reed met grote snelheid Een goede kameraad Nog 377 CONSTANT W oningtekort Lr MR. SCHOUWENAAR: NA ALLE STORMEN IN KALMER WATER Rapport concludeert: 'Vijfdaagse5 voor meeste scholen minder geschikt yhmcl - - sm LEKKER ETEN Ifes® mm® Spanjaarden bij Ford weer aan het werk D6 Twee 'koppen' Uurwerk Schrijvers HET VRIJE VOLK DONDERDAG 13 DECEMBER 1962 PAGINA 3 (Van een onzer verslaggevers) Dirk Zweerus, 51 jaar, chef-monteur bij de N.V. Terro te Zwanenburg bij Amsterdam, heeft in bet veel besproken boek dat de Amerikaan Alden Hatch over prins Bernhard beeft geschreven kunnen lezen dat hij op de avond van de 28ste november 1937 goed vijf entwintig jaar geleden dus dronken is geweest. En ook, dat hij de volgende ochtend beslist niet in conditie was om eeu auto te besturen. Dirk Zweerus néémt dat niet. Hij wijst elke verantwoordelijkheid voor het ongeluk dat prins Bernhard op 29 november in alle vroegte onder de rook van Amsterdam overkwam, toen deze met een snelle sportwagen tegen zijn zandauto opvloog verontwaardigd af. 'Geen druppel had ik gedronken en dus was lk ook best in staat m'n auto te besturen.' Zes ton Geweldige gang GEWOON THUIS ZEKER VERZEKERING GOUDEN VERLOVINGSRINGEN Vervolg van voorpagina Gegevens Misill Ronde zeemanstaal Chauffeur neemt passage in boek over Prins niet Dirk Zweerus: Ik l>en niet dronken geweest r '(Van een onzer verslaggevers) Om half acht In de nog wazige ochtend van de 29ste november 1937 hotste op de Muiderstraatweg ter hoogte van het viaduct een twosealer met grote snelheid tegen een zand auto. Het duurde even voor men wist wie de bestuurder was van de kleine wagen: prins Bernhard. Met een ernstige hersenschudding en een hoofdwond werd hi) opgeno men in het Burgerziekenhuis te Am sterdam. waar hij geruime tijd werd verpleegd. Van zijn wagen werd de motorkap totaal ingedrukt. Het glas was overal gebarsten. Er zat bloed tegen de ruiten en op het stuur. Het ongeluk gebeurde, toen de met «and geladen vrachtauto met aan het stuur de chauffeur Dirk Zweerus langzaam de dijkhelling kwam afrij den van de oostelijke spoordijk, waar aan graafwerk werd verricht. Volgens de verslagen uit die t(jd stopte de zandauto om een wagen, die uit de richting van Amsterdam Advertentie I.M. Last van t.iur? RISP help* direct 32 tabletten f 1.00, Al brandt het maagzuur nog zo fel Een RISP-tabletje blust liet wel 1 *Wle zag niet elke dag zijn eigen dode wenken'. Vandaag was het Schouwenaar. Gisteren nog spraken wij bezorgd over hem in het partij bestuur; zou hij wel weer de oude worden.'Het antwoord kwam onver wacht en zeer definitief. Hij was niet een van de bekend- sten in de fractie. Geen wonder; 22 jaar lang was hy marine-officier. Tot 1954 was hij hier zelden aar, wal; hij was duikbooteornmandant en werd onderscheiden met het bron zen kruis. Als militair deskundige kwam hij, bijna vijf jaar geleden, in de Kamer. Hij kende zijn zaken door en door. Toch was hij bepaald geen militarist of een aanhanger van de smalle, nationale marine-lobby. m de fractie gal scnouwenaar in de regel pas zijn mening als dat ge vraagd werd. Hij oordeelde scherp. Zijn 'betogen kruidde hij bijna steeds met milde spot en een .flinke dosis Ironie; duidelijke tekens van een ge voelig gemoed. Het lot van de armoe zaaiers en rechtelozen in de wereld ging hem erg ter harte. Voor zijn collega's was Jan een roede kameraad, graag bereid voor zijn vrienden in de bres te springen en hen bij te staan. Wij zullen hem missen en niet gouw vergeten. Onze gevoelens van hartelijke deelneming gaan uit naar mevrouw Schouwenaar en haar jonge kinderen. DR. A. VONDELING (Van een onzer verslaggevers) Het was gisteren een dag van 83 binnenkomende schepen in de Rot terdamse haven. Het aantal binnen gelopen zeeschepen van dit jaar was