Excelsior 20 deelt met Blauw-Zwart de punten Na 20 jaar: In het Water weg weer luclitx er kenners Ursus en SVDPW behalen volle winst Demos en SFC laten sportief voetbal zien Automaten fZCL Sr DHS wint PPSC laat Pier shit winst opstrijken Pa Roos betaalde f 82.75 Juliana begint competitie MAGAZIJNBEDIENDE Koeien zijn weer gevonden DW S-heren boeken zege Kapitein mist 115 pond Brommer rijdt door na val Zaterdag en zondag in Schiedam chiedammers onderelhaa Esperaiïtb-agendo Hermesjeugd door SHS geklopt tSGMEDAMSE! t ZAAIERTJES VRUE VOLK MAANDAG 22 OKTOBER 1962 PAGINA 4 in 't Nieuwe-Waterweggebied. De laatste groep hield op te bestaan met het bombarde ment op het vliegveld Waal haven. (Van onze sportredactie) In de eerste klasse van de afdeling- Rotterdam slaagde Ursus erin bij VOB de volle winst binnen te halen, zij het met een in de tweede helft zwaar verdedigde 1O-voorsprong. meulen jubileum aanbieding Martini!Spoorwijk Selecte sortering DEMI'S HERENKLEDING (Van onze sportredactie) In een aantrekkelijke en vaak op hoog: peil staande wedstrijd heeft tweedeklasser Excelsior '20 in Wassenaar met Blauw- Zwart de punten gedeeld. Met de wind in de rug was Excelsior voor rust het meest in de aanval. Vanavond zal het wel nachtwerk worden op het stadhuis. De agenda van de openbare raadsvergadering telt dertig punten en dat zijn beslist niet allemaal „hamerstukken". Als u zin heeft een kijkje te komen nemen, moet u dat beslist doen. De publieke tribune kent weliswaar slechte wat hardhouten stoelen en een paar on gerieflijke banken, maar u mag ro- ken en de gemeentelijke asbakken zijn prima. Toch, door die hardhouten stoelen moet u zich niet laten a jschrikken, want de agenda van vanavond is niet alleen lang. maar ook belangrijk. Over de punten 1 tot en met 13 zal •waarschijnlijk niet veel gepraat hoe- ven te worden. Anders ligt dat met punt- 14, waarin B. en W. voorstellen de Vogel Struysz te schenken aan het Marinemuseum, in Dm Helder. Dam- prater kan, zich nauwelijks voorstel len dat alle fracties het daarmee eens zijn. In de toelichting op dit voorstel zeggen B. en W. dat zij geen geschik te ruimte hebben om het schip te plaatsen. Buiten zetten gaat ook niet zeggen B. en W„ daarvoor is hel schip te teer van constructie. Verschillende plastic- en verf des kundigen hebben Damprater echter verzekerd dat het mogelijk is om de Struysz ie conserveren tegen de kwa de invloeden van het klimaat. Boud, maar zeker de moeite van het overwegen waard, vindt Dam prater, het idee van die Schiedam mers, die zeggen, het kan toch bin nen en wel in de Koorenbeurs. Als toe over enkele jaren een echte sport hal hébben, redeneren deze vooruit ziende lieden, moeten we xoat met de Koorenbeurs gaan doen. Een mu seum fluisteren ze, een museum van handel en industrie. Zit wat in, dacht Damprater. De vreemdeling, die Schiedam onmid dellijk verbindt met het begrip jene- verstad., zal vergeefs zoeken naar een instructief museum, dat iets laat zien van heden en verleden van de jene verstokerijen. Voorts hebben en had den we een bloeiende glasindustrie, gingen Schiedamse vissers eens op de haringvangst, was Schiedam eens be roemd om zijn lakens en. hebben we tegenwoordig een internationale faam wat betreft het bouwen van schepen en gekke dingen, zoals draagvleugelboten en booreilanden, Bovendien weet heel Nederland middels de televisie dat we een Struysz bezitten. De koorenbeurs als museum, een vooruitstrevend idee, dacht Damprater