Wethouder Van Schooneveld: IS Pfi -m IN SCHIEDAMS BIOSCOPEN Burt Lancaster kaalt zijn liefje uit de mast Animo hield onderlinge gymnastiekwedstrij den Straat werd ijsvlakte Wmmê Poldervaart nog gevaarlijk Snelverkeer en alcohol Fietsen tijdens Kerst gestolen Brandweer heeft het druk chiedammers onder elkaaf 1 Jongetjes deden joy-riding... Kalkoenen kerstpot in Geheelonthouders vieren Kerstmis Mejuffrouw Vlietstra maandag begraven Hïir VRIJE VOLK DONDERDAG 27 DECEMBER 1962 PAGINA 4 (Van een onzer verslaggevers) „Wie het wethouderschap van Gemeentewerken en Grondbe drijf niet opvat als een volledige dagtaak, begrijpt niet wat dit wethouderschap inhoudt." Dat waren de enige woorden die de wethouder W. van Schooneveld tijdens de algemene beschou wingen in de raad van Schiedam aan het beleid van zijn voor ganger wijdde. Het is een beetje vreemd gegaan met de benoemln'g van het AR-raadslid tot wethouder. Op de dag van zijn benoeming stond hij 's morgens op met de overtuiging als' gewoon raadslid de komende raadsperiode in te gaan en 's avonds was hij wethou der. Praktisch alle fracties hadden hun vertrouwen in het be leid van zijn voorganger opgezegd. Dezer dagen in zijn huiska mer zegt hij daar zelf het volgende van. Samenwerking In Gorzen geboren In de politiek ««is jy ■5**1 iislfi iflgl wMMMM IliS: (Van een onzer verslaggevers) De rondedans van Rudi Carrell in de televisieshow van tweede kerstdag, nadat hij keu rig netjes, al schaatsende, de hal tussen voetbalgrootheden Eddy Pieters Graafland en Pim Doesburg had geprikt, was geenszins een gespeelde vreugdedans. Rudi was opgetogen en opgelucht, hij had de hal goed geraakt en had zijn supervoltreffer feilloos gelanceerd. Hij haalde verlicht adem toen dat punt van zijn uitgebreide programma achter de rug was. Zoals hij op eerste kerstdag zovele malen heeft gezucht toen het programma op de HOKIJ werd opgenomen. Ket was en is het enige Carrell-showpro- gramma, dat niet rechtstreeks wordt uitgezonden. Dat kon niet anders omdat alleen op dit tijdstip de groepering van medewerkenden bijeen te brengen was. Liefde uit de mast Een heeriyke versie van een zee- roversfilm heeft Burt Lancaster ten beste gegeven in de RODE KAPER KAPITEIN. Burt werpt zich ander half uur moedig in de strijd en trot seert alles behalve de liefde van een mooie vrouw, die hij zelf uit de mast Goede soort MONOPOLE zet zün culturele uit verkoop voort met Fort Dobbs, een spannende western, die op nieuw jaarsdag in de matinees wordt ge toond. Het is een western van de goede soort. Hoop schieten, hoop in dianen, niet zo vee! liefde en dik- wyis erg spannend. Er zyn meester lijke en beklemmende opnamen te bewonderen. Rock and Roll Rock-and-roll-Hefhebbers, die nog steeds niet genoeg hebben van hun hobby, kunnen terecht bö PENNY, DE -KATOENPLUKSTER in MO NOPOLE op donderdag. In deze film komen twee onschuldige meis jes in handen van de baas van een katoenplantage. Op slot Geen bezwaar „Schiedam is eigenlijk een groot dorp. Dat vergeten wij wel eens. Wij doen te veel op z'n Schiedams. Een grote aanpak van organiseren ls ons dikwijls vreemd. Afspraken tussen de gemeente en aannemers of andere belanghebbenden werden niet altijd op schrift gesteld. Dat hoefde ook een lange tijd niet, want Schiedam was een dorp. Nu we zitten met de stadssanering en grote objecten als ziekenhuis, stadhuis, politiebureau en stationsplein, zullen we het anders Eerste kerstdag, 6 uur 's morgens- Het Passagetheater stroomt vol met mensen, die