„Leger" der DAPPEREN voor gestart Franse bende haalt op valse papieren grote buit binnen Loongrens wellicht f 8600 per 1 januari Dodelijk poliogeval in kinderhuis; GG en GD treft maatregelen Profbokser met stiletto in buik gestoken mmmm op sleep zinkt Thermometer in opmars Een dode bij autobotsing mÊmÊËËË m Dubbeiribsteek Bermprostitutie ook in Tilburg verboden Dr. De Graaff overleden Nog dit jaar wetsontwerp spaarregeling Meisje in zee verdronken Teer Biraokke(n) HET VRIJE VOLK DINSDAG 24 JULI 1962 PAGINA 3 MET WARM HART EXTRA-FIER Met 't beroemde. jbfsutve MicromL Stéééken beter IET OP HET DELANA ETIKET! secretaris van prins Bernhard s (Van een onzer verslaggevers) ■„AU!" zei vaandrig Ben van Es toen hij in de prille ochtend deze dag met ruim 13.000 andere wandelaars aan de start verscheen voor de 46ste vierdaagse. De vaandrig was een pech vogel. Net een dag voor hij aan zijn eerste 55 km begon was er efen klein, geniepig blaartje op zijn grote tèen ontstaan. Zonder enige verklaring. Anders had hij er nooit last van. En nou ineens. ■.■Ben van Es liad een schrale troost: hij zou de enige niet blijven. Misschien liep er wel vlak in zijn omgeving een aan staand medeslachtoffer die zich tien kilometer verder met de Waalbrug een behoorlijk eindje achter de rug moedig begon groot te houden. 5?»individualistisch optreden. ring gingen de eerste dapperen op pad. De nu 73-jarige majoor B. D. Breunese had ze een bloemlezinkje vol langzame instructies meegegeven en ze eraan herinnert dat het bij voorbeeld niet van pas komt om „voor anderen aanstootgevende lie deren" te zingen. Iedereen had zich voorgenomen zulk een goede raad ter harte te nemen en die ook niet te vergeten, de vele, vele kilometers. Het had er zo in het begin nog niet de schijn van dat Nijmegen ver anderd is in een gekkenhuis. Daar voor was het te vroeg. Er waren er wel die al bij het eerste hanegekraai hun stoeltje naar de trottoirband hadden geschoven om toch vooral niets te missen van het spektakel. Maar de echte drommen bevolkten het strijdtoneelvan de Vierdaagse pas later op de dag. De vier eenlingen onder de vijftien op deze Vierdaagse vertegenwoordig de nationaliteiten een Italiaan, een Libiër, een Nieuwzeelander en een Oostenrijker hadden geen last (Van een onzer verslaggevers) De 26-jarige Curayaose bokser- barkeeper H. 91 (Sugar Kay) Vir ginia is in de afgelopen nacht levens gevaarlijk gewond bü een steekpartij op de Zeedijk in Amsterdam. Sugar Ray werd in zorgwekkende toestand in het Binnengaathuls opgenomen. Hü werd meteen geopereerd. In zijn toestand was vanochtend nog geen verbetering te constateren. Sugar Ray Virginia (niet te ver warren met de ex-kampioen van Ne derland in het bantam gewicht) kreeg als middengewicht-bokser vooral bekendheid in Duitsland. «•-VM ;- Sugar Ray"" kreeg vanacht om streeks half twee in het Zeedijkcafé Casablanca een woordenwisseling .net een Surinamer over een meisje. De Surinamer rende opeens naar bui ten. Sugar Ray ging hem achterna, kennelijk met de bedoeling het ver schil buiten op de vuist uit te vech ten. De bokser-barkeeper was nauwe lijks op straat, of Vlij werd aangeval len door de Surinamer, die met een stilettomes in de hand achter een geparkeerde autc vandaan sprong, i Zonder pardon stak hjj Sugar Ray in de buik. Deze holde nog ongeveer tien meter achter zijn inmiddels op de vlucht geslagen aanvaller aan. doch zakte toen ineen. Hevig bloedend en in bewusteloze toestand werd Sugar Ray in een taxi gedragen en naar het Binnengast huis vervoerd. Hij was vanochtend nog bewusteloos. De