Titelduel van en Sparta 3 onbeslist Veertig jaarSeinpost' aan strand in de Hoek van is Ronde Zeeuwen brachten voor B. en W. ingen bezoeken Vlaardingen Zwaluwen klopt HDVS in goede wedstrijd DHS WERD OFFICIEUS KAMPIOEN JÏÏfSÜXgJSSSZS, SSSSE J. G. Hakken overleden j Plafond kwam naar beneden Duitse gasten voor CJV'ers GPS eerste in ABC-voetbal Nog steeds Vlotte wedstrijd van Fortuna 2 m m Auto gestolen in Julianalaan Brommer rijdt voetganger aan Draaiende staaf grijpt monteur RET wijzigt route lijn 54 1 1 HET VRIJE VOLK MAANDAG 21 AUGUSTUS 1962 dam 1 en Sparta 3, met als inzet het afdelingskampioenschap, DHS gevierdin café-restaurant „Seinpost" aan de Strandweg in Hoek van HollandNiet om dat het seizoen voorbij is, maar omdat de heer L. Spek snijder met zijn echtgenote veertig jaar strandexploitant is. Eigenlijk had men dit feit al met Pinksteren moeten her denken. ,Maar", zo zeg.t de heer Speksnijder, „aan het be gin van het zomerseizoen is er geen tijd om feest te vieren. Bovendien is nu mijn veertig ste seizoen pas ten einde." YFC wint schild in AJMasserdam Jubilerend SRB houdt receptie Duivennieiiws V 1 il-Si jjtösfe tm Twee bromfietsen botsen op elkaar Bromfietser valt (Van een onzer verslaggevers) In deze vakantietijd wil het nogal eens gebeuren, dat de functie van loco-burgemeester van Vlaardingen op steeds weer andere schouders komt te rusten. Zo zagen we zaterdagmiddag wethouder T. de Bruijn als zodanig het gemeentebestuur ver tegenwoordigen bij de ontvangst van de Zeeuwse muziekkorp sen Ons Genoegen uit Kapelle-Biezelinge en Excelsior uit 's-Heer Arendskerke. De heer De Bruijn werd bij die taak ter zijde gestaan door wethouder G. Walstra. Esperanto-agendo Ronde Zeeuwen In India 90 doden bij overstromingen PAGINA 6 AI in de eerete innings was merkbaar dat twee geUikwaardiee I Staat DOg te bezien- 'i1 8.aaT betwisten. Twee uiterst gecon centreerde werpers en goed sluitende velden stonden geen hoge score toe en aan sensatie heeft het waarlijk niet ontbroken. In het pand Damlaan 37, bewoond door de 78-jarige P. J. a. W. is vrij dagavond omstreeks 9 uur het pla fond van de voorkamer naar bene den gekomen, vermoedelijk als ge volg van het heien in de omgeving. Er was op dat ogenblik niemand thuis. In de kamer is een gróte ra vage aangericht. De woning is eigen dom van de gemeente. De CJV-Schiedam heeft vanaf af gelopen vrjjdag een dertiental Duitse gasten. Ze zijn vrijdagmiddag harte lijk ontvangen door hun pleegouders (CJV'ers) en door de CJV-secretaris P, Plalsier toegesproken. Zaterdagmiddag namen de jongens deel aan het CJV-voetbaltoernooi, dat op de HBSS-terreinen werd ge speeld. Daar werden Prema en ODG winnaars in dé poules A en E, waarna Prema de kampioenswedstrijd met 3—2 van ODG won. De Duitse jon gens. die onder de nam van hun stad. Herberden. uitkwamen, speelden 0—0 tegen Harmonie, werden door ODG met 2—1 geklopt en versloegen zelf Gideon met l0. In de grote zaal van gebouw Irene waren 's avonds velde CJV'ers aan wezig om hun CVJN-vrienden uit Herberden een gezellige avond te bieden. Het kwartet Wim Schulze en het Posaunenchor uit Herberden ver zorgden het muzikale gedeelte van de leuke ontmoetingsavond, waarop de CJV-secretaris Piet Plalsier de prij zen aan de kampioenen voetbal en volleybal overhandigde. Bij de voet ballers was het Prema, dat met de hoogste eer ging schuiven en voliev- balkamnioen werd Harmonie. Het Posauncnchore dat na een ver blijf in Castricum naar