Positie van kleine kapper niet te no en Schiedamse Kappersbond bestaat 50 jaar Afbouw nieuwe route naar Schiedam begint over enkele maanden Rode Kruis huldigt zijn dokter Sterk v. d. Weg Viertal uit verveling op het inbrekerspad m Wie mist zijn halsketting? Negen dagen in de sneeuiv AR-kiesvereniging huldigt oud-raadslid A. Hoek Prijzen verbranding afhalen Dierenbesch erming verzoekt om brood Tractor raakt vast en legt verkeer stil Burgerlijke Stand V eemarkt Rotterdam SG recepieert voor P. Groenendaal Wisselkoersen Visafslag ISCHlEDAMSEl ZAA1ERTJES winkelmeisje Het Vrije Volk SET V5UJE VOLK WOENSDAG 9 JANUARI 1968 (Van een onzer verslaggevers) Komende dinsdag houdt de afdeling Schiedam van de Nederlandse Kappersbond een receptie ter viermg van het vijftigjarig bestaan van de afdeling. Het is insiders bekend dat ae afdeling Schiedam tot een van de beste afdelingen in het land gerekend mag worden. Dat w.as misschien bij de oprichting al, maar dat geldt zeker voor de naoorlogse jaren. Onlangs werd de vijfdaagse werkweek voor het kappersbedrijf ingevoerd. Op een landelijke kadervergadering werd daarover gesproken en het was daar dat een van de Rotterdamse leden moedeloos zei: ,,'t Wordt niks, over drie maanden is alles weer van de kaart." Een stem uit de zaal riep toen: „Behalve in Schiedam, daar lukt het wel." En de vijfdaagse werkweek in het kappersbedrijf ging door in Schiedam, terwijl het inderdaad in een hele boel afdelingen niks werd. Markante figuur Gedenkboek In 1916 bestaat de bond 25 jaar en wil een gedenkboek uitgeven. De afdelingsverguidering neemt een voorstel van Korpel aan om dat niet te doen en in plaats daarvan 1.000 voor het landelijk Steun comité te bestemmen. Het landelijk congres gaat met het voorstel van Schiedam akkoord. Scheerzeepn ood tn mei 1918 besloot men twee af gevaardigden naar de Nederland Overzee Trus(maatschappij te zen den, die om extra-rantsoenen scheerzeep moesten vragen. (Van een onzer verslaggevers) Met een werkelijk grootse hulde Is dinsdagavond afscheid genomen van dokter G. Sterk van de Weg, afdelingsvoorzitter van het Rode Kruis. Voorstel haalt het niet M WÊÊmm Huldiging PAGINA 4 (Van een onzer verslaggevers) Het lawaai van brekend glas maakte in de late avond van 9 oktober een eind aan het misdadig optreden van een viertal jongelui uit Rotterdam-Zuid die uit verveling en zucht naar sensatie het verkeerde pad waren opgegaan. Twee van hen, de magazijnbediende J. S. (24) en L. H T. (21), hadden die avond geprobeerd in 'te breken in een pand aan de Graafstroomstraat. Het breken van de ruit die S. had ingedrukt maakte echter zoveel rumoer dat zij er vandoor gingen en par does in de armen van een paar agenten liepen. Het onderzoek wees uit dat zij en zij niet alleen nog veel meer op hun kerfstok hadden. THEATER HOOGSTR. 2a SCHIEDAM TEL 68808 DE LAATSTE DER VIKINGEN DE JONGE DESPERADO'S RIFIFI ONDER DE VROUWEN PUBERTEIT de grootste krant van Nederland Wilt u nog meer lof owr de Schiedamse afdeling?. De voorzitter H. Tan Druten, in Schiedam beter bekend als Herman van Druten, zegt het trota en bescheiden: „Alles kan in Schiedam, alles lukt. Hoe dat komt weet ik niet. Collegialiteit, veel voor elkaar over hebben, is daar een van de oor zaken van. Schiedam is de eerste afdeling in Nederland, waar de vijfdaagse werkweek werd ingevoerd, op