hjj was ongehuwd. De bestuurder van de bestelauto, de 33-jarige heer W, van de Akker uit Veldhoven, werd licht gewond. De botsing ontstond doordat de Personenauto plotseling was gaan singeren. Men vermoedt dat de vee handelaar onwel is geworden. op het reglement militaire ambtena ren, waarin volgens hem staat, dat, indien iemand ontslag vraagt, de mi nister gehtrden is dat ontslag te aan vaarden. In een ander artikel staat, dat de minister hierop een uitzonde ring kan maken op grond van be paalde noodzakelijkheden. Hij vond gezien deze bepalingen de argumen ten van de minister (dienstbelang, het huidige tijdsbestek en het be zwaarlijk kunnen missen van klagers diensten) niet zwaar genoeg wegen. Daarop gaf mr. Dilteren een toe lichting op de argumenten van de minister, die verband bleken te hou den met de indertijd ontstane oor logsdreiging rond de kwestie Berlijn. De minister zegt, dat die toestand feitelijk nog steeds bestaat en dat het gaatom de getalsterkte van het personeel inzake de paraatheid. Ook was mr. Dieteren het niet eens met de gegeven uitleg van het reglement militaire ambtenaren. Bij de replieken stelde mr. Ziele man, dat sergeant N., die een admi nistratieve functie heeft, heus wel misbaar is en dat, als hij er niet meer is er werkelijk geen troepen over het IJzeren Gordijn zuilen komen. Wel onmisbaar is de heer N. volgens hem in de burgermaatschappij als judc- leraar. De voorzitter van het ambtenaren gerecht, mr. B. L, van Strij de Regt, vroeg nog of er sprake geweest is van het inschakelen van het georga niseerde overleg, Mr. Dieteren beioogde, dat dit niet het geval was. Met verwijzing naar het artikel uit het reglement mili taire ambtenaren, waarin staat dat de minister uitzonderingen kan ma ken op grond van bepaalde noodza kelijkheden. voerde hy aars, dat de inschakeling van het georganiseerd overleg ook niet nodig is. der twijfel is de heer Burger een man, die. wat durf en fantasie betreft, onder de fractievoorzitters op de eerste plaats staat. Hij.is echter steeds .gehandicapt geweest, door een gemis „aan-"maat. en aan tact." Zo werd hij _eerfc.al te gemakkelijk doelwit voor Vélen, dié" aan zijn talëritèn'niet kón den raken, maar houvast hadden aan zijn tekortkomingen. Dat zijn vrien den vooral zijn goede eigenschappen zagen is even natuurlijk als dat zijn tegenstanders zijn zwakheden uit buitten." Volgens Het Parool heeft de heer Burger door de vaardigheid waarmee hij enkele malen kabinetsformaties uit de impasse heeft weten te halen bewezen hoe onjuist de in perscom mentaren dikwijls gewekte indruk is, als zou hij niet helemaal serieus zijn te nemen. 'Nu hy heengaat, mag van hem worden gezegd, dat hij in zyn wat onbeheerste rondborstigheid wel eens eerlijker is geweest dan. ande ren in welbeslepen volzinnen. Klein is hij nooit geweest; en hij is het ook thans niet in het voor hem zo belangrijke besluit.' De parlementaire redacteur van Het Parool wijst elders in dat blad op de mogelijkheid, dat de Tweede- Kamerfractie van de PvdA, in plaats van direct een definitieve opvolger voor de heer Burger te kiezen, ook een voorlopige opvolger kan aanwijzen. Daarvoor zou dan de heer Bommer in aanmerking komen. Voor het overi ge is er volgens deze schrijver in de fractie keuze te over. Mr. Burgers optreden zou volgens de parlementaire redacteur van Het Parool ook een beletsel hebben ge vormd voor een eventueel herstel van de brede basis. Men zou er volgens hem echter verkeerd aan doen te menen, dat de heer Burger door an deren of zichzelf op het altaar van die brede basis is geofferd. De parlementaire redacteur van het ALGEMEEN HANDELSBLAD (libe raal) wijst er onder het kopje 'Palende leiding' op, dat de socialistische frac tie na de oorlog weinig gelukkig is geweest met de keuze van haar voor zitters, Niettemin wordt ook hier de 'rondborstigheid' van de heer Burger geprezen. 'Het was echter een rondborstig heid, die in de hitte van het parle mentaire debat in volstrekte onbe heerstheid overging en hem dingen deed zeggen, die niet waren te ver antwoorden en zijn partij schade berokkenden in de waardeschatting van het publiek.' Het Algemeen Handelsblad wijst dan op een artikel van de hand van het socialistische Tweede-Kamerlid J. de Kadt in Socialisme en Demo cratie van november vorig jaar, waar in de vraag werd gesteld of de wijze waarop de heer Burger oppositie voerde, niet een onjuist beeld van de Tweede-Kamerfractie in de hand werkte. 'Een dergelijk artikel in een eigen partijorgaan, waarvan het kamerlid de heer Den Uyl redactiesecretaris is en in welker redactie behalve de heer De Kadt ook nog de kamerleden Suuv- hoff en mr. Van Lier zitting hebben was duidelyk 'van meer dan inciden tele betekenis.' Het Algemeen Handelsblad ziet dan ook een duidelijk verband tussen deze publikatie, het jongste optreden van de heer Burger tijdens het Nteuw- Omnea-debat en diens 'persoonlijk bestuif tot heengaan. De politieke redacteur van het NIEUWS VAN DE DAG (neutraal) weet uit Den Haag te melden, dat in terne tegenstellingen in de PvdA mede tot het heengaan van de heer Burser hebben bijgedragen. Zij de politieke waarnemers !van dit dag blad - achten het niet uitgesloten, dat tegen de komende kabinetsforma tie weer de mogelijkheid moest wor den geopend tot samengaan mefe de KVP: de beer'Burger zou met 2ljn impulsieve heftigheid de verhouding tot die partij herhaaldelijk.hebben.be- dorven. In de kwestie van de opvolging wor den volgens deze politieke redacteur de namen genoemd van de kamerle den Berger, Den Ujd, Vondeling en Suurhoff. Volgens TROUW (antirevolutio nair) komen de heren Bommer en Vondeling in aanmerking voor de troonopvolging. Het blad herinnert verder aan de ernstige kritiek aan het ach es van mr. Burger geuit door Het Parool. 'De heer Burger schijnt zich toen deze kritiek zeer te hebben aangetrokken." De heer Burger heeft het politieke spel steeds met grote intelligentie ge speeld en was in debatten van ge wicht voor iedere minister een be kwaam tegenstander, zo merkt Trouw op. DE TIJD-Maasbode (KVP)'Het is duidelijk, dat mr. Burgers besluit een, gevolg is van de harde wet van vraag en aanbod, die ook in de politiek geldt. Men moet er respect voer hebben, dat' hij, naar verzekerd wordt, deze wet keihard voor zichzelf heeft toegepast.' De parlementaire redacteur van dit r.-k. blad schetst de heer Burger dan als een primair reagerend man met een groot temperament, dat echter onvoldoende werd afgeremd. De televisie, die bü belangrijke debatten in de parlementaire ver gaderzaal verschenen is, sou de heer Burger de spiegel voorgehou den hebben en zijn zelfkennis ge scherpt met het inmiddels bekend geworden gevolg. 'De forse, graag bulderende Burger' zou 'de eenvoudige man' afschrikken zo meent DE TIJD, die ten slotte be halve de heren De Kadt en Berger nog prof. Samkalden als opvolger7 noemt. De NIEUWE ROTTERDAMSE COURANT volstaat met het citeren van het bericht uit Het Vrije Volk van gisterochtend. vliegendheid hebben niet veel waardering geoogst bij zyn politie ke tegenstanders en verscheidene van zijn politieke vrienden hadden liever een parlementair-verfijnder en daardoor doeltreffender tactiek gezien. Toch is het een feit, dat ver scheidene malen de Tweede Ka mer de oppositieleider zo niet on- middeliyk dan toch na verloop van tyd moest volgen, met name in de aandrang op de regering om ope ning van zaken te geven in het Nieuw-Guineabeleid. Tegenover de klomp in de porseleinwinkel stond