Schiedam was getogen, trad zondagmorgen tijdens de dienst in de Duitse kerk in Rotter dam op. Ook in Schiedam traden de bazuin blazers op en wel in de jeugddienst, die om vijf uur in de Grote Kerk werd gehouden en waarin voorging ds. C. v. d. Steen, hervormd predi kant te Oud-Mathenesse. In deze dienst, die druk bezocht werd, bege leidden het Posaunenchor en Jacq. P. Bekkers forgel) afwisselend de samenzang. De maaltijd werd door de Duitse gasten zondagavond genuttigd in het C'V-home „Jeugdhaven", waar des avonds een contactavond werd ge houden. Maandag werd besteed aan een aantal uitstapjes. o.a. naar het Westiand en Madurodam. Dinsdag vertrekken de dertien Herberden- jongens, die mogelijk volgend jaar een tegenbezoek van hun Schiedamse collega's ontvangen. De tegen de harde wind in gesla gen ballen stegen vaak als vuurpijlen de lucht in, dus ook aan spectacu laire vangen geen gebrek. I n de tweede innings, met reeds twee man aan de kant, doorbrak Schiedam, de hechte Rotterdamse verdediging. Op een wat korte slag wist een agressieve Lupker slechts met een sliding het eerste honk te bereiken. Tettelaar sneuvelde echter op de drempel, maar inmiddels was Lupker naar het derde honk opgerukt. Met een tactische stootslag bracht v. d. Haven hem over de thuisplaat: I0. De strijd bleef enerverend en tot de vierde 'inning wist Schiedam de voorsprong te behouden. Een vrije loop voor 4-wijd en enkele veldfout- jes brachten v. Lint en Reynierse bü Sparta op de honken. Op een stootslag kwam eerstge noemde thuis en Reynierse trachtte dit na te doen doch liep, terwijl hij was uitgemaakt, wat ai te ruw ach- grond-8ir iV" d" Haven tegen de In de gelijkmakende slagbeurt kwam Kempen in scoringspositie. Reynierse stond evenwel een tweede punt in de weg. Een prachtige verre tik, waar Kempen net niet bij kon. zaaide paniek in het Schiedamse veld en bracht een Spartaan op het derde honk. Deze vergat echter het eerste honk aan te raken, hetwelk dan ook prompt werd uitgebrand. De resterende innings bleven de werpers de baas en het duel eindig de onbeslist. Zondag a s. worde de wedstrijd overgespeeld, eveneens op het terrein van Schiedam, om 11 uur. In het rayon Rotterdam speelden de eersteklassers DHS en Libanon beiden hun laatste twee competitie wedstrijden, In punten stonden de rivalen geitjk. De Rotterdammers struikelden op Feijenoord. Omdat DHS zaterdagmiddag USC met 17— 2 versloeg en zondag RFC 2 even eens met XI6 terugwees, zijn de geel-zwarten als nummer één geëin digd. DHS is dus kampjioen, offi cieus althans. Op de tweede plaats staat nog een Schiedam 2 en dit team kan nog met DHS gelijk in punten komen. Hier voor moeten echter vier achtereen volgende wedstrijden gewonnen wor den. Allereerst de twee laatste in de ze competitie, resp. tegen Feijenoord en Neptunus. Tevens heeft Schiedam nog een protest lopen na de wedstrijd tegen Libanon. Valt de beslissing hiervan ten gunste van onze stadgenoten, ook dan dient deze wedstrijd overgespeeld te DIIS voelt zich kampioen en be reidt zich voor op het spelen van promotiewedstrijden met als tegen standers de nummers één uit- de rayon: Den Haag. Haarlem en Bra bant. Drie van de vier gaan over naar de derde klasse van de KNHB. Trainer en aanvoerder Bob Sou- dijn heeft dus a.lle reden tevreden te zun. Sinds DHS in I960 met het honkballen begon wist hij met het eerste team goede resultaten te boe ken. Het vorig, seizoen eindigde DHS op de tweede plaats in de toen nog bestaande 4e klasse KNHB. Met de afdelingkampioen ging DHS toen over naar de opgerichte afdeling le klasse van de rayon Rot terdam. Hierin behoorde het team vanaf het begin van de competitie reeds tot de voornaamste kansheb bers. Van de zestien te spelen wedstrij den werd alleen van Feijenoord, Nep tunus en Schiedam 2 verloren, In to taal bracht de slagploeg over de di verse thuisplaten en stond de ver dediging aan de tegenstanders slechts 65 punten toen. Op het terrein van Mnriinit werd zaterdagmiddag de beslissingswed strijd tussen PTT en GPS gespeeld, welke twee teams moesten uitmaken, wie zich kampioen mag noetnen in de afd. B van de ABC-voetbalcompe- titie. Beiden waren met 18 punten uit twaalf wedstrijden geëindigd, zo dat een beslissingswedstrijd nood zakelijk was. Door twee goede doelpunten van Bos <één voor en één na de rust) werden de mannen van de Glasi- industrie Pieterman (GPS) verdiend winnaar en veroverden het kam pioenschap. Arbiter P. Schenk leidde deze uiterst sportieve wedstrijd tot ieders tevredenheid. Veel belangstellenden waren naar het Martinitterrein gekomen. Bij de PTT blonk veteraan v. d. Linden uit en bij de spelers van GPS was het goalgetter Bos, die de aandacht steeds op zich vestigde. De prijsuitreiking za! volgende maand plaatsvinden. Dan zullen ook SCF en Helios 2 hun kampioensprjj- zen in ontvangst mogen nemen, en wel als kampioen van de afd. A en C van deze uitstekend geslaagde be drijfsvoetbalwedstrijden. Als aan het einde van deze Hoekse strand. Dat gebeurde met een klein tentje, waarin chocolade en maand het zomerseizoen weer scmvenirs -werden verkocht voorbij is, dan ivordt er feest De Nederlandse Blue Betl-girt. Leoniine Snell, onlangs in het nieuws tuegens haar voorgenomen huwelijk 'met de schatrijke Ro meinse sakenman Mario Caldo- nazzo, wordt de laatste tijd weer herhaaldelijk met haar verloofde gezien, alhoewel ze verklaard had dat ze definitief uit elkaar waren gegaan. ~"N (Van onze sportredactie). Wjj hebben van het spel van For- tuna 2 zaterdagmiddag tegen Excelsior 1920 in Schiedam méér genoten dan vorige week tegen Naaldwijk, De Vlaardingers met Her- wig en Tamas op de vleugels en Dek ker en Storm als kantbalfs, wonnen verdiend met X0. Dit doelpunt werd ongeveer een kwartier voor het einde gemaakt dooi de jeugdige Don, die als rechtsbinnen wel aanleg toonde. Hérwig, die heel wat minder zelf zuchtig speelde dan zondag een weeg geleden tegen SW, deed nu ook vaak heel goede dingen. Alleen zijn z'n voorzetten nog wat te scherp, zodat zijn medespelers hiervan niet vol doende profijt kunnen trekken. Tom my Tamas kon het ook nu niet laten zonder noodzaak twee of drie tegen standers te passeren. Een vervelende eigenschap die hü toch beslist moet afleren. HU kon zaterdag trouwens zelf ervaren dat hij door directer spel voor elke achterhoede stukken ge vaarlijker is. In de middenlinie stond Weber voor en Kramer na de rust als spil opgesteld. Voor ons staat het vast dat aan Kramer de voorkeur moet wor den gegeven. Dekker en Storm deden het goed en we geloven ook wel dat Fortuna van dit tweetal nog wel plezier kan beieven. Voorlopig komen zij nog niet in aanmerking vbor het officiële eerste elftal tenzij Fortuna over de brug komt en VFC de vereiste som van ƒ3000,— (per speler) betaalt. Het jeugdeiftal van Fortuna speel de zaterdagmiddag aan de Floresiaan tegen een dito DFC-team uit Dor drecht. Het werd een 42-zege. Het was echter we! te zien dat deze ont moeting nog maar een beginwedstrijd was, zodat uit de uitslag nog geen conclusies zijn te trekken. MAANDAG i' Bioscopen: MONOPOLE: Volmaakt alibi. 2 en S uur. PAdooGE: Spartacus, 2 en 8 uur. Tentoonstellingen: STEDELIJK MUSEUM: Het menselijk gezicht van Europa, Oplands Statie zaal van Europa en Nleuw-Baby- lon, 10-17 uur. Diversen: JULIAN AP ARK: Dierenkijk. 14-18 en 20-23 uur. DINSDAG Bioscopen 9 Idem. 9 Tentoonstellingen: Idem. Diversen: Idem. - Apotheek: EVERS, Lange Haven 81. VFC heeft zondag met groot suc ces deelgenomen aan het toernooi van de voetbalvereniging Alblasser- dam. Door met 51 van de organi serende vereniging te winnen, en VCS in de finale met I0 te slaan, legde VFC beslag op het „zilveren schild", dat als wisselprjjs beschik baar was gesteld. Tegen Alblasserdam was VFC di rect goed op dreef. Door Bannet, Van Asselt, Hartog en Van Rees werd voor de rust reeds een 4-0- scbre bereikt. Van Asseit maakte nog een vijfde doelpunt, terwijl de gast heren slechts één treffer wisten te plaatsen. Speelde VFC tegen Alblasserdam met Woudstra in doel en met de vol gende voorhoede: Hartog, Van As selt, Wondergcm, Van Bomnielen en Van Rees, 's middags tegen VCS bestond dit quintet uit: v. d. Meer, Ruvs, Hartog, Benjert en Van Rees. VFC klopte VCS met 10 en dit doelpunt kwam van de voet van Giel Buys. In de middenlinie speelden Vleugel "s morgens en Van Everdingen (zeer goed) s middags als rechtshalf. Te gen VCS stond verder ook Meyer onder de lat. In beide wedstrijden speelden Kious en Van Fessem in de achterhoede, waar zij behoorlijk partij hebben gegeven. De overige uitslagen waren: Slik kerveer—VCS 23 (ruststand 2—0) en SlikkerveerAlblasserdam 13 (ruststand 1—0). Aanvoerder Plet van der Burg heeft de fraaie prijs in ontvangst genomen en voorzitter Van Santen beeft liet bestuur van Alblasserdam dank gebracht voor de gastvrijheid en de goede organisatie van het toernooi. Het bestuur van de Schiedamse Reddings Brigade houdt ter gelegen heid van het 35-Jarig bestaan van de vereniging zaterdag 8 september van 4 tot 6 uur in het gebouw voor Christelijke Soc. Belangen, Lange Haven 73, een receptie. de p.v. Union hield een wedvlucht van uit Duffel, afstand 89 km. Gelost 7 uur. Aankomst eerste duif 8.02.57, iaatste prijsduif 8.21.13 uur. De uit slag was als volgt: 1 4 15 E Sebrechts 2 3 6 11 A Heeren; 5 16 Joh. Brand; 7 D Balvers; 8 12 J M Snijders; 9 F Claes; 10 Th de Raay; 13 P B Sleet en Co: 17 H v Gogh en Co: 18 20 C Verboom: 19 W v d Hoeven. Uitslag s.c.v. De Postduif. Wedvlucht Kesteren, afstand 77 km. deelname 394 duiven, gelost 7.30 uur. Eerste duif 838.40. laatste prijsduif 832.52 uur. W Verharen 1 7 17; A Brokling 2 E v Smirren 3 9; I v d Tuyn 4; A Karreman 5 19; H Brökling 6: G Meyer 8 18; A v Gogh 10 12; A Boes 11; H Blonde 13 N in "t Ho! en Co 14; A v d Oever 15; A Klepke 16; J Lips 20. r ■ZN**-- F, Het is overigens wel een slecht seizoen geweest. Wat het weer betreft één der slechtste uit de herinnering van de heer Spek snijder. In zijn gunstig gelegen restaurant aan de Strandweg merkt hij daar overigens zelf niet zoveel van. De „Seinpost" ligt in een toeris tisch centrum en zelfs In de winter kan men er altijd mensen vinden. „Dat is een voordeel van het toene- Zes weken later weid reeds de eer ste consuinptietent gebouwd die de naam „Seinpost" droeg. Deze naam is de heer Speksnijder zijn leven lang trouw gebleven. De eerste drie jaar in de kleine consumptietent