A uthentiek frega tsch ip in imponerende optocht Inbraak in horlogerie SVV en VFC meten eikaars krachten Inbraak in 10 kantoren zi|n in greep van vakbondswerk Goea nieuws uit kamp van Op markt en veiling HEBT UDE NIEUWE AP-JEUGD- SERIE AL BESTELD? Banden van vier auto's zijn doorgesneden Inbreker maakt zich een goed maal klaar Steen door ruit: Leescijfers Vader bekent mishandeling Uit Vlaardings politierapport Dodelijke val van zolder Wisselkoersen Wandelaars terug van Vierdaagse Meisje breekt pols V erkeerson gelukken Bewust HET VBUE VOLK DONDERDAG 26 JULI 1962 Z AAhERS Hu bestelfen 9,60 voordeel! AP-BGEKHANDEL Kekalveld 15 Amsterdam en vakbondsman als vele anderen, zouden we kun nen zeggen. Toch is dat niet helemaal waar. Het is Teunis Boulounois^ Paul Krugerstraat 9, Dor drecht, vierendertig jaar afdelingsbestuurder van de Grafische Bond. Iemand die zch in al die jaren ook zeer actief heeft betoond voor de idealen waarvoor hij strijdt. Zo actief dat men hem wel eens wat onstuimig vindt. Zo actief ook da hij zich „over de kop" werkte. Daarom staat de heer Boulounois voor het sinds al die jaren nu op non-actief. Vierendertig is gepn rond getal en dit aantal jaren vormt ook zeker geen jubileum. Niet temin stellen we hem aan u voor, waarbij dan misschien de enige reden is dat men hem nu eens thuis kan tref fen, Daar hebben we met hem gesproken. Heel veel ja ren was dat niet zo gemakkelijk. Het eerst ook groepeerden de typografen zich in een vakbond en omdat al gauw het overgrote deel van de werknemers in de typogra fische bedrijven georgani seerd was, kon hier reeds in 1921 het verplichte lidmaat schap worden ingevoerd. Notenkraker En daarom hebben we hier Teunis Boulounois eens aan het woord gelaten. Een vakbondsman als vele an deren, maar toch ook weer anders, zoals ze allemaal verschillen en hun eigenaar digheden hebben. Boulou nois doet het werk waar voor hij (te intensief in het verleden) leeft en dat hij lief heeft op zijn manier. Het verhaal van zijn leven is de geschiedenis van de vak bondsman, hoe je het ook bekijkt. Qwt hetgeen de heer Bou lounois doet en zegt vol ledig tot zijn recht te laten komen moeten we beginnen met zijn levensloop te ver halen. Belangrijk is het ech ter ook om nog eens voorop te stellen dat de Grafische Bedrijfsbond de oudste van de vakorganisaties die in het NVV samen zijn ge bracht nog steeds een bijzondere plaats inneemt onder de verschillende bon den. Het is de organisatie waarin zich al heel vroeg de werknemers in de drukke rijen verenigden, in een tijd, dat velen zich nog niet be wust waren van de grote veranderingen op sociaal gebied die er plaatsgrepen. Te jong Teunis Boulounois werkte toen al bij de Sliedrechtse drukkery Luyt. Terwyi de meeste van zijn collega's de vergadering bezochten waar de twee Dordtse vankbonds- mensen van de Grafische spraken en waar ook de Sliedrechtse afdeling werd opgericht, mocht rüj,de;;2aa] niet binnen. „Maar ik bleef voor de deuren heen en weer lopen, want naar het werk ging je vanzelfsprekend nietvertelt de vak- bondsbestöurder van nu. In zyn boekje kwam echter wel de datum 4 maart 1918 te staan. Hy heeft het nog, dat eerste bewijs van lidmaat schap, met alle zegeltjes erin geplakt. Als aanvulling van het pleinspel „Twintig