naar de kerstbijeenkomst van het Leger des Heils komen. Het is bitter koud. Een bejaard echtpaar klautert moeizaam de trappen van de Passage op. Er komen ook veel jonge mensen, so van een jaar oj twintig. Ook hele gezinnen. Man, vrouia en drie kinderen. De jongste, een peutertje van drie. slaapt op de arm van zijn vader. De deuren van het theater zijn dicht. Een heilsol daat staat bij de ingang. De binnen komenden geejt hij een hand en ■wenst hun èen zalig kerstjeest. Ook in de zaal is het koud en iedereen houdt zijn jas aan. Lang zaam stroomt de zaal vol. Waar ko men ze vandaan? Niemand weet het. Ook de mensen van het leger niet. ,£lk jaar zien we veel onbekende ge zichten. Sommigen blijven komen, anderen zie je nooit meer terug,'' zeggen ze. Maar elk jaar op eerste kerstdag om zes uur is de zaal vol. Ook dit jaar. Het is een eenvoudige bijeenkomst, zonder kerstboom, geen opsmuk, geen versierde zaal, zelfs geen. cho colademelk. Voor in de zaal zit het zangkoor, het keperensemble en het jeugdmuziekkarps. Op het toneel vier stoelen en een. microfoon. Dit is alles en het is genoeg. Brigadier R. Reitsma heeft de lei ding. Ze maakt geen reclame voor het kerstfeest, ze maakt geen re clame voor het leger, ze zegt alleen dat het goed is om bij elkaar te zijn. Er wordt gezongen. Eerst door het koor en dan door de zaal. Het is goed om bij elkaar te zijn. Er wordt, gebeden, zingend, zoals dat bij het leger de gewoonte is. Sommigen in de zaal bidden, mee. Anderen luiste ren. Er zijn opvallend veel „heide nen" onder. „Sommigen blijven ko men, anderen zie je nooit meer te rug." Dan leest de secretaresse, mejuf frouw J. Boele, het kerstverhaal voor naar het evangelie van Lucas Er wordt geen commentaar bij ge leverd. Alleen het kerstverhaal. Ge rard Bresser laat het Passageorgel klinken. Het klinkt niet als een kerk orgel. Het is geen kerkgebouw, alleen een bioscoopzaal, zvaar de mensen zijn gekomen om. samen kerstfeest te vieren. Maar het is een orgel. Het speelt ter ere van Hem. Dan weer gebed. De mannen op het podium bidden als soldaten: een knie op dc grond, een hand aan het gelaat. Vervolgens speelt het jeugdkorps en dan weer samenzang. Meisjes van de huishoudschool uit de Maurits- straat voeren onder leiding van hun directrice, mej. Th. Vis, een kerst spel op. Kinderlijk en eenvoudig vertelt het van de tocht van Jozef en Maria en de geboorte van het kindeke. Nog eenmaal wordt er sa men gezongen. „Stille nacht, heilige ■nacht', ledereen zingt mee. Het is half negen. De deuren gaan open. De RET-bussen staan klaar voor Nieuwland, voor Kethel. Som migen blijven komen, anderen zie je nooit meer terug.'' DAMP RATER DONDERDAG Bioscopen MONOPOLE: De bandelozen, 2 en 8 uur (18). i PASSAGE: De Overval, 2 en 8.15 uur (ad.). Tentoonstellingen: STEDELIJK. MUSEUM: Grafiek, sculpturen en tapijten van Henrl- Gcorges Adam en eigen bezit, mo derne kunst, 10 tot 5 uur. BRANDERSSOOÖ, Dam 2: Schilde rijen en beeldhouwwerken van Bchiedamse kunstenaars 2 tot 5 en 1 tot 9 uur. GROTE KERK: Zeven eeuwen Grote of St.-Janskexk. KOORENBE0RS: Vogeltentoonstel- llng. 10 tot 10 uur. VRIJDAG Bioscopen: MONOPOLE: De jacht op dc ver borgen goudschat. 2, 7 en 9.15 uur. MONOPOLE: De overval, 2 en 8.15 u. Tentoonstellingen: STEDELIJK MUSEUM: Oraflok. sculpturen en tapijten van Henrl- Georges Adam en eigen bezit mo- ne kunst, 10 tot 5 uur. BP.ANDERSSOOS Dam 2: Schilde rijen en beeldhouwwerken van Schiodamse kunstenaars 2 tot 5 en 7 tot 9 uur. 3ROTE KERK: Zeven eeuwen Grote of St.