V\; Doden in verkeer Prinses opent Centra eving Dank zij politieman tweede kind gered van hondsdolheid Verdwenen jassen begin ruzie Prins - Montgomery PRINS BERNHARD IN DE SS OM TE KUNNEN STUDEREN Bij inbraak voir 17 mille gestolen met eerbi eieren slachten - - M Le IfW iOSRAM Bezwaarschrift 'De Beer' tegen streekplan Verdwenen geld - na kwartier terug uit vuil m Sommatie aan expert: Wijs aardstraal aan Kip met 3 poten '""HStl" HET VRIJE VOLK MAANDAG 15 OKTOBER 1962 kijken bij de Klerk f 38*50 f48.50 DE KLERKeZK Vijftig jaar oude auteurswet nu nog niet herzien Dank Waakzaamheid BONBONS Nieuwe gevallen Vervolg van voorpagina DEN HAAG (ANP) Waarom en hoe heeft Prins Bernhard in zijn jeugd eens de zwarte uniform van de Duitse SS gedragen? Hij heeft dit gedaan om te kunnen studeren. Een Idealistische vriend van de Prins zo staat in het pas verschenen boek van Alden Hatch over Prins Bernhard was leider van de Berlijnse afdeling van de gemotoriseerde SS die werd gevormd door jongemannen met een eigen auto. Eens per week trokken zU hun uniformen" aan voor een evenement dat het meest leek op een rally voor sportwagens. Afleggertje NV SO-bij eenkomst \oor kampeerders geen gelegenheid Advertentie LM. Li/xe stalen Slaapkamer, hoofd- 'cn voctenbord In Suwide, di- verse kleuren, met 2 aange bouwde nachtkastjes, tafel en 2. stoelen f298.50 Voordelige .zuiver wollen de kens! (afm- 150*220en 180x220) In moderne kleuren ëri dhsrins Nylon sprei, polyester vulling, licht en ..warm,- 2-pcrsoons f 59.50 Draka polyether schuim- dons matras (10 cm hoog), diverse kleuren damast, 7. 30 x 190 f 56.80 U vraagt er en slaagt er ROTTERDAM Binnenweg 7 Beijerlarvdsefaan 72-78"; DEN HAAG .Groenmarkt*29 UTRECHT Voorstraat 36-40;. VüSSINGEN; Oude Markt 9 n.vi öe vól»!'Vin»,dr Si. Jacob DEVËNTER Brink 93 v ""71 (Van een onzer verslaggevers) Inbrekers hebben zondag in Rot terdam voor 15 000,aan siera den en voor 2.000,aan andere waardevolle voorwerpen gestolen by een Inbraak-aan de Molenlaan. De Indringers hebben gebruik ge maakt van de afwezigheid van 'de bewoners, de familie S., die van 's morgens tien uur tot 's avonds Kwart over zeven elders vertoefden. Moskou had vandaag zijn eer ste sneeuwstorm van het seizoen. De temperatuur weifelt om het vries punt. De meeste sneeuw smolt on middellijk na het neerkomen. (Van onzeverslaggevers) 0 By het kruispunt Utrechtseweg- Amersfoortseweg in De Bilt is za terdagavond een ongeval gebeurd, waarbij één dode viel, Drie jongelui kwamen uit de richting Zeist over de Utreehtseweg met een snelheid van 90 kilometer met een in Driebergen gehuurde auto. Bij het kruispunt slipte de auto toen de bestuurder, de 19-jarige J. W. B. uit Zeist, trachtte de enigszins trekkende wagen weer recht te krijgen door te remmen. De auto sloeg enkele malen over de kop, waarbij de drie Inzittenden eruit werden geslingerd. De 20-jarlge C. J. van Spaandonk uit Zeist was op slag dood. De 18-jarige N. S. liep een wervelkolomfractuur op: de bestuur der kreeg een hersenschudding en enkele schaafwonden. 0 De zestienjarige Jongen J. Grol— leman uit Dordrecht, die zaterdag avond omstreeks zes uur op de Pro- vincialeweg naar de Kop van "t Land te Dubbeldam een voorrangs kruising wilde passeren, botste met zijn bromfiets tegen een voorbij rij dende bestelauto op. De Jongen over leed ter plaatse. Zijn duo-passagier, de 15-jarige R. Brekelman eveneens uit Dordrecht werd met verwondin gen en eén hersenschudding in het gemeenteziekenhuis van Dordrecht opgenomen. 