'Op straffe van ontslag uit ambtenarenkorps' Binnenlandse Zaken: Geen strafmaatregel (f&tM/ebé' I n ■mira Et MAR GEHOEGEjal BLANKE BAAI SIGAREN duurder Wisseltruc lukt in Zwolle.. maar niet in Meppel en ook niet in Assen.. Opvolgang Met nieuwe moed? Dode bij aanrijding Oude raad Huissen komt weer bijeen HET VBIJE VOLK WOENSDAG 12 SEPTEMBER 1062 PAGINA 3 BONBONS Onderpand Slechte ontvangst Papoea-studenten krijgen opdracht tot terugkeer Advertentie IM. (Van een onzer verslaggevers) ^nk"dsocc^eg™had met hSr^.rSt*I?UZe, mct het ..™MeUjke uiter- jyK succes genaa met naar razendsnel uitgevoerde wisseltme" Na em Groningen, Waar zij onder de S Mkele ™oedv^Ue^e employes „3 biljetten van 100 ontvreemdde en het A NVVB - kan toor in Amsterdam, waar zij 1000 aan vreemd geld aan een kassier onuXelde was nu een reisbureau in Zwolle het sSoffer ontfutselde, Samen met een man liep zij zaterdagmiddag het bureau binnen en maakte met gebaren kenbaar een biljet van hondlrd gilden S vMm v1 met kilje. .on die de assistente van het reisbureau gaf, liep naar de kassa en telae enkele biljëtten van honderd gulden uit. De assistente begreep hieruit dat zij tien biljetten van 10 wilde hebben. Daarna verliepen de vreemdelingen het kantoor. Enige ogenblikken later kwam de vrouw terug om het adres van het reisbureau te noteren, Eij een tussentijdse controle op dinsdagmorgen bleek 200 verdwenen te ztfn. De assistente verklaarde dat zij de vrouw eeen ogenblik uit het 002 hebben'SgSpeeld. 06 <Ue&taI onTa^SukTne^m^ef Had de „oosterse in Groningen, Amsterdam en Zwolle dus succes met haar wisseltruc, in Meppel was dit niet het ge/al. Bö de kassier van de Rotterdamsche Bank, de heer H. Kreuze, vervoegde zich de vreemdelinge om tien biljetten van 50 Buitse Marken te wisselen. Ook nu weer trachtte zij met vingeraanwijzingen duidelijk te maken wat zij verlangde. De houding van de vrouw gaf toen nog geen reden tot wantrouwen. Maar de heer Kreuze, indachtig het consigne:'Kas dicht als een onbevoegde deze nadert, sloot de kas, toen de vreemdelinge aanstalten maakte deze te naderen. Snel was daarop de „oosterse" verdwenen. De kassier heeft aangifte gedaan bij de politie, nadat in de kranten de eerste berichten over de wisseltruc verschenen. Later is komen vast te staan, dat de „oosterse" het ook in Assen heeft geprobeerd. Vrijdagmiddag meldde zij zich bij de N.V. Stork Pompen met een briefje van ƒ1000 in handen. Zij gaf in gebarentaal te kennen, dat zij dit geid wilde wisselen. Ook hier deed zij het voorkomen alsof zij geen van de moderne talen meester was. Men probeerde het in acht verschillende talen, maar zij gaf geen antwoord. De personeelschef van dit bedrijf kreeg argwaan, doordat de vrouw ten slotte gejaagd deed. Direct na haar vertrek beide hij de politie op. Hij stuu»_3 hacr naar de Amsterdamsche Bank in Assen, opdat de vrouw daar eventueel nog aan de tand zou kunnen worden gevoeld. De onmiddellijk aanwezige politie ving daar bot. Men vermoedt dat de vrouw direct met een gereedstaande auto naar Groningen is gereden, waar zij de caissière van een garagebedrijf ƒ2300 afhandig maakte. De personeelschef van Stork deelde ons mee, dat de enige woorden die de vrouw sprak, waren: „hindi garkl". (Van een onzer verslaggevers) Be vijf Papoea-studenten, die een oriëntatiereis naar Indo nesië hebben gemaakt, moeten zaterdag op straffe van ont slag uit het ambtenarenkorps naar Nieuw-Guinea terug keren. Dit Is hun gisteren na hun terugkeer in Nederland door Binnenlandse Zaken meegedeeld. Dat verklaarden zij gisteravond op een ffoor de Neder landse Staatkundige Studenten Federatie uiteeschrevra) persconferentie. Het ziet er overigens niet naar uit dat de Papoeactudenten gevolg zullen geven aan de opdracht van het mi nisterie. Zij hebben namelijk aange kondigd zaterdag verslag te zullen uitbrengen van hun reis aan de on geveer tachtig in Nederland stude rende Papoea's. Dit gebeurt in Am sterdam op een bijeenkomst, welke georganiseerd is door de Nederland se Staatkundige Studenten Federa tie, die ook de reis van de vijf stu denten naar Indonesië financierde. De woordvoerder van het ministe rie van Binnenlandse Zaken ontkent, dat de aanzegging tot het vertrek een strafmaatregel is. 