Kermis grotermaar tóch intiemer op het nieuwe parkeerterrein Vakantiefeest brengt een eigen sfeer in Schiedam Diefstal 1150 gldL in twee uren opgelost Gelijke bezoldiging van mannen en vrouwen in gemeentedienst IN SCHIEDAMS BIOSCOPEN Een bloemlezing uit stokoude kluchten Y rachtautocentrum: studiecommissie naar Duitsland KLEBINGPERSERS LEERLING-PERSERS ENIGE VROUWE! Doopceremonie Esso Lybia f Veilingnieuws Inval Londense politie bij de fascisten Brand op Duits schip in haven: drie ton schade Visafsiag Wisselkoersen Western-Elvis Mr. Vlubber ■Gébroken pijl Fernandel GQHFECTIE-ATEUER „OAZAN" SCHIEDAMSE ZAAIERTJES HET VRIJE VOLK ZATERDAG 11 AUGUSTUS 1962 PAGINA 4 (Van een onzer verslaggevers) Het Vakaniiefeest is begonnen. En het is weer een complete vakantieweek. We hadden daar niet vast op durven rekenen omdat immers de organisatoren van de vakantieweek, voor een groot deel ook zijn betrokken bij de voorbereidingen van het koninklijk bezoek aan Schiedam. Toch is men er -weer in geslaagd om een uitstekend programma samen te stellen voor dit Schiedams Vakantiefeest, dat voor de Schiedamse Gemeenschap d e gelegenheid bij uitstek is om aan de burgerij te laten zien, wat deze SG waard is. Ruimte Om drie uur deed donderdagnacht een 28-jarige bewoonster van Katendrecht aangifte bij de Rotterdamse politie: „Mijn handtas met 100,-— Nederlands en 150,-— buitenlands geld, met sieraden en met mijn papieren is gestolen". Twee uur later had de Rotterdamse recherche In samen werking met de politie te Tilburg de vermoedelijke dievegge mét twee helers aangehouden. De salarisverbetering voor het gemeentepersoneel staat thans op papier en naar uit het voorstel, dat B. en W. thans aan de raad hebben doen toekomen, blijkt, zal die salarisver betering voor het Jaar 19S2 de gemeente op tien miljoen gul den komen te staan. Dat snijdt er dus nogal in. Dekking van dit bedrag zal moe ten worden gevonden uit een verhoogde uitkering van het Gemeentefonds, aldus B. en W. De verbeteringen zullen vooral ook voor de vrouwelijke werk krachten bij de gemeente belangrijk zijn. Yoor het eerst wortd riu gelijke bezoldiging voor mannen en vrouwen ingevoerd en wel met terugwerkende kracht tot 1 april 1960. Dat zal niet gelden voor hen, die na 1 april 1960 de gemeentedienst ver iaten hebben, 'wel echter voor hen, die sedert die datum zijn gepensioneerd. Deze salarisregeling -houdt allerlei verfijnde regelingen in, die overigens altijd bij derge lijke herzieningen nodig zijn. Ook de vakorganisaties in het georganiseerd overleg hebben zich met deze voorstellen ver enigd onder aantekening, dat althans de meerderheid zich tegen de door het Rijk inge voerde differentiatie ten be hoeve van de hogere en hoog ste functies heeft verzet. Vorig jaar heeft hier een alleraardigste filmgedraaid, die „The golden age of comedy" heette eh was samengesteld uit stokoude klucht-fragmenten. Het succes van die bloemlezing heeft tot het vervaardigen van nog een- bloemlezing geleid; „When comedy was king". En dat ook deze tweede produktle bijzonder vermakelijk is, kan men van maandag t.e.m. woens dag in Mono pole constateren. Ruby Mitgenberg (9 jaar) van de Ceintuurbaan 30 te Rotterdam is dolgelukkig. Haar hondje Beertje is, na drie jaar zoek te zijn geweest, bij haar terug. Beertje nam de poten, toen