en vanaf 1925 in het vertrouwde gebouw dat nu aan de Strandweg staat. De vooroorlogse jaren stond de tent echter op het strand. Het was toen de bekendste dancing op het Hoekse strand. Een gelegenheid waar Dolf v. d. Linden, Willy Lang straten (Laquestra) en Max Wolski de eerste wankele schreden zetten op het gladde artiestenpad. In deze jaren heeft de heer Spek snijder ook de meest grappige voor vallen meegemaakt. Het was de tijd van overgang van de „oude" naar de „moderne" tijd. Verordeningen volgden elkaar in snel tempo op. Lange tijd mocht men slechts op een bepaald gedeelte van het strand In badkostuum vertoeven, rondom de dansvloer moest een touw gespannen worden, slagwerk was maandenlang verboden en het ritme werd ge vormd door een banjo. Ook was er een tijd dat er geen trompet gespeeld mocht worden. was ook de reden waarom het verbod na zes weken werd. opgeheven. Aan de Strandweg verscheen na de bevrijding opnieuw de „Seinpost", maar nu ais restaurant. Dit was .een kolfje naar de hand van mevrouw Speksnijder, die zich nu. nog meer dan vroeger voor het bedrijf kon inzetten, In de naoorlogse Jaren heeft het restaurant in oe Hoek en ver daarbuiten een uitstekende naam gekregen. Donderdag 30 augustus van 5 tot 7 uur zal net echtpaar Speksnijder re- siplëren uiteraard in de „Seinpost" en het staat wel vast, dat velen het vitale echtpaar zullen komen complimenteren. F,r was een periode van zes weken dat er tijdens het dansen geen bier j mocht worden getapt. Het dansen be- mende automobilisme," vindt de ex- I gon toen om acht uur. Tegen achten ploitant. Ook 's winters komen de mensen nu gemakkelijk even naar het strand. Hij leeft echter mee met de ménsen op het strand. Daar is dit Jaar geen centverdiend. Maar je moet het nu eenmaal over een aan tal jaren bekijken, zegt hij schou derophalend. In 1922 zette de heer Speksnijder de eerste aarzelende schreden op het ontstond er dan een ware ren op de dancing. Iedereen bestelde vijf of zes glazen bier er waren er zelfs van tien en twintig! en daarmee had men een voorraad voor de hele avond. Dat het bier helemaal ver schaalde, deed aan de pret niets af en de controlerende politie was machteloos. Er werd immers niet ge tapt. Vele jongelui waren na ajloop van het dansen vrolijker dan wan neer er wel getapt zou worden. Dat Op de kruising Popuiierenlaan Meu-oornlaan zijn de bromfietser G. J. en H. P„ respectievelijk 16 en 17 Jaar oud met elkaar in botsing ge komen, doordat P. geen voorrang gaf. P. kreeg schaafwonden aan zijn gezicht en zijn heup en klaagde over pijn in zijn hals. In het gemeente ziekenhuis bleek dat hij een hersen schudding had. De 16-jarige bromfietser C. v. G. uit Schiedam is vrijdagmorgen met zijn bromfiets op de Swammerdam- singel gevallen. Hij is door de GG en GD met een lichte hersenschudding naar het gemeenteziekenhuis ge bracht en vandaar naar zijn woning. In de nacht van vrijdag op zater dag Is in de Julianalaan te Vlaardln- gen een geparkeerdstaande personen auto gestolen. De wagen was niet af gesloten. De sleuteltjes en autopapie ren zaten in de auto. (Van onze sportredactie) De competitie-ouverture van Fortuna, tegen Go Ahead in Deventer, is in een 31-nederlaag voor onze stadgenoten ge ëindigd. Met dezelfde cijfers dus als waarmede, in het vorige seizoen, van dezelfde club in de oude IJselstad werd verloren. De start van Fortuna is nu dus niet zo succesvol geworden als in het seizoen 1961/1962, toen de eerste