een s eeuwen ui msin VISSERIJMUSEUM WORDT NIET NIKS 1 Res.-dames van DWS spelen voor promotie JEUGDIGE KRACHTEN Veel bloemen voor wandelaars PvdAMOTIE AANVAARD: Mr. Engelsman vraagt naar busstation Jeugd Jolijt: wagenrace Cricketderby in Schiedam Chauffeur van heftruck aan doodsoorzaak schuldig? Fluoridering van water Benzinedieven aangehouden ADVERTEERT 5 lllr® m Geslaagd Predikbeurten Doktersdiensten 'n Nieuw gezicht 1 op straat ff ZAAIERTJES m DEZE HET VRIJE VOLK ZATERDAG 23 JUNI 1962 PAGINA 4 (Van een onzer verslaggevers) Koningin Juliana brengt in september een officieel bezoek aan Schiedam! Dat bericht heeft enige tientallen organisato ren in beweging gezet. Er moest een feestelijk programma ko men voor Koningin én burgerij. Voorzitter F. A. de Wolff van het Comité Koninklijk Bezoek 1962 heeft dat programma gisteren bekendgemaakt. En het is nu de taak van honderden medewerkers scholieren, leden van verenigingen, enz. om het'programma te realiseren Kruijk Spel Julianapark Feesttooi (Van een onzer verslaggevers) Met een variatie op de titel van een boekje, dat nogal wat stof beeft doen opwaaien, kunnen wij zeggen: het visserijmu- seum wordt niet niks. Én al kunnen een heleboel andere vis sersplaatsen', die alleen maar plannen voor een museum hebben, zeggen: Ons museum wordt ook niet niks, een feit is dat het Vlaardings visserljmuseum geweldig wordt. asts 't ls maar een idee Zondag zijn om verschillende redenen enige handbalwed- strijden uitgesteld. Het tweede DWS-damesteam kwam daar door dinsdagavond pas uit tegen stadgenote WF 2. Het werd een aan beide zijden goed gespeelde wedstrijd, die geen doel punten opleverde. oio GEMEENTE SCHIEDAM Gravin. Aleid hoort van kapelaan Bebto, hoe Schiedam is ontstaan cn gegroeid. De branderijen krij gen een plaats in het geheel en ten slotte ook de moderne indus trieën. Dat geheel "wondtafgewisseld met wat emotioneler tafereeltjes, zoals het gevecht van kapitein Adriaan Kruyx, die met aan boord veertig Schie- da-mse matrozen van nog geen twin tig jaar in de Driedaagse Zeeslag- on der De Ruyter vocht en die het grootste deel van zijn bemanning zag omkomen. 's Avonds wordt het spel herhaald. Due Lutz heeft de regie in handen en onder zijn medewenkers zullen zich waarsohyrdijk onder mear de middelbare scholieren van Schiedam bevinden. Het spel mag ongeveer veertig mi nuten in beslag nemen. Daarna ver trekt de Koningin (om kwart over twaalf) via de nieuwe Proveniers- brug, "s-Graweniandseweg, Burg. Van Baarenlaan, Hwe Dam laan, Burg. Honoerlage Gretelaan, P. J. Troeu- stralaan Dr. Wlbautpletn, Mgr. No- lenslaan, Parkweg, over de onbe waakte overweg bij de Van Maa- nenstra&t, door het Prinses Beatrix- park, Duivenpad, Meeuwensingel, Schiedamseweg, voorbij bad Groen- oord, over de Spocfcparkbrug, Nieuwe Danilaan, Burg. Van Haarenlaan, BK-laan, Rubensplein, Rubenslaan, Jnlianalaan Stacth onderslaan, Prins Bernh&rdlaa®, Willem de Zwijger laan, Westfrankelandsedijk naar Europoort. De tUd van voorbereiding ls kort. Toen in 1925 Schiedam officieel ko ninklijk bezoek kreeg, begonnen de Schiedammers een jaar tevoren al met het organiseren van feestelijke gebeurtenissen. Nu moet dat in een t(jd van een paar maanden gebeu ren cn de vakanties maken de or ganisatie niet gemakkelijker. Een