eeuwen Schiedam presenteren zich. dat donderdag 13 september ter gelegen heid van het bezoek van koningin Juliana aan Schiedam zal worden opgevoerd, zal de mooiste optocht door Schiedam-Oost trekken die er hier ooit is gehouden. Het ziet er naar uit dat de stoet zo imponerend zal zijn dat het een waardige tegenhanger is van gigantische defilé's in het buiten land. Zo zal alleen al de vaart van de reconstructie van een authen tiek zeventiende eeuws fregatschip met drie masten en ra's met zeilen, met kanonnen, lantaarns en al wat er op en aan hoort met een lengte van twaalf meter en een hoogte van tien meter een verbluffende indruk maken. Vannacht tussen half twee en acht uur zyn op het Broersveld bij de Pas sage van drie personenauto's drie banden doorgesneden, terwijl van een auto alleen een voorband werd door gestoken. De eigenaars van de auto's zijn de rijschoolhouder A. K„ een Engelse toeriste, die hier logeerde, en de café houder G. G. J. op 't E. Van de vier de auto is de eigenaar nog niet be kend. Op het volkstuincomplex is in twee huisjes ingebroken. In een van de huisjes is ccn transistorradio verdwe nen. In het andere heeft de inbreker een uitgebreide maaltijd genoten. Bjj J. Z. was een ruitje ingedrukt. Via een luik onder het vloerkleed had men uit een keldertje een transistor radio ter waarde van 125 weggeno men. Bij J. B. was men binnenge drongen door het hangslot te vernie len. Er hadden wat aardappels ge legen. die door de Indringer (s) zijn geschild. Verder werden een blik spi nazie en een blik haringen in toma tensaus geledigd. Men nam als toetje koekjes en chocolaatjes. Engels pond Amerik. dollar Franse frank Belgische frank Zwitserse frank Zweedse troon Duitse mark Deense kroon Noorse kroon Canada Italiaanse lire 10.081 —10,08! 3,59,^— 3,59 M 73,351 -73,401 7,221 7,232 83.185 —83231 69,81 —69,86 90,111 -90,161 52,001 —53,054 50,301 —50,351 3231 3,331 57,901 —57,951 Speciaal ten gerieve van de chro nische patiënten In het Zonnehuis in de Boerhaavelaan zal de optocht voorbij deze inrichting trekken. Na net pleinspel vertrekt de op tocht tegen half een van de Swam- merdamslngel, richting Boerhaave laan. Tijdens het spel gaan telken male diverse onderdelen van het par- keerpiein Singel naar de richting Swammerdamsiagel, waar de stoet .zich by de Marconiweg opstelt. Voorop rijden de ridders en hof dames uit het gevolg van Vrouwe Aleid van Henegouwen, de stichteres van Schiedam. Dan volgt de recon structie van het authentieke Kanine- fatenhuis met een twintigtal Kanine- faten, dames en heren. Een Romeins officier te paard wordt gevolgd door twaalf legioensoldaten. De bevolking van een vijftiende- eeuws Schiedam met als groten: Kei zer Maximiliaan, Adriaan van Ma- thenesse en burgemeester Pieter Veenlant. Wat Kabeljauwen, rustige en nijvere poorters, een oproerige trommelslager van verrader Witten- horst, vissers en lakenwevers wan delen mee. Dan volgen de burgers uit de ze ventiende eeuw met als groten het pas gehuwde echtpaar Jan van Rie- beeck, stichter van Zuid-Afrika, de gezanten Cornells Haga en Willem Nieuwpoort, kwaadaardige Spanjolen en ruwe Geuzen. Er achter zeilt een authentiek oor logsschip van Tromp uit 1653. Daar achter speelt de CJV-Harmo- nie lustig de muziek uit de tjjd van