Statistisch jongmens zal moeten zoeken naar zijn meisje Even pauze... Coca-Cola verfrist U het best! 'h*kfthM£l Eis tegen directeur vliegbedrijf: half jaar niet vliegen Kangoeroe is 't gesol beu Politieman beschoten Prijzen en inkomens naar Europees peil Gefeliciteerd gaasmi Ook senaat voor huurverhoging per 1 september Verdwenen paar was verdronken Ssl ProfOud Meisje 10 verongelukt op het strand Valse tranen HET VRIJE VOLK WOENSDAG 1 AUGUSTUS 1952 PAGINA 3 MANNEN OVERSCHOT WONINGTEKORT MELK EN SUIKER ■M dl»- Nederlandse belangen j in Mexicaanse werf Laat "moeilijke dager»" ook niet weerhouden! t Te veel passagiers in één toestel Tien maanden voor foto/pornograaf Kinderen Vader vindt kind dood Niet slechter (Van een cnaer verslaggevers) 'Het leven h heerlijk hoewel enigszins vochtig.' Deze woorden werden gemompeld door een jongeman van omstreeks twintig Jaar oud, lang één meter 76 en wegend 130 pond en 2 ons. Hij bevond zich tussen Amersfoort en De Bilt. Het was koel voor de tijd van het jaar, slechts 19,2 graden Celsius (tegen een ge middelde van 22,6 graden) en natuurlijk viel er neerslag, want in de zomer van 1960 regende het. op twee van de drie dage'n. Onder zijn arm droeg hij de Jaarcijfers voor Nederland 1959 1960 van het Centraal Bureau voor de Statistiek en daar stond het allemaal ln. HU gevoelde zich prettig, omdat hy als een van de 1X.500.000 Nederlan ders juist zijn aandeel van het char- tale geld (bankpapier en munten), dat immers volgens het boek 5.087.000.000 bedroeg, in agn zak had. Met 442, zo overwoog h(), kun je een aardig vakantiedagje hebben. Want de jonkman behoorde tot de '88 percent van de Nederlanders die iin 1960 vakantie hadden en wat meer -zegt, hij behoorde tot de 45 percent Idie twee of meer dagen buiten zgn Woonplaats doorbrachten. Voldaan stelde hij vast, dat zijn in komen precies paste bij zijn gewicht, lengte en huidplooien en met deernis idaciit h() aan zijn goede grootvader •die zestig jaar geleden 7 centimeter korter was geweest en evenredig min- ider bemiddeld. Jaja, de wereld ging steeds voor- |Uit. Zijn oudere broer woog in 1955 pp zijn twintigste jaar slechts 128 pond jen 4 ons en toen was er nog niet eens bestedingsbeperking. Maar ook nu nog waren er mis- deeiden, want bij de keuring voor de .militaire dienst waren er in 1960 nog 904 kereltjes geweest van minder dan 100 pond. Zij vormden een schrille tegenstelling met de 49 dikzakken die reeds op htui twintigste jaar meer dan 200 pond wogen. Volgens Het Boek zou h(] 74 jaar worden. Ook in dit opzicht was-de ■wereld vooruitgegaan, want zijn over igrootvader had in 1875 nog maar iveertig jaar voor de boeg en behoor- ide dus op zestigjarigs leeftijd te over lijden. ■Jammer, dat het lieve meisje, met wie ik over een jaar oi zes huwen zal, twee jaar weduwe zal zijn.' dacht hij, 'want zij zal 76 jaar worden.' Maar toen bedacht hij met schrik dat het niet ao gemakkelijk zou zijn een meisje van zijn leeftijd te vinden. Want in zijn leeftijdsgroep waren er 414.000 jongens tegen slechts 400.000 meisjes. Een afschuwelijke gedachte! Voor hem tenminste. Met het ver dwijnen van het vrouwenoverschot konden de meisjes iets kieskeuriger worden. Nog een wijle mijmerde hij verder over de tijd, waarin hij het aantal huishoudens van 2.818.000 met één zou vermeerderen. Volgens bladzijde 28 van Het Boek zou zijn bruid on gehuwd sijs CüiüCïït! dacht hij» en jgeen weduwe, zoals 0,7 pet. of geschei- !den vrouw zoals 2.2 pet. van alle brui- Iden waren. En dan zouden er kinderen komen. :Op elke tien vrouwen van 15 tot 44 jaar werd er immers elk jaar een kind geboren. Als zijn braid 24 Jaar was. had hij dus statistisch recht op twee kinderen. Maar misschien zou hij wel behoren tot de 69.800 