'Hun studietijd in Nederland is reeds verstreken. Wanneer zij niet naar Indonesië wa ren gegaan, zouden zij al in Nieuw- Guinea zijn teruggekeerd,' Vier van deze vijf studenten zijn in Nieuw- Guinea belastingambtenaar. De vijf de Is een medisch analist. Als de vijf Papoea-studenten ge gronde redenen kunnen aanvoeren voor een uitstel van hun terugreis naar Nieuw-Guinea, zullen we stel lig soepe! zijn. Dat gaf men ons vanochtend te vrstaan op het Mi nisterie van Binnenlandse Zaken in Den Haag. Volgens ons, aldus onze zegsman, is er geen sprake van ontslag. Dat moet een misverstand zijn, dat ont staan is door een brief uit Hollan- dia. De jongemannen worden door ons als ambtenaren beschouwd en moe ten nu krachtens ambtelijk bevel te rug. Vier vap hen hebben een examen afgelegd en hadden daarna nog Lap maakt jacht op 5 Advertentie IM. SUZETTE; met de smaak van echte franse crêpe suzette in chocolade, f. 1.20 p. 100 gr. In deze rubriek vermeldt Het Vrije Volk zonder commentaar tref- fende uitspraken van anderen, uiter aard voor rekening van hen die wor den geciteerd. Wat misschien het meest teleur stelde: er bleek te weinig van durf. Het is prachtig om geen brokken te willen maken - wie zou dat wél wen sen? maar een mens kan té voor zichtig zijn en zich te veel naar de middelmaat richten, vergetend, dat daardoor spoedig de ondermaat wordt bereikt. Te velen in de partij waren inner lijk verheugd over de samenwerking met de liberal! vergetend dat het huidige libera!!; ,ie grosso mode on aanvaardbaar conservatief is. Zij wa ren ook te zeer ingenomen met le verbreking van de nauwere samen werking via bet Kabinet met do mar tij van de Arbeid, veronachtzamend hoe de socialisten uiteindelijk door een ontevredenheid met het bestaan de werden bezield, welke ook aan re formatorische christenen die met het evangelie in de politiek ernst willen maken, iets te zeggen heeft. Prof I. A. Diepenhorst in a.r.- i weekblad Nederlandse Ge- 1 dachten van 8 september 1962 SCHIPHOL (ANP). Zo nauw lettend als men de 12 Zweedse ren dieren gisteravond op Schiphol heeft bewaakt, zoveel bewegingsvrijheid hebben vijf van deze herkauwers zich in de afgelopen nacht weten te ver schaffen. Ze zijn uit hun quarantai ne ontsnapt en lopen thans in de vrije natuur, misschien zelfs wel in Duitsland, rond. Da selecte kudde, die op instiga- van een papierfabriek te Gennep naar Nederland werd gebracht om op te treden in een bedrijfsfilm over hout, werd gisteravond laat nog in twee kolossale vrachtwagens naar Limburg vervoerd. De twaalf dieren zaten ieder in een ruime kist opgesloten. In het holst van de nacht bereik ten ze hun bestemming, een veehal van een kweekbedrijf in het gehucht Zelderheid.e bij Ottersum, op nau welijks 100 meter van de Duitse grens. Hier moest de kudde van de vee- artsenijkundige dienst enkele weken in quarantaine om het gevaar van mond- en klauwzeer te weren. Slechts enkele uren eerder had een hoofdinspecteur van deze dienst een ander door de papierfabriek uit gezocht quarantaineterrein te Otter sum afgekeurd, omdat dit niet over dekt was. HEESCH (ANP) Gisteravond is de 53-jarige F. Lamers uit Oss bi) een verkeersongeval te Heesch ver ongelukt. De heer Lamers reed op zijn scooter vanuit de richting Heesch de kruising Pieter Brandt- smasingel-Nieuwe Heeschweg op. Een van de rotonde komende vrachtwagen reed hem aan. Het slachtoffer was gehuwd en had een zoon. President Leon Mba van Gabon is voor een half jaar