en die Struysz zou het er beslist wel doen. Zee belangrijk is ook'het voor het stel over de nieuwe subsidieregeling voor culturele instellingen, waarbij de verenigingen meer „loon naar werkenkrijgen. Als de publieke tri bune al niet vol zou met chauvinis tische Struyszaanbidders, dan zal zij toch aangevuld worden met be stuursleden van culturele vereniging. Voorop waarschijnlijk de heer p. Spruit, voorzitter ran het NIVON in Schiedam. In het voorwoord van het winterprogramma van het komende seizoen constateert de heer Spruit dat zijn voorwoord van het vorige programma niet is verklonken als de stem van een roepende in de woes tijn. woord voor het vorige programma niet te verklonken als de stem van een roepende in de woestijn. Toen immers vroeg hij de wet houder van culturele zaken om „na dere initiatieven te ontplooien, ten einde tot daadwerkelijke steun van overheidswege aan de culturele ver enigingen te geraken. DAMPRATER voet, 1—1. Dit was voor de zwart- witten het sein er een schepje boven op te doen. Er deden zich nog enkele kansen voor om de strijd in Schie dams voordeel te beslissen, maar doelman Moens bleek niet tot capi tuleren bereid. Hei. moest echter voornamelijk van de linkervleugel komen en het was vooral Klein die menig schot op de Wassenaarse veste loste. Doelman j Moens verdedigde echter op vaak grandioze wijze zjjn heiligdom. Ook de aanvallen van de thuisclub waren van goed gehalte, maar hiermede had de zwartwitte defensie niet ai te veel moeite. Bij een door linksbuiten Scholte gelanceerde aanval maakte achterspeler Van Oosten, binnen de beruchte lijnen hands. Aanvoerder Vollebregt plaatste de strafschop goed en hard, maar weer was het Moens die de ba! wist te stoppen. Hij kreeg hem evenwel niet onder controle en de mee doorge lopen Vollebregt schoot nu in tweede instantie het leer in de touwen 01, met welke stand de rust kwam. En niet verdwaald zoals men zou Na de hervatting eiste de thuis- veronderstellen. Want toen zij een club het initatlef voor zich op en maal uit de sloot waren geholpen, be- moest doelman Heesbeen keer op gommen zij om 'ddeliyk te grazen, keer handelend optreden. Koeien, die een hele nacht in een Een sliding bij de achterlijn van sloot verblijven, zuilen aldus "n des- v. d. Kemp bestrafte de arbiter met loundür-% niet gaan grazen maar gaan een strafschop en hieruit bracht De liggen omdat zij helemaal verstijfd Hoogt de partijen weer op gelijke zijn na zo'n nacht.. (Van een onzer verslaggevers De drachtige koeien, die donder dagnacht uit een weiland btf Kethel werden gestolen, zijn weer terecht. Vrijdagmorgen -werden «ij ontdekt in een sloot bij het weiland. Vemioedff'.ijk zijn die koelen na de diefstal (of grap) weer teruggebracht of teruggejaagd. (Van een onzer verslaggevers) Enkele sportvliegers van Laag Zestienhoven hebben zater dagmiddag met hun vliegtuig jes een eresaluut gebracht bo ven het vroegere stoomgemaal Van der Does aan de Polder vaart, op de grens van Schie dam en Vlaardingen. Hopman A. Peters jr. van het district Rotterdam installeer de daar groep 3 van de Neder landse Padvinders vereniging De Trekvogels officieel tot luchtverkenners. D&armee is er na twintig jaar weer een luchtverkennersgroep Voor de installatie waren reien naar het stoomgemaal gekomen. Wat tot voor kort een vervallen gebouw was, is onder deskundige leiding door de jongens in een prachtig padvin derscentrum veranderd. Dat wil zeg gen: voor de helft. Aan de andere helft