Juichende stad ontving ezm in '25 Schiedam was volgens gedenkboek drie dagen vol 'vreemdelingen Schiedam verwerkt kleine lintjesregen Jeugd Jolijt werkt lijvig program af Alle prijswinnaars biljarten bijeen Show rond KW-mars zelfs helikopters? mmmmEi W. van Ravens jubileert Auto binnen 10 minuten terug Zwembrigades gasten van de Schiedammers Scooter rijdt tegen auto Finse zeeman aangehouden Schiedam wint politietoemooi GILDA gaat uitbreiden in Spaansepolder £htcdnmftievs onderelkaa GEVONDEN Visafslag Scooter en anto met elkaar in botsing Twee voorstellingen per dag in Monopole Inbraken kantines zijn opgehelderd Burgerlijke Stand Wisselkoersen ZAAIERTJES I HET VRIJE VOLK WOENSDAG 4 JULI 1962 (Van een onzer verslaggevers) In september krijgt Schiedam de Koningin op bezoek. Dat bericht heeft commissies in beweging gezet, winkeliers tot el kaar gebracht en ontwerpers van feestversieringen geïnspi reerd. Het is niet de eerste keer, dat Schiedam het toneel is van kortstondige voorbereidingen voor een koninklijk feest. Twaalf maanden Gorzen Zanghulde De organisatoren van Jeugd Jolijt gaan rustig voort met het afwerken van hun omvangrijke programma. Gisteravond wa ren de jongens en meisjes uit het zuiden van Schiedam aan de beurt. Op het terrein aan de Maasboulevard werden volks spelen voor hen georganiseerd. Kinderen tussen de zes en veertien jaar konden deelnemen. Ook aan de Parallelweg was er een spelavond. Deze was be stemd voor jongens en meisjes van zés tot en met twaalf jaar. Ook OBK PAGINA 4 Zaterdag zal Schiedam voor één dag garnizoenstad zijn. Ter gelegenheid van de 18e Koningin Wilhelmina Mars komen vele militairen naar Schiedam. Vele detachementen nemen aan de mars deel, maar ook anderen zullen de nodige show brengen. THEATER H00GSTR. 2a SCHIEDAM TEL. 6S808 DE SAINT IN ACTIE ROVERS VAN DE SIERRA'S CASINO DE PARIS TERUG OVER DE RIJN radio Q| gids i In 1925, op een vrijdag-, de acht tiende september, kwam koningin Wilhelmina met haar gezin naar Schiedam. De stad vierde uitbundig feest en niet minder uitbundig is de toon van het gedenkboek, dat na het koninklijk bezoek verscheen. Dat boek is de laatste tijd overal in Schiedam weer opgedoken. Hoe is 't feest toen georganiseerd Daar gaat de belangstelling van alle feest- commissies-van-nu naar uit. En enigszins teleurgesteld constateerde men „Toen wisten za al een jaar van tevoren, dat de Koningin zou komen. Geen wonder dat de orga nisatie vlot kon gaan." De commissie Koninklijk Bezoek 1962, die nu de grote organisator is, kampt met de moeilijkheid dat de precieze datum van het bezoek nog steeds niet bekend is. Men weet al leen, dat de Koningin in september komt. In 1925 stond men er beter voor. Twaalf maanden lang kon Schie dam werken aan een feestprogram ma. Op 7 oktober 1924 werd er al een propagandavergadering belegd in de grootste vergaderzaal van Schiedam. De zaal was tjokvol. De vice-voorzitter van de oranje vereniging, de heer C. J. Blommen- dal. sprak de menigte toe: het was sinds 1845, toen koning Willem II de stad bezocht, de eerste keer dat Schiedam koninklijk bezoek kreeg. Er werden met spoed buurtver enigingen opgericht en staande de vergadering geconstitueerd. Men besloot vast om prijzen van ƒ200 tot 25 uit te loven voor de mooist versierde 6traten. En sinds die succesvolle vergade ring meldden de kranten elke dag Onder de trouvx vertegenwoordi gers nan Schiedam in de Nijmeegse Vierdaagse zijn, altijd de leden van SWS OV, welke letters staan voor: Sehiedamse Wandelsport- en Ont spanningsvereniging. SWS OV gaat dit jaar met tien leden naar Neerlands grootste wan- delleest en daaronder vindt men ware „veteranen". Mej. A. Bos bij voorbeeld neemt dit jaar voor de zeventiende keer deel. Zü is bij SWS <Sc OV record- hóudster, maar de heer K. Krah heeft er ook al elf Vierdaagsen op zitten en mevrouw P. M. van