politie heeft de aanvaller, wiens Identiteit bekend is, nog niet kunnen achterhalen. Advertentie I.M. Zij waren in een ommezien in de grote groep opgenomen. Men mag zeggen, dat zij er alle- maal weer zijn: de oude, vaak van forse knevels voorziene veteranen, hun nog gezonde borst vaak bezaaid met rustig bijeengewandelde onder scheidingen, de vrouwen, die een tijdje vergeten waren dat taartjes zo slecht ztfn voor de Itfn en die er xiu ineens weer wat aan gaan doen, en al die andere naamlozen opgenomen m deze massademonstratie. Nijmegen heeft ze met een warm hart ontvangen, de mannen en vrouwen van „Steeds fijner lo pen", de „Globetrotters", „De Vro lijke Tippelaars", „De Betuwse Tippelaars", „de tippelaars zon der meer", van de clubs „Er op uit", „Vrolijk uit", „Vrienden op stap", ,De kieviten", „De vrolijke trekkers", „Frisse moed", enz. enz. Burgemeester Hustinx van Nijme gen had bij de ontvangst van de bui tenlandse deelnemers op het stad huis een mooi speechje gehouden. In drie talen, zodat de meesten het kon den verstaan. Hij zei ook nog iets in het Latijn en die woorden vertaalde hij voor alle zekerheid ook nog in de drie talen: Haast u langzaam. Dat zei de burgemeester niet voor de geroutineerden, want die kijken wel uit. Hij zei het speciaal voor de nieuwelingen, want die zijn wel eens niet op de hoogte en die beschouwen dan de Vierdaagse als een wandelin getje nat ze even afraffelen. _Er werden ook weer belangrijke dingen gezegd over de verbroedering maar het meest veelzegend werd het toch wel geformuleerd door een Westduïtse kapitein. Hij zei: „De Vierdaagse heeft een nieuw Duits le ger in Nederland kunnen brengen. Wtf dachten dat zotets nooit meer mogelijk zou zijn." De Westduitse afgevaardigden stonden overigens vlak naast die van Israël en dat was dan weer een an der treffend staaltje op het stuk van de zo gepropageerde verbroedering. Er zijn in Nijmegen 750 Zwitsers verschenen. Enkelen van hen hadden zeer vooruitstrevende buiken. Zij ga ven haastig de verzekering, dat zü niet de mannen waren die meeliepen, maar wel die andere 670, die door het klimmen in de bergen beter in conditie zijn. Het was net of de gezichten van die Zwitsers een beetje extra fier waren gesneden. Zij beroepen er zich namelijk op dat zij er sinds vier jaar een tweedaagse op na houden op 30 juni en 1 juli en die hebben ze ook nu weer gelopen. Mede onder invloed, van deze voor oefening menen dè Zwitsers tot grote prestaties te komen. Zijn voorproefje van de vierdaag- se-koorts had Nijmegen gisteravond toen een propvol Goffert-stadion de vlaggenparade aanschouwde. Het da verde op de grasmat van de mar sen. De muziek werd tot laat in de nacht nog voortgezet op de juke boxen van de Nijmeegse cafés die voor menigeen de drempel voor een tijdig slapen gaan betekende. De ruiken waren in elk geval een tijd lang onbezorgd en zij hadden trouwens ook nog niet van het blaar tje van vaandrig Ben van Es ge hoord. Advertentie LM, ■LN3X (Van een onzer verslaggevers) Een groep gewiekste Franse oplichters heeft een Parijse bank op één dag opgelicht voor een geweldig bedrag: gesproken wordt van een half miljoen Franse franks. Het geld is op valse betalings opdrachten uitbetaald in Dusseldorp, Londen. Genève, Amster dam en Rotterdam. NEW YORK P. lORlLlARD Op 17 juli kwamen in elk van deze steden by verschillende bankinstel lingen betalingsopdrachten van de Parijse bank binnen. De volgende dag dook in elke stad een Fransman op, die zich bij de banken vervoegde om de in de opdrachten genoemde bedragen te incasseren. Niet ver moedend, dat de papieren vals wa ren, hebben de meeste banken het geld betaald. Slechts een bank in Londen en een in Dusseldorp kregen argwaan en stelden zich telefonisch in contact met de Parijse bank. Toen hoorden ze onmiddellijk, dat er uit Parijs geen opdrachten verzonden waren. In Londen leidde deze wetenschap tot de onmiddellijke arrestatie van (Van onze soc.