de roemrijke tocht naar Chatham, toen de Schiedammer Eland du Bois in 1667 de eerste was die over de be kende ketting bij de Thames naar de Engelse vloot ging. Het gedistilleerd volgt het oude ver leden van Schiedam. Bekende per sonages van het begin van de twin tigste eeuw rijden in de toenmalige voertuigen. De bevrijding volgt, dan beelden vrolijk versierde tilburies met een lustig musicerende boerenkapel de nieuwe tijd voor Schiedam uit. Met de annexatie van Kethel volg de de grootse uitbreiding van Schie dam. Wat dit op industrieel terrein betekent zullen de Schiedamse be drijven uitbeelden en het is verheu gend dat deze bedrijven van de op tocht een imponerende stoet gaan maken. Uiteraard wandelt in dit ge deelte een muziekkorps mee. Zo is er aan de staart van de ko- lonne o.a. een torenhoge maquette van. een drijvend kraan-booreiland van Gusto, hoogte vier meter. Wilton toont maquettes van grote schepen en een scheepsmotor in wer king. Meer van dergelijke bijdragen zullen van deze stoet een festijn ma ken. Via de Boerhaavelaan gaat de. op tocht over de Singel naar het par- keerplein. s Avonds wordt een herha ling van het pleinspel zonder op tocht gehouden. Dan "volgt we! onder het licht van de schijnwerpers op het nieuwe 4 plein een grootse taptoe, waaraan alle muziekkorpsen mee werken. Hoewel de ruit van de horlogerie Suisse, Voorstraat 179, totaal ver nield was, 'werd er niets vermist na een inbraak, die hier in de afgelo- lopen nacht plaatsvond. Men wierp een in een doek gewikkelde steen door deze ruit. De politie werd hier voor omstreeks half twee gealar meerd. Dè eigenaar had de etalage de vorige dag gedeeltelijk leeggehaald. Men vermoedt echter dat de inbreker ook voortijdig is gestoord bij zijn werkzaamheden, doordat er reeds enkele bewoners wakker waren ten gevolge van het onweer. Er is in verband met deze inbraak enkele uren later reeds een arresta tie verricht. Zekerheid omtrent de schuld van de aangehoudene bestaat er echter nog niet. Kijk bfl d« Dan hoeft h niet lang te zoeken (Van een onzer verslaggevers) Gisteravond hebben een SVV- cn een VFC-combinatie een vriend schappelijke oefenwedstrijd gespeeld. Voor enkele honderden toe schouwers heeft SVy een kleine 32-ovcnvinning behaald. Bij rust was de stand 30 in het voordeel van de thuisclub, maar toen Van Leeuwen met een voetblessure het veld verliet en voor hem geen in valler binnen de lijnen verscheen, hetgeen .de Vlaardingers een of fensïef geopend, dat hem bijna op gelijke hoogte bracht met hun tegenstanders. Beide ploegen verschenen met sterk gewijzigde elftallen in 't veld. SVV had onder andere enkele jongere spelers van eigen kweek op gesteld, alsmede doelman Rademaker (GTB), rechtsbinnen Melis (Enka-Axnhcmt en Elligers (Wassenaar). VFC had Van Asselt (ADO), Smits (Fortuna) en Bannet (Hollandiaan) naast enkele jon geren opgesteld, onder wie stopperspil Van Beukelen, lialfspelers v. d. Zwan en H. v. d. Mark, Zaterdag vindt de feestelijke in tocht plaats van de 25 wandelaars van de wandelsportveienigmg Liber ty. die heben meegedaan aan de Apeldoornse vierdaagse. Zi! worden door de Vlaardingse drumband Li- berté ingehaald. Aankomst half vier op het station Vlaardingen-Oost. SCHIEDAM Op de kruising Schiedamseweg—Dr. Saueretraat