drie jaar geleden de familie Mitgenberg verhuisde van de Rubroekstraat naar de Cein tuurbaan. Alle nasporingen bij de politie en bij het dieren asiel leverden niets op. „Hij zal overreden zijn," zei het gezin Mitgenberg, Maar Beertje leefde nog. Zondagmiddag'stond hij plotse ling bij de tent, die de Mitgehbergs al jaren op iedere zon nige vrije dag neerzetten bij de Kralingse Plas. Het was alsof het hondje nooit was weggeweest: zo enthousiast als drie 'jaar geleden sprorig hij tegen Ruby op. „We zorgen er nu wel voor, dat hij niet'meer wegloopt," zei vader Mitgenberg. Hij vertelde, dat Beertje er uitste kend verzorgd en gezond uitzag. „Hij moet al die tijd bij iemand geweest zijn. Er waren mensen, die niet wilden ge loven, dat het ons eigen hondje was, maar ik heb nog een foto van drie jaar geleden en daarop herken je. duidelijk de vacht en de tekening rond zijn ogen." Op de afdeling Rekening-Courant van het Girokantoor 's-Gravenhage en (HEREN-CONFECTIE) Voor licht perswerk kunnen ook geplaatst worden. Eventueel ook voor halve dagen. Goed loon "ft Modem atelier Gunstige soc. voorzieningen Dagelijks aanmelden aan bovenstaand adiu MEDEDELING En al wordt er dan wel eens ge zegd dat liet Schiedamse Vakantie- feest zich zelf heeft overleefd, wij geloven daar niet aan. Het Vakan tiefeest brengt in Schiedam een spe ciale stemming, die stellig velen aanspreekt. Het is donderdagavond begonnen met de opening var. het Julianapark, waarvan veel Schiedammers alleen tijdens de Vakantieweek-activiteiten de schoonheid bewonderen. Er is weer een smaakvolle verlich ting aangebracht, ditmaal rondom kunstzinnige en meer bizarre af beeldingen van dieren met ter af wisseling ook een levende have van apen en vogels. Gisteravond was er het bijna tra ditionele concert in de Grote Kerk door drie mannenkoren. Vanmorgen genoten de pupillen van het CAB-comité van de amu sante film „Mr. Vlubber, de vliegen de schoolmeester". Ook lie CAB- iilmvoorstelling in het Passage-the ater is een goede traditie. Ooöp.t uinbouwveiling der Zuid hollandse eilanden GA Rotterdam, 10 augustus 1962 aardappelen, eer stelingen groot 15—17, poters 69; Doré groot 1418, poters 57: Eigenheimers groot 14—19; poters 5 8 per kg, aanvoer 39.000 kg; andij vie 33—36 per kg, aanvoer 8000 Kg; sla 6—16 p st, aanvoer 34,000 stuks; bloemkool I; 6 st per bak 3539;. 8 st per bak 22—23; 10 st. per bak 10 18; bloemkool H: 6 st. per bak 7—25 3 st. per bak 13—17; 10 st. per bak 10—12 per st; dubb. bonen 63 106 per kg, aanvoer 32.000 kg; snijbo nen 174—219; stamboncn 57—89; ra barber 612; spitskool 12—21; kro ten 6—12; peulen 5862; waspeen IA 12—23; HA 11—12; sjalotten 24— 30 per Kg; komfc 70-80; 19—22; 60-70 15—18; 50-60; 11—16; 40-50 13—15 'per st, komk 15 per kg; selderij 2 5 per bos; peterselie 4—11 per bos; doperwten 38^42; rode kool' K—16; uien 11—19p er kg; tomaten AI 415 —420: BI 410—415; CX 415: CC 325 per bak; augurken IA 105: IB 80; IIC 38 tuinbonen 21—22; Frankent- balers 220230; Black Alicante 240 250; Beauty 130160: Golden Ja pan 2250; Ontario 2—260; Early Laxton 163170; zwarte bessen I en 11 183 per kg, aanvoer 6000 kg; Coöp. Tuinbouwveiling 'Baren- drecht en Omstreken' G.A. GROENTEN; Andijvie 33-37. aan voer 15.000 kg. Bloemkool 6: 30-37, 8: 22-29, 10; 17-22, aanvoer 50.000 st. Bospéen 28-35, aanvoer 3.000 bs. Sla Nat. I 8-14. II 4-10, aanvoer 50.000 st. Staanglaskomk. 