sen spelen in concours Hofstee Kolendamp bedwelmt 5 personen ff J tegel i en minnaar Haagse VUC bezoekt Excelsior '20 Amateurs exposeren in De Vijf Sluizen Vlootbezoek van Canada f ADMINISTRATIEF MEDEWERKER allround verkoopster leerling verkoopsters leerling kantoorbediende Stukadoor valt van hoogte van 5/4 meter -vrouwen beginnen aan nieuw seizoen Dansavond voor 5Kameroen5 Houtbewerkers kregen diploma Gouden bruiloft Eddie Verweel getrouwd! C. P. Kalkhoven veertig jaar bi j Excelsior wmm CAB-pupillen reden naar Heemstede Wisselkoersen a Agenda Visafslag HET VRIJE VOLK VRIJDAG 21 SEPTEMBER 1962 PAGINA 4, Na twee competitiezondagen blijkt, dat van de plaatselijke clubs alleen Martinit en DRZ zich nog ongeslagen kunnen noe men. Tn Frankrijk bestaat een mooie traditie van half parodis tische avonturenfilms, met een,held die zich door geweld en list uit de onmogelijkste situaties weet te redden. De be treurde Gérard Philippe was een meesterlijk acteur in zulk soort kostuum-films. Bijna perfect Heldendaden Advertentie i,m. Voor spoedige indiensttreding vragen wij: Afdeling Dames- cn Meisjesconfectie. voor diverse afdelingen. Zij die werk zoeken in een moderne omgeving gelieven te solliciteren. Aanmelden dagelijks van 9-12.30 en van 15-1B uur aan de afd. personeel. HOOGSTRAAT 219 - VLAARDINGEN De stukadoor J. Z. uit Dordrecht is donerdagmlddag om kwart over drie van de tweede etage van een pand in aanbouw aan de Alfons Arlensstraat gevallen. Hij viel van een hoogte van 5.5 meter en is met een hersenschudding en een pijnlij ke schouder naar het gemeentezie kenhuis gebracht. De stukadoor liep over de niet af gesloten galerij van het pand met op zijn schouder een ladder en eenl tafel toen de ladder Weef haken, zo dat hij struikelde. De vrouwenbond van het NVV te Schiedam bieid donderdag la de gro te zaal van het Volksgebouw haar openingsavond voor het seizoen 1962 1963. De nieuwe presidente mevr. A. Brand-DUkhofftz deelde in haar openingswoord mee, dat mevrouw J. Spijer-Hoimgren door omstandighe den het presldentcsohap niet meer kon waarnemen. Voorts deelde de presidente mede, dat ingaande Januari' 1963 de contri butie verhoogd moet worden tot 40 cent, om-dat de kosten gestegen 2ijn en avonden als deze veel geld kosten. De aanwezige dames gingen er vol ledig mee akkoord en konden daarna genieten van een filmprogramma met een leuk tekenfilmpje en de prachtige kleurenfilm „Echo der ber gen". Op 16' november zal een dia- en filmavond gehouden worden in ge bouw Irene, waar voorlichting over aardappelen gegeven zaïl worden. Deze avond gaat in samenwerking met de vrouwenbond van de Partij van de Arbeid. Tijdens het concours Is een deel de Plantage afgebakend voor het publiek. Het concours gaat on der alle weersomstandigheden door. De jury wordt gevormd door de Cammenga uit Amersfoort. GBrinkman uit Steenwijk en J. A. Reijnhoud't hit Amersfoort. Na af loop worden de prijzen uitgereikt. Daarbij is onder meer een wissel- beker, beschikbaar gesteld door de ëÏÏSfU H' H' van Krogten te öcmetiam en een draagmedaille, be schikbaar gesteld door de heer J. Cammenga voor de tambour-maitre met het hoogste aantal punten. De voorzitter van de Schiedamse Gemeenschap, de heer P. A, de Wolff, opent het concours. De heer Jongman fungeert als concours- leider. Men begint met de tweede afde ling, waaraan Koningin Juliana uit Rotterdam meewerkt, voorts de drumband De Wielewaal uit Rotter dam, Wilton-Pijênoord uit Schie dam, St.