gaf gisteravond de automobilist A. E, G. F. uit viaardingen geen voorrang aan een motorrijder, de student C. H. M. uit Delft. Deze kreeg een scheur- wondje aan de rechterpink. Beide voertuigen werden beschadigd. Bij de gemeentelijke openbare lees zaal en bibliotheek In Schiedam zijn in de maand juli 13.212 boeken uitge leend tegen 12.789 in het vorige jaar. Er werden 6506 romans (vorig jaar 5675) uitgeleend, 3.909 studieboeken (3.065) en 3.797 kinderboeken (4.049). Er waren eind juli 5.742 houders van leeskaarten (vorig jaar 5.359) en het boekenbezit bedroeg 63.112 (62.686). In de afgelopen nacht is in tien kantoren in de Vlaardingse Indus triepolder ingebroken. De buit was gering, maar de schade is, doordat de inbrekers vernielingen aanricht ten, vry aanzienlijk. Op het buitenterrein van het Col- pabad te Viaardingen is de 16-jarige Jose van TJ. gevallen. Zij brak daar bij een pols. Een hele reeks Vlaardingers en Maassluizenaars is gisteren voor de Schiedamse kantonrechter verschenen. Ze hadden de maximumsnelheid met bromfietsen of auto's overtreden cn kregen straffen, variërend van 15 tot 40. Een 22-jarige Schiedamse chauf feur J. S. had ccn hele Hist van dit «oort overtredingen on zijn naam. ï)e officier van Justitie, mr. J. van Moorsel. eiste tegen hem een boete van 100 of twintig dagen en in trekking van zijn rUbewyg voor drie maanden voorwaar del lik met een proeftyd van twee Jaar. De kantonrechter, mr. Cos. sloot zich bij de officier aan voor wat de voorwaardelijke ontzegging van de rijbevoegdheid betrof. Hij maakte van de boete 75. De bromfietser B. M„ die op ^de Rotterdamsedjjk te snel had gere den. had een schikking kunnen be talen Het strookje van de griffier vermeldde 15. De officier van Jus titie had daarmee geen genoegen willen nemen. Hij eiste 25 en be keek het strookje nauwkeurig. DONDERDAG Bioscopen: JUONOPOIJS: De brave soldaat Sehweljk. 2 en S uur. PASSAGE: Slue Hawaii, 2 en 8.15 uur Tentoonstellingen STEDELIJK Museum: Het menoe- lUk gezichtvan Europa. Oplande Statiezaal van Europa en Nleuw- Babylon, 10—17 uur. VRIJDAG Bioscopen: MONOPOLE: Parachutisten vaUen aan, 2. 7 en 0.15 uur. PASSAGE': Zoctwatermatruzen. 2 eu *8.15 uur. Ten toonstellingen Idem Apotheek*. Rembrandt, Rembrandtlaan 5. In de eerste helft werden af en toe aantrekkelijke aanvallen opgebouwd waarbjj vlagen van goed spel werden vertoond. Maar over het algemeen genomen werd onder de druk van de benauwde atmosfeer betrekkelijk rus tig gespeeld. VFC speelde enthousiast en onbe vangen, terwijl SVV met iets gede- gener spel trachtte het heft in han den te krygen. Geen van beide ploe gen wist een bepaald overwicht te veroveren. Toch wist SVV een regelmatige voorsprong op te bouwen, waarbij Elligers toonde over een hard schot en. een zuiver koptechniek te be schikken. Kaak was eveneens bijzon der actief, waarbij hij nogal eens zijn directe tegenstander Van Beu kelen te snel af was. Dat de Schiedammers een ruime voorsprong wisten te nemen was voornamelijk te danken aan het af straffen rail verdedigingsfouten. Na tien minuten spelen werd een door loopbal van Slavenburg door Van Beukelen verkeerd beoordeeld en Kaak kreeg een vry veld. Beheerst omspeelde hö doelman Meier (I0). Even daarna sprong Elligers wat onbesuisd in op