Ruim 100 mensen vluchten uit grachtenhuis Meisje slaat van brandladder grijpt zich op nippertje vast Kunstrijdster daagt vader van Sjoukje voor de rechtbank de olie met Wn 24-unge Grote winst bij KNSM ASTMA Bij opening nieuw kantoor Suid-Afrikaanse Lugdiens stilte voor woorden van protest tegen apartheid ZJ He Vrij Vol Ontdooien van brood niet strafbaar Nieuwe partij opgericht Weer beperking reizigersdienst NS in weekeind Hardhandig van de baan gezet Gorkum tijdje zonder water Van 85 gulden schoon kun je er niet komen j Even paniek een nieuwe smaak «I m 9 Vasthouden HET VRIJE VOLK WOENSDAG 20 FEBRUARI 1983 PAGINA 3 5 DE BRAND BIJ C. A. li 'Ik hing aan beide handen aan de onderkant van de ladder, net als op gymnastiek. Bang was ik niet. Ik heb nog naar be neden gekeken en ik hoorde mensen schreeuwen. Toen greep een brandweerman mijn polsen en trok mij met veel moeite weer terug op de ladder.' Dit was van een angstig avontuur de nuchtere lezing, die een opgewekte en in het geheel niet zenuwachtige Ilona Muller ons dinsdagavond gaf in haar ouderlijke woning aan de Frans ialsstraat 27 in Amsterdam. Enkele uren tevoren had zij toe- rhouwers bij een brand in het Bumahuis aan de Herengracht de hoofdstad kippevel bezorgd, toen zij op een hoogte van uim vijftien meter tussen de sporten van een hoog opge draaide ladder van ae brandweer doorgleed en bijna een minuut lang aan haar handen boven de hardstenen stoep van het pand zweefde. uw smaak! Weer de ladder op Vangzeil al klaar Teruggedreven door rook (Van een onzer verslaggevers) Het Studentencomité Zuid-Afrika en Uet Comité Zuid-Afrika (vertegen woordigd door o.a. drs. J. J. Voogd) hebben gistermiddag bij de opening van het nieuwe kantoor van de Suid- Afrikaanse Lugdiens in Amsterdam een waardig woord van protest laten horen tegen de apartheidspolitiek. Streven niet bekend Open boekje aangeboden Om de aandacht op deze mensen te vestigen bood zij de Suid-Afrikaanse Lugdiens het boek je van dr. Roskam aan. Zij sprak daarbij ook de wens uit. dat de Suid-Afrikaanse Lugdiens onvoorstelbaar hoog zal mogen vliegen. Prof. Banning (Van een onzer verslaggevers.) Zeven meisjes en twee man- nen hebben zich gistermiddag in Amsterdam via een magy- rusladder van de brandweer in veiligheid moeten stellen uit het kantoorgebouw van het Bureau voor Muziek-Auteurs- recht aan de Herengracht. Een van hen de zestienjarige Hona Muiier heeft enige secon den aan beide handen hoog aan de ladder gehangen. Zij viel over de Tand van de ladder heen doordat t ;n collegaatje boven haar misstapte, uitgleed en tegen haar opbotste. Een (Van een onzer verslaggevers)) Het ontdooien van brood is te be schouwen al* een vorm van vers-hou den en dat is niet in strijd met het arbeidswet. Dit concludeerde dinsdag de procureur-generaal bij de Hoge Raad in het cassatieberoep dat de de officier van Justitie te Utrecht had ingesteld tegen een vrijsprekend vonnis van deze rechtbank. Bakker Th. Mosterd te Amersfoort had zich destijds bij kantonrechter en rechtbank te verantwoorden voor het feit dat hij "s morgens voor ne gen uur ontdooid brood had vervoerd en dit voor tien uur had verkocht. De kantonrechter veroordeelde hem wegens overtreding van de arbeids wet tot een boete van 111, maar de rechtbank sprak hem vrij, oordelende dat ontdooid diepvriesbrood niet is gelijk te steller, met opgewarmd brood, waarop de arbeidswet doelt. De procureur-generaal was gisteren eveneens van mening dat ontdooien van brood niet hetzelfde is als het opwarmen van brood. De wet kan dan ook niet in die zin worden opge vat, dat ontdooien onder de kwalifi catie 'opwarmen' kan vallen. Het zgn. 