-Janskerk. KOOEENBEURS: Vogeltentoonstel- llng, 10 tot 10 uur. Diversen: VOLKSGEBOUW: Jaarwlssellngsblj- eenkomst PvdA. 8 uur. IRENE: Jaarfeest Ger. Ouderaver- cnlglng, 3 uur. moeten, doen, anders missen we de boot." "Wethouder van Gemeentewerken en Grondbedrijf is inderdaad een be langrijke post en in deze jaren mis schien wel de belangrijkste van het hele college. Als de raad vandaag een besluit neemt om ergens te gaan bouwen, een weg aan te leggen, of Iets derge lijks moet ik morgen beginnen met de voorbereidende werkzaamheden. Als de bouwers-kamen moet de grond bouwrijp zijn. Dat ls belangrijk. Het werk mag niet stagneren!" Wethouder Van Schooneveld roemt de samenwerking in het college van B. en W. „Zij hebben mij zonder meer geaccepteerd en rij hebben be langstelling voor de problemen van miju departement. Hij Ttndt dat hjj- zonder belangrijk. Vooral ook omdat zijn departement voorbereidend werk doet voor en'moet samenwerken met de andere departementen. Voorzichtig doet hij een trekje aan zijn sigaar. „Neem nu Kethel. Het plan in hoofdzaken is er. Architect Fledderus gaat het plan in onderde len uitwerken, dat hopen we ten minste. Hij ls een uiterst bekwaam man, die de problematiek kent. De gemiddelde woonbezetttng van Schie dam is de laatste jaren gedaald en ligt iets onder het Landelijk gemid delde. Wat gaan we doen? Maken we er een ruime stad van? Goed, maar wat als de conjunctuur gaat knijpen? Hebben we dan een te rui me stad gebouwd met te dune huizen. Het zijn allemaal problemen, die wij met ons allen moeten bekijken." En dan roemt hij zfln ambtenaren. „Ze zijn uitstekend", zegt hij. „Er wordt In de verschillende diensten veel harder gewerkt dan de meeste mensen denken. Alleen lk heb te wei- j nlg ambtenaren." - :*f Stadssanering „Het probleem van. de stadssane ring", zegt hij, ,ïs niet alleen het probleem van. welk., gedeelte van de stad slopen wfj het eerst. Als jezon- der meer alleen maar gaat slopen ben Je fout. Je kunt niet zonder meer een wijk tegen de grond gooien. Je moet hét sociaal bekijken. Wat doe je met de mensen, wiens huis je sloopt. Er zijn bepaalde be drijven, die zonder de wijk geen be staansrecht meer hebben. Een bak ker, die zijn, klanten heeft in by voorbeeld de Gorzen, kun je niet naar Kethel sturen. Dan raakt hy zijn klanten kwijt. innen Het zijn problemen, die op hoog niveau bekeken moeten worden. En daarom is het zo fijn dat de samen werking' in het college en met alle betrokken diensten zo goed ia." Zelf is hy geboren in de Gorzen in de vroegere Dirkje Meesterstraat (tegenwoordig Strijensestraat)zyn vader was opzichter-uitvoerder by de glasfabriek. In het jaar dat de glas fabriek werd gebouwd (1897) werd hij geboren. Na die glasfabriek trok het gezin langs verschillende plaatsen in Nederland om uiteindelijk in Amers foort terecht te komen, waar vader Van Schoonveld hoofd van Gemeen tewerken werd. Van Schooneveld zelf kreeg zijn opleiding aan de MTS in Utrecht en ging later naar Amsterdam om elek trotechniek te studeren. In 1934 kwam hij weer in Schiedam terug en ging wonen in de Francois Haver- schmidtlaan in een huis dat („bloot toeval", zegt hij zelf) werd gebouwd aoor de oud-we:' ~uder van Gemeen tewerken Van d Kraan. Hy woont er nog en het bevalt hem best. Hij is ingenieur bij Etektrosloom. Nu verdeelt hij zijn tijd tussen Elek- trostoom en het andere bedryf: de gemeente. De meeste tyd werkt bii voor de gemeente, .Afijn directie heeft daar begrip voor", zegt hü, „ze laat me volkomen vry." Toen *tjn drie kinderen het huis uit- waren, is hy pas in de politiek gegaan. Dat was na de oorlog. Be halve wethouder is hij ook lid van de commissie voor de Bcneluxtunnel, lid van het dagelijks bestuur van het recrealieplan Brielse Maas en leeft zitting in zeven polderbesturen. Me vrouw Van Schooneveld doet werk voor Pro Juventute en de Wereldge bedsdag. Voor zijn liefhebberijen heeft hij weinig' tijd. Sen enkel? keer kan hij eeixe nasi- zijn grammofoon luisteren (Wagner en Tsjajkowski) of een con cert bezoeken. Lezen doe.: hy nog maar zeer zelden, voornamelijk oor logsboeken. W&Wm Twee enorme te levisiecamera's op het ijs van de HOKIJ, een enorm decor met ervoor de complete Feijenoord-ploeg- op de schaats, de grote surprise uit de Rudi Carrell show ■RRMIBi si Bi (Van eer. onzer verslaggevers) Het ijs op de Poldervaart in Schie dam is beslist nog gcvaariyk. Er lig gen talrijke wakken en ook de dicht gevroren stukken zyn niet begaan baar. Zy die er gaan schaatsen lopen groot gevaar er te verdrinken. (Van onze filmredactie) Een verleideiyk Indianenmeisje en een grote bruidschat. Dat moet wel mis gaan. En het gaat mis op vrijdag, zaterdag en zondag in MONOPOLE. Clint Walker en Roger Moore vinden als stoere, desalniettemin eeriyke pelsjagers een flinke goudschat, die hun niets dan narigheid brengt. Ze willen er mee naar het goud-van zyn kaperschip weet te halen, makerspleziercentrum Seven Saints, zy komen er wel, maar het goud niet. Er wordt door boze en minder boze mannen stevig om gevochten- Het indianenweesje Tita (Leticia Ro man) heeft er eigenlijk niet zo veel mee te maken, maar haar verschy- ning op het witte doek is toch wel plezierig. Een opmerkelijk trekje in deze western is dat Tita in de armen van een slechte man valt. De goeden zijn hun goud en liefje kwijt en rij- den arm, maar opgelucht nieuwe avonturen tegemoet. JACHT OP DE VERBORGEN GOUDSCHAT heet de prent. Ziuart-ivit Zondagmiddag alweer een western in MONOPOLE, en wel HEUVELS IN VLAMMEN. In deze film wordt bewezen, dat ook In een kleuren film het zwart-wit- een belangrijke rol kan spelen. Want alleen het rein ste wit past, by de onschuld van de 'onge en verlegen ranchbewoner die door Tab Hunter wordt voorgesteld, ®n voor de schone veehoudster Nata lie Wood. Alleen maar Zwart zyn de rijke grondbezitter en zyn, trawan ten, tegen wie de strijd wordt opge nomen. En veel spanning. Maandag, dinsdag en woensdag in MONOPOLE. Het ls het verhaal van een ex- sheriff die aan het zwerven ls ge- slag: om zyn aartsvijand neer te schieten. Dat doet hij ook en het brengt hem in allerlei moeilijkheden. De ex-sheriff (Clint Walker) pro beert al die moeiiykheden uit de weg te gaan, maar het lukt niet zo best. Het slot van het liedje is, dat hy een heel fort met burgers van een zekere indianenondergang redt en trouwt met de vrouw (Virginia Mayo), die dacht dat hy haar man vermoord had. Deze man (Lord Nelson) heeft ge brek aan werkkrachten en sluit een contract af met een vrouweiyke rechter (met wie hij eerst trouwt om haar tot zyn „slavin" te maken), die landlopers en liftende juffertjes op pikt en hen voor de keuze stelt te werken op de plantages of in de ge vangenis te zlbten. De verschillende figuren zijn er wat met een zwart-wlt-karakter af gekomen. De eigenaar van de katoen plantage ls juist iets te slecht, de zoon van de vrouweiyke rechter juist iets' te braaf PASSAGE blijft de Nederlandse film DE OVERVAL vertonen, met in het voorprogramma Bert Haanstra's „Zoo". Er is een enorme voorbereiding aan vooraf gegaan vóór regisseur Dick Harris op eerste kerstdag even na half vyf met een korte toelichting het sein tot de opname kon geven. Twee maai vierentwintig uur hebben NTS- en VARA-mensen plus HOKIJ- personeelsleden op de Haagse over dekte baan gezwoegd om de basis voor de show te leggen. Er kwamen allerlei onverwachte moeiiykheden om de hoek kyken. De decors werden ter plaatse geverfd, de kwasten be vroren,,,. Er was een leger micro foons opgesteld, stuk voor stuk raak ten zy bevroren 'Twee dagen' lang ls er .geoefend op het HOKU-ijs. Drie enorme televi siewagens stonden voor de koffiebar opgesteld. Vele tientallen meters dikke kabel liepen door de hal, tech nici renden heen en weer en tege- lykertyd namen op de baan de medewerkenden hun programma door. Terwijl aan de ene kant Greetje Kauffeld met een niet aan gesloten microfoon heen en weer schaatste en zo haar nummers door nam (en even later wegrende naar schaatsinstructeur Aad van Dam, die ook Rudi Carrell advies had ge geven, om nog even les te nemen), keek Rudi Carrell goedkeurend glim lachend naar de fratsen die ysko- miek Duncan Whaley op het ys uit haalde. Deze Duncan Whaley ver dween af en toe tydens die repetities naar de koffiebar waar zyn fraai- blauwe.parkiet, zijn eeuwige reisge noot, in een glanzende kooi stond (Van een onzer verslaggevers) Het is dezer dagen echt ge beurd en het leert maar weer dat snelverkeer en alcohol el kanders brute vyanden zyn. Aldus: mej, M. v. d. B. verliet met haar wagentje de Spie- rlngshoekflat, waar zij op be zoek was geweest. Op de achterbank lag een fles wyn. Toen mej. v. d. B. een grote vrachtwagen aan het passeren was, rolde de fles van de achterbank. Zy schrok en wel zo erg dat ze een draai aan het stuur van haar wagentje gaf en te gen de enorme vrachtwagen opreed. De voorzyde ,van haar wagentje werd volkomen ver nield en de bestuurster kreeg een,flinke bloeduitstorting op het linkerbeen. Alcohol en snelverkeer. De christelijke gymnastiekvereniging 'Animo' heelt ter afsluiting van het verenigingsjaar op woensdag en zaterdag onderlinge wedstrijden gehouden voor dames en heren en voor aspirantleden van 10 Lm. IS jaar. Voor de eerste maal zyn tydens deze wedstryden voor de aspirantleden de vaardlg- beldsproeven van het Kon. Ned. Chr. Gym. Verbond afgenomen. Woensdag hebben de meisjes en jongens van 10 t.m. 13 jaar hun best gedaan om te voldoen aan de gestel de eisen. 65 meisjes en jongens be haalden ruim voldoende en t tum- lintje kon aan hen uitgereikt wor den. De jongens bleven onder de maat. Zaterdagdagavond kwamen de dames en henen en de meisjes en jongens van 14 tot 17 jaar by elkaar De dames en heren gingen sta-ij den om de veremgtagsprijs en de Jeugd om in het bezit te komen van het Bondsvaarddgheidsdiploma. Slechts één jongen moest worden afgewezen de overige deelnemers slaagden allen Na de meisjes en jongens kwamen de dames en heren aam de beurt. Voor deze wedstrijden was vrije stof met verplichte onderdelen geko zen. De wedstryden stonden onder lei ding van hoofdleider P. H. Kegel. De uitslagen: Meisjes 10-11 jaar le pr. Greetje van Heiningen, Meisjes 12-13 jaar le prijs CotoiJ Post. Jongens 10-11 jaar le prijs Nico Poot; Jongens 12-18 Jaar le pr. Bert L&nkester. Meisjes 14-16 jaar le graad le pr. Lucle Schippers.Meisjes 14-16 jr. 2e graad le pr. Myncke v. d. Bos. Jongens 14- 16 Jaar le graad le pr. Hermam v. d: Kruit. Jongens 14-16 jaar 2e graad Ie pr. Jam van de Lee. Dames le gr. le pr. C. Woermeyer 'tevens wisselbeker). 2e gr. le pr. E. Hoegee; 3e gr. le pr. C. Kegel-Zee- lenbéng. Keren: le gr. le pr. Th. Schippers 2e gr. le pr. J. de Kok; 3e gr. le pr, W. Overbeelce. opgesteld. Na een kort bemoedigend woordje tot' zyn huisvriend, stapte hy dan de baan .weer op. Whaley was niet de enige van de Weense Dsrcvne geleende ster. Er. was ook nog het duo Joan Haan- appel-Norbert Felslnger, die spe ciaal voor deze show hun korte win tersportvakantie in Kitsbtihel had den bekort en daar alvast hun num mers voor de Rudi Carrell-show had den geoefend, niet wetend, dat zü hun nummers zouden moeten rilden op een stukje (js, dat bijna de helft was van het stuk waarop zy gere kend hadden. Op tweede kerstdag reisden zy weer ijlings naar Essen voor een nieuwe première. De Fel)enoord-voetballers mogen dan in geheel Europa gevreesd zü'n als voetbaltegenstanders, Henk van der Grift of Pat Adair behoeven geen concurrentie te vrezen: ver schillende spelers hadden In geen tyden op de schaats gestaan, omdat Rotterdam nu eenmaal geen -kunst- Ijsbaan ryk is ëri .bovendien 'liét voetballen by de staüiohbewoners natuurlyk voor biyft gaan. Cor van der Gyp byvoorbeeld had de groot ste moeite om op de been te blyven, maar een man als Coen Mouiyn ging dit werk veel beter af. Vier camera's twee rijdend op het Ijs met erachter cameramannen met basketballschoenen en hele dikke sokken aan plus twee in de ereloge stonden opgesteld toen Dick Har- ris het sein gaf tot de opnamen. Die kon overigens niet eerder beginnen voordat met programmaleider Henny Greven de wijze van applaus was geregeld. De VARA had namelijk duizend Haagse VARA-mensen voor dit Rudi Carxell-feest uitgenodigd. Nu klinkt het altyd een beetje onprettig wanneer men hoort dat het applaus „geregeld" wordt, maar dat is onvermydeUjk, De show is er niet voor die duizend op de HOKIJ, maar voor die vele tienduizenden (ja honderdduizen den ditmaal in België en Neder land) die op de beeldbuis kyken. Wanneer nu die duizend op de HOKIJ te lang applaudiseren kan het voorkomen, dat al die honderdduizenden de puntige tekst van Rudi Carrell net niet kunnen horen. Vandaar de klapbeperkin- gen ditmaal op de HOKIJ. Vele Hagenaars werkten aan deze show mee by de Inleiding, want voor de grote schaats-ouverture zorgden de leden van de Haagse yselub Hout- rust en de Nederlandse IJsdansclub. De schaatsende juffrouw, die op uw beeldbuis een kindje op een slee voorttrok is trouwens verscheidene jaren geleden een bekend atlete ge weest: Puck van Duyne-Brouwer, die in de ysdansclub samenrijdt met de vroegere Sparta-doelman Müh- ring. De dame-op-leeftyd, die daarna het schaatsen achter een stoel toon de was een van de oudste leden van de Haagse yselub Houtrust. Een bij zonder dapper staaltje overigens, want de dag tevoren was zy op straat (na afloop van een repetitie) gestruikeld en zo ongelukkig terecht gekomen, dat zy een enorme bloed uitstorting en allerlei andere ver wondingen opliep, die een ander er van zouden hebben weerhouden mee te doen. Maar niet mevrouw Bos: „the show must go on" „de show moet doorgaan" en zy ontbrak niet. Achtenveertig uur is er gesjouwd op de HOKIJ door vele duizenden mensen om datgéne op de beeldbuis te krijgen wat u' gisteravond heeft kunnen zien. De duizend bezoekers hebben daarby een indruk gekregen wat er allemaal voor komt kyken. En dat allemaal voor een paar tien tjes kykgeld. Een koopje (Van een onzer verslaggevers) Twee