Meier, maar alles liep goed af. Aan de andere kant hadden v. d. Windt en Smits een en kele keer verschil van mening, maar de stemming bleef sportief. Na 25 minuten was het Elligers, die hoog opspringend een voorzet van Kaak met een kopbal tot een treffer om boog. Doelman Meier kwam enkele centimeters te kort om de voorzet te onderscheppen. Ten slotte was het opnieuw Elli gers, die voor de 3—o-rust stand zorgde. De voorsprong' had nog gro ter kunnen zijn voor de gastheren, maar twee doelpunten werden wegens buitenspel afgekeurd. Na de hervatting was de kracht uit het spel van SVV verdwenen en kon VFC in de aanval komen. Voorlopig Vervolgens bekende de verdach te vlot. dat het strookje ook een bedrag van f 25 had vermeld, maar dat hij dat met ballpoint in t 15 had veranderd, omdat hy ■f 35 wel een beetje veel vond. Met een lichte hersenschudding moest gisteravond ook de 3-jarige .Een heel eigen manier van boek-vvolter B. Jager naar Dijkzigt, nadat (Van een onzer verslaggevers) Doordat hij plotseling moest rem men voor een overstekende hond ging gisteravond de 26-jarige elektri cien F. Pichel van.de Nyenburg op Rijksweg 3 aan het slipper. zijn scooter. Hij viel en moes* een hoofdwond en vermoede;- oen hersenschudding in he ;igt- ziekenhuis opgenomen *.-. zonder veel succes, want de voor hoede was te weinig geraffineerd om de rustig spelende Van Kampen een seconde uit evenwicht te brengen. Maar toen Van Leeuwen met een blessure het veld had verlaten en de Vlaardingers een numerieke meer» derheid kregen, maakten zij meer ge bruik van de hun geboden vrijheid. Smits met een kopbal uit een voor zet van Harry van Rees en Harry v. Rees zelf, waarby doelman Radema ker niet geheel vrijuit ging, redu ceerden de achterstand tot 32. Na deze twee treffers heeft de bezoeken de club verscheidene kansen gekre gen om naast zyn tegenstander te komen, maar in de 32-stand kwam geen verandering meer. Hoewel het een weinig grootse wedstrijd was, hebben de aanwezigen kunnen zien dat beide ploegen enkele veelbelovende krachten.,hadden.,De uitslag was. dan"ook.in\ïèitë "niet' zo belangrijk. houden." vond mi. Van Moorsel Ook mr. Cos bleef bij 25. Een Sohiedamse moeder hoorde hoorde een boete van 1 75 tegen zich eisen en 3 dagen hechtenis voor- waardelilk met een proeftijd van twee jaar. ZU had naar dochtertje meer malen van school thuisgehouden. Het meisje was ln het afgelopen jaar in vijf maanden niet naar school geweest. De kantonrechter veroordeelde haar moeder tot drie dagen voorwaardelijk, proeftijd twee Jaar en een boete van 50. De automoolllst M. heeft op de Van Hogendorplaan in grote haast een politieauto aan de rechterzijde willen passeren, terwij! deze stil stond om verkeer van rechts voor rang te geven. Een automobilist die van rechts kwa.ru kon M. maar nauwelijks ont wijken. Hij werd veroordeeld tot een boete van f 2S of vijf dagen. De eis luidde f 30 of zes dagen. De chauffeur T. was met een RET-bus opgetrokken in de Lange Kerkstraat, terwijl hij door de Vlaardingse automobilist W. M. wera. gepasseerd. M. zei, dat de bus hem zodanig had gehinderd, dat hij testen een andere auto was gereden. Volgens de buschauffeur echter was hij onmiddellijk gestopt, toen de automobilist claxonneerde! HU was inderdaad opgetrokken had