Kinderen zien voor het eerst van hun leven een kachel branden Weinig kans op hulp voor de zandboeren UNiO maakt zich zorgen over verv van mm ma DURYE A Kweekscholieren pluizen Dordtsegewoonten uit Congres in Oostenrijk bepleit afbouw van Rijn-Donau-kanaal Aan rand Makkummerwaard leven 200 vluchtelingen in zomerkamp Beatrix gaat naar Azië Straf voor te harde landing in Lissabon Tantièmes Oprechte dank Ponomarenko ziek Trein grijpt trekker Trouw Echtpaar komt in Oostenrijk om HET VRIJE VOLK DONDERDAG 20 SEPTEMBER 1962 PAGINA 3 mmmmm MENSEN IN NIEMANSLAND die ergens op wachten. Zo moet men de plotseling uit Meuw-Guinea naar een zomerkamp aan de rand van Makkummerwaard ge brachte donkere Nederlanders misschien noemen. In dat eindeloze vlakke en weemoedige land, dat zomaar overgaat in rimpelend water, lopen kleine donkere kinderen ge bogen tegen de wind. Ze halen eten in het verzorgingshuls. Ze komen uit kleine vuilwitte zomerhuisjes, waarin hun ouders gelaten naast een kachel zitten. De kinderen lopen er niet hard. Ze kunnen de overgang van de tropen naar dit land en dit klimaat nog niet verwer ken. Evenals hun ouders begrijpen ae nog ff niet wat hen is overkomen. 1 Van de dreigende grauwe wolken boven I het land zonder bomen schrikken ze niet. Zware regens waren zij in hun land wel 1 gewend. Maar voor de gure wind die hier I over land en water kan razen, zijn ze bang. i Ze zijn bang voor de naderende winter, jg Bang voor de toekomst. Eigenlijk bang j voor alles. Ze wachten maar. Ook al weten f ze niet waarop. De schok van het vertrek 1 uit Hollandia, Biak, Merauke, Sorong, Manokwari of "Kaimana is voor hen te I groot geweest. r (Van een onzer verslaggevers) CORNELIS JAN van Gooi prutst in zijn huisje aan de kachel. Zijn kinderen Evie, Liesje, Winny, Maria, Rieta en Jantje volgen zijn handelingen met verbazing. Ze zien voor het eerst van hun leven een kachel. Cornells zijn vrouw Tinam loopt in haar sarong door het huisje. Ze weet niet goed wat ze moet doen. In haar mooie Ja vaanse slendang torst ze de kleine Gerrit die pas vijf maanden is. WÊM Het ministerie kan niet voor al die kleine dingen zorgen die het leven leefbaar maken. Daar moeten wij voor zorgen. Er d»n bedoel ik met wij met alleen de bevolking van Mak-' kum.' (Van onze landbouwredacteur) Er bestaat thans heel weinig kans dat de boeren op de zand gronden geholpen kunnen worden via toeslagen op de prijzen of nadere tot dusver gebruikelijke maatregelen. De enige mo gelijkheid is dat hun sociale hulp wordt geboden. Dit bleek gistermorgen bij de vergadering die het landbouwschap heeft gehouden. MAAKT UW GHOENTEN ZO LEKKER! 't helpt en't is lekker Landbonwpot Van Goghs naar Warschau D* togarit tan dit «raerimtnt ligt NEEM ALS OLIEHAARD Comelis was in Nederlands-Indlë g «oidaat van het KNIL. Hij sprak Ne- derlands en hij dacht Nederlancs. In de nieuwe Indonesische maat- schappij was voor hem geen plaats t. meer. Nieuw-Guinea werd zijn tweede vaderland. g Met zeer hard werken bouwde hij daar iets op voor zichzelf en zijn gezin. Na het Jappenkamp, de Bersi- ap en de acties tegen de republiek dacht hij aan het Sentani-meer eln- dr'ijk rust te vinden. ]\,Taar ergens op de achtergrond was lu- bij hem en zijn Javaanse vroüw altijd de boze droom aanwezig, dat ijl wok Nieuw-Guinea niet blijvend zijn vaderland zou kunnen zijn. Op een zondagmorgen werd deze droom in eens een barbaarse werkelijkheid. Huis en goed liet hij in de steek om hals over kop in een DC-8 te stap pen. Weg, naar Nederland'. Nu zit Comelis aan de rand van het IJselmeer in een landschap zon der bomen. Nu prutst hij aan een kachel, waarvan hij vaag het bestaan had vermoed. Hij noemt zich mon teur-chauffeur. 