Feesten rond 12e lustra Onder Ons afgesloten Attentie: Opname drie teilen na nu.- Hier is de Prozie Inzittenden ongedeerd Eerste paal 276 huizen Ridderkerk TSF werkt hard aan toernooi eremgmg zet 3600 pond vis uit Botsing op Busje te water Noors zeeman trapt ruit in Auto twee maal over de kop mmmÊimmê iiiiii Gemeente kan 2 mil j. lenen EHBO -team uit Maassluis naar provincie-stri j cl' Wie mist z'n stofdoekje? A. Prijs nieuwe voorzitter van MAC Westland cjoiedammevs onderelkaar Leerlingen Pangalila geven uitvoering Eerste teams SVC haalden winst Burgerlijke Stand Esperanto-agendo SFC wint strijd zonder publiek Bejaarde man rijdt tegen motor aan: hersenschudding HET VRUE VOLK MAANDAG 18 MAART 1963 (Van een onzer verslaggevers) >J°™df-gaVOnCiKIa*fc ZÜn in Eur°P°orfc cle feestelijkheden rond -fc zestigjarig bestaan van de h.b.s.-vereniging Onder Ons be- sloten. Daarmee is een einde gekomen aan vier dagen, waarin talrijke oud-ieerlmgen van de hbs, tot zelfs uit Argentinië naar Schiedam zijn. gekomen. Slotstuk PAGINA 4 Nog enkele weken; dan is de Koopmansbeurs gedurende zes dagen, namelijk van I t.e.m. 6 april, het strijdtoneel van de traditionele Schiedamse tafeltenniskampioenschappen. Bij TSF, de organiserende .vereniging, wordt ai hard gewerkt aan de voorbereidingen om een vlot en prettig verloop te kunnen waarborgen; zij het dat de toernooicommissie pas na 22 maart (de sluitingsdatum voor inschrijving) op voile kracht aan het werk kan gaan. Het blijkt goed te zijn een misverstand weg te nemen: deze kampioenschappen worden nog wél in de Koopmansbeurs ver speeld. Weliswaar is de speelzaal van Noad en TSF voor de lan- delijke competitie van eerstgenoemde afgekeurd, doch dit geldt uiteraard alleen voor competitiewedstrijden en gaat dus pas volgend seizoen in. De voomtellb g van l'Avare Is In onze editie van zaterdag reeds uitzebrete besproken. Ooli zaterdagavond beleefde l'Avare weer een zloricvnliA ui voering in Musis Sacrum. Ditmaal voor de reünisten. Op de Hoogstraat werd Damprater aangehouden 'door een mandie vroeg mar een eetadres. Omdat Damprater juist op weg was naar een van de enige eetetablisemcnten (rücjcsichtlos alle financiële begrotingen en voe dingstabellen voor kamerbewoners vergetend) was het dus jduidelijk dat de heren samen opliepen. De man maakte een vermoeide in druk. Al weldra bleek dat hij vcreni- gingsbestuurder was, niet van één vereniging maar van een stuk of drie. Vereniging voor Kinderbescherming en een drankbestrijdersorganisatie. „Vanavond moet ik een lezing hou den in Hoek van Holland. Ik dacht dat het. verstandiger was om, in Schiedam te gaan eten. Een stad die zo beroemd is door zijn jenever, zal daar ook wel een aantal eethuisjes van naam aan gekoppeld hebben" Dat was dus een misverstand. Na het kopje soep begon hij verder te vertellen. Vanavond moet ik het hebben over de mogelijkheden van herplaatsing van drankslachioffers in de maatschappij. Naast mijn werk is dat mijnja, hoe moet je dat noe men, mijn hobby? „Ik geloof dat ik vanavond maar voor dominee ga spelen. Weet u, het zit me tot hier. Je kunt voor zo'n zaaltje wel alles gaan vertellen over je onderwerp de technische dingen bedoel ik, maar het publiek blijft je even stom aankijken, even stomme vragen stellen." Weet u. de Hollandse barmhartig heid, daar ga ik het vanavond eens over hebben. Het zit me tot hier. wij organiseren Open 't dorp, actie SUS 1, 2, weet ik hoeveel. Onze Neder landse ojferingsgezindheid is spreek woordelijk, er komen, stromen geld binnen. Maar dat is dan ook alles wat wij Hollanders doen. Geld geven Dan zie je het staan: niet noemende j 2,50, P. B. f35, A van K. f1250 fdank lieve A. van K.). Maar als di zelfde niet noemende, oj P. de B. of A. van K. een dronk aard op straat zien, lopen ze met een boogje om hem heen in plaats van hem naar huis tehelpen. Een on schuldig, maar achterlijk kind durven ze niet over zijn bolletje te strijken, tentnjl dat joch dat nou net iets harder nodig heeft dan die rijksdaal der van niet noemende. Weet het zijn een soort aflaat brieven. Wