Topfunctionarissen voor gemeente niet te vinden Benf verwachten voor 63 toewijzing van 700 woningen Vijf TSF-ploegen behalen volle winst UITNODIGING Conservator Janssen opent merkwaardigste expositie eor AANWINST wmm Internationale Transportdag bij Verolme NV Man steelt acht bromfietsen in drie maanden Subsidies vrije schilderkunst Ongekende Phiiips-produktieparade Radio's - Televisie en G. P. VAN DAALEN Zn. chiedammers onder elkaar Doktersdiensten Predikbeurten Grammofoons Bandrecorders Plotseling overleden „Gevaren, die onze gezinnen bedreigen" Kinderzegelactie -pockets passen in elk programma HET VRIJE VOLK ZATERDAG 3 NOVEMBER 1962 PAGINA 4 (Van een onzer verslaggevers) B. en W. zijn van mening dat vertraging in de afhandeling van klachten door het Woningbedrijf ontstaat door het tekort aan personeel bij de particuliere aannemers. Wat woningen betreft, die bij de gemeente .in beheer; zijn,.zeggen B. en W., dat zij wel een eigen gemeentelijke onderhoudsdienst hiervoor zouden wensen, maar dat ook hier personeelstekort er oorzaak van zal zijn dat deze er niet komt. Dit is Vlaardingens nieuwe aanwinst op het gebied van g zandstrooien. Tenminste, het jj strooiapparaat zelf Is nieuw. Het kan gemonteerd worden jg op een kipauto van Gemeentewerken. g Tot nog toe reden bij gladde wegen in Vlaardingen g auto's rond, die een twee-wielige oplegger hadden met jf een draaiende schijf. Op de auto lag een hoop zand, die jj door gemeente-mensen op de schijf werd geschept. De draaiende schijf zorgde voor het strooien van zand in alle jj richtingen. Dit systeem had het nadeel, dat de draaiende jj schijf aangedreven werd door de wielen van de oplegger, jg Bij langzaam rijden en het nemen van bochten liet het strooien veel te wensen over. Dat is niet meer zo. Vanuit de zandbak, waarin vier 1 kubieke nieter zand gaat, loopt het zand door een regel- g bare spleet op een lopende band. Van deze band komt het j zand op een andere band terecht-en vandaar op een schijf jg Het systeem wordt aangedreven door een benzine-motor, g die onafhankelijk werkt van de kipauto-motor. 1 De nieuwe zandstrooier geeft een aanmerkelijke bespa- g ring aan arbeid, het nuttig effect is groter en men heeft jj het strooien volkomen in de hand. De schijf, die links jj achterop het apparaat gemonteerd is, kan aan de buiten- g zijde met een scherm afgesloten worden om spatten van g zand tegen geparkeerde auto's en etalages te voorkomen, g 700 woningen Centrale verwarming Kethel (Van een onzer verslaggevers) Voorlopig zal Schiedam nog wel blijven tobben met een groot aantal vacatures in de top- leiding van de gemeentediensten. Dit blijkt uit de antwoorden van B. en W. op verschillende uit de raad gestelde vragen bij het onderzoek van de gemeentebegroting. Voor hoofd van de Stedebouwkundige dienst en hoofd van Bouw- en woningtoezicht hebben zich vooralsnog geen geschikte kandidaten gemeld. Voor een hoofd van de Bedrijfseconomische dienst zullen B. en W. nog dit jaar een voorstel in de raad brengen. Een groot aantal vacatures bij Gemeente werken vormt trouwens een belemmering voor de juiste coördinatie van de gemeentediensten. B. en W. delen mee, dat in de afgelopen negen maanden in Schiedam zeven verkeersongelukken met dodelijke afloop zyn te betreuren. De zebra paden voldoen zeer zeker aan de verwachtingen. In de maanden Januari tot september hebben zich vóór of op alle zebra's in totaal 43 