de auto ruet gezien, maar kon deze zekeynir. hebben gehinderd. Wegens gebrek aan oewUs eiste de officier vrUspraak tegen de bus chauffeur. De kantonrechter sloot rich hierbij aan. hij dichtbij zijn ouderlijke woning aan de West-Varkenoordscweg was aangereden door een fietser. De kleuter liep plotseling de rijweg op. ln het Huis van Bewaring te .Rot terdam heeft dinsdag de 26-jarige bouwvakarbeider B. A. H. bekend, dat hij begin juli zijn kind van ze ven weken heeft mishandeld. De man is, zoals wij destijds meld den aan het begin van deze maand gearresteerd en voor de officier van Justitie geleid. Dat gebeurde, nadat de politie te weten was gekomen, dat de zeven weken oude baby ernstig gewond was. De verwondingen leken toen al het gevolg té zijn van mis handeling. Het baby'tje had ernstige kwetsu ren aan het hoofd en beide oogjes waren zwaar beschadigd. Eén ervan moest worden verwijderd, in het an dere zou het kind op zijn best nog enig licht behouden. H. was vroeger al eens verdacht van mishandeling van een kind uit zijn eerste huwelijk. Er kon toen niets worden bewezen en .de man werd daarop op vrije voeten gesteld. De tweede vrouw van H. moeder van de nu mishandelde baby,'heelt bij de politie aanvankelijk verklaard niet te weten waardoor de verwon dingen van haar kind waren ont staan. Op* de Holy weg kwam een auto, oestuurd door R. S. uit Viaardingen, tijdens het inhalen in botsing met dé Vlaardingse bromfietser J. S. K. Deze viel en liep ontvellingen aan ge laat, handen en benen op. Op het kruispunt Sweelinckstraat- Bachstraat kwamen twee bromfiet sers met elkaar in botsing, doordat een hunner geen voorrang verleende. Er ontstond '"-hte schade. werkloos spande hij zich ook in Hoe het toch komt dat de Gra fische de eerste bond was? „Als zetter kon je lezen,, uiter aard, maar Je moest het ook on-* derhouden en je kennis* breidde zich uit bij Het werk? De typo grafen waren de eersten- die re- gelmatig alleswat er werd ge schreven onder ogen kregen. Daardoor reageerden ze bewust op alles wat er san onrecht in de wereld was." meent Boulounois. De typograaf werd als het ware met de neus op de feiten gedrukt. ,Je hebt overal je werk aan,'* zegt Boulounois, als hij vertelt van de moeilijkheden die er in zoveel jaren vakbondsactiviteiten zijn gerezen en opgelost. Hij werd namelijk ook gekozen als vertrou wensman van de bond in Dordt en moest in zijn functie van secretaris in dit bemiddelende in- stituut vele malen optreden als de pleitbezorger van de in de hoek gedrongen werknemer. De Gra fische Bedrijfsbonö heeft zijn eigen ontslagrecht. Maar ik heb de hele c.a.o. In mijn hoofd," ver klaart hij niet zonder enige trots. Zevenendertig jaar werkt Bou lounois nu bij drukkerij Stolk in de Voorstraat. Vroeger was dat Ruitenbeek en die naam droeg het bedrijf In de crisistijd toen Boulounois er zijn werk enige tijd moest onderbreken. Hoewel zelf die jaren in voor de leden van de bond. TJet was in die vooroorlogse ja- ren dat Boulounios met veie 'anderen iedere .zaterdag deNo tenkraker, bijlage van Het Vclkf spelde, en daar inspratie uit 'putte, voor steeds meer Werk. Van die tijdschriften heeft hij nog zulke {hand een meter boven de vloerstapels op de zolder liggen. Ieder jaar in de schoonmaaktijd doen ze zijn