0 In het St. Elisabeth Gasthuis In Arnhem is zaterdag de 65-jarige heer Witjes uit Giesbeek overleden aan de verwondingen, die hij vrijdag had. op gelopen bij een verkeersongeval. De heer Witjes werd, toen hij op de flets een weg uitkwam, door een auto aangereden. 0 Zondagmiddag is te Zeven bergen de 69-jarige ongehuwde vrouw C. Hagers door een achteruit rijdende vrachtauto overreden. Zij was op slag dood. De vrouw was ach ter de auto de straat gaan vagen, zy werd door de bestuurder by het ach teruitrijden niet opgemerkt. 0 In de Ursulafcliniek te Wassenaar is gisteravond overleden de 19-jarige R, E. Lansink uit D e n H a a g. Hy werd zaterdagavond ernstig aan het hoofd gewond, toen hy met zijn mo tor op de hoek Torenstraat-Westein de in Den Haag in botsing kwam met een auto, die hem geen voorrang ver leende. 0 Zondagavond is de 20-jarige mej. A. Slaman uit O nd e r d ij k (gem. Wervershoof) toen zU met haar ver loofde te Onderdijk aan het wande len was door een auto aangereden, zy werd by het ongeval dodeiyk ge troffen. Het paar liep links van de weg In de richting Medemblik. De hun tegemoet komende auto zou naar rechts zyn uitgeweken. De bestuur der, afkomstig uit Medemblik, reed na het ongeval door doch kon kort daarop worden aangehouden. De 34-jarige landbouwer en vader van twee kinderen M. H, Pinxteren* uit Welerlooi is zaterdag in vol le vaart tegen een boom gereden en nog diezelfde dag in het ziekenhuis te Venlo overleden. (Van een onzer verslaggeefsters) Vanmorgen tegen half twaalf heeft prinses Beatrix haar naam geschreven op een glazen plaat in de nieuwe ingangshal van de Beurs aan het Damrak in Amsterdam. Dank zij een handig technisch snufje ging tegelijkertijd in de grote door zichtige plastic bol, die in de hal hing, een metalen schijf draaien. Die schijf met de letters I.V. is het embleem voor het Centrum voor Industriële Vormgeving, dat ^hiermeeofficieel was geopend. De vele honderden genodigden, vertegenwoordigers van rijk en ge meenten, van handel en industrie van buitenlandse zusterorganisaties, konden, uiteraard met allemaal in de hal komen kyken. zy zagen de openingsplechtigheid op monitors in de goederenbeurszaal. Uiteraard waren er voordien speeches gehouden. Ir. W. van Os- selen, voorzitter van de Raad voor Industriële Vormgeving de read overkoepelt het reeds lang bestaan de instituut en het nieuwe cen trum zei onder meer dat er in de wereld steeds meer vraag komt naar produkten van de beste kwali teit. Het is voor ons land een eco nomische noodzakeiykheid dat Ne Advertentie I.M. AMSTERDAM (ANP) Neder- kind heeft nog steeds niet de in 194S herziene Berner conventie geratifi ceerd en is nog niet toegetreden tot de universele auteursrechtenconven tie van Genève van 1952. Nog steeds heeft een nieuiu wetsontwerp tot wij ziging van de auteurswet 1912 het staatsblad niet bereikt. Aan deze Nederlandse bezadigdheid moet een einde komen.' Deze cri de coeur slaake de Buma- en Ceba-directeur mr. J- van Nus zaterdagmiddag op de vergadering - in Amsterdam van de Vereniging van Letterkundigen, waarop het 50- jarig bestaan van de auteurswet 1912 werd herdacht. Mr. Van Nus sprak over de wensen die er by de Nederlandse kunste naars bestaan met betrekking tot wijzigingen