Eis 1 mis voor met Nieuwe vondsten in vroegere Romeinse legioen msmsmm :e verrassing duik - maar geen paniek Hoogovens inkomsten 59 voor bestolene ervan wist Hei Vrije Vblk Begrafenis van dr. De Graaff opruiming Rode-hondvirus geïsoleerd Codeercentrum te Roermond wm Politiesalarissen P end elarbei d ers beroven collega Anders dan andere Eijstcusi Steunpilaar opruiming Sow j el-ambassadeur terug in opruiming WE" HET VRIJE VOLK VRIJDAG 27 JULI 1962 PAGINA 3 1/2 friet 't beroemde. bhuwe Mcroïiite filter V uur steen BANDEN Geen paniek S mm. 'Geweldige job VERVOLG VAN PAG. 1 schuimrubber matrassen tweepersoons 120 x 190 cm 129,50 130x190cm 445:- 140 x190 cm 465r- ter raeülera 20 stuks 30 cent ,TeSen de 36-jarige schilder W. K. heeft de officier van Justitie bij de rechtbank in Rotterdam donderdagmiddag een gevan- gemsstraf van een jaar en zes maanden met aftrek van voorarrest geei.st wegwis een poging tot het toebrengen van zwaar lichamelijk letsel aan de twintigjarige havenarbeider W. F. Advertentie I.M. t O R 11, t A 8 V - NEW VORK (Van een onzer verslaggevers) Onder grote belangstelling van en kele honderden aanwezigen is van morgen het stoffelijk overschot ter aarde besteld van de particulier se cretaris van prins Bemhard, dr. F. A. de Graaff uit Heemstede. De teraardebestelling geschiedde op de algemene begraafplaats eaan d Bergweg te Bloemendaal, waar bij het graf slechts werd gesproken door een studievriend van de overledene, de heer W. A. Fischer, en de her vormd predikant, dr. J. H. Stelma, beiden uit Bloemendaal. De groeve was omringd door enige tientallen bloemstukken en kransen, waaronder een. krans van witte anjers en. paarse lathyrus van Koningin en Prins en bovendien nog een krans van anjers van prins Bernhard persoonlijk. Tot de aanwezigen behoorden na mens het koninklijk huis de particu lier secretaris van de Koningin mr. J. van der Hoeven en de adjudant van prins Bernhard, luitenant-kolo nel C. C. GeerEsërna, Voorts waren aanwezig.'de> .commissaris der Ko ningin, in de provincie Noord-Hol land, dr. M. J. Prinsen, vele leden, van de fiofhoiidiiig, burgemeester' mr. G. E. van Walsum van Botter dam, de particulier secretaresse van prinses Wllhelmina, mej. mr. J. C. M. M. Geldens, de oud-chef van het koninklijk huis, de oud-vice-admi- raal N. A. Rost van Tonningen en vele andere autoriteiten. De zoon van de overledene, de heer W. P. TJ. de Graaff, sprak na afloop woorden van dank. K. woonde met zijn gezin op enige kamers van een woning aan de Crooswyksestraat. In dezelfde wo ning hadden ook enige andere fami lies en aileenwonenden kamers ge huurd. Reeds enige tijd was de ver standhouding tussen K. en de andere bewoners bijzonder slecht. Het was al eens een paar maal tot een uit barsting gekomen en vechtpartijen tussen de mannelijke bewoners kwa men veel voor. K. stond daarbij bekend ais een opvliegend man. En zr kon het ge beuren, dat K., toen h(j op 7 april 's middags om twaalf uur thuis kwam, zoals hij zelf zegt, F. met een stuk hout in de hand voor zich vond. Hij voelde zich zo bedreigd, nog steeds volgens ve'rdachtes verklaring, dat hy zijn kamer binnen rende en met een bijl terugkwam. F. had zich inmiddels in zijn eigen appartemen ten teruggetrokken, samen met an dere huisgenoten. K. forceerde daar op de deur met zijn bijl en maakte een hakkende beweging naar F., die de slag echter wist te ontwijken. De officier van Justitie achtte po ging tot zware mishandeling bewe zen, maar vroeg de rechtbank de zaak terug te verwijzen naar de rechter van instructie om over verdachte een psychiatrisch rapport te laten uit brengen en hem onder observatie te stellen. De rechtbank achtte hiervoor ech ter geen termen aanwezig. Mr. Van Buuren zei in zijn aan vullend requisitoir de bedoeling