DANK ZIJ LAGE LONEN Italianen 'bederven de koel kastenmarkt Windhoos, slagregen en bliksem oorzaak van schade en last wm. Stromen goede wensen voor jarige vierling Gouverneur Platteel voor 1 oktober weg >34 Teenschot: 100 boete nief v&igêim SliNIL HALEN! Najaarsbeurs toont vele wonderlijke nieuwigheden geef acht: hier is de FOUTEN Iff CUNERA- TOREN Het Vrije: Volk Twee gewonden door bliksem Garages kunnen groei autopark niet bijhouden Lijnbaan 66 Universitair nieuws Tankschip op Rijn losgeslagen Gordeldier op de schouder Ir. Quack volgt ir. Ringeling op v zfe achterpagina Binding Schandaal horioge Wielrijder in berm geworpen: overleden HET VRIJE VOLK DONDERDAG 6 SEPTEMBER 1962 PAGINA 3 cit." Mff"- - nj :'4< gf öfg r A fbraakprijzen Brand door bliksem 3 uw Militairen wilden niet naar Nieuw-Guinea:, gevangenisstraffen (Van een onzer verslaggevers) Twee jeugdige dienstplichtige mili tairen hadden zich woensdag voor de krijgsraad te Velde West in Den Haag te verantwoorden omdat zij. rich hadden onttrokken aan uitzen ding naar Nieuw-Guinea. Een twin tigjarige soldaat nit Onstwcdde had het gedaan uit angst om te sneuve len. Een 21-jagige korporaal uit het Groningse Tolbert zei gewetensbe- zsva&n te hebben tegen doden. NEDERLANDS MEEST GEBRUIKTE WASMIDDEL (Van onze soc.-econ. redactie) De fabrikanten van koelkasten beleven moeilijke tilden. Wie ,hc?ben dat zlJ door de verkoopacties van twee Nederlandse winkelbedrijven op goud zitten, vergist zich. sek^hTmLtt W* ta Nedcrland veel koelkasten worden ta West E«™™ n, leCÜtS T kleit' PercentaSe tót van de totale omzet tedl tÜ I® I3"86 fabribant«n hebben met veel moellijk- aMhltwï Engeland zijn bij de fabriek van Electrolnx een groot fahrJkantencto^5 0B]slage,n om^at ,le afzet stagneert. AUeen de Italiaanse afzeftot rieU S zaken-,Z'i trekkea «n steeds groter deel van de onmogelflfc V°0ral de Franse "fabrikanten het bestaan bijna A/s je jong bent' en geen water vrees hebt is zo'n extra-vijver op de weg voor je huis, zoals hier in de Trompcnbur gerstraat bij de Gaaspstraat in Amsterdam een fijn speelterrein. Vooral bü de wat kleinere kasten is de Italiaanse concurrentie onweer- staanbaar. in Frankrijk heeft Gene ral Motors, die het merk 'Frigïdai- re produceert, bijna 700 man moeten ontslaan» dat is twintig percent van het totale personeel. Als redenen noemt de directie een algemene reorganisatie en de scherpe con currentie uit andere landen van de Europese Economische Gemeenschap. De Italianen zijn, zo zeggen hun concurrenten, in staat een goedkope koelkast te produceren omdat de lo nen er lager liggen. Arbeiders, die uit de armoegebieden in bet zuiden naar het geïndustrialiseerde: noor* den trekken, zouden de helft min der verdienen dan de Franse arbei ders. De Italiaanse fabrikanten ko men daardoor op productiekosten tóe een derde lager zijn dan in Frank rijk, want de kostprijs van een koel- (Van een onzer verslaggevers) Een windhoos bij de Rijksweg MarkeloGoor, een benauwen de stank in Scheveningen als gevolg van wateroverlast in de visafslag en blikseminslag in Rijswijk waren de belangrijkste gevolgen van het noodweer, dat in de nacht van dinsdag op woensdag over Nederland trok. kast bestaat voor 75 percent uit ar beidskosten, Juist in Frankrijk, waar nog een aantal fabrieken zich bezighoudt met de produktie van koelkasten, merkt men veel van deze concurrentie. In