werd zcifs zaterdgamiddag nog hard gewerkt. Het gedeelte dat klaar is. is ge heel aan de luchtvaart opgedragen. De wanden zijn opgefleurd met af beeldingen van vliegtuigen, radar- apparaten en talloze andere zaken, die met de luchtvaart te maken kunnen hebben. In de kantine was zaterdag een tentoonstelling van prachtige vliegtidgmodellcra. Op de zolder van het stoomge maal zijn enkele werkplaatsen in gericht. Hangars heten die by de luchtverkenners. Ze gebruiken nog meer vliegersjargon: de dames vliegtuigenthousiasten moet men bij voorbeeld met „stewardess" aanspreken. Met enige plechtigheid werden de Schiedamse en de Nederlandse vlag voor het stoomgemaal gehesen. Skip per Leentvaar sprak toen de kring van belangstellenden toe. „De vliegroute van onze luchtver- keninersgroep is nog niet bepaald, maar de basis is esr nu met Zesüen- hoven als startbaan. We dromen er van, zelf de stuurtouppel ter hand te nemen. De motoren draaien.". Hopman Peters sprak naarm. HU wees erop, dat we! eens gezegd wordt dat de padvinderij niet meer van deze tijd is. Hij meende dat dat niet het geval was en wees daarbij ook op de verheugende activiteiten in het voormalige stoomgemaal. Het aantal padvinders in zijn district blijft constant op vierduizésid. Hij hoopte, dat De Trekvogel* no eindelijk een honk hadden gevon den en overhandigde de rode vlag met de wing van de luchtverken- nerij. Daarna werden de eersten van enkele honderden ballonen opgela ten. Deze ballonnen warden verkocht ■en de baten zijn bestemd voor de bouw van een troephuis voor gehan dicapte padvinders to Rotterdam en omstreken. De eigenaar van de bal lon, dde het verst komt, krijgt een prijs. De dames van DWS hebben In Wwintsheul met 4—8 verloren, maar de winst van II2 die de heren in Vlaardingen bij de Holiandiaan heb ben weggesleept maakt dit sombere bericht toch wel weer goed. In Vlaardingen nam DWS door S. Ouborg eer, 2-0-voorsprong cn DWS liet bij de rust al 80 voor zloh af tekenen. Na de thee hetzelfde beeld van een sterker DWS, waartegen de Hollaaiddaan weinig kon beginnen. Het werd 10—0 voordat eindelijk een tegen.pv.nt kwam an het einde was dan ook een 112-zepe. De d&mesploeg was tegen Quin tals - gehandicapt doordat twee speelsters ziek "waren. De to een vorige wedstrijd opgelopen arm- blessure van keeper A. Velthoven zal haar nog zeker vier weken ver hinderen te spelen. Toch was het een aantrekkelijke strijd. Quintus stond de gehele wed strijd voor. Drie, van de vier DWS- pursten werden gescoord door Leni -Robart. terwijl haar zusje Nel het vierde voor haar rekening nam. Met het wind voordeel domineer den de roodwitten in de eerste helft. Na een kwartier kwam dit tot uit drukking toen midvoor v. d. Pol uit een goede voorzei van Huygen via het lichaam, van een der VOB-ver- dedigers wist te scoren. Met deze kleine voorsprong ging de rust to. Na de hervatting werd TJisusmeer in het defensief gedrongen maar kreeg bij enkele uitvallen toch ook nog kansen om de voorsprong te vergroten. Met spil v. Dnmem aan het hoofd en in laatste instantie de zeer soliede doelman Kuiters wist- de Ursus-defensie de VOB-aanvallea het hoofd te bieden en hiermee bi) te dragen een verdiende zege te be halen. SVDPW—HWD 3—1. Ih de laatste tien minuten van de uitwed strijd tegen HWD haalde SVDPW eerst de volle winst binnen. De eer ste helft gaf een aantrekkelijke wed - strijd te zien met goedé kansen, aan beide zijden. Naeen kwartier-, apeien strafte midvoor