programma is er nu echter. Het luidt in het kort: half elf aan komst van de Koningin bij de ge meentegrens aan de Rotterdamse - dijk, ontvangst door het gemeente bestuur in de aula van het Stedelijk Museum vervolgens naar het nieu we Stadhuisplein voor een manifes tatie, naax Europoort voor de lunch en vandaar naar Wilton Fijenoora. Omstreeks half vijf zal de Koningin Schiedam verlaten. Om half elf 's morgens arriveert de Koningin bij de Rotterdamsedijk. Na de begroeting rijdt de stoet over het Koemarktplean en door de Hoog straat naar het Stedelijk Museum. In de aula biedt burgemeester mr. J. W. Peek namens de burgerij een geschenk aan.' Elders zal H.M. de Koningin ook namens de Jeugd een herinnering worden overhandigd. Het is de be doeling, dat dit laatste geschenk vooral de zelfwerkzaamheid van de jeugd tot uitdrukking brengt. Om kwart over elf vertrekt de Ko ningin van de aula via de Appel markt, de westzijde van de Lange Haven, de Korte Dam, Hoogstraat, Grote Markt en Lange Kerkstraat naar het nieuwe Stadhuisplein. Op dit Stadhuisplein -ail men de Koningin op beeldende wijze iets ver tellen over Schiedam. De Schiedam - se journalist Nlc. van Loopik heeft daartoe een „draaiboek" samenge steld met het ontstaan en de ont wikkeling van Schiedam als thema. Op het Stadhuisplein speelt zich dus af, wat de hoofdschotel van het feestprogramma mag heten. Onge veer zeshonderd Schiedammers zul len eraan meewerken. Het geheel krijgt de titel „Twintig eeuwen Schiedam presenteren zich". Twintig eeuwen dat betekent dat we de vroegste bewoners zullen zien opkomen en hun primitieve wo ningen bouwen. Groepen vissers, boeren, een dijkleger, later Poorters, wandelen het Stadhuisplein op en bouwen er htm zestiende-, zeventien de- en echttiende-eeuwse geveltjes (bestaande uit decorstukken). Hier gebruikt het gezelschap de lunch en worden vertegenwoordigers van de burgerij aan de Koningin voorgesteld. Van Europoort vertrekt koningin Juliana om half drie via Maasboule vard, Ha vend ijk, Poortuga&lsestraat, Nieuwe Maasstraat, Lekstraat, Hoofdstraat, Lange Nieuwstraat, Oranjestraat, Nieuwe Haven, BK- taan naar het Julianapark. la het Julianapark krijgen bejaar den en invaliden de gelegenheid om de Koningin te begroeten. Dit geldt voor die bejaarden, die niet of zeer moeilijk kunnen lopen en ook voor Invaliden, die gebruik moeten maken van een Invalidewagen .Schiedammers uit deze groepen, die graag een plaatsje in het Ju lianapark willen hebben, kunnen zich daarvoor reeds nu schriftelijk opgeven bi) J, H. F. v. d. Brugge, Vondellaan 52b, G. Roeman, Lange Haven 132 en mevrouw M. A, c. Ta verne-van Campen, Warande 123. Men dient zijn volledige naam en adres te vermelden, voorts of men gebruik maakt van een invaüdewa- gen. Men wordt vriendelijk ver zocht om zich zo spoedig mogelijk op te geven. Voor de bijeenkomst in het Julianapark zullen op naam gestelde toegangskaarten worden uitgegeven. Zonder kaart wordt men niet toege laten. Bij slecht weer zal er waar schijnlijk in de omgeving van het park een tent worden opgetrokken. Hierna zet de Koningin haar tocht voort langs de BK-laan, het Rubens- olein en de Vlaardingerdijk naar Wiiton-Fijenoord. Om half vijf ver laat koningin Juliana de stad. Langs welke route is nog piet bekend. Tijdens