in deze wet. Er mpef helaas worden geconstateerd, aldus spi eker, dat het initiatief voor revisie aer conventie meer en meer uit de handen van de auteurs is geraakt en gekomen bij de consumenten van hun werken, zoals de radio-organisa ties, filmproducenten en grammo foonindustrie, Hy noemde dit een gevaarlijke tendentie, die zich reeds du de herziening van de Berner conven tie in 1928 openbaarde. Mr. Van Nus zei, dat de Buma aan de adviescommissie voor he auteurs recht een voorstel heeft gedaan voor een aanzienlijke verzwaring der straf sancties op auteursrechtdilicten, ver hoging van de maximale boete tot 25.000,en voorts ook het stellen van gevangenisstraf op ernstige over tredingen. Op de 31ste tweejaarlijkse inter nationale kunsttentoonstelling in Venetië, welke zondag werd gesloten, zyn in totaal 634 werken verkocht die gezamenlijk 110 miljoen lire (on geveer 600.000 gulden) opbrachten. De expositie is vier maanden open geweest. (Van een onzer verslaggevers) Ook de Stichting Natuurmonu ment Be Beer heeft nu by Gedepu teerde Staten van Zuid-Holland een bezwaarschrift ingediend tegen het ontwerp-streekplan Voome-Pultcn- Rozcnburg. Be stichting dringt erop aan, de occupatie van De Beer voor haven- en industrieterreinen niet eerder te doen plaatsvinden dan strikt noodzakelijk is. Het besluit van de Rotterdamse gemeenteraad, een krediet van 52 miljoen te voteren voor de aanleg van een haven met industrieterrein op De Beer, loopt naar de mening van de natuurbescherming vooruit op de planologische afweging van belangen inzake de Maasvlakteplan nen, Deze nieuwe haven is nameiyk zo geprojecteerd, dat de in het streekplan geprojecteerde zuideiyke beëindiging van het haven- en in dustriegebied wordt overschreden. Het ligt voor de hand, het inder- tyd voor een deel aan De Beer ont trokken hoogoventerrein voor de nieuwe aanvragen beschikbaar te stellen. De Beer, nog steeds een van onze belangrykste natuurreservaten, kan dan intact bhjven totdat de oc cupatie van het gebied werkeiyk noodzakehjk is. (Van een onzer verslaggevers) Maandagmorgen belde een a ontstelde inwoner van Poortu- gaal de rijkspolitie óm te ver- tellen, dat hy zijn portefeuille met ongeveer 1600 plotseling m was kwijtgeraakt. a By de politie ging men di- s reet deduceren en combineren en men vroeg de man die naar hij zei wat oude papieren JJ had opgeruimd of de porte- B I feuille niet per ongeluk terecht gekomen kon zyn in het vuil- nisvat, dat 's maandags wordt geleegd, 'ft De man betwüfelde die ver- onderstelling ten zeerste, maar voor alle zekerheid werd aan de vuilnisophalers gevraagd om by het leegstorten van hun wagen naar een portefeuille uit te kyken. Ze deden het en de portefeuille werd gevonden nog geen kwartier nadat het alarmerende telefoontje by de politie was binnengekomen. derlandse fabrikanten aan die vraag kunnen voldoen. Het nieuwe Centrum voor In dustriële Vormgeving wil iedereen laten zien wat er op het gebied van kwaliteitsprodukten is. De fabri kanten kunnen op die manier van elkaar Ieren en zullen steeds meer naar verbetering gaan streven. De handel zal op de hoogte zün van de nieuwste ontwikkeling en de con sumenten, vooral de vrouwen, kun nen kennismaken met goede, doel matige produkten. Woorden van dank had de heer Van Osselen voor de gemeente Am sterdam, die een deel van de beurs, ln het hart van Amsterdam, be