Oen Helder zet 1 IN SCHIEDAMS BIOSCOPEN Uur film over nacht leven van de wereld KORTJES Goed wonen nodig voor menselijke ontplooiing Op Markt en Veiling STRUYSZ in open lucht Man aangereden op zebrapad MevrVan der Goes van N citers: Pompstation in Maassluis nu aanbesteed 'Grens wij ziging niet wachten op Rijnmond' Gestolen geld in drank omgezet eis10 maanden College Rotterdam: Burgerlijke Stand Visafslag HST VBUE VOLK DONDERDAG 15 NOVEMBER 1962 Mém i. «•-* i (Van een onzer verslaggevers) Men vroeg aan het jongetje uit het grrte gezin, waarvan één tier dochters ging trouwen: „En, vind je dat leuk.?" Zijn ant woord was: ,£n of. Nu kom ik misschien ook eens aan de tafel U zitten." Dit typerende voorbeeldje, wat woonruimtenood doet aan een kind, S«lf mevrouw Anneke van der Goes van Naters-v. d. Plaats in een dinsdagavond voor de Rotterdamse Vrouwengroep van de PvdA gehouden toespraak. (Van een onzer verslaggevers) Alle volkstuinders die door de aanleg van de Beneluxtunnel van liet complex bij de Vijf Sluizen worden verdreven kunnen een nieuwe tuin krijgen in het Beatrixpark. Voor Volksluinders die ouder zijn dan zestig jaar. bestaat de mogelijkheid om een tuin te krijgen op het oude complex. Volgende week donderdag en vrijdag zullen de tuinen worden uitge loot. Dit werd woensdagavond medegedeeld op een vergadering die de raadscommissie van ad vies voor de volkstuinen had uitgeschreven voor de „Beneluxtunnelbelangen". Hoewel dc stemming onder de daar aanwezi ge volkstuinders niet bepaald vrolijk was, heb ben zij zich toch kunnen verenigen met alle voorstellen. De tuinen op het nieuwe complex gaan 11 cent per vierkante meter per jaar aan huur kosten. Daarbij komt een bedrag van 6,—, dat betaald moet worden als contributie aan het Alge meen Verbond, van Volkstuindersverenigingen in Nederland, die het nieuwe complex in beheer krijgt. Van deze vereniging hoeft men geen lid te worden, maar men moet wel de contri bute betalen, omdat dat geld wordt gebruikt voor het onder houd van het gehele complex. De tuinen worden 250 m2 groot. Herdenking Deze vrouwendagbijeenkomst, in de Flevozaal gehouden, trok een voile zaal en voor mej. Elizabeth van Mal de, aan de piano, voor mej. Cobi Schrejjer met zang, moet het een plezier zijn geweest hier te hebben kunnen optreden. Dat kon men wei merken ook. BEKENDMAKING (Vso een onzer verslaggevers) Volgende week wordt de Struysz naar Ben Helder gebracht. Het vervoer zal door de marinetransportdienst geschieden over het water. Naar de stafofficier van de comman dant zeemacht Nederland, de lui tenant ter zee eerste klas speciale diensten, de heer D. Steenmeijer, ons vanmorgen meedeelde, zal het schip voorlopig worden opgeborgen in de zogenaamde nettenioods aan de Nieuwe Haven in Den Helder. De heer Steenmeijer is hoofd van het bureau martaevoorünhting in Den Helder. Het is niet bekend of de overdracht officieel zal gebeuren. De marine is van plan het schip in het zomerseizoen in de openlucht op te stellen. Men denkt hierbij aan een piaats bij bet enkele maanden geleden opgerichte ma rinemuseum, dat gehuisvest is in het zogenaamde Peperhuisje. Indien het marinedeskundigen blijkt, dat het schip niet buiten opge steld kan worden, omdat het dan te zeer te lijden heeft onder de ruïneuze invloeden van het kli maat, zal men een afdak voor het schip bouwen, zo zei de heer Steen meijer. „Maar. we hebben nog vijf maanden om ons daarover te beraden. Het kan wat moois worden, dat fun geert als een trekpleister voor alle toeristen die in het zomerseizoen naar Den Helder komen." De heer Steenmeijer verzekerde ons nog, dat men in Den Helder geen gebouw heeft, waar de Struysz een onderdak kan vinden. Men had zich bij de onderhandelingen met het gemeentebestuur van Schiedam niet