75-op 23-25, 60-op 19-22, 50-op 14-16, «i-op 12-14, aan voer 60.000 st. Selderij 4-9, aanvoer 6.000 bs. Peterselie 3-6 5.000 ijs. Stok- snijbonen 2.10-2.40, aanvoer 2.000 kg. Prins.bonen (dubb.) Ai 86-103-74-90, aanvoer 35.000 kg. Kroten 16-19, aan voer 12.000 kg. Rodekool A 12-19 B 4-7 aanvoer 20.000 kg. Sav. kool geel 10-16 aanvoer 5.000 kg. Tomaten A. 360-420, B. 320-390 C 340-400 aan voer 1.000 bak. üien 16-22 aanvoer 25.000 kg. Aardbeien zonder dop 1,10 aan voer 9.000 kg. Veiling Naaldwijk; Tomaten 1.50 4.55; rode bessen 701.08; dubb. bo nen 601.20; snijbonen 1.20— 2.10; druiven Alicanten 1.902.65; Fran- kenthalers i.702.75; Golden Cham pion 2.403,20; meloenen 34—1.88; paprikas 6—25; perziken 1253; pe pers 1,00—1,32. Heden werden aan de Visafslag alhier 250 kisten verse zeevis aange voerd De prijzen waren; schol gr 42™ 52; Schol midd. 50—56; Schol klein 28—37: Schelvis midd 30—41; Schel vis klein 25—27: Kabeljauw gr 52— 62; Kabeijouvv midd. 30—32; Kabel jauw klein 25—30; Makreel 2024; Wijting 31—38. ZATEKDAG Bioscopen: MONorOLiï: Di .Vitsues, 2, 7 en j 9.15 uur. PASSAGE. Mr. VluDber, de vliegen- de schoolmeester, 2 4.15, 7 en f 9.15 uur. f Tentoonstellingen: uur. STEDELIJK MUSEUM: Het mensc- f lijk gezicht van Europa, Oplands i Sïaticzaal '-an Europa en Nlc-uw- Babylon. 10—17 uur f Mvrrscn: PLANTAGE: SC-VaKantlefeest. In ternationale wielerronde van Schiedam. 14 uur. BROERS VEST: SG-Vakautlefccst. opening kermis. 14 uur. G ROUTE KERK: toren beklimmen. J4IC uur. ..O.VDAG Bioscopen. MONOFOLS: po gebroken pijl, 2 en 4.15 iur; De Mesties. 7 en 9.15 u. PASSAGE: Mr. Vlubber, de vliegen de "schoolmeester, 2. 4.15. 7 en 9.15 uur. Tentoonstellingen: STEDELIJK MUSEUM: Hot mense lijk gezicht van Europa, Oplands Statiezaal ran Europa. N!euw-Ba- oyiojt. i2.3G-i'i uur. JUULVN'APARKDlerenkljfc. 14-18 en 20-23 uur. De feestveiMchting in de binnen stad is aangebracht en op het aan- kondigingsbord op de Koemarktbrug prijken kleurige aankondigingen: van de kindervoorstellingen van de operette, het Haags Studen ten Cabaret, het Russische ballet, van de variété-avond. Bijzonder tevreden zijn dit keer de kermisexploitanten en hnn adviseur mr. Janvier. Het nieuwe parkeerter rein aan het eind van de Broersvest is hun toegewezen als nieuw domein. Het ziet er naar uit, dat de kennis hier de eerste tien jaren wel terecht kan. Totdat men begint met de bouw van de nieuwe flats, die hier aan de Singel zijn geprojecteerd. De ruimte is eb toereikend an men ondervindt, geen hinder van het ver keer, terwijl anderzijdshet verkeer rustig zijn weg kan vervolgen en omleggingen niet nodig zijn. Alleen het stukje rechte weg tussen de Sin gel en de Lange Kerkstraat is nu af gesloten. De kermis is iets groter dan ver leden jaar. Er zijn nu 38 attrac ties, waaronder alle oude vertrouw de „spullen", zoals de schiettent, de botsautootjes, de raketdraaimo len en het grote rad. Gistermiddag arriveerden de laat ste kermiswagens. Vooral de heel be jaarde en. de zeer jonge inwoners van Schiedam hadden er veel be langstelling voor. Dank z(j het feit, dat de hele kermis nu op een min of meer vierkant terrein kan worden ge plaatst, Is de opstelling aantrek kelijk en intiem. Vanmiddag om één uur zijn de