schikbaar heeft gesteld, voor archi tect Rietveld, die „Rietveldse vorm geving heeft toegepast op de ar chitectuur van Berlage," voor het rijk dat subsidie geeft, voor de fa brikanten die exposeren. De burgemeester van Amsterdam, mr. G. van Hall, bracht vanzelf sprekend de scheuren in de beurs ter sprake, die zich aanvankelijk zo ernstig lieten aanzien, dat afbraak dreigde. Gelukkig heeft Publieke Werken kans gezien de zaak te red den voor een redelyk bedrag, twee miljoen. Het nieuwe Centrum voor Indus triële Vormgeving heeft hier een plaats kunnen vinden, omdat een dee4 van het handelsverkeer niet meer zo'n intensief gebruik van de beurs hoeft te maken als vroeger het geval was. Ook burgemeester Van Hall prees de wijze waarop ar chitect Rietveld dit deel heeft ver bouwd. De donkere zyde van de beura aan het Damrak is nu ver dwenen en het veel levendiger ge worden exterieur zal stellig velen uitnodigen het gebouw te betreden. Nederland is op Industrieel gebied volkomen in staat zich te meten met andere hoogontwikkelde landen. Dit zei de staatssecretaris van Econo mische Zaken, drs.- P. J. W. Gljzels. Wij ondervinden evenwel moeilijk heden door het tekort aan arbeids krachten; Hierdoor is onze concur rentiepositie ietwat verminderd. Dit vraagt waakzaamheid. WQ zullen de kostenfactoren in het oog moeten houden, aldus de staatssecretaris, streven naar verho ging van de produktiviteit en. naar verbetering van de kwaliteit. Het is van het grootste belang dat het Ne derlandse produkt gekenmerkt wordt door een eigen esthetische vormge ving. ASSEN (ANP) De transport- werktuigen) abriek Doyer en Mau ser N.V. te Assen gaat de aard- stralenspecialist" Bron per deur- waardersexploit sommeren een aardstraal aan te wijzen. Blijkt de heer Bron geen aard straal te kunnen aanwijzen dan wil men hem dagvaarden omdat hij met het verkopen van zijn aardstralcnkastje door een listige kunstgreep of een samenweefsel van verdichtsels heeft bewogen tot afgifte van geld of goed. Zoals bekend heeft Doyer en Hauser N.V. de heer Bron eerder uitgedaagd om tegen een beloning van f50.000 een natte plaats droog te maken me behulp van een aardstralenkastje. Later werd de heer Bron door een beloning van 100.000 een ge mummificeerde kat tot stof te laten vervallen. Doyer en Hauser N.V. meent met een bepaalde ap paratuur te kunnen aantonen dat de zogenaamde broncorrectors van de heer Bron waardeloos zijn. De heer Doyer zal vrijdag op Schiphol aankomen met deze uit België afkomstige apparatuur. LAAG KEPPEL (ANP) Een in woner van Laag-Keppel, de pluim veeselecteur Jansen, is in het bezit van een kip, die een curiositeit in de dierenwereld mag worden ge noemd. Het dier' heeft ml. drie goed ontwikkelde poten, waarvan het er echter slechts twee gebruikt. Da heer Jansen ontdekte deze af- wyking, toen hy bU een klant kui kens selecteerae. Hoewel hy weinig hoop had het diertje in leven te hou den, nam hy het mee naar huis en het gelukte hem het kuikentje op te kweken tot een flinke jonge hen. Het dier heeft yan zyn extra-poot geen hinder. (Van een onzer verslaggevers) Een Amsterdamse politieagent heeft voorkomen, dat in Amsterdam be halve de drieeneenhalfjaar oude Adri Egthuysen ook nog zijn tweeëneenhalf jaar oude broertje Martin slachtc'fer van hondsdolheid geworden is. De politieman, die boven een zuster van mevrouw Egthuysen in de Saffierstraat woont .heeft zijn buurvrouw, nadat hU van de dood van het jongetje gehoord had, gewaarschuwd dat zij aan haar zuster moest vragen of Adri voor zijn dood misschien nog iemand gebeten had. Als dat zo was, moest de dokter gewaarschuwd worden, zo drukte hy haar op het hart. Advertentie IM. AZTEKA; met de exquise, exotische smook ven mild gekruide chocolade,f.l.25p. 100gr. 