de rondritten zal de stoet hier en daar even inhouden om kleine demonstraties van sport en andere verenigingen gade te slaan. Men streeft ernaar om ook het enige „koninklijke koor" van Schiedam, „Orpheus" nog een plaatsje te geven in het program ma. Verder is de versiering een belang rijk punt van voorbereiding. De win keliers van de Broers-vest en de Rot terdamsedijk hebben wat dat aan gaat al gevorderde plannen. De ge meente draagt zelf de zorg voor de versiering van het Koemarktplein. Ook de Hoo^traatwinkeliers tref fen voorbereidingen en de Commissie Koninklijk Bezoek 1962 hóópt dat andere wijken zullen volgen. De scholen krijgen vrij. 's Morgens zullen de leerlingen van de kleuter scholen, de lagere, de blo.- en de vg.l.o.-scholen langs de route opge steld staan. Ze krijgen een tractates. „Toontje", de hond van de groep Kwikstaarten van De Lindenhof was vrijdagavond de mascotte van de 19e avondvierdaagse van de NWB, die door de vele bloemen, de pittige marsmuziek van Güsto en de drum band van Excelsior een operweldi- gend besluit kreeg, dat werd gade geslagen door honderden belangstel lenden, die zich langs de route had den opgesteld. Behalve Toontje was er meer origi neels bij deze slotmars van de NWB,' nl. een doek, die de woorden: ,,,Wij hebben het gehaald, o zo" te lezen gaf. Verder kregen alle deelnemers een bosje bloemen en terecht kon de heer J. F, Bakkeren bij de uitreiking der prijzen op het plein achter de St,-Thomas/school aan de Waranda, verheugd zUn over de grote deelname dit jaar (872 wandelaars) ea de vro lijke stemming, waarin deze avonden is gewandeld. Arie Kers was de man die met het „gouden kruis" naar huis kon gaan. Hij kreeg behalve zijn prijs ook een extra bos bloemen, omdat hij dit jaar voor de tiende keer van de partij was. Al duurde het voor de „kykers-langs-dé-weg" wat lang, al vorens de optocht voorbijkwam, de grootse opzet daarvan, het uit-volle- borst-zingen van- de deelnemers en het luide hoerageroep bij de finish deed 't lange wachten vergeten. Dat kan iedereen constateren, die seumstukken klaar om hun vaste de monumentale deur van het oude plaats te krijgen. Ze vragen gewoon redershuis aan de Westhavenkade °m opgehangen of neergezet te wor- den. Maar goed, zo ver is het nog niet. De foto's bij dit artikel laten dan ook niet zien hoe het wordt, meren hal, links de rederskamer en maar hoe het is. Een momentopname doorgaat. Hy 'bevindt zich dan in een mar- recht voor hem een tweetal prachtig houtgesneden deuren, Daarboven voorlopig nog een leeg dus. Het gebouw heeft het laatst dienst gedaan als restaurant en café. Er is wel eens een kantoor in geweest, het nisje. Leeg, want het visserijmuseum, heeft wel eens gewoon als woonhuis is nog niet Maar om het publiek te gefungeerd, maar veel is er eigeaiyk ontvangen. Men fluistert, dab de of- Piet over de geschiedenis bekend. ficiële opening in het begin van juli Men weet zelfs niet het- jaartal, wan- zal gebeuren. En naar het ons voor- neer het gebouwd werd. Omstreeks komt, kan dat ook, want het ergste bij de restauratie van het sterk ver waarloosde pand is achter de rug. Op het ogenblik is men aan het inrichten. In de gangen en de drie expositiezalen staan de kostbare mu- 1780 vermoedt men. Bij het herstellen van een trap