Overheid beschermt belangen consument nog niet voldoende TSF kwam weer aan kop van de ranglijst DOO I DWARSBOOMT FORTUNA-ADO Alle werk voor niets Jeugdschakers kunnen zich laten inschrijven Wie zich bezat en met politie knokt, gaat het schuurtje in ,Dat doen wij boksers altijd: eerst inademen 'MMmmz >- i HET VRIJE VOLK ZATERDAG 9 FEBRUARI 1963 PAGINA 4 (Van een onzer verslaggevers) Aan het begin van de vergadering, die de NW-Bestuurdenr bond vrijdagavond in het Volksgebouw hield, werd enige tijd stilte in acht genomen ter herdenking van de donderdag be graven heer W. van der Stelt. De heer M. Talmon herdacht in een korte toespraak de overledene. De beer 3. Reens sprak vervolgens in plaats van de verhin derde heer G. C. de Reuver) over consumentenbelangen. Hoe wel het in Nederland nog lang niet zo gek toegaat als bij voorbeeld in Amerika, wat reclamevoering en kartelvorming betreft, meende de spreker dat de belangen van de Nederlandse consument door de overheid nog niet voldoende gewaarborgd worden. cbiedammers r elkaaf onder Museum vertoont miniaturen Personeel Schrijver vierde feest Huisvrouwen kiezen nieuw bestuur Leonhardt-Consort speelt barok Schaaknieuws Uitslaancle brand: vijf mille scliade Nieuwland danst in truien Predikbeurten Doktersdiensten De wedstrijd, die Fortuna-Viaardingen morgen tegen het Haagse ADO zou spelen, gaat niet door. De dooi heeft roet in het voethal-eten gegooid. Een ploeg trouwe leden van For- tuna had wekenlang gezwoegd om het bevroren veld bespeel baar te maken. Al dit werk is nu tevergeefs geweest. Tevreden Visafslag uo. (Van een onzer verslaggevers) met de Justitie te maken had, Vier weken waarvan »en week voorw&ar- Mak als lammetjes stonden gelijk en tegen de slijter twintig twee jonge Westlanders, een Selfc ta WdMnmS tuinder en een melkslijter, proeftijd van drie jaar. voor de Rotterdamse politie- T)„ clnnr staan. Op verzoek van de rechter liep 4e caféhouder door de zaal en dat litie wen. had moeten waarschu- Vies briefje Een hambewerker uit Gouda had een stadgenoot „bij geschrifte bele digd". Hy schreef hem een vies briefje met ojn. de volgende waar schuwing: „Pas op, ik vermoord je. Ik lig op de loer". Was getekend jbange Dirk". Horeca-bedr ij ven Wereldhaven N.V. in 1962 verkocht Vissen lief en leed bij Aqua Fauna Wisselkoersen Het dooit. Laat-ie fijn zijn. Nog even de misère van lekkende water leidingen, ondergelopen kelders, hele vieze straten, overschoenen en dan zijn we er gelukkig door heen. Of zou dat al te optimistisch zijn? Het heeft nou lang genoeg ge duurd. De schaatspret is er af en de sneeuwklokjes gaan zonder sneeuw toch wel bloeien. Mooi was het soms wel. Zoals gisiereri toen Damprater langs de Maasboulevard heeft ge kuierd. De rivier lag er wat grijs en verg oord. De Voorhaven helemaal dichtgevroren, maar op de Waterweg was druk verkeer. Drie sleepbootjes trokken een grote anker naar zee. In de vaargeul, die het schip vrij maakte haastten zich wat kleinere scheepjes. IJsschotsen bonkten tegen de voorsteven. Verder was er eigen lijk geen geluid. De boulevard was verlaten. Een taxi-chauffeur zat, be haaglijk achter het stuur van zijn bedrijfskapitaal, over de rivier te kij ken. In restaurant Europoort gingen de lichtjes aan. Troepjes eenden zwenkteri hoog in de lucht naar de Rozenburgse kant. Een grote meeuw dreef kouwelijk op een ijsschots ge zeten. voorbij. De torenflats stonden donker en lelijk als middeleeuwse donjons over dit alles heen te kijken. Een winter om de kleinkinderen later zeer sterke verhalen over te vertellen. dampraT ER De heer Reens haalde vele voor beelden van bekende maar niets zeg gende voorbeelden van pakkende slogans aan. Hij illustreerde daarmee duidelijk wat een knappe copy writer, die weet hoe hij het gevoel van de consument (een advertentie hoeft geen beroep op het verstand te doen) kan bespelen. Een fraai voor beeld is de Amerikaanse slogan voor een sigarettenmerk: It is toasted. Nieman wist wat het betekende, maar de omzet steeg tot ongekende hoogte. Echte Friese beschuit is iets dat niet bestaat. Het merk dat het voor dat het echt Fries werd, niet zo best deed verkoopt echter nu meer dan goed. Een gelukkige uitzondering vor men in Nederland de advertenties voor geneesmiddelen. Dank zy een uiterst strenge censuur, doen zich bij deze advertenties geen excessen voor. In Duitsland mag echter een belangrijk deel van de zogenaamde Softemmb&by's indirect op reke ning van de misleidende adverten ties worden geschoven. 1,25 percent Nederland heeft in 1959 voor vier honderd miljoen gulden aan reclame uitgegeven. Dat is 1,25 percent van het nationale inkomen. Ook kartelafspraken zijn niet in het belang van de consument. Waren er in 1951 355 geregistreerde kartels, in De personeelsleden van de firma Schrijver hebben zich vrijdagavond, in Musis Sacrum zeer geamuseerd tijdens een door de personeelsvereni ging georganiseerde contaetavond. Voorzitter J. Frederikse riep allen een welkom toe waarna er gedanst werd op muziek van het orkest Jos Tepel en een -tien man sterke boe- renkapei. De conferences werden verzorgd door Henk van der Folder. BEKENDMAKING Art. 20 Wederopbouwwet Burgemeester en wethouders van Schie dam, maken bekend dat heden gedu rende een week ter gemeentesecretarie (Afdeling Algemene Zaken) ter inzage l» nedergelegd een verzoek van M. L. Magrtjn, wonende te Schiedam, om ver gunning voor de bouw van een teken kamer. zulks door het overdekken van de ruimt? tussen de panden Tutnlaan 44 en 45, welke bouw zal afwijken van de Bebouwingsvoorschriften voor de Bebouwde Kom (Gemeenteblad 1945) no. 1. sedertdien meermalen F Uzlgd); dat eventuele bezwaren tegen de uit voering van de voorgenomen bouw bij hun college kunnen worden ingediend gedurende genoemde termijn van een week. Schiedam, 8 februari 1963. Burgemeester en wethouders voornoemd, De secretaris. M. J. BLOK De burgemeester, J. W. PEEK (Van een onzer verslaggevers) Maandagmiddag vergadert de Sohieöamse afdeling van de Neder landse Vereniging van Huisvrouwen in Maison Westhuis aan de Warande. Behalve de gebruikelijke agendapun ten als de jaarverslagen van de ver schillende functionarissen en de be spreking van de voorstellen van de komende algemene vergadering ïieeft ook een bestuursverkiezing plaats. De voorzitster, mevrouw M. Ch. SchrootDroogleever Fortuyn, treedt af en stelt zich niet meer herkies baar. Als nieuw bestuurslid stelt het bestuur kandidaat mevrouw J. Smits van "Wingerden en beveelt ais nieuwe voorzitster aan mevrouw E. de Vos—van Harmelen. ZATERDAG Bioscopen: MONOPOLE: Da stoutmoedige mus ketier, 2, 7 en 9.15 uur (14 Jr.). PASSAGE: Rirlfi in Amsterdam, 2. 4.15, 7 en 9.15 uur (14 Jr.). Diversen: IRENE: Filmavond Cefa, 8 uur. IRENE: Juniorenavond korfbalclub Schiedam, 3 uur. MUSIS SACRUM: Feestavond Ferso- neelsver. Noordhoek, 8 uur. MÜSIS SACRUM: Contactavond Stad. Gymn., 8 uur. CHR. SOC BELANGEN: Contact avond Gymnaatletever. DOK, 8 uur. DE RANK; Feestavond Herv. Jeugd raad aid. Kethel, ZONDAG Bioscopen: MONOPOLE: De stoutmoedige mus ketier, 7 en 9.15 uur (14 Jr.). $4900 beloning dood of levend, 2 en 4.15 uur (14 Jr.). PASSAGE: Rififl in Amsterdam, 2 en 4.15, 7 en 9.15 uur (14 jr.). Diversen: WIJKCENTRUM Instuif r.-k. Jong Schiedam, dansavond 8 uur. DAGELIJKS Tentoonstellingen STEDELIJK MUSEUM; Spiegel aan de wand. 10—17 uur t.m. 17 tear. en Kunstschatten van Oud-Katho lieke kerk 10-17 uur t.m. 25 febr. (Van een onzer verslaggevers) Met een unieke lesing besluit hst Stedelijk Museum maandagavond de serie lezingen Verkenning der Kunst. Drs. Th. van Verzen, directeur van het Cultureel Centrum de Beyerd in Breda, zal spreken over De Bijbel van Koning Wencesla/us, een uniek handschrift dat berust in het Mu seum Plan tijn-Moretiïs te Antwer pen, dat beroemd is geworden door zijn prachtige miniaturen. De heer Van Velzen zal een serie dia's van de miniaturen vertonen. Voor deze lezing zijn aan het mu seum nog losse kaarten verkrijgbaar voor 1,50. In de pauze kan men gratis de heide lopende tentoonstel lingen bezoeken. 1960 was dit aantal opge'ipen tot 875. Andere afspraken van fabrikanten en handelaren kunnen zijn mede dingingsregelingen, conditieregelin gen, afzetregeüngen, produktierege- lingen, enzovoorts. Uit eert in 1961 gehouden enquête bleek dat er in de industrie 590 kar telafspraken waren, in de groothan- del 323, detailhandel 90, ambachten 60, vervoer 27, geld en bankwezen 27, verzekeringsbedrijf 20. De regering heeft sinds 1959 291 van deze regelingen nietig ver klaard, omdat ze van mening was dat ze in strijd waren met het algemeen belang. Nadat de spreker gewezen had op de wetten, regeringsbesluiten en ver enigingen die de consument bescher men ring men over tot de pauze. De heer Reens moest daarna nog vele vragen van belangstellende vak bondsbestuurders beantwoorden. (Vast een onzer verslaggevers) Voor liefhebbers van klassieke mu ziek wordt zaterdagavond 16 fe bruari een interessant museumcon cert gegeven. Het Leonhardt-Consort zal werken van Byrd, Böhm, Biber, Sehmulzer, Moffat en andere uitvoe ren. Het Leonhardt-Consort bestaat uit Marie Leonhardt (viool), Antoinette van den Homburg (viool), Wim ten Have (altviool), Lodewijk de Boer (altviool). Dijde Koster (cello) en Gustav Leonhardt (klavecimbel). De strijkers bespelen instrumenten, die getrouwe copieën zyn van barok- instrumenten. Voor dit concert dat door 'Toon kunst* in samenwerking met de Ver eniging Vrienden van het Stedelijk Museum wordt georganiseerd, zijn aan het museum kaarten verkrijgbaar voor ƒ3,— Leden van de twee ver enigingen betalen 2,Voorverkoop dagelijks aan het museum van 105 uur, telefoon 66491. In de pauze kan men de beide lo pende tentoonstellingen bezoeken. De uitwedstrijd die de Schaakclub Schiedam dezer dagen speelde tegen Spangen 3, werd met een 48-voor- sprong voor Schiedam afgebroken. Vrijland en De Bruyn wonnen hun party. Planken, Hermse, Van Soelen en Harmanny kwamen remise over een. terwijl de partijen van Den Uyl, Grevenbroek, Hölzken en Ammers- dorfer werden afgebroken. De wedstrijd tegen GEB 1 van het tweede tiental is geëindigd in een 64~n6derlaag. Elke woensdagavond is het speel avond in het Gereformeerd Jeugd huis aan de Vismarkt 97a. Belang stellenden zijn hier van harte wel kom. ■'y-fjy m'X'j \-W.4J.: :-:V :\p: v-o: r> ;o s t- j p iS 'f[ V" -? Twee flamingokoppen in Dier gaarde Blijdorp steken uit boven de haag om een perk met (ein delijk) smeltende sneeuw. Het eerste TSF-team is in de afgelopen week weer mede aan het hoofd van de ranglijst van de tweede klasse C gekomen'. Zelf droegen de Beurs- bespeiers daartoe bij door een overtuigende zege (9—1) op een van de lager geplaatste teams, Roteb x. Dat was echter niet voldoende om de twee punten achterstand op leider ï'eijcnoord 2 goed te maken; daarvoor was de verrassende 3"-nederlaag van dit team tegen runner-up Germinal 4 nodig. De spanning aan het hoofd van de ranglijst is nu bijzonder toegenomen. Feijenoord 2 en TSF 1 leiden met 20 punten uit 12 wedstrijden; Germinal 4 en Xerxes 5 volgen met 18 uit 12. Tussen deze 4 teams wordt de strijd om net kampioenschap verder uit gevochten, waarbij TSF dus de kans In eigen hand heeft; temeer omdat het alle drie de concurrenten in de tweede competitiehelft nog ontmoet! Ook de overige TSF-teams hadden een uitstekende week: vier van de vijf wonnen hun wedstrijden en slechts het derde team leed een overigens eervolle nederlaag! TSF 1 had met Roteb 1 al even weinig moeite als in de eerste com petitiehelft: ook nu werd de uitslag 9—1. Merkwaardig genoeg ging al leen het dubbelspel Bouwer/Wigmans verloren; de enkelspelen werden alle in gemakkelijke TSF-winst omgezet. Het tweede TSF-team nam over tuigend revanche voor de in de eer ste competitiehelft thuis tegen Emba 2 geleden nederlaag: met 82 bleven Degreef c.s. nu aan de goede kant van de uitslag. Voor dit uitstekende resultaat was in de eerste plaats In valler Wil Baard aansprakelijk: hij won alle drie zün enkelspelen, Niek Spithoven en Hans Degreef lieten maar pas bij de stand 70 elk een maai de winst aan de emballage- mensen. Ook TSF 3 trachtte revanche te nemen voor een eerder geleden ne derlaag. SVA 2 stak daar echter een stokje voor. Wel kwamen Paul de Looze en de zijnen met 3—1 voor te staan, maar daarna was het met de TSF-winst gedaan. SVA won met 5-—4. TéF 4 ging voort op het pad der overwinning; RN 1 werd nu met 82 het „willig" slachtoffer van de pro- duktiviteitszm van Zuidgeest, Jor- ritsma en Van Dijk. Het vijfde TSF- team behaalde een nog royaler over- ZOETERMEER Gisternacht brak een uitslaande brand uit in de opslagruimte van de heer P. Heij- nen in de Dorpsstraat. De spoedig ter plaatse zijnde brandweer bestreed onder leiding van de commandant, de heer W, van Heemskerk, de brand met 5 stralen. Dank zy dit snelle op treden kon verdere uitbreiding en overslag naar belendende percelen worden voorkomen. De totale schade wordt geraamd op ƒ5000. De oorzaak van de brand Is nog niet bekend. BET VRIJE VOLK SCHIEDAM Redactie en Administratie: Passage 30 - TeL «8796 winning (91) en wel op de naaste concurrent voor het kampioenschap SSAVR! TSF 6 ten slotte wilde voor de ove rige teams niet onderdoen: met 82 bonden Vletter, Rietveld en Klink HPV 5 aan hun zegekar! Het programma voor de komende week luidt: 11—2 TSP 1—RET 1; TSF 5Service 7; 13—2 Cincinnati (Van een onzer verslaggevers) Zaterdagavond organiseert de Scbiedamse Jazzsociëteit Nieuw land een „truienbal" in Tivoli, waar de leden verwacht worden ver- of gekleed in trui-en lange broek. Ook de Riverside Jazzband is getruid aan wezig, Toegangsprijs bedraagt een gulden. Voorts ligt het in de bedoeling om op 23 februari carnaval te vieren. Alleen leden van de sociëteit, mits verkleed, hebben toegang. Hervormde gemeente: Grote Kerk, 10 uur ds. J. D. Smids, 5 uur ds. J. G. Jansen; Betheïkerk, 10 uur ds. J. G. Jansen, 5 uur ds. F. J. Sinke van Rid derkerk; Opstandingskerk, 10 uur ds. C. va nder Steen, 7 uur ds. J. Couvée en dr. L. J. Cazemier (oecumenische dienst); Vredeskerk, 10.45 uur ds. H. W. Hemmes en 7 uur ds. J. Gras van Dordrecht (open deurdienst) Gereformeerde kerk: Oosterkerk, 10 uur as. P. R. Everaars, 5 uur ds. J, Nawijn; Kethel, De Ark, 9.30 uur ds. A. C. Hofland van Rotterdam, 2.30 uur ds. R. P. Everaars; kantine Bur gemeester Honnerlage Gretelaan 59, 10 uur ds. H. J. Heynen, Vlaardingen, 5 uur ds. PJR, Everaars; Goede Ha ven, 10 uur.ds. J. Couvee, D uur ds. A. C. Hofland; Julianakerk, 10 uur ds. J. Nawijn, '5 uur ds. J. Couvée. Baptistengemeente: Gebouw Irene, 7 uur ds. R. Reiling. Jehova's Getuigen: Volksgebouw, 6 uur openbare toespraak Leven wy in het einde der wereld?, 7 uur Wachttorenstudie. Leger des Hells: 10 uur heiligings samenkomst, 6.45 uur openluchtsa- menkomst, 7.30 uur verlossingssa menkomst. Alle bijeenkomsten onder leiding van brigadier K. Wieringa en majoor R. Reutsma. In het weekeinde zyn uitsluitend voor noodgevallen de volgende art sen te bereiken: de heer J. van der Veer, Ruys de Beerenbroucklaan 16, tel. 69873; mevrouw C. DuysterJa- min, Burgemeester Knappertlaan 154, tel. 69991; de heer H. J. Ormel sr.. Singel 76, tel. 68250 en de heer G. V/. Ormel jr., Schoolstraat 5, tel. 64244. De apothekersdienst wordt waar- 3TSP 6; 142 RAP 2TSF 2; TSF genomen door apotheek Gouka 3GGD 3; Gakaro 2TSF 4. Co,, Groenelaan i27. Op het hoofdveld van Fortuna was de sneeuw hier en daar opgewaaid lot een meter hoog. Het was de sneeuw, die ongeveer zes weken ge leden is gevallen. Een aantal Fortu- na-leden, dat met vorst-verlet was, stelden zich beschikbaar om het veld sneeuwvrij te maken. Ook de paden en de open zitplaatsen kregen een schuifbeurt. Tijdens de korte doolperlode smolt de sneeuw op de grasmat en vorm den zich plassen, die later weer be vroren. Zand strooien op dit ys was oi-voldoenda De tweede leden Teun Brouwer en Gerrit Suisse maakten toen een plan, om het veld toch be speelbaar te maken, Op de plaatsen, waar zich bevro ren plassen, bevonden, werd warm water gegoten. Daarop ging zand. De gedeeltelijk ontdooide plassen waren ROTTERDAM 8 februari. Aan de visafslag alhier werden van IJmuiden en elders 200 kisten verse zeevis aangevoerd. De pry zen waren: Tarbot klein 1.10—1.40: Schol midd. 23—30; klein 2325 Schelvis midd. 55—60; klein 3050; Kabeljauw groot 4551; midd. 4042; klein 25—34; Makreel 40—42; "Wilting 25—29; Kult 0.80— Koop *n Doek bil *e ARBEIDERSPERS aanmerkelijk minder glad. Een ploeg- je van 10 tot 12 man schepte over het veld een laagje sneeuw, dat met kruiwagens werd aangereden. Daar over ging weer zand en ten slotte werd het hele veld gerold. Ook de junioren hielpen daarby. Een paar ADO-offlcials, waarbij trainer Happel, zijn naar Vlaardin gen gekomen om de situatie te be kijken. Zij waren tevreden met de conditie, waarin het Fortuna-veld verkeerde, tenminste... als het niet ging dooien. Dat is wel gebeurd. En de wed strijd is in het water gevallen. Ook tot teleurstelling van terrelnknecht Rein Philip, die een groot aandeel had In de werkzaamheden. ,Het Is jammer,' zegt de Fortuna- voorzittcr, de heer D. Haddeman. ,Alle werk voor niets. Maar we blij ven trainen. Drie maal in de week, zowel op het veld als in de zaal.' Deze zomer moet er weer een laag je zand over het veld worden ge strooid. Dit is noodzakelijk, omdat de grond onder de grasmat uitslui tend uit vette klei bestaat. De regen zorgt ervoor, dat het zand door de grasmat heenzakt. (Van een onzer verslaggevers) De inschrijving voor de jeugdschaakweek, die de jubilerende schaakvereni ging Schiedam van 18 tot 20 april organiseert, is geopend. Meisjes en jongens van 13 tot 20 jaar kunnen inschrijven. Het inschrijfgeld bedraagt ƒ6 per persoon, te voldoen op 16 april. Op 16 maart sluit de inschrijving. Dien be hoeft geen Ud van een schaakvereniging te zyn. De jeugdschakers worden verzocht de volgende gegevens te verstrekken: naam, adres, leeftijd en speelsterkte, te onderschelden in ver gevorderd, gevorderd of matig gevorderd. Voor beginners staan voorlopig nog geen wedstrijden op het programma, maar zij kunnen zich wel opgeven en wanneer blijkt dat er van die kant voldoende belangstelling is, kan waarschijniyk voor hun ook iets wor den georganiseerd. Voor elke groep zijn drie prijzen beschikbaar. Inschrijvers uit Schiedam en Vlaardingen, die huisvesting verle nen aan deelnemers van buiten, worden vrijgesteld van inschrijfgeld, Men kan zich laten Inschrijven hij Een 47-jarlge caféhouder uit Rot- gebeurde waggelend. En hij kou on terdam, oud-Bokser zoals we later mogehjk op een been staan. „Inge- hoorden, had in Berkenwoude met zakte voeten, al een jaar" zei de oud- de visclub feest gevierd en daarby bokser. twee pils, drie borrels en twee gla- De westlanders hadden een advo- zen wijn gedronken. Op de terugweg De officier van Justitie zei dat hij rechter, mr. A. Heynsius. Maar sate meegebracht, zy zei dat de slij- schoof hy met zyn auto van de (vry het wettig bewys niet kon leveren. op die zondag In oktober wa- geleefd da^hh twaalf ^"een half ëadde) Provincia!e weS af een sloot En hij zei met nadruk „wettig be ren zij bepaald géén lammeren jaar by dezelfde baar, werkte en se- w*js Wai\fc de overtuiging. Daar- neweest interondeei Ze had- oret;aris van een wielerclub. En Bloedproef 1.65 (Dat is raak, zei de mee !vas de rechte!' 1561 eens: Vr«" gei est, integenaeei. v,e naa tusn(jer was in dienst by een oud- rechter); oordeel van de arts: licht sPra&k. den na net drinken van te veel raadslid, die alleen behooriyke men- onder invloed. niicfoc if. rvfnaschtis in »<»n hue sen onder zyn personeel wilde heb- Hij gaf de caféhouder een waar- j x„ 7 ben. „wat ze bezield heeft? Ik weet En wat zei de opper uit Lekker- schuwing mee: „Natuurlijk had je van de Westlanase zoveel la- het niet", zei de raadsvrouwe. En ze kerk? „Licht aangeschoten, met in veel gedronken. Als kastelein kun je waai gemaakt en ze waren sprak zelfs over een voorwaardelijke staat om een auto te besturen." Hy" fr misschien J>oed tegen. Pas voor- straf. taan op met de feestjes van de vis- voor de passagiers zo lastig ge - had de caféhouder gevraagd hem cjujj weest, dat de chauffeur de po- Mr. Heynsius keek haar verbaasd drie ^®ef _fe2?crdt .te ad®men' „Hartelijk dank, heren" zei de aan: „Op vechten met de politie, en maar dat had verdachte niet gedaan: oud-bokser uit de grond van zyn dat weet u héél goed, staat In Rot- hij had ingeademd „Doen wij bok- hart. En op de gang schudde hy har- terdam een onvoorwaardelijke straf, sers altyd. Eerst inademen". En die telük de hand van de opper. Chauffeur en politie hadden het eerst met goede woorden geprobeerd Of de heren misschien op de achter bank wilden plaatsnemen? Maar de heren hadden geen zin in de achter bank en ze hadden ook geen zin om de bus te verlaten Toen moesten de agenten kracht gebruiken, maar voordat zij erin slaagden het tweetal uit de bus en in de politieauto te krijgen, was er aan het dienstmotor- „Lange Dirk" had voor het hekje van mr. Heynsius weinig in te bren gen. Hy hoorde een boos: „Je had het over zyn vrouw die van hem was „Qri far.hHo* "n5v vycl viuuw uit: vau xicui wa& rijtuig ai een scnaae van tacnug pe p0ijtie heeft het al moeilijk ge- weigering om uit te ademen had de weggelopen. Zelf ben je ongetrouwd gulden ontstaan neeg, vooral in de dorpen. Voorwaar- opper vreemd gevonden, deiyk betekent voor deze heren vrij spraak. Wie zich bezat en met de politie knokt, gaat hier onherroepe lijk het schuurtje in Mr. Heynsius 'zei het de Westlan ders duideiyk: „Zeldzaam onhebbe- lyk om met een zatte kop het pu bliek te hinderen. Op zondag hebben ze niks beters te doen dan bier te En zo kreeg de tuinder twintig drinken. Ongetrouwde knullen, die dagen gevangenisstraf waarvan tien te veel geld hebben dagen voorwaardelijk en twee jaar Ook de officier van Justitie nam proeftijd en de melkslijter veertien „Ik geloof dat ik het ook niet direct zou doen ais de officier mij verzocht om hem drie keer in het gezicht te ademen" zei mr. Heyn sius. en dan heb je je niet te bemoeien met een getrouwde vrouw. En het komt niet van pas een man zulke vodden voor te houden". De officier eiste een boete van 25, maar daar was de rechter het niet mee eens: „Zestig gulden of twaalf dagen waarvan dertig gulden voor- De opper had ook verdaciites ma- waardehjk met drie jaar"proeftyd. Ik de zaak hoog op. Hij vorderde tegen dagen, waarvan negen dagen voor- nier van lopen vreemd geacht. Hy heb niet de indruk dat je met dit Oostenrykse schilling 13,921—13,931 de tuinder, die al eens eerder sets waardeHjk met dezelfde proeftijd. waggelde en kon niet op een been geschrijf zult ophouden. Escudo's 12,571—12,531 K. A. Veerman, I) jambistraat 12d te Hoogvliet, Huisvestingsadressen moe ien worden opgegeven bij J. Marbns, Lorcntzlaan 46c, Schiedam (telefoon 070-183070) ot bü II, W. Boeie, Sin gel 143, Schiedam (telefoon 62755). Op dit laatste adres kunnen zich ook beginners melden, In het programma van de jeugd schaakweek zyn opgenomen excur sies, een ontspanningsavond, een iniddagtocht en een feestavond. (Van een onzer verslaggevers) De Wereldhaven NV heeft in het afgelopen jaar haar Horecabedrijven verkocht. Niet de panden, die in haar t it zün gebleven, wel de bedrijven zelf. Verkoop daarvan heeft tegen redelijke biedingen plaatsgevonden, aldus het jaarverslag van De We reldhaven. De winstrekering over 1961 is be vredigend geweest. Dat biykt uit het dividendpercentage, dat op 15 pet wordt voorgesteld, tegen'acht percent het vorige jaar. Ontroerend goed als winkelpanden, kantoren, hotels en woningen ver tonen een nog steeds stijgende waar devermeerdering. Daarom was er vooralsnog geen aanleiding dit vaste goed te verkopen, aldus het verslag. De directie wil aandeelhouders een be.er inzicht in de vermogenssituatie van de NV geven door in het ko mende jaarverslag een geconsolideer de balans op te nemen. Daarin zul len de onroerende goederen tegen taxatiewaarde worden opgenomen: (Van een onzer verslaggevers) Maandag 11 februari houdt de aquarium- en terrariumvereniging Aqua Fauna in zaal Irene weer een contactbijeenkomst. Op deze avond, die om acht uur begint zal de heer W. Hogendoorn uit Amsterdam spre ken over aquarium lief en leed. 8 februari Engels pond10,08110,09 Amerik. dollar 3,598—3,59* Franse frank 73,40373,45i Belgische frank7,228—'7,221 Zwitserse frank83,1983,24 Zweedse kroon 69,36)69,41) Duitse mark 89,8689,91 Deense kroon 52,06352,Ui Noorse kroon 50,3350,38 Canada 3,33 j j—3,34,V Italiaanse lire 57,93357,981

Het Vrije volk | 1963 | | pagina 2