eerste molens gaan draaien en spoedig daarna kwam de kermis volop op gang. Intussen wachten de SG-organisa- toren met belangstelling af hoe de bezoekcijfers aan de verschillende activiteiten zullen liggen. Het weer speelt er natuurlek een belangrijke rol bij. Gaat het Julianapark weer een re cord worden 1 Blijven de avonden in het Passage-theater het goed doen? Van dat alles hangt de toekomst van het SG-vakantiefeest wel af. Wat ons betreft: we wensen dat vakantiefeest nog een heel lang le ven toe. Want zoals de heer De Wolff het donderdag bij de opening in het Julianapark zei: „Heb vakan tiefeest van de SG is een hoogtepunt in de stedelijke samenleving". Tot besluit; van één record zhn we nu al bijna zeker. Het toren- klimmen. namelijk heeft elk jaar méér Schiedammers getrokken en als ze eenmaal hebben gezien welk een bijzonder aiooie aanblik hun vermoeiende klim graag nog maken ze een volgende keer de stad vanaf de torentrans biedt, eens 1 LONDEN (A1P). De Londense po litie heeft vrijdagavond een inval ge daan in het hoofdkwartier van de Britse nationaal-sociaüstische bewe ging. Alle drie de verdiepingen van het gebouw in Nottinghili werden doorzocht. Grote hoeveelheden do cumenten, uniformen, vlaggen en portretten van Hitier en Hess werden meegenomen. Agenten in uniform omsingelden het gebouw terwijl rechercheurs naar binnen gingen. De leider van de beweging, Colin Jordan, die zelf aanwezig was, werd gefouilleerd. De huiszoeking ge schiedde op grond van een wetsarti kel, dat quasi-militaire organisaties verbiedt. Er werden geen wapens ge vonden. De huiszoeking duurde twee uur. Voor het gebouw verzamelde zich in die tjjd een boze menigte, die anti fascistische leuzen schreeuwde. Ook brachten de rechercheurs bezoeken aan de woningen van een aantal le den van de beweging. Een van de huizen, waar de politie een inval deed, was dat van Colin Jordan in Coventry, (Van een onzer verslaggevers) Een voormalig Duits pellschlp, dat in Rotterdam voor de Hambur ger. Julius Josef Weller wordt ver bouwd tot plezierjacht, heeft vrijdag middag bij een brand voor 300.000 schade opgelopen. Advertentie IJM De eigenares van de handtas-met kostbare-inhoud zei de politie om drie uur, dat zij va» de diefstal een Jonge vrouw verdacht, die enige we ken bij haar op kamer had gewoond en die zij alleen bij de voornaam kende. De politie vond snel uit, dat de vrouw de 24-jarige M. P. R, was en dat zij donderdagavond met een man in een. auto naar haar geboorte plaats Tilburg was gegaan. De Tilburgse politie probeerde de vrouw en haar vriend op te sporen en ontdekte, dat het tweetal ai weer op de terugweg naar Rotterdam was. De Rotterdamse politie hield daar- op de invalswegen van de Maasstad onder controle en om even over vijf gisteren kon men op de Stadion- weg de vrouw aanhouden. Zij zat ia SS0 mc* he 24-jarige zeeman W. J, B., die geen vaste woon- of verblijfplaats heeft, en de 31-jarige kelner F. p. H. W. uit Tilburg. Het drietal is opgesloten ta het politiebureau aan het Sandeling- Plein, de vrouw verdacht van dief stal, de twee mannen verdacht van heling. Over deze salarisverbeteringen, waarbij het gemeentebestuur de sa larisherzieningen voor het Rijksper soneel heelt gevolgd, is in het ge organiseerd overleg te Rotterdam wel het een en ander gezegd. Er was namelijk