'De hele winter moe ten we -hier blijven,' zegt hl) lang--Ég raam. Hoopt hij van zijn bezoeker B te horen, dat dit niet zo is? If! 2e klagen niet hoorbaar. Ze zijn pjj verdoofd van de schok van het ver- ISi trek, j|gi 'Bah,' zeggen die kinderen iegen lil de gehaktbal, de witte kool, de aard- appelen en de griesmeelpap. 'V'ar- M kensvoer.' Ze missen de bras, rijst f| van thuis. "Ik kan hier geen bras koken, man,' zegt hun vader. 'Bras m&mm is hier veel te duur.' En hij pookt weer in zijn kachel. '\-2 si het ministerie van maatschappelijk werk alles doet, wat redelijkerwijs kan worden verwacht. 'Het eten is naar mijn smaak een tonig. Veel kool en havermout. Maar het is wetenschappelijk samengesteld. Ze worden er dik van. Het ministerie heeft per slot reeds tien jaar ervaring met dit soort vluchtelingen.' Wik® Rijks heeft de kleine gezin- nen ondergebracht in het hotel In het kamp en de grote gezinnen in de 6- en 8-persoons bungalowtjes. 'Het is hier barbaars,' zegt hij tegen de nieuwe vluchtelingen. 'Geen bo men. Geen stad. Wel een bus naar Makkum en scholen voor de kinde ren. Het kan hier verschrikkelijk waaien. Van de winter zal het tuel koud zijn. MAdr in Nederland worden de mensen zeer oud. En die van het platteland worden weer ouder Aan die uit de stad. Bekijkt u het maar met humor. Dan slaat u zich er wel doorheen.' Voor zijn vluchtelingen is Wika Rijks naar de burgemeester en ae schoolhoofden in Makkum gegaan. Hij heeft de vrouwenbonden zover gekregen. dat ze eenmaal oer week Mensen in niemandsland, die er gens op wachten. Mevrouw Beawaruw Koestert haar verkouden kleuter. Ze draagt handschoenen. Maar waar voor? (Van onze luchtvaartredacteur) Twee weken ontzegging van de vllegbevoegdheid heel de directeur- generaal van de Rijksluchtvaart dienst. de heer J. ff. F. Backer, verzocht op te leggen aan de gezag voerder en de tweede bestuurder van de KLM-DC 8, die op 29 oktober 1961 een 'harde' landing op de luchthaven van Lissabon maakte. Het toestel kwam ruim 20 meter voor de" baan aan de grond, waar door de banden lek sloegen en een stijl van het landingsgeste! en een bevestigingsschot van een motor werden ontzet. Persoonlijke ongeluk ken deden zich niet voor. De landing werd uitgevoerd door de tweede bestuurder N. R. C., die gisteren tijdens de openbare behan deling van het ongeval door de Raad voor de Luchtvaart werd gehoord. R. heeft inmiddels vrijwilig de diens! van de KLM veriaten. R. gaf toe, dat hij een beoorde lingsfout had gemaakt bij de lan ding. Uit het verhoor van de gezag voerder, R. D. W. bleek dat R. mei toestemming van de gezagvoerder maar in strijd met de voorschriften van de KLM de DC 8 vooraan de baan op de grond zou zetten. Niet opvolgen van de voorschrif ten. onvoldoende vliegerschap bij de tweede bestuurder en onvoldoende samenwerking tussen gezagvoerder en tweede bestuurder. Dat waren de conclusies, die de directeur-generaal van de Rijksluchtvaartdienst uit de verhoren trok. De raad doet over zes weken uit spraak. in het hotel bijeenkomen. Hij heeft voor zijn vluchtelingen een-televisie-, toestel gekocht. En hij is van plan nog vee! meer voor ze te doen. 