Cam- pen is aan haar tiende toe. De algemene verzorger van de wandelaars is ook niet bepaald on ervaren. Het is de heer A. Kooy se nior, die de wandeltochten al dertien maal volbracht. Voor de feestelijke „gladiolenta- tocht" op vrijdag 27 juli wil men ook dat is een traditie voor een grote Sehiedamse supportersschare zorgen, "s Morgens om zeven uur gaat er een bus vanaf het postkantoor aan de Tuinlaan, Men kan zich hiervoor opgeven bij de heer W. van Steen oven, Burgemeester van Haarenlaan 1536, tel. 61109. We wensen de wan delaars veel succes. De heer W. van Ravens, Vondellaan 32 a, viert dezer dagen zUn veertig jarig jubileum bij het Gewestelijk Arbeidsbureau. Toen- de heer Van Ravëns in 1922 bij het arbeidsbureau kwam, was dit nog een gemeentelijk bureau. Het is in 1940 gewestelijk ge worden. De heer Van Ravens heeft nu de functie van „bijzondere bemiddelaar voor mlndervEiliden". De 63-jarige jubilaris bekleedt verschillende func ties to de gereformeerde kerk, is penningmeester van de anti-revolu tionaire kiesvereniging en maakt stad 1930 deel uit van het bestuur van de Ned. CShr. Bond van Over heidspersoneel van het CNV. Don derdagmiddag wordt het Jubileum in het VïaardlngBe kantoor herdacht. WOENSDAG Bloscopes MONOPOLE Zee reatmcn en een danseres, 2, 7 en 9.15 uur. PASSAGE: HelmoUjko vernoudlng, 2, en 8.15 uur. Ten toons tellingen STEDELIJK MUSEUM: Nederlandss opgravingen ln Egypte, Mart eo Start 10. 10-17 uur. Diversen: FRANS HALS PLEINJeugd Jolijt, volksspelavonfl. 19 uur. MUSIS SACRUM: Schledamae Toon kunst Muziekschool, uitvoering. 19.30 uur. DONDERDAG Bioscopen: MONOPOLE: De Mantel, 2 en 8 uur. PASSAGE: Heimelijke verhouding, 2 en 6.15 uur. Tentoonstellingen: STEDELIJK MUSEUM: Tijdelijk ge- aioten. Diversen; PABRIPLEIN: Jeugd Jolijt, wagen- race, 19 uur. Apotheek: Gouka. Hoogstraat 29. de oprichting van weer nieuwe buurt verenigingen en weer nieuwe com missies. En een paar weken voor dc acht tiende september I92S begonnen dc feestelijkheden eigenlijk ai met het slaan van „eerste palen". Die eerste palen vormden het begin van de straatversiering en voor het slaan van de palen bestond een enorme be langstelling. Groen De Sehiedamse straten werden la nen vo! groen en bloemen en vlag gen met grote erepoorten aan begin en einde. En men kwam op tjjd klaar Op de morgen van de acht tiende september ging heel Schie dam het resultaat bekijken van een jaar voorbereidingen. Het gedenkboek laat, foto's zien van de koninklijke familie, van bur gemeester A. -J. Gijsen die de Ko ningin. prins Hendrik en prinses Juliana ontving, van de 27 deftig uitgedoste bestuursleden van de oranjevereniging, die de touwtjes van het feest in handen hield. Om twee uur zeven arriveert het] koninklijk gezin met de gewone trein, waaraan het koninklijk salon- rijtuig is gehaakt. De klokken luiden als het gezel schap uitstapt. Burgemeester Gij sen is de eerste, die Hare Majesteit bloemen aanbiedt, maar hij is zo blijkt uit het gedenkboek die dag bepaald niet de laatste ge weest. Ettelijke keren zijn er bloe men, die officieel of spontaan wor den aangeboden. Langs de Singel, het Emmaplein, de Broersvest en de Lange Kerk straat rijdt men naar de Grote Markt. Voorop rijdt de commissaris van politie, in het tweede rytuig de burgemeester. Dan volgt de konink lijke familie en het gevolg. Langs de straten kinderen van de open bare en bijzondere lagere scholen met oranje strikken, oranje sjerpen en oranje vlaggetjes. Op de Grote Markt barst een ge juich los, dat nog aanzwelt als de Koningin, prins Hendrik en prinses Julians op het bordes staan. In de raadzaal spreekt de burge meester een welkomstwoord. Hij praat over de moeilijke economische situatie, over een kleine opleving by enkele bedrijven, hij vertelt iets over de groei van de stad, over de ontwikkeling van de haven. De Ko ningin dankt hem