C. v. d. VUst een foutje In de Rotterdamse defensie met een voltreffer af: 0L Op een zelfde wjjze kwam de gelijkmaker, toen stopper C. v. d. Vllst een steekje liet vallen waarvan de HWD-centervoor dankbaar profiteerde: 11. Advertentie LM. Artikel S Wegenverkeersreglement Burgemeester en Wethouders van Schie dam maken bekend, dat zij In hun vergadering van 24 juli 1962 besloten krachtens artikel 5, eerste Ud, sub c van het Wegenverkeersreglement vast te stellen de volgende S8e WIJZIGING van het Verkeert besluit voor de gemeente Schiedam. ENIG ARTIKEL Onder het hoofd „Stopverbod" wordt tussen de rubriek „Korte Dam" en de rubriek „Ooievaarsweeg" opgenomen de rubriek „Lange Haven, oostelijke zijde, tussen Overmaassesteeg en Dam, num mer 49" (bord model W.V.P..) Van dit besluit staav voor leder be langhebbende beroep open tot het einde van een termijn van dertig dagen na beden. Het adres var, beroep wordt aan HM. de Koningin gericht, maar Ingediend bij de Commissaris der Koningin In de pro vincie, die een bewijs van ontvangst af geeft. Dit besluit Is in afschrift verzonden aan de desbetreffende Hoofdingenieur-Di recteur van de Rijkswaterstaat, aan de Koninklijke Nederlandse Toeristenbond A.N.W.B., de Koninklijke Nederlandse Automobielclub, de Koninklijke Neder landse Motorrijders Vereniging en aan Gedeputeerde Staten dezer provincie. Het besluit ligt gedurende genoemde beroepstermijn ter visie ter gemeen- secretarie (stadhuis, afd. Algemene Za ken). Schiedam. 19 oktober 3962. Burgemeester en Wethouders voornoemd de secretaris, M. J. BLOK de Burgemeester, J. W. PEEK MAANDAG Bioscopen: - MONOPOLEMisdaad uit wanhoop. 2 en 3 uur (14 jr.). PASSAGE: Stormloop der Tartaren. 2 en 8.15 uur. (14 jr.). Tentoonstellingen STEDHLIJK MUSEUM: Maquettes Schiedam, geopend van 10 tot S u. Diversen: STADHUISOpenbare vergadering gemeenteraad, S uur. DINSDAG Bioscopen: MONOPOLEMisdaad uit wanhoop. 2 en 8 uur (14 Jr.). PASSAGE: Stormloop der Tartaren. 2 en 8.15 uur (14 Jr.). Tentoonstellingen: SX3DELUK MUSEUM: Maquettes van Schiedam, geopend van 30 tot 5 uur. Diversen: VOIiSSGEBOUW: Jaarvergadering Vrouwengroep PvdA, 8 uur. GiBR. JSUGDHUTS: Ledenvergade- Ned, Chr. Vrouwenbond, spreker ds. D. Weeterveld, 8 uur. d» (Van een onzer verslaggever*} Een sigarettenautomaat van de Coöperatie bevestigd tegen de Su permarkt vaa de Coöperatie aan oc Mrg, Nolenslaan wend zondag gefor ceerd en de geldla gelicht. Hetze" 'de lot onderging zondag de snoepautomaat bevestigd tegen de pud v«un de sigarenwinkel van A. van O. aan de Troelstraloan. (Van een cmt^x verslaggevers) De kapitein van de Noorse tanker Panmand mist 105 bil jettten van een pond en twee biljetten van vijf pond. Het geld werd gestoten uit de brand kast öi dn de buit van dc kapitein staat. Niet onbegrijpelijk: de sleutel van de brandkast lag op een tafeltje ta dezelfde hut. De Firmamd Mgt bij Wil ton-Pijenoord. Na rust zakte het spelpeil aanmer keiyk en bleef het aan weerszijden bij mislukte pogingen, om tot scoren te komen. Twee aanvallen van SVDPW brachten uiteindelijk de rood-witten alsnog de zege. Eerst was het Van Schle, die de roos wist te treffen en een minuut later rondde v. Gent een goede combinatie al even grondig af. Bij SVDPW was linksachter Krijgsman ditmaal de beste'man ta de verdediging. Puttershoek.Schiedam 00, De bijzonder harde wedstrijd tussen Fut. tershock en Schiedam eindigde in een puntloze draw. Aan beide zijden beheersten de defensies de situatie en de