competitiewedstrijd (thuis tegen Helmond) met 6—0 werd gewonnen en waarna achtereenvolgens nog' vier overwinningen kwamen, totdat SVV aan deze overwinningenreeks een einde maakte. Op zich zelf kan een 21-neder laag vooral in een uitwedstrijd eervol zijn. We geloven echter dat dit van de nederlaag tegen Go Ahead niet gezegd kan worden, om de een voudige reden, dat Fort ons deze wedstrijd niet had behoeve:, te ver liezen. Qua krachtsverschil in het veld zou een kleine zege, of op zijn minst een gelijk spel, op zijn plaats zijn geweest. Fortune's grote handicap is ech ter geweest, dat Ger Robbemond, die in militaire dienst is, door een inenting zijn garnizoen niet mocht verlaten. De CBV van Fortuna, die hiervan zaterdag op de hoogte werd gebracht, kwam toen voor een moei lijk probleem te staan. Robbemond immers paste precies in „het sy- De Zeeuwen waren bü fle Vlaardingse muziekvereniging "Voorwaarts op bezoek en gezamenlijk maakten de korpsen een mars door de stad. In de zaterdagsdrukte van winkelende en flanerende Vlaardingers trokken de muzikanten veel bekijks. Merkredon. la 29an de a(1 gusto es- tos lasta fojo, ke nu ne kunveros. Priparu ion, por ke ni povu rakonti unu la allfl.n travivajojn dum la fe- rio. Gisteravond is op 61-jarige leeftijd In Ermelo overleden de heer J. G. Hakkert, in leven dirigent van het Schiedamse Mandolinegezelschap Oni. De heer Hakkel t werd 30 april nog begiftigd met de Penning van' Ver dienste van de Schiedamse gemeen schap. Hij verwierf zich grote be kendheid als organist. De heer Hak kert was 37 jaar organist van de Nederlands Hervormde Kerk, waar van 27 jaar in Schiedam. Hij woonde de laatste tien jaar in Ermelo, maar kwam elke dinsdag avond naar Schiedam om Oni te dirigeren. De heer Hakkert bereikte met Oni veel successen op concour sen, speelde op een groot aantal feestavonden en trok op Koninginne- dag altijd langs bejaardentehuizen j Zeeuwse bezoek op prijs, vooral ook en ziekenhuizen. Ook door zijn lessen j omdat de Vlaardingse vereniging nrv Tslonn Awrrnl ovi n AA/xwrlnnvi «fsIrtA 1 «rMwIw 4n C f ,.T 1u 1 Het eindpunt van de mars was de Stadsgehoorzaal. Opgesteld op de Schiedamseweg speelden zij een aantal werkjes, die door de op het Stadsgehoorzaalbordes staande wet houders aandachtig werden beluis terd. De muzikanten en hun aanhang werden vervolgens in de wandelgan gen genood, waar hen een verfris sende dronk wachtte. De heer C. G. de Veer. secretaris van Voorwaarts (voorzitter Verburg was met vakan tie) sprak daar een welkomstwoord. Vlaardingen heeft nu kunnenvast stellen. zo merkte hij onder meer op, dat in een kleine plaats als Kapelle- Biezelinge. ook een behoorlijk mu ziekleven bestaat. Loco-burgemeester De Bruijn ver klaarde, dat er geen ontvangst ten stadhuize was georganiseerd, omdat men het stacih uispersone el zoveel mogelijk in staat wil stellen om ge bruik te maken van de vrije zater dag. Het gemeentebestuur stelt het op piano, orgel en accordeon wekte de heer Hakkert bij velen belangstel ling voor. de muziek. Oe begrafenis vindt woensdag te Ermelo plaats. De stoet vertrekt om half een van het sterfhuis, Oude Telgterweg 151. vorig jaar zo'n voortreffelijke ont vangst in Kapelle-Biezelinge ten deel is gevallen, aldus de heer De Bruijn. De samenwerking tussen de beide Zeeuwse korpsen otnder één dirigent heeft een voortreffelijk stuk muziek toó resultaat, meende hij. Toenadering De heer De Bruijn zag dit bezoek mede als een blijk van toenadering