huis vaders die zeven of meer kinderen 1 hadden. Overigens was hij er zich wel van 'bewust, dat geboren worden een van dc gevaarlijkste ondernemingen is. f die een mens in zijn leven meemaakt. Van de 2503 kinderen die in 1960 jon ger dan een week waren gestorven, 'waren er 1047 overleden tengevolge van de geboorte. Maar de kans dat jde kinderen bleven leven, was 60 te lgen 1 en dat was vroeger wel eens anders geweest. i Een probleem zou natuurlijk zijn llióe hij met zijn vrouw een woning ou vinden, want het statistisch wo ningtekort bedroeg nog steeds 86.000. In deze en soortgelijke overpein- j zingen verdiept-wandelde onze jonk man tussen de weilanden, die gelijk 'bekend 1.326.816 hectaren van di 2.558.978 ha van onze cultuurgrond (kadastrale maat) beslaan. Met wel I behagen keek hij naar enkele van d( 3.507.332 koeien, die ons land rijk is 'Toch alweer 770.000 meer dan it ;1P50.' bedacht hij, 'hoewel het aan tal sneren slechts met 874 is toege nomen. maar dat zal wel aan de KI liggen.' Ook viel. het hem op, fiat er zo weinig paarden waren. Het Boek zei, □at er in het hele land nog slechts 187.080 van deze edele beesten wa-, ren tegen 256.000 in 1950. Maar daar tegenover stond dat het aantal trek kers van 24.000 in 1950 was toege nomen tot 67.000 in 1960. En het aantal personenauto's in de laatste zes jaar zelfs met 293.000. namelijk van 219.000 in 1954 tot 512.000 in 1960. Tot zijn leedwezen bespeurde de Jonge man. dat sinds 1950 een op pervlakte van 42.000 ha, dus ruim twee maal de hele Wieringermeer, in beslag was genomen door bebouw de kommen, kerkhoven, parken enz., zodat in 1960 2309 vierkante kilome ter van het land uit bebouwde kom men bestond. Van 1956 tot I960 was :er door naarstig droogmaken en ont ginnen 26.669 ha bijgekomen, maar I er was 27.255 ha afgegaan. Toen onze jonge vriend zich er van bewust werd, dat de totale rnelk- produktte van 1950 tot 1960 met bij na een miljard liter was gestegen (of met 4000,000.000 bekers) en dat. de suikerproduktie zelfs van 380 mil joen pond in 1938 v,vas gestegen tot meer dan 900 miljoen pond in 1960, besloot hij zich iri een landelijke herberg te goed te doen aan een glaasje melk met suiker. Toen hij daar zo zat en zijn Boek nog eens opsloeg, zag hij dat hij helaas niet behoorde tot de 232.000 aan- geslagenen in de vermogensbelasting (195.8). En terwjj) de zon even scheen (wat zij ten slotte zelfs In de zomer van 1960 526 uur heeft gedaan) las hü dat er in 1958 tien arbeiders in de landbouw en tien andere arbeider* een vermogen hadden tussen de 300.000 en de ƒ500.000. En dat er zelfs tien onderwijzers hij het lager onderwijs waren met een vermogen tussen de ƒ500.000 en de ƒ1.000.000. "Ziedaar het ware roepingsbesef,' dacht hij. En hy riep de waard en sprak op zijn glas wijzende: 'Maak nog maar eens vol, ik reken met een af.' Want hij wilde niet behoren tot de 5056 personen die in 1960 veroordeeld zijn wegens openbare dronkenschap, BCCll ook tot de róïiet 5S0 oplichters of anderszins onherroepelijk veroor deelden terzake van enig delict, zoals het op bladzijde 362 zo delicaat wordt op bladzijde 362 zo delicaat wordt uitgedrum Advertentie I.M. iA't (Van een onzer verslaggevers) De 28-jarige mevrouw X. A. Ver beek-Vink uit de Witte de Withstraat In Den Haag en de 22-jarige schipper P. J. Llglenberg uit Rijswijk zijn enkele weken geleden verdronken in een personenauto in het water van de Slachthuiskade in Den Haag. en pa« gisteren gevonden. De oorzaak van het ongeval is nog niet bekend. Mevrouw Verbeek eo schipper Lig- leuberg waren 7 Juli met onbekende bestemming weggereden in een blau we Vauxhall. Twee dagen later ver zocht de Haagse politie om de op sporing ran beiden, aangezien niets meer van hen was