vriendelijk. ningin een ruiker oranje rozen met linten waarop geborduurd ,£XS Schiedam". Nelly Niemantsverdriet heeft voor de Prinses een kussen van rose anjelieren gemaakt met strikken, waarop geborduurd de woorden „Hulde" en „Aan onze Prinses". Een overvloed aan bloemen en mu ziek ook in de Gorzen, waar de Ko ningin de werf Gusto bezoekt. In de showhall ziet zij modellen van bag germolens, zuigers, kranen, schepen enz., die door de werf zün afgele verd. Het gezelschap wandelt door de fabriek en ontmoet oude getrou wen onder het personeel baas J. v. d. Klugt en de werkman J. de Wit, die beiden 47 jaar in dienst zijn. Omstreeks zes uur verlaten de gas ten. Schiedam. Als ze op de Singel rijden wordt hier plotseling een feestverlichting van 4500 gloeilampjes ontstoken. Het gedenkboek schrijft: „Tienduizenden vreemdelingen zijn in de loop van den namiddag met spoor, boot, tram of autobus in de stad gekomen, ongerekend de tot ge zelschapsauto's gemetamorphoseerde vrachtwagens. Luxe-auto's en rij tuigen uit Rotterdam, Delft, Den Haag, rijden onafgebroken de stad in. Op den Roüerdamschen dijk loo- pen dc menschen in drommen, want de minnutdiensten schijnen nog niet voldoende het aantal bezoekers te kunnen vervoeren." Onder gewuif en gejuich is het ko ninklijk bezoek in 1925 geëindigd. Maar daarmee nog niet het feest. Dat ging nog lang voort en het ge denkboek spreekt zelfs van extra bus- en tramdiensten gedurende drie dagen Advertentie I.M. UITBREIDINGSPLAN IN ONDERDELEN NIEUWLANI) (1961) Het Hoofd van het Gemeentebestuur van Schiedam maakt ter voldoening aan het bepaalde ln artikel 37 der Woning wet beisend, dat Gedeputeerde Staten der Provincie Zuid-Holland by hun be sluit van 13 Juni 1962 G.S. no. 270 heb ben goedgekeurd het bij besluit van de Gemeenteraad van 28 november 1951 vastgestelde uitbreidingsplan in onder delen Nieuwland (1961) met de daarbij behorende BebouwingsvoorschrSIten. Het goedgekeurde uitbreidingsplan met de Bebouwingsvoorschrilten ligt voor een leder ter Inzage ter gemeente-secre tarie (Stadhuis, Aid. Algemene Zaken). Schiedam, 25 Juni 1962 Het Hoofd van het Gemeentebestuur voornoemd, J. W. PEEK Vannacht om tien voor vier maak te dr. De Ridder meiding van dief stal van zijn auto uit de Stadhou derslaan. Tien minuten later al kwam er bericht, dat de Rotterdam se politie de auto had achtervolgd en aangehouden. De auto was wegge nomen door een 17-jarige loswerk- man J. H. van de S. uit Schiedam. De Sehiedamse Reddings Brigade is zaterdag in het zwembad in het Vlaardlngse sportpark De Vijfsluizen de gastvrouwe van alle brigades uit Nederland. Van 's morgens tien tot 's middags vier uur worden daar zwemwedstrij den gehouden en demonstraties ge geven. Op het programma staan: onder water-estafettes. medische proeven, boei werpen, reddend zwemmen en popduiken, redden uit een autocabine enz. (Van een onzer verslaggevers) Een kleine lintjesregen is over Schiedam neergedaald. Maan dag zün de heren A. M. Sundcrman en L. L. J, M. Melchcrs be noemd tot ridder in de orde van Oranje-Nassau, terwijl de heer Ligthart het gouden eremetaal kreeg. Gistermorgen is ten stadhulze mevrouw J. Overweel ontvan gen. Zij is bijna 65 jaar en werd onderscheiden, omdat zij veer tig jaar als werkster bij de gemeente werkzaam is geweest. Dan gaat het gezelschap weer naar het bordes en op de Grote Markt brengen zevenhonderd zangers en zangeressen (waaronder leden van „Orpheus") een zanghulde. Het Ste delijk Muziekkorps begeleidt dit ge zang, Bernard Diamant is de diri gent. Er trekt een défilé van vereni gingen aan de Koningin voorbij Om 3 uur 27 beginnen de konink lijke bezoekers een rijtoer door de stad. Men rijdt eerst door de Hoog straat en bij het St.-Jacobs Gasthuis biedt de oudste inwoonster, de 92- jarige weduwe De Wit-Berkel de Koningin bloemen aan. Bij het r.