gekozen tot pre sident van de unie van voormalig Franse gebieden in Afrika. A f gesloten De veehal in Zelderheide was aan één kant afgesloten door palen, die so dicht bij elkaar staan, dat veu lens en kalveren er zich niet door kunnen wringen, doch in de afgelo pen nacht gelukte dit binnen enkele ogenblikken een der rendieren, on danks diens wijd uitstaande gewei. Het dier laveerde uiterst kundig, zijn kop -scheef houdend, tussen de palen door en was in een oogwenk in het duister verdwenen. Een snel le klopjacht door alle aanwezigen leidde tot geen enkel resultaat. Deze sprong naar de vrijheid maakte het beest, toen zijn verzor ger, de Lap NUs-Paulus Fjellgren, hem voer uit een zak wilde aanbie den. De snelle viervoeter, toch nog schichtig van de lange en vreemde reis, schrok van het geritsel van de papieren zak en nam de benen. De Zweedse verzorger msikte zich niet zo erg ongerust. HU verwacht te het dier de volgende ochtend by daglicht in de buurt van de hal te zullen aantreffen, omdat het zich niet alleen van de kudde zou willen afscheiden, maar hü kwam bedrogen uit. AI waren de andere rendieren dan tot rust gekomen, toen iedereen 's nachts in bed Jag, wurmden nog vier andere beesten zich door de pa len en verdwenen spoorloos, daarmee alle quarantaine-maatregelen aan hun gespleten hoeven lappend. Met lasso's Ijverig is Nils-Paulus vandaag, voorzien van lasso's, die hü nu dus toch nog hoopt te kunnen demon streren, in de weer om zijn dieren weer te vangen. Voorlopig echter waren ze niet te vinden. Het landgoed Zeider, waar zich het kweekbedrijf bevindt, bestaat uit wat bos, kreukelhout., alsmede wei- en bouwland. Rest de organi satoren van deze rendierstunt nog de hoop, dat het kleine riviertje de Niers dat hier langs de Duitse grens loopt, er de vluchtelingen van heeft weerhouden zonder paspoort Duits land binnen te dringen.... Een van de twaalf rendieren deed gistermiddag op Schiphol beslist zijn naam geen eer aan. Halsstarrig als een ezel weigerde hij de vrachtloods in te stappen. De Lap had al zijn overredings kracht nodig het dier tot betere ge dachten te brengen- recht op een kort veriof. Dat verlof hebben zij gebruikt om naar Indo nesië te gaan en het is op hun ver zoek nog verlengd bulten bezwaar van de schatkist. Nu vinden we echter, dat ze ge noeg vakantie hebben gehad. Hier doen ze niet veel meer, terwijl we op Nieuw-Guinea om ambtenaren zit ten te springen. Onze zegsman begreep nog niet waarom de gezinnen op Nieuw-Gui nea geen uitkering meer ontvangen. Er wordt op het ogenblik nagegaan of dat inderdaad wel waar is. Overigens is de jonge mannen wel gezegd, dat zij ontslag rokeren als zij geen gehoor geven aan het ambtelijk hevel. Dan zou gebeuren wat zfe juist niet willen. Op het ministerie was overigens niets bekend van een conferentie van Papoea-studenten, waar het vijftal zjjn landgenoten zou vertellen over de ervaringen in Indonesië. De medisch analist Jelman vertel de. dat hem bij zijn thuiskomst in Leiden nog een andere verrassing wachtte. 'Mijn brieven waren door Binnenlandse Zaken meegenomen. Mijn boeken en kleren lagen in een kast van mijn hosDita. Mijn kamer was niet betaald. Binnenlandse Za ken had gezegd, dat mijn hospita de boeken en kleren maar als onderpand voor de kamerhuur moest beschou wen.' De hospita van de heer jelmar. is mevrouw Massaar, Zij zei gister avond, dat er 'vier brieven en een pakje foto's door de heer Van Doo- renmaal van Binnenlandse Zaken waren meegenomen. 