Koningshof koning te rijk met schoolprijs Museumcongres (zesde) geopend Salarisvoorsteüen discriminerend 'van Botersmokkel vanuit koelhuis ontdekt Koekmoei lijkheden niet alarmerend Griffiepost bij oud papier Feestelijke ontvangst voor twee prinsessen £sso Splijting in Soc. Studentenwereld vooral kwestie van 6 6 GOED jBERICHT ZTu TfTch001 Konin9S- U?SS£ Lecrocq wordt in Enschede hegraven CFt IC OH In Enschede op lagere scholen lessen in Duits PW. STATEN OVERIJSEL WaardcTol enthousiasme van de leerlingen fee afen^n blafSat meester Ras vertelde in de gym nastiejczaal aan de verzamelde klassen, dat Koningshof in de tekeningen- en opstellenwed strijd, georganiseerd door de Europese Beweging, de school prijs een bedrag van 300 heeft gewonnen. Succes Nederlander zwaar gewond in België Europese Beweging Na Müneliens congres bezoek aan Franco (Van onze Brusselse correspondent) Volgens Nederlandse en Europese koekexperts in Brussel Is er weinig reden groot alarm te slaan over de koekmoeilijkheden. Er is in feite helemaal geen reden tot alarm. Verkeersslach toffer bezwijkt Aï f 10.000 voor oriëntatiereis met Esso bent u beter uit! ESSO EXTRA, tweewoor den, die u een nieuwe weg naar groter rijgenoegen bereiden. U ontdekt het onmiddellijk: méér kracht, géén gepingel. Ga ook plezieriger autorijden: tank ESSO EXTRA! Pyromaan zwerft rond Groningen Volle werkdag HET VRIJE VOLK DONDERDAG 5 JULI 1962 (Van een onzer verslaggevers) en drs. Henk van Maarschalkerweerd Op de rooms-katholieke mid- ?ie les Ff1 m aardrijkskunde, vier kof* te Veldhoven kende het ?ver fwopa- De leerlingen van de gisteren geen grenzen. Burge- ^°™5^esL verstrekt over Europa. Dat resultaat is te danken aan twee jeugdige leerlingetjes, Trudi Reekers en Marjo Parmentier, die elk een boekomslag Jiebben getekend ■waarmee «ij respectievelijk de eerste en de vijfde prijs verwierven. Collectief gezien viel de eer van de .onderscheiding ten deel aan een driemanschap onder 'de dochten, dat zich voortdurend beijvert om aan de meisjes de Europese eenheidsge dachte uit te 'dragen, zoals dat thans :op 1700 scholen in de zes EEG-ian- dn gebeurt. Het driemanschap van Koninghof wordt gevormd door zuster Marie Go- deiieve, die geschiedenis onderwijst, Rien van den Brink, de tekenleraar, Bovendien werd hun op het hart ge drukt vooral goed de krant te lezen. Tekenleraar Van den Brink acht te ditmaal het moment aangebro ken de school mee te laten doen aan de wedstrijd en wel in de ca tegorie tekenen voor 12- tot 14-ja- rigen. Br mochten maai- twee te keningen worden ingestuurd, die hij zelf heeft uitgekozen. De winnende tekening van Trudl Reekers stelde twee spelende kinde ren voor, die de E (symbool van de Europese eenheid) boven zich uit dragen tegen een gemonteerde ach tergrond van stukjes landkaart. Le raar Van den Brink prees de fantasie van de kinderen. Aardrijkskundeleraar Van Maar- 'links) en Marjo Parmentier te midden van bewonderende leerlingetjes ran ti~ middelbare Koningshof m Veldhoven. Met een. eerste en een vijfde prijs in de int zrng'zcr.olc te!:."n:ced~ c,rMT c. cc,/. M/JUC ,UI IJS 171 UK t 'i. r:L, ifi.' - m 1X11 te £ur<>pese Beweging verwierven zij elk een boekenbon. 'Koningshof', uion er de schoolprijs mee. schaikerweerd zet zich ook met hart en ziei achter het werk. Hij is o.a. lid van het Eindhovense Unesco-comité. "Ik laat de kinderen de geografische ruimte beschouwen.' vertelde hij. Op zijn initiatief is op de schooi een India-elub tot stand gekomen, die zich beijvert om een inheemse pastoor aan geld te helpen ter be strijding van de honger en voor de aanschaf van landbouwmateriaai 7.o wordt ook de studie van een Afri kaans priesterstudent bekostigd. In een vorig jaar door het Eindho vense Unesco-comité georganiseerde wedstrijd won de r.