-econ. redactie) Minister Veldkamp heeft het oor deel van de Sociaal-Economische Raad gevraagd over een verhoging van de loongrens voor de ziektewet, het zlekenfondsenbeslult, de werk loosheidswet en de Invaliditeitswet tot $600 gulden. Deze wijziging zou op 1 januari 1963 moeten Ingaan. De huidige loongrens Ss 8000. De loongrens Is gekoppeld aan de indexcijfers van de lonen en van de (Van een onzer verslaggevers) In het Wilhelminagasthuis te Amsterdam is een kind uit het r.-k. kindertehuis Amstelstad aan de Lauriergracht overleden aan kinderverlamming. Nog twee kinderen uit dit tehuis zijn opgenomen in de afde ling besmettelijke ziekten van dit ziekenhuis. Jïén van deze pa tiëntjes heeft polio. De andere blijkt niet besmet te zijn. De GG en GD heeft uitgebreide voorzorgsmaatregelen genomen Alle 126 kinderen uit het r.-k. te huis Amstelstad zijn opnieuw in geënt met een poliovaccin. Voorts zijn 119 kinderen uit het tehuis „De Voorzienigheid" die op de Maria-school contact heb ben gehad met de kinderen van Amstelstad, ingeënt. .De betrokken kinderen zullen niet met vakantie gaan. Ten slotte zijn er maatregelen ge troffen voor de 160 kinderen van de Mariaschool, die niet in te huizen verblijven. Voor deze laat ste groep is de mogelijkheid tot inenting opengesteld. De betrokken kinderen uit de te huizen, zowel als de groep, die bij de Puur gezoDdheid voor weinig geid. Voor baby's en kleuters, jongens en meisjes. Hemdjes: ongebleekte katoen ra. witte katoen v.a. baby-overslagbemdjea v.a. *rw Broekjes: ongebleekte katoen v-a- vatte katoen v.a. Gemakkelijk wasbaar, ook m de machine. Vochtig oprekken voldoende voor blijvende pas- 0.85 1.10 orm. (Van een onzer verslaggevers) Het bermtippelen wirdt binnenkort ook in Tilburg verbo Er bestaat wei een gemeentelijk n(, pel verbod, maar deze politieverordening is niet aan de moderne werkwijze -van de liftende vrouwen aangepast. De bermprostitutie heeft de laatste tijd een zodanige omvang aangeno men, dat ook in Tilburg binnenkort een vernieuwde verordening van kracht zal zijn, die het mogelijk maakt deze lifsters te verbaliseren. Bij de Tilburgse politie zijn twintig vrouwen, bekend die per dag vijftien tot twintig ritten maken van Tilburg naar Gilze-Rljen vise versa, Tilburg Oirschot en TilburgEindhoven. Het is nog maar enkele maanden geleden dat ook in Eindhoven maat regelen zijn genomen om de hand over hand toenemende bermprostitu tie te bedwingen. ouders woont, 7yn niet geïsoleerd. Wel is er een on derzoek gaande naar de graad van d t virusbesmetting. In afwachting van de resultaten van dit onderzoek heeft de GG en GD in overleg met instanties van de volks gezondheid, de besturen van beide tehuizen verzocht de kinderen niet met vakantie te laten gaan. Het werd beter geacht, dat de kinderen tijdens he onderzoek in de tehuizen worden verzorgd. Het ondei-zoek zou vrijwel onmo gelijk worden, indien de betrokken 245 kinderen naar verschillende va kantie-adressen in het land vertrek ken. Uiteraard heeft deze beslissing grote teleurstelling bij de kinderen gewekt. Zij hadden allen reeds va kantieadressen In het land. De GG en GD heeft een brief gezonden aan de ouders van 160 kinderen van