'Ik heb één brieï achtergehouden. Aan onkosten en kamerl ur is Binnenlandse Zaken ons nog 210 gulden schuldig." De post van de heer Jelman ligt op het Ministerie van Binnenlandse Zaken in Den Haag. Daar kan hü zün brieven onmiddellijk in ont vangst.. nemen, want de heer Van Doorenmaalc-ii heeft ze alleen mee genomen omdat de beer Jelman geen adres meer had. Dat beek ons vanmorgen in een onderhoud op het Ministerie van Binnenlandse Zaken. De heer Jel man, zo werd ons medegedeeld, is op 11 juli naar Indonesië vertrokken zonder een nieuw adres op te geven. Op 17 juli moest hy een examen af leggen, maar daar is hij niet ver schenen. Er was niet bekend of en wan neer hij terug zou komen en zijn hospita wist dus niet of ze zijn ka mer nog langer moest vrijhouden. Toen de hospita de kamer niet lan ger als zijnde verhuurd aan de heer Jelman beschouwde, heeft de heer Van Doorenmaalen van het Ministe rie van Binnenlandse Zaken zolang de post van de Papoea-student in bewaring geonmen. De heren Indey en Hanasbay voel den zich zeer gegriefd over het feit, dat hun vrouwen in Nieuw-Guinea na 1 augustus geen salaris meer heb ben ontvangen. Zij hebben respectie velijk twee en vier kinderen. 'Wij hebben inderdaad uit Nieuw- Guinea een verzoek gekregen om geld naar deze twee gezinnen te zenden, omdat er aan hen geen salaris meer werd uitbetaald,' aldus J. W. Schol ten, preases van de NSF. Ds. Koiboer en de heer Wamma, die op verzoek van staatssecretaris Bot naar Nieuw-Guinea zijn gegaan om de Papoea's voor te lichten over de houding van de Papoea-studenten in Nedërland, vertelden ten slotte op deze conferentie, dat zij nogal ont steld waren geweest over de ont vangst in Nieuw-Guinea. 'Vlaggen en bloemen waren niet nodig, maar iemand van het gouver nement had ons toch wei van het vliegveld kunnen afhalen. Het heeft vijf dagen gnduurd. voor dat we onderdak kregen In het Gou vernementshotel en voordat we een begin konden maken met ons werk. Toen we dr. Veldkamp, directeur van het kabinet van de gouverneur, op- beiden en ons beklaagden, zei hij: 'Ach jullie komen toch met vakantie?' KmemeyerI Een extra lichte mélangavan door-en door rijpegeurige tabakken. Verfijnd van smaak. Lekker licht. Een pijptabak waar Niemeyer terecht trots op is. niemeyer De heer F. H. vaat de Wetering werd 7 september 1896 te Amsterdam geboren. Hü werd opgeleid tot In disch predikant en in 1919 uitgezon den naar het toenmalige Nederlanös- Indlë, in dienst van de Indische Kerk. Na een jaar pionierswerk volgde zijn benoeming tot directeur van de theologische school te Koe pang. Op 28 oktober 1928 werd de heer Van de Wetering benoemd tot eerste burgemeester van Menodo. Gedu rende riif jaar 13 hü als zodanig werkzaam geweest. In 1933 volgde zijn benoeming tot burgemeester van Palembang. In 1942 werd hü door de Japan ners geïnterneerd. Na de bevrijding werd de heer Van de Wetering be noemd tot hoofdambtenaar aan het Departement van Binnenlandse Be stuur te Batavia. In 1946 ging hü met groot verlof terug naar Neder land. Daar was hü werkzaam op sociaal en kerkelük terrein. Hü was, o.n,. voorzitter van de stichting Het Na tionaal Nieuw-Guinea Comité van de prot.-chr. Schippersvereniging en van de Amsterdamse Raad voor Wükver- pieglng. In 1948 werd hü gekozen tot lid van de Staten-Generaal voor de CHU, Met zijn grote kaarsrechte gestalte en zün spierwitte haar was de heer Van de Wetering een opvallende fi guur in de Kamer. Hij was een by- zonder aimabel man, ook voor zün politieke tegenstanders. Zowel in de West als op Nieuw- Guinea onder de Papoea's was hü zeer populair door de wijze waarop hij de bevolking tegmoet trad. Voor het Indonesische nationalisme heeft hü nooit veel begrip kunnen opbren gen en het verraste vorige week dan ook toen hü apart verklaarde vóór de overeenkomst met Indonesië te zullen stemmen. De heer Van de Wetering was commissaris van de Stichting Ne derlandse Paxt. Rijnvaart centrale en van de Stichting Nederlandse Part. Binnenvaart. Ais vriend van Rün- en binnenvaart hield hü voor de NCRV- miorofoonpraatjes, getiteld: 'Op het schip en aan de wal'. De heer Van de Wetering was ridder in de Orde van de Nederlandse Leeuw. Het stoffelijk overschot van de heer Van de Wetering zal zaterdag morgen om elf uur op de begraaf plaats Westduin in Den Haag ter aarde worden besteld. Advertentie IM. Interieurverzorging Goudsesingel 103195 Een Liberaal Democratisch Cen trum binnen de VVD ia zaterdag in Utrecht opgericht. Het centrum wil een herleving van het politiek libe ralisme bevorderen. Tot voorzitter van het centrum is gekozen mr. dr. H. J. Roethof, die parlementair redacteur van de Nieu we Rotterdamse Courant is., Secre taris is het Vlaardingse gemeente raadslid de heer H. M. J. Dubbel dam. Tot de vorming van het Liberaal Democratisch Centrum is enige tijd geleden opgeroepen in een circulaire die aan een groot aantal WD-leden is toegezonden. Behalve de heren Roethof en Dubbeldam werden ook de heren G. Dorsman, E. T. Hoven en dr. E. Nordlohne in deze circu laire als initiatiefnemers genoemd. Deinitiatiefnemers zeggen geen nieuwe partij te willen vormen. Het Liberaal Democratisch Centrum be- 1 oogt de liberalen te verenigingen, die 'een consequente progressieve poli tiek op basis van d» liberale begin selen voorstaan.' (Van onze soc.-econ. redactie) De onlangs aangevraagde verhoging van de sigarenprijzen zal op 1 .okto ber haar beslag krijgen. De sigaren vullen over de gehele linie 1 a 2 cent per stuk duurder worden. Op het ogenblik stagneert de afle vering van enkele merken doordat men druk doende is de doosjes van nieuwe banderolles te voorzien. Van de zijde van het ministerie van Economische Zaken vernemen wij, dat de sigarenfabrikanten hebben kunnen aantonen, dat de grondstof- fenprijzen, met name die van tabak in de laatste tijd aanzienlijk zijn ge stegen (de fabrikanten hebben zelf onlangs cijfers van 30 en 40 percent genoemd). Daarom heeft de minister besloten, dat hij geen maatregelen tegen een prijsverhoging zal nemen. De sigarenwinkeliers hebben ove rigens kort geleden nog geprotesteerd tegen het voornemen van de fabri kanten. Volgens een communiqué van de Federatie van Organisaties van Sigarenwinkeliers zou uit de cijfers blijken, dat de gemiddelde prijs, die de rokers voor sigaren willen betalen in de laatste jaren Is gedaald. Daardoor zou handel noch indus- trie met een verhoging gebaat zün. ARNHEM (ANP) Naar aanlel- iing van het koninklijk besluit waar- oy het besluit van de gemeenteraad van Huissen van ,29 juni tet toelating /an twaalf nieuw benoemde raads- eden in strijd met de wet werd ver haard en vernietigd, heeft de bur- .emeester de oude raad, die in func tie is gebleven, voor donderdag 13 september bü eengeroepen voor een hernieuwd onderzoek van de geloofs brieven der nieuw gekozenen. Wordt jn deze vergadering beslo- en tot de niet-toelating van de nieuw benoemde leden, dan moet in Huissen binnen een maand een nieu we stemming worden gehouden. /"Perwijl naar aanleiding van de A opvolging van jhr. W, J. H. Af. Sandberg als directeur van het Stedelijk Museum in Amsterdam verschillende namen worden ge noemd, hoort men nu ook van verschillende kanten, dat men in plaats van één directeur twee, ja zelfs drie directeuren zou willen benoemen. En wel twee, die het artistieke beleid zouden voeren en één, die met de zakelijke leiding zou worden belast. Hierbij is het volstrekt onduidelijk waarom men twee mensen met het artistieke beleid zou willen belasten, daar immers in zo'n geval nooit van een vaste lün sprake zou kunnen zijn als beide functionarissen het niet eens zouden zijn, terwijl in het geval smaak en optatting van beiden met elkaar overeenstem men, één van hen overbodig ge acht kan worden. Op het eerste gezicht lijkt een splitsing der functies in een ar tistieke en een zakelijke leiding nog zo gek niet. Men heeft hier vroeger ook reeds over gesproken naar aanleiding van het beleid in andere musea en het lijkt zo lo gisch; één man, die zorgt, dat het peil van het gebodene, hetzü door aankopen, hetzij