'versgehouden' brood mag volgens de arbeidswet wel voor tien uur worden verkocht. De procureur-generaal conchidoerde tot niet ontvankelijk verklaring van het cassatieberoep. Uitspraak 39 maart. brandweerman schoot razendsnel was uitgebroken in de vergaderzaal, zaakten enige paniek. toe en trok de angstige Jlona met Daar vatte de houten lambrizering Iedereen holde zo vlug mogelijk een forse ruk weer op de sporten. door nog onbekende oorzaak vlam. de trappen af. De herinnering aan de felle bran den, die kort achter elkaar in de hoofdstad hebben gewoed, veroor- lililltllllllllltllllilllHUIiliilllfltiHHIiflllfllltillltlllilHfHiltiilfflfliiilittKiitiiiliiijfUttilliiiiiiitiftlfinillllllllKlittllfiUIlflliUIUiilllllllfliliiltnTllilllill! Ruim honderd personeelsleden, verreweg het grootste deel meisjes en vrouwen, vluchtten gistermiddag omstreeks kwart over vier uit het grote kantoorgebouw, waarin' brand Advertentie I.M. De brand bij C. A. is we) heel erg geweest. Gelukkig zijn er geen slachtoffers gevallen. Wenst U geen slachtoffer té worden van deze nare winter, eet dan pindakaas maar neem de beste en zuiverste, vol natuurlijke vitaminen, n.l. P.K. van McMILLAN. (Van een onzer verslaggevers) De burgemeester van Gorkum, rar. L. R, J. Ridder van Rappard, is één van de stichters van een nieuwe po litieke partij: de Liberale Staats partij. Deze heeft bü de kiesraad een verzoek tot registratie ingediend. Ridder van Rappard heeft de aan vrage ondertekend tezamen met prof. dr. ir. J. W. H. Uytenbogaard (T.H. Delft), J. Kappers, arts te Delft en jhr. mr. J. A. de Jonge, die voor lopig secretaris is. Het staat nog niet vast, of de libe rale staatspartij zai deelnemen aan de komende Tweede Kamer-verkie zingen. Ridder van Rappard heeft verklaard, dat de nieuwe partij een complement op de VVD wil zijn. fAdvertentie LM.) Er verspreidde zich een verstik kende rookontwikkeling door het pand. De personeelsleden, werkzaam op de bovenste verdieping (de vierde etage van het hoge gebouw) deins den hiervoor terug. Zij durfden de trappen niet meer af en verschenen angstig voor de ramen, waar zy door hulpgeroep de aandacht van voorbijgangers trok ken. De brandweer snelde toe niet o.m. een ladderwagen. Bliksemsnel werd de ladder uitgeschoven, naar het ko zijn va» een van de ramen, waar achter zich negen personeelsleden verdrongenEen voor een stapten zij op de uiterste sport, ongeveer vijftien meter boven de begane grond. Een van de meisjes stapte een beetje te gehaast uit het raam. Zij miste de sport en viel naar beneden op de 16-jarige Ilona Muller. Dit meisje sloeg over de ladder heen en kon zich nog maar net vastgrijpen. De brandweerman, die viak onder haar stond, schoot ijlings toe. Twee andere jongedames. G. Pel ster en G. Kluver, Kregen een shock «i werden overgebracht naar het Wilheknina Gasthuis, vanwaar ztJ na behandeling naar huis konden gaan. De brand in de vergaderzaal, die geheel uitbrandde, had op zichzelf met zoveel te betekenen en kon snel woraen geblust. ilona Muller kan weer lachen. 'Nadat ik weer op de ladder gehol pen was. ben ik naar beneden ge gaan en heb een kopje koffie gedron ken,' zei Ilona. Ze vertelde er niet dadelijk bij. dat zij al eerder bijna de ladder af was geweest, maar toen weer naar boven was geklommen, om haar 20-jarige collega Wiesjc Foppen, te helpen, die niet op de hoge ladder durfde door haar nauwe rok. Ilona was terugge gaan en had Wlesje op de ladder geholpen. Toen Ik weer naar beneden wilde gaan, gleed het andere meisje uit, vertelde ze. 