de Mariaschool, de groep dus. die niet in een kinder tehuis verblijft. Daarin wordt ge zegd. dat hun kinderen wellicht contact hebben gehad met besmet te kinderen. I nentin gsadvies De ouders krijgen het advies hun kinderen binnen een week te laten menten. Voorts kunnen ouders en overige familieleden ,'.eze 160 leerlingen van de Mariaschool zich laten inenten. De wethouder voor de Volksge zondheid, mr. R. van den Bergh, die maandag op de hoogte is gesteld van de poliobesmetting, heeft verklaard, dat de ziekte niet onrustbarend is. „Elk jaar komen er gevallen voor. Gebleken is overigens, dat alle kin deren reeds tegen polio waren in geënt." Een arts van de GG en GD heeft gezegd, dat de algemene gezond heidstoestand in het algemeen be slissend is, Ijoe de patiënt de ziekte verwerkt. ivan ecu oucc, verslaggeversi De minister van Verkeer en Water- staal, drs. Korthals, heeft maan dag in Friesland de vlag gehesen tp het werkeiland, dat bü het lootsgal is gereedgekomen als erste onderdeel van de werken ot drooglegging van de Lauwers- zee. De commissaris der Koningin in Friesland, mr. H. P. Linthorst Ho- man, assisteerde de minister bij het vlaghijsen. In redevoeringen stelden belden in het licht van hoeveel belang de afsluiting is voor de verdediging van Friesland tegen de zee, maar ook voor de waterbe heersing in de provincie. In twee maanden t(jtls heeft men een werkeiland opgeworpen dat 1500 meter lang is. Niettemin zei ir. O. van der Burgt, hoofd van het Bureau Lauwerszeewerken te Leeuwarden, dat het hem niet zou verbazen als het werk niet klaar kwam in 1967, maar in 1968. Stro mingen en stormen zjjn nu een- maai onberekenbaar. Het werkeiland moet In het najaar geheel voltooid zijn. Het wordt zes honderd meter breed en er komen bouwputten op voor spuisluizen en een schutsluis. Vermoedelijk zal men ten slotte het sluitgat moeten dichten met caissons. Het hele werk gaat 96 miljoen kosten. (Van een onzer verslaggevers) Dinsdagmorgen om zeven uur is een 3800 ton metende droogdok 50 mül n.n.w. van Terschelling gezon ken. Het gevaarte hing in de tros sen van de Portugese sleepboot Praia Grande, die het in opdracht van Wijsmuller te IJmuiden van de Noorse haven Hosten naar Djedda in de Rode Zee moest brengen. Het droogdok raakte maandagmor gen al lek, nadat men in het afge lopen weekeinde op de noordelijke Noordzee zeer slecht weer had ge troffen. De runners hebben alles in het werk gesteld om het droogdok te behouden. Met behulp van vergrote motorpompen hebben zij getracht het water te verwijderen, maar dit pogen bleef zonder resultaat. Maandagavond sloeg het water over de ponton, tussen de opstaande zijwanden. De runners werden op dit kritieke ogenblik aan boord van de Praia genomen. De Titan van Wijsmuller vertrok maandagavond uit IJmuiden om as sistentie te verlenen, maar toen de sleper vannacht om een uur ter plaatse arriveerde, was het droogdok al gezonken. Het stak nog slechts enkeie meters boven het water uit en maakte slagzij. De sleep vertrok 19 juli uit Hosten. prijzen. Volgens de voorgeschreven berekeningsmethode zou op 1 Janua ri as. een bedrag van 8450 moeten gelden. Daarin zou echter de com pensatie voor de huurverhoging van 1 september a.s. niet tot uiting ko men met als gevolg dat een aantal werknemers uitsluitend door de hmircomoensatle gedurende het jaar 1963 buiten de sociale verzekerings wetten zou vallen. De loong. >nr,bepalingen maken het echter mogelijk met bijzondere om standigheden rekening te houden. Daardoor kan de nieuwe loongrens op 8600 worden gestïid. Aan de SER !s ooft advies ge vraagd over een verh' glng van het maximum-dagloon, da thans 23 bedraagt. Het maximumdagloon Is het bedrag waarover i n hoogste de premie en de uitkerk t worden be rekend. AMSTERDAM (ANP) In het Stads- en Academisch Ziekenhuis in Utrecht is maandagavond na een ziekbed van enkele maanden over leden dr. F. A. de Graaff, particu lier secretaris van prins Bernhard. Dr. F. A. de Graaff, die comman deur in de huisorde van Oranje was, bereikte de leeftijd van 56 jaar. Enkele maanden geleden was dr. De Graaff betrokken bij een ver keersongeluk nabij Utrecht, Zijn auto vloog in de zogenaamde Tar- zanbocht tussen Rijksweg 12 en 22 over de kop. De verwondingen vie len nogal mee. doch na enige tijd moest dr. De Graaff opnieuw in het ziekenhuis worden opgenomen, waar hij zich onder behandeling stelde van prof. J. F. Nuboer. omdat an dere ziekteverschijnselen zich had den geopenbaard. Frans A. de Graaff werd 18 okto ber 1905 te Haarlem geboren. Hij stu deerde, na de h.b.s. te hebben bezocht, tot 1927 aan de Economische Hoge school te Rotterdam, waar hij drie jaar later promoveerde op een proefschrift over de verhouding tus sen de regering en het parlement. Hij aanvaardde een- betrekking bij een Amerikaans reclamebureau te Parijs, Vervolgens werd hü verkoop leider bü het Heinekens-concem, daarna directeur van Van Vollcn- hovens Brouwerij en ten slotte ge durende een jaar secretaris van het college van curatoren van de Econo mische Hogeschool. Hierop volgde op 1 november 1950 zijn benoeming tot se.cretaris van prins Bernhard. (Van onze parlementsredactie) Nog dit jaar zal bij de Tweede Kamer een wetsontwerp worden in gediend voor een algemene premie spaarregeling. Staatssecretaris drs. Schmeizer zal hiermee niet wachten tot de Sociaal Economische Raad zijn advies over deze materie heeft uitgebracht. De bewindsman is van mening, dat deze regeling, een belangrijk onderdeel van de maatregelen voor de bezitsvorming, in t geheel van "t op dit punt te voeren beleid niet ge mist kan worden. Staatssecretaris Schmeizer heelt indertijd het advies van de SER ge vraagd over bepaalde onderdelen van de regeling. De raad heeft zich ongevraagd daartoe niet bepaald doch ook de algemene aspecten van de regeling in zijn onderzoek be trokken. Blükbaar acht de bewinds man dit onderzoek, bij de huidige stand van zaken niet urgent. CALLANTSOOG (ANP) Het zevenjarig meisje Liesbeth Halm uit Vries is maandag te Callantsoog bij het baden in zee verdronken. Zü was met haar tienjarig broertje en zes jarig neefje in een diepe sleuf nabij het strandhoofd geraakt. De laatste twee kinderen konden door badgasten die een ketting vormden en een badman, de heer J. Habbe uit Alkmaar, met gevaar voor eigen leven gered worden. Het meisje werd door de stroom meege sleurd. Het stoffeüjk overschot is tot dusver nog niet gevonden. de Franse geldophaler, maar de Dus- seldorpse incasseerder kreeg argwaan en ging er üüngs vandoor. De andere banken voldeden de som. die gemiddeld 10.000 nieuwe Franse franks groot was. In Amster dam en Rotterdam betaalden Ne derlandse banken aan leden van de bende in totaal ongeveer ƒ50,000 uit. De Paryse Süreté Nationale heeft via Interpol aan de politie korpsen van de verschillende ste den medewerking gevraagd bü het opsporen van de leden van de ben de. Inmiddels is een functionaris van de Paryse Süreté in ons land gearriveerd, die eerst in Amster dam en daarna in Rotterdam met Nederlandse rechercheurs op on derzoek is uitgegaan. In feite zün de Nederlandse ban ken die het geld op de valse beta