aanrijdingen voorgedaan, waarbij siechts zes voetgangers waren betrokken, voor de rest waren het merendeels zogenaamde kop-staart aanrijdingen. Een machtige molenfoto van Hans Vissersiert het omslag van het ok tobernummer van De Schiedamse Gemeenschap. Nog mooier vinden wij de molenplaat bij het artikel van N. van Loopik over de Schiedamse mo lens. Het artikel zelf vertelt veel we tenswaardigheden over de Schiedam se molens. Dominee J. G. Jansen weet weer veel wetenswaardig t.e vertellen van de historie van de Grote Kerk. Dit twaalfde artikel is overigens het laatste van .de serie. De redactie van d' SG tekent hierbij aan. dat bijna gt'ijk met het 700-jarig bestaan van de kerk de artikelenreeks wordt be ëindigd. Verheugend is dat de artike len nu in boekvorm zullen verschij nen. Jan F. de Zanger, leraar aan de Rijks-h.b.s., heeft een gedichtenbun del gepubliceerd bij Leopold in Den Haag. De titel is Bij mijzelf te rade. F. Pfeiffer wijdt aan deze bundel een warm artikeltje dat eindigt met het gedicht „Huisbezoek".. Zij waren gekomen om mij te ver tellen/van hun god die niet was de zijne. Hun woorden vielen als stervende vogels voor mijn voeten een muur van overreding een vuur machteloze vlammen. Zij pakten de dode vogels voor zichtig in hun zware en tassen reik ten mij de hand. Is dat geen reden t om blij te zijn? Niet alleen dat Schiedam blij mag zijn weer eens een dichter in haar stad te hebben, maar als dit gedicht representatief voor de gehele bundel is geloven wij dat Schiedam ook heel zuinig op Jan F. de Zanger mag zijn. In dit prachtige geïllustreerde ok tobernummer vindt men verder nog een artikel over de.havendienst en een weinig nieuws bevattende beschou wing over de uitvoering, die Schie damse koren op 13 november van Haydns Jahreszeiten geven. In de rubriek Van Schie tot Dam wordt aandacht gevraagd voor de kinderboerderij in het Beatrixpark Het is allemaal zo goed begonnen, zegt de SG-cursiefman, maar nu is er toch een beetje de klad in yeko- nien. Hij doet enkeie suggestie's; o.a. de bouw van 'een voliëre. De ezel mag niet meer vrij rond lopen,-want hij is vals geworden. Waarom deze niet vervangen, vraagt de schrijver zich af, door enkele pony's? Denk er een wagentje bij, zegt hij en er zit voor een minder-valtde een goede boter ham in middels pony wag enritten door het park a raison van een dub beltje. Goed idee dacht DAM PRATER Aan de slechte straatverlichting in de Burgemeester Knappertlaan zal misschien iets worden gedaan. De Nederlandse Stichting voor Ver- lichtingskunde heeft hierover advies uitgebracht en dit advies wordt nu besproken in de commissie voor Technische Bedrijven. B. en W. zijn niet van mening dat voor straatverlichting normale gloei lampen de voorkeur verdienen boven TL-verllchting. Een verbetering zou wel bereikt worden door de armatu ren regelmatig schoon te maken. Personeelsgebrek verhindert dit ech ter. De Burgemeester Van Haarenlaan wordt misschien cgn voorrangsweg. Dit omdat sommige kruisingen met de laan tot voorrangskruisingen zijn verklaard, andere niet. De onteigeningsprocedure die de gemeente voert met de Klinknagel fabriek om een eind te maken aan de levensgevaarlijke bocht in de nieuwe 's-Gravelandseweg komt nu voor de rechtbank. Bushaltes De RET heeft er geen bezwaar tegen om de bushalten van de hun vertrektijd wachten. Dat kan echter pas gebeuren wanneer de be strating van de Singel is vernieuwd. Met deze