'We moeten ze er bij slepen. Ze moeten voelen, dat ze er bij horen. Dat is een zaak van gewone mense lijkheid tegenover deze arme don ders.' Zaterdag gaat Wika Rijks met- een vrachtauto naar Makkum om fietsen, kinderboxen en speelgoed in te za melen. 'Dat bedoel ik ook met gewone menselijkheid. De vrouwen grijpen nu nog te veel mis in dit kamp. Van talrijke kanten werd bjj de rondvraag aangedrongen op maatrege len die de boeren op de zandgronden door de moeilijkheden zouden kun nen heealMfDen. 'Vele bodrijvai staan aan de rand van de ondergang', zei de Drentse afgevaardigde. En een r.-k, boer uit Friesland voegde eraan toe, dat het vooral de jongere boeren zijn die met de grootste moeilijkheden te kampen hebben, omdat zij geen enke le reserye bezitten. (Van een onzer verslaggevers) Vadertje Rijn is in het geheel niet het nette Rijntje, dat men in deze liefkozende naam ais een gegeven feit denkt te mogen aanvaarden. Neen, Vadertje Rijn is een vies meneertje, geen zindelijke rivier. De Rijn is het Bras (rijst) vindt Cornelis Jan van Gooi vooralsnog lekkerder dan aard appelen met witte kooi. iini jVprVROUW SCHÜLTZ woont met m haar acht kinderen in een zo- 1É11LI1I merhuisje. Haar jongste is vijf maan den. Het kleintje ligt met bronchi tis in een van de stapelbedden in de kleine slaapkamertjes, Overal staan koffers. De kinderen spelen op de vloer. Ze lopen steeds in en uit. Ze nemen veel zand en modder mee naar bin nen. Voor het huisje ligt een diepe plas regenwater. 'Alles is zo vriendelijk bedoeld,' zegt deze vrouw. Het klinkt moede loos. 'Wat kan ik eraan doen, dat strijken. Er is alleen een butagas- ïs Kn stevige man met lamp boven de tafel. Hij krijgt tranen in zijn ogen ais Ik grijp overal mis. Als ik een hij een nieuw groepje vluchtelingen huisje aspirine nodig heb, moet ik in 'De Holle Poorte' begroet. H1J werkt «1» een paard voor deze ï-nar hfar vat in dit vakantiekamp van de stich- Swnml' ting 'Ostoerio' ondergebrachte vluch- amhfaSfJnr wart-m telingen. 'Inderdaad, vluchtelingen,' Guinea als ambtenaar werken. zegt .Ilc kan ze an(jers zten.> 1 Wika Rijks wordt geassisteerd door mensen, die het leed van deze vluch- jj y donkere mevrouw Reawaruw t telingen óók begrijpen. Hij zegt, dat loopt met een verkouden kleuter, op haar arm in winterjas en met handschoenen aan in haar zomer huisje. Vijf kinderen houden zich vast aan haar lange rok. Ze zeggen niets. Ook hun moeder niet, i Hun vluchtweg liep van Ambon via Nieuw-Guinea naar Makkum. Weet u hoe u de kachel moet .stoken? "Mevrouw Reawaruw knikt. Mei ds Kleine loopt ze naar buiten. Ze kijkt naar de donkere wolken, die nu heel laag boven het land han gen. Denkt ze nu terug aan haar mooie huisje in PoUmac bij Hollandia? Aan de tuinfeestjes, waarop vrolijk hon derden stokjes sateh werden geroos terd? Aan de sateh, sajoer, nassi- koening en de witte wolken boven de Humboldtbaai? Misschien niet. Vijf dagen geleden was zij nog in Nieuw-Guinea. Ze draagt handschoenen en ze wacht. ZE MOETEN hier tot mei blijven', zegt Wika Th. J. Rijks uit Drie bergen. "Maar dat zie ik nog niet (Van onze parlementsredactie) Prinses