door tentoon stellingen zo hoog mogelijk is, één die zorgt dat de middelen hier voor nodig er ook werkelük zijn, die van het museum als het ware een goed lopende 'zaak' maakt. Oet lijkt modern gedacht: het J-i moderne museum heeft een manager nodig. In werkelijkheid berust 'tuik een overweging op gebrek aan kennis omtrent de stand van zaken. De inkomsten van een museum staan immers in geen verhouding tot de uitgaven toor tentoonstellingen en inkopen. De inkopen van een gemeentelijk museum worden gefinancierd uit sen door hit gemeentebestuur verstrekt budget, maar toestem ming tot bestedingen met betrek king tot de kunstaankopen komt van de commissie van aanwinsten, waarin uiteraard ook de directeur citting heeft. Alle inkopen worden gecontro leerd door de gemeenteUjke ac countantsdienst en het totaal van de bestedingen wordt gecontro leerd door de commissie uit de gemeenteraad, de zgn. rekenings- commissie. Een 'zakelijk' directeur heeft met deze kant van het be leid dus weinig uit te staan. Wat nu de tentoonstellingen betreft, het is duidelijk, dat de gene, die verantwoordelijk is voor de artistieke leiding, deze moet 'bedenken' en inrichten. Ook hier kan de zakelijke leider eigenlijk niets beginnen, want het inricn- ten van de tentoonstelling staat; en valt met de relaties, welke de artistieke directeur heeft, met behulp waarvan hij zijn ideeën kan realiseren, alsmede met het bezit van zün museum, waarmee hij degenen die hem geholpen hebben bij gelegenheid behulp zaam kan zün. Deze relaties liggen niet op 'zakelijk' terrein: de directeur moet internationaal en nationaal goed bekend staan bij kunste naars, collega's en verzamelaars, zodat hij een dienst van hen kan vragen dus m.a.w. kan verzoeken een of verschillende voorwerpen tijdelijk af te staan. Hij moet het museum zulk een naam verschaf fen, dat men gaarne in zijn mu seum exposeert, hij moet in ar tistiek opzicht gezag hebben. Een 'zakelijk' man kan hem misschien bijstaan in wat men tegenwoordig 'public relations' noemt, bij pro paganda en voorts zal er een be hoorlijke administrateur moeten zijn, maar dat zijn alle onderge schikte functies. IVfen zou zich nog kunnen voor- stellen, dat een tentoonstel ling, die 'op de markt' is en die van de ene naar de andere stad niet door een 'zakelijke' man op voordelige voorwaarden en ook vlug voor het museum gereser veerd zou kunnen worden, maar de verdienste van de scheidende directeur is nu juist geweest, dat hij en zijn staf bijna nooit ge noegen hebben genomen met een 'tweedehands" tentoonstelling, maar dat de vele exposities, die in de loop der jaren zijn 'bedacht" en ingericht, door hen zelf zijn gemaakt. Nu is het algemeen bekend, wie naast de heer Sandberg deze ex positie kün 'bedenken' die, hoezeer men ook nog wel eens een zekere kritiek kon hebben, steeds olijk gaf van een levendige fantasie en een groot vermogen om parallel len te trekken, waar men deze op het eerste gezicht niet zou ver moeden. Door deze tentoonstel lingen heeft het Stedelijk Museum zich een grote naam in het bui tenland verworven, heus niet om dat er wei eens 'gekke dingen' werden vertoond, maar juist om dat naast die 'gekke dingen' de wijze waarop de hedendaagse kunst in het Stedelijk Museum ter kennis van het publiek werd ge bracht uniek mocht warden. TlTet is voor ons land van belang XA dat het Stedelijk Museum in Amsterdam zijn nationale en in ternationale betekenis blijft be houden. Men zal daarom bedenk sels moeten vermijden en gewoon een nieuwe directeur moeten be noemen, Wanneer men de keuze laat vallen op dr. Jaffé ligt de argumentatie voor de hand. De benoeming van een ander zou er toe dwingen het passeren van dr. Jaffé op zijn minst begrijpelijk te maken. Dat zou, gezien de kwali teit van dr. Jaffé, geen gemakke lijke opgave zijn.

Het Vrije volk | 1962 | | pagina 1