initiatief van de afdeling werd een landelijk overlijdangsfonds opgericht, en Schiedam was een van de eersten, waar de vakantieweeksluiting werd ingevoerd. We hebben hier een technische dub met materialen om van te smullen. Die werd in 1960 opgericht en toen werden er gelijk al dertig collega's lid. We hebben een technische commissie en een bijstandscommissie. Als een van ons in nood verkeert, laten we hem niet in de steek". En hij noemt enkele voorbeelden van bijzondere collegialiteit. Een kleine kapper hoeft men niet te benijden, ondanks het feit dat hij zich kan tooien met het predi- caat: kleine middenstander. Ver schillende kappers in Schiedam zijn door hun collega's gered voor aan kloppen bij Sooiale Zaken. Op het ogenblik zijn 55 kappers lid 'van de Nederlandse Kappers bond, drie Schiedamse kappers zijn confessioneel georganiseerd, er zijn twee filialen en vijf Schiedamse kappers zijn geheel niet georgani seerd. Daarmee is de afdeling Schiedam de afdeling, die percen- tagegewijs in de bond het grootste aantel leden telt. Hoe was dat tn 19X3, het jaar van de oprichting? Wettelijke winkel sluiting was er niet. Het uur van sluiten werd alleen bepaald door het feit of de buurman-winkelier zijn zaak ai gesloten had. Werktijden san 's morgens half acht tot 's avonds als er geen klanten meer kwamen: 11 of 12 uur. Anderen slo ten om negen uur. Op zondag wer ken. eerste en tweede kerstdag een geopende zaak, op oudejaar tot 10 uur open. to het archief van de afdeling Schiedam is het eerste notulenboek van de afdeling te vinden. De op richtingsvergadering werd op 13 ja nuari 1913 gehouden. De bond be stand toen al een tijd. Een bestuur der van de Rotterdamse afdeling hield een propagandaspeeoh en in de notulen kan men lezen, dat „hem verlof werd gegeven tot het verko pen van enige oude plunje en kap- persbenodigdheden ter dekking van zijne gemaakte onkosten." Negen man werden lid. Vier, vijf of zes keer in de maand werd vergaderd. De vergaderingen begonnen om half tien. Een van de leden vraagt om tien uur te beginnen. Hij kan het anders niet halen. Een van de eerste dingen, die wer den afgesproken, was om tot negen uur geopend te zijn. Niet alle col lega's hielden zich aan deze af spraak. In de notulen van 26 mei 1913 kan men lezen, dat de zes col lega's, die de vergadering bezochten, besloten samen een commissie te vormen, die zou gaan controleren of de andere collega's zich wel aan de voorgeschreven sluiting hielden. Werd een overtreding van de colle giale afspraak ontdekt, dan kreeg de overtreder een brief en werd h(j op de volgende vergadering ter verant- woording geroepen. Meer kon men niet doen, maar meestal was het blijkens de notulen voldoende. De notulen maken in de eerste gevallen maar één keer mei- ding van een overtreder. De col legialiteit onder de aangeslotenen was groot. Herman van Druten is niet alleen trots op de leden van heden, maar ook op die van de op- richtingstUd. Zo werd op*de vergadering van 28 juli 1913 besloten gezamenlijk een noodhulp te bekostigen, die zieke collega's verving. Oktober van het zelfde jaar geeft ook een staaltje van collegialiteit. Een van de leden stóeiï en er werd niet alleen aan het hoofdbestuur ƒ25,gevraagd voor de weduwe, maar een van de leden nam de klanten over en droeg de helft van de opbrengst gedurende CVan een onzer verslaggevers) Vanaf heden zijn de waardebon nen, die verdiend konden worden met het inleveren van de door de Schiedamse Jeugdraad georganiseer de kerstbomenverbranding, af te halen bij C. D. Schewe, Fabriplein 16b. De prijzen vielen op de volgende nummers: ƒ10,op 1039; ƒ7,50 op 254; ƒ5,-- op 709; en voorts 12 prij zen van 2,50 op de nummers 76, 131, 203, 375, 443, 584. 