kansen die zich nog voordeden werden vooral door de Schiedamse voortvaartsen wegens onzuiver schle ten teniet gedaan. De achterepeler van Schiedam, Jac. de Vries was vooral een groot strui kelblok voor de Puttershoekers, die ondanks vaak grof voetbal de beslis sing niet wisten te forceren. WFWRW 12. Het is ook nu WF in de thuiswedstrijd tegen WRW riet gelukt de eerste punten van de competitie binnen te halen. De ploe gen waren geheel aan elkaar ge waagd en staken elkaar aanvanke lijk de loef af in het missen van kansen. In de 15e minuut kwamen de tets agressiever spelende bezoe kers aan een voorsprong toen ze munt sloegen uit een te zachte te rugspeelbal: 0—1. Een misverstand in de verdediging kwam WF even later op 0—2 te staan. Uit een pass van Schrumpf slaag, de S. v. d. Reyken er tien minuten voor de rust in met een prachtig schot tegen te scoren: 12. In de tweede helft was WF beduidend sterker zonder dat er hieruit doel punten ontstonden. De bezoekers za ten trouwens fel op de bal en toen S. v. d. Reyken wegens een opgelo pen blessure de strijd moest opgeven gaf WF de moed op. (Van onze sportredactie) De In de vierde klasse gespeelde derby, tussen Demos en SFC is er een geworden van goed gehalte. Opmer kelijk cn- bijna ongewoon voor ona hedendaagse voetbal was de volko men faire wijze waarop deze twee ploegen tweemaal drie wartier voor de overwinning gestreden hebben. SFC is uiteindelijk winnaar gewor den, maar een gelijk spel zou de vre- houding beter hebben weergegeven. Met technisch goed opgebouwde aanvallen werd aan weerskanten de verdediging danig aan de tand ge voeld. De Demos-stoimlinie trof 1 evenwel in spil Verdam een bijna on. overkomelijk struikelblok. In de 14e minuut speelde Wahl by een SFC- aanval de bal Iets te saeht op rijn doelman terug De snelle Klein wrong zich er tussen en beheerst schoot hy zijn club naar een 10-voorsprong. Na goed voorbereidend werk van Grims kwam vijf minuten later Den Houting in vxüe positie. Zijn zuivere pass werd door de naar binnen ge komen linksbuiten Schell met een prachtig schot in een tweede doel punt omgezet. Eerst tien minuten voor rust kwam Demos aan het verdiende tegenpunt. Advertentie LM. Wij gaan door met de verkoop van. dubbelbrede wollen en flbrenka stoffen voor jubileum- prijzen, die niets meer met de waarde te maken hebben. Morgen begint de verkoop van deze stoffen, prachtige kwali teiten voor japonnen, mantels, pakjes, rokken, kinderjasjes enz., door elkaar per meter voor één prijs, voor nog géén vijf gulden. (Van een onzer verslaggevers) Zondag heeft een bromfietser op de Burg. Knappertlaan in Schiedam een ongeluk veroorzaakt en reed daarna door. Hy duwde met zyn rechter hand twee meisjes op een fiets voort. De meisjes kenden de man niet. Plotseling raakte het voorwiel van de fiets de trottoirband. De meisjes vielen en de I5-jarige J. S. uit Vlaardingen, die achterop zat, liep een hersenschudding op. Na behandeling in de Noletstichting kon zij naar huis gaan. De identiteit van de bromfietser is niet bekend. Hij verdween in de richting Vlaardingen. mantel*40" Dinsdagmorgen om 9 uur ber gint de verkoop van deze dub belbrede stoffen In -diverse soorten en kleuren, per meter voor 4* Bjj een algemene aanval op het doel dei- blauwlzwarten ontstond een scrimmage en het was Groeneveld die nog net een gaatje zag en de stand op 12 bracht. In de tweede helft heeft SFC de verkregen voorsprong met succes te gen een sterk aanvallend Demos we