lingsopdrachten hebben verstrekt, niet gedupeerd. De schade is geheel voor de Parijse bank, die de uitge keerde sommen aan de buitenlandse banken zal vergoeden. Van Neder landse zijde Is daarom geen aangif te van oplichting bü de politie ge daan. In Dusseldorp Is één van de leden van de Franse bende op 19 juü bü zes banken geweest. Bü vier banken incasseerde hij in totaal bijna 40.000 DMaric. De Bank Poensgen betaalde hem DM 8260 uit, de Deutsche Bank DM 15.280, het Banfchaus Trrncaus DM 8260 en hert Bankhaus Wald- ihausen DM 7260. Ook de Commerz- bank en de Bank Gemernirteschaft hadden betalingsopdrachten, maar bü de eerste baïnk vertrouwde men een der handtekeningen op het for mulier niet, terwijl de tweede bank Parüs belde en ontdekte, dat men met een oplichter te doen had. Voor men de poötie had kunnen - waar schuwen was de Fransman verdwe nt-. Hü liet eeft Franse pas achter, die vermoedelijk gestolen en vervalst is. Op de pas stond de naam Jean- Claude Gacond. (Van onze weerkundige medewerker) De vicrdaagselopers in Nijmegen en Apeldoorn krijgen het morgen zwaarder. De thermometer is name lijk in opmars en morgen verwach ten wij, dat het kwik welbewust zal aansturen op waarden tussen 25 en 27 graden. De as van een hogedrukgebfeö van West-Schotland tottn .Duits land is Nederland nu weldra gepas seerd en daardoor belandt de wind tn de oost tot zuidoosthoek. Deze wijziging in de circulatie heeft tot gevolg, dat er nu eindelük ook voor het strand eens wat warmte beschik baar komt. Onder de beschermende vleugelen van het oostwaarts bewe gende luchtdrukmaxlmum duurt hei vriendelijke zomerweer met flink wat zonneschijn ook morgen voort. Een oceaandepressie toont belangstelling voor de Golf van Biscaje en dit kan leiden tot de ontwikkeling van een warme luchtstroming uit het zuid oosten. Deze kan ons naderhand be i-eiken. De onwrersactivlteit blijft voor eerst gering. Eventueel boven West- Frankrijk tot ontwikkeling komende buien trekken in eerste aanleg op Zuidwest-Engeland aan. Advertentie I.M. I Nuts is gevuld met vers ge brande hazelnoten en room- caramel. Het geheel overtrok ken met volle-melkchocola de. Een kostelijke versnape- ring. Nuts: een kvaliteits- produkt. Tiet is langzamerhand wel dui- delijk, dat mr. Van der Goes van Naters, lid van het Europese Parlement, en sommige leden van de Hoge Autoriteit zich over en. weer geweldig aan eikaar ergeren. Het antwoord dat de Hoge Auto riteit dezer dagen heeft gegeven op een reeks van schriftelijke vragen van mr. Van der Goes over de schrootaffaire, munt bepaald niet uit door beleefdheid. Het is meer gesteld in de trant van pom, pom, pom, daar is die man alweer en hij praat er maar op los. Hij wil niet eens begrijpen. Nu is de geprikkeldheid van de Hoge Autoriteit bij de beantwoor ding wel enigszins begrijpelijk, want de vragen van mr. Van der Goes waren bepaald ook niet erg welwillend gesteld. Zo enkele keren: Als dit en dit zo is, waar om hebt u het Parlement dan misleid? En: waarom hebt u die en die feiten jarenlang verzwe gen? Men kan om minder kwaad worden. Ziet men echter van al deze per soonlijke geraaktheden af, dan blijft toch nog wel iets over. En wel, dat mr. Van der Goes de nota van minister Beerman over de schrootaffaire nu eens heel pre cies gelegd heeft naast vroegere uitspraken en rapporten van de Hoge Autoriteit, en dat hij daar een reeks van verschillen en tegenspraken tussen 'Den Haag* en 'Luxemburg' uit gevist heeft. Beziet men het zo, dan blijkt, dat de antwoorden een aantal malen wel, maar niet altijd zakelijk be