gerealiseerd, dat het schip zo groot was. PAGINA 4 Wli vragen ons af, waarom de Struysz nu eigenlijk naar Den Helder moest. In de raadsvergadering van 23 ok tober, antwoordde burgemeester mr. J. W. Peek op vragen van de PvdA-fractie en van de anti revolutionair J. Eikenaardat het schip niet in Schiedam kon blijven omdat het zonder meer duidelijk was dat de Struysz niet in de openlucht kon worden opgesteld. Burgemeester Peek zei verder nog dat men in Den Helder het schip wel binnen kon zetten. Heeft het college van B. en W. sich nu wel of niet van de huisvesttngs moge lijkheden van hetschip in Den Helder op de hoogte gesteld? Bovendien als men in Den Helder voor dit unieke schip, dat een waar de vertegenwoordigt van ongeveer €0.000 gulden, wel een afdak kan bouwen, kan Schiedam dat dan ■niet? Nu is een prachtige toeris tische trekpleister voor Schiedam verloren gegaan. Den Helder gaat pronken met Schiedamse struis vogelveren (Redactie). v';'r .v.-'-. v>'-".C;•;V'^-ffA ■Zkty': (Van een onzer verslaggevers) Banaal en interessant, boelend en afstotend. Is om beurten de film CAROUSSEL VAN HET NACHTLEVEN, die in Monopole draait. De filmmakers hebben schijnbaar niets onbeproefd willen laten om in één unr een samenvatting te geven van het nachtleven zoals dat in alle delen van de wereld voortbruiat. Of ze in hun opzet geslaagd itjju? Achtereenvolgens waant de bioscoopezoeker zich in de nachtclubs van Japan, Parijs. Singapore en Florida, om maar enkele voorbeelden te noemen. Een Duitser heeft woensdag uit café de Grot op het Broersveid een zwarte stoel .ter waarde van 45 meegenomen. MeJ. G K, van de Buys Ballotsin gel deed, aangifte wan diefstal van de hulpmotor van haar rijwiel. Het be treft hier een zg. Berlni-eitje. Op de Singel werd een loslopende zandkleurige teef aangetroffen. Hij werd overgebraent naar het asiel in de zuster Annastraat. Het dier draagt een zwart dekje. in. foor het eerst in dit herfts- seizoen, was Rotterdam pas goed gehuld in dikke mist. Las tig voor het verkeer op het land en het water. Maarwat kan de haven toch een wonderlijke bekoring hebben op zo'n mistige ochtend. Heel vaag zijn de con touren van de schepen; zwart zijn de trossen die bijkans roer loos boven het water hangen. Een paar uur later zal de zon door breken en is de hele haven een feest van kleuren. In de duisternis van de Bahama- eilanden ziet hü toeristen kijken naar de Llmbadaosere, In sommige clubs van Amerika dansen negers in oer woudtenue en in het hartje van Afri ka komen de afwisseling zoekende rijke lediggangers van de bigh- S society een weekend naar een hotel f op palen om de wilde dieren gade te slaan, als ze daarvoor tenminste nog genoeg geduld kunnen opbrengen. rn Guadeloupe onderbreken oude heren en jonge meisjes even hun dans om te kijken hoe een knaap iedere nacht van een hoogte van 150 voet tussen de rotsen in de kolkende golven springt, na een schietgebed voor een Mariabeeld; en in de Equadorclub ziet de toe schouwer de Dior-dansgroep bezig aan een uitputtende dans. In Singapore vergapen de mensen van het uitgaansleven zich aan „de vreugde van de slavernij", welke dans door een bijna-naaktdanseres, gebon den aan een van de spijlen van haar kooi. wordt uitgevoerd; een groep glimmende body-builders brengt een zaal vrouwen in vervoerende verba zing, terwyi elders bij de Chapel-bar twee artiesten de bezoekers doen griezelen door een Frankestein- achtige eenakter voor te schotelen. Al genoeg gezien? De film gaat door. Op de showboot van de Mis sissippi speelt een orkest in het nachtelijk duister „There by the ri verside". terwijl de opvarenden zich naar de railing begeven omdat de mensen aan de steiger zich ook niet onbetuigd laten. Striptcasedansei. worden of schoon niet tot de uiterste