vanmorgen om half negen 24.623 te- 24.540 een etmaal eerder. Men is nu nog 111 schepen af van het absolute record (24.734, vorig jaar gevestigd) en nog 377 van de 25.000, kwam. i« laten passeren. Daarna keek Dirk Zweerus nog naar links en naar rechts om vervolgens op te trekken. Toen hij zich op de rechterweg- helft bevond en in de rijrichting reed met een snelheid van ongeveer twaalf kilometer, naderde uit de richting Muiden de auto van de Prins. De heer Maat, de aannemer van het graafwerk, schatte de snelheid van de twoseater op meer dan honderd kilometer, een zeer hoog tempo voor die tijd. De zwaar beladen vrachtauto, die ongeveer zes ton woog, werd dertig meter vooruitgeslingerd. Van het voorste deel van de sportwagen van de Prins bleef niet veel meer. dan een ruïne over. Chauffeur Zweerus gaf kalm zijn indrukken. Hij had goed uitgekeken, zei hij. Plotseling voelde hij een hevige schok. lk durf de snelheid, waarmee de Prins reed, niet schatten,' vertelde Dirk Zweerus kort na het ongeluk aan een verslaggever van onze krant, 'maar dat hij met een geweldige gang langs de weg reed, kunt u rustig van mij aannemen. Waarschijnlijk heeft de helling van de weg bü het viaduct' de vaart nog verhoogd. De auto van de Prins moet een sterke wagen geweest zijn, want an ders zou hij door deze hevige botsing totaal zijn versplinterd.' In een verslag van die dag werd ook nog vermeld, dat Dirk Zweerus tijdens het verhoor door de politie kalm op alle vragen antwoord geeft en zich van geen schuld bewust is. Op de weg werden geen sporen ge vonden, waaruit kon blijken, dat de auto van de Prins had geremd. Het zicht bedroeg in die vroege ochtend uren ongeveer 250 a 300 meter. De uitvoerder van het graafwerk, de heer H. Lust, verklaarde nog, dat alle voorgeschreven veiligheidsmaatrege len in acht waren genomen. De passage in net boek van Hatch, waarover Dirk Zweerus zich opwindt, luidt: "Zodra hij weer bij kennis was, stelde Bernhard voor de aannemers firma. aan wie de vrachtauto toebe hoorde. een proces aan te doen. Alles wees erop, dat hij in het gelijk stond. 'Een onderzoek had aangetoond, dat er geen enkel bord was geplaatst om te waarschuwen, dat hier een werk in uitvoering was. 'De chauffeur was de avond voor het ongeluk plaatsvond, dronken geweest en was, toen het gebeurde, beslist niet in conditie om een auto te besturen. Hij had geen helper om met een vlag de naderende auto te waarschuwen en hij kwam van links zonder het verkeer van rechts voorrang te verlenen. 'De chauffeur bezwoer, dat hij de auto van de Prins niet had gezien. Maar koningin Wilhelmina sprak haar veto uit over Bemhards voor nemen. WIJ voeren geen processen 'tegen onze landgenoten. Zweerus zegt nu vijfentwintig ijaar na het ongeluk op 28 novem ber 1937 's avonds in geen enkel café te zijn geweest. 'Ik was ge woon thuis in de Binnenbantammer- straat* een kamerkeuken, en een slaapkamer en daaronder een onbe- woonbaarverklaarde woning, dat was het 'thuis' voor Zweerus, zijn vrouw en de twee kinderen 'en geloof me d'r is geen druppei drank door m'n keel gekomen. Hoe komen ze aan die onzin.' En dan wijst nu chef-monteur, meewerkend, jazeker Zweerus op de omstandigheden waarin hij toen als chauffeur zijn brood moest ver dienen. "Op dagloon, als ik 't goed heb: vijf gulden, als je tenminste werk had. En dat was zeker drie dagen in de week niet het geval, zo dat ik voor steun moest aankloppen op de Plantagemuidergracht. Mijn vrouw werkte in die tijd voor een rijksdaalder per dag in een ijszaai: van Hamel. Elk dubbeltje, elke cent ging in het huishouden dat kun Je begrijpen. Een borreltje? Dronken worden? Waarvan meneer, waar van?' - En dan geeft Zweerus nog eens het hele relaas van wat er die och tend in 1937 om half acht al op de Muiderstraatweg te Dlemen ter hoogte van het viaduct is ge beurd. Hij vertelt hoe hij na het on geluk de zwaargewonde Prins er, diens metgezel, nadat ze uit het wrak van de twoseater waren ge- naald door de aannemer H. de Baat, in z'n armen naar de grasberm heeft {edragen. Koe een automobilist die door da (portwagen met een snelheid van zeker 110 km dat wilde hij onder :de verklaren nog vóór de helling was gepasseerd, hem duidelijk maak te. dat daar prins Bernhard op de grond lag. 