'Oma' tg naafS! Er komt ee'1 vervol9 op 'De muis die brulde.' De onderne- mende lieden, die het klungelige hertogdommet je vit die film groot maakten door in Amerika een atoombom te kapen, gaan nu naar de maan. De logische titel van de vervolgfilm is dan ook: 'De muis op de maan.' De hertogin hier te paard, is de zeventigjarig actrice Margaret Rutherford. Ze wilde het edele dier met alle geweld bestijgen, hoewel een sland-in bij wijze van spreken stond te trappelen om dat tegen goed geld te doen. (Van een onzer verslaggevers) Harde woorden over een logeerbelasting zijn zaterdag gevallen in Monnikendam cp de najaarsvergadering van de Federatie van VW's in Noord-Holland. „Door zo'n belasting slachten wy de kip met de gouden eieren," zei de vertegenwoordiger van Petten onder kla terend applaus. Hij noemde een dergeiyke heffing „misdadig". Ook de VVV Monnikendam was tegen. Andere af delingen kwamen niet meer aan het woord. Later zullen wy verder debatteren over deze omstreden zaak, beloof de voorzitter mr. D. Breehaart, en hij kapte de discussies af. „Dit is Nederland op zyn kleinst," vond de woordvoerder van de Pettense WV; „de Ne derlander verkoopt voor geld zyn ziel en zalig held." De belasting zou, ver klaarde een Texelse WV-man. alleen wor den geheven van gas ten die tenminste een week in een hotel of een pension verbiyven. Monnikendam zei dat de soortgelijke „Kurtax" In Duitsland oorspron- keiyk een belasting op luxe was, maar vakan tie ls toch geen luxe meer? De Zaanse VW wees erop dat vooral de mid delgrote en kleine VW's met het oog op de te venvachten toe neming van het aantal buitenlandse toeristen beter zouden moeten worden uitgerust. Het gemeentefonds zou moeten bijspringen. De voorgenomen be zichtiging "door de ÏW- functionarissen van de restauratic der Grote of Slnt-Nicolaaskerk in Monnikendam kon niet doorgaan omdat er pas een muur was Ingestort waardoor een arbeider was omgekomen. „Als wy voordien de kerk zouden hebben be zocht." aldus de Mon- nlkendamse VW „zou den er misschien nog veel grotere ongelukken zijn gebeurd Adri, die zelf op 26 juli voor het hoofdbureau van politie besmet werd met hondsdolheid door de beet van een klein, wit hondje,' bleek inder daad twee dayen voor zijn dood zijn broertje Martin in de bovenarm te hebben gebeten. Mevrouw Egthuysen stelde de huis arts op de hoogte en deze waarschuw de dokter Noordarn van de GGD. Na dat in Bilthoven bij het Instituut voor volksgezondheid de eerste posi tieve aanwijzingen verkregen waren, dat Adri inderdaad aan hondsdolheid gestorven was. kreeg het gebeten broertje Martin in veertien dagen tijds twaaU injecties met een vaccin tegen hondsdolheid. Dankzij de be handeling is Martin nu buiten ge vaar. Dat de veertienjarige Cor Egthuy sen, die bij zijn broertje was toen het hondje hem aanviel, gespaard geble ven is. dankt hij aan het feit dat hij tegen zijn gewoonte in wollen sokken droeg. Bij Cor. ■?:s naar het hondje schopte toen het zijn broertje beet, ging de beet niet