vrouw vragen: ,Mag die rommel nu nog niet weg?" Teunis Boulounois vindt het echter veel te interessant zich nog eens te verdiepen in de tij den dat er ook te strijden viel, op papier en met de daad, en om die herinneringen ook in tastbare vorm nog eens weer boven te la ten komen. Hij weet dat het nooit meer zo zal worden' als in die ja ren, „gelukkig niet", maar dat er nog steeds strijd moet worden ge leverd is voor hem een zekerheid. De jonge Teunis Boulotmios wis veertien jaar. De Eerste Wereld oorlog was een jaar geleden uit gebroken, want Boulounios is van het jaar 1901. Als zoon van een Sliedrechtse baggeraar, opgevoed in een christelijk milieu, kreeg hij het moeilijk in het baggerdorp, toen hy in die jaren hiup werd van de bezorger van Het Volk, de onderwyzer Roetman. Nog kwalijker nam men het hem daar, dat hy met zijn zestiende lid werd van de oude SDAF. „Eigenlijk moest je daar achttien voor zyn, maar ik stond nu eenmaal Inge- schreven," vertelt hij. Te jong was hij ook voor de vak- J bond, tenminste om by de vér- gaderingen te zyn. Dat was een zaak van volwassen, meestal wel bedachtzame lieden. In Sliedrecht J bestond aanvankeiyk nog geen J organisatie, tot in 1918 Sanders en De Munter uit Dordrecht met de Fop Smit naar Sliedrecht to- gen om er hun ideeën te ver- kondigen. Beide mannen zhn la- J ter wethouder voor de 8DAP 2 geworden in de Merwestad. De baas was er eenvan de Vrijheidsbond en Teunis' moeder vreesde wel eens dat haar zoon zyn congé zou krygen. Dat ging echter nog steeds goed. Om te to nen hoeveel de wereld wel anders is gaan denken verhaalt Bou lounios nog het een en ander uit die Sliedrechtse tyd. Ook zyn echtgenote kan erover meepraten, want zy was eveneens uit een ge zin van baggeraars. „Als vader drie jaar was weggeweest en hij kwam weer thuis huilden we. Dan zelden de kinderen: „Wie is die man?", herinnert zy zich. By dit harde werk waren de verdiensten voor de baggeraars gering. Teunis Boulounios voelde het onrecht da't hierin stak en kwam zo tot daden waarvoor men hem met vreemde ogen aankeek. Hij Werd al spoedig afdelingsbè- stuurder, een jaar voor hy naar Dordrecht verhuisde. Eerst com missaris, daarna tweede penning meester, Ten slotte werd hy eerste penningmeester en dat is hü nu nog in de Dordtse afdeling. Darryl F. Stamick is woensdag gekozen tot president van de .Twen tieth Century Fox Film Corporation', zyn voorganger was Spyros P. Skou- ras. De republiek' Tsjaad zal 3 augustus het §8ste lid van de internationale organisatie voor de burgerluchtvaart (ICAO) worden. Uit het kamp van de vereniging Het Singelkwartlcr in de boerderij ..Welgelegen" ln Voorthuizen kregen w(j een kampbrief van de volgende inhoud. „De bagage-auto, die zaterdag morgen om negen uur uit Schiedam wegreed met de heren Van Hagen enWolthuis, was hier om half twaalf. We waren al een eind op weg met lossen toen om 12 uur een extra bus arriveerde met de dames en heren van de keuken en enkele lei ders en leidsters. In deze bus zaten ook al veertien kinderen. Om drie uur, toen de autobussen met de anderen kinderen aankwamen was het kamp compleet. Ieder kind zocht zich een goed slaapplaatsje. Kusje, broertjes, vriendjes, vriendin netjes, kregen de gelegenheid naast eikaar te liggen. Het kampc-ercen