667, 749, 821, 975, 1064 en 1123. twee maanden aan de weduwe af. Op diezelfde vergadering van 28 juli werd langdurig gesproten over de sluiting met kerstmis. Er werd be sloten de eerste kerstdag niet' te werken en de tweede kerstdag tot 12 uur. Het waren moeizame besprekingen. Een van de markantste figuren uit die dagen is wei het socialistische gemeenteraadslid C. Korpel. Men staat versteld over de wijsheid en de tact waarmee hij de leden wist te hinden; voor die tUd zeer voor uitstrevende ideeën erdoor wist tc krijgen en de tact waarmede hjj ledereen in zijn waarde Uet, In de vergadering van 3 februari 1914 besluiten de leden om het te kort van het jaarfeest ad. ƒ2,55 zelf te betalen. O, zo. De Tweede We reldoorlog kondigt zich aan en daarmee het tekort aan scheerzeep, aan doeken en andere materialen. Toch wordt er op die vergadering nog even een reiskasje gesticht om verschillende afgevaardigden naar het bondscongres te kunnen laten gaan. Het was in de tijd dat het scheren 3 cent kostte en het haar snijden een etuiver. Op 27 Januari 1916 constateren de notulen met vreugde dat tij dens de vergadering ten huize van de voorzitter diens wederhelft alle aanwezigen een kop thee aanbood. Het was oorlog. Schiedam stelt een wettelijke winkelsluiting in en het was Korpel die zijn kappersbond het initiatief daarvoor liet nemen van alle Schie damse winkeliers. De vergaderingen van de afdeling sluiten wat vroeger in verband met de schaarste aan gas. Een amendement-Brouwer om de gemeenteraad voor te stellen om de kapperszaken een kwartier lan ger open te laten (en toen moest men dus gaan adresseren aan de gemeenteraad) werd niet aangeno men omdat „hert uur der vergade ring reeds laat was en de zaaleige naar de heren verzocht had te gaan in verband met de distributie van het gas." De vergaderingen werden toen ge houden in de r.-K. Volksbond. Daar voor in het Volkshuis. Men besloot toch maar weer vergaderingen by de leden thuis te houden, in ver band met de kosten. Op een vergadering van 22 januari 1918 werden ook niet-Ieden uitge nodigd om de scheerzeepnood te be spreken. Het wordt hevige ruzie tussen leden cn nlet-leden, maar het resultaat is toch dat de afdeling zich met de distributie van scheer zeep onder alle Schiedamse kappers gaat belasten. of in ieder geval een 8-urige werk dag. Zijn voorstel haalt het niet. Al le collega's, tien in getal, stemmen tegen. Op 1 maart wordt een ingekomen stuk behandeld van de inmiddels opgerichte bedieaderibond. Ze vra gen om erkenning, zaterdagsavonds om tien uur vrij en een vrjje mid dag. De erkenning kregen ze de rest niet. In februari 1923 wordt een bui tengewone ledenvergadering georga niseerd, waarop voor het eerst een elektrische haarsnijder wordt ver toond. Op 5 juni deelt Korpel mee het kappersbedrijf te gaan verlaten. Hij wordt voorzitter af en benoemd tot erevoorzitter. Na die tijd is er niet zoveel gebeurd. De sociale wetge ving nam het werk van dit, voor die tijd merkwaardige werkgeversver bond, over. De Dierenbescherming heeft drin gend behoefte aan brood voor het bijvoeren van de watervogels. Het merkwaardige is, dat voor de dooi in viel in het depot aan de St.