noga) wat be zwaar tegen de grote verbeteringen der salarissen voor het hogere per soneel, dat zelfs verhogingen krijgt van 40 pet. sy het dan ook, dat de2e verwezenlijkt zullen worden in etap pes, nl. ingaande 1 januari 1962, i januari 1963, 1 januari 1964 en 1 januari 1965. Maar B en W. menen toch, dat ook hierby het ryksvoorbeeld ge volgd moet worden, omdat anders Rotterdam een uitzonderingspositie zou Innemen, waardoor de mogeiyk- heid om hoger personeel aan te trekken en te behouden, ondermynd zou worden. De lonen voor ambtenaren op weekloon worden met ruim 5 pet verhoogd, al zijn daaronder belang rijke groepen, die zeer veel meer zul len ontvangen. Omdat nu de vrouwe lijke beambten geiyke beloning als de mannelijke beambten zullen ont vangen, is geen afzonderlijke salaris regeling voor de vrouwen meer no dig. Voor de jeugdige ambtenaren zal terugwerkende kracht aan de verhoging worden gegeven tot 1 sep tember 1961, Engels pond 10,101—10,11 Amerik, dollar 3.601—3,368 Franse frank 73,501—73,551 Belgische frank 7,241—7,241 Zwitserse frank 83,3583,40 Zweedse kroon 70,051—70,101 Duitse mark 90.17—90,22 Deense kroon 52,091—52 141 Canada 3,341—3,342 Italiaanse lire 58,031—58,081 Oostenrykse schilling 13,96—13,97 I echte Western-liefhebbers. Maar ook voor degenen, die aityd belang stelling houden voor het beste dat de verschillende soorten van films kunnen bieden. De fragmenten zyn in een aardig kader gevat, een oud filmpje dat verhaalt hoe Charlie Chase, een be roemdheid uit de jaren "20 met zijn vrouw en zyri dochtertje 'komisch een. buurttheatertje bezoekt, over benen struikelt, de hik krijgt, kort om: alles doet wat andere mensen kan hinderen. De samensteller van Het koninkrijk der humor sugge reert dan, dat ia dat buurttheatertje de slapstick-werkjes worden ver toond. Om te beginnen uiteraard een van Charlie Chaplin, met overigens niet zo erg opwindende staaltjes van zyn genie. Dan komt een allerwonderlijkst paar: de mooie Mabel Norman-si en Fatty Ar buckle, een buitengewoon dikke man. zy beleven allerlei on zinnige dingen in hun komisch tedere liefde. Harry Langdon is ei evenmin als zy, bekend gebleven, maar Buster Keaton, de man die nooit lachte zal menigeen zich nog herinneren. Men ziet hem in een fraai werkje. De Sennet Girls, altyd in badpak, leven dit keer in de droom van de humorist Ben Turpta, die goud zoekt in de kou. De Keystone Oops, als al tyd plichtsgetrouw en dom en nog (ANP) Op 20 augustus vertrekt een studiecommissie uit Rotterdam naar Duitsland in verband met de al jaren bestaan de plannen tot het stichten van een internationaal vracht autocentrum van een grootte als tot dusver in Nederland onbekend is. De commissie zal reeds lang bestaande centra in Stuttgart, Frankfurt cn Gelsenkirchen be zoeken, Gehoopt wordt, dat be langrijke gegevens kunnen wor- cten verkregen omtrent de kosten van het project en eventuele uit breidingsmogelijkheden. De plannen, die al jaren beston den. hebben in 1960 vaster vorm gekregen. De besprekingen, die toen werden gehouden, leidden tot een overeen komst tussen de Kamer-van Koop handel en Fabrieken voor Rotterdam en zes grote Rotterdamse bedrijven. Het centrum )s geprojecteerd aar> de zuidzyde van de Waalhaven. Op de oppervlakte vari omstreeks 3 hectare komen een café-restaurant annex