tussen Zeeland en Zuid-Holland. „We vonden de afstand naar Zee land altijd erg groot, maar het Del taplan brengt Waterweggebied en Zeeuwse edlanden dichter bij elkaar. En het is belangrijk als deze twee delen van Nederland elkaar niet al leen op muzikaal gebied wat nader komen. Voorts wees de heer De Bruijn er op, dat men de waarde van dit mu ziekleven weieens te weinig onder kent. gezien ook de term .hoempa- muziek" Waarschijnlijk is die geringe waardering mede het gevolg van het feit. dat deze muziekgezel schappen vaak als een soort begelei dend verschijnsel van een bedrijf, een. politieke groepering of wat dan ook optreden. De bonden streven no een bepaal de culturele verheffing na en wen sen een zinvolte vrijetijdsbesteding. Daarbij dient men echter wel enige voorzichtigheid te betrachten en niet te ver té grijpen. Deze muziek- 1 gezelschappen zijn immers juist daar waardevol, waar zij een onderdeel van de gemeenschap zijn en daarin muzikale fleur brengen. Bezoeken als deze zullen ertoe bij dragen dat gemeenschap en muziek korpsen nader tot elkaar komen, meende de wethouder. De heer P. de Puijt, voorzitter van Ons Genoegen, had een toespraak op rijm voorbereid. Daarin sprak hij o.m, de wens uit, dat „we als ronde Zeeuwen hier een goede indruk ach terlaten." Ook voorzitter G. I. Atmekinders van Excelsior voerde het woord. Hij bood zustervereniging Voorwaarts een foto aan van de toren van Kapelle-Biezelinge. gezien door bloemenranden. Deze zal in het repetitielokaal een plaatsje Inrij gen. De heer De Bruijn overhandigde hü een trommeltje met Zeeuwse babbelaars, om de bespreking van moeilijke problemen te verzoeten. De heer De Bruijn zegde toe, dat de trommel op de eerstvolgende verga dering van burgemeester en wethou ders op tafel zon staan. steem" dat men tegen Go Ahead wilde spelen. De keus is ten slotte op Asseiman gevallen die de plaats van v. d. Bor den ging bezetten, terwijl deze naar de andere kant verhuisde. Blanken- stein kreeg de opdracht, met Jan sen samen, de gevaarlijk geachte Bieyenberg (Go Abeadmidvoor) t« bewaken. Het niet meespelen van Robbe mond is echter een geduchte ver zwakking gebleken. Asseiman heeft vaak verdienstelijk gespeeld, maar toch is hü ons inziens nog niet rüp voor het eerste-divisievoetbal. In het persoonlüke duel met een tegenstan der moet hü te vaak het onderspit delven. En verder bleek ook nu weer dat Brilieinan als linksback, al komt zijn routine hem soms wel te hulp, het tegen een jonge, snelle vleugel speler moet afleggen. En verder is ons nog opgevallen dat Jan v. d. Berg (die in de eerste helft zeer actief was) tegen het ein de niet meer over voldoende stoom beschikte om nog op „voile kracht" mee te doen. Ook bofte Go Ahead dat Jan Bouman In deze wedstrijd evenals in de gespeelde oefen- partijen niet de gevaarlijke en succesvolle midvoor was als weleer Al met al komt de CBV deze week j voor een aantal vraagstukken te staan die om een oplossing vragen ten einde in de thuiswedstrijd tegen DWS meer succes te boeken. De 55-jarige monteur IV. R. stak zaterdagmiddag de Burg. Pruissingel te Vlaardingen over, vlak voor een naderende bromfiets. Er volgde een botsing. De voetganger, de 23-Jarige brom fietser T. Z. en diens 20-jarsge duo- passaglere J. D. klaagden allen over een pijnlijke heup. Bij werkzaamheden op een terrein aan de Waterleldingstraat te Vlaar dingen is de overall van de 16-jarige leerling-monteur J. D. N. uit Schie dam vrijdagmiddag