-Anna Zusterstraat grote hoeveelheden brood werden gebracht. Toen de vorst scheen te gaan wij ken is men opgehouden met inzame len. Toen ging het weer vriezen en men kwam niet op de gedachte dat de vogels opnieuw in nood kwamen Een verkeersopstopping op het kruispunt Van Cleefstraat-Nieuwe Mathenesserstraat, heeft het verkeer in de richting Botterdam dinsdag morgen ruim drie kwartier opgehou den. Een tractor met oplegger was aan het keren en stond met zijn voor- en achterwielen in de sneeuw langs de kant van de weg. Het verkeer werd omgelegd. Om kwart voor negen had men de tractor weer rijdende. SCHIEDAM Jacobus C, z.v. G D van den Broek en A H J van der Noordaa; Jacob L, z.v. Bax en J j I.ooren de Jong; Piëter L, z.v. J L Bax en J J Looren de Jong; René, z.v. J van Gend en M M A Oskam; Monique, d.v. J Donkervoort en A van der Vlies; Dirkje M, d.v. j a Verhoek en M L van Buuren: Ma- non D. d.v. R. E van der Linden en A C Bouwman; Fokelina /x, d.v. G Jonkman en M A van Pelt. Overleden: C Ruggenberg, 55 jr; C Vexkade, 77 jr; H L Brilman, 78 jr, echtge van; T C Kloos; G Bijloo. 80 jr; echtge van B M van Duikeren: Dinsdag houdt de afdeling in ge- M Freij, 56,jr; A Seij, 67 jr- C van ïïf ae van3 tot 5 um' een re- den Tol, 55 jr; MA Heus, 67 jr; cepfae. j echtge van: D van Leeuwen. (Van een onzer verslaggevers) Rotterdams tweede, doorgaande verbindingsroute met Schiedam komt nu in zicht: nog in de zomer van dit jaar zal begonnen worden met de bouw van een grote verkeersbrug over de Dcllshavense Schie, tussen het Aelbrechtsplein en de Spaanse bocht. De zandpaketten, die geruime tijd geleden al op het Aelbrechts plein en langs de spoorlijn naar Schiedam werden neergegooid, hebben zich nu zover gestabiliseerd, dat definitieve afbouw van de route nu niet lang meer op zich behoeft te laten wachten. knapt: men was er tot voor een maand mee bezig. Te verwachten is nu, dat de twee de grote route naar Schiedam mid den 1965 in bedrijf zal zijn. De Spoorwegen zijn intussen op t Aelbrechtsplein begonnen met het maken van een tunnel in de spoor lijn Rotterdam-Schiedam. De be doeling is, een betere en meer dl- rekte verbinding tot stand te bren gen tussen het Aelbrechtsplein en de verkeerscircuits aan het begin van rijksweg 13. Deze route zal de sterk verouderde Abraham van Stolkweg fors ontlasten. Zij moet daartoe echter door de spoordijk heen. Naar wij vernemen hoopt men met dit werk begin 1964 al klaar te zijn. Het tijdstip is wat vertraagd, om dat zich met de „zetting" van de zandpakketten wat problemen heb ben voorgedaan. De zaadstortingen gedroegen zich niet zoals men had verwacht. Bovendien stootte men op de plaats, waar de verkeersbrug over de Delfshavense Schie moet komen, op oude funderingsresten van een paar spoorbruggen, die daar vroeger hebben gelegen. Volgens de officiële gegevens moesten deze fundamenten al lang en breed zijn opgeruimd. Dat werk moest nu dus opge- Vort 9 mei 1954 tot 1959 had hij de leiding van de colonne en daarna was hij afdelingsvoorzitter. In een huldigingstoespraak sprak de secretaris van de afdelingmr. F. Roos veel woorden van hulde. Hij bracht