motel voor 50 chauffeurs met eronder ruimte voor bevrachtings kantoren. een benzinestation en re- paratiebedryven. Twee reparatiebedrijven zullen zo worden geplaatst dat de auto's er voor In en achter uit kunnen ryden. De onlangs opgerichte NV Maat- schappy tot exploitatie van vracht autocentra wil met het project èn chauïieurs en vrachtauto's een beter onderkomen verschaffen. De auto's zullen dar- tevens zyn gevrijwaard tegen vernielingen. De verwachte toename van het vracht- goederenvervoer van 1,5 miljoen ton in 1961 tot ruim 3 miljoen ton in 1963 maakt naar da mening der be langhebbenden de stichting van het centrum dringend noodzakeiyk. De gemeente staat sympathiek tegenover het plan. Op de Rozenburgse scheepswerf van het Verolmeconeern wordt 23 augustus de mammoettanker Esso Lybia gedoopt. Het 86.000 ton dead weight metende schip Is het derde In een serie van drie mami :oettan- kers, die Verolme voor hut Esso- concem bouwt. Het tweede, de 78.000-tonner Esso Hampshire, ia dit voorjaar aan EijO overgedragen. De doopp' «chtlgheid wordt verricht door mevjuw M. J. Rathbone, echt genote van de president-directeur van Standard Oil Company (New Jersey). De voornaamste afmetingen van de Esso Lybia: lengte o.a ruim 260 meter, breedte ruim 38 meter, diepgang 14.27 meter. De stoomtur bine kan een vermogen ontwikkelen van 26.500 pk. een hele reeks weleer gevierde hu moristen kan men veeder nog be wonderen, Stan Laurel en Oliver Handy sluiten de film af met een voortreffeiyke korte klucht: Big Business. Er zijn vele meesterlijke scènes te vinden In „Whea comedy was king" Die eerste f Urn-humoristen, genoten duidelijk van de nieuwe mogelijkhe den die het medium bood. Zij -waren dol op beweging, op achtervolgingen in ongelofelijk tempo, op fotogra fische trucs en alle soorten van stunts. Hoe naïef deze voorkeur In zekere zin ook is, er ontstond een ttumor door, die zijn afkomst van kermis e» revue niet verloochende, maar toch uitsluitend op de film ge realiseerd kon worden. Zo ontstond een echte filmkunst. En zo bekijkt men de oude kluchten geboeid, ver maakt, vertederd en ten slotte nog al Jaloers... Jammer genoeg is deze boetende bloemlezing ontsierd door al te uit voerig commentaar. Elvis Presley, de droefgeestig lij kende liedjeszanger, is in Mono- pole t.e.m. zondag te zien in het stoere pak van de westernheld. zyn vader en halfbroer zijn blan ken, zijn moeder is een Indiaanse en aangessen blank en rood elkaar be strijden heeft Elvis het heel moeiiyk Zijn ouders gaan aan het conflict ten onder en Elvis verkiest aan het eind een eenzame dood boven trouw aan de Indianen of een leven met zijn broer. Allemaal heel triest, met veel schieten, veel ruzie an veel doden. „De Mesties" {Flaming star) is in color de luxe op een zeer breed scherm geprojecteerd. Het Passage-theater vertoont nog tot en met maandag de amu sante film Mr. Vlubber, de vliegende schoolmeester. Daarna krygt de Sdhïedsmse Gemeenschap de be schikking over de zaai voor het va kantieprogramma. „De gebroken pijl" met de altyd aantrekkeiyke James Stewart in de hoofdrol als de dappere verkenner is een Indionenfilm, zoals men er helaas in Hollywood nog zelden een gemaakt heeft. Het verhaal dat in Monopole- zondagmiddag in goed getroffen, bij na tere pasteltinten wordt gedraaid, is een