voorts een grote kennis van zaken en zeker een scherp en snelwer kend politiek inzicht". In een ten geleide schrijft DE VOLKSKRANT hedenmorgen, dat er in de afgelopen jaren niet veel meer voor de socialistische oppositie overbleef, omdat de zogenaamde regeringspartijen bij de kritiek op zwakke plekken in het kabinet vaak voorop gingen. Het blad vervolgt dan met: TToge bomen vangen veel wind. Sinds de Partij van de Arbeid in de oppositie is gegaan, is mr. Burger zo'n hoge boom geweest. Hij stond op de meest in het oog vallende plaats. Hij werd het mik punt van zijn politieke tegenstan- j j ders. En 2rijn politieke medestan ders wilden hun opvattingen 'en stijl terugvinden in zijn optreden. Zolang de Partij van de Arbeid aan de regering deelnam werd het gezicht van de partij mede door de socialistische ministers bepaald. Zij droegen mee de ver antwoordelijkheid en vingen mee de kritiek op. De verscheidenheid van samenstelling van ;de PvdA, de verscheidenheid van stijl kan beter door verscheidénen dan door één man worden getoond. Niet ieder heeft zich gereali seerd wat het voor de fractievoor zitter moest betekenen, dat hij na 1958 alleen op het eerste plan moest staan. Niet ieder heeftvol doende beseft, dat van één man maar één gezicht is te verwach- ten. Als het een man is van ka rakter. En dat mr. Burger een man met karakter is, wordt niet betwist. TTet is geen frase als mr. Burger spreekt van de toename van het werk dat op zijn schouders drukte in en buiten het parle ment. Naarmate de jaren van op positie verstreken, werd die taak zwaarder. Want de binding die de Partij van de Arbeid aan haar leden geeft, is een politieke bin ding. De leden vinden elkaar in hun gelijkgezindheid op politiek terrein. Dat stelt aan de voorzit ter van de Tweede-Kamerfractie uitzonderlijk zware eisen. Hij is niet alleen de voorzitter van zijn fractie. Hij is ook de leider van de politiek van zijn partij. Hij is de figuur die zijn partij mee draagt. Mr, Burger heeft zich niet aan deze last vertild. Hij heeft zich evenmin op de zwaarte van zijn taak verkeken. Maar er is een ogenblik gekomen waarop hij zich niet langer verplicht gevoelde deze taak op zich te nemen. Nie mand heeft het recht hem dat kwalijk te nemen. Voor wie niet door eerzucht wordt gedreven is het politiek leiderschap een zwa re verantwoordelijkheid, die men niet zoekt. ITet is duidelijk dat de Partij van x - de Arbeid voor een uiterst moeilijke beslissing staat. De fractie in de Tweede Kamer zal een nieuwe voorzitter moeten kie zen. Deze voorzitter zal, of hij dat wil of niet, op zijn beurt een hoge .boom zijn. Aan hem zal de partij gekend worden en in hem zal de partij zichzelf willen herkennen. Met zijn vermogen van vooruit te zien heeft mr. Burger de frac- :tie de gelegenheid gegeven zich tijdig over zijn opvolging te bera den. Het zal de. fractie niet aan meer en minder welgemeende raad ontbreken. Om de persoon zal verschil van mening kunnen zijn, niet over de zwaarte van de functie waarin moet worden voor zien. „De socialistische oppositie had ook in het algemeen het klimaat tegen Het ging Nederland in de afgelopen drie jaar goed. De wel vaart werd groter en de vruchten ervan zijn, hoewel de vrijere loon vorming niet volmaakt is, toch be hoorlijk verdeeld. Bij de coniunc- tuurbëheersing is dit kabinet zeker nier minder waakzaam dan het vorige. Op het sociale vlak werden en worden men denke aan het half miljardplan van minister Veldkamp nog steeds verbete ringen doorgevoerd. Dit alles is in tegenspraak met de socialistische voorspellingen, dat zonder de PvdA de sociale klok zou worden terug gezet en alles uit de hand zou lopen". Het heengaan van mr. J. A. W. Burger als voorzitter van de PvdA- fractie in de