Beatrix zal volgende maand een reis naar een aantal Aziatische landen maken, ij zal daarbij enkele landen maken, zij zal daarbij enkele andere als privé-persoon. Onder de landen, waaraan de Kroonprinses een bezoek zal brengen, worden genoemd: Japan, India en de Phiiippijnen, Aanvankelijk was het de bedoeling dat prinses Beatrix haar reis zou ma ken in aansluiting op het staatsie- bezoek van de koninklijke familie aan Iran. Dit bezoek is echter wegens de aardbeving uitgesteld. Officieel wilde men. in Den Haag de reisplannen van prinses Beatrix niet bevestigen. Advertentie AM". open riool van Europa, zo zegt men tegenwoordig niet zonder enige reden. Dat kan Vadertje Rijn niet helpen. De Rijn trekt het vuil, dat mensen en fabrieken langs zijn oevers afsto ten aan als een magneet het ijzer vijlsel. Men maakt zich daarover de groot ste zorgen, want de watervoorzie ning is een levensbelang voor de mil joenen mensen en dus ook voor de economie in dit deel van West- Europa. De Rijn moet zo schoon en zindelijk mogelijk worden gehouden, maar men is het er nog op geen stuk ken na over eens. wat er moet ge beuren en wie de schoonmaak za! moeten betalen. Zelfs de UNO, intemationaler kan het niet, is zich zorgen gaan maken over de steeds erger wor dende watertoestand van de Rijn. Eind september gaat een uitgele zen gezelschap .van biologen, che mici. ingenieurs en waterhuishoud kundigen een studietocht van tien dagen langs de Rijn maken. Ze komen uit verschillende landen, uit Rusland, Amerika, Hongarije, Roemenië, Frankrijk, Polen, Ne derland, België en Engeland en ze gaan eens kijken, wat er hier en daar in de gebieden langs de Rijn wordt gedaan om de vervuiling te gen te gaan, wat er gedaan zal moeten worden om tot een groot scheepse verschoning van de Rijn te komen. Het initiatief vooi- deze studiereis van een groot aantal deskundigen (de groep zal uit 47 personen be staan) is gekomen van het Europese Bureau van de UNO te Genève. Op 10 oktober komt de groep na haar Rijnreis in Rotterdam aan. Dan zal ze een rapport moeten uit brengen en misschien zaldap de weg worden gewezen om een halt toe te roepen aan verdere Rynvervuiling, meer nog: om tot definitieve schoon maak voorgoed van Vadertje Rijn te komen. Advertentie UW. RED- BAND - ROOSENDAAL Voorzitter Bi'ewenga verklaarde, dat ook na hernieuwd overleg met het minsterie van Landbouw is gebleken, dat men de tot dusverre gebruikelijke middelen niet kan toepassen, omdat men dan in strijd komt met de lanci- bouwbepaüngen van de Euromarkt. Op de wat langere duur zag hij nog wel mogelijkheden voor de boeren óp de gemengde bedrijven, maar nu moeten zij direct worden geholpen. Op een suggestie of er uit de een of andere landbouwpot nog niet wat geld kon worden gehaald, zei een van de bestuursleden dat het niet meer zo makkelijk was al* vroeger om geld uit de een of andere pot in de andere over te hevelen. De heer Oosterhuis uit Gronin gen legde er daarnaast nog eens de nadruk op, dat niet alleen de boe ren op de zandgronden in grote moeilijkheden verkeren, maar dan de boeren op de klei in het noor den er evenmin rooskleurig voor staan. Hij bepleitte een verhoging van de graanprijzen. Een afgevaardigde van de Algeme ne Nederlandse Agrarische Bedrijfs- bond merkte ten slotte nog op, dat het bestuur van het landbouwschap- een