gegrepen door een draaiende staaf ijzer. De Jongen maakte een slag m het rond en brak zijn .rechter pols. HIJ is in de Dr. Noletstlchting te Schie dam opgenomen. NEW DELHI (Reutert Tot dus ver zijn bij de overstromingen dié dit jaar uitgebreide gebieden in acht Indische staten hebben geteisterd, negentig mensen om het leven ge komen. Dit heeft de Indische minister voor Irrigatie en Energie maandag in het parlement bekendgemaakt. Ruim i.300.000 ha land waren ondergelopen en in totaal 3.400.000 mensen hadden van de overstromingen te lijden ge had. B(j een twist tussen Algerijnen in een Algerijnse wijk to Parijs is zaterdagavond een officier van po litie, die tussenbeide wilde komen, door twee schoten om het leven ge komen. Koop 'n. book MJ de ARBEIDERSPERS (Van onze sportredactie) In Zwaluwenkringen ziet men de competitie met veel vertrouwen tegemoet. De sfeer van moedeloosheid, die het spel van Vlaardings grootste zaterdagmiddagclub het vorige seizoen kenmerkte, is ge heel verdwenen. Er wordt bijzonder serieus getraind, elke woensdagavond en alle achttien spelers, die hieraan deelnemen, doen dit met voile over gave. Bovendien heeft elke donderdagavond dan ook nog een men tale training plaats. En ook dit laatste werpt vruchten af. Dit was zaterdagmiddag, in de laatste oefenwedstrijd die tegen Hermes-DVS werd gespeeld, al heel goed merkbaar. Er werd niet alleen sportlef gespeeld, maar het veldwerk was ook van een behoorlijke kwali teit, al liet de afwerking van de aan vallen nog wel eens wat te wensen over. De voorhoede was echter nog niet op volle sterkte, daar Van Bom mel nog ontbrak, evenals linkshalf Van Ree. De Schiedammers lieten-mooi spel zien. Het werd zelden een man-aan- man gevecht, omdat zij steeds de bal het werk lieten doen. Daar stelde Zwaluwen „open aanvallen" tegen over, doch de HDVS-achterhoede speelde bijzonder sterk. Vooral linksback Friedel was pri ma op dreef. De elftaicommlsie van Hermes-DVS, die aanwezig was, zal van zün spel wel hebben genoten, evenals de toeschouwers. In de Zwaluwen-achterhoede deed Zuldmeer echter niet voor hem on der. En dat is de reden dat doelman De Pee niet zo heel veel moeilijk werk heeft gehad. Maar wat hü moest doen, deed hij goed. Het enige doelpunt werd kort voor het einde Verdere uitslagen: Zwaluwen cl Fortuna cl 1—9; Zwaluwen 3—Ex celsior 3 52; Zwaluwen 5Ecelsior 5 9-4. De RET heeft bekendgemaakt dat met ingang van 28 augustus 1962 de autobussen van lijn 54 in Oudeland (Hoogvliet) niet meer zuilen r(jden vla Fidelioiaan-Othelloweg (terug Dcsdemonastraat- Fideliolaandoch via Fidelfolaan-Toscalaan, vice versa. De route van l(jn 54 wordt dan als volgt: Hoogvliet (Toscalaan), Toscalaan, Fideliolaan, Troubadourlaan, Parel visserstraat, Oude Wal, Texasweg Bahreinstraat, RET-autobussensta- tion, Bakoestraat, Mosoelstraat, Max Havelaarweg, Korlanderstraat, l^m- weg, Aveling, Baarsweg, Steurweg, Lengweg, Posweg, Baarsweg, Aveling, Tymweg, Korlanderstraat, Max Ha- ,w. „c cu.ucMosoelstraat, Texasweg, door Langendoen uit een pass van °aJlrejinstraat, RET-autobussensta- llnksbuiten Simons - gemaakt. Mn" - Zaterdag begint Zwaluwen de competitie met een thuiswedstrijd te gen het sterke Woudrichem. dat over een zeer produktieve voorhoede be schikt. tion. Bakoestraat, Oude Wal, Parel- visserstraat. Troubadourlaan. Fidelio laan, Toscalaa i. Hoogvliet (Tosca laan). De dlenstrege'ing van Hjn 54 blijft ongewijzigd.

Het Vrije volk | 1962 | | pagina 1