'Zij viel tegen mii aan. Daardoor schoot Ik tussen df sporten door. Ik zag ook nog dat. ze beneden met een vangzeil bezig wa ren.' Haar moeder, die pas 's avonds 1. de televisie-uitzending van de foto van het hachelijk gebeuren goed hn gezien in welk gevaar haar dochtei verkeerd had, vertelde nog dat. Ilona bij haar thuiskomst alleen maar had gezegd: 'Je mag blij zijn, dat ik nog leef." Pas daarna had zij alles verteld. Ilona werkte toen met acht vrouwe lijke en drie mannelijke collega's op de vierde etage. Op het geroep van brand was zij naar de gang gerend, had haar jas gepakt, was terugge gaan om haar tas te halen en daar na de trap afgegaan. Bij de tweede etage werden de meisjes echter te ruggedreven door de dichte, scherpe rook. Zij waren toen weer naar hun ka mer gevlucht, waarvan zij de deur sloten en de ramen openden oen de naar boven trekkende rook kwüt t» raken. UTRECHT (ANP) De Nederlandse Spoorwegen zullen de reizigersdienst het komende weekeinde voor de vier de maal ten behoeve van het goede- renvervoeren beperken. In tegenstelling tot de voorgaande keren zal de dienst AmsterdamEnk huizen zaterdag wegens De Westfrie- se Flora, die in Bovenkarspel wordt gehouden, normaal worden uitge voerd. Met het oog op carnaval rijden zondag de treinen tussen Heerlei. en Sitt-ard en tussen Maastricht en Keu len als op normale zondagen. De president van de Amsterdam se rechtbank heeft gistermorgen in kort geding een paar juridische 'kuren' ie beoordelen gekregen, die hem namens het lid van de Kunsl- ryders Club Amsterdam (KCA) me vrouw V. A. Huisman-Boehnke en de vader van onze Europese- en wereldkampioene Sjoukje, dokter L. (Van een onzer verslaggevers) Gorkum heeft dinsdagavond korte tyd zonder water gezeten. By de overschakeling op nachtverbruik in het waterleidingbedryf is er lucht in een pomp gekomen, waardoor die pomp niet aansloeg. Dat werd even voor negen uur geconstateerd. Doordat de druk op de waterlei ding wegviel, moesten veel Gorku- nters het tot ongeveer 10.45 uur zon der water doen. waarna de water voorziening weer langzaam op gang is gekomen. De gevolgen bleven be perkt doordat deze onregelmatigheid in de avond is opgetreden. De telefoon bij het waterleidingbe drijf stond echter roodgloeiend door dat talrijke verontruste Gorkumers zdóh een kopje koffie zagen ontgaan. Ongeveer acht jaar geleden is voor het laatst een' dergelijke onregelma tigheid voorgekomen. Advertentie 1M. jnjKstra uit Amstelveen werden ge presenteerd door mr. L. C. van der Tas en mr. A. F. Drilling. Mevrouw Huisman beschuldigt dokter Dijkstra, voorzitter van KCA, ervan dat deze haar op 26 janu ari met geweld van de Jaap Eden- baan heeft verwijderd. Zij was als lid geschorst, maar wist dit toen nog niet. Twee dagen later ontving zij een circulaire, waarin dit werd meegedeeld: zij zou zich met drie andere damesledcn schuldig maken aan obstructie iegen het bestuur. Wat deze obstructie inhield ver nam zij weer enkele dagen later uit een brief, waarin het bestuur stel de dat hem "ter ore was gekomen" dat mevr. H. met enkele anderen een nieuwe kunstrijdersclub wilde oprichten eu daarvoor trainingstij den op de Jaap Eeden-baan had pro beren te krijgen." Voor een tweede kunstrijdersclub Is op deze baan geen plaats, zo gaf mr. Drilling onomwonden te kennen. Dit zou ten koste gaan van de trai ningstijden van de earste club. Op 2 februari zou zij opnieuw krachtdadig van de baan verwijderd zijn en bfl die gelegenheid ('een blamage voor de club') zou de die renarts Th. Kreuger van dokter Dijk stra een stomp in het gezicht hebben gekregen. Alleen het laatste is juist, volgens mr. Drilling. Mevr. Huisman meent door de on rechtmatige handelwijze van het be stuur schade te ondervinden. Zy kan nu niet trainen noch instrueren en ook geen korting krijgen op plaats bewijzen voor de wereldkampioen schappen, die de volgende week al in Cortina d'Ampezzo worden gehou den. Haar raadsman, mr. Van der Tas, vroeg de president de dokter te be velen zie' van geweldpleging te ont houden en om het doen bijeenko men van een bestuursvergadering, waarop zijn cliënte die de beschul digingen aan haar adres van de hand wijst moet worden gehoord. Inza ge van statuten en huishoudelijke re glement (die ter zitting pas in ge typte vorm opdoken) had zij name lijk niet gekregen. De gevraagde ver gadering bleek inmiddels vrijdag j.l. te zijn gehouden. Ter zitting noemde de president de schorsingsbrief bijzonder vaag: 'Je kan iemand toch niet van de baan verwijderen, omdat je iets ter ore is gekomen,' zo vroeg hij. 