kwam dat jaartal tenminste te voor- Ook voor 's avonds zjjn nog enige feestelijkheden in voorbereiding. Het spel „Twintig eeuwen Schiedam presenteren zich" wordt herhaald en waarschijnlijk zullen alle muziekver enigingen door de stad trekken en zich ten slotte op het Stadhuisplein verzamelen voor een taptoe. Er wordt ook over een *- ..werk gedacht. De begin- en eindhalten van de Vlaardlngse bussen worden van de Broersvest verplaatst naar het nieu we parkeerterrein, dat Schiedams toekomstige Stadhuisplein is. Mr. H. B. Engelsman wilde weten of deze oplossing ais tijdelijk werd beschouwd en of er bruikbare suggesties waren om te komen tot een beter bussta tion. HU wees bovendien op de aan wezigheid van een ontsierend „hou ten wrak" op het parkeerterrein. Een suggestie van de heer Engels man: Trek een van de Vlaardlngse bussen door naar het station, zodat het Westen een rechtstreekse verbin ding krijgt; een van de vele lussen, die iyn 39 maakt, kan dan vervallen. Burgemeester Peek vond de laatste suggestie het overwegen waard. Het wrakke bouwsel op het Stadhuisplein is een tydeiUk RET-onderkomen en ook de heer Peek vond, dat het maar zéér tydelijk moest zyn. Het gebruik van het plein als busstation is vol gens de burgemeester een overgangs fase. Naar een betere oplossing wordt gezocht. In dit verband sprak de heer Peek nog wel over de mogelijkheid van een rechtstreekse tramverbinding in de toekomst, tussen Rotterdam en het Schiedamse station, vervolgens over de nieuwe brug, via de Proveniers- brug terug en naar de Koemarkt. Een andere suggesric van de RET is ge weest om de tram een lus te laten maken over de Singel en de Broers- vest. Al deze suggesties zjjn nog in bespreking. v.v* •ji'J K-ï schijn. Een timmerman had zijn naam geschreven onder eert traptre de en daar 17ZO bijgezet. De styi van het huis Louis Qulnze, sober, strak, stoer en ryk- dom ademend laat dat trouwens wel vermoeden. Men heeft in die rederskamer de teer van het plafond moeten was sen. Teer, vraagt u? Ja, sigaretten, pypen, sigaren zijn ruïneus voor elk plafonnetje. Men heeft er de voor keur aan gegeven, de teer te verwy- .deren en niet het plafond over te verven. Want'onder die teer bleken prachtige schilderingen te zitten. Zo kunstig, geschilderd, dat men zyn hand er voor zou geven als het niet gebeeldhouwd was. Zulke dingen deed. men veel in die tijd. Tegen woordig noemt men dat kitsch. De hoekomamenten van dit pla fond, heeft men kunnen redden. Het ronde middenstuk werd wit geschil derd. Het staat. In de eerste expositiezaal hangen Als een van de onprettige herin neringen uit de geschiedenis van de visserij deze offerpot, die vroe ger in de kerk hing. Een van de weinige sociale voorzieningen uit die dagen. vormde IJselsteentjes lagen er op het binnenplaatsje. Het plaatsje was hier en daar wat verzwakt en som mige stenen waren gebroken. Men heeft ze toen allemaal uit de grond gehaald, ze afgewassen en er een nieuw plaatsje mee geplaveid. Het is een snoepje geworden. De vitrines staan ai klaar. Men weet nog niet precies waar wat komt De gemeentearchitect G. N, y. d.' Gugt-en <en zijn opzichter M. v 4 Wagt overleggen. De bezoekers dem pen onwillekeurig hun stemmen. Is het omdat ze in een museum zijn? De vloek immers van bijna elk museum