jongens van 13 en 14 jaar jaar zyn op tweede kerstdag aan het rUdengeslagen met nog niet afge bouwde auto's by Simca-Nederland aan de Jan van RIebeeekstraat ia Schiedam. ZM klommen daarvoor over een schutting wisten ergens sleuteltjes van de auto's te vinden en gingen aan het ryden. De schade is niet gering: 4000,—. Een aamtaï kop lampen sneuvelde by dit spele-ryden er werden spatborden vernield en een chassisbalk werd verbogen. (Van een onzer verslaggevers) Tydens de kerstdagen werden van de volgende Schiedammer» fietsen gestolen: Van mej. J. van W. die haar fiets voor de St.-Luidinakerk op slot had gezet, van mej. J. V. die haar fiets op slot voor haar waning in de Burge meester van Haarenlaan had gezet, van A. J, V. van Plein Eendragt, die zyn fiets op slot in de Gerrit Ver- boonstraat had gezet, van L. W. H. die zijn fiets op slot in de West Frankelaaidsestraat had gezet en ten „slotte van G. B. uit de Korte Singel- straat: die zijn. fiets niet op slot had gézet vdor .zyn woning. (Van een onzer verslaggevers) Vier kalkoenen van de kinderboer derij van het Prinses Beatrixpaxk te Schiedam vleien als slachtoffer van het kerstfeest. De dag voor Kerstmis of op eerste kerstdag werden zy ge stolen. (Van een onzer verslaggevers) De straat voor het automoblelbe- dryf van de firma Pletersen aan de Nieuw Mathenesserstraat werd maan dag herschapen in een aardrie Ijs baan van 70 m2. Een waterleiding was gesprongen. De politie heeft de gladheid met zand en pekel bestre den. De brandweer heeft het de afge lopen dagen nog druk gehad met een aantal kleine brandjes. Maan dagavond sloeg de vlam in de pen by de fam, D. G. in de van Hall straat. Zy blusten zelf de brand met een deken. De brandweer rukte wel uit maar hoefde geen dienst te doen. 's Avonds inoest de brandweer ook naar de Korte Kerkstraat, waar door overver hitting van een oliekachel een schoorsteenbrand was ontstaan. Een houten rachel ln de schoor steen had. vlam gevat en werd ver- wyderd. Eerste kerstdag brak er een schoorsteenbrand uit in de woning van P. G. B. aan het Broersveld. Met de ramoneur werd de schoor steen geveegd. Tegen het midder nachtelijk uur ontstond schoorsteen brand in een pakhuis aan de Lange Nleuwstraat. Ook hier werd de brand zonder hulp van de brandweer geblust. (Van een onzer verslaggevers) De afdeling Schiedam van de Ne derlandse Christeiyke Geheelonthou ders Vereniging vierde ^maandagmid dag en -avond in Chr. Sociale Belan gen het kerstfeest. Men had in totaal 180 kerstpakketten voor behoeftige ouden van- dagen verzorgd. De secretaris, de heer Holster maakte de opbrengst van de zoge naamde Blauwe weekcollecte bekend. Deze heeft dit jaar 2700,— opge bracht. De evangelist J. Stoter ver zorgde het kerstfeest 's avonds en de evangelist A. de Weger deed dat 's middags. (Van een onzer verslaggevers) Maandagmiddag werd op de Al gemene Begraafplaats het stoffelijk overschot van de negentienjarige mej. M. Vlietstra ter aarde besteld. ZÏi kwam woensdag by een verkeerson geluk in Rotterdam om het leven. Talryke leden van de CJV waren aanwezig. Mej. Vlietstra was in de CJV een zeer actief lid. Onder an dere was zy presidente van de ge mengde club Ontmoeting. Namens de CJV sprak de secretaris, de heer P. Plaisir, Namens de Koningin Wil- helminakweek5chool in Rotterdam, de onderdirecteur, de heer H. Bron. Tot slot sprak namens de familie, de heer Donker een kort dankwoord. Dr. L. J. Casemier leidde de plech tigheid.

Het Vrije volk | 1962 | | pagina 2