-Cecllia uit De Lier en de drumband Rhenen. In de eerste afdeling, die vanaf ongeveer kwart voor drie wordt af gewerkt treedt als.eerste op Gusto's Muziekvereniging, daarna De Ba zuin uit Dordrecht, Crescendo uit Schiedam en Harmonie, ook uit Schiedam. - In de superieure afdeling, die te gen 4 uur start, kan men horen de drumband Hoogoven Harmonie uit Beverwijk, Concordia uit Boskoop. Duindorp uit Soheveningen de Fe- dera/tieband CJV Den Haag' de r.-k. drumband St.-Gera.rdus Majella uit Amsterdam, het tamboer- en trom- petterskorps Euro-band uit Botter- en. liet tamboer- en trompet- terskorps Prins Willem van Oranje uit Dordrecht. Uit de tweede afdeling laten zdch dan nog horen Excelsior uit Schie dam. Voorts St.-Ambrosius, ook uit Schiedam, Prins Willem I uit Delft en Crogico's Rotterdam. In de derde afdeling nog: IDHM uit Maassluis, DMH uit Maassluis en UDI uit Rozenburg. Programmaboekjes voor het drumband concours zijn verkrijgbaar aan het bureau van. de Schiedamse Gemeenschap in de Plantage. In het kader van dc actie „Kame roen", organiseert de sectie Passe- Parlout van de Schiedamse CJV een dansavond op zaterdag 22 september in de benedenzaal van de Opstan- dfngskerk. Tevens is die avond de opening van het nieuwe „Passe-Par- tout"-seizoen. Medewerking wordt verleend door The Puerto Rico All Stars, The Blue Stans en The White Christies. Aan vang acht uur. Kaarten zijn verkrijgbaar bij: mej M. Vlietstra, Huismanstraat 9 (wes ten); B. Nooteboom, Talmalaan 64 (Nieuwland); mej. M. v. d. Berg, Hjsterbesiaaa 38 (Kethel); CJV-ge- bouw Jeugdhaven, Lange Haven 129 (centrum)C. Binnenkamp, Boyle- straat 16b (oost); P. Tims, Eendr.- sbraat 64 (zuid). (Van een onzer verslaggevers) In Vlaardlngen is in. de nacht van woensdag op donderdag een vijftal personen door kolendamp bedwelmd. Een schoorsteen van een huis aan de le' Spoorstrat in Vlaardlngen was i oorzaak, dat een gezin (man, vrouw j en twee kinderen) door koolmonoxi de onwel worden. In een aangrenzen de woning werd een tienjarig meisje onwel door kolendamp afkomstig uit dezelfde schoorsteen. Allen moesten zich onder doktersbehandeling ste len. Korte tijd geleden is door de ge meente verwezen op het vegen van schoorstenen in verband met het winterseizoen. Met een kleine 40 auto's zijn don derdagmorgen om negen uur 150 CAB-pupillen op de Maasboulevard gestart voor een tocht naar Heem stede, via Rotterdam, Bergsehenhoek, Aalsmeer en de Haarlemmermeer. In Heemstede werd koffie gedron ken, daarna het diner gebruikt, waar na men na een kopje thee de reis terug aanvaardde. Deze ging langs NoordwJjkerhout, Katwijk en Scheve- ningen (met een bezoek aan de bou levard) naar het Westland en vervol gens naar Schiedam, waar de deel nemers om half zeven arriveerden. 20 september Engelse pond 10,08110,09 Amerik. dollar 3,6013,60S Franse frank 73,49173,54) Belgische frank 7,231—7,241 Zwitserse frank 83,26183,311 Zweedse kroon 69,891—69,941 Duitse mark 90,001—90,051 Deense kroon51,99152,041 Noorse kroon 50,35150,401 Canada 3,31^j—3,34j-g Italiaanse lire 58,03158.081 Oostenrijkse schilling 13,96} Escudo's (Van een onzer verslaggevers) In het Groothandelsgebouw- in Rotterdam zijn de-diploma's uitge reikt aan dc geslaagden uit Rotter dam, Gouda en Den Haag, die mee gedaan hebben aan de examens"van de Stichting ter bevordering van het, Nijverheidsonderwijs en de vakoplei ding in het houtbedrijf. Door ill leerlingen werd hieraan meegedaan. Vijfentachtig - percent behaalde een diploma. Tevens-zijn uitgereikt de eerste diploma's voor het examen voortgezet leerlingstelsel (gezel). Bij deze examens zijn met het hoogste aantal-punten geslaagd, in de afdeling meubelmaker: P var. Dongen (Rotterdam); J W v d