-k. weeshuis en by het Tramhuis zijn er bloemen. Op het Broersveld wordt een door een van de bewoners gemaakt wel komstlied gezongen. Bloemen op de Gedempte Broersvest en indeBoter- straat. Gezang bij het Hervormd Weeshuis. En gedurende de rijtoer groeide de voorraad bloemen maar. Op het Sint-Liduinaplein zingen tweeduizend kinderen leerlingen van de twee hoogste klassen van alle lagere scholen een lied, dat door de heer Joh. Boer is gedicht, door de heer A. Baan van muziek voorzien en dat onder leiding van de heer Joh. Oostveen volgens het gedenk boek „fris en met bezieling" wordt gezongen. Voor het Stads-Ziekenhuis, zoals het toen nog heette, zingt een ver pleegsterskoortje. De leerlingen van de huishoud- en industrieschool in de Prins Mauritsstraat geven de Ko- Te bevragen aan het hoofdbureau van politie te Schiedam tussen 9- 12.30 uur en 2-6 uur: Boodschappentas met inhoudbruin gevlamde hoofddoek: paar zwarte herenschoenen. Te bevragen bij de vinders: akten tas met Inhoud G. Mosterd, Harreweg 15 kinderportemonnee met inhoud Th. Asmus, Zvvartewaalsestraat 14; da mes paraplui, H. Aarssen, woonark 't Zeepaardje 147, t.o.v. Nw. Haven: kanarievogel, Janse, Appelmarkt 4; gootsteenzuiger van loodgieter, Le Blanch, v. Beverenstraat 17; Hamer v. d. Giezen, Molensingel 11 te Kethel herenhorloge M. v. Rijswijk, Vlaar- dingerstraat 22a; trouwring W. A. Munster, Hogenbanweg 118c; damer- horloge, Peeters, -B. K. Laan 177; kinderjasje met capuchon, E. Duif huizen. Goudenregenlaan 5 te Ke thel; damerregenjas, v. d. Pluyin, Stationsstraat 30; paar balietschooe- nen, v. Willigen. Abbenbroeksestraat 17a; bril in etui P. Beukers v Ker nebeekstraat 46; ring met sleutels, Peigers, Koekkoekslaan 46 te Kethel autostep J. v. Dam, Nw. Maasstraat 73a; rode autostep, J. Groeneveld, Singel 199; 2 autosleuteltjes mevr. Overdijk, Calelesitraat 62a; kinder- wagennet. G. v. Noort, Pr. Maurits straat 24b; verchroomde wieldop, kantoor Bouwwerk, Westerkade 6; bedelarmbandje v Katwijk. Laurens Costerstraat 17; gouden damerhorlo- ge J. J. Heister, Sav. Lohmaniaan 110; leren handschoen, mevr. Byi, Pr. Mauritsstraat 26; paar witte dames schoenen jongenscoat, Heystok Groe- nelaan 101c; beige jack, R. v. Heos Mgr. Nolenslaan 796. Op het Frans Halsplein worden woensdagavond volksspelen georga niseerd voor de kinderen van zes tot en met veertien jaar ln het Westen. Aanvang zeven uur. Jongens en meisjes van acht tot en met veertien jaar kunnen don derdag op het Fabriplein meedoen aan een wagenracewedstrijd. Jeugd Joiyt zorgt zelf voor de wagens. Autopedwedstrijden zyn er vry dagavond in de Strüensestraat. De organisatoren brengen autopeds mee en jongens en meisjes van zes tot en met veertien jaar kunnen daar hun krachten op beproeven. Voor kinderen van zes tot en met veertien jaar ten slotte in het Oosten van Schiedam zyn er zaterdag rol- schaatswedstrij.den aan de Hogen banweg. De wedstrijden beginnen om half elf en kinderen, die zelf geen rol schaatsen hebben, krygen ze van Jeugd Joiyt te leen. Over de afgelo pen weken zijn er verschillende prijs winnaars bekend, die hier onder vol gen. Winnaars van de volksspelavond op de Parallelweg zUn: 1 Meindert van der Linden met 586 punten, 2 Benny Bosman met 542 punten, 3 Piet Velkers met 534 punten, 4 Arie van Oers met 501 punten. Winnaars van de wagenrace in de Dr. Kuiperlaan zyn by de jongens van 9 tot en met 11 jaar; Dickie Kriek, Bilderdykstraat 10b, 9 jaar, en Martin Schoenmakers, Alb. Thymstraat 40b, 9 jaar; by de jon gens van 12 tot en met 14 jaar; Johnny Zuidam, Klaas Katerstraat 82, 13 jaar, en Dirk Westland, Henri Polakstraat 61, 13 jaar. Winnaars van de autopedwedstryd op de Buys Ballotsingel: Adri Duif huizen, Lily Krane, Mattie Ouwen- dy'k, Greetje André, Nico .Huet en Marian van Hassel. Winnaars van de rolschaatswed- strijd in de v. Ostadelaan: Beppie van Weel, Piet