is, dat men zich er niet op zijn gemak voelt, dat men het gevoel heeft dat er op alle hoeken loerende suppoosten staan. ±n dit museum is het echter iets anders. Men voelt er zich volkomen op zyn gemak. Het is de groeiende bewondering, die de bezoeker krijgt voor het werk, dat er door de heer Van der Gugten en zyn medewerkers seum te laten worden. de gordyntjes al. Visnetgordyntjes wordt verzet om het een goed mu- natuuriyk. De hoofdkleur in de zalen is grijs in allerlei variaties, Noodza- keiyk en ook bijzonder styivoi om alle voorwerpen zo goed mogelijk uit te laten komen. In het plafond zijn schynwerpers aangebracht om bijzondere dingen bijzonder in het zonnetje te zetten. De fractievoorzitter van de Partij van de Arbeid in de Schie damse gemeenteraad, mr. H. B. Engelsman, heeft gisteren tij dens de raadsvergadering een motie ingediend, waarin hij zijn teleurstelling uitspreekt over de onbevredigende gang van za ken bij het overleg tussen het rijk en de bonden over de ambte narensalarissen. De salarismaatregelen worden uit sociaal oog punt niet bevredigend voor de lagere en middelbare ambtena ren genoemd en er wordt bij de minister op aangedrongen het overleg te heropenen. Bioscopen: MONOPQLE: De beid ven Iwo Jlma, 2, 7 en 9.15 uur. PASSAGEFttvé-leven, 2, 4.15, 7 en 'j. 15 uur. Tentoonstellinser STEDELIJK MUSEUM: Nederlandse opgravingen in Egypte: groep 'Start en Mart 10' 1017 uur. Diversen: MUSIS SACRUM: teasta vond van SVDPW, 8 uur. ZONDAG Bioscopen: MONOpolE: Dodenrit, 2 en 4.15 uur; De held van Iwo Jlma, 7 en 9.15 u. PASSAGE: Privé-Jeven. 2, 4.15, 7 en 9.15 uur. Tentoonstellingen STEDELIJK MUSEUM: idem. open van 12—17 uur. Apotheek: BACKER, St.-Liduiuastraat 58. De motie was mede ondertekend door het KVP-raadslid H. M. Wii- lemse en de heer s. Kuyper (c.-h.). De motie werd as-,genomen met drie stemmen van oe liberale raadsle den K. W. G. Hoek en J. J. van Woerkom en van de antlrevolutio naire heer A. Hoek tegen. In de motie wordt het verloop van het georganiseerd overleg ter voor bereiding van de salarisverhoging der ambtenaren per 1 januari 1962 onbe vredigend genoemd. De motie zegt, dat de uiteindeiyk genomen beslis sing met terzijdestelling van de bezwaren die door de Staten-Gene- raal naar voren zyn gebracht te leurstellend is voor de lagere en middelbare ambtenaren. Geconstateerd wordt, dat dit oor deel biykens de notulen van het plaatselijk overleg, wordt gedeeld door het merendeel van de ambtena- renorganisaties, die by het overleg betrokken waren. De na te streven eenheid in salariëring van rijks-, pro vinciale en gemeenteambtenaren, zo wel uit een oogpunt van rechtsgeljjk heid onder de ambtenaren als voor het behoud van een gelijkwaardige concurrentiepositie tussen de ge meenten onderling, moet er toe let den, dat de raad zich onder de ge geven omstandigheden neerlegt by de salarisvoorstellen, zoals die door het college van B. en w. zUn inge diend. De raad spreekt zyn teleurstelling uit over de totstandkoming van deze naar zyn mening uit sociaal oogpunt niet bevredigend te achten salarls- Hervormde Gemeente: Grote Kerk: 10 uur ds H IV Hemmes (H. Avond maal), 5 uur ds H W Hemmes. Bethelkerk: 10 uur ds C van der Steen, 7 uur Oecumenische dienst, Opstandingskerk10 uur ds D J Spaling, 7 uur ds G