-k. middelbare vieisjesscl/oo! Koninghot dertien van de 25 prijzen. Ze zijn daar in Veld hoven dus teel aan succes gewend. De meeste eer zwaait de school toe aan zuster Godelicvc. Zij vooral wordt geprezen als de stuwende kracht, die de belangstelling van de kinderen voor andere landen en vol ken aanwakkert. Zij doet dat in haar geschiedenislessen. Zij wijst dan bij voorbeeld op Napoleon, over wie zij vertelt, dat hij Europa met ge weld wilde verenigen. En zij wijst op Kitler en schetst dan hoe nu een verenigd Europa op vrijwillige basis wordt nagestreefd "Ik wil de leerlingen warm maken voor het idee samenwerken. Wij in Nederland kunnen het niet meer al leen. Ik hoon dat de meisjes er in hun latere leven profijt van zullen hebben.' (Van een onzer verslaggevers) „De opmerkelijke ontwikkeling die in vele Nederlandse mu sea de laatste jaren heeft plaatsgevonden en die ook in het buitemand met onopgemerkt is gebleven, stal de reden zijn dat wek™" ^USeUm?XPCrtS U" 36 landen naar Nederland zijn gekomen. Dit zei staatssecretaris rar. Y. Scholten woensdag middag in de Ridderzaal bij de opening van het zesde congres van de International Council of Museums. (Van een onzer verslaggevers) Discriminerend, zo noemen Provin ciale Staten van Overijsei de voor stellen van minister Toxopeus over de salarissen van de colleges van Ge deputeerde Staten. De minister heeft de Provinciale Staten voorgesteld ak koord te gaan met een salaris van jf 20.000 per jaar voor de gedeputeer den. De bezwaren van de Provinciale Staten zijn dat de gedeputeerden van Noord- en Zuid-Holland tweeduizend gulden per jaar meer krijgen. In de .brief, «waarin de staten op de discri minatie die in de ministeriële voor stellen is vervat, wijzen, verzoeken zij hein tevens de jaarwedde met terug werkende kracht vanaf de datum van ingang van de nieuwe provinciewet of van 1 maart 1962 toe te kennen. Miehe! Lecrocq, de 34-jarige Franse dompteur, die na een operatie is overleden aan de gevolgen van een aanval van een leeuw, zal deze week in Enschede worden begra ven. De datum staat nog niet vast. De justitie heeft het stoffelijk over schot nog niet vrijgegeven. Het circus Toni Boltini, dat zondag nacht van Zutphen naar Harder wijk trok en het leeuwermummer liet uitvoeren door de 19-jarige Ne derlander Peter Dimpelveld. de man die zaterdagavond zijn onge lukkige collega ontzette, staat thans in Veenendaal. De politie in Enschede had circus directeur Toni Boltini gevraagd woensdag naar het ziekenhuis te komen. Hij stuurde de „spreek-stal- meester". Kort na het gebeurde in Zutphen verklaarde de heer Boltini tegen over een onzer verslaggevers., dat hij de leeuw Romeo nimmer had vertrouwd. Hij zei o.m.: „Hij komt er niet meer in. Ik verkoop hem zo gauw mogelijk aan een dierentuin". Kort na het gebeurde in Zutphen verklaarde de heer Boltini' te- mover een onzer verslaggevers dat hij de leeuw Romeo nimmer had vertrouwd. Hij zei o.m.: 'Hij komt, er niet meer in. Ik verkoop hem zo gauw mogelijk aan een die rentuin.' Op dit punt had hij verschil van me ning met zijn andere dompteur. Bobby Althoff, die verklaarde: 'Zon der Romeo is het nummer voor mij waardeloos. Die leeuw moet er bij.' Over één ding, schreven wij toen, waren Boltini, Althoff en alle an dere cïreusgasten het eens. 'Let crocq stond op een halve meier van Romeo en maakte toen mei zijn rug naar het dier een buiging naar het publiek.' Boltini zei: 'Dat had hij nooit mogen doen. Het was daarom zijn eigen schuld.' De cir cusdirecteur sprak van een 'nor maal bedrijfsongeval' het risteo van het vak... Br, H, Vos, chirurg van het r.