vernieuwing zal worden begonnen na het gereedkomen van de Rotterdamsedijk. De route van ïyn 40 zal binnenkort als volgt worden: Stationsplein - Singel - Verbindingsweg - Broers- vest - Provenlersbrug - 's-Grave landseweg - Burgemeester Van Haa renlaan - Parkweg - Mgr. Nolens- laan - Dr. Wlbautplein - P. J. Trocl- stralaan - Burg. Van Haarenlaan - Nieuwe Damlaan - Tuindorp - Ke- thel v.v. De RET maakt nog een voorbehoud t.a.v. de omleiding .van de Mgr. Nolenslaan en het Dr. Wl bautplein. Men zal nog enige tijd gebruik moeten maken van het oude bus materiaal op de lijnen 39, 40 en 41. Er is een vertraging In de afleve ring van de nieuwe bussen gekomen. Dit jaar en het volgend jaar wor den diverse waterleidingen in Nieuw- land vernieuwd, terwijl het spuien van leidingen gebeurt als voorheen. Dat op sommige tyden en vooral op Broersvest te verplaatsen naar het zogenaamde nieuwe Stadhuisplein,! g g drinkwater dat is dus bij de ruïne van Mathe k:-4{ De positie van de Nederlandse scheepsbouw zal een van de onder werpen zijn, die worden behandeld op een grote 'Internationale Trans portdag', die op donderdag IS novem ber zal worden gehouden in 't hoofd kantoor van Verolme Verenigde Scheepswerven N.V. te Rozenburg. Aan deze dag wordt meegewerkt door de Contactgroep Exportdeskundigen. De heer Wiliy Le Comte, voorzit ter van deze contactgroep, zal een rij van sprekers openen met een rede over transportwezen en exportbevor dering. De heer H. J. Hofstra. vice-presi- dent-directeur van Verolme Verenig de Scheepswerven N.V., bespreekt vervolgens de positie van de Neder landse scheepsbouw in de wereld. Luchtvaartaspecten van het he dendaagse transportwezen zijn on derwerp van een spreekbeurt door mr. H. van Dam, directeur verkoop van de KLM. Drs. E. G. Stijkel. staatssecretaris van Verkeer en Waterstaat, sluit de ry met een beschouwing over natio nale en internationale transportpro blemen. nesse. De bussen zullen dan daar op voorkomt is te wijten aan het sterk gestegen verbruik, zeggen B. en W. Dit weekeinde xjjn uitsluitend in noodgevallen de volgende artsen be schikbaar: W. J. Franke. Burgemeester Knap pertlaan 30, tel. 68163; J. Moor, Bur gemeester Knappertlaan 154, tel. 69860; L. B. E. Hoogenhuyze, Nas- saulaan 58, tel. 68067; W. A. de Rid der. Stadhouderslaan 46, tel. 67590. De weekeinddtenst voor apothekers wordt waargenomen door apotheek Gouka. Hoogstraat 29. B. en IV. hopen de raad binnenkort in te kunnen lichten over de sanering van de binnenstad. Er is een stedebouwkundig bureau ingescha keld om een basisplan voor de oude binnenstad uit te werken. Een saneringsplan voor de Gorzen kan. pas worden opgesteld nadat het rijk het tracé van de buitenwaterkering heeft vastgesteld. Als dat er is zullen B. en W. aan de Gorzensanering een relatief hoge urgentie geven. Franse bonden van spoorweg personeel hebben hun leden opge dragen maandag en dinsdag een tot twee uur dmende waarschuwings stakingen te houden ten einde de vakbondseisen om nieuwe besprekin gen over de salarissen te steunen. Nu de weerstoestand is omgeslagen bestaat er grote kans op stagnatie in de afwerking van de korfbalprogramma's. Voor de eompetitielclders is te hopen, dat het grote wedstrijdverlies nog even op zich laat wachten. ODI en Succes zijn wat achter geraakt en hebben nu zes wedstrijden achter de rug met zes en vijf winstpunten. Schiedam beeft acht tegenstan- standers ontmoet en gaat