Western met alle hevige ac ties, die men daarin mag verwach ten. Maar eindelijk wordt ook het pro bleem van de strijd tussen de blan ken en de Indianen zuiver gesteld, wordt erkend, dat de telkens weer oplaaiende gevechten meestentijds werden uitgelokt door bandieten- streken of woordbreuk van de blan ken of door wraakgevoelens van door verdriet verbitterde mensen in beide kampen. Natuurlijk is het een film voor Als de Franse komiek Fernandel midden in het wereldje van, mode ontwerpers terechtkomt wel, dan is het motief van de film ai duidelijk. Fernandel, bepaald niet uitblinkend in schoonheid, charmeert niettemin al het lieve en aantrekkelijke om zich heen En hoe! Fernandel, de man met de „paar dentanden" (ergens in de film wordt hij omschreven als de man met heel véél tanden) en het argeloos domme gezicht schijnt slachtoffer te zyn van elke situatie, maar behéérst eigenlijk elke situatie. In Fernandel als modekoning is hy de grote animator, die op ge niale wjjze een verlopen modehuis opstuwt tot nieuwe activiteit en prestaties. Zijn. kittige vrouw (Suzy Delair) weet dat allemaal niet en ook niet, dat Fernandel niet bepaald huwelijkstrouw is. Maar ze ként hem wel zo'n beetje en ze kómt het te weten. Waarmee een serie gebeurtenissen beginnen, die eindigen in één van de vermakelijkste koffer-inpak- scènes die wjj ooit in een film heb ben gezien. Suzy Delair is in deze film minstens de evenknie van Fer nandel. In Monopole, donderdag. verzorgen groepjes van 3 collega's samen hun eigen reeks postrekeningen. De belangen van (hun) rekeninghouders zijn aan hen toevertrouwd. Uit degenen, die met bekwaamheid en toewijding deze taak verrichten wordteen keuze gedaan voor de vervulling van andere interessante en verantwoordelijke functies, ook voor de pro grammering en bediening van electronlsche machines. Er is nog gelegenheid tot plaatsing van jongelui met Mulo-dlpl. of een gelijkwaardige opleiding. Vergoeding van reiskosten indien woonplaats niet te ver van *s-Gravenhage ligt, anders toekenning van pensiontoelage en vergoeding van reiskosten wegens gezinsbezoek. Schriftelijke sollicitaties te richten aan de afdeling personeel van het Girokantoor 's-Gravenhage Spaarneplein 2?s-Gravenhage. Op ons atelier te Schiedam De Nijverheid straat 1, Spaan.sepolder) is plaats voor idvertentles, waarin Geneesmiddelen of Ge neeswijzen worden aanbevolen, worden slechte geplaatst, indien voorzien van het stempel Geen bezwaar", afgegeven door de Keurings- raad Openiyke Aanprijzing Geneesmiddelen en Geneeswijzen directie x.V. De Arbeiderseer» Kapsalon Hélêne brengt u de oetere HA AR verzorging Stroompermanent 6.— Stroomloos, de permanent voor elk haar I 7,50 compi Alles inbegrepen Gratis ha len en brengen per auto Een gulden reductie op vertoon van deze advertentie Kapsa lon Hélêne, Rembrandtiaan 22 Schiedam tel 67170 A0TORI.ISCHOO1 KCHVI. Warande 2X0, telef. 62873 Schiedam Luxe autoverhuur zonder chauffeur Voor uw PASFOTO'S na tuurlijk naar fotohandel K v Vuuren rloogstr 106, Schiedam In spoedgevallen desgewenst In l uur klaar Volop VLOERKLEDEN, ta felkleden v.a f 1,- d w A- Schilperoord en Zn Tuln- iaan 40. te) 67367 Alles op GEMAKKELIJKE BETALING v.a. 1.— per week. Goederenhandel Fa. A. Schilperoord Zn., Tuinlaan 40, Schiedam,

Het Vrije volk | 1962 | | pagina 2