conse quentie wel in alle vormen uitge voerd en de clubs in het Frans spre kende deel van Canada tonen dat ook daar de grondtoon van het nacht leven „Frans" kan zijn. De can-can is natuurlijk uitvoerig op het doek verschenen en nu komt een corpu lente zangeres tonen welke „grap pige" effecten *e kan hereiken met haar borstspieren Ten slotte eindigt de film weer bij het begin: in een. „exclusieve" nacht club te San Francisco zitten in doodse stilte alle nachtvlinders ge spannen rondom een klok die ter gend langzaam de seconden voor twaalven aftelt. Klokslag twaalf Op de Broersvest te Schiedam werd gisteravond op het zebrapad de 61-jarige M. v. d. M. aangereden door een bromfiets bestuurd door de 18-jarige winkelbediende G. v. d. D. De voetganger was half op de baan en zag de brommer aankomen. Hü dacht dat de bestuurster ervan stoppen, maar zij reed hem aan in de rechterflank. De bromfietsser viel en liep een snijwond in het achterhoofd en ver moedelijk een zware hersenschudding op. De GG en GD vervoerde haar naar de Noletstlchttng. De voetganger liep geen letsel op. een nieuwe Op de Lange Nleuwstraat reed de 64-jari1?e automobilist C. v. d. V. uit Groningen een scooter aan bestuurd door de 21-Jarige Z. E. van 'Z. Beide voertuigen werden licht beschadigd. Op het volkstuincomplex aan de Zui derparkweg in Rotterdam staan al van dergelijke huisjes. De bondsvoorzitster had nog een ander beeld: men spreekt In zovele kringen over het mooie van dc ont plooiing van de mens. Maar, zo zei de spreekster, als gezinnen in te kleine huisjes wonen, dan is 't niet: „Toe maar, Jantje en Marietje", maar dan wordt het: „Jantje houd je benen bij elkaar en Marietje, houd je mond dicht". Beter wonen is daarom een eis voor al degenen, die nog „op de bon" moe ten wonen en voor wie van de men selijke ontplooiing niet veel terecht kan komen. We leven nog wel echt In een op winstmaken ingerichte maatschappij. De Softenonfabrikant denkt werke lijk niet in de eerste plaats om de gezondheid van mensen, als hü dit middel maakt en aanprijst. HU wil het verkopen en hij wil winst maken. Dat zien wy, zei spreekster, overal om ons heen. Waar komen wij de mensen tegen, die hun werk inder daad doen om diensten aan de sa menleving, aan de medemensen te bewijzen? vrijdag Bioscopen: MONOPOLE: Caroussel van het nachtleven. 2. g en 9.15 uur (18). PASSAGE: 3 Sergeants, 2 en 8.15 u. (14). Ten toonstellingen: STEDELIJK MUSEUM: Schilderijen van Mary Bauermelster met elek tronische muziek van Karlhelnz Stockhausen en anderen en schil derijen van mjfc Ravens: dagelijks van 10 tot 5 uur. Diversen: OPSTANMNGSKEEtK: ouderavond Jan Llgthartschool, 7.45 uur. IRENE: Vergadering Herv. Vrouwen- enlging, 8 uur. DE RANK: Ouderavond Burgemees ter Verveenschool, 8 uur ft MUSIS SACRUM: Feestavond Per- ft eoneelsvereniglng Schrijver, 8 uur. ft Onze wereld waagt nog om dien sten van geheel andere waarde- Ik bedoel, zei spreekster, de dienst aan de vrede. We zijn zo knap geworden, maar wij gebruiken dat verstand en de resultaten ervan niet om er goede dingen mee te doen. Zo heeft de Party van de Arbeid een rapport uitgegeven, dat heet „In dienst van de Vrede". De wereld moet naar gecontroleerde ontwapening. Maar wij mogen niet buigen voor chanteurs. In de Cuba-kwestie is dat niet gebeurd. ,Zou de vrije wereld geen redelijke kracht tegenover het communisme kunnen stellen, dan zouden wy reeds lang achter het IJzeren Gordijn zijn opgenomen. Daarom kan het Wes ten zich geen algehele ontwapening iaten afdwingen. De spreekster stond stil bij vele vragen, die ook socialistische vrou wen, ja, juist hen, beroeren. Zo dé rassendiscriminatie, waartegen de menselijkheid zich verzet. Zo dc on derontwikkelde gebieden en volken Iets kunnen wij doen, zei mevrouw