Gun Den Haag) en A M Verbree (Gou-, da). De heer en mevrouw H. van Aperloo-Teekman uit de Nieuw- Jandflat 80 vieren 10 oktober hun gouden huwelijksfeest. Onze har telijke gelukwensen! Aan de Meent tussen het Rode Zand en het Haagseveer heeft de neer P. Voesenek, eigenaar van het cafetariabedrijf R. van der Sande aan het Zwaanshals, als filiaal een snackbar ingericht die onder dezelf de naam wordt geëxploiteerd, Don- 13,97} derdagmiddag werd de met veel 12,57ï12,59} I smaak ingerichte offcieel geopend. De heer A. T. Schuddebeurs heeft in een toespraak de aandacht ge vraagd voor de komende verloting, waarvan de trekking waarschijnlijk zal plaatsvinden op het winterfeest, dat dit jaar op 20 december in ge bouw „Irene" gehouden zal worden. De heer J. W. Huizer heeft voor zitter Schuddebeurs dank gebracht voor deze dag. Geheel zonder winst bleven Excelsior '20 en Demos evenals in de af- deling zaterdag van de afdeling Rotterdam, dc beide tweedeklassers GSS en GTB. Nu verwacht mag worden, dat bU de diverse clubs de planken koorts werd overwonnen, zal in het komende weekeinde duidelijk worden welke ploegen in de diverse afdeling een rol van betekenis zullen gaan spelen. Deze weck draait in Passage „Cartouche, bandiet cn minnaar", een uitvoerig werk in dit aangename genré; En dit Heer speelt Jcari-Paul Bclmonde de titelrol. In de tweede klasse moet Excel sior '20 op eigen grond tegen het Haagse VUC aantreden. Deze ploeg haaldeuit twee wedstrijden drie punten binnen. Of de zwart-witten ditmaal tot een eerste overwinning zullen komen staat nog zeer te be zien. Het gebrek aan produktiviteit heeft de nieuwe trainer Ber Janse, gezien de resultaten van de twee (Vam een onzer verslaggeefsters) Vandaag is het veertig jaar gele den, dat de heer C. P. Kalkhoven in dienst kwam bij de N.V. Excelsior in Schiedam. Op 15-jarlge leeftijd kwam hy in de afdeling trekkerij, waar hij tot heden is blijven werken. De president-directeur, mr. G. F. Rynders, feliciteerde de jubilaris en overhandigde hem de bekende enve loppe met inhoud. Namens het per soneel werd de heer Kalkhoven een polshorloge aangeboden. De Kamer van Koophandel onderscheidde hem met de gouden legpenning voor 40 jaar trouwe dienst. (Van een onzer verslaggeefsters) Zaterdag worden de finales ge speeld van het Parktoemooi 1962 Van Vliet. Daft is een week later dan oor spronkelijk was gepland. Dit te laat Is veroorzaakt dom- de zeer grote be langstelling voor het toernooi. Om 8 uur morgenochtend beginnen de halve finales en finales. Om half zes' 's-avonds wordt de laatste wed strijd gespeeld. De officiële prijsuit reiking geschiedt zaterdagavond tij dens een gezellig samenzijn. - - 'v H s mm vrijdag Bioscopen: MONOPOLE: Dc perfecte misdaad, 2. - 7 en 9 15 uur. PASSAGE: Cartouche. 2 en 8.15 uur. Tentoonstellingen: STEDELIJK MUSEUM: maquettes van Schiedam, 10—17 uur. DIVERSEN: VOLKSOEBOUW: NW curaua Spre ken in het openbaar. 20 uur. ZATERDAG Bloseopen: MONOFOLE: Idem- PASSAGE: Cartouche. 2, 4.15, 7 en 9.13 uur. Tentoonstellingen: Idem. D1v«r«en: 2 MUSIS SACRUM: Benavcntura speelt De Beunhaas', 20 uur. 2, De populaire linksbinnen van For- tuna VI., Eddie Vcrweel, is don derdagmiddag in het historische raadhuis van Geervliet in de echt verbonden met mej. Hannie Stejjl. Stralend herfstweer maakte voor het echtpaar Verweel-Steyi deze dag tot een onvergeteiyke, vooral om dat Eddie Verweel weer zeer vlot ter been was, hoewel zün tegen MVS opgelopen blessure nog niet geheel is genezen. Een dubbele feestdag werd het voor het jonge bruidspaar door het feit, dat de aanvankeiyke vrees voor