zondag bij de laatste voor de eerste ronde op bezoek. Dat wordt WION, die zes punten uit zeven wedstrijden heeft vergaard. De roodzwarten Hjken dus allerminst kansloos op winst. Een puntenverdeling zou .al een heel mooi ding zijn. ODI ontvangt Oranje Nassau, waarvan op grond van de prestaties in de eerste wed- strUden gewonnen moet worden. Na de zeer goede start van de vol gelingen van Bos hebben zy het er in Het aantal woningzoekenden in Schiedam bedroeg per 30 september van dit Jaar 5990. Sinds 31 december van het vorig jaar is dit gedaald met 711. Er zyn thans nog 1700 inwonin gen. De gemiddelde woningbezetting is 3,6, Naar aanleiding van een vraag over woningen die leegstaan en niet voor afbraak bestemd zijn, antwoor den B. en W. dat dit komt doordat bli voqrbeeld de woning door de I laatste bewoners in zo'n slechte toe- (Van een onzer verslaggevers) Tafeltennisvereniging TSF, die vorige week de competitie uitstekend in zette, heeft weer een geslaagde week achter de rug. Vjjf teams behaalden de volle competitiewinst van twee punten en een team wist een gelijk spel te behalen. Btoicopen ZATXSDAG MONOPOLE: Pijn en gijn in de ka zerne.' V 7 en 9.15 uur (14 Jr.). PASSAGE*.Da kanonnen van Nava- rone, 2 *a 8.15 uur (14 jr.). Tentoonstellingen STEDELIJK MUSEUM: Schilderijen van Maty Bauermelster en RUk van Ravtns en elektronische au- riek van Karlheioa Stoekbauaan 10 tot 17 uur. Diversen: V W-GEBOUW: Voltaunlvaraltelt. vertrek, exeursl» 'Oud Schiedam a.l.v. drs. P. Th. J. Kuyer. 9.30 uur CBR. SOC. BELANGEN: Feestverga- derlng reisvereniglng Reizen la on- za lust. .7 uur. IRENE: Christelijke Pümactie met Gebroeders Pech, 8 uur. TTVOLI: Dansavond sociëteit Nleuw- Und.8 uur. MUSIS SACRUM: echiedatns Toneel voor Vegla-ontspanr.lngsrer. 8 u. ARCADE: Dansavond sociëteit Gull- laume, 8 uur. VOLKÖGEBOUW: Toneelavond to- n-elverenlging Tot Bteun In de Strijd, viering 40-Jarlg bestaan, 6 uur. ZONDAG Siotcosen: PASSAGE: De kanonnen van Nava rone- 2 «n 8 uur (14 Jr.). MONOPOLS: Dwars door de hjoed- vallet. 3 en 4-IS uur (W 1M- FUn en gUn 10 de kwwa». 7 «n 9J5 uur (Wiwr). Ton toon* telUa een s STEDELIJK MUSEUM: Schilderijen van Mary Bauermelster en elektro, nücüe muziek van Esrjhelnz Stookhausen. daarnaast schilderijen vin Rijk van Ravans, 10 tot 17 u. Diversen WIJKCENTRUM: Instuif-dansavond R. K. Jong Schiedam, 8 uur. De vier teams die in de eerste cor.i- petitieweek ongeslagen waren, bleven dat deze week ook, zodat zij verze kerd blijven van een plaats in de kop groep. Het zesde team behaalde nu een eclatante zege en het gelijk spel was voor het debuterende derde team in de derde Klasse. Ook dat geeft dus hoop. TSF 1Barendrccht 82. De zege werd moeizaam behaald. Zeven van de tien partijen vergden een beslis sende derde game. Zes daarvan ein digden in een voordeel voor TSF. De puntenverdeling is daardoor wel wat geflatteerd. Hans Wtgmans leverde de beste persoonlijke prestatie. TSF—VOAD 4 7—3. Jan Bouwer gaf aan de zege gestalte met drie en kelspeloverwinningen en zijn aandeel In het dubbelspclpuntje. Niet Spit hoven won twee maal. TSF TGB 3 55. Een verdienste- lijke prestatie. Pau 1de Looze was hier i foor ongeveer 100 woningen fe voor de sxote man van TSF. l°P'S niet bouwr«P te maken. TSF 4—TELEFOON 5 7—3. De stand is achtergelaten, dat nieuwe huurders om de te hoge kosten van herstel geen zin meer in de woning hebben. Ook verschil van mening van de eigenaar van