Van der Goes en iets doen we ook. We hebben door onze geldinzameling een vrouw uit Ghana in Nederland kunnen laten studeren. Twee andere vrouwen, uit Madagascar, studeerden voor onze rekening in Israël en wij hopen nog een vierde vrouw uit een onderontwikkeld land studiemogelijk heden te kunnen geven. Op die manier dragen wij toch iets bij om wat meer rechtvaardigheid, meer menselijkheid en meer vrede in deze wereld te brengen, besloot de bondsvoorzitster. Mevr. Mefiboom-Broersma heeft de plotseling overleden bestuurster, me vrouw Van Gelderen, herdacht, het geen alle bezoekers staande in enkele ogenblikken van stilte deden. MAASSLUIS, (AND Woensdag is de bouw va» het nieuwe water voorzieningsapparaat van de ge meente Maassluis aanbesteed. De huidige watervoorziening bestaat uit het aanvoeren van water met de wa terboot Maasiandsluis, die dagelijks haar water uit het Brielsemaasboe- zem pompt. Na de gereedkomen van de nieuwe installatie wordtdeze waterboot overbodig. De laagste Inschrijver was de fir ma Kleiwegt e:- sa- uit Hc-dc van Holland met 387535,De gunning is aangehouden. De superfisie van het te bouwen pompstation en de reinw&terkelders berust bi) het rijksinstituut voor drinkwatervoorziening, welke ook het geheel heeft ontworpen. In verband met de te verwachten groei van Maassluis wordt er ruimte gereserveerd om de twee ontworpen reinwaterkelders te kunnen uitbrei den. De directeur gemeentewerken te Maassluis verwacht dat het project begin 1964 wordt opgeleverd. De in stallatie zal met een buisleiding aan het Rotterdamse waterleldingsnet gekoppeld worden. (Van een onser verslaggevers) Het college van B, en W. tn Bot terdam acht het noodzakelijk, dat met de grenswijziging in het Botlek- gebied niet gewacht wordt op de in wer'-.inglreding van de 'wet Openbaar Lichaam Rijnmond'. Het gaat hier om een (ingrijpende) grenswijziging met Rozenburg en ge ringe wijzigingen van de gemeente Spükenisse, Geervliet, Heenvliet en Zwarte waal. B. en W. achten het voorstel van GS tot wijziging van de gemeente- grenz enin het Botlékgebied welis waar onvoldoende maar toch geven zü de raad in overweging GS te be richten, dat Roterdam met hun voorste] akkoord gaat, mits enkele geringe correcties worden aange bracht. Verder wilen B. en W. Gedeputeer de Staten verzoeken dat deze grens wijziging afzonderlijk tot stand komt en dat dus. zoals gezegd, niet moet worden gewacht op de inwerkingtre ding van de wet Rijnmond. Ten slotte vraagt het college de raad ermee ln te stemmen, dat B, en W. een voorstel tot grenswijziging voor de haven- en industriegebieden op het westelijke en middengedeelte van het eiland Rozenburg door hen wordt voorbereid. Aan ae maandenlange sluier van geheimzinnigheid die over het lot van. de verdreven volkstuinders heeft gehangen is daarmee woensdag avond een einde gekomen. Sommige mededelingen werden door de tuin ders met enthousiasme begroet, by voorbeeld het feit dat de huurprijs op het oude complex praktisch de zelfde is als op het nieuwe. Op de vergadering werd ook een nieuwe vereniging van volkstuinders voor het Beatrixpark opgericht met een voorlopig bestuur. Het Algemeen Verbond treedt op als overkoepelend orgaan. Een teer punt was natuurlijk de verplichte modellen huisjes. De heer J. 3. Schipper, hoofd van de Plant soenendienst in Schiedam, liet dia's zien van de huisjes, zoals die op het nieuwe complex zuilen komen. De huisjes worden gebouwd door een aannemer. Zij krijgen een betonnen fundering en een houten opbouw. Er zijn zes verschillende typen, waar van er drie in een grotere uitvoering zijn te krijgen. De dakbedekking is van ruberoid. HET VRUE VOLK SCHIEDAM Redactie «o Administratie: i 90 Tel. M796 Advertentie I.M De Burgemeester der gemeente Schie dam maakt