Tweede Kamer doet het ALGEMEEN DAGBLAD opmer ken: „De kritiek die de afgelopen maanden nogal eens in z(jn party tot uiting is gekomen, zal er ove rigens niet vreemd aan zijn. zyn forse manier van optreden in de Tweede Kamer, zyn vaak zeer ronde" bewoordingen en zyn op- Het r,-k. blad wil nu maar af wachten, wat een andere man op de PvdA-brug zal doen, maar het stelt daarby de vraag: „Het gaat niet enkel om de per soon, maar ook en meer om de vraag waar de party heen wil. De PvdA heeft tot nu toe, onder mr. Burger, een koers gevaren, die haar steeds verder van het rege ringsvaarwater verwyderde. wy hopen, dat zy, onder de nieuwe man, weer meer bereikbaar zal worden als mogeiy'ke regerings partner". DEN HAAG (ANP). Donderdag zullen de nieuwbenoemde ambassa deurs de heren C. Maristani (Cuba), V. Chiriboga (Ecuador). G. Condat (Niger), en A. Fiiali (Marokko), hun geloofsbrieven aan de Koningin aan bieden. Mr. J. A. W. Burger heeft het bestuur van de Party van de Arbeid doen weten fiat hij, overeenkomstig xyn reeds op 27 maart jl. tegenover het be stuur van do dagelijkse leiding van de PvdA geuite voornemen, met het einde van het lopende parlementaire jaar aijn lidmaatschap van de Tweede Kamer wenst te heeindlgen. In een schrijven 'aan het bestuur wan de PvdA heeft mr. Burger mee gedeeld zich bezwaard te gevoelen door de toenemende last van taken, zowel in als buiten het parlement, die op hem rust. Zijn terugtreden utt persoonlijke overwegingen als voorzitter van de fractie acht hij mede gemotiveerd, nu voor de fractie van de PvdA de positie is bereikt zoals hij die her haaldelijk als wenselijk heeft gesteld. E. MEESTER »ocr. penn, PvdA jotel eens, dat een Nederlandse P regering de prijzen van vlees en vleeswaren met dertig per cent zou verhogen en de prijzen van roomboter met vijfentwin tig percent. Stel. dat die re gering daar geen andere compen satie tegenover zou stellen dan .een verlaging van de suikerprijs 'met vijf percent en van de prijzen van kunstzijde-artikelen met 20 percent. Stel nu ook nog, dat de regering erbij vertelde, dat die prijsverho gingen nodig waren omdat de veeteeltproduktie zo is achterge bleven en dat meer geld nodig is voor investeringen ln nieuwe stal len. en diverse uitrustingen om de produktiviteit van de veeteelt te verhogen. Stel nu ten slotte, dat de rege ring zei: die Investeringen kun nen niet ten koste gaan van onze uitgaven voor de verdediging. En ook de investeringen in de staal-, metaal- en chemische industrie kunnen niet worden besnoeid. Dus moeten de verbruikers het beta len. Tf/at zou het dan in de kolom men van De Waarheid dave ren! Failliet van de agrarische politiek van reactionaire regering. Arbeidersmassa moet de rekening betalen. Duurder vlees ten bate van raketten. Oorlogsindustrie wordt ontzien. Maar nu is het in Rusland allemaal echt gebeurd. Verleden week. En De Waarheid? Geen gedaver. Geen commentaar zelfs. Alleen de verrekering, dat dit 'de enige mo gelijkheid' was en de vermaning dat men bij de beoordeling van deze maatregelen met allerlei fac toren rekening moet houden. Ja. ja. dat doen we dan ook. ("Duim vijf jaar heeft het officiële onderzoek naar het stofzui- g -rkartel geduurd, nog ongere kend de jaren waarin 'Economi- ische Zaken' zich voordien al in- j formeel met dit kartel bezighield. ■.Het resultaat van dit alles is met «het blote oog nauwelijks waar te nemen. Ziehier een nieuw voor beeld van de onbenulligheid van de huidige kartelpolitiek. op 73-jange leeftijd is'in Haren (Gr.) overleden de heer Tj. KroL oud lid van de Tweede Kamer voor de Christelijk Historische Unie. oud-ge- deputeerde van de provincie Gronin gen en oud-burgemeester van Uithui- zermeeden.

Het Vrije volk | 1962 | | pagina 1