gehad te hebben tegen verdachte terbe schikkingstelling te eisen. Nu requi- reerde hij tegen K. een gevangenis straf .van één jaar en zes maanden met aftrek. De raadsvrouwe, mevrouw H, M. de Kat-Bresser, achtte het haar client ten laste gelegde feit niet wet tig en overtuigend bewezen in ver band met tegenstrijdige getuigenver klaringen en vroeg derhaive vrij spraak. De rechtbank zal in deze zaak over veertien dagen uitspraak doen. Advertentie LM. Laat anderen tien gulden of nog meer betalen voor eèn Na tron weekend shirt. Onze klan ten weten uit hun gulden te halen, wat er in zit. Voor hen geen weekend-shirts van 9.95 (de notmale serieprijs). Neen, morgen begint er voor hen een speciale verkoop van deze No-lron weekend-shirts. zowel open als gesloten te dragen. Een passend overhemd voor overdag... een sportief hemd voor vacantie of weekends, nu voor nog géén zes gulden. (Van een onzer verslaggevers) Naar de Rijksdienst voor het Oudheidkundig Bodemonderzoek in Amers foort meedeelt, worden de opgravingen op bet terrein van de voormalige legerplaats van het tiendè Romeinse legioen voortgezet. Daarbij zijn thans sporen van houten gebouwen duidelijk zichtbaar geworden. iron Zaterdagmorgen om 9 uur be gint de verkoop van deze No- lron weekend-shirts, eén pracht kwaliteit in een grote hoeveel heid dessins en kleuren,, en aile. courante maten, voor. De minister van Landbouw en Visserij heeft de heer P. Wiersema, administrateur bij zijn ministerie, met ingang van 1 september belast met de taak van voedselcommissa- ris voor de provincie Groningen. De heer Wiersma volgt de heer J. L. van Hasselt op, die is benoemd tot lid van Gedeputeerde Staten van Groningen. Advertentie I Nd WASHINGTON (AP) De Ame rikaanse dienst voor de volksgezond- heid heeft het virus gevonden, dat rode hond veroorzaakt. Het virus is geïsoleerd door dr. John L. Sever en dr. Gilbert M. Chiff van het nationale instituut voor neurologische ziekten en blindheid. Een studie van het virus heeft aan getoond dat het weerstand biedt aan een aantal antibiotica. Gehoopt wordt, dat de ontdekking van het virus zal leiden tot een doeltreffende vaccinatieprogramma. „.fgJTTERDAlf VS CENTRUM:*Schieiba'aristfaat 7*- T«f.l'l2Ï&' ZUID: Korte Hilicstraet 2-4-6 - Tel. 17 39 69 I W£ST:afd.TRÜCK-SER.VICE,Bertcrwe2 11 Spaatuepolder- Tel.6 58 231 SOMEREN. By het onderzoek van een urnenveld op het Philips- kampeerterrein stiet men indertijd op twee paren palen, die deel sche nen uit te maken van een krans van paarsgewijs geplaatste palen rond een grafheuvel. Daar binnenkort de tumulus door het graafwerk ten behoeve van een nieuw rodekruisgebouw zou word en verstoord, stelden de eigenaressen de ROB in de gelegenheid een onder zoek te doen. De lage, uit plaggen opgebouwdeheuvel bleek Inderdaad door een paarsgewijze gestelde paal- krans omringd te zijn. Tegen de ver wachtingen in vond men in het cen trum twee urnen van het Harpsted- ter type. Een daarvan is naar alle waarschijnlijkheid de primaire bij zetting. Een groep palen kan als twee dodenhuisjes geïnterpreteerd worden. AAKDENBÜRG. Bij het opgra- vingswerk In de omgeving van de oude Vlasmarktz|jn enige honder den stuks vuursteen gevonden in liet pleistocene dekzand. Het betreft hier voor het meren deel afslagstukken, maar ook fraai bewerkte, gave dubbele spitsen met oppervlakteretouche, krabbers, mes jes enz. datering ca. 5500 v. Chr. Voorts zijn op de oude Vlasmarkt in het Romeinse niveau enige laat eer- ste-eeuwse Zuidgallische terra si- gillatascherven te voorschijn geko men. Dit zijn tot nu toe de vroegste vondsten uit de Romeinse tijd in Aardenburg, afgezien van een ge halveerde munt van voor 20 na Chr., welke 'ten zuiden van de St.-Bavo is gevonden. Vermeldens waard is voorts de vondst van twee nerovingische scherven. STEIN. 