dergelijk belangrijk probleem toch niet bij de rondvraag moet be, handelen. Alie bestuursleden hebben de mogelijkheid het op de agenda te plaatsen. Dan kan men er uitvoeriger over spreken en dieper op ingaan zei hij. TJet partijbestuur van de Katho- H lieke Volkspartij heeftlaten weten dat het zich geheel schaart achter het gevoerde Nieuw-Gui- nea-beleid. Erkentelijkheid en waardering heeft het aan minis ter-president prof. De Quay, mi nister Luns en staatssecretaris Bot doen blijken voor wat deze bewindslieden persoonlijk hebben verricht tot het bereiken van een oplossing van het Nieuw-Guinea- VDE^StlllC Wij hebben begrip voor deze dank. Het Nieuw-Gulnea-beleid van deze bewindslieden heeft be staan uit de verzekering niet met Indonesië te zuilen onderhande len, het zenden van de Karei Doorman, het houden van de cocktailparty, het zenden yan troepen, het niét aanvaarden van het plan-Bunker, het wél aan vaarden van het plan-Bunker, hoe het toch onderhandelen, het te rugtrekken van troepen, het over dragen van het bestuur op veel kortere termijn dan bij eerdere onderhandelingen mogelijk was ê^GWCGSt. Ais dit of een ander kabinet twee jaar geleden deze oplossing van het Nieuw-Guinea-vraagstuk zou hebben bereikt, zou een groot deel van de KVP, toen nog in de Karei Doorman-stemming, luid misbaar hebben gemaakt. En nu slechts dank! Mochten de bewindslieden zich wat ver baasd afvragen waaraan zij die dank hebben verdiend, dan is het antwoord simpel. Zij hebben zo gemanoeuvreerd dat er een nood situatie is ontstaan, waarin geen andere mogelijkheden meer zaten. Dat had de KVP nodig om het verleden te vergeten en de een heid te bewaren. Zij kunnen er daarom zeker van zijn, dat de dank oprecht is gemeend. In 1961 en 1962 zijn de winsten lager geweest dan verwacht. Daardoor is ook de opbrengst van de inkomstenbelasting en vooral van de vennootschapsbelasting achtergebleven bij de oorspronke lijke raming, zo betoogt minister Zijlstra in de miljoenennota. Bepaald niet tegengevallen is intussen de opbrengst van de eommissarlssenbelasting. Was de raming voor 1962 oorspronkelijk een opbrengst van 25 miljoen, de feitelijke opbrengst zaL waar schijnlijk 28 miljoen bedragen. En de minister durft voor 1963 gerust een opbrengst van nog wëer twee miljoen meer te ramen. In 1954 bedroeg de opbrengst van de belasting op commissaris- sentantièmes 12 miljoen gulden, in 1956 16 miljoen en sindsdien is ze vrij regelmatig gestegen met gemiddeld twee miljoen per jaar. Waarin men een aanwijzing kan zien, dat de commissarissen door winstgevende en minder winst gevende jaren heen bijzonder aar dig aan hun trek weten te komen. (De belasting zelf deert hen ove rigens niet erg. Die wordt meer en meer voor rekening van de n.v.'s genomen.) ^i,n^N«AA1?,iA^P) U,t Nederland zullen 36 schilderijen en tekeningen van Van Gogh naar Warschau wor-; oen gevlogen voor een speciale Van Gogh-tentoonstelhng, die van 8 toe 18 oktober in het Nationaal Museum in seerd hoofdstad wordt georganl-f WENEN (Reuter) P. K. Pono marenko, die ambassadeur van de Sowjet-Unie In Nederland is geweest en bestemd is om Molotow op te vol gen als permanent Russisch verte genwoordiger by het Internationale Bureau voor Kernenergie te Wenen, ligt nog steeds ziek te Moskou. H(j zal de conferentie van de bij het bureau aangesloten