een knie-operatie daags voor de huweiyksvoltrekking door de be handelend specialist werd wegge nomen. De heer cn mevr. Verweel-Steyi werden getrouwd door Geervliets gemeente-secretaris, N. J. de Regt. Voordat het bruidspaar voor de ambtenaar van de Burgerlijke Stand verscheen, was het de liu- weiijksweg begonnen langs de moeiiyk te beklimmen bordestrap die was geflankeerd door een haag van Fortuna-junioren. In zün toespraak tot het jonge bruidspaar, sprak de heer De Regt de hoop uit, dat het de bruide gom zou mogen gelukken om in het dagelijks leven zün plaats even gemakkelijk te vinden als in de voetbalsport. Waar Iiü grote triomfen mag oogsten. Doch daar naast, meende de heer De Regt, zai in het huweiyk de vrouw naast u moeten staan en zal u de sport onbetwist moeten wtUen delen met de liefde. Na de korte plechtigheid werd het populaire bruidspaar door de tal- ryke Fortuna-junioren luid toege juicht. Bovendien waren vele inwoners van Geervliet als belangstellenden voor bet raadhuis van het feestelijk ge beuren getuige. In zaai Vermaat te Geervliet heeft vervolgens het bruidspaar onder grote belangstel ling, uiteraard ook van de zijde van Fortuna-VJ, het bruiloftsfeest gevierd. (Van een onzer verslaggevers) Vlaardlngen heeft er vanmorgen een expositieruimte bUgekregen. In de Sportzaal van het Shell Pemis Sportpark „De Vyf Sluizen" te Vlaar dlngen heeft Ir. T. F. van den Bergh de tentoonstelling „Arti et Fectlni" geopend. „Voor de kunst en voor de schelp", is eèn expositie van schilderijen, aquarellen, guaches, tekeningen, grafiek, beeldhouwwerk en glas mozaïken. Centraal in de ruhnte stond een ..stuk'' „Verwording" een lasconstructie van stukken metaal. Het werk is buiten de catalogus. Voor de eerste maal in het be staan, van de expositie heeft een Shell-personeelslid uit het rayon Rotterdam een prijs gewonnen. Het is de heer H. Bezemer uit Vlaar- dingen, die met zijn „7e Waalsteeg, Vlaardingen". in de categorie teke ningen en grafische werk de derde prijs kreeg. Het is een geverniste houtskooltekening, opgewerkt met rood krijt. „Arit et Pectini" werd in 1954 voor de eerste maal ggoragniseerd. Door de talrijke inzendingen, die werden ontvangèn is het uitgegroeid tot een vierjarig evenement. Dit jaar zijn .272 werkstukken inge stuurd. waarvan er na selectie 182 zijn tentoongesteld. De grondgedachte van de ten toonstelling is, dat Sbell-personeels- leden die hun ontspanning niet zoe ken op de sportvelden, de gelegen- Koop 'n boek bjj de ARBEIDERSPERS heid krijgen hun werkstukken te to nen. aan een groter publiek dan de eigen kennissenkring. Een jury bestaande uit de heren Wibbo, Hartman, J. Franken en Flip Hamers uit Den Haag hebben bij de selectie getracht het werk van iedere deelnemer op de juiste wjjze te doen uitkomen. In een rapport stelde de jury dat het peil van het ingezonden werk over het algemeen verheugend is. In verband met de beschikbare ruimte moest het werk van begaafde deelnemers soms wor den beperkt. Van iedere inzending is minstens één werk geëxposeerd. Bij de opening waron behalve Shell-vertegenwoordigers ook de burgemeester van Vlaardlngen, mr. J. Heusdens en wethouder R. K. van Minnen aanwezig. Het ligt in de bedoeling dat leerlingen van mid delbare scholen In Vlaardingen een bezoek brengen aan de expositie. De tentoonstelling is tot .en met woensdag dagelijks te bezichtigen. Belangstellenden hebben vrije toe gang tot De vyf Sluizen. eerste wedstrijden, nog niet kunnen opheffen. Met een gelijk spel waarin de voorhoede tot doelpunten komt zou een ieder reeds tevreden zijn. In de derde klasse