door de sokken h *n. Uit voorzorg heeft de Amsterdamse politie op verzoek van de ouders van de negenjarige Peter Pront een 3i jarige boxer opgesloten, die Peter za terdag voor de deur van zijn woning in de Oude IJselstraat heeft gebeten. De hond gaat na veertien dagen tn observatie. in de omgeving van de Dam heelt de Amsterdamse politie zaterdag avond vergeefs jacht gemaakt op een hond. die volgens een voorbUvancer met schuim op zijn bek op zijn rug op straat lag. Toen de bölttle kwam, het dier verdwenen. Zondag zijn een 55-jarige Amster damse vrouw en een driejarig kind, die beiden vermoedelijk door dezelfde hond zijn gebeten, naar Bilthoven ge stuurd om te worden gevaccineerd. Vandaag wordt beslist of vijf lon- gens, die in het Vondelpark door een agressieve hond zijn gebeten, ook ge vaccineerd zullen worden. De hond, die de vrouw en het kind beet is reeds afgemaakt. Het staat vrijwel vast. dat dit dier werd gebe ten door de kleine witte hond. die de dood van êen kleuter op zijn geweten heeft De Amsterdamse GG en GD heeft de burgerij geadviseerd honden al leen aan de lijn uit te laten Op een politiebureau in Amsterdam Zuid Is een jonge boxer opgesloten, die een 18-jarige jongen heeft gebeten. f w naül> Mnniirn>nni>i<,e rtxf „rf: _Jt De generaals kibbelden voortdurend om de kostbare voorraden. Daarbij werd met prins Bomhard nauwehjks rekening gehouden. Dit was eigenlijk het begin van zijn vete met veldmaarschalk Mont gomery. Deze was van mening, dat de Nederlandse eenheden misschien wel nuttig werk konden doen, maar dat zij, wat de bevoorrading betrof, maar voor zich zelf moesten zorgen. Prins Bemhard kon niets van de veldmaarschalk loskrijgen voor zijn mannen. De Prins nam contact op met de opperbevelhebber Eisenhower, die zeer gevoelig was voor het/argu ment van de Prins, dat hij niet van plan was zijn mannen op wacht te laten staan zonder overjassen, op klompen of in lompen en zonder be hoorlijke voeding. Prins Bernhard is later rechtstreeks De Prins vroeg rijn vriend hem In de groep op te nemen totdat hij zijn studie had voltooid. Hij stelde voorop, dat hij daarna de afdeling weer zou verlaten. De vriend nam het risico en stemde toe. De uniformen werden bij de beste kleermakers vsn Berlijn gemaakt. 'Mijn dienst ta de SS beperkte zich tot de wekelijkse rally's- en verder moest ik zo nu en dan op wacht staan We hadden veel plezier en niemand viel ons lastig." Toen zij hun studie hadden voltooid verlieten prins Bern hard en zijn vrienden de SS en sne den zij alle banden met de nazipartij door. De Prins had de uniform gedragen ei., te kunnen studeren. .Want toen hij serieus aan zijn studie begon moest hij een compromis sluiten met het nieuwe politieke stelsel aat Duits land steeds vaster in zijn greep kreeg Er was namelijk een nieuw soort tentamen ingesteld voor teder die aan de universiteit een graad wilde be halen, Dat bestond uit een onderzoek haar de nolitieke instelling van de student. De Prins begreep onmiddellijk, dat voo- dit tentamen nooit zou sla gen. De enige mogelijkheid om er van af te komen was bet lidmaatschap van een paramilitaire organisatie, die door de nazi's als politiek betrouw baar werd beschouwd. De Prins was lid van de liga voor sportvliegers en bevond zich dus in een gunstige positie. Daaraan kwam echter een eind toen hij met zijn toestel in een meer terecht kwam en naar de