100200 m oostelijk van het terrein, waar de opgravingen werd aangevangen, is het onderzoek voortgezet. Daarbij bleek, dat de rand van de bandceramische neder zetting bereikt is. De plattegronden van drie huizen werden aangetroffen, twee daarvan zijn van uitzonderlijke afmetingen en constructie. Een nieuw verschijnsel is een palenrif. welke op korte afstand evenwijdig aan de lange wanden van een der huizen loopt. Talrijkebrandsporen in de platte grond geven reden tot de veronder stelling, dat het betreffende huis door brand verwoest is. Voorts werden aangetroffen kuilen en crematies uit de ijzertijd, uit welke periode even eens vondsten werden gedaan op het terrein, waar het onderzoek is aan gevangen. Advertentie I.M. Wij gaan door met déze Oprui ming in al onze afdelingen, ook in de afdeling langharige vloer kleedjes. Horgen begint de verkoop van 100% zuiver wollen kleedjes, mee antisllp rug. normale prijs 8.95 voor nog géén vijf gulden. Zaterdagmorgen om 9 uur be gint de verkoop van deze langha rige zuiver wollen vloerkleedjes, in 6 prachtige kleuren, als blauw, geel, grijs, rood, bleu en lindegroen, 50 x 80 cm. voor (Van een onzer verslaggevers) Op het terrein aan de Spooriaan Noord en de Maria Theresialaan te Roermond zal begin - september een codeercentrum van de postcheque- en girodienst worden geopend. Dit centrum wordt bet tweede in ons land. Enige tijd geleden werd tn Utrecht al een dergelijk centrum in gebruik genomen en het ligt in de bedoeling over afzienbare tijd ook in Zwolle en Breda dergelijke codeer centra te vestigen. De werkzaamheden, die hier wor den verricht, bestaan uit het coderen van de stortingskaarten, cüe afkom stig zijn van de postmrichttngen in de wijde omgeving. De kaarten wor den verder afgewerkt op het cenraaJ girokantoor te Arnhem. Deze decentralisatie van de dienst heeft onder meer tot gevolg, dat de vraag naar de nodige arbeidskrach ten eveneens wordt gedecentraliseerd en niet tot Arnhem en omgeving beperkt blijft. Op deze manier hoopt de dienst voldoende werkneemsters te kunnen aantrekken. Dat de keuze in het zuid-oosten op Roermond is gevallen, komt dan ook omdat men verwacht in deze stad en omgeving de ongeveer ze ventig benodigde arbeidskrachten, die op het codeercentrum een dag taak kunnen vinden, te kunnen aan trekken. De eerste wervingsresulta ten voor het bedrijf zijn in elk geval gunstig. PARIJS (AP) Sergei Winogra- dow, de Sowjet-ambassadeur in Frankryk, is na een afwezigheid van vier maanden op zyn post terug gekeerd. In maart riep Frankrijk zijn am bassadeur te Moskou terug en ver zocht de Sowjet-Uhie hetzelfde te doen met haar ambassadeur in Pa rijs. De reden was, dat de Sowjet- Unie Algerië erkende als onafhan kelijke natie onmiddellijk na de on dertekening van de akkoorden van Evlan. Advertentie HOOW-AGENT - RUa .U.1U6SS '(Vervolg van voorpagina) moet zijn veroorzaakt toen wij met het hoofd tegen het dak sloegen. Max Karl Feiden, een 50-ja- De kinderen schreeuwden> de vol. nge journalist Uit het Roerge- wassenen leken verlamd van schrik, bied, op weg naar Cape Cana- Een stewardess vloog over twee stoe- lM1 heen en viel naast de eveneens ver al, vertelde het volgende over grond gevlogen purser. Bei- relaas: den bleven bewusteloos op de grond liggen 'Er zaten 62 passagiers in de D oerstP.klas-nassairiers dio toe economie class en vijf in de eerste. „f h!