vernomen. Gis termorgen is dc auto in het water van de Slachthuiskade ontdekt. De slachtoffers bleken nog erin te zit ten. Het eerste onderzoek op de stof felijke overschotten heeft uitgewe zen. dat, mevrouw Verbeek enschip- per Llgtenberg al enkele weken dood moeten zijn geweest. De auto is ontdekt door de schip per van een binnenvaartuig. De man loste zijn schuit en merkte bij het verhalen dat het achterschip er gens tegenaan stootte. Het water staat ongeveer 3,5 meter hoog ter plaatse. Advertentie IJM. DE DAG IS „ROND" tnet zo*n plezierige pauze aan *t eind van de middag - wat prettig gepraat en ijskoude Coca-Cola. Er is geen andere verfrissing z<5 sprankelend, zo heerlijk va-n smaak. Geniet er daarom vaak van. Erkend bottelaar: Bottelo N.V. - Schiedam 't Gravenhage t AMSTERDAM (ANP) De Dok- en| Werf-Maatschappü Wilton Fijenoord: N.V. te Schiedam en de Nederlandschei DOK en Scheepsbouw Mij (v.o.f.) te; Amsterdam hebben te zamen 1/3 deel verworven van het aandelenkapitaal' van de Astilieros Unidos del Pacifico, S.A. te Mazatlan, Mexico. In dit door Mexicaanse belangheb- benden en de beide Nederlandse: maatschappijen opgerichte bedrijf is door de huidige eigenaar Mr. Tomas de Rueda een aldaar gevestigde :scheepswerf ingebracht, waar vis- schepen worden gebouwd en gere-, pareerd. Er werken momenteel ruim 200 man. Het bedrijf heeft opdrach ten voor de bouw van 35 vissersboten voor de garnalenvangst. In deze rubriek vermeldt Het Vrij» Volk zonder commentaar tref' Jende uitspraken van anderen, uiter aard voor rekening van hen die wor den geciteerd. 'Er is op houdbare gronden te be togen, dat het openbaar onderwijs zich in 1962 nog niet geheel heeft hersteld van de klappen die prof. Oud het in 1933 toebracht: twaalf duizend jonge pas-afgestudeerde schoolmeesters aan de dijk. talloze oudere schoolmeesters op wachtgeld, drie honderd openbare scholen ge sloten etc etc. De andere maatregelen die door of met instemming van mi nister Oud werden genomen, hebben zijn reputatie als vooruitstrevend po liticus niet hersteld.' (Vrij Nederland 28 juli 1962) Drie beschonken Nederlandse timmerlieden, die een vakantie aan de Moezel doorbrachten, zijn zon dagnacht in Cochem gearresteerd. Zij hadden een Duitser tegen de grond geslagen en gealarmeerde po litieagenten uitgescholden en gesla gen. Een politieman liep verwondin gen op. Miljoenen vrouwen over de hele we reld gebruiken maandtampons met schuif kokertjes, die de tampons feil loos op hun plaats brengen. Vraag hat maaat veilig» «n hygiénUchn mtrk: (Van een o-nzer verslaggevers) Intrekking van de vliegbevoegdheid voor-zes maanden met een proeftijd van twee jaar. Dat was de eis die de officier van Justitie bij het kantongerecht te Den Helder gisteren uit sprak tegen de directeur-vlieger van de N.V. Sinberg, de 33-ja- rige Th. S. (Van een onzer verslaggeefsters) De 45-jarige fotograaf J. M. uit Utrecht is wegens het maken en ter verkoop voorhanden hebben van pornografische films en foto's door de Utrechtse rechtbank veroordeeld tot tien maanden gevangenisstraf met aftrek waarvan drie maanden voorwaardelijk met een proeftijd van drie jaar. Twee Utrechtse vrouwen, J. J. G. en J. S., die ais 'actrice' medewer king hebben verleend bij het maken van de foto's, kregen elk drie weken onvoorwaardelijk. De in beslag genomen cameras, projectie-apparaten en het- fotomate riaal werden verbeurd verklaard. Twee weken geleden is in een be sloten zitting van de rechtbank een aantal va-n de films vertoond. Daarnaast eiste hij een boete van 250 gulden of vijftig dagen en een boete van vijftig gulden of tien da gen tegen de verdachte. Hij achtte hem namelijk schuldig aan het ver voeren van meer personen dan is toegestaan volgens het afgegeven