zo'n woning met het bureau Huisvesting over de toewij zing van de woning kan hiervan de oorzaak zyn. Wanneer de woningen te lang leegstaan en dit zou het ge volg zijn van een onredelijke hou ding van de eigenaar, kan tot vor dering van de woning worden over gegaan. B. en W. verwachten dat Schiedam over 1963 een contingent van onge veer 700 woningen toegewezen zal krijgen. Wat betreft de verdeling over de verschillende sectoren is nog niets bekend. Aan de verbetering van comfort en kwaliteit van de woningwetwo ningen wordt voortdurend gewerkt. Ook aan de verbeterde isolatie wordt voortdurend gewerkt, o.a. door het aanbrengen van zogenaamde zwe vende vloeren. In het complex cUt thans in aan bouw is naast de cartonnagefabriek, zal deze isolatie voor het eerst wor den toegepast. Voor het verbeteren van de oude woningwetwoningen van vóór 1940 zijn onderhandelingen aangegaan met de Provinciale direc tie van Volkshuisvesting en Bouw nijverheid. B. en W. bestuderen de mogelijk heid om centrale verwarming aan te brengen in het complex van 152 woningwetwoningen tussen Nieuwe Damlaan en Oude Damlaan. Indien de ontwikkeling van de woningbouw dit toelaat zal het college trachten In zoveel mogelijk woningen centrale verwarming te doen aanbrengen. In Nleuwland is nu nog plaats voor ongeveer 1290 woningen. Voor ongeveer 950 woningen is de grond bouwrijp, voor 150 woningen kan op korte termijn grond bouwrijp ge maakt worden en de overige grond wcdstrUd had een onprettig verloop door een ietwat onsportief gedrag van de tegenstanders. Zuidgeest sr. behaalde drie enkelspelpuntjes, Fred Jorritsma wan twee maal en Theo van Dijk heeft zijn goede vorm dit seizoen nog niet te pakken. Hij won De 8—4-overwinning voor TSF 5 was een erekwestie van Zuidgeest pr. die voor zijn vader niet wilde onder doen. Ook hij behaalde de volle per soonlijke winst. Overigens was het een moeizaam bevochten zege. Sterke Renté Timmer verloor alle drie zijn partijen in drie games. TSF 6FLARDINGA 2 10—0. De debutanten hebfen zich snel hersteld. Een en ander belooft we Twat voor de toekomst. Op d«te voor TSF wel bijzander gunstige week volgt, er een waarin het moeilijk zal zijn, zo niet onmo gelijk om de behaalde resultaten te evenaren. Het programma is als volgt: 7 nov. SVA 2—TSF 3, HPV 5 —TSF 6; 8 nov. TSF 2Emba 2, RN 1—TSF 4, SSAVR S-TSF S; 9 nov. Roreb I—TSF 1. In Kethel zal er voorlopig vol doende grond bouwrijp gemaakt kunnen worden om een vlotte voort zetting van de woningbouw te ga randeren. Dit zelfs als de contin genten groter mochten worden. Het college tekent hierby wel aan dat de aannemer van het op spuiten zijn verplichtingen niet nakomt. Het college oefent thans op hem grote druk uit, zodat hU zyn contractuele verplichtingen zal nakomen. Het college zal op korte termijn rechtsmaatregelen nemen. In verband met de behoefte voor nieuwbouw en de ontruiming van de percelen kan de afbraak van de Vlaardingerstraat in 1964 worden verwacht. De 23-jarige Rotterdamse elektri cien G. F. de G. heeft in de. afgelo pen" drie maanden acht bromfietsen gestolen, zeven in Rotterdam en één iri" Krimpen aan de IJssel. Hi) heeft dat bij de politie bekend, nadat hij maandag na de diefstal van bromfiets nummer acht tegen de lamp was gelopen. Hi) vertelde, dat hij was gaan stelen omdat hy zonder werk was geraakt. De brommers had hij bij verschillende handelaren van de hand gedaan. Zaterdag .wordt hij voor de officier van Justitie geleid. Hervormde Gemeente: Grote kerk 10 uur ds. A. Hoffman, 5 uur ds. J. van Rootselaar uit Delft. Bethelkerk 10 uur ds. J. G. Jansen, 5 uur dr. L. Cazemier. Opstandingskerk 10 u. ds. H. W. Hemmes (Heilig Avond maal), 7 uur ds. H. W. Hemmes. Vredeskerk 9 en 10.45 uur ds. L. J. Cazemier, 7 uur ds. J. G. Jansen. Baptistengemeente: Irene 7 uur ds. R. Reiling (Heilig Avondmaal). Religieus Spiritistische Vereniging Harmonia: Beatrix 10.30 uur wij- dingsdienst mevr. Muis-Molenaar. Jehova's Getuigen: Volksgebouw 6,30 uur Wachttorenstudie: De be- driegiyke macht van rijkdom. Dins dag 7.30 uur Theocratische bedie- ningsschool en dienstvergadering. Leger des Heiis: 10 uur heiligings samenkomst, 7.30 uur verlossingssa menkomst, 6.45 uur openlucbtsamen- komst. Alle bijeenkomsten onder lei ding van majoor B. Reitsma en bri gadier K. Wieringa. AMSTERDAM (ANP). De jury voor de koninklijke subsidie voor de vrije schilderkunst deelt mede, dat ophaar voorstel de Koningin een subsidie van ƒ2.500 heeft toegekend aan de volgende jonge schilders: mej. H. Mes te Amsterdam. W. Moe renhout'uit Den Haag. A. F. Orth te Rotterdam, J. Roeland te Amster dam en L Smits te Maastricht. Advertentie LM. MAANDAG 5 en DINSDAG 5 NOVEMBER a.s. van 7.30 tot 11 uur 's avonds houden wij een van de nieuwste vindingen op het gebied van Het is onze bedoeling de apparaten GRATIS voor u te demonstreren in MAISON WESTHUIS, WARANDE 207. Wjj zien uw komst dan ook gaarne tegemoet. ROTTERDAMSEDIJK 252 - SCHIEDAM KORTE HOOGSTRAAT 16 - VLAARDINGEN GOUDSESINGEL 101 - ROTTERDAM Gevestigd sinds 1900 (Van een onzer verslaggevers) „Gaat u maar rustig op het eerste rijtje zitten", zei Pierre Janssen vrij dagavond in liet Stedelijk Museum tegen enkele laatkomers, „de autoriteiten komen toch niet". Dat was bij de opening van de spectaculaire tentoon stelling van schilderijen van Mary Bauermeisier, omlijst door elektronische muziek er. de tentoonstelling van schilderijen van Rijk van Ravens, geboren in Schiedam en wonend in Scandinavië. De heer Janssen had zelf de taak op zich genomen de tentoonstellin gen te openen. In zijn openingswoor den klonk ook enige droefheid over zyn komende afscheid van Schie dam. Bü zijn inleiding tot de expo sitie van Rijk van Ravens (de e era te jonge Schiedamse schilder die een overzichtstentoonstelling heeft in het Stedelijk) vertelde de heer Janssen waarom er niet meer Schiedammers in het museum exposeren. Hy meende namelijk dat dat nocli voor de naam van het museum, nocli voor de naam van de schilders voor-1 gespeeld. delen opleverde. „Men noemt het J Naast deze tentoonstelling is een gauw een onder-onsje", meende de veel kleinere ingericht van werken heer Janssen. I van de 26-jarige Ryk van Ravens. de laatste wedstrijden lelijk bij la ten zitten. Een nieuw wapenfeit zal het ge schokte zelfvertrouwen goed doen.' Succes krijgt kampioenspretendent Gymnasiasten op bezoek. De Hage- naars hebben uit zeven wedstrijden de volle winst binnengehaald en zullen er wel voor. oppassen in onze stad te struikelen. De behaalde over winningen zijn echter niet allemaal even overtuigend. Voor de Successers is het dus zaak alle krachten In te spannen om een zo vo-rdellg'moge lijke uitslag te berei*-;.,. En wie weet komt er dan nog een verrassing uit bus. Verder zijn vastgesteld Ahoy 2 Schiedam 2, Succes 2Schiedam 3, ODI 2—Oranje Nassau 2, junioren SuccesVlaardingen, aspiranten: Charlois ASchiedam A. Succes A Het Westen A en Schiedam B Spangen E. (Van eèn onzer verslaggévers) Aan 'he('ï'ónfpéiiburg ~te Rotter dam is vrydagmlddag om kwart over vüf de 62-jarige telegrafist J. de Wit uit de Azalenstraat plotseling onwel geworden en in elkaar gezakt. Hij werd naar het ziekenhuis Dijkzigt gebracht, waar werd geconstateerd, dat hy was overleden. In de BeiJer- landselaan werd om half vijf de 74- jarlge J. du Cloo uit de Friesestraat plotseling onwel. Een juist passeren de ziekenauto bracht hem naar het Zuiderziekenhuis, waar bleek, dat hij was overleden. Een rechercheur van de zedenpo litie, een leraar by het middelbaar onderwys en een sociale werkster zullen donderdagavond 8 november het woord voeren in een bijeen komst, die door de Hervormde Wjjk- gemeente Slotboom in gebouw Timo- theus aan de Boergoensestraat wordt belegd: Onderwerp: Gevaren die onze gezinnen bedreigen. Na de pauze zullen de drie sprekers vragen beantwoorden in forumverband. De landelijke kinderpostzegelactie 1962 zal maandag 12 november 's morgens om half tien officieel in het hoofdpostkantoor aan de Cool- singel te Rotterdam worden ge opend. De tentoonstelling van het werk van Mary Bauermelster vond de con servator de merkwaardigste tentoon stelling onder zfjn conservatorschap georganiseerd. De bezoekers van de tentoonstelling zullen daar overigens zeker van overtuigd raken. Bij de wiskunstig samengestelde schilderij en van Mary Bauermeister, wordt elektronische muziek van de band HET VRIJE VOLK SCHIEDAM SUdactla en Administratie: Passage - Tri. 88798 Op de afdeling Rekening-Courant van het Girokantoor 's-Gravenhage verzorgen groepjes van 3 collega's samen hun eigen reeks postrekeningen. De belangen van (hun) rekeninghouders zijn aan hen toevertrouwd. Uit degenen, die met bekwaamheid en toewijding deze taakverrichten wordt een keuze gedaan voor de vervulling van andere interessante en verantwoordelijke functies, ook voor de pro grammering en bediening van electronische machines. Er is nog gelegenheid tot plaatsing van jongelui met Mulo-dipl. of een gelijkwaardige opleiding. Vergoeding van reiskosten indien woonplaats niet te ver van 's-Gravenhage ligt, anders toekenning van pensiontoelage en vergoeding van reiskosten wegens gezlnsbezoek. Schriftelijke sollicitaties te richten aan deafdeling personeel van het Girokantoor's-Gravenhage, Spaarneplein 2's-Gravenhage. AUTORIJSCHOOL KOVPi Warande 210, teief. 62873 Schiedam. Luxe autoverhuur zonder chauffeur Kapsalon Hèlène, de salon, voor de betere PERMANENT Stroomloos voor ieder haar geschikt 750 Helène tiède permanent de meest ideale natuurlijke permanent 10. Gratis haien. en-brengen per luxe auto voor permanent. Kapsalon Hélène, Rem brandlaan 22. Schiedam, tel. 67170. Gevr. BEWAKER rijwiel stalling Station Schiedam, liefst gepensioneerd of 65 jaar. Aanm. tussen 9 en 11 uur. SINT- en PIETKOSTUÜMS geheel compleet te huur. Alle benodigdheden-voor het sinterklaasfeest en zèer. veel nieuwe f&psurprises by Het Masker, Broersveld 125, Tel- 64296, Schiedam. Alles op gemakkelijke beta ling v.a. 1,— p.w. Goede renhandel Fa. A. Schilper- oord Zn., Tuinlaan 40, Schiedam. AUTORIJSCHOOL Kowi, Warande 210, te). 62873, Schiedam. Luxe verhuur, zonder chauffeur. Voor uw PASFOTO'S na tuurlijk naar fotobandel K v Vuuren. Hoogstr 106, Schiedam In spoedgevallen desgewenst in I uur klaar.

Het Vrije volk | 1962 | | pagina 2