-k. zie kenhuis te Zutphen, die Michel Lecrocq dit weekend behandelde en hem zaterdagavond kort na de eerste behandeling terugstuurde, verklaarde ons het volgende: 'Onze eerste indruk was gunstig De complicaties hebben we niet kun- j nen voorzien. Aanvankelijk wees ook niets in die richting. Toen ik Lecrocq de eerste keer had gehol pen heb ik hem deze boodschap ge geven: als er nieuwe klachten zijn, kom dan onmiddellijk terug. Dat heeft hij gedaan. Er waren toen inderdaad complicaties, onder an dere allerlei infectie-verschijnselen. In de loop van zondag bleek dat wij in ons ziekenhuis niets meer kon den doen, daarom hebben wij hem naar Enschede laten brengen.' Mr. Scholten sprak in de plaats van minister Cals, die in de Tweede Kamer bü de behandeling van de mammoetwet niet gemist kon wor den. in zijn rede wees de staatssecre taris op het feit, dat de natuur steeds schaarser wordt. „Het is mijn overtuiging dat musea voor natuur- blke historie een opvoedende taak hebben die belangrijker en urgenter is dan de instructieve functie van alle andere soorten van musea." Tijdens de openingsplechtigheid, waarby prof.dr. H. Engel van het Zoologisch Museurn te Amsterdam en burgemeester Kolfschoten van Den Haag welkomstwoorden spra ken, wijdde sir. Philip Hendy aan dacht, aan het werk, dat dr. Robert de Vries, directeur van het Maurits- huis voor de ICOM. op zijn schou ders had genomen om musea in het verre oosten bij te staan in hun ont wikkeling. „Bij het volvoeren van zijn taak is <!r. De Vries bijna bezweken: wij wensen hem van harte beterschap toe." De deelnemers van dit internatio nale congres voor museumweten- sehappen hebben Den Haag als cen trum gekozen in verband met het 100-jarig bestaan van het Haags Ge meentemuseum, dat ter gelegenheid van dit jubileum verrijkt is met een nieuwe vleugel voor wisselende ex posities. De komende dagen zullen de con gresgangers over verschillende pro blemen, onder meer over de bevei liging van musea spreken. Voorts maken zij een groot aantal excursies: naar Amsterdam, waar zij in hun slotvergadering op 11 juli door de regering in het Rijksmuseum ont vangen worden, voorts naar Haarlem voor een bezoek aan de Frans Hals- tentoonstelling, naar Utrecht voor een kastelentocht en een bezoek aan de stad en naar Rotterdam, Delft en Leiden voor de musea. BRUSSEL (ANP) Een Neder landse vrachtauto met aanhangwa gen is woensdag bij Deinze, ten zui den van Gent. tegen een boom ge reden en volledig vernield. De chauf feur, J. Groenenberghe uit Goes, is zwaar gewond in het ziekenhuis van Deinze opgenomen. De vrachtwagen was met een zwa re lading zink op weg van Nederland naar Frankrijk. Op de Kortrijkste Steenweg te Astene raakte de be stuurder de macht over het stuur kwijt en botste tegen een boom, die ontworteld werd, waarna de wagen tegen een tweede boom tot stilstand kwam. DEN HAAG. De Europese Be weging zal Franco meedelen hoe zij denkt over de maatregelen, die het Spaanse bewind heeft genomen te gen de Spaanse deelnemers aan het Münehense congres van deze orga nisatie. Een afvaardiging van- de Europe se Beweging, die dit standpunt zal overbrengen is op het ogenblik in Madrid en zal door Franco worden ontvangen. Zij bestaat uit Pierre Wigny, Etienne Hirsch, John Hind en Robert vail Sehendel. secretaris generaal van de beweging. Advertentie I.M. Ja, de RICOH AUTOZOOM is er! Een camera om geluk kig mee te zijn. Door vorm en afwerking. Door het gemak (elektrische motor) en de mogelijkheden (autozooml). En doorderesultaten. Scherp en mooi blijft ook ieder beeld dat U dichterbij haalt. Neem de RICOH eens in de hand! Tussen de pakken turfmolm was de helft van de partij smokkelboler verslont. De aartsbisschop van Canter bury, dr. Michael Ramsey, zal op 30 juli naar Moskou vertrekken, waar hij op uitnodiging van de Russische patriarch een bezoek van vier dagen zal afleggen. (Van een onzer verslaggeversi De Tilburgese douane heeft de band gelegd op niet minder dan 7400 kilo boter, die op het punt stond naar België te worden gesmokkeld. Da waarde ligt in de buurt van vijf tigduizend gulden. Het begin was de tip. dat in een fruitkoelhuis te Lexmond (bij Vianeni een abnormaal grote partij boter lag opgeslagen. De ontknoping volgde in de nacht van dinsdag op woensdeg. toen een Belgische auto met een deel van de boter op weg naar de grens werd aangehouden. Er