luchtvaardigheidsbewijs en het ver voeren van passagiers zonder dat ze een veiligheidsgordel hadden. Met deze eis tegen de directeur- vlieger Th. S. eindigde gisteren de behandeling ter terechtzitting voor het kantongerecht in Den Helder van de zaak tegen de luchtvaartmaat schappijen, de N.V. Sinberg en Schrelnders 'Aero Contractors' N.V. In de concurrentiestrijd Bij het ma ken van rondvluchten boven Texel zouden beide maatschappijen het af gelopen seizoen te veel passagiers hebben vervoerd. De kantonrechter zal in septem ber uitspraak doen. De vier andere verdachten in deze zaak; de vliegers H. R. F. J., J. W. C. B„ J. M. de V. en de operationeel directeur W. O. P. R. A., die zich eveneens schuldig zouden hebben gemaakt aan over treding van de Rijksluchtvaartwet, zullen 11 september voor het kanton gerecht terechtstaan. In zgn pleidooi voerde de raads man van de directeur-vlieger S, aan, dat de personen die z(jn cliënt boven het toegestane aantal had vervoerd, steeds kinderen beneden de twee jaar waren geweest. Voor deze passagiertjes werd bo vendien slechts tien percent van het normale tarief betaald. Ket plaatsen van Kinderen beneden de twee jaar onder een veillgheidsgordel achtte de raadsman alleen maar gevaarlijk. (Van een onzer verslaggevers) Een doodnerveuze kangoeroe van Circus Belli, stevig vastgehouden door circusmensen, stond gisteren op Schiphol machteloos te trappelen op de trap van een DC 8. Moeizaam had men hem een doos met bandrecorders, bestemd voor onze militairen in Nieuw-Guinea, om de hals gebonden. Ee.n KLM-ste- wardess nam de toestellen van het ten slotte radeloos grommende bui deldier over. De Duitser Wolfgang Trunk, die het dier elke avond in Rotterdam presenteert als de boksende kangoe roe. viel ook op het platform niet uit zijn rol. Met vinnige klapjes onder de kin meende hij de kangoeroe, die er blijk "an gaf het gesol beu te zijn. weer in het gareel te moeten brengen. Een weinig verheffenu schouwspel, te meer daar het dier reeds een bloe dende poolwond had opgelopen tij dens het vervoer naar Schiphol in een personenauto. Deze allerminst geslaagde circus- stunt moest de aandacht vestigen op de bandrecorders-actie, waarvoor ook het publiek van Belli geld bijeen heeft gebracht. De vijfjarige Gertie- Landman uit de Schoolstraat in Nijkerkerveen is dinsdagmiddag door zijn vader dood dood in het achterhuis gutvonden. Het jongetje had een kwartier te voren nog buiten lopen spelen. Toen de vader hem zag liggen, meende hij eerst dat. het kind lag te slapen. De ontboden arts kon geen doodsoor zaak vaststellen. (Van een onzer verslaggevers) Op de Kalrapthoutseheide, een natuurreservaat even over de Neder lands—Belgische grens bij Putte, heeft heeft een jongeman dinsdagavond ren aanslag gepleegd op de vijftigjarige Belgische politieagenl George lier- logs uit kalmpthout. De dader heeft vijf scholen met een revolver op de j agent gelost en nam daarna de vlucht. Als door een wonder werd de poli- i tieman niet geraakt. Direct na de j aanslag is de dader, in de richting vt - de Nederlandse grens gevlucht. Onmiddellijk weiden alle politiejaos- ten en de Koninklijke Marechaussee gealarmeerd. Langs alle binnenwegen van de grensstreek «peurden pa trouilles. Ook jachtopzieners hielppn mee zoeken. Men vermoedt dat de dader een desserteur is. Over de reden van de aanslag fe niets bekend. (Van .een onzer verslaggevers) Op het strand tussen Oostvoorne en Rockanje is dinsdagmiddag om vier uur de tienjarige Johanna Broeksmit aangereden door een auto en gedood. Het meisje fietste naast haar zusje op het harde gedeelte van het strand, waar verkeer is toegestaan. Haar moeder en een derde zusje reden een eindje voor haar uit. Bij kilometerpaal 8 werd zij