'Die brief is inderdaad te summier,' zo gaf mr. Drilling toe. 'Maar volgens de statuten moet het bestuur binnen zes weken beslissen of de schorsing gegrond was. In dat geval volgt royement, waartegen normaal op de ledenvergadering in beroep kan wor den gegaan. De president bepaalde de uitspraak op volgende week dinsdag. (Van onze soc.-econ. redactie) Geheel tegen de tendens in de we reldscheepvaart in geeft de resulta tenrekening van de KNSM over 1962 een aanzienlijke stijging in vergelij king met 1961 le zien. Het bruto-exploitatieresultaat steeg van f22,4 miljoen tot ƒ26.6 miljoen en liet netto-bedrijfsresultaat van ƒ6,1 miljoen tot ƒ9,8 miljoen. In 1961 werd bovendien nog een bijzondere opbrengst uit beleggingen ad f 4,4 miljoen verantwoord, die in bovenstaande cijfers door ons niet is opgenomen. Een duidelijke verbetering in de gang van zaken in de tweede helft van 1962, voortgezette rationalisatie op technisch gebied en hergroepering van de lijnen zijn de belangrijkste oorzaken van deze zeer gunstige ont wikkeling.; rtenut l.M Dit middel met dubbele werking geeft verrassende resultaten. Het is geen wonder dat meer en meer lijders aan astma, kortademigheid en soortgelijke aandoeningen de Adozn tabletten verkiezen. Hun buitengewoon. doeltreffende sarnsn- etelling verzekert een dubbele wer king: 1) iVerlicht onmiddellijk de krampach tige samentrekking van de adem halingswegen, waardoor dc Ivcht vrij in en uit de longen kan stromen en vergemakkelijkt de verwijdering van het verstoppende slijm. 2) Verlicht de zenuwspanning, die meestal een. astma-aanvat vergezelt cn er' zelfs vaak de. oorzaak van Is. Na liet gunstig gevolg van deze dub bele werking, voelt (J zich verlicht en op Uw gemak. U kunt, weer ade men. gemakkelijk, vrij en diep, zon der pijn of hoest. Neem de proef! U vindt. Adozo bij alle appthekers en drogisten. Als geschenk voor het in gebruik nemen van het nieuwe kantoor boden de comités bij mon de van de studente Hanke van den Bongerd het boekje 'Alleen voor blanken' van dr K. L Roskam aan Dit.- alles gebeurde toen wist hri laatste uur van d« receptie ter gelegenheid van de opening van het kantoor was ingegaan. De ambassa deur van Zuid-Afrika. die een uur eerder een openingswoord had gesproken, was reeds ver trokken. De vertegenwoordigers van beide comités waren in de grote stroom gasten het kantoor binnengekomen. Toen zij merkten, dat het in formele gedeelte van de plechtigheid reeds was begonnen, vroegen zij de manager voor Neder land van de Suid-Afrikaanse Lugdiens. de heer Van der Wath. het woord te mogen voeren. De heer Va nder Wath wist niet. wat het streven van beide comités is en vroeg stilte. Mejuffrouw Van den Boogerd haakte voor haar speechje toen in op een advertentie van de iuchtvaartmaarsfbappij. die spreek: over Zuid-Afrika als 'het land van zand. zee en zon. Land van .welvaart, van blank bestuur, van grot* steden, ran rijke bodemschatten. Een iand voor emigratie, een land voor vakantie.' Mejufrouw Van den Boogerd zei vervol gens. dat deze advertentie kennelijk bestemd was voor de drie miljoen blanken van Zuid- Afrika. Zij wilde er bij de opening van iiet nieuwe kantoor op wijzen, dat in Zuid-Afrika nog 12* miljoen