vredigend zijn. Verscheidene vraagtekens blijven staan, üovenal blijkt echter wel duide- lijk, dat er aanzienlijke ver schillen van opvatting en ook van wil om de schrootaffaire op te lossen, bestaan tussen de Hoge Autoriteit in Luxemburg en de Nederlandse justitie in Den Haag, Naar onze mening zou er daarom alle reden zijn voor een gezamen lijke poging van de Hoge Autori teit, het Europese Parlement en de Nederlandse Tweede en Eerste Kamer om de impasse in Den Haag te doorbreken. Want daar vitten de grootste knopen. TVfet begrijpelijke voldoening hebben de fabrikanten van het sigarettenmerk Lexington be kendgemaakt, dat deze sigaret volgens deskundige onderzoekin gen geen hoog, maar zelfs een uitgesproken laag teergehalte heeft. Het laagste van de door de deskundige onderzochte merken. Hoe de andere merken uit dit onderzoek zijn gekomen, delen de fabrikanten niet mee. Dat ligt niet op hun weg. Zi} zouden de indruk wekken, uit concurrentie zucht het hoger teergehalte van andere merken bekend te maken. En dat zou wellicht weer als een onrechtmatige daad kunnen wor den opgevat. TVTaar de consument is wel geïn- i,J- teresseerd in die cijfers. En het algemeen belang vergt een goede voorlichting van de consu ment. Het begrypelijk weglaten van de onderzoekresultaten voor zover die andere merken betroffen, in de Lexington-publikatie, toont weer aan. hoe noodzakelijk het is, dat door de consumenten het on derzoek naar de kwaliteit van produkten ter hand wordt geno men. Onderzoek van een zodani ge kwaliteit, dat de feitelijke resultaten onaantasbaar zijn. ür is in deze dagen een nieuwe Lj karakteristiek geboren: knok ken in Knokke. In deze Belgische badplaats is Nederland in de eer ste ronde knock-out gegaan op punten. Dat kan in "een songfesti val, want een songfestival is iets heel anders dan een boksring. Zes Nederlandse dames en heren die in hun dagelijks onderhoud voorzien door het zingen en spelen van liedjes over liefde en andere onderwerpen, zijn door vijftien andere dames en heren lichter, véél lichter bevonden dan hun Belgische collega's. Zó veel lichter, dat er schande van is gesproken, dat de jury van fraude is beticht en met een proces is gedreigd. T>e rel was dus compleet, wéér compleet. De rel is blijkbaar in Knokke hét succesnummer van het songfestival. Daarom moeten wij ons maar niet al te zeer in ons nationaal besef gekrenkt voelen door dit puntengescharrel. Het hoort er waarschijnlijk bij. Ten slotte hebben de miljoenenvoor het TV-kijkglas er zondagavond niets van gemerkt. Alles glom, iedereen glimlachte. De show ging door. De- bestuurder van een rood bruine bromfiets is zondagavond om streeks zes uur betrokken geweest bij een aanrijding onder Oegstgeest, waarbij een uit een auto stappende man zwaar lichamelijk letsel werd toegebracht-. De rijkspolitie te Oegst geest verzoekt de bromfietser zich te melden. (Van een onzer verslaggevers) In NIjbroek ln de gemeente Voorst bij Deventer is gistermiddag de 48- jarige mevrouw M. Brouwer-Legten- berg uit Hengelo in Twente, om bet leven gekomen als gevolg van een botsing tussen twee personenauto's. Het slachtoffer zat naast haar man in de auto, toen deze op het gevaar lijke kruispunt bij de tol geen voor rang verleende aan een van rechts komende auto. De heer Brouwer is in het zieken- huis te Deventer opgenomen. Zijn toestand is redelijk. Van de drie' kinderen van het echt paar zaten et' twee tn de auto. ZIJ hebben lichte verwondingen opgelo pen. De inzittenden van de ander* auto liepen geen letsel op.

Het Vrije volk | 1962 | | pagina 1