Julius, Rotter dam (Jeugddienst). Vredeskerk: 9 en 10.45 uur: ds T Poot, Driebergen (Kerk en Wereld); 7 u ds C van der Steen. Baptisten Gem.: 10 u. geen dienst, 19 uur ds R Reiling, evangelisatie samenkomst njet medewerking van het zangkoor. Leger des Heils: 10 uur heiligings- samenkomst, 18.30 uur verlosslngs- samenkomst, 18-45 uur openluchtsa menkomst G, Verboonstraat, alle samenkomsten onder leiding van de majoors K. Wieringa en R Reitsma. Jehovah's Getuigen; Volksgebouw 630 uur wachttorenstudie, onderwerp 'Gods vrienden bewyzen te zijn'; woensdag 7.30 uur theocratische be- dieningsschool en dienstvergadering. maatregelen en nodigt het college van B. en W, uit de inhoud van deze motie ter kennis te brengen van de minister van Binnenlandse Zaken en daarbij tevens aan te dringen op her opening van het overleg met de ambtenarencentrales ten einde als nog de van die zyde gewenste verbe tering in de salarisposltie van de Boven de schouw in dereders kamer is de stedemaagd van Vlaardtngen geschilderd. Is het wel Viaardlngcns stedemaagd.? Het wapen van Vlaardingen 4'is duidelijk, de kop i.van'Neptunüs en het schilderij met de vissers boten- zijn wel in vcroand met Vlaardingen te brengen. Maar die kerktoren is beslist niet uit Vlaardingen. Mooi snuffcl- werk. voor de vrienden, die het museum nu al heeft. Onder leiding van de heer P. M. F. van Beurden zyn donderdagavond in de Dr. Kuyperlaan de wagenracewed- strtjden in het kader van Jeugd Jo- ïyt 1962 gehouden. Donderdag 28 Ju ni wordt in de Buys Ballotsingel de tweede ronde verreden. Er waren enkele honderden 'be langstellenden. die bijzonder enthou siast de .verrichtingen van de 34 deel nemers hebben aanschouwd. Na een spannende race werd het koppel Dikkie Kriek en Martien Schoen makers (beiden negen jaar) winnaar in de eerste groep. By de ouderen (1114 jaar) waren het Johnny Zuidam en Dirk Westland.(13 Jaar), ambtenaren tot stand tc brengen, al- die als eersten over de eindstreep dus de motie. j kwamen. De eerste elftallen van Excelsior en Hermes-DVS treden zondag op het mooie sportpark Thurlede tegen elkaar in het strijdperk. In deze wedstrijd moet worden uit gemaakt welk team zich in afdeling 1B, naast Haarlem, als lijstaanvoer der kan handhaven. Het pas gedegradeerde Hennes be haalde uit 6 gespeelde wedstrUden 21 punten en Excelsior wist uit het zelfde aantal wedstryden 19 punten te vergaren, Op papier zou het team van Ma- nus Stolk en van de oud-ACC'er Meijers In deze wedstrijd favoriet zyn, maar de gastheren (met o,a. Koos Oosterholt en Jan Dries) zul len zeer zeker alles op alles zetten om de punten ln eigen huis te hou den. Doordat ook in het verleden ls ge bleken dat Excelsior tegen zyn stad genoot veelal uitstekend voor de dag komt, belooft dit een zeer spannende wedstrijd te worden met goed cricket. wy wagen ons niet aan voorspel lingen maar raden elke cricketlief hebber aan zondag een wandeling naar Thurlede te maken en van na bij cle verrichtingen van deze Schie damse teams gade te slaan. De wed strijd begint om 11 uur. Het doelgemiddelde van DWS in de gewone competitie lag-echter ho ger en daardoor werden de dames kampioen. De eerste van de twee promotiewedstrijden werd donderdag gespeeld en resulteerde in een 3-1- zege voor DWS. Zondag komt DWS uit