Duitsland, waar Bosch, met zijn pro duktie van meer dan een miljoen kasten, per eenheid op lagere kos ten zit, kon men op de Italiaanse prijzen nog wei een antwoord vin den. Toch heeft men in Duitsland ook de gevolgen van de verminderde kooplust én de Italiaanse concurren tie gemerkt. De produktie was deze zomer groter dan de afzet en enkele grote fabrieken hebben tegen sterk verlaagde prijzen een deel van hun produktie afgestoten naar postorder bedrijven en andere ondernemingen, die met sterk gereduceerde prijzen verkopen. Tegen de achtergrond van de pro- duktiekosten wordt het ook duidelijk waarom Albert Heijn b(j de verkoop van zijn koelkasten de tussenhandel wel moest uitsluiten». In de prijzen van de Duitse koelkasten zat geen mogelijkheid meer voor een marge voor de tussenhandel, wilde men te gen deze prijs leveren. Simon de Wit kon dat, gezien de lagere kostprijs van de Italiaanse koelkasten, wél doen. Intussen heeft de verstoring tus sen de produktie enerzijds en de af- set anderzijds er dé laatste maan- len toe geleid dat er 'zwevende' partijen koelkasten in West-Europa sijn. De fabrikanten hebben die op geruimd om tóch in elk geval hun raste kosten er maar uit te halen :n ze hebben er hun merk afgehaald >m het verwijt te ontgaan dat zij legen afbraakprjjzen leveren. Hoe onoverzichtelijk en verward In Amsterdam heeft het verkeer veel binder ondervonden van half ondergelopen straten. Een windhoos trok gistermorgen tussen tien uur en half elf langs de rijksweg tussen Markelo en Goor. In Markelo werden twee boerderij en ernstig beschadigd. Een kap- schuur naast- de boerderij van de heer O. Nijdam werd over het woonhuis 'getrokken' én op de rijks weg gesmakt, die naast de boerde rij ligt. K.t verkeer ondervond veel his&rjv&n ontwortelde bomen. Ook aan de rand van de gemeen te Goor richtte de windhoos vernie lingen aan... Een directiekeet werd over 40 meter meegesleurd. De hoos zou in de richting Delden zijn ge trokken, maar daar is niets ver nield. De hoos is kennelijk voor Del den 'opgelost.' In Rijswijk is de bliksem* geslagen In een woning aan de Jozef Israels* laan. Om tien over half drie ontdekte de bewoner van het huis, de heer B., dat er op de zolder iets brand de. Het bleek, dat dekens, lingerie en boeken in brand waren geraakt. Omwonenden hadden inmiddels de brandweer gewaarschuwd, waar door de omvang van de brand tot de zolder beperkt bleef. De -chade wordt geschat op f 5000. In Scheveningen liep niet alleen de visafslag onder water, maar kreeg ook het personeel van een rusthuis te maken met waterover last, toen de kelders onder water liepen. ARNHEM. (ANP) Twee bouw vakkers zijn gisteren in Arnhem ''oor de bliksem getroffen. Zij waren in een woning in aanbouw aan het werk toen de bliksem in de schoor steen sloeg. De 23-jarige G. H. de Geest, uit Arnhem liep een shock op en moest in zorgwekkende toestand worden opgenomen in een ziekenhuis. Ook de 40-jaxige J. T. Schmijts, eveneens uit Arnhem, die bewusteloos was, werd daarheen overgebracht. Aavertenue iju de markt is, blijkt wel het best in Engeland, waar Electrolnx de pro duktie heeft ingekrompen omdat er geen afzet is, terwijl de AEI-Hot- potot in augustus vijftig percent méér verkocht dan vorig jaar augustus. Maar, de AEI had haar prijzen dan ook verlaagd. De Fransen zoeken naar allerlei middelen om de Italiaanse concurren tie te boven te