ingehaald door de auto. Juist op dat moment zwenkte het meisje plotseling naar links waardoor ze recht voor de auto kwam. Wordt het leven in Nederland duurder, nu verschillende prijzen per 1 augustus zijn. verhoogd? We hebben deze vraag voorgelegd aan drs. H. ter Heide, de Euromarkt- deskundige van het NVV. Hij zei on der meer: 'De maatregelen hebben tot gevolg dat het inkomen van de boeren in Nederland, dat nominaal lager is dan in andere landen, stijgt. Maar deze ontwikkeling zal niet be perkt blijven tot de boeren. Ook het nominale inkomen van de Neder landse werknemers zal zich gaan aanpassen aan het Europese peil en dus: stijgen. Die ontwikkeling is al zichtbaar. De welvaart is in Nederland geste- i gen. er is een grote werkgelegenheid en dat alles is mede aan de Euro- markt te danken. Door de Economi sche Gemeenschap zijn de afzetmo gelijkheden in Europa verruimd. Daar profiteren we van.' 'Verwacht mag worden', aldus de heer Ter Heide, 'dat het welvaarts peil onder invloed van de Euromarkt j zal stijgen. We zullen er wel bijzon- i der op moeten ietten dat de voorde len daarvan terechtkomen bij dege- nen, die ook de prijsstijgingen moe- j ten dragen. Er zal bij een welvarende EEG ge- streefd moeten worden nr>' - een re- f delijke verdeling van d- carmen- j de welvaart en van de toenemende I lasten. Daarbij mogen bepaalde j groepen niet ln de achterhoede ra ken', aldus de heer Ter Heide. De prijsstijgingen, hoe vervelend men ze als verbruiker ook kan vinden, behoeven nog niet te beteke nen dat we er slechter van. worden. Het gaat tenslotte om de verhouding tussen inkomsten en uitgaven en het ziet ernaar uit-, dat dank zü de Euro- markt (en de mogelijkheden die we daardoor gekregen hebben) de ver houding steeds gunstiger wordt, We geven méér uit, rraar er komt ook méér ln. Van het ministerie van Economi sche Zaken vernamen wij dat de Euromarkt niet alléén tot prijsver hogingen. maar ook tot -ver lagingen heelt geleld. Zo zijn de laat ste tijd de prijzen van auto's, scooters, koelkasten, kleding, piastic-artikelen, naaimachines, speelgoed, kosmetica. farmaceutische artikelen, fototoe stellen, schrijfmachines, strijkijzers, horloges en klokken lager geworden. Soms betrof dit weliswaar slechts enkele merken van bovengenoemde artikelen, maar het is voor de ver bruiker mogelijk ze goedkoper te ver- verkrijgen. Al deze verlagingen zijn een gevolg van scherpere concurrentie die door het wegvallen van beschermende be palingen is ontstaan. Voorspellingen op dit gebied zijn moeilijk. Het valt niet met zekerheid te zeggen of nog andere prijsdalingen zullen volgen. Wél staat vast dat een aantal prijs stijgingen ook onder invloed van de Euromarkt is uitgebleven. Hartelijk gefeliciteerd, riepen de kerkgangers toen mevrouw Jacqueline Kennedy met een kan ten mantilla over het hoofd gesla gen, met haar man de St. Francis Xaiier-kerk in Hyaiuiis Port, waar hun buitenhuis staat, binnen kwam om de mis bii te wonen. De presidentsvrouw werd zaterdag 33 jaar. Advertentie IJA, Interieurverzorging Gotuteeshifel 199—M5 Over Radio Veronica valt niet te praten zolang wij kleine etherpiraten straffen. Er is maar één oplossing: wet wijzigen en ieder, die met Veronica doorgaat en eraan verdient, oppakken en voor de rechter brengen. Er laat zich met goed fatsoen niets an ders verdedigen. Minister Kort hals heeft de positie om zich niets te laten opdringen wat in strijd met dit goed fatsoen is. Zo reageerden wij 20 juli op een artikel in het liberale Algemeen Handelsblad. Prof. Oud is Sn het weekblad van de VVD. Vrijheid en Democratie, van 26 juli op dit Handelsblad-artikel aldus terug gekomen 'Wij hebban verandering (in het radio- en televisiebestel. Red.) met alle kracht na te