tnun bestaat uit een forse boerderij en dé kinderen slaper: op strozakken. Ze liggen prfnsheeriyk en dat blijkt wel uit de nachten, die in dit kamp lang durenl Met het hysen van de verenigings- vlag is het kamp om zes uur ge opend. Heieen Kosten en Frans v. d. Berg verrichtten die plechtigheid. Daarna maakte men een wande ling ln de omgeving en de dag werd besloten met de vertoning van een paar leuke filmpjes. De slaap kwam natuuriUk niet direct, maar dat hoort er nu eenmaal by. De zondagmorgen begon met een korte wandeling, 's Middags was er in. het kamp het nodige te doen. Het weer is goéd. de stemming uitste kend én het kamp prachtig. De beste groeten van ons allemaal. Oom Joop". Coöp, tuinbouwveiling Barendsrecht en Omstreken G.A., 25 juli. Andij vie 1626, aanvoer 18.000 kg; bloem kool 6 36—44, 8 25—34. 10 19—24. aanvoer 95.000 stuks; sla 1 47 2 3,505, aanvoer 50.000 stuks; staandglaskomk. 75-op 1316, 69-74 11—13, 50-59 10—U, 40-40 10. aan voer 35.000 stuks; selderij 57, aan voer 4000 bos; peterselie 3—6, aan voer 5000 bos; tuinbonen 1115, aanvoer 12.000 kg; stoksny banen I,301,60, aanvoer 1000 kg; kroten 15—18, aanvoer 25.000 kg; rodekool A 1418, aanvoer 15.000 kg; sav.- kool geel 2227, aanvoer 5000 kg; spitskool 1013. aanvoer 8000 kg; tomaten A 2,80—3.10, B 2,70—3,20, C 2.003,50, aanvoer 800 bokjes; uien 2429. aanvoer 8000 kg; eerstelingen 19—24. doré 26—32, aanvoer 30.000 kg. Jucunda zander dop 8397. aan voer 84.000 kst. ZWIJNDRECHT, woensdag 25 juli Andijvie 17-25 kg, 9,000 kg; Spina zie 43; Postelein 38-55; Kroten 6-17, II.000; Waspeen 19-24» 4.500: Rode kool 5,50-16, 5.000; Sav. kool 20-23; Spitskool 9-11, 5.000; Uien 22-26, 6.000; Aardappelen 19-25, 17.000; Tuinbonen 9-13, 7.500; Stambonen 170-190, 2.500; Stamsnybonen 80-90; Staaksnybonen 120-140, 2.500; Rabar ber 9-16; Rodebes 75-97; Zwartebes 149-178; Kruisbes 72-79: Aardbeien 123-180 2.800; Pruimen 180; Toma ten A 2,50-3,20 p bak, B 2,60-3,30, C 2,20-2,70, CC 1,80: Sla A 3,50-5.20 st, 45.000 st; Bloemkool AA 31-40, A 2g~ 34, B 18-24, C 11-15, 50.000; Perziken 10-25; Kortlk. 75 10-15, 60 10-12, 50 10-11, 40 10, 160.000, krom 10-13 kg, 13.000 kg; Meloenen 120-140 st; Sel- dery 2-4 bos, 3.00 bos; Peterselie 3-5; Bospeen 21-24, 3.000; Boskroten 2-7, BOSKOOP Bloemen. 25 juli. Grootbloemige rozen per 20 stuks: New Yorker 1,10—4,20, White But terfly 2,40—2 60, Pink Sensation 2,20 —2,60, Pechitold 1,00—1,40. Mardy Grasz 1,00—1,20. Butterfly 1,00—1,20, Duisburg 701,40, Better Times 1,10, Mad. Offmann 1,101,30, Roseten- dla 5060, Gem. soorten 3350. Babyrozen per 10 takken; Fire King 1,10—1,80. High Light 1,40— 1,10 Nymph 1,60—2,40, Valeta 80— 1,40, Marian 7C—1,00, Aria 70—85, Juweeltjes 951,10, Sweetheart 75 85, Else Foulsen 4565, Carol 3560, Gem, soorten 30—50. Diversen per bos; Alsbroemeria 63, Clematis Durandd 70—1,60, Li&fcris 5465. Spirae&bloemen rose 36, idem rood 26. idem donkerrose 18—21, Enkele Margrieten 58, Lathyrus- bloemen 7—12 Anjers 20—75. VENLO De 54-jarige J. Cup uit Kessel is woensdagavond van de zolder in zyn woning op een beton nen vloer gevallen. Hy werd overge bracht naar het ziekenhuis te Venlo, waar hy spoedig na aankomst is overleden. Het slachtoffer laat vrouw en zeven kinderen achter.

Het Vrije volk | 1962 | | pagina 2