tegen UVG. We mogen een over winning verwachten, zodat de re- serve-dames van DWS dan volgend jaar in de afdeling eerste klasse zul len uitkomen. De heren staan voor de grote op gave om in een beslissingswedstrijd op neutraal terrein (Animo, Den Haag) en goed figuur te slaan tegen Wings. De DWS-heren en Wings moeten samen uitmaken wie kampioen wordt van de districts-tweede klasse. Hoe wel DWS in deze competitie verras send goed naar voren is gekomen, valt het te betwijfelen of de wed strijd een Schiedamse zege zal op leveren, Wings si"rit een vrye snelle en goede party handbal en vooral aanvallend sterk. De DWS-defensle zal. het zwaar te verduren krijgen. Spannend zal de ontmoeting zeker zUn. e Ook voor het tweede DWS-heren- team heeft de competitie nog een staartje. De heren moeten nog een tweetal wedstrijden spelen, waardoor zy aan degradatie kunnen ontkomen. Beide wedstrijden moeten dan ech ter een winstpunt opleveren. Zondag ontmoet men WF 2. De mogelykheid voor een kleine winst van DWS zit daar wel in. (Van een onzer verslaggevers) Honderd gulden boete of twintig dagen hechtenis heeft de officier van Justitie donderdagmiddag geëist te gen de 21-jarige vorkheftruckchauf feur H. ,C. S. uit Vlaardingen, die voor de Rotterdamse rechtbank moest verschynen omdat aan 'zijn schuld de dood van de zeventienja rige J. M. van Erp te wyten zou zijn geweest. By het ver .n zakken met ammonia In rondstoffenloods van het bedriji van Delta-Chemie was Van Erp op de lading gespron gen die S. met zyn vorkheftruck naar een der bunkers in de loods ver sleepte. By het manoeuvreren met het voertuig had verdachte er geen aan dacht aan geschonken dat de balk van de bunker niet was weggenomen. Hy bemerkte pas wat er gebeurde, toen hy de jongen, tussen de vork van de truck en de .balk bekneld ge raakt, hoorde roepen en gillen. Wel had hy het voertuig onmiddeliyk tot stilstand gebracht, maar het was al te laat. Even later was het slacht offer van zyn onoplettendheid over leden. Hoewel de officier van Justitie er van uitging dat de zeventienjarige jongen door zijn baldadigheid mede aanleiding had gegeven tot het on geval, meende hy dat diens dood aan de onnadenkendheid van verdachte moest worden geweten. Hy had moe ten zien dat de stuwbalk nog op de bunker was en op het gevaar daar van opmerkzaam moeten zyn. De rechtbank doet op vrijdag 29 juni uitspraak, Het zeevarend volk ls altyd recht in de leer geweest. Er ls geen tekst op ee r schilderij of model van een boce of er wordt de zegen des Tieren in gevraagd. In sommige vissersplaatsen was men zelfs zo rechtzinnig, dat aan boord van de -" vissersboten niet werd gekaart duivels prentenboek Immers .naar zocht de bemanning zyn o:""-spanning in het dominospel. Ergens ligt een beetje verloren een hoekplank. Ook de tekst, die hierop staat, getuigt van het boven staande: .Wat gij treffen moet met gissen. Kan den besten zeeman missen. Maar zoo God u koers wel peilt, Gij gerust dan heenen zeilt. Honderden echte met de hand ge- Voor het eindexamen van de gem. middelbare handelsavondschool slaag den voor het diploma driejarige cur sus mej. c. J. Looman en de heren J. 