liet DHS zich jl. zondag door het slagvaardige Al- blasserdam de punten ontnemen. Ditmaai wacht de geel-zwarten de uitwedstrijd tegen Progress. Vierdeklasser Martinit zal by ES- DO moeten proberen aan een derde achtereenvolgende overwinning te komen. Demos trekt naar Hillesluis waar het gety voor de rood-zwar- ten zal dienen te' keren. Voor SFC is de uitwedstryd tegen DRL vast gesteld. Dc- blauw-zwarten hebben de eerste volle winst binnen hetgeen van invloed zal zijn by de komende wedstrijden. In het afdelingsvoetbal Is'zondag het eerste duel tussen de afdelings- genotcn in de eerste klasse, URSUS en DRZ, I DRZ is na de degradatie lïiêrgoed van start gegaan en heeft de eerste vier punten binnen. Voor URSUS ging het minder vlot. Een nederlaag tegen Nieuwenhoom en nu zondag jl. een draw tigen TOGB. Hoewel by derby-voetb..l doorgaans verras singen niet zijn uitgesloten zyn de rode-zonners voor dit treffen de fa vorieten. Wedstrijden voor de ove rigen clubs: DEH—WF; SVDPW— WRW; Schiedamse BoysAVS en ASBSchiedam. Wat betreft de uit slagen van deze ontmoetingen zyn geen voorspellingen te doen, hier voor is ook hier de competitie nog te jong. In het zaterdagveetba! gaat eer steklasser PPSC by SNS te gast. De blauw-witten boekten de vorige week hun eerste zege, hetgeen het zelfvertrouwen heeft bevorderd. GTB moet naar RSM, terwyi GSS naar Egelantier Boys trekt. Voor beide is het wachten op de eerste winstpunten. Voor de derdeklassen KNVB. HBSS staat de thuiswedstryd te gen DOTO op het programma. (Van een onzer verslaggevers) Van 27 september tot 3 oktober staat Rotterdam weer een stukje vlagvertoon te wachten. Gedurende die week zal de Task Group 302-7 van de Canadese marine een niet- officieel bezoek aan onze haven bren gen, waaraan wordt deelgenomen door alle eenheden van die groep: het vliegkampschip Bonaventure met twee vliegtuigeskadrons en de onderzeebootjagers Crescent, Nootka, Athabaskan, Cayuga en Micmac. De groep staat onder bevel van commandeur W. M. Landymore en heeft een totale bemanning van on geveer 2350 officieren en schepelin gen. Bij het binnenlopen van Hoek' van Holland op donderdagmorgen 27 september om tien uur zal het vliegkampschip met 21 schoten een saluut aan de Nederlandse vlag brengen, welke groet door een Ne derlandse saluutbatterij wordt be antwoord. De Bonaventure zal ligplaats kie zen aan de Parkkade: de jagers wor den in de Parkhaven afgemeèrd. Het publiek heeft toegang vrijdag, zaterdag en zondag tussen twee en vyf uur. Hy is op het ogenblik zeer In tel in Frankryk; zyn charmante leiyk- heid heeft Inderdaad iets origineels. En als de bandiet en -hartenbreker Cartouche raast hij met kracht door •het Parijs van de zeventiende eeuw. Het heeft niet de minste zin om het verhaal na te vertellen. Er wordt in de fiün veel gevochten, speciaal door een enorme vent (Jess Hahn», die in 'zyn eentje een stuk of tien vijanden wel aankan. Cartouche is behalve bandiet, zoals gebruikelijk, weldoener van de armen, zyn vrien din is een buitengewoon mooi meisje (Claudia Cardinale). Ondanks de schoonheid van deze „Venus" vat hy nog liefde op voor Odile Varsois. Het eerste deel van de lange film is hoofdzakeiyk humoristisch, met grapjes over het lege en de oorlog. Tegen het slot wordt de humor „zwarter", en aangezien we in Nederland niet zo vertrouwd zijn met zwarte humor, zal het slot menigeen verbazen. Venus sterft en wordt met barokke ban dieten-praal begraven. Deze niet gebruikeiyke wending brengt de goden in de sfeer van de „Drei Grossohen Oper". Philippe de Broca heeft „Car touche" kennelijk met plezier ver vaardigd; vele zeer vermakelijke en romantische scènes getuigen van dat plezier. „De perfecte misdaad" is een over val op een gepantserde bestelwagen, die dc ontvangsten van de sporttoto bü paardenrennen naar de bank brengt; Een miljoen dollar,.