ten te verdedigen. By Demos moest debutant A. de Nys zich door J. Frey laten vervangen. Ook vierdeklasser Martinit heeft ditmaal zjjn aanhang niet teleur gesteld. Met een 3X-nederlaag werd het bezoekende Spoorwyk naar hel Haagje teruggestuurd. In het begin zat er weinig systeem in het voetbal dat beide teams op de grasmat brachten. Eerst toen de gasten in de 25ste minuut de score openden kwam er meer tekening ta de strijd. Op fraaie wijze wist doelman Oen Uyl een hard schot van de Haagse midvoor onschadelijk te maken en pal hierop schoot Van Veen rakelings langs de verkeerde zijde van de paal. Voor rust bleven evenwel verdere doelpunten uit. Na de hervatting trok Martinit ten aanval. Doelman Voorhol moest ai zyn talenten tonen by een hard schot van Post, maar moest zich een weinig later toch gewonnen geven bij een inzet van dezelfde speler: 1—1. Spoorwijk zette nu alles op de aan val om een beslissing te forceren. Martinit vocht even fel terug en eerste bracht Van Veen by een doel- worsteling de stand op 21 om later, na goed doorzetten, ook nummer drie ln de touwen te jagen: 31. Merkredon, Ja 24an de oktobro klubvesparo. Okazigos konversaslan vesperom ce kdoo H. Letsch sr., Lek straat 100b. Venn vi estos bonvemaj. De wel zeer produktieve Gudde is voor DHS in de uitwedstrijd tegen ASW de grondlegger geweest voor de be haalde 4—3-zege. Ook linksbuiten Roozen had hierin een belangrijk aandeel. Alle vier gemaakte doelpun ten werden op zün passes gescoord. In de twintigste minuut kopte Gudde de eerste bres in de Dordtse defensie om dit vyi minuten later op een zelfde wijze te herhalen. Wel bracht de SSV-midvoor de stand op 1—2 maar nog voor rust leidde een combinatie tussen Roozen en Gudde opnieuw tot succes (1—3). Na de rust nam de thuisclub het spel in handen en door de midvoor en rechtbinnen ging voor DHS de voorsprong geheel verloren. Eerst drie minuten voor tijd slaagde Gudde er in uit een door Roozen goed ge- (Van onze sportredactie) Een falend jeugdteam van Her- mes-DVS moest, aan het bezoekend SHS beide punten laten. Terrein- moeüykheden waren de oorzaak dat deze wedstrijd, in plaats van in Den Haag, in het sportpark Harga werd gespeeld. Hermes moest de steun van rechts half De Hollander missen en geen moment heeft het team de fysiek sterkere Hagenaars kunnen bedrei gen. Reeds na tien minuten spelen keken de blauw-witten zelfs tegen een 2O-achterstand aan en kwa men deze klap in het verdere verloop niet meer tc boven. Bü de rust had SHS een 4-0- voorsprong die in de tweede helft nomen hoekschop de zege alsnog tot door linksbinnen H. Schinkel tot een feit te maken (3i)141 werd teruggebracht. Een technisch beter spelend PPSC moest in de voor de eerste klasse van de afdeling Rotterdam gespeelde uitwedstrijd tegen Piershil aan de gastheren de beide punten iaten (31). Tegenover de vaak goede combinaties van de blauwhemdcn stelde Piershil meer opportunistisch voetbal. Bovendien ontbrak bij PPSC het juiste schot alsmede het lonkje van Vrouwe Fortuna, bij iedere wed strijd onontbeerlijk. Advertentie LM. SCHIEDAM, HOOGSTR. 