de Bruin, Marlies Marijnessen en Ada van Meurs. Winnaars van de voiksspelavond op het Wibautplein: 1 Eddy v. d. Mark. 2 Peter v. Eyk, 3 Johaa Hey- ster, 4 een onbekend meisje, dat, zich moet melden op het Fabriplein voor haar medaille, 5 Harry Slavenburg, Winnaars van de wagenracewed strijd op de Buys Ballotsingel: Piet yraudeunt, Sjakie Huet, Eveline Oosterman, Ineke Matthüsen, Martin Schoenmakers, Dickie Kriek, Paula de Geus, Ada de Bruin, Jan Bosse- laar en Maas Heilbron. Winnaars van de autopedwedstrij- den in de West-Frankelandsestraat: Bertie v. d, Ruit, Lexi Meerburg, Tonny P.oelofs, Carla v. d, Boogerd, Cor Maltha, Hanneke Maltha. Winnaars van de rolschaatswed- stryden op de Maasboulevard: Addy Wies, Leo Gilden, Ineke Mets en Leo Broekhuizen. hebt beseft," zo zei burgemees ter mr. J. W. Pèek gistermiddag tot de heer Ligthart, die veertig Jaar in d ienst is van het vaste goederen- bureau Pupont „u hebt beseft, dat het zich geven op éénzelfde taak een zinvolle levensroeping is." De heer Ligthart, die pas 52 Jaar is en by Dupont de functie van pro curatiehouder heeft, verwierf zich ook byzondere verdiensten op het gebied van het korkelij k en maat schappelijk leven. Hij maakt sinds lange t(jd deel uit van de commissie voor het zieken huis en heeft als zodanig een aan deel In de voorbereiding van de nlcuwbouwplanncn. De burgemeester noemde het een „persoonlijke voldoening" om aan de heer Ligthart de gouden eremedaille, verbonden aan de Orde vam Oranje- Nassau te mogen uitreiken. Namens de firma Dupont sprak de heer G. Sanders woorden van waardering tot de jubilaris. Tevoren was de burgemeester de gast geweest van de distilleerderijen wed. A. v. d. Eeïaart en P. Melchers, „De locomotief", om de directeuren, de heren A. M. Sundcrman en L. L J. M, Melchers op de hoogte te stel len van hun benoeming tot ridder in de Orde van Oranje-Nassau. De burgemeester ging de loopbaan van beide jubilarissen na. De heer Sunderman is op 13 december 1929 in dienst getreden van de N.V. Dis tilleerderij Wed. A. v. d. Eelaart, waar nu 21 mensen werken. Hij werd op 1 januari 1930 benoemd tot direc teur. Hij is bestuurslid van de Verenig de Distillateurs en behoort tot de initiatiefnemers van de stichting Nationaal Gedistilleerd Museum Schiedam, De heer Sunderman heeft zich vooral in 't jeugdwerk verdienstelijk gemaakt. HU is sinds 1936 assistent- dlstrictscommlssarls van het Ncd. Padvindersverbond cn kreeg op 19 mei 1954 dc gouden St.-Jacobsstaf. Van '47 tot '59 was de heer Sun derman .voorzatter van de afdeling Schiedam van de Ned. Jeugdgemeen schap. De heer Meldhers is vijftig Jaar werkzaam by de distilleerderij P. Melchers, „De Locomotief", waarvan veertig jaar ais directeur. Hfj ls 66 jaar cn was ook op so ciaal gebied actief. De heer Mel chers ls sinds 1930 lid van de ge meentelijke commissie voor Sociale Zaken. HU is regent van het Hofje van Belois en van het St.-Jacobs- huis. stuurders, zowel voor eigen orkest als voor het plaatseiyke muziekleven. Het orkest bestaat zestig jaar en heeft bij byzondere gebeurtenissen en op hoogtijdagen muzikale kleur aan de festiviteiten gegeven. De twee onderscheiden leden maakten zich eveneens verdienste- iyk in overkoepelende organisaties van het landeiyke muziekleven. De' burgemeester zei het te betreuren, dat de toeloop naar de muziek ver houdingsgewijs terugloopt, hetgeen hy als een tydsverschijnsel zag en als een uiting van passiviteit. Daar om hulde en erkentelijkheid voor hen die blijven musiceren, zo besloot de burgemeester. Het orkest besloot de plechtigheid met het spelen van het volkslied. De voorzitter van OBK, de heer A. de Bruyn sprak een dankwoord. Ook de heer C. Lansbergen richtte als voorzitter van de sectie muziek der Sehiedamse Gemeenschap enkele woorden tot de onderscheiden leden. Een herziening van het pïaatseiyke