-De over val, is ^geraffineerd, in elkaar gezet, degelijk voorbereid en "minutieus uit gevoerd en de twee echte en drie amateur-misdadigers,'die er deel aan hebben, komen veilig met het geld in een langc-afstandstrein naar de oost kust van de VS, want daar speelt het zich naluuriyk allemaal af. Deze door Gene Fowler geregis seerde film, die in M o n op o 1 e te zien is, is echter belangrijk minder spannend dan men na deze.beschrij- ving van de overval zou mogen ver wachten. Eigenlijk sleept het verhaal zich na de overval op het geldtrans port maar traag voort, al wordt er bij een bijzonder langdurige achtervol ging ook voortdurend heel hard ger lopen., De perfecte misdaad is in elkaar "gezet,, door een al wat in het vak vergrysde misdadiger. Behalve een 'beroepsman' zoekt hy als zyn as sistenten. uit een mislukte roman- schryver, een even mislukte acteur en het aan lager wal geraakte zoontje van. een filmster. Hy heeft het prachtig' berekend, die oude. Maar hij heeft zich vergist in de mentaliteit van de acteur, die als acteur dan misschien een slappe, ruggegraatloze figuur was. maar die als assistent-overvaller keihard biykt te zijn en de meester ten slotte ten val brengt, zijn zonden opbiecht aan zyn onschuldig vrouwtje en geboeid wordt weggevoerd. Sheriff Elfego Baca is volgens de ovclevering de man, die zo'n tachtig jaar geleden met ijzeren vui?t en twee snelle, trefzekere pistolen recht cn orde vestigde in het roerige Frisco in Nieuw-Mcxico. Volgens de film, die Norman Fos ter over hem heeft gemaakt, zag hy er niet tegenop om in zyn eentje de stryd, aan te binden met een heel leger van vyandige veeboeren. Hy wint natuuriyk door zeventien tegenstanders neer te leggen zonder ook maar een schrammetje) op_te lo pen., Nog tal van andére-'hèKfehdftden' worden'in de film „Dc onsterfelijke sheriff" breedvoerig verteld-imtechni- color." Het enige-verrassende-"la-'dat de held het meisje van zyn dromen niét krygt. (Zondagmiddag in Mo- nopolei. Maandag, dinsdag en woensdag vertoont Monopole de film „Schwarze Nylons, Heisze Niichte" en donderdag in de cyclus „Het moordende testa ment". N.V. Aanneming Mij. J. P. VAN EESTEREN le Rotterdam vraagt voor spoedige indiensttreding voor haar werkplaatsen en opslagterreinen te VLAARDINGEN, die speciaal belast zal wor den met de voorraadadministratie en kosten- en huurberekening. Vereisten: MULO-diploma. Leeftijd 20 tot 2a jaar. Na gebleken geschiktheid is opname in pensioenfonds- mogeiyk. Sehrifteiyke sollicitaties aan de afdeling Per soneelszaken, Postbus 1388, Rotterdam. Christine Minazzoli, actrice bij het Theater des Ambassadeurs in Parijs is gekozen als hoold- rolspeelster in het historische stuk 'La reine galante' van André Cas te lot. Zij zal de rol van de galan te koningin Mary vaii Engeland vertolken. Het stuk, dat speelt in de.tijd van Henri VIII, wordt op gevoerd onder de regie van Jean- Pierre Grenier, De première vindt plaats op IS september in Parijs. Aan de Visafslag alhier werden van IJmuiden en elders 250 kisten verse zeevis en 95 kg paling en spie- aangevoerd. De prijzen waren: Schol gr 43 tot ƒ45: Schol midd. ƒ35 tot 47; Schol klein ƒ15 tot ƒ21; Schelvis midd. ƒ43 tot ƒ45; Kabeljauw gr. 70 tot ƒ75; Kabeljauw midd. 50 tot 52; Kabeljauw klein ƒ30 tot ƒ35; Makreel 30 tot 32; I

Het Vrije volk | 1962 | | pagina 2