174 Een snelle uitval stelde in de eer ste helft de PSershal-midvoor in staat de stand op 10 te brengen. Na rast kwam het doel van de thuisclub vaak onder zware druk te staan. Wel wist v. Veen de partijen op geiyke voet te brengen, doch twee snelle tegenstoten leverden de thuis club nog twee treffers op en hiermee was PPSC zy het met geflatteerde cijfers een geslagen ploeg, In de derde klasse KNVB deed HBSS het bij Nieuw-Lekkerland heel wat beter. In een vlotte wedstryd werd met —1 gewonnen, dank zy de slagvaardigheid van de voorhoede en het uitstékende werk van doelman v. Heest. In de vyfde minuut opende Putters voor HBSS de score waarna kort voor de rust Bas Deelen.voor de .thuisclub de gelijkmaker "scoërde tl—I). In de tweede helft haalden de Schiedammers de volle buit binnen. Twee voltreffers van Vermeulen brachten de stand op 13 en nadat Hoogendam de bal fa het zijnet ge schoten had, trof hij by een volgende aanval secuur de roos en dit bete kende een 1-zege voor HBSS. Nog voordat zaterdagavond de delijk, als zy elkaar tegenkomen in leden van de ontspaningsvereni- bet pension 'Rust en Vreugde', onder De volleybalcompetitie is weer be gonnen en ook de diverse Juliana- teams zijn de afgelopen week weer voor het eerst In het strijdperk ge treden, De resultaten vallen nogal mee, vooral het pas naar de eerste Idas gepromoveerde heren X verraste door het sterke Libanon '50 3 te kloppen. De eerste set werd onnodig ver loren met 1—15 maar daarna nam Juliana het heft volledig in handen. Met gevarieerd aanvalspel werd de verdediging van Libanon bestookt die hierdoor steeds onzekerder werd. Met alle middelen trachtten zij de Juüanaspelers uit hun concentratie te halen die hier echter geen enkele hinder van ondervonden en steeds beter gingen spelen. De tweede en derde set werden met resp. 15—11 en 15—10 gewonnen. In de laatste set kon Libanon ten slotte totaal geen verweer meer bieden en zij verloren deze set dan ook met 3—'15. Heren 2 had het tegen het sterke Aggredior 2 lang niet gemakkelijk maar rij hebben toch een geiyk spel uit het vuur weten te slepen. De setstanden waren: 1215, 16— 11, 158, 515. Heren 3 bereikte tegen Wico 1 hetzelfde resultaat (2—2). Dames 1 trad aan tegen SVC 3 en wist na een spannende en goed ge speelde wedstrijd eveneens een geQjk spel te behalen. Het debuterende dames 2 bood in de eerste set tegen Jong Pendrecht 1 goede tegenstand maar kon het daarna niet meer bol werken. De setstanden waren: 11 15, 0—15 en 17—15. De junioren ten slotte wonnen vrij gemakkeiyk van het zwakke DOS b. Alies op gemakkelijke beta ling vanaf 1,— per week. GOEDERENHANDEL Fa. A. Schilperoord en Zn., Tuinlaaa 40, Schiedam. ging VEGLA goed en wel de gro te zaal van MUSIS SACRUM ge heel hadden gevuld om van het toneelstuk 'Potasch en Perlemoer met vakantie' van Jan en Johan Blaaser te genieten, kon voorzit ter J. de Pater in zijn openings woord al weer drie gezellige da gen voor de vereniging aankondi gen. Op 5 december zal er een St.-Nico- laasmiddag voor de jeugd worden ge organiseerd, terwijl op zaterdag 12 en zaterdag 26 januari de groten weer aan de beurt zijn met op de eerste avond het Marionettentheater van Bert Brugman, dat de opera "Porgy and Bess' zal opvoeren, en op de tweede avond de bekende film konden de gezelligheid van deze avond alleen nog maar verhogen, En Potasch en Perlemoer is een gezellig stuk, vooral als het met zo veel vaart gebracht wordt, als het Schiedams Toneel dat deed. In de hoofdrollen blonk ta het byzoadre Slem Roeman als Maurits Perlemoer uit; het was dan ook wel een zeer dankbare rol, die hy had te vervul len. Dat de avond voor de vereniging een zeer groot suces is geworden valt niet te verwonderen, daar de ko mische inhoud van dit gezellige biy- spel byna altyd een succes verzekert. De beide compagnons Potasch en Perlemoer willen voor