-5r', Ik schat het aantal kinderen op vijf- 1'tfn iwfni, Hen. Wij hadden de landing sriemen Sti®' iit wFi nog niet vast. Plotseling werden wij w" begrepen pas na enige tijd wat uit onze zitplaatsen gesmeten. Ik er was gebeurd. hoorde een hevige klap. maar die Op vele plaatsen waren de baga- de gerekken kromgebogen door kracht waarmee de passagiers er tegenaan werden gesmeten. Lucht- kokertjes waren afgebroken, stoelleu ningen verwrongen. Op mijn plaats stroomde er water de cabine binnen, waarschijnlijk uit een tank die door de schok overliep.' Havilland Beaver van de Koninklijke Luchtmacht, met hetzelfde type toestel Javtm ie Boeing 707 van de Pan American World Airways bijna in botsing. Kier staat het vlieg/Mg veilig aan de grond op Schiphol, alleen het binnen werk is beschadigd, voor reparatie zal het leeg naar Londen of New York ■worden gevlogen. mm ■/.->■ De heer Feiden. die ook vol lof was over de houding van de beman ning. moest zich voor borstverwon dingen in liet Wilhelmina Gasthuis laten behandelen. 'De kinderen schreeuwdenmaar er was geen paniek. De piloot en de andere leden van de creio waren geweldig', zr' ons een met verlof gaande Amerikaanse militair uit Ber lijn. 'Wij hebben geen ander vliegtuig gezien, want wij waren in de wolken'. De Boeing bevatte tal van andere verlofgangers, ook uit plaatsen buiten Duitsland. 'Ken geweldige job van de vlieger' zei ons nog de heer R. C. Hellwig. employé van een chemisch bedrijf in St. Louis, en zo was ongeveer de reactie van alle passagiers, die wij spraken. Behalve uit de genoemde piloten bestond de bemanning uit de boord werktuigkundige B. Lamontagne, de purser J. S. Garcia en de vier ste wardessen A. Tweedley, M. Okon. M. Gillett (die naar het W,G. werd ge bracht) en G. Schirau. Het van binnen beschadigde straal vliegtuig zal leeg naar Londen of New York worden gevlogen om her steld te worden. Captain Magenis, gevraagd naar de verklaring van het feit. dat de passagiers tegen het plafond vlogen, zei hierover nog: 'Ik trok de machine op. maar dat betekent nog niet dat wij toen ste gen. Wij waren immer* al dalende. Na het optrekken kwamen wij hori- j zontaal en zo hield !k de machine. Aan het eind van de correctie volgt er dan een schok, waardoor de pas- sagiers uit hun stoelen kunnen schie ten. Bij de vliegers kan dit niet. want «ij zitten altijd in d* riemen." De nieuwe maximum maandsalaris sen. met inbegrip van de toeslagen, maar exclusief de AOW- en de huur- compensatie. zijn als volgt vastge steld'. Tussen haakjes'zijn de bedra gen vermeld, die op I januari 1962 golden, zonder de overgangstoelage, die in afwachting van de salarisher ziening werd gegeven. wacht- (Van een onzer verslaggevers) Drie in Rotterdam werkende Eind- hovenarert hebben donderdagavond in de Maasstad een coiiega-pendel- arbeider uit de lichtstad beroofd van een portemonnee met ƒ55, De vier mannen hadden de trein naar huis gemist en besloten daarop om in Rotterdam hun dorst te gaan lessen. Slechts één van hen had geld en de drie anderen besloten geza menlijk om hem dat afte nemen. Dat gebeurde op de LY.ssaukade. De beroofde sloeg aiarm. de po litie was gauw ter plaatse, ging ach ter de berovers aan en haalde ze uit de tram, waarin zij juist waren ge stapt. De portemonnee hadden ,ze niet meer bij rich die werd later teruggevonden in een rioolput aan de Nassauhaven. De drie berovers waren de 30-jarige schilder M. J. P. V., de 46-jarige be tonwerker J. v. V. eh de 25-jarige schilder J. A. G. en wachtmeester le klasse rijkspoli tie: 663.60 5531. Brigadier gemeen tepolitie en opperwachtmeester rijks politie: ƒ744.69 i,'604). Adjudant bij gemeente- en rijkspolitie: ƒ860.05 (ƒ672). Voor deze laatste rang wordt het nieuwe maximum bereikt op 1 Januari 1964. Een soortgelijke regeling is getrof fen voor de bijzondere ambtenaren van de rijkspolitie, zoals de rijks rechercheurs. De. agenten en de wachtmeesters zullen in het algemeen reeds na vier jaar worden bevorderd tot hoofd agent, respectievelijk wachtmeester le klasse.. Tot nu toe gebeurde dit na negen jaar. Verder zullen de salarissen in de lagere rangen van het hogere per soneel (boven adjudant) een tech nische aanpassing ondergaan. 