in herinne ring loat de heer Sterk van de Weg allemaal had bereikt en sprak over spectaculaire resultaten van diens beleid. Mr. Roos overhandigde namens het hoofdbestuur de zilveren legpenning aan de scheidende functionaris, terwijl zijn vrouw in de bloemetjes werd gezet. Namens de colonne schonk de hul- de colonne kreeg mevrouw Sterk van d%e commandant, de heer. A. Ste vens, enkele fraaie etsen en liet zijn geschenken vergezeld gaan met en kele gevoelvolle woorden. Ook van de Weg een bloemenhulde. De voorzitter van de wandel- sportvereniging De Trekvogels, de Na de oorlog beleeft Nederland eerst een korte periode van hoog- conjuntctuur en daarna wordt het diepe ellende. De bond kaai het niet meer voor elkaar brengen, dat alle leden hun tarieven gelijk hielden. Sommige kappers scheren werkelo zen op vertoon vain hun werkelozen- kaart voor de halve prijs. Anderen doen het niet en werden evenals hun onder de markt werkende col lega's brodeloos. Op 14 april 1919 een voorstel van Korpel: een 48-urige werkweek heer A. J. Schmitt, bood via de heer Sterk van der Weg een prach tig cadeau aan het Rode Kruis in Schiedam aan: liefst ƒ750,--. Sinds 1947 vergezelt het Rode Kruis de Trekvogels op al haar marsen, voor he<t prikken van bla ren er. een enkele keer voor de medische verzorging van ergere dingen. De dank daarvoor werd In geld uitgedrukt. Het was het sal do van de laatst gehouden Sinter- klaasmars. Een bestuurslid van de Kon. EHBO uit Kethel overhandigde even eens een cadeau onder couvert. Sergeant-majoor P. A. Boes be sprak in stijlvolle woorden de ge schiedenis van de Schiedamse afde ling ia de afgelopen dertig jaar en wijdde grote aandacht aan het aan deel van dokter Sterk van de Weg. Daarna had de huldiging plaats van een aantal trouwe leden van de Schiedamse afdeling. Het zilveren in signe met drie kruizen (dertig jaar trouwe dienst) werd uitgereikt aan de colonneleden sergeant-majoor I P. A. Boes en helper D. Zonneveld. Het zilveren insigne met twee kruizen voor twintigjarige trouwe dienst wend uitgereikt aan sergeant A. H. van Dalen, korporaal A. J. van Dijk. secondant P. Ooms. secondant P. van Gulik, secondant F. Koppen hagen, helper Th. Middendorp, se condant M. Roza, helper P. Hagens en sergeant-majoor C. Aleman. i Onder leiding van dr. P. Admiraal bracht toen de Dr. Noletstichting een i vlot cabaret, waar geüniformeerden en niet-geiinifonneerden volledig van i genoten. Te bevragen aan het Hoofdbureau van Politie te Schiedam tusen 9.00 12.30 uur en. 2.006.00 uur: Een paar schaatsen; bruine dames schoen; huissleutel; sleutels in etni; gnir met sleutels; damesarmbandje; aendlkreblokken en kalenderplaten; zwarte dameshandschoen (I.)grijze wollen herenhandschoen (1.) rode wollen want (1.); zwarte zijden da meshandschoen (r.); gedeelte van kunstgebit. Te bevragen bij de vinders; Twee messen, Kerklaan, Van Leeu- newhoeckstraat 19; hondenpenning, Sengers, KI. Katerstraat 72; Identi teitskaart, Bleze. Ruys de Beeren- broucklaan 6; sigarettenkoker, Vrij- landt, Nieuwe Haven öc; vergulde ketting, De Ridder, Rotterdamsedijk 243; geldsbedrag, Wetter, Van Osta- edalan 48a; zilveren kettinkje met sleuteltje, Nouwt, Hogenbanweg 55; 2 zilveren kettinkjes met bedeltjes, De Rouw, Lange Nieuwstraat 163; damtshalsketting, Zwagers, Anth. Muijsstraat 31b; sleutels aan ket tinkje, Brand, Van Marumstraat 22a bril, De Raaf. Singel 132b; ring met sleutels, Van Wingerden, H. Polak straat 106; ring met sleutels, ouwen- dijk, Mgr. Nolenslaan 732; autosleu- teltje Van 't Hof, Lange Haven 83;'i huissleutel, Dijkstra, Nieuwe Haven 77c; ring met sleutels, Zonneveld, Hogenbanweg 23d; slee. Veldhoen, Schiedamseweg 58; boortol in C/tos, Holleman, Hoogstraat 95a; bruine la ren herenhandschoen, v. d. Lniden, Bilaerdijkstraat 12; bruine heren- handschoen (r.), Winter, Van Ruys- daellaan 28a; bruine lederen heren handschoen (r.), Van Katwijk, Ga- lileistraat 17b; wit kinderlaarsje, De Jager, Soc. Zaken, Broersveld 142; witte wollen sjaal, Ruigrok, st.-Ll- duinastraat 31b; wit kinderlaarsje (r.), Kalfsbeek, Rotterdamsedijk 35b; tas met inhoud, Zeelenberg, Tuinlaan 66; knipportemonnee met inhoud, Westhuis, Da Costastraat 39b; licht bruine damesportemonnee met in houd, Faber, Lorentzlaan 27a; akten- tas met inhoud, Offerman, Boylestr. 9b; rode portemonnee met in houd. Van Leeuwen, Dr. Kuijperlaan. 18; laan 70; portemonnee met inhoud, De Raaf, Singel 1324; beige damesporte monnee met inhoud, v d Meij, oost- smgel 112; rood portemonneetje, Pil v. Hoek, Hujjsmanstraat 67b. (Van een onzer verslaggevers) Negen dagen al is de boer derij van het echtpaar Kleine, gelegen tusen Uitdam en Zui- derwoude, van de buitenwereld afgesloten. Op oudejaarsdag sloot de sneeuw een voor voertuigen ondoordringbaar cordon rond de boerderij, die in mei door het echtpaar was betrokken, Leveranciers, komen niet meer, maar buren, en kennisen hebben de taak van bakker, melkboer en kruidenier over genomen. Hat is geen geringe moeite, want de wandeling van Broek in Waterland naar de boerderij duurt een uur. „We hebben nu weer alles in huis. De eerste twee dagen hebben we oliebollen gegeten, maar op 2 januari kwam iemand met drie broden. Daar' eten we nu nog van", zei ons vanmorgen mevr. P. Kleine- Kaper (37) die in verband met de zorg voor haar baby van een jaar niet zelf door de sneeuw de lange wandeling naar de leveranciers kan ma ken. De heer G. Kleine (39) be hoeft zich over zijn boerderij geen zorgen te maken, want die is bestand tegen meters hoge sneeuvmuren. ROTTERDAM 8 jan. Aanvoer in totaal 2608 dieren. Hierbij waren 350 vette koeien, 493 stuks gebruiks- vee, 423 vette kalveren, 94 graskal veren, 1079 nuchtere kalveren, 10 varkens, 56 lopers, 31 biggen, 49 paarden, 4 veulens, 186 lammeren en 13 bokken of geiten. De prijzen waren: vette koelen le kw. 2.55—2.85, 2e kW. 2.30—2.55, 3e kw. 2.102.30; vette kalveren le kw. 3.20—3.50, 2e kw. 2.80—3.20, 3e kw. 2.602.80; nuchtere kalveren 150, 150, 1.20; slachtpaarden 2.30, 2.10, 1.90 alles per kg; graskalveren 300, 235, 200; lopers 100, 90, 75; biggen 55, 48, 42; Schapen 130, 110, 80; lammeren; 140,120, 90; kalf- en melk koeien 1075, 975, 775; vare koeien 700, 600, 500; vaarzen 800, 700, 500 en pinken 500, 375, 325, alles per stuk. Overzicht: Vette koelen: aanvoer gewoon, handel stil, prijzen als gis teren; Vette kalveren: aanvoer ta melijk, handel vlot, goed prijshou dend: prima's boven notering; Gras kalveren: aanvoer gering, handel re delijk, prijshoudend; Nuchtere kalve ren: aanvoer aanmerkelijk groter, handel stroef, niet geheel prijshou dend; Lopers en biggen: aanvoer matig, handel kalm, prijshoudend; Slachtpaarden: aanvoel* gewoon, handel redelijk, Iets stijver in prijs; Schapen en lammeren: aanvoer rui mer, handel goed, ruim prijshoudend; Kalf- en melkkoeien; aanvoer iets kleiner, handel redelijk, prijzen on veranderd; Vare koelen; aanvoer kort, handel tamelijk, prijshoudend; Vaarzen en pinken: aanvoer klein, handel lui. prijzen ongewijzigd. De fabrieksarbeider P. V. deed aangifte van diefstal van een hand wagen aan de Parallelweg, De wagen was ingericht als melkwagen. (Van een onzer verslaggevers) Het bestuur van de Schiedamse Gemeenschap houdt op zaterdag 12 Januari een receptie ln Maison West huls aan de Warande 207. Hier wordt afscheid genomen van de heer P. Groenendaal, die wegens het bereiken van de pensioengerech tigde leeftijd op 31 december, de Schiedamse Gemeenschap als direc teur heeft verlaten en men kan er tevens kennismaken met zijn opvol ger de heer A. Pfeifer. In 1962 zijn in Schiedam 300 krotten opgeruimd. Dit is een record aantal en er mag niet verwacht worden, aldus burgemeester mr. j. yg. Peek in zijn nieuwjaarsrede, dat het aantal te slopen krotten en be woonbare huizen die voor de stadssanering moeten wijken, dit aantal in de komende jaren zal overtreffen. WOENSDAG Bioscopen: MONOPOLE: De onzichtbare vljana, 2 en 8 uur (14). PASSAGE: De overval, 2 en 8.15 uur (af.). Diversen: KANTINE SW. Lezing Plet Roomer, 850 uur. DONDERDAG MONOPOLE: Menselijke begeerte, 2 en 8 uur (18). PASSAGE: De oven-al. 2 uur. avonds geen voorstelling, (ai.). Diversen: PASSAGETHEATER: Toonkunstcon cert, Rotterdams Philharmonlsch, 8 uur. (Van een onzer verslaggevers) In de vergadering van de AR-kiesvereniging Nederland en Oranje Is hulde gebracht aan hel scheldende gemeenteraadslid A. Hoek, die 27 jaar lid van de raad Is geweest. In het Gereformeerde Jeugdhuis sprak voorzitter G. van Katwijk als eerste van het grote vertrouwen dat notaris Hoek zich in deze periode in brede kring heeft verworven. De eervolle benoeming tot offi cier in de Orde van Oranje-Nas- sau noemde hij een waardevolle bekroning. HU schonk de schel dende functionaris een boekenbom Wethouder W. van Schooneveld vertelde dat hU uit de „school" van de heer Hoek" stamde. lMet grote waardering sprak hfj van de tijd dat hij als raadslid met de heer Hoek had mogen samenwerken. Op deze vergadering is de kandi datenlijst voor de Tweede Kamerver kiezing besproken. De afdeling heeft enkele wijzigingen voorgesteld waar bij speciaal burgemeester Schakel naar een verkiesbare plaats is ge schoven. De heer Schakel Is burge meester van Noordeloos. Ten slotte hield de heer C. van RU een causerie over pers en parlement, 8 Januari Engels pond 10,102—10,103 Amer. dollar3.60A—3.60A Franse frank 7350173,55* Zwitserse frank 83,29—83,34 Zweedse kroon 69,5869,63 Duitse mark89,8689,91 Deense kroon 52.18—52,23 Noorse kroon 50,43—50,48 Canada 3,34^,-3,34 A Ital. lire58,011—58,063 Oostenrijkse schilling 13,94S—13,95Ï Escudo's 12,54112,602 ROTTERDAM 8 Januari 1963. Aan de Visafslag alhier werden van IJmuiden en elders 50 kisten verse zeevis aangevoerd. De prUzen waren: Schol kl, 59 tot 61, schelvis kl. 58 tot die hU reeds meermalen iri het Wa- 60, kabeljauw gr. 89 tot 72. kabel- terweggebied heeft uitgesproken. Jauw kL 55 tot 67, wijting 59 tot 61. Uit een kleedkast in de Schie damse Melkzuurfabrick werd van de fabrieksarbeider J. W. B. een porte monnee met ruim 