werden vijf arrestaties verricht en de deskundi gen zijn van mening, dat zij enige zeer geroutineerde en verstokte smokkelaars te slim zijn af geweest. De Belgische auto was leeg vertrok ken uit de Belgische plaats Denize gehouden. In Duitsland laadde men en werd al onmiddellijk in de gaten turfmolm in. Na een bezoek aan Lex mond bleek deze turfmolm als ca mouflagemateriaal dienst te doen. De helft van de totale partij boter bevond zich bij aanhouding in de auto; de andere helft werd in Lex mond in beslag genomen. De bottir- merken waren er al af gehaald, zo dat omtrent de bestemming geen twijfel mogelijk was. Tot de gearresteerden behoren o.a. de eigenaar van de opslagplaats te Lexmond en leveranciers van de bo ter te IJsselstein en Oudewatcr. De 75-jarige Venlonaar J. Hovens. die vrijdagavond in z(fh woonplaats met zijn fiets werd aangereden door een bestelauto, is woensdag in het St.-Josephziekenhuis te Venlo over leden. (Van een onzer verslaggevers) PTT in Zwolle heeft vorige week per abuis een zak met post stukken van de provinciale griffie Overijsei op een hoop oud papier gedeponeerd. Begin aeze week kwamen op de griffie een .stroom klachten binnen over het uitblijven van de stukken, die de statenleden voor de vergadering van donder dag nodig hadden. Een telefoontje bracht spoedig opheldering. PTT verzond daarop de stuk ken per expresse. De meeste statenleden hebben de stukken echter niet voor woensdagavond ontvangen. (Van een onzer verslaggevers) De gemeente Enschede gaat. een proef nemen met een cursus in de Didise taal ten behoeve van leerlin gen van de lagere scholen. Deze cur- ..tis begint met ingang van het school jaar 1962-"G3 en wordt gegeven buiten de gewone schooluren, gedurende twee uur per week. Er is voorlopig gedacht aan ongeveer zestig leerlin gen, verdee.ld over twee groepen. Het onderwijs wordt gegeven vol gens de zogenaamde directe metho de. Dat wil zeggen, dat het acccn! gelegd wordt op conversatie en om gangsvormen en niet op de gramma tica. Slaagt, hel experiment, dan ligt het in de bedoeling dit onderwijs in de toekomst uit te breiden. In zijn desbetreffende voorstel .aan de raad, zegt het college van B. en W.: 'De taal kan be schouwd. worden als hel voornaamste middel tot het leggen en instandhou- den van een goed contact tussen de mensen. Bij hel streven naar samen werking tussen de bewoners tan de verschillende landen vormt het taal verschil een struikelblok. Aangezien er de laatste jaren een steeds meer omvallend contact groeiende is tus sen de. inwoners van Enschede en die uit het grensgebied van Wr.st- Duiisland achten wij het van groot belang, dat onze jeugd reeds vroeg leert de Duitse taal te verstaan en er zich op behoorlijke wijze in' uit te drukken. Om reeds dej. leerlingen vaii de lagere school vertrouwd te maken ihet de Duitse'ifaah. pinden B, c.jt W, het instellen van deze cursus van be lang.' De kosten van hel experiment wor- ien voor 1 cursusjaar geraamd, op 1700. Per leerling zal een school- teld van 10 per jaar worden ge traand. TTen Surinamer, die door de Gro- ningse politierechter tot vijf maanden is veroordeeld omdat hij cafébezoekers met een mes had bedreigd, heeft in de rechtszaal uitgeroepen: 'Zie je wei. een ne ger is waardeloos.' Hij gaf daarmee uiting aan het gevoel dat blijkbaar bij sommige' Surinamcrs in Nederland leeft, het gevoel dat zij gediscrimineerd worden. Dit is één kant van de zaak. Omgekeerd zijn er Nederlanders die bij elk bericht over een ver oordeling van een Surinamer in ons land wegens bedreiging of soortgelijke misdrijven uitroepen: 'Zie je wel, weer een Surinamer.' yowel het een als het ander Is gelukkig een volstrekt onjuis te generalisering. Er zijn gevallen van discriminatie van (donker gekleurde» Surinamers in Neder land, hoewel zeker niet in de rechtszaal. Er zijn ook gevallen van geweldsmisdrijven, door Su rinamers in Nederland begaan. Over het