andere mensen wonen, die het land misschien zien als een politiestaat. In zijn openingswoord had de ambassadeur van Zuid-Afrika. de heer a A. Rust o.a. gezegd, dat de pioniers van Zuid-Afrika nooit grond van de zwarte bevolking hadden afgenomen. In tegendeel: ze hebben grond aan die bevolking i gegeven. j De heer Rust zei ook zeer nadrukkelijk, dat er geen slechte verhoudingen tussen de ver schillende rassengroepen bestaan. Hij beval ten slotte toekomstige toeristen in Zuid-Afrika aan. de naturellen in de reservaten te bezoeken om gelukkige mensen te zien. De ambassadeur wist, niet, dat later de beide comités nog hun woord zouden laten horen. Het nieuwe kantoor van de SAL.is gevestigd in de Leidsestraat. Politieagenten, reeds op de hoogte van wat er gebeuren zou. patrouilleer den voor het grote venster. Zij hoefden echter niet op te treden Na de speech van mejuffrouw Van den Boo gerd ging de conversatie tussen de vele aan wezigen weer normaal door. Enkelen spraken over de actie van de comités als 'misbruik van gastvrijheid.' De comité-leden legden inmiddels pamfletten op de bureaus. 'Vliegen naar Zuid-Afrika" is aparter dan u denkt." stond erop. (Van een onzer verslaggevers) „Alleen de mensen die goed heb- i ben geluisterd, hebben het begrepen, j Van 86 schoon in de week kan ik j er in feite niet komen." j Dat is het oordeel van de Haar- I lemse metaalvakarbelaer W. Volk, I nu de eerste reacties op Pier Tenia's TV-doeumentatre „85 gulden schoon" zijn losgekomen. „Veel mensen hebben niet de juis te conclusies getrokken." menen hij en ziln vrouw, ZIJ vinden dat. jam- j nier. Men staart zich blinci op hun televisietoestel, het risen huls (be paald geen kapitaal pand. dat ook het nodige aan onderhoud kost), de i koelkast die gehuurd is en de volière. I Artikelen die bedrieglijk op een ze- kere welstand duiden Hef zijn ver- j worvenheden uit de dagen dat ook mevrouw Volk wat verdiénde En dat ziet men over het hoofd. Vu echter moet het dagelijks be staan worden bekostigd met die 85. j Voor een bestaan zonder franje is dat niet voldoende. Gisteravond 1 heeft de heer Volk het nadrukkelijk i herhaald. Vakantiegeld en tantième J gaan op aan levensbehoeften. Beslist i niet aan luxe artikelen. Het geld j wordt zo economisch mogciyk be- j steed. Uit gaan z(i nauwelijks, va- kantle is er niet b(f. j „Tien of vyftlen gulden in de week erbij dat heb ik ook gezegd geeft een beetje armslag. Dan kan het vakantiegeld worden gebruikt waarvoor het is bestemd. Dan pas voel Je een klein beetje van wei- vaar/." zegt de heer Volk. Gisteren op het werk is er heel wat gepraat over de uitzending. De heer Volk heeft zich er zo min mo gelijk mee bemoeid. Hij is gewoon zijn gang gegaan. „Maar," zegt hij. „collega's die er ongeveer net zo voorstaan als lk en ook goed geluis terd en gekeken hebben, denken er net zo over als ik." 'YJorgen zal prof. W. Banning -u vijfenzeventig jaar worden. In deze krant en op deze plaats wensen wij hem en de zijnen daarmee van harte geluk. In deze krant, omdat Banning onder hen die de grondslagen voor de Partij van de Arbeid hebben gelegd, een eerste plaats inneemt. Op deze plaats omdat dit de plaats is van de beschouwingen waarmee wij het dagelijks gebeuren trachten te volgen en te beoordelen. Waar kan beter hulde worden gebracht aan de man die ln het volgen en beoordelen van de veranderingen In onze samenleving zo het voor beeld heeft gegeven van open heid, onbevangenheid en visie. Onze grote dankbaarheid en be wondering willen wij hier nog eens uitspreken. In de praktische politiek heeft Banning zich niet meer bewogen na de oorlog. In het doordenken van de problema tiek waarvoor wij op zo menig terrein staan, heeft hij daaren tegen baanbrekend werk