'Wij zijn over de bereikte resulta ten tevreden, al blijft er natuurlijk altijd wat te wensen over,* zei men ons bij de Nederlandse Politiebond. 'De oorspronkelijke regeringsvoor stellen zijn ingrijpend, gewijzigd. Het rapport-Boot is nu voor een groot deel verwezenlijkt.' (Van onze sociaal-economische redactie) De Koninklijke Nederlandse Hoog ovens en Staalfabrieken N.V. heeft ook in het tweede kwartaal van dit jaar lagere resultaten geboekt. De omzet daalde ln het eerste half jaar met ƒ42,miljoen tot 316.5 miljoen, de kosten waren met een totaal van f 254,1 miljoen 17,5 miljoen lager. Rekening houdend met diverse baten, voorzieningen voor belastin gen etc. resteert een netto-winst in het eerste half jaar van ƒ47,4 mil joen tegen ƒ60,1 miljoen in de eer ste helft van 1961. De produktle van ruwijzer bedroeg 748.000 (v.J. 753.000) ton en van sta len blokken 858.000 (v.j. 877.000) ton. Vergelijking van de cijfer* van het eerste met het tweede kwartaal laat zien. dat Hoogovens er in is geslaagd de kosten Iets beter aan te passen bij de daling van de resultaten. Advertentie lil. Niet alleen een Opruiming in onze eigen voorraden brengen wij voor ongekend lage prijzen maar bovendien begint er mor gen een speciale verkoop van een hele fabrieksyoorraad schuimrubber matrassen. Geen gewone schuimrubber ma trassen, neen, matrassen van een van de bekendste fabrieken (wij beloofden geen naam te noe men) van pure Latex, het inte rieur uit één stuk en meerdere stukken opgebouwd, die echter in beide gevallen een- ideale rust garanderen. Overtrokken met fraai damast... onder volledige garantie, mor gen voor ongekend lage Op- ruimingsprijzen. persoons do*r *lk*4r v»or priji VOor Zaterdagmorgen om 9 uur be gint de verkoop van deze schuim rubber matrassen, 10 tot 13 cm hoog, stofvrij en hygiënisch, voor prijzen, die U geen tweede keer kunt verwachten. Advertentie I-M (Van een onzer verslag gevers) De Amsterdamse po litie heeft gistermiddag vjjf Duitse halbstarken' wegens diefstal gearres teerd nog voordat de bestolene wist dat hij was benadeeld. De DuUgqrs al- komrtig uit zteawied am Rhein en rond zeven tien jaar oud vroe gen een invalide siga renwinkelier aan de Tweede Kassaustraat naar artikelen die niet voor de hand lagen. Iedere keer dat de man in zijn toonbank of kas ten rocht, graaiden de Duitsers in rijn voor raad. Zij stalen een groot aantal rookartike len. zondet dat de eigenaar dit hespenrde. Een buurman aan de overkant op éénhoog, zag het echter wei en beide de politie die met spoed kwam voorrijden. De agenten arresteer den de Duitsers eis haalden tot verbazing van de winkelier siga ren, sigaretten, een pijp, een asbak, een souve nir-sigarenkoker en an dere onbetaalde artike len uit hun zakken; to tale waarde 46 galden. Het is te vrezen, dat ondanks de duidelijke wenken van de mi nisters Klompé en Veldkamp en ondanks de grote aandrang die van verschillende kanten op de gemeentebesturen is en wordt uitgeoefend, toch in een groot aantal gemeenten de verhoging van de AOW-uitkertng aan de ge steunde bejaarden geen cent voor deel zal brengen. Dat is voor ons een onverteer bare zaak. De AOW is er in de eerste en voornaamste plaats voor de zeer onbemiddeiden die na hun actieve periode op geen ander of maar een klein inkomentje kun nen rekenen. Zij leven op een peil dat wij hier en nu minimaal moe ten noemen en eindigen dus hun jaren in voortdurend rekenen en zorgen. iVTu blijkt, dat het stijgende na- -tionale inkomen foelaat dat de ouderdomsuitkering kan worden verhoogd. Maar wat zien wij ge beuren? Dat degenen die het het meest nodig hebben, er niet van zullen profiteren. Want wat hun aan de ene kant wordt gegeven, wordt