komen, Kelvinatcr, een Amerikaans bedrijf dat eerst in Frankrijk werkte, heeft het pro bleem eenvoudig opgelost door naar Italië te verhuizen. Een zuiver Frans bedrijf laat veel maken in Italië, een ander verkoopt onder eigen naam Italiaanse koelkasten, maar velen hopen dat het tot meer samenwerking in de Franse koel- kastproduktie komt. Er zijn nu nog zeven grote onder nemingen in Frankrijk die koelkas ten maken. Geen van hen komt boven een produktie van 200.000 uit. De Italiaanse Ignis kan daar 500.000 te genover stellen en Bosch (de grootste van het continent) meer dan een miljoen. De grote produktie is in deze strijd bijzonder belangrijk. Wanneer een bedrijf in staat zou zijn de pro du kt if op te voeren van 2U'0Qt) tot 600.00C stuks, zou dat per k&st tot een kos tenverlaging van ongeveer dertig per cent leiden. Wél is men in Frankrijk nu zo ver dat er nog maar drie fabrieken zijn waar de koelaggregaten worden gemaakt. Er zijn talrijke merken, die vaak nog van uiterlijk verschil len, maar velen hebben hetzelfde aggregaat. Eenzelfde ontwikkeling heeft zich bij de compressors voor gedaan. UW JUWELIER/HORLOGER TOONT. U GAARNÉ"'bE»GËHÊtE3ibfDÜS-GÖLLfeCTrÉ (Van een onzer verslaggevers) Een tekort aan vakbekwaam per soneel en gebrek aan voldoende be drijfsruimte maakt het de Neder landse Automobiel- en Garagebe drijven onmogelijk, de snelle toene ming van de autoverkoop bij te hon den. Dit staat te lezen in RAI het officiële orgaan van de Nederlandse vereniging De Rijwiel- en Automo bielindustrie. In een beschouwing naar aanleiding van de afgifte van het 100.000ste kentekenbewijs in 1962 (twee maanden eerder dan in 1961) stelt de redactie dat de wacht tijden bij reparatie- of onderhouds beurten wijzen op een overbelasting van de garage- en automobielbedrij ven. Er zou reeds nu meer dan 500.000 m2 werkplaatsoppervlakte moeten werden bijgebouwd om de achter stand, in bedrijfsruimte in te halen, RA I ci teert éen woordvoerder van de BOVAG, die gezegd heeft: 'Honderden BOVAG-leden wachten op de rijksgoedkëurihg om hun nieuwe bouwplannen te kunnen realiseren. Het resultaat van onze bemoeiingen is gering, want in feite is voor de garages een bouwstop afgekondigd. êHet is duidelijk,' voegt RAI er aan toe, dat deze ontwikkeling de honderdduizenden automobielgebrui kers zal opbreken. De soldaat werd conform de eis van de auditeur-militair veroordeeld tot een gevangenisstraf van twee maanden met aftrek. De korporaal kreeg negen maanden met aftrek. De korporaal weigerde de drie maanden die hij nog had te dienen vol te maken. Hij gaf er de voorkeur aan hiervoor straf te ondergaan. De stad Dillenburg, de vroegere sterkte van het huis van Oranje- Nassau, heeft de voorzitter van de stedelijke corporaties, Marcel Fincken. als eerste onderscheiden met haar in 1960 ingestelde Oranje-plaket van wege zijn verdiensten voor de bevor dering van de vriendschap met Ne derland. HOIXANDIA (ANP). Van de.hoge functionarissen op Nieuw-Guinea wil voor zover in Hollandla bekend is, alleen gotrverneur Platteel het-land vóór 1 oktober verlaten. Hoofden van diensten noch residenten hebben tot Ad verten me 1 M exclusieve dameskleding tel. (010) 1361 92 Rotterdam DIR. 5. WILKES 1 Aan de universiteit van Amsterdam zijn geslaagd voor het doctoraal examen Engels de heer P. S. A. v. d- Vorst iEindhoven), voor het docto raal examen economie de heren R- H. Bunse (Bloemendaal) en R- Snoe- ker (Amsterdam). nu toe de wens te kennen gegeven, dat voor die datum willen ver trekken. ZH behoren tot de achttien hoge ambtenaren, die volgens het ak koord moeten worden vervangen door mensen die met. de Neder landse of de Indonesische nationali teit bezitten. Het staat geheel ter beoordeling van de VN, of deze amb- tenaren nog enige tijd aan kunnen blAmbtenaren die Nieuw-Guinea na 1 oktober gaan verlaten, mogen met in rang van vandaag niet meer rechtstreeks bij de KLM passage boeken. De Nederlandse autoriteiten wille» de afvoer van de ambtena ren namelijk doen geschieden met chartervliegtuigen. Voor uit Nieuw-Gumea repatrië rende Nederlanders zullen bij hun vestiging in Nederland of voor hot aanvragen van een ^arantiekiecuet dezelfde faciliteiten gelden als des tijds aün verleend aan repatrianten uit Indonesië. Zij moeten zich hier voor wenden tot de ministeries van Economische Zaken en van Maat schappelijk Werk. Wie een onderneming in Neder land wil beginnen, zal echter een redelijke kans van slagen Meten hebben. Deze voorwaarde is gesteld, omdat aldus een officiële mede deling Uit Hollandia "in het ver leden de feiten hebben bewezen, dat het uitblijven van succes voor de betrokkenen veel ongeluk en teleur stelling heeft teweeggebracht. (Van een onzer verslaggevers) Het huis van de familie Lauten- bach in Deinum is weer bedolven onder brieven en ansichtkaarten. De Deinumer vierling is gisteren vier jaar geworden en net zoals in vorige jaren betekende dat een hele drukte op het plaatselijk postkantoortje. Mensen uit heel Nederland zonden vriendelijke felicitaties naar het be roemde Friese kvmrtet, dat zich overigens van alle drukte bitter wei nig aantrok, Maandagavond al kwamen meer dan honderd kaarten binnen. Groot vader Spoelman, die het postkan toortje beheert, stapte gistermorgen zelf met honderden gelükwensen naar binnen. Hij was lang niet de eerste. Vrienden en bekenden had den Dirkje, letje, Willem en Meint en hun trotse ouders al de handen gedrukt en om half negen was tot ieders verbazing overgrootmoeder Lautenbach (79) uit Rolde 'al pre sent. Onder de pakjes, die telkens weer voor nieuwe verrassingen in huize Lautenbach zorgden, bevond er zich ook een van de U-jarige drieling Van Dijk uit Rotterdam, die overi gens elk jaar op de vijfde september iets van zich laten horen. De vierling zelf was nog het meest in zijn schik met de cadeaus van va der en moeder: een strijkijzer met plank voor elk van de meisjes en een mooie auto voor de jongens. Veel tijd om ermee te spelen heb ben ze nog niet gehad. De bezoekers bleven komen en gaan en om vier uur vertrok de vierling met vader en Op Kanaal Zuid ter hoogte van da Erikaweg in Apeldoorn werd de 76- jarfge wielrijder L. Nummerdor uit Apeldoorn door een auto gegrepen en in de berm geworpen. De oude man had geen voorrang aan de auto verleend. Hij werd zo ernstig gewond, dat hij korte tijd later in het St. T-iriuina moeder naar de tentoonstelling Fo- lyantha in Leeuwarden. Het bestuur van deze grote bloemen- en planten- expositie had hen daarvoor uitgeno digd en natuurlijk had de hele fa milie Lautenbach zin in dit feeste lijke verjaarsuitstapje naar de Friese hoofdstad. (Van een onzer verslaggevers) De zeekrijgsraad veroordeelde woensdag de korporaal der maAaiers V. E. G. L. tot een geldboete van 108, conform de eis van de.advo