subsidiebeleid zou volgens hem een mooi geschenk zijn voor de jubilaris sen en voor OBK. Aan de dames van de gedecoreerden bracht voorzitter De Bruyn ten slotte nog een bloe menhulde. De pryzen waren: Schol gr. ƒ38 tot ƒ44; Schol midd. ƒ45 tot ƒ47: Schol klein ƒ25 tot ƒ30: Schelvis midd. ƒ32 tot ƒ38; Kabeljauw gr ƒ40 tot f 47; Kabeljauw i&Hcl. ƒ30 tot ƒ33; Kabeljauw klein ƒ20 tot ƒ26; Makreel ƒ20 tot 22, Zeeha nen klein ƒ25 tot ƒ26; Wyting 23 t tot 26, alles per kist. Om half negen gistermorgen is de scooterrijder H. van A. uit Vlaar- dingen tegen de actaterzyde van een personenauto, bestuurd door C. z uit Hoek van Holland gereden dia stopte voor een oversteekplaats De scooterrüder is met vermoedeiyk een kniefractuur opgenomen in het Al gemeen ziekenhuis te Vlaardingen. Op de kruising Overschic.sewee- Commiesenlaan zyn de scooterrijder J. W. en de automobilist P. w. elkaar in botsing gekomen, toen de scooter, links afsloeg, terwij! de auto hem inhaalde. De scooterryder i* met schaafwonden en vermoedelijk een gekneusde schouder opgenomen in het gemeenteziekenhuis. Op het Broersveld heeft de politie vannacht de Finse zeeman K. E p aangehouden, die dronken op 'een bromfiets reed. Toen de zeeman de politie zag, smeet hy de brommer tegen een paal en vluchtte een café binnen. Hij is naar het hoofdbureau gebracht. De herkomst van de brom fiets is nog niet bekend. In het Harga Sportpark op de vel- den van Hermes-DVS is gisteren de hele dag gevoetbald door teams van politiemannen uit Wassenaar,'Utrecht Viaardingen, Rotterdam en Schie dam. Soortgelijke toernooien zjja twee maal eerder gehouden. Commis- saris K. Rypma heeft 's middags de eerste prys kunnen uitreiken aan zijn eigen mannen. Het Sehiedamse voet balteam eindigde als eerste, Vlaar dingen werd tweede en Utrecht der de. Ondanks storm en regen heb ben de politiemannen met veel ani- j mo gevoetbald. Bij de algemene prijsuitreiking van het district Schiedam van de Koninklijke Nederlandse Biljartbond waren maandag avond alle prijswinnaars bijeen, vaak vergezeld van hun vrouw of verloofde. Het was voor de nieuwe voorzitter van het district de heer L. A. E. Hontelé de eerste keer dat hij deze massale prijsuitreiking moest verzorgen en het ging hem heel goed af. Gisteravond heeft burgemeester Peek tijdens de wekelijkse repetitie- avond van het harmonieorkest Oefe ning Baart Kunst aan twee ieden dc eremedaille in zilver uitgereikt van de Orde van Oranje-Nassau. Het waren C. J. v.'d. Brugge, pen ningmeester van het orkest, waaraan hy reeds achtenveertig jaar is ver bonden en secretaris P. L. Verlinde, die er ook veertig verenigingsjaren heeft opzitten. De burgemeester releveerde de grote verdiensten van deze twee be- Het Monopole-theater zal voortaan op maandag-, dinsdag-, woensdag en donderdagavond nog maar één voorstelling geven, die om acht uur begint. Op vrijdag zyn er drie voorstellin gen, om 2, 7 en 9.15 uur, op zaterdag ook, maar op zondag worden er vier voorstellingen gegeven, die om 2, 4.15, 7 en 9.15 uur aanvangen. Maandag, dinsdag en woensdag beginnen de voorstellingen om 2 en 8 uur, evenals op donderdag, wan neer er een cyclusfilm wordt ver toond. Een zeventienjarige jongen is za terdag naar het hoofdbureau van politie gegaan, omdat hy moeilijk heden had met zyn ouders. Hy bleef op het bureau om verdere moeilük- heden te voorkomen. Tijdens zijn verbiyf kwam vast te staan, dat de jongen in de afgelopen weken ver schillende inbraakjes in de kantines op het Hargasportpark heeft ge pleegd. Geboren: Maria H dv J w P Zon dag en M M Kinwei; Stevina dv H Gelens en E J Wissink; Dirk J zv H Moraal en A G Nykerken; Karina dv H M J Kool en J M van Beek; Mathilde A dv H J van Gerven en C de Regt; Marian H dv T A Voirbach en A M van der Toorn. Overleden: W Aars 91 j wed van C Korporaal. Zo zal er In het Prinses Beatrix- park een tentoonstelling worden in gericht in twee grote tenten, die op de parkeerplaats opgesteld worden. De militairen, die de tentoonstelling plaatsen en inrichten zullen tevoren in het park in bivak .komen. Zaterdag om half elf maken twee compagnieën van het reg. Van Heutsz, voorafgegaan door het tam boerkorps met klaroenblazers van het zelfde regiment een mars door de stad. 