50.en een gou den zegelring erin gestolen. Het hangslot van de kast werd gefor ceerd. HET VRIJE VOLK SCHIEDAM Redactie en Administratie: Passage 20 - Tel. 68798 b.g.g. uitsluitend Redactie Tel. 60147 Dinsdagochtend moest het .viertel voor de Rotterdamse rechtbank ver schijnen. S. kwam het eerst voor het hekje. HU gaf toe zich met de drie anderen te hebben schuldig gemaakt aan een inbraak aan het Wolvenpad, waarbij de bulten 260 was die zij „eerlijk" hadden gedeeld. Bij een inbraak aan de Beuken- daal zou hU samen met T. betrokken zUn geweest. Maar het daar gevon den geld zou zUn mededader alleen ln zijn zak hebben gestoken. Evenals aan de Groenezoom, waar zij op een andere avond inbraken en een radio met een aantal grammofoonplaten wegnamen, had hU zich daarbU van een valse sleutel bediend. HU erkende verder nog ln zes Inbraken de hand te hebben gehad die hem echter niet ten laste waren gelegd. 8. verklaarde te hebben gehandeld onder Invloed van zUn vriendjes die hem 's avond kwamen afhalen en hem sloegen als hU niet meedeed, een verklaring die de anderen zeer be slist ontkenden. Evenals de overige verdachten heeft S. een blanco straf register. De officier van Justitie vestigde er de aandacht op, dat alle vier ver dachten uit een keurig milieu komen en goed werk en een behoorlijk zak geld hebben. HU eiste tegen S. twaalf maanden met aftrek, waar van drie voorwaardelijk. Dezelfde gevangenisstraf hoorde T. tegen zich eisen. HU ontkende over igens de buit. van de Beukendaal al leen te hebben opgestreken en te hebben geprofiteerd van de inbraak aan de Groenezoom. Van de belde verdachten was de Jongste, de 19-jarige kantoorbedien de C. N. M. B„ alleen de inbraak aan net Wolvenpad ten laste gelegd, maar ook hU gaf toe, zich aan an dere misdrijven te hebben schuldig gemaakt, Tien maanden met aftrek waarvan drie voorwaardelijk luidde ae eis tegen hem. De laatste van het viertal, de 21- Jarige operator H. R. M. de M. hoor de wegens de inbraak aan het Wol venpad en diefstal van twee buiten boordmotoren dezelfde straf als de eerste twee verdachten tegen zich eisen. De rechtbank doet in alle vier za ken over 14 dagen uitspraak. Nette gescheiden man (eiser) i.b.v, auto zoekt WEDUWE of gescheiden vrouw, 1 of 2 kind, geen bezwaar. Geen huwbureau. Brieven ond. nr S 1755 bvdbl. Monopoie Theater, Hoogstr. Schiedam vr. een CAISSIÈRE en een ouvreuse. Aanmelden bij de directie. WU vragen voor zo spoedig mogelijk CHAUFFEUR voor onze Ford-bestelauto. Erva ring in het contact met bo dediensten strekt tot aanbe veling. Sollicitaties dagelUks bijVan Velzen BakkerU- grondstoffen N.V., Warande 44, Schiedam, tel. 64060-64172. ALLES op gem. betaling v.a. f 1.p, w. Goederenhandel Fa. A, Schilperoord Zn., Tuinlaan 40, Schiedam. vooi uw PASFOTO'S na tuurlijk naar totohandel K v. Vu uren. Hoogstr 106 Schiedam. In spoedgevallen desgewenst in I uur klaar. Gigantisch - Verbluffend - Overweldigend EDMUND PURDON ta VrUdag en zaterdag 2, 7, 9.15, zondag 7 en 9.15 uur. Totalscope in Eastmancolor 14 JAAR Hard, onverbiddelUk en gewetenloos!! Zondagmatinees 2 en 4.15 uur 14 JAAR EDDIE CONSTANTERE - NADJA TILLER - ROBERT HOSSEIN Maandag, dinsdag en woensdag 2 en 8 uur 18 JAAR Donderdag 2 en 8 uur 18 JAAR Net gevraagd. Goed loon 14 dagen vakantie SLAGERIJ FONT Broersveld 159

Het Vrije volk | 1963 | | pagina 2