staten, die op het ogenblik te Wenen wordt ge houden, niet bijwonen. Van betrouwbare zijde is vernomen, dat hij zijn functie te Wenen „enige tijd na afloop van de oonferentie zal aanvaarden. ganiseerd, waarop handels- en scheepvaartorganisaties uit dertien landen waren vertegenwoordigd; de EEG, Zwitserland en de meeste communistisch geregeerde Zuid-oost-Europese landen. In de referaten werd vooral gesproken over het vraagstuk van de verbinding tussen het Westeuropese net van waterwegen en de Donau door het Rhcin—Main—Denau-kanaal, dat op het ogenblik gereed is tot Hamburg. In Dordrecht heeft de directeur van de christelijke kweekschool een vermoedelijk wel geheel element aan het lesprogramma toegevoegd; ervan uitgaande dat zijn leerlingen na hun examen als onderwijzer voor een Dordtse schoolklas komen te staan en te maken zullen hebben met Dordtse kinderen, Dordtse ouders, Dordtse gewoonten en een Dordtse mentaliteit heeft hij een groep van 56 leerlingen er op uitgestuurd om Dordrecht geheel te leren kennen. Zij stellen 'n onderzoek in naar de leesgewoonten van Dordtenaren, naar het kunstleven in die stad, de belangstelling van de burgerij voor de gemeentepolitiek en voor de his torie van de stad. De heer D. Okker, directeur van deze school, heeft in februari een schema opgesteld, waarin deze en nog tal van andere onderwerpen wa ren vervat. Onder leiding van onge veer zestien leraren zijn de leerlingen nu reeds veertien dagen bezig met j dus niet alleen in het nut, dat de hun onderzoek. Conclusies kon men aanstaande onderwijzers ervan zul- nog niet meedelen. Men maakt ge- I len hebben, er ontstaat op deze ma- brmk van formulieren, die in grote nier immers een hoogst originele so- aantallen worden verzonden en in- ciografie van een stad, die zich hier- gevuld dienen te worden geretour- toe dan ook wel in hoge mate leent, neerd. Op deze wijze verkrijgt Men een ruim inzicht in de gewoonten van de bewoner in de stad, waar de jonge onderwijzer zijn werk zal moeten verrichten. Eén markante conclusie hebben de enquêteurs reeds genoteerd. Deze be treft de leesgewoonten; men is niet op een bepaalde krant geabonneerd omdat die krant de voorkeur heeft, maar omdat zijn ouders hem al la zen... De leerlingen zullen een uitgebreid verslag moeten schrijven, waarin de veelheid van de sociale en economi sche aspecten van de bevolking wor den belicht. Advertentie IM. 'oVMnttte b'.frip te ofetwfc 't Hoogste rendement bij *n relatief laag verbruik VixMfcteir Mi *t wJwte taM De voorzitter van de Vereniging van Kamers van Koophandel in het Rijngebied, mr. dr. K. P. van der Mandele, noemde de Rijn—Main— Donau-verbinding een van de be langrijke opgaven, die geheel Europa aangaan. Dr. Nikolas Jaquet, voorzitter var, de in Bazel gevestigde Vereinigung für Schiffahrt legde er de nadruk op dat de binnenscheepvaart haar toekomstige taak in het grote eco nomische gebied van Europa slechts kan uitvoeren, als een geheel ait werelddeel doorkruisend scheepvaart- net beschikbaar is voor schepen met een draagvermogen van ongeveer 1300 ton. Dr. Urschlechter, die behalve voor zitter van de Duitse Kanal- und Schif fahrtsverein Rhein Main - - Donau burgemeester van Neuren berg is. verklaarde dat de definitie ve verwezenlijking van een water weg van de Noordzee naar de Zwar te Zee de landen