's Middags gaat om twee uur een wachtpeloton vergezeld door het tamboerkorps naar de Grote Markt, waar het wachtpeloton de erewacht betrekt by de aankomst van geno digden en tijdens het défilé voor het stadhuis. Om drie uur zullen de deelnemers aan de K.W. Mars voorafgegaan door 3 Juli 1962 Engelse pond 10,085—10,091 Amerik. dollar 359,V—3,59a Franse frank 73,29173,344 Belgische frank 7,224—7,228 Zwitserse frank 83,25—83,30 Zweedse kroon 69,831—69,381 Duitse mark 90,02—90,07 Deense kroon 52,11452,164 Noorse kroon 50,314—50,364 Canada 3,314—3,324 Italiaanse lire 57,874—57,925 Oostenrijkse schilling 13.915—13,922 Escudo's 12,58—12,594 In Jersey City (New Jersey; zyn dinsdag een half miljoen dollar, drie militaire muziek zich naar het stad- revolvers en munitie gevonden in twee lerenzakken en een grote yzeren kist in de kofferruimte van 'n oude, klaarbhjkeiyk niet meer ge bruikte auto. Er werden ook identi teitspapieren aangetPiffen ten name van Joseph Mariarty, „koning der illegale spelen", die thans een straf uitzit. huis begeven voor het défilé waarna ze langs verschillende routes de stad uit zullen trekken. De rustplaats vam. de K.W. Mars is in het Prinses Beatrixpark, waar weer militairen aanwezig zullen zyn om demonstraties te verzorgen, Mo- geiyk zullen hier zelfs helikopters worden ingezet. De demonstraties en de tentoonstelling zullen voor de deelnemers aan de K.W. Mars toe- gankeiyk zün. 's Avonds in de Plantage wordt ten slotte een feestprogramma uit gevoerd, waaraan ook meegewerkt zal worden door de kon. land macht. Het geheel zal besloten wor den met een muzikale exercitie- demonstratie en een taptoe. Ook in de komende'week is er nog gelegenheid om in te schrüven voor de K.W. Mars. Tot en met woensdag kunnen groepen zich aanmelden tegen gereduceerd inschryfgeld. In- dividuelen kunnen zich aanmelden tot en met donderdag. Nadien staat de inschrijving alleen open tegen ver hoogd inschryfgeld. Ook aan de start in de Plantage is inschrijving mogelük, uiteraard tegen verhoogd tarief. Bovendien is men dan niet zeker, dat men de herinne- ïlngen direct na de mars uitgereikt krijgt;. Inschrijven is mogelük bü M. Faasss, Groenelaan 50, Ph. van Oordt, Van öldebarneveltstraat 79 en by G. Valkenborg, Lange Hille- weg 65 te Rotterdam-Zuid. Dat hy als voorzitter een door het bestuur gemaakte fout in het open baar durfde rechtzetten, pleit slechts voor zijn openhartigheid en inzicht in het bestuursbeleid. Een team van het BV Volksgebouw uit Vlaardingen dat uit had moeten komen by het gcwesteiyk kampioenschap in Den Haag was niet verschenen, en daar om gestraft met een schorsing' van 6 maanden. De gewestelijk wedstrijdleider- had het programma in een enveloppe gezonden waaruit niet bleek dat de brief afkomstig was van een biljart bond, terwijl de adressering slechts naam en adres vermeldde van de secretaris van het Volksgebouw, die tevens lokaaihouder is. Door een misverstand kregen de spelers het programma niet. De straf werd met een opgeheven. Het districtsbestuur zal we! het geval bespreken met het gewestelyk bestuur. Vervolgens ging de heer Hontelé over tot de prüsuitreiking. De 5e klas libre telde 24 deelnemers, 5 pro moties, kampioen J. Buddenberg met 1.19; 2 H. Schra met 1.10. De 4e klas libre met 39 deelnemers en 6 promoties, kampioen L. v. d. Noord met 2.08: 2 P. v. Speübroek met 2.14 De 3e klas libre met 42 deelnemers en 2 promoties, kampidfen J. v. Dors- sen met 2.78; 2 J. v. Tielen 2.66. De 2e klas