'Een wachtmeester van de politie aeeft me ter plaatse nog gezegd: Sweerus, maak je geen zorgen, daar comt niks van, jij hebt geen schuld.' En chauffeur Zweerus heeft er ook jiets meer van gehoord. Er Is een lag erna nog een reconstructie van iet ongeluk geweest, maar toen was ie zaak ook bekeken. De verzeke- •ingsmaatschappij van de Prins leeft alie schade betaald, ook die tan de zandauto, die bij Steenmeij- ir in Zaandam moest worden gere pareerd. Zweerus is nog naar het Burger- iiekenhuis gegaan, om de Prins die laar werd verpleegd zware her tenschudding en een hoofdwond jp te zoeken. Hij werd vriendelijk te voord gestaan door de secretaris ran de Prins, kreeg een sigaartje naar moest onverrichterzake naar .ruis omdat de toestand van de pa tiënt geen bezoek toeliet. 'Ik dacht over een paar dagen nog eens terug te gaan, maar ik werd door de baas mèt m'n auto aaar "Urk gestuurd en daar heb ik ien paar weken gewerkt en toen is het er niet meer van gekomen.' En wat nu? Die beschuldigingen In dat boek? Chef-monteur Zweerus weet het niet goed.' Och, eigenlijk ben ik al een beetje tevreden gesteld doordat de kranten nu schrijven wat ik ervan vind.. Eigenlijk zouden ze die bladzijden uit alle boeken moeten scheuren. De mensen zéggen toch maar al me nen ze het misschien niet die Zweerus, da's een stiekeme, da's :en stille drinker.' pij zegt wei een brief naar prins Bernhard te willen schrijven. Hij zegt wel iets te willen doen tegen 'die leugens'. Maar in z'n hart hoopt hij dunkt ons dat het initiatief tot een rehahilitatie zal uit gaan van de andere partij. Voorlopig heeft hij 'nee' gezegd tegen het dagblad, dat met een ad vocaat wilde komen om samen werk te maken van die passages in het van Alden Hatch. Advertentie IM. VOEGLOOS EN IT MASSIEF 1M.GLADDE EN BEWERKTE UiTYOERING Ltttnn'g vat tk producten der CONSTAJTT—fa bruke» uüditiinul via de erkende pactlitrSf waar de ilatrcnfaldrr met elU CONSTANT-medelUn grata verkrijgbaar ie. Ais in 1S70 het woningtekort in derdaad zal zijn ingehaald, kan een derde deel van de jaarlijkse woning- produktie, dat in de komende jaren nog moet worden besteed voor inha ling van het tekort, gebruikt worden voor de vervanging van oude en slechte woningen. In de nota wordt er van uitgegaan, dat daaraan tot 1970 maar heel wei nig zal gebeuren. Een vervanging van 10.000 woningen per jaar is minder dan in de afgelopen jaren heeft plaatsgehad, terwijl men mag verwachten, dat de noodzaak tot vervanging elk jaar groter wordt. Het doel van de nota is aan alle betrokkenen bij de bouwnijverheid en de overheid van de gegevens te voorzien, die nodig zijn om de bouw activiteit op lange termijn te be palen. Deze gegevens hebben tot nu toe ontbroken, met het gevolg, dat het beleid herhaaldelijk, soms en kele malen binnen een jaar, werd ge wijzigd. Het is niet te verwachten, aldus een der conclusies, dat plannen voor de vervanging van oude woningen in voldoende omvang worden voor bereid en uitgevoerd zonder belang rijke initiatieven en steun van de overheid. Reeds thans moet een beslissing worden genomen over het toekom stige Douwoeieia. onzekerheid daar over kan leiden tot een voortijdige en ondoelmatige inkrimping van de bouwcapaciteit, met als gevolg een voortdurend en economisch schade lijk tekort aan bouwwerken. Gistermiddag is het 3-jarig doch tertje van de familie G. Bankras Berkhout te Hoogwoud onder de achterwielen van een melkauto te rechtgekomen en zo ernstig gewond, dat het spoedig daarna is overleden. In deze rubriek vermeldt Het Vrije Volk zonder commentaar tref fende uitspraken van anderen, uiter aard voor rekening van hen die wor den geciteerd. Nieuw uitzicht in Brussel. Minister Luns redde gesprek over landbouw. Volkskrant van 12 december 1962 Britse landbouw en EEG. Wijs voorstel van Mansholt redt goe de verstandhouding. Het Vrije Volk van 12 december 1962 W$ i .*'*'''">4 W.,r- lm* De twoseater waarmee prins Bernhard met grote snelheid op de zandauto van Dirk Zweerus reed, werd aan de voorzijde in elkaar gedrukt. De inzittenden konden slechts met moeite uit de wagen worden bevrijd. V j AMSTERDAM (ANP) Het grootste deel van 170 Spaanse arbei ders die maandagmiddag bij de Ne derlandse Ford automobielfabriek te Amsterdam in staking waren ge gaan heeft woensdagochtend vroeg 't werk hervat, zo deelt de directie me de. Zij voegt hieraan toe dat over de redenen waarom deze arbeiders het werk hadden neergelegd, nog geen nadere informatie kon worden ge geven. De Spanjaarden spraken niet van een staking maar van een actie uit protest tegen slechte behande ling.. book roe* dit merk b oce wwudovoi wwk w» MR, A. J. SCHOUWENAAR We waren allen zo verheugd, dat het met Jan Schouwenaar na de eerste ernstige berichten over zijn ziekte wat beter ging en nu plotse ling dit. In de kracht van zijn leven moest hij zijn gezin en ons verlaten. Gemakkelijk is dit leven niet' ge weest. zeker niet voor hem zelf. Ik heb hem wat beter gekend dan de meeste der fractiegenoten; wij spra ken elkaar veel, maar wat zich in het binnenste van deze mens in zijn bewogen leven heeft afgespeeld, zal ook ik niet weten. Hy was een moedig man. Als com mandant van een onderzeeër heeft hij de gevaren, de ellende en de spanningen van de oorlog ter zee in de meest letterlijke zin aan den lijve ervaren, maar onverschrokken deed hij zijn plicht tot het einde, ver van zijn vrouw, zijn familie en zijn land. Zijn bronzen kruis heeft hy meer dan verdiend. Ook was hij een «mot&seei ness en zijn temperament heeft hem zelf waarschijnlijk meer gehinderd dan hij ooit heeft willen zeggen. Als ad vocaat legde hij zich by voorkeur toe op de militaire rechtspleging en het is bekend, dat hij vocht voor zijn cliënten, maar het felst voor de eenvoudige soldaat, die in onzachte aanraking was gekomen met de ma chinerie van het militaire straf- en tuchtrecht. Zijn journalistieke gaven waren onmiskenbaar. De artikelenserie die hU in deze krant schreef over een meer efficiënte organisatie van de krygsmacht, waren deskundig, za- keiyk en positief en hebben in het land velen aan het denken gebracht. In de Tweede Kamer was hij een scherpzinnig en vaak fel spreker, die slagvaardig te lijf ging wat hem on juist leek. Met de jaren Is hy mil der geworden, maar zijn ronde zee manstaal, die er altijd weer door beet! taak, beeft su toch ook menig vroiyk ogenblik bezorgd. Het leek mtj, dat hij zijn rustpunt had ge vonden, dat hij vreugde vond in syn politieke werk en zijn advocaten praktijk, maar bovenal gelukkig was bij zyn gezin in het huis met het rieten dak te Bilthoven, waar hij zo geestdriftig over kon praten. En nu hy in kalmer water was ge komen na alle stormen, die over zijn hoofd zyn gegaan en met vertrou wen koerste naar een rustige haven, moest hy gaan. Voor my is hy een trouw vriend en een loyaal collega geweest. Dankbaar denk ik aan de vele uren, die we samen in zyn kan toor aan de Herenstraat pratend heb ben doorgebracht. En hoe verschil lend van aard ook zynde, politiek zyn we het altyd eens geworden. De fractie verliest in hem een uit stekend kenner van militaire zaken, een goed jurist en een rondborstig kameraad, die wy heel erg zullen miiSÏS' W. WimPA (Van onze parlementsredactie) De 5-daagse schoolweek valt voor de meeste schooltypen niet aan te bevelen. De overheid dient in ieder geval de 5-daagse niet voor te schrijven, maar de beslissing daarover te laten bij de instanties waar die ook nu berust t.w. B. en W. (gemeente school), schoolbestuur (bijzondere school) of de minister van O, K. en W. (rijksschool). Dat is de kern van het rapport in zake de 5-daagse schoolweek, dat een commissie op verzoek van de staats secretaris van O. K, en W. heeft uit gebracht. De commissie is voor ver schillende schooltypen tot verschil lende conclusies gekomen: Kleuterscholen: Als de gezinnen de kleuters op de vrije zaterdag behoor- lyk kunnen opvangen, kan men de 5-daagse schoolweek invoeren. Lagere scholen: Invoering is niet overwegend bezwaarlijk, hoewel de maatschappelijke voordelen op het platteland groter zullen zyn dan in steden. Het Inhalen van de op za terdag vervallende uren kan beter worden bereikt door het verlengen van de schooltijd dan door afschaf fing van de vrije woensdagmiddag of door vakantieverkorting. VGLO-scholen: Invoering is niet overwegend bezwaariyk, al wegen de onderwyskundige nadelen by jon gens zwaarder dan by meisjes. Huishoudscholen: De 5-daagse week wordt aanbevolen, omdat in verband met de aard van de oplei ding het een voordeel wordt geacht, dat de meisjes hun moeder kunnen helpen. ULO-scholen: Invoering van de 5- daagse schoolweek wordt afgeraden, omdat de zaterdagse uren bezwaar lijk kunnen worden ingehaald. Wel wordt aanbevolen voor het weekend geen huiswerk te geven. De beswaren an concludes voor het scholen, ÜTS'en en HTS'en zyn ge- lyk aan die voor het ULO. Voor de LTS wordt hetzelfde ad vies gegeven als voor de lagere school. De commissie constateert een zekere tegenstrijdigheid tussen het verlangen naar arbeidsloze zaterdag en schoolvrije zaterdag. De eerste is afhankelijk van ver betering in de productiemethoden, waarvoor verhoging van hrt peil van het onderwijs nodig is. Het is de vraag, aldus het rapport, of die ver hoging bij invoering van de 5-daagse schoolweek mogelijk zal zijn. De vrije zaterdag van de ambte naar brengt niet zonder meer de vrije zaterdag van het nderwijspersoneel met zich mee. Bij het onderwijs geniet men ai van ten minste een vrije raiddag bui ten de zaterdag, terwijl de leerkrach ten ook werkzaamheden buiten de schooltijd verrichten. Een enquête heeft uitgewezen, dat het verzuim op zaterdag niet merk baar ts toegenomen. Wel blijken de kinderen op zaterdag veel vaker te laat te komen. Kennelijk zijn de ouders op die ochtend minder vlot bij het d: deur uithelpen van hun kin deren. ,e voorzitter van de Gelderse Maatschappij van Land bouw heeft over de politiek een paar dingen gezegd waarmee w« van harte instemmen. Het feit dat wij in Nederland vrij leven, dat wij onze rechten beschermd weten en dat wij ons kritisch kunnen uiten, danken wij aan onze politieke organen. Aan het geheel van staatsinstellingen en de zorgvuldige verdeling van de macht over de instellingen en organen van de staat. Daarom is de politiek, het trachten inhoud te geven aan het beleid dat deze organen voe ren, geen geringe zaak. Integen deel. de politiek is van het grootste belang en wettigt de inzet van aandacht en arbeid. Zeer kritisch liet de heer Van der Ley zich derhalve uit over het gedoe van de groep die zich aandient als 'De Vrije Boer*. Al betekent deze groep nu nog niets, de hrir Van der Ley ver klaarde er niet gerust op te zijn; dat deze groep geen ele menten herbergt die op den duur een gevaar kunnen vor men voor onze democratische rechten en vrijheden. Dat deze woorden in Gelder land worden gesproken is niet verbazingwekkend. Juist in de ze provincie heeft deze groep zijn belangrijkste steunpunt. De bezorgdheid van dr. Van der Ley is gerechtvaardigd door de toon en de instelling van het blaadje De Vrije Boer. Men be hoeft geen fijnproever te zijn om in die toon een volstrekt negatieve instelling te bemer ken. "jV/Taar er is meer. Het gevaar schuilt niet slechts in de mensen die zich tot een derge lijke groep voelen aangetrokken. Het gevaar zit in het feit zelf dat een groep mensen zich ter behartiging van een beperkt stuk eigenbelang verenigt tot een politieke partij. Want een dergelijke politieke partij kan de zaken niet in hun onderling verband zien. En door de eenzijdige concentratie op één belang ontbreekt zozeer het oog voor de gevolgen die voorgestane maatregelen op andere terreinen zullen hebben, dat de politiek die wordt verdedigd, die naam niet meer waard is. Een politiek beleid veronder stelt een visie op de maatschap pij als geheel. Waar die visie ontbreekt is de democratie in gevaar. Omdat de democratie Is als een ingewikkeld uurwerk, re sultaat van lange ervaring en vakmanschap. Wie één raadje vervangt door een heel ander, groter, dikker rad en voor het gehele werktuig geen belangstel ling heeft, kan er zeker van zijn dat het uurwerk ophoudt te werken. Veranderingen kunnen alleen vruchtbaar worden aan gebracht als men het hele uur werk kent. gen wat plotseling uitgebroken actie van een aantal schrij vers bedoelt de aandacht te ves tigen op de positie van de Ne derlandse liters,cuur. En wel in het bijzonder op de financiële positie van de literatoren in ons land. Over de middelen waarvan deze actie zich bedient, willen wij het niet hebben. Erg doel treffend lijken ze ons niet. Erg weloverwogen ook niet. Maar de zaak waar het om gaat is wel nadere overweging waard. Wij hebben in ons land aanvaardt dat een aantal uitingen van kunst wordt gesubsidieerd. Zon der subsidie zouden de meeste, zo niet alle. grote toneelgezelschap pen en orkesten ophouden te be staan Omdat de toegangsprijzen zone'' subsidie zo hoog zouden liggen dat slechts weinigen bereid en in staat zouden zijn die entree te betalen. De overheid draagt dus terecht bij in de tekorten Voor schilders bestaan ook re gelingen. Van geheel andere aard overigens. Die regelingen houden voor schilders een zo be scheiden bijdrage van de over heid in, dat alleen zij die bezeten zijn van hun kunst, schilderijen en plastieken blijven maken waarvoor onvoldoende of nog on voldoende belangstelling bestaat bij een koopkrachtig publiek. Naar eerst thans is bekend ge worden,, is de Franse filmproduktie- leoder Emile Natan zondag om het leven gekomen. Hij kreeg achter het «tuur va<n zyn auto een hartverlam ming en zijn wagen sloeg over de kop. ■yoor de literaire wereld be-? staat noch het een, noch het ander. Er zijn wel prijzen enf' beurzen en er is enige subsidie) aan literaire tijdschriften. Nuj s Is de vraag of er voor de literal-; re produktie ook wat moet wor-J den gedaan. En wel iets van zo-l danige grootte dat een schrij-I ver In Nederland behoorlijk kanj bestaan. Wij menen dat er geen reden! ls op deze vraag neen te zeg-j; gen. als er voor een beperkt! aantal toneelspelers wel een be-f staansbasis ls geschapen. Del vraag rijst echter hoe dat moet.? Dat de geestelijke vrijheid en de onafhankelijk niet mogen! worden aangetast, dient voorop! te staan. Maar dat slechts een? behoorlijk bestaan verzekerd* kan worden aan hen die werk! van kwaliteit leveren, staat ook? vast. En wie maakt dat uit? En' hoe moet dat worden uitge maakt? e De in Nederland bestaande weerzin tegen de wijze waarop? Jury's prijzen geven, belooft wei- nlg goeds. Niettemin zal er naarstig naar een steen der wij-: zen gezocht moeten worden.

Het Vrije volk | 1962 | | pagina 1