caat-fiscaal, De korporaal was in het wachtlo kaal van het amfibie-oefenkamp op Texel onvoorzichtig omgesprongen met een dienstpistool. Het vuurwa pen was afgegaan en het schot had de marinier-zcemllicien Th, J. de Haan in een grote teen getroffen. De milicien had daardoor rijf wr ken zijn die\st niet kunnen doen en is tkans nog maar in staat zittend werk te verrichten. De korporaal verklaarde op 12 maart het wachtlokaal te z(jn bin nengegaan met een collega. AI pra tend over een film die hij even te voren in het kamp had gezien con troleerde de korporaal het dienst pistool dat hij bij de overname van .de wacht in ontvangst had genomen. Hij zou door het gesprek zijn afgeleid en,, de trekker hebben overgehaald. BAZEL (DPA) Woensdagavond is het mei ongeveer 1400 ton ruwe olie geladen Nederlandse tankschip Albisia op de R(jn nabij Bazel lek geslagen, waardoor de scheepvaart gedurende enkele uren was gestremd. Door het binnendringende water kwam het schip veertig centimeter dieper te liggen. Nadat met behulp van een drijvende brandspuit en een ander tankschip het water was weggepopmpt en een deel van de la ding in een andere tanker was ge lost, slaagde men erin de Albisia voor zinken te behoeden en behou den de haven van Birsfeld binnen te brengen. Daar werd de rest van de lading gelost. 'Vermoedelijk is het Nederlandse schip op een onbekend obstakel ge stoten. Het lek in de Albisia zal in Birsfeld voorlopig worden gedicht, waarna de definitieve reparatie op een werf in Nederland zai gebeuren. Sinds enkele weken verblijft in Artfs een Gordeldier, een negen- bander. Na het quarantainever- verblijf is het diertje nu te be zichtigen in de 'vossengang'. Hü is afkomstig uit de bossen van Centraal Amerika en houdt zich, voornamelijk 's nachts, bezig met het zoeken naar insekten. De 'negenbander is aangekocht voor het nieuwe nog in aanbouw zijnde nachtdierenvêrblijf. (Van een onzer verslaggevers) BU restauratiewerkzaamheden aan de Cuneratoren in Rhenen zijn ern stige feuten ontdekt, die vermoede lijk zijn gemaakt bil vroegere restau raties, in 1930 en, 1890. De restauratie van dc toren,- waarvan de kosten werden geschat op twee miljoen „gulden, zal vol gens de Rijksdienst voor Monu mentenzorg zeker met een half miljoen gulden stijgen. Men vreest dat men bi) het slopen van de grote natuurstenen bogen wel eens voor nieuwe verrassingen zou kun nen worden geplaatst. De restauratieploeg onder leiding van opzichter Tommei van Monu mentenzorg heeft ontdekt, dat alle ijzeren ankerverbindingen in het on derste lid van de toren verbroken zijn en dat de destijds gerestaureer- ommanteling helemaal los staat van deze geleding. Direct instortingsgevaar is overi gens niet aanwezig, omdat het on derste torenlichaam rondom muren heeft van vier meter dikte. Op talrijke plaatsen is de muur ge scheurd, waardoor de verdere restau ratie zeer voorzichtig l_' moeten ge schieden. Aavertenue im. sd een onzer verslaggevers) Tot hoofdingenieur-directeur in de Directie Wegen van Rijkswaterstaat in Den Haag Is thans officieel be noemd Ir. A. G. Quack, tot nu toe hoofdingenieur voor bijzondere diensten bij dezelfde Directie. Ir. Quack volgt Ir. J. C. ff. Ringeling op, die met pensioen is gegaan. Het nieuwe hoofd van de dienst die in Nederland is belast met de aanleg van een groot deel van de doorgaande routes, is sinds 1934 bij de Rijkswaterstaat Hij