libre met 15 deelnemers en 1 promoties, kampioen C. v. Duikeren met 4.57; 2 B. v. Reeven met 3.46, De le klas libre met 6 deelnemers kampioen L. Groeneveld met 6.79; 3 G. v. Gendt met 6.22. Cadre 38/2 met 6 deelnemers, kampioen J. v. Eük met 10.97; 2 J. H. v, Dufji met 11.10, De P. v. d. Water-beker met 7 deelnemers 1 J. H. v. Duül met 12.83 2 J. v. d. Velde met 7.64. De M&ltha- raket met 7 deelnemers: 1 J. v. Eijk met 11.87, 2 J. v. d. Valk met 9.16. De Rembrandt-librebeker met 14 deelnemers: 1 J. Nieu,venhuizen met 1.31; 2 N. Brouwer met 1.16. Drie banden groot biljart met 14 deelne mers; 1 C. Ruggenberg met 0.363, 3 J. H. v. Duyl met 0.513. Driebanden klein biljart met 36 deelnemers; I J. v. d. Lee met 0.468;, 2 E. Fortuyn met 0.459. Bandstoten met 19 deel nemers: 1 K. v. Dorp met 1.55; 2 A. van Rijnderhoff met 2.02, Aan de competitie afdeling D hebben twee teams deelgenomen, gewonnen door Het Volksgebouw met G. v. Letten van Rossen, J. v. d. Zande, P. Mondt en A. v. d. Veer. Competitie afdeling E. met 5 teams gewonnen door L. V. met J. Poot, J. v. d. Have, M. v. Teylingen en P. Roozendaal. Com petitie afdeling F met 3 teams ge wonnen door D. K. C. met M. A. Byi, W. Wit, M, Sparreboom en M, Schwagermann. De competitie Driebanden groot biljart met 5 teams werd gewonnen door Rembrandt met J. H. v. Duiji, G. Valkestyn en G, H. Vl'alda. Aan de Gordonzuil name» 4 teams deel, gewonnen door P. Sterenborg, F. Leermakers, T. Brcur, W. Havener. De Vrije Voikbeker waaraan 6 teami deelnamen werd gewonnen door Confiance met H. v. Rees, J, Hel- mich, C. Kentie en JT, de Roo. Aan de Vierspelenkamp hebben 10 biljarters deelgenomen, winnaar werd J. H. van Duyi, 2 E. Hekman. Deze door het Rotterdams Nieuws blad aangeboden prijs kwam defini tief in het bezit van Van .Duf)!. Dank bracht de heer Hontelé ten slotte over namens alle biljarters aan J. v. d. Have en D. Simons de distrietswedstrydleidens, die vele uren hebben besteed om de biljar ters uit het district hun spel te iaten beoefenen. De avond werd besloten met nog enkele uren gezellig samen- zijn en een stukje muziek. De prüs uitreiking was tevens het einde van het biljartseizoen 1961-1962. (Van een onzer verslaggevers) Vyf jaar geleden begonnen als één der eerste Industrievestigingen in de Spaansepolder, is de N.V. Gllda er thans aan toe een belangrijke uit- beiding aan haar bedrijf te geven: woensdagochtend wordt de eerste paal geslagen voor een uitbouw aan de achterzijde van het bedrijf, groot 80 bij 12 meter, die in het bijzonder voor de expeditie ls bestemd. Verdere uitbreiding is voorzien door nog eens de bouw van een 80 bij 12 meter groot pand, dat een kel derverdieping en behalve de grond- verdieping twee etages zal krijgen. De N.V. Gilda profiteert van de zich uitbreidende EEG-markt. De hëer Gillet zei: „Wel meer afzetge bied, maar scherper pryzen. Daarom moeten wy hot in mechanisering vinden en in kostprijsverlagingen. Wellicht zal de toekomst in sterker mate dan tot nu toe tot produktie van bepaalde artikelen, hetgeen dan inperking van het produktie-appa- raat gaat betekenen". Een moeiiykheid zal zün in 1963, als de uitbreiding klaar ls, voldoen de personeelsbezetting te krijgen. SPANNEND - GEESTIG - VERRASSEND!! Vrijdag - zaterdag 2, 14 JAAR 7, 9.15 uur, zondag 7, 9.15 uur. RICHARD CONTÉ ln: 14 JAAR Zondag-matinep 2 en 4.15, uur CATERINA VALENTK - V1TTORIO DE SICA 14 JAAR met de beroemde RLÜEBELL-GIKLS (Eastraancolor) Maand dlnsd., woensd. 2 en 2 uur CHARLES AZNAVOUR ln een grootse film... 18 JAAR Donderdag 12 Juli 2 en 8 uur Voor uw PASFOTO'S na- tuurlyk naar fotohandel E. v. Vuuren, Hoogstr 106, Schiedam. In spoedgevallen desgewenst in 1 uur klaar. BANKSTELLEN, bërgmeu- bels. eethoeken. Ruime keuze, vlugge levering. De Sehie damse Meubelbeurs. Lange Haven 95. Groenelaan 109.

Het Vrije volk | 1962 | | pagina 2