streven, doch langs de weg van recht en orde. Zou een politieke partij "goodwill" verspelen, omdat een tot haar behorend bewindsman zich verplicht acht mede te wer ken tot het nemen van maatrege len tegen verstoring van de orde. dan zou dit geen compliment zijn voor ons kiezersvolk. Een partij echter, die zich zou laten leiden door de vrees dit soort "goodwill" te verspelen, zou ernstig te kort schieten in haar plicht tot het naleven van de beginselen van zedelijke volkspolitiek, die een staatkundige richting die prijs stelt op morele invloed, nimmer uit het oog mag verliezen.' 'Emotioneel.' noemt het Han delsblad dit, geschrokken. Het heeft zich daarna gehaast een le lijke aap uit de mouw te laten opduiken. V/oor wie het nog niet wist is na een artikel in dit blad van 28 juli alles duidelijk geworden. Het Handelsblad wil alleen maar lief zijn voor Radio Veronica omdat en zolang deze piratenzender il legaal is, er moet voor Veronica een 'legaal alternatief' komen en geen nieuwe lijstaanvoerder van de VVD is voor het Handelsblad aanvaardbaar als hij niet voor zo'n legaal alternatief zorgt. Met de woorden van dit blad: de nieu we lijstaanvoerder kan zich niet de weelde veroorloven de gunst van de gewone man te verspelen. Wie dan verder weet, dat het Handelsblad, samen met De Tele graaf, een concessie heeft aange vraagd voor een Onafhankelijke (commerciële) Radio Omroep, zal dit zo mogan vertalen: VVD, zorg voo"een lijstaan voerder die ons 'legaal' geeft wat Radio Veronica 'illegaal' geeft. Wie voor deze vertaling een be wijs nodig heeft, nog een citaat uit het Handelsblad van 23 juli: 'Ziet wat de Vrienden van Ve ronica eigenlijk willenzij willen "Radio Veronica officieel", zij willen "Radio Veronica legaal", zij willen een iuisterviskaart en straks een Veronica suikerschep en een Veronica bridgedrive... ...Zeerovers kunnen we voor ons goed fatsoen niet helemaal met de nek aanzien,, zolang we nog over Piet Hein zingen, maar we willen er pas echt mee te ma ken hebben als het legale rovers zijn geworden met een diploma aan de wand... ...Misschien lukt het de Vrien den van Veronica inderdaad nog eens een minister naar hun ra dio-schip te laten roeien. Maar dan is één ding zeker dan kun nen we net zo goed weer gewoon naar de AVRO luisteren; die zendt óók Duitse schlagers uit.' Alen heeft Radlo-Veronlca ho- -,L nend laten vallen op het ogenblik, dat haar bedoelingen niet meer pasten ln de eigen plannetjes. Al de tranen, die De Telegraaf en het Handelsblad over Veronica hebben geplengd, blijken valse tranen te zijn geweest. Wat. belde bladen willen laat niets te raden over. Zij willen op het komende derde net een com merciële radio, in handen van hun directies. Commercieel, dat wil zeggen, dat niet 'radio' het hoofddoel is, maar de'commercie', de wirlst. De radio zal dan een zaak geworden zijn, in handen van zakenlieden, met als enige controle die van de aandeelhou ders. Omdat het aantal te ver lenen concéssies ln Nederland zeer beperkt is, streven zij in feite naar een monopolie voor het der de net. Waa *mee hun agitatie te gen 'het. movopolie van de om- roepvereniglng-;n' tot de werkelij ke betekenis is teruggebracht. (Van onze kamerverslaggever) De Eerste Kamer heeft gister middag het voorstel tot huur verhoging per 1 september aan genomen met 32 stemmen voor en 20 tegen. Tegen het voorstel stemden 10 leden van de so cialistische fractie, 8 leden "an de KVP en de 2 communisti sche leden. Zoals men woei, was het de bedoe ling om da varhoging met respectie velijk 10, 11 en 12 percent per 1 juli te laten ingaan. In verband met da, late openbare behandeling in dei Tweede Kamer moest de verhoging tot 1 september worden urigwteïd. j

Het Vrije volk | 1962 | | pagina 1