elkaar niet we ten, dat ze mot vakantie 'gewoon' in Nederland biy ven en zeggen dan maar, dat ze resp. naar Nice en Mallorca gaan. Maar hoe klein de wereld kan zyn, zien beiden overdui- de schuilnamen Prnis en Hertog. De vele verwikkelingen die hier ontstaan, brachten de vele aanwezi gen vaak tot een gulle lach en niet in het minst ook om het spel van Henk Poort, die de rol van Piet, de huisknecht van het pension speelde. De regie bleek by de heer J. G, van Luttervelt ta goede handen te zyn. Na afloop van het stuk waagden de bezoekers nog een dansje op mu zike van 'The Sounddlggers', D. L. Rjjnooy. o.Lv. Bal ook na afloop van het biyspel 'Met harteiyke gelukwensen', een goede keus van de Schiedamse to neelvereniging AMICITIA, die er het VOLKSGEBOUW zaterdagavond praktisch vol mee wist te krijger.. En het is me een biyspel, dit' door Dick Maasland geschreven familie stuk. De verhaalde geschiedenis staat al borg voor een avond gezonde ont spanning. De heer en mevrouw Roos (prima gespeeld door Jack London en Tony Voorwald) nodigen op 25-jarig huwelyksfeest compag non Stok (een hosteiyk typetje van Herman Voorwald) en de minnaars van hun beide dochters uit. Deze laatsten eigeniyk tegen de zin van pa Roos. Immers, is de vrijer van Lilian (opwekkend spel van M. L. Hesselink) niet de kellner ta de nachtclub waar pa enkele dagen voor het feest 82,75 kwijtraakte? U voelt het, de verwikkelingen biyven niet uit. Als dan ook nog de vestiairejuffrouw uit diezelfde nachtclub (goed over het voetlicht gebracht door Janny v. d. Kraan) op het toneel, dèw.z. in de huiska mer verschynt, biyven de moeilijk heden niet uit en is het klimaat ge schapen voor een avond onbezorgd plezier. Voorzitter O. Veenendaal kondig de aan dat het 30-jarig bestaan bin nenkort een groot feest zal worden en bovendien dat de volgende uit voering van Amicitia weer een dra ma te zien zal geven. Voor de traditionele tombola wa ren weer prachtige pryzen beschik baar. In ARCADE werd door de katho lieke toneelvereniging ALBERDINCK TH3JM met groot succes De Voet balpool opgevoerd. Deze uitvoering was georganiseerd door de Culture le Commissie van de KAB. De voorzatter van deze- commissie, de heer C. Alberts, sprak er zijn vreugde over uit dat ook zaterdag avond zoveel belangstellenden naar Arcade waren getogen. De voor stelling was een 'herhaling van vrij dagavond, toen had Arcade ook een volle zaal. De Voetbalpool ls al een oud, maar desondanks nog steeds goed en leuk stuk, knap geschreven door Ar nold Hidley. Zowel vrydag als za terdag werd het op overtuigende wij ze door Alberdinck Thym over het jqoniooA vraagt voor spoedige indiensttreding wiens taak zal bestaan uit het bedienen van cliënten aan de balie. Het verkoopprogramma omvat ventilatoren en technische produkten voor koel- en verwarmingsinstallaties. Technische belangstelling is in verband hiermede noodzakeiyk, terwyi tevens een goed handschrift, enig administratief inzicht en een beschaafd optreden van belang zyn. L.TjS. of een dergeiyke opleiding strekt tot aanbeveling. Leeftyd: 2330 jaar. Gegadigden die aan de genoemde eisen voldoen, wordt een afwisselen de werkkring met goede vooruitzichten geboden. Zaterdags vry. Gezien de aard van de functie, worden sollicitaties met byzonder- hedec omtrent persoon en levensloop gaarne schriftelijk tegemoet gezien. Adres: „ITBOSCHIEDAM", afdeling Magazynpersoneel. Postbus 21, Schiedam. Geheimhouding verzekerd.

Het Vrije volk | 1962 | | pagina 2