gedaan. Wie hem leest, wie onder zijn ge hoor is. komt onder de indruk van zijn fanatiek pogen tot de kern der dingen door te dringen. De bezielde nuchterheid waarmee hij werkt, is verkwikkend en in spirerend. Banning is een van de mensen die aan het Nederlandse socia lisme allure hebben gegeven en een hartverwarmende werkelijk heidszin. Het peuterige is hem vreemd, het halfslachtige een gruwel. Moge zijn voorbeeld nog op velen Inspirerend werken, met Banning zelf nog vele jaren ln hun midden. Ap het Overijseis appèl van de KVP heeft de fractievoorzit ter van deze partij, dr. W. L. P. M. de Kort. van de Partij van de Arbeid gezegd: Gij hebt bij uw onmatige kritiek op het rege ringsbeleid van de regering-De Quay geen andere begaanbare wegen aangegeven. De heren Vondeling, fractie voorzitter en Suurhoff. partij voorzitter van de PvdA (en beiden lijstaanvoerder bij de komende verkiezingen) hebben hem deswe ge verzocht deze stelling tot on derwerp van een debat met hen voor radio en televisie te willen maken. Tot nu toe kregen de heren Suurhoff en Vondeling, naar ons bleek, geen antwoord op hun ver zoek. Moet nu de mededeling van dr. De Kort aan De Stem, een Bra bants dagblad, als antwoord gel den? Dat blad publiceerde op 8 februari'onder de kop: In debat met Vondeling, dr. De Kort aan vaardt nitdaging' de volgends mededeling van de fractievoor zitter van de KVP: 'Ik heb op het Overijseis appél een preludium gegeven op de ver kiezingsstrijd de compositie komt nog. Daarin zal men ge documenteerd nader uitgewerkt vinden wat ik heb beweerd. Ik raad de heren Vondeling en Suurhoff aan dat alles goed bij te houden. Als zij na dat alles nog lust hebben ln een openbaar debat voor radio en televisie, dan kan dat, mits er goede waarbor gen voor gelijke kansen worden gegeven. De heren Vondeling en Suurhoff kunnen ondertussen hun geheugen opfrissen om het kabinet-De Quay alsnog de lof te geven, die het in alle redelijk heid toekomt. Dan staan zij straks sterker.' TVze uitspraak zou een juweeltje zijn in onze verzameling •Zonder Commentaar'. Als het ai- leen de bedoeling is van dr. De Kort zich als debater zo onaan trekkelijk te maken dat de heren Suurhoff en Vondeling hun ver zoek intrekken, betaalt hij een hoge prijs. Men zal zich zo'n zelf portret maken als in deze uit spraak wordt gedaan! Wij hopen dat de PvdA-aan- voerders de heer De Kort zullen houden aan zijn vreemd verpak te toezegging. Het ls ten slotte niet hun schuld, als de arrogante toon van dr. De Kort kijkers en luisteraars ergernis zal geven. En zelf moeten zij maar over deze hobbel heen. Een debat als door dr. De Kort In beginsel is aan vaard. is daarvoor belangrijk ge noeg. De Italiaanse minister van Bui tenlandse Zaken, Piccioni, zal mid den maart in Londen besprekingen voeren met de Britse regering. In deze rubriek vermeldt Het Vrije Volk zonder commentaar trei lende uitspraken van anderen, uiter aard voor rekening van hen die wor den geciteerd 0e staatssecretarissen redeneren Kennelijk: Indien nu de omroeporga nisaties maar schaakmat gezet nor- den en het principe van de commer ciële televisie maar wordt aanvaard, dan is er over tien jaar nog volop gelegenheid om de nu binnengehaal de buit te verdelen. Ook de staats secretarissen weten, dat het onver standig is de huid te verdeien voor de beer geschoten is. Het Is daarom Jat rij alle jagers op de commerciële IV-winsten oproepen eerst de beer .e schieten. Over het gevecht om de huid, dat voor buitenstaanders een spectaculair schouwspel belooft te worden. kan men zich dan te zijner .Ijd wel eens bekommeren. Het is een ilimme ajizct waar het Nederlandse csïic niet in mag traopen. De Nieuwe Lim burger van 14 februari 196S

Het Vrije volk | 1963 | | pagina 1