algemeen echter wonen, studeren en werken de duizenden Surinamers in Nederland als ge achte burgers. Het beeld van een opgewonden, messetrekkende Surinaamse groep in Nederland is bepaald onjuist. Wel is het zo dat er jaarlijks ook enige honderden Surinamers naar Nederland komen die zich een I volkomen verkeerde voorstelling i hebben gemaakt van wat zij hier j verwachten kunnen. Het is deze I kleine minderheid die niet ge- I makkelijk werk vindt, misschien ook niet altijd even grondig naar i geregeld werk zoekt en dus de j kans loopt aan de zelfkant der j maatschappij te belanden, j "Uet zijn de uitzonderingen die In de rechtszaal belanden en het meest opvallen. Afgezien I van 'normale' aanpassingsmoei- lijkheden. die voor de vestiging van Nederlanders in Suriname uiteraard evenzeer geiden als voor vestiging van Surinamers in Ne derland, kunnen de Surinamers in Nederland hun weg goed vinden. Zij zijn hier niet waardeloos. Ze vormen integendeel een waar devol bestanddeel van onze sa menleving. (Van een onzer verslaggevers) De actie van de Nederlandse Staatkundige Studenten Federatie om dertig duizend gulden bijeen te brengen voor een oriëntatiereis naar Indonesië, heeft tot nu toe; een be drag vantienduizend gulden opge leverd, aldus een mededeling van de NSSF. Zoals bekend zijn de Papoea's en de NSSF van mening, dat deze oriëntatiereis zal bijdragen tot ver mindering van de spanning -om Nieuw-Guinea. (Van een onzer verslaggevers) Het bezoek van de prinsessen Irene en Margriet aan Suriname voltrekt Advertentie I.M. Op 1 juli hadden allerlei Europese landbouwreglementen, gevolg van het grote landbouwakkoord van januari, in werking moeten treden. Zowel Ne derland ais België waren geheel in gesteld op het toepassen van deze nieuwe reglementen. Maar vertraging binnen het appa raat van de EEG is er oorzaak van, dat de verordeningen pas op 1 augus tus effectief kunnen worden. Door allerlei technische omstandigheden dreigde voor de Benelux in die ene maand overgang een chaotische toe stand te ontstaan. Het zou namelijk volgens de experts mogelijk zijn geworden voor andere landen de Benelux te misbruiken als vrijhaven, niet alleen voor meclpro- dukten, maar nog voor enkele an dere artikelen. Om dit te ondervan gen heeft het Belgische Ministerie van Economische Zaken onder ande re besloten in de maand juli bij ar tikelen als koek en beschuit weer grensdocumenten te verlangen. De invoervergunningen worden al tijd verleend. Er is geen sprake van contingentering tussen Nederland en België. Een dergelijke contingente ring door het weigeren van invoer vergunningen zou volstrekt onrecht matig zijn. Het enige nadeel dat voor de Nederlandse exporteurs kan ont staan is volgens alle door ons ge raadpleegde bronnen in Brussel op zijn hoogst enige vertraging bil de aflevering van meelprodukten in België en dat nog maar alleen ge durende de eerste paar dagen. Op 1 augustus zullen de Europese regle menten normaal gaan werken. De handel is over de techiek daarvan uitgebreid ingelicht. (Van een onzer verslaggevers) Voor de derde keer in enkele da gen is er in de Kerkstraat te Hoog kerk onder de rook van Gronin gen brand uitgebroken. Men ver moedt dat hier een pyromaan aan het werk is. Om half twee vannacht werd de Groninger brandweer gewaarschuwd voor een brand in een houten schuur I van de heer Kuipers. Kerkstraat 153. j De schuur, waarin enig gereedschao i was geborgen, brandde voor de helft i af. j De eerste brand vond plaats In de i nacht van donderdag 28 op ■Tijdag 29 juni. Toen brandde een schuur behorende bij de woning Kerkstraat 118 af. De nacht daarop werd een boerderij Kerkstraat 116 een prooi der vlammen. Ook daar brak de brand 's nachts om half twee uit. De be jaarde heer R. Drentb en zijn zus ter werden dakloos. Bij de blussing werd een brandweerman gewond. zich in feestelijke sfeer, onder be langstelling van duizenden, Gisteren, toen, de hoge