'F. Bakker, 'G, A. Geertsma1 L. Kalden, C. Kerssen, J. Limburg en K, L. C. van Veen. Voor het diploma vyfjarige cursus slaagden de heren P. van Bokkum, J. W. van de Hof, W. Kalkhoven, G. J. van Opynen. J. W. Tintel, R, F. Veerkamp, R. Vierhout, R. A. van Vliet en W. J. Woarmeyer. Aan de heer W. van Kalkhoven werd het boek uitgereikt dat door de Kamer van Koophandel beschik baar was gesteld voor de kandidaat met het hoogste puntenaaatal. De volgende artsen hebben het komende weekeinde dienst F. Junge- rlus, Jac. Catslaan 8, tel. 67355; CD. A. Poll, Tuinlaan 92, tel, ,67856; J. van der Veer, Ruys de Beeren- broucklaan 16, tel. 69873. Apotheek; Backer, St.-Lidulna- straat 58. '«Wik, daar gast da ntauwa Solex In die prachtige klaurencombltiaUal1' Solex nu Jonger Anders Nieuwerl De antirevolutionaire heer S. Kuy- pers heeft gisteravond eerst nog eens goed van wethouder H. Sabel willen horen, waarom fluoridering van het drinkwater zo goed Is, voordat hij zyn stem gaf aan een voorstel om mee te betalen in de hogere kosten van de fluoridering, die door de ge meente Rotterdam zal worden toege past. „Is fluor onschadeiyk?" wilde de heer Kuyper weten. Hy kreeg van wethouder Sabel een uitvoerige uit eenzetting over de onderzoekingen, die onder meer in Amerika zyn ge daan en stemde toen gerustgesteld in met het voorstel. Voor uw PASFOTO'S ja- tuuriyk naar fotohandel K. v. Vuuren, Hoogste 108 Schiedam In spoedgevallen desgewenst in 1 uur klaar. Volop VLOERKLEDEN, ta felkleden v.a. 1.— p. w. A. Schilperoord Zn., Tuin laan 40, tel, 67367. DE LUXE 399.- met vototomBtlsch® koppeUng, I Haal vandaag nog de nlauwe I kleupanfoldap cf miak j vrijblijvend een proefrit tij: De Dordtse politie heeft vrydag de 22-jarige chauffeur N. v. W. en de 19-jarige los afbeider J. M. aange houden. zy hadden zich schuldig ge maakt aan diefstal van benzine. Het tweetal toog er 's nachts op uit met de auto van v. W. en haalde benzine uit de tanks van op straat gepar keerde auto's. AFD. MOTOREN St.-LIduinastraat 52 Tel. 6 43 13 Ewammerdamsinsel 25, Tel. 6 65 48 Betaling desgewenst, ln overleg Kapsalon Hèlène brengt u de betere HAARVERZORGNG. Stroompermanent f 8,~. Stroomloos, de permanent voor elk haar f 7,50 compl. Alles inbegrepen. Gratis ha len en brengen per auto Een gulden reductie op vertoon van deze advertentie Kapsa lon Hélène, Rembrandtlaan 22, Schiedam tei 67170 BANKSTELLEN, bërgmëi> bels. eethoeken. Ruime keuze, vlugge levering. De Schie damse Meubelbeurs, Lange Haven 95, Groenelaan 109. AUTORIJSCHOOL Kowk Warande 210, tel. 62873, Schiedam. Luxe autoverhuur zonder chauffeur Ter secretarie kunnen worden geplaatst die in bezit zUn van het einddiploma van een middel bare of ULO-school. Ook zy, die binnenkort examen doen, kunnen nu reeds solliciteren. Het ligt in de bedoeling gegadigden van de werk zaamheden van devwschillende afdelingen kennis te laten nemen, ten einde hun een goed inzicht in de vele aspecten van de gemeente-administratie te geven en daarin ervaring te laten opdoen. Salaris afhankeiyk van opleiding, leeftyd en ervaring. Voor serieuze werkers bestaan goede toekomstmoge- ïykheden. De gemeente heeft een aantrekkeiyke regeling voor vergoeding van kosten voor verdere studie. Eigenhandig geschreven sollicitaties te zenden aan de ene. van de afdeling personeelszaken der ge meente-secretarie, Nieuwstraat 26 bov. te Schiedam.

Het Vrije volk | 1962 | | pagina 1