beeft een rijke ervaring in de wegenbouw en ten zeer grote ken nis op het gebied van betonviaduc ten, De laatste jai en was hij plaats vervangend hoofd van de afdeling Wegen bij de DlrecMe van de Wa terstaat in Den Haag. Ir, Quack is 54 jaar. HIJ is gebo ren in Rusland en heeft gestudeerd in Berlijn en Delft, (Van een onzer verslaggeefsters Op de Najaarsbeurs. diemaandag begint, voor het eerst in combina tie met de Textielnajaarsbeurs, zai men de werphengel met ingebouw de zender-ontvanger kunnen zien, een instrument dat het de henge laar mogelijk moet maken de vis sen op te sporen En ook vele andere wonderlijke nieuwigheden, zoals de thermoklok, een kóokwekker, die niet alleen de ROW*»IH«» t tijd aangeeft, maar ook de ther- mostaatstanden van de oven. aoral op textielgebied zijn er nogal wat nieuwtjes (te zien in de Juli- anahal aan het terrein Croese- teanj. '>e Verenigde Ned. Tapijtindustrie in Hilversum komt met Bastion, een bouclè-vloerbedekking mei een inleg-zelfkant. Bouclé en zelfkant noppen grijpen, in elkaar en op de vloer is geen naad te zien. ■noteum krommenie borduurt voort op het beproefde systeem van plas tic tegelvloeren. Men brengt nu plastic vloerbedekking, Vinyt- cofk met een geluidisoleren.de onderlaag. Het oppervlak is gepro fileerd en stroef, de vloer is met zeepsop schoon te houden, reddon (ook van Krommenie is een vinylvloerbedekking met een geïmpregneerde vittpapteren rug, die gemakkelijk plakken mogelijk maakt. Rergoss brenat Axminster tapijt op ca, 3.70 m breedte. Rado-vinyl heet het behang van Rath en Doodeheetver, dat water bestendig is en gedesinfecteerd en afgewassen en afgeboend kan wor den met water en zeep r is een nieuw soort vitrage, dat Gardisette heet. Fabrieken staan in Emsdetten (West-Duits, land) en Kopenhagen, sedert kort ook in Utrecht. Om ratelen en lad deren van vitrage te voorkomen, eerden de draden verankerd: sche- ïng- en inslag houden elkaar dus ast. Aan de onderzijde van het iordijn is een loodveter ingeweven, :odat de vitrages altijd loodrecht tangen. Zomen is dus niet meer 'Qdig, de huishoudelijks artikelen op iet Vredenburg zijn o.a. Apelitta ichoenpoetsdoekjes, met glans, en 'iderhovdsmiddélen oefmpregnesrd Ze maken schoenen niet alleen vlug tchoon, maar brengen ook een waterafstotend glanslaagje aan. Et sijn van deze firma ook af was- doekjes: spons of afuaslap en reinigingsmiddel in één. doekje ver enigd. A au de zo nu en dan -weer op- laaiende gedachten-wisseling over de vraag of een kabinet zich moet baseren op een tussen frac ties in de Tweede Kamer met de formateur overeengekomen rege ringsprogram heeft piof. F. Duyn- stee in De Tijd-Maasbode van dinsdag een bijdrage geleverd. Op theoretische gronden acht prof. Duynstee een dergelijke binding niet gewenst. Te veel komt door zulke program-onderhandelingen het parlement op de stoel van de regering te zitten. Te veel tijd wordt verdaan. Te veel punten worden aangescherpt, En te veel eisen worden gesteld die later, als de financiën moeten worden op gebracht, niet in vervulling kun nen gaan. Hij acht het daarom In ons par lementaire stelsel met zijn vijf grote democratische partijen be ter dat de kabinetsformateur niet ernaar streeft met een aantal partijen overeenstemming over een regeringsprogram te verkrij gen, alvorens het kabinet wordt gevormd. Wij achten dit betoog te theoretisch van opzet. Omdat de