aan deze verbin ding voor een opgave stelt die waar schijnlijk nog een generatie werk zal geven. De voorzitter van de Zentralverein der Deutscnen Binnenschiffahrt, dr. Paul Beyer, herinnerde eraan dat de conferentie van Europese ministers van verkeer, de EEG en de econo mische commissie voor Europa van de Verenigde Naties zich voorstan der hebben getoond van het aanleg gen van het Rijn—Main—Donau- kanaal. Als de voornaamste Europese regeringen deze waterweg in hun begrotingen opnemen, lijkt de aan leg verzekerd. Op de conferentie was ook de Oostenrijkse bondskanselier, dr. Al- fons Gorbach, aanwezig. Hij maakte de politieke balans van de redevoe ringen op en wees erop dat Oosten rijk het centrum van de lange keten van landen langs de oevers van fQ 'aftz rez nsuoa us uibk 'ufiw stroom van goederen, diedoor dit hart naar de grote slagaderen van Europa zal worden geleid, zal nieu we betekenis kunnen geven aan de reeds vaak genoemde centrale posi tie van Oostenrijk tussen oost en west, aldus dr-. Gorbach. "UTRECHT (ANP) In Ressen- Bemmel is vanmorgen omstreeks kwart over zes een trekker oo een niet-beveülgde overweg gegrepen door een trein, die op weg was van Nijmegen naar Arnhem. De bestuur der van de trekker bleef ongedeerd Het voertuig werd totaal vernield. De trein die bij het ongeluk be trokken was en een aantal vroege ochtendtreinen tussen Nijmegen en Arnhem kregen vertragingen. Ocherpe, gefundeerde kritiek op u excessen op het gebied van' de beloning van commissarissen en directeuren van N.V.'s heeft in een aantal gevallen reeds tot matiging geleid. Onder de kop rekening en ver antwoording in het dagblad Trouw troffen v/ij niettemin de volgende merkwaardige passage aan in een bespreking van het werkgeversrapport over Verslag geving en Voorlichting door NV's: Sensationele berichtgeving over de honorering van com missarissen, waarbij in enkele gevallen excessen waren te constateren, zouden de indruk kunnen wekken, dat er wan toestanden heersen in het ven nootschapswezen. Integendeel is het de commissie gebleken, dat de zaak op dit gebied kern gezond is onder vigeur van de bestaande wetgeving.' Tn het ruim 50 pagina's grote rapport, dat de door de Raad van Nederlandse Werkgeversver- bonden ingestelde commissie heeft uitgebracht is.echter nergens een dergelijke uitspraak te vinden. Ook op de persconferentie, die aan de publikatie vooraf ging. is met geen woord gerept over de belo ningen van commissarissen. Trouw vergist zich drie maal. Ten eerste door gefundeerde kri tiek, die erkenning vindt sensa tionele berichtgeving te noemen; ten tweede door de opsomming van een groot aantal gevallen van excessieve beloning zowel in onze krant als in Het Parool te kleineren door te spreken van en kele gevallenten derde door een commissie een uitspraak toe te rekenen, die zij nimmer heeft ge daan. En dat nog wel in de bespre king van een rapport, dat han delt over verbetering van ver slaggeving en voorlichting. KLAGENFURT (DPA, ARP, ANP) Bij een autobotsing in Lind-Rosegg, Oostenrijk, ztfn gistermiddag een no taris uit Amsterdam en z(jn echtge note om het leven gekomen. Een Oostenrijker en zijn echtgenote, wer den by dit ongeluk zwaar gewond De slachtofers zyn de 60-jarige Gysbrecht Kaltorfer en zijn 49-jarig* vrouw Cornelia. 8

Het Vrije volk | 1962 | | pagina 1