oever moest zwemmen. He» vliegtuig was verloren en de comman dant van het vliegveld was bijzondei kwaad. De Prins bedankte toen als lid van de liga. Hij bevond zich toen in een bij zonder kwetsbare positie voor wat zijn studiemogelijkheden betrof en zocht dus naar een zo onschuldig mogelijke oplossing. Aldus Alden Batch, naar Montgomery's staf-officier be voorrading gegaan, Olivier Poole. Hij zei, dat Eisenhower akkoord ging met de levering van rantsoenen en 24,000 overjassen. Wat de Prins toen niet wist, was dat Montgomery die over jassen onmiddellijk nodig had voor een ander onderdeel. Toen de veldmaarschalk dan ook ontdekte dat de voorraad verdwenen was, schreeuwde hij moord en brand. •Dat was het begin van onze vijand schap.' aldus de Prins. Deze vijandschap werd regelmatig aangewakkerd, doordat de Prins voortdurend voorraden nodig had en door de naar Montgomery's mening slinkse wijze waarop hij zich er van meester maakte. De vijandschap tussen de beide be velhebbers nam zulke ernstige vor men aan. dat generaal Eisenhower diverse pogingen deed om het con tact tussen prins Bemhard en Mont gomery zoveel mogelijk te beperken Hij stelde een sectie Nederland in op het geallieerde hoofdkwartier en deelde prins Bernhard mee, dat hij in het vervolg alle benodigde voor raden via deze sectie moest aanvra gen. die dan op haar beurt de zaken met de Engelsen zou regelen. Maar dit werd een mislukking. "Een Engelse generaal kreeg de lei ding van die sectie.' aldus prin Bern- hard -Hij was zeker twee meter lang d"s noemden zij hem Klein S ai ii,?' „w'ls de stomste gene- 5'. }?-,Iic 00lt 1160 ontmoet. Waar- inogr fer? afie£Sertje uit de Boerenoorlog. Hij begreep absoluut VI, Probeerdsn te bereiken en het instellen van de sectie Neder- gng werd een catastrofale misluk- Bumen twee weken had ik er „Jeoocg a ging naar Eteenhowe* en zei tegen hem: 'Be- vrïjd me alsjeblieft van die generaal, tk kan met die man niet praten en Ik weiger verder nog iets met hem te maken te hebben.' De zaken werden ten slotte defini- tiex geregeld in een, ijzige bespreking tussen Montgomery en prins Bem- hard, waarby zy een soort wapen stilstand sloten. Alden Hatch zegt dan, dat van Ne derlands en ook van zuiver menselijk standpunt gezien prins Bemhard ge- lyk had, maar van een zuiver mili tair standpunt bekeken valt er veel te zeggen voor de opvattingen van Montgomery. De maarschalk was belast met de uitvoering van operaties op enorme schaal. In welk verband het wél en wee van enkele duizenden soldaten ondergeschikt moest biyven aan het succes van het geheel. (Van een onzer versiaggevers) Vrijdag en zaterdag vond er in het Evert Kupersoord te Amersfoort een kaderbyeenkomst plaats van de Ne derlandse Unie van Speeltuinorga nisaties. Er werden inleidingen ge houden door de heer J. van Praag, docent aan het opleidingsinstituut voor jeugdleiders Middeloo en de heer H. Verdouw, secretaris van de Nederlandse Kampeerraad. De inleiding van de heer Van Praag over een doe-feest werd onder leiding van de secretaris, M. A. Snel- t" Prakrisch werk omgezet. De inleiding van de heer Verdouw werd besproken! d'Wt!ï£iesrCiCpcn ^tvoerig Uit deze discussie bleek, dat er te i^elw£t kampeergelegenheid ls dat meT1 voorstelt een pool te vormen van de beschik bare terreinen en materialen om een soede spreiding mogeiyk te maken.

Het Vrije volk | 1962 | | pagina 1