situatie voor verschillende partij en ia ons parlement verschillend ligt. Voor die -partijen, die in zich zelf verdeeld zijn op het terrein van de praktische politiek, is het opstellen van een regeringspro gram waaraan de fractie zich bindt, onaantrekkelijk. Dat geldt in het bijzonder voor de KVF en de CHD. Deze partijen vinden hun eenheid in hun uitgangspunt, niet in een wei-omschreven poli tiek doel. Een regeringsprogram eist dat knopen worden doorge hakt. Daarvoor wordt in deze par tijen weinig gevoeld. Ft aar komt bij, dat een program waarover men onderhandelt de neiging heeft een program van actie te worden. De conservatie ven in Nederland, en dat zijn er niet zo weinig, hebben aan actie niet veel behoefte. Zij bekijken daarom elk program met tegen zin. De conservatieven zijn ver deeld over de confessionele par tijen en de WD. Als remmende blokken zitten zij Sn deze vier partijen. Een regering die voor haar program zich niet verzekerd heeft van de vooraf toegezegde steun van een aantal van deze partijen, komt telkens tegenover dit conservatisme te staan, als zij een forse stap wil zetten op weg naar vernieuwing van onze sa menleving. Nu is dat voor een regering, die en deze partijen steunt, niet zo bezwaarlijk. Haar eigen taak ziet zij als de taak van de man, die de machine gaande moet houden. En niet als de taak van de man die de machine moet verbouwen. yoor een regering die ook op socialistische medewerking is gebaseerd, ligt de zaak echter an ders. Zij kan niet verdragen dat essentiële socialistische verlan gens. in het parlement door de meerderheid worden getorpe deerd. Terwijl verlangens van an deren, In het regeringsprogram, opgenomen, wel worden verwer kelijkt. Hieruit volgt dat voor de so cialisten medewerking aan een regering veel meer afhankelijk is van de vraag of een regeringspro gram ook werkelijk de nodige steun zal vinden in het parle ment dan voor de andere partij en. Bij al te theoretische be schouwingen dreigt dit politieke aspect van de zaak overboord te vallen. Waardoor de werkelijkheid niet tot zijn recht komt. Ten slotte: Bij een regeringspro gram moet het uiteraard om een zeer beperkt aantal hoofdzaken gaan. Het gepeuter over formule ringen van details, dat herhaal delijk kabinetsformaties nodeloos heeft verlengd, Is schadelijk en verwerpelijk. Pen ex-wereldkampioen wiel- rennen houdt ermee op. Hij zelf nam dat besluit, nadat hij bij de jongste kampioenschapsrennen op de Vigorelübaan in Milaan de centrale figuur van een afschuwe lijk drama was. Het schandaal wordt er door dit verstandige besluit niet gerin ger om. Het is toch maar gebeurd dat een man, die de laatste tijd duidelijk leed onder de gevolgen van een ernstig ongeluk, onder auspiciën van de KNWD rijden bleef en aangewezen werd voor de wereldkampioenschappen in Mi laan. Met zuurstofbehandellngen en medische preparaten werd de ongelukkige telkens weer op de benen en op de fiets gezet. Er is geen enkele waarborg dat zo'n drama zich niet herhalen kan. Het besluit ermee op te hou den nam deze ex-kampioen ten slotte zelf. De KNWU die dier baar praat over de goede zorgen waarmede zij haar renners om ringt, dient haar beleid te herzien. Advertentie t.M VUIPENNEfl, VUIP0T10DEN EN BAUP01NTS MEI MUZIEK.., OH it Je grandiose jublieumsanfcieJtng wast»' ROTTER DAM-BEURSGEBOUW MEENT 112-7EL 010-131902

Het Vrije volk | 1962 | | pagina 1