gasten een bijzonder druk programma in Paramaribo kre gen te venverken, scheen daar voor het eerst na maanden de hele dag de zon. De vorige middag was het anders geweest: tijdens de twee uur duren de autotocht van het vliegveld naar de stad, was in het dorp Onverwacht onverwacht, een heftige regenbui losgebarsten. De prinsessen die daar waren uitgestapt, om huldeblijken van de bevolking in ontvangst te nemen, liepen stoer dóór. Die tocht wera trouwens op ver scheidene plaatsen onderbroken: hier om geschenken te ontvangen en toe spraken aan te horen van Indianen en oude Creoolse vrouwen, daar om kindeven over het hoofd te strijken, stil te staan in het Hindoestans en Oerdoe gebeden werden uitgespro ken. Aan erepoorten en kleurige feestkleding en gezang geen gebrek. De eerste volle 'werkdag' begon al om half acnt met een voetgang naar het monument der gevallenen en 'indigde pas om half elf met. een ga lareceptie in het gouvernementshuis. Daar tussenin hadden de prinses sen o.a. een bezoek gebracht aan het gebouw van de Surinaamse minister raad: een nieuw gebouw, dat door aet hoge bezoek meteen werd inge- tdld. (Van een onzer verslaggevers) Sinds 5 ju.il bestaan er in ons land 'wee groeperingen van studenten, die rich allebei democratisch-socialistiseh noemen. Het zijn de Demoeratiseh- Socialistiscbe ^Studentenvereniging ('olitei„ cn de Federatie van Drmo- rraUsch-Socialistisclif Studentendis puten. Politeia heeft afdelingen in Amsterdam, Rotterdam, Delft, Lei den en Utrecht. De Federatie he.eft haar vertakkingen In Groningen. Utrecht, Leiden, Delft en Nijmegen. Deze splijting tussen democrausch- loc'.alistischc studenten Is In de eer ste plaats wel een gevolg van het »fei.. dat voor een aantal van hen het klimaat van Politeia niet te verdra gen ts. Dat Puhteia een onafhankelijke houding aanneemt ten opzichte van de Partij van de Arbeid vindt nie mand erg. Ook de Federatie is van soluties, verklaringen, moties en der- 3- dat te doen. Maar zij wil loyaal gelijke uitingen kunnen door plaat- SSSw i P:dAoS,taan en zii,'s.Xan I selijke disputen slechts worden aan- nii"d Politeia niet. ahijd ovr-r- eenomen. als een meerderheid van Het erschil tussen Politem en de1 tweederde varl de l«ien (dus niet Federatie komt concreet tot uiting sn een zinsnede in de statuten van de Federatie waarin gezegd wordt, dat het democratische socialisme zich moet ontwikkelen vanuit 'een brede volkspartij' 'Die brede volkspartij' zit een aantal Poüteianen, vooral in Amsterdam, dwars. Dij de oprichting van de Federatie L» heeft de vaste wil voorgezeten de fouten te vermijden, die bij Fo- liteis geleid hebben tot een breuk met de Partij van de Arbeid. Re- weer soms krachtige taal gesproken wordt over het nut en hel Oestaans- techt van de beide organisaties, wil len zowel Politeia ais de Federatie de mogelijkheid openhouden te zij- tier tijd toch tot een fusie te komen. van heil. die toevallig op een verga dering aanwezig zijn) zich daarvoor "erklaart. Daarna zal het hoofdbestuur, even eens mei een tweed ere meerderheid, moeten besluiten, of de uitspraak voor rekening van de Federatie komt. Overigens zal de Federatie zich voornamelijk bepalen tot studie en liet organiseren van disputen. Daar- voor zal een studieprogram worden opgesteld. Maar zij zal zich niet van S?oief»>0t?-til0Udwaar te stu" i sen maar dat het een bred» 'volks- e wetenschap in gevaar komt j partij ais voorwaarde van de groei van hu demom-air-he socialisme moeilijk aanvaarden kan. \"a de stichting, van de Federatie is er op 27 juni nog contact ge weest tussen bestuurders van Poli teia en de Federatie. Het was een 'bijzonder vriendelijk gesprekzei ons een der bestuurders van dc Fe deratie zonder vee! overtuiging. Daarbij ts gebleken,"dat Politeia niet ai wij ze O ei staat tegenover het al- temmen van onbekookte verklann- of is. Hoewel er op dit ogenblik over en i

Het Vrije volk | 1962 | | pagina 1