hun aan de andere kant weer afgenomen en de winst ls voor de gemeente. Ter verdediging van deze laak-? bare politiek houdt men allerlei formele, om niet te zeggen forma listische, redeneringen. De wen ken van de ministers zouden de autonomie van de genieenten kunnen aantasten, er gaat rechts ongelijkheid ontstaan tussen de gesteunden boven en die beneden de 65 jaar, de steunnormen zijn pas verhoogd. Deze redeneringen snijden geen van alle hout. Als de ministers zich eens wat minder parlemen tair hadden uitgedrukt en gezegd zouden hebben: 'Laten de ge meenten nu geen duitenpletters zijn,' zou dan de Vereniging van Nederlandse Gemeenten uit over- matige liefde voor de autonomie antwoorden, dat fier zelfstandige gemeenten wél duitenpletters moeten zijn? Pn de rechtsongelijkheid? Hoe- J~i zeer verschillen de steunnor men niet iri de verschillende ge meenten In een aantal gemeen ten heeft men royaal gezegd, dat de verhoging van de AOW voor de bejaarden is. De heer Boetje heeft in onze krant verleden week enkele van die gemeenten met ere genoemd. Er zijn er meer, Jiiist voor het artikel geplaatst werd, heeft Dor drecht besloten. dat de verhoging van de AOW aan de bejaarden ten goede moet komen, ook aan, de gesteunde be ja^rdem,.s De rechtsongelijkheid die de bejaar den in de verschillende gemeen ten ondergaan, zal 'straks*, nog gróter' wörderi'VariWége''(Je vrees voor... rechtsongelijkheid. Waar de steunnormen onlangs verhoogd zijn, zai dat zijn goede reden hebben gehad. En is net dan een motief om de minst-be-: deelden een altijd nog maar geringe verbetering te onthóu- den? ÏTet is allemaal bedroevend en -*"*• beschamend, dat dit in deze tijd gezegd moet worden. Wij zijn dan ook van mening, dat niets onbeproefd mag blijven om de bejaarden in de slechtste omstan digheden van een deei van hun zorgen te verlossen. TVe Nederlandse omroep: werkt 1J met het. geld dat door de luis terbijdrage wordt opgebracht. Met belastinggeld dus. Is het dan juist, dat die omroep standpunten in- neemt die afwijken van het rege ringsstandpunt? Ja zelfs een poli tieke kijk geeft van een partij die in de oppositie is? Dat was de strekking van vra gen die de heer Welter, lid van de KVP, aan de regering heeft gesteld naar aanleiding van de VARA-reportage over Nieuw-Gui- nea, op het scherm gebracht door de heer Wigbold. De heer Welter maakte zich met het stellen van deze vragen tot de spreekbuis van Holland op zijn smalst. Hij vindt het onge hoord, dat er bij de Nederlandse radio en televisie vrijheid van het woord bestaat. Hij meent kenne lijk, dat de radio en de televisie niet onafhankelijk van de rege ring behoren te zijn, T\e staatssecretaris van 'Onder- wijs, Kunsten en Wetenschap pen. mr. Scholten, heeft terecht volstaan met de heer Weiter het abc van onze vrijheid in de ether voor te houden. Hij antwoordde/ 'De omroeporganisaties zijn vrij die programma's uit te zenden, waarvoor zij zelf verantwoorde lijkheid willen aanvaarden, met dien verstande, dat deze program ma's niet ln strijd mogen zijn met de openbare orde, de goede zeden of de veiligheid van de staat. De mening ,van de ondergetekende over een bepaald programma is derhalve slechts dan relevant, in dien laatstbedoelde grens wordt overschreden. Naar de onderge tekende is gebleken, is dit ten aanzien van de bewuste uitzen ding van de VARA niet het geval.' fTet is toch wel beschamend, dat AJ- een Tweede-Kamerlid een zo eenvoudige les over de inhoud van onze democratie nodig heeft. Hoe vervelend het ook voor sommigen - blijkbaar is, vrijheid van het woord betekent, dat er ook menin- gen geuit kunnen worden waar mee men het niet eens is. Ja zelfs meningen waarmee de regering het niet eens is. Advertentie IJM. KOOFP-AGEHt

Het Vrije volk | 1962 | | pagina 1