bekend: le. dat, ter voldoening aan artikel 10 der Onteigeningswet, een commissie uit Gedeputeerde Staten der Provincie Zuid- Hollend, Bijgestaan door de Hoofdlnye- nteur-Dlrecteur van de Volkshuisvesting en de Bouwnijverheid ln de provincie Zuid-Hoiland en de Burgemeester, in het gemeentehuls aldaar zitting zal houden, op maandag,, 3 december 1962 te 10.30 uur, ten einde de bezwaren van belanghebbenden aan te horen tegen het plan van onteigening t.n.v. de Gemeente Schiedam voor de aanleg en verbreding van trottoirs aan de Dam en Korte Dam to de gemeente Schiedam en nodigt be langhebbenden uit om hun bezwaren, ter plaatse en ure vermeld, mondeling of schriftelijk aan genoemde commissie mede te delen; 2e. dat de stukken, bedoeld in het eerste lid van artikel 12 der Ont eigeningswet ter voldoening aan liet tweede lid van dat artikel ter inzage van. een leder worden nedorgelegd ter secretarie der gemeente, van 19 novem- br 1962, totdat dc commissie haar werk zaamheden bmr.cn de gemeente heeft volbracht; 3e. dat het uitgewerkte plan van het gehele werk. bedoeld in het laatste lid van. artikel 12 van meergenoemde wet, voor een leder ter Inzage zal ilggen ter secretarie der gemeente Schiedam van 19 november 1962 totdat de commissie haar werkzaamheden heeft volbracht. Bezwaarschriften zijn vrijgesteld van het recht van zege!. Schiedam, 13 november 1962. De Burgemeester voornoemd. J. W. PEEK De opperviaktematen van de huis jes variëren van 2,5 x 3 meter tot 4x4 meter. Het eenvoudigste huisje kost bijna 1000. Het duurste 1700. Een heel aardig huisje is te krijgen voor 1385. Men kan de hui-jes in eens betalen, of in 10 jat;, waarbij dan rente komt. Zelf ian men de kleur van zijn huisje bepalen. In vnde dagen ontvangen (ie v ders een brief, waarin staat „-root het bedrag van de schadevergoeding is, die het Benelux- tunnelcomité voor hun oude huisje en de vaste planten betaalt. "Woens dagavond kon daarover nog niets worden medegedeeld. Het totaalbe drag dat wordt uitgekeerd is onge veer 100.000. Op het nieuwe complex is ook plaats voor de tuinders, die een tuin van Wiiton-Fijenoord in het Sterre- bos bezaten. Voorts zuilen verschil lende aspirant-volkstuinders die op wachtlijsten stonden een tuin op het nieuwe complex krijgen. Met totaal 250 tuinders is het complex vol. Mensen, die niet van het oude complex weg moesten, wilden toch graag naar het nieuwe. Zij hebben hun tuin geruild met bejaarden, die graag op het oude complex wilden blijven. Van hef. aantal deelnemers op het Beatrixpark komt 41 percent uit Nieuwiant. Mensen dus, die geen tuintje bij hun woning hebben en op een flat wonen. De gemeente staat garant voor de betaling van de huisjes aan de aan nemer. Zij, die dus him huisje in tien jaar willen betalen, sluiten dus een lening bij de gemeente. Het ontcigeningsbedrag van het oude complex wordt uitbetaald. Het is dus niet zo, dat dit geid als start bedrag voor de huur en de kosten van een hnisje op het nieuwe com plex wordt ingehouden. Er zijn vele gevallen van schadevergoeding, die de kosten van een nieuw huisje en de huur van een nieuwe tuin dekt. De tuinders zijn vrij in de keuze van de gewassen die zij op hun nieuwe tuin willen zetten. Op de nieuwe tuinen zal door de tuinders wat onderhoudswerk gedaan wor-ien. Per jaar zullen de tuinders zich ongeveer 10 uur voor de tuin- dersgemeenschap moeten inzetten. Wethouder C. Schooneveld was nog even op de vergadering aanwezig. Hü bracht dank aan het adres van de raadscommissie voor advies, aan de heer Schippers en aan zijn voor ganger wethouder W. Kok. De ver gadering stond onder leiding van de voorzitter van de oommissie voor ad vies voor de volkstuinen, de heer H. C. van. Ruiven. De heer P, Visser, voorzitter van het Algemeen Verbond vertelde de aanwezigen het een en ander over zijn vereniging en no digde allen uit zich aan te sluiten. Het nieuwe complex is al verka veld. De plantsoenendienst is op het ogenblik bezig met het aanbrengen van beplantingen. In de toekomst zal er op het com plex een clubgebouw komen. Vanaf de Parkweg zal het complex te be reiken zijn via een tunneltje, dat nog gebouwd moet worden. De kwa liteit van de grond is, aldus de heer Schippers, goed. De grond is minder zwaar dan op het oude complex. Het complex wordt voorzien van water leiding met diverse tappunten. De wegen zullen in het voorjaar of in de voorzomer volledig afgewerkt zijn. breekt een hels kabaal los van de naar uitspatting hakende lieden Het was te verwachten, want een eenzame sandwichman heeft het de hele dag ai lopen aankondigen: Tn deze uitzonderlijke tent is het niet alleen op 31 december, maar iedere avond oudejaarsavond." Enfin het is één van de vele ma nieren waarop de uitgaande wéreld de nachtelijke uren doodt. „Carous sel van het nachtleven" heeft een algemene indruk willen geven. In kleuren op groot scherm. Het kan zijn dat het de toeschouwer na eniep tijd begint te duizelen. Frank Sinatra, Dean Martin en Peter Lawford in Passage in een dolle western. Zij zün rauwe ser geants, voor geen gevaar beducht, gaarne vechtend, feilloos schietend' in geen hinderlaag te lokken en sluw als vossen, sterk als beren. Z(j hebben af te rekenen met een enorm leger van „geestdansers", eea fanatieke Indianenstam, die van ver over de bergen is gekomen. Bij hon derden sneuvelen de Indianen tij dens een gevecht in een eerst door hen uitgemoord stadje. „Sergeants 3" streeft ernaar om humor en spanning te verenigen, het moorden kluchtig, het kluchtige span nend te maken. John Sturges heeft het werkje geregisseerd. Naar mün gevoel is de spot betref fende het genre niet luchtig genoeg Maar er zijn toch wel gekke scènes' in de film, een vuistgevecht in een „saloon" en een enorme afslachting in het uitgemoorde dorp. In Monopole (zaterdag en zon dag) draait een weinig aantrekkelijke film over een troep ruige houthak kers: THE GUNS OF TIMBEBLAND, Wie meent dat de vertaling van deze film iets uitstaande zou hebben met geweren en houtland heeft het mis. De Nederlandse vertaling luidt: DE NACHT DER VERGELDING. Het groepje stoere houthakkers met wie het beter is te eten dan te vechten is slechts van één passie vervuld: het vellen van bomen. Dat hun meedogenloze kapwoede funeste gevolgen heeft voor de bodemgesteldheid interesseert hun minder. Welnu, daarmee is de con troverse tussen hen en de bevolking getekend en het gegeven van de film voorhanden. Het dreigt iets gecompliceerder te worden ais de eigenares van het land een aantrekkelijke schone, die zich aanvankelijk met hand en tand tegen de troep houthakkers verzet, verliefd wordt op de leider van de groep. Na heel veel gevechten, dynamlet- explosies en een bosbrand, verlaten de houthakkers ten sloote „goed schiks" het land i»er trein. Als dan ten slotte de jonge vrouw op het laatste moment op de reeds rijdende trein springt valt het doek. Een op luchting voor de bioscoopbezoeker. In Monopole te Lekfeerkerk draait AANVAL OP HET GOUD TRANSPORT". Deze film, waar het nodjge bloed vloeit, speelt zich af tijdens de Amerikaanse burgeroorlog en verhaalt van de transporten, die over 300 mijl langs routes uit Cali fornia naar de „Noordelijken" plaats vinden. De ladingen-van de .postkoetsen, waarmee het vervoer geschiedt, be staan uit goud. Het goud blijkt voor de oorlog, die de Noordelijken tegen de Zuidelijken voeren, van het grootste belang te zijn. Na veel verbeten strijd tot het ver nietigen van de verbindingslijn en de reorganisatie ervan ten slotte toch een happy ending. Over de. oprichting, de training, het liefdeleven en het werk van het on derdeel „Amerikaanse stoottroepen" handelt in Monopole „Darbey's Rangers". De oprichting is te danken aan majoor William Darbey (James Garner), De opleiding geschiedt door de Engelse „Commando's" ln Schot land. Het liefdeleven is waarachtig niet zo gemakkelijk. En het werk is zwaar en gevaarlijk. Deze film van William A. Wellman biedt dus velerlei. Hü is kinder'ijk gemaakt, soms onbedoeld komisch en door die kinderlijkheid ten slotte heel onschuldig. STOOTTROEPEN IN DE AANVAL heet de film in het Ne derlands. SCHIEDAM Geboren: Jacob zv P van Buuren en h Bierhoff; Eliza beth T dv A H Wendrich en L van Wük; MArcelHnus M zv M Dikstra en M A Vleaskens; Nicotine j w dv N van der Lugt en C Bergwerff. Overleden: J Groene woud 54 jr. echtg van: A. Kleiman; J. P. Vlug- man, 73 jr. Coöp. tuinbouwveiling Baren- drecht en Omstreken G.A., 14 nov. 1962. Andijvie 3048 aanvoer 15.000 kg, winterpeen 714, 4000 kg; prei 30 37, 4500 kg; selderij 69, 5000 bos; knolselderü A 3235, B 2833, C 24 28, D 18—22, 6000 stuks; peterselie 712, 4000 bos; kroten 1421, 8500 kg; rodekool A 1621, B 1115, 30.000 kg; sav. kool geel 1119, 10.000 kg; sav. kool groen 1214, 5000 kg; boerekool 1619. 5000 kg; spruiten AI 54—61, BI 43—47, Cl 25—32, Dl 58—73, An 44—50, Bil 26—33, 75.000 kg; witlof AH 90—106, BIX 77—93, 15.000 kg; veldsla 80110, 500 kg, uien 23—34, 30.000 kg. Coöp. Centrale Veilingsve1 GA. te Gorkum van 14 nov. Kropsla 1 13001400, id. IJ. -luii— 700 per 100 st; Stoofsla 25; Bospeen 13—28; Prei 33—36; Bloemkool I 45 —68, id. n 34—43, id. IH 11—27; Kroten 521; Selderij 57—84; An- dü'vie 733; Staaksnübonen 189; Pronkbonen 30—94; Groene kooi 11— 16; Rode kool 919; Witte kool 39; Knollen 5—10; Uien 2029; Boeren kool 6—17: Witlof 2893; Peterselie 82; Tomaten 2543; Spruiten 23— 56; Knolselderü 1723. Appelen: Allington Pippin 45—56 90 2053; Ellison'3 Orange 3048; Glorie van Holland 4656 48 21—44; Golden Delicious 78—82 5069; Goudreinet. 45—62 44—53 25—50; Jo nathan 50—71 44—49 19—53; Le- moenappel 40—42 42 20—38; Lom- barts Calville 5459 25—45; Notaris appel 4143 2735; Sterappel 9—42. Ingrid Marie 5658 41—46. Peren: Beurré Clairgeau 4147 19—24; Bredero 31—36 19—35; Con ference 34; Doyennë du Cornice 112 115 5681; Gieser Wildeman 8—40; St. Rémy 24—26 7—24; XJsbout 23; Zwündrechtse Wünpeer 21—28 7— 27; President Loutreul 4248 1122. 46 2039; Cox's Orange Pippin 65— ƒ0,85 per kg. ROTTERDAM, 14 november. Aan de Visafslag alhier werden van IJ- muiden en elders 220 kisten verse zeevis en 340 kg spiering aangevoerd. Schol midd, ƒ4547; Schol klein ƒ18—ƒ27; Kabeljauw gr. ƒ67—ƒ75; Kabeljauw midd. ƒ60—ƒ65; Makreel 49—f 50; Zeehanen midd. 45— ƒ52; Wüting ƒ32—ƒ45; Heek ƒ40- 42; Haring verse 33—37 per kist: Lever 0,70—0,95; Spiering 035— Een. is duidelijk sergeant, dat ziet u aan de strepen. Ze vermaken zich wel die drie sergeants. „Het loopt met deze verdachte steeds weer mis; hij zal harder aan- dagmorgen de officier van Justitie over de 33-jarlge matroos P. B„ die gepakt moeten worden," dat zei dins- de eigenaar van het schip waarop hü voer voor 150 zou hebben besto len. Hp eiste tien maanden met af trek, waarvan vier voorwaardelijk. Al in 1948 was B. ter beschikking van de regering gesteld en in de in richting te Avereest te verpleging op genomen. Enkele keren had men. hem mei proef verlof gestuurd, maar dat was elke keer mislukt. Ook nu was hü met proefverlof. Hü had bü de schipper werk gevonden en het was een tüdje goedgegaan, maar toen de schip.er en zün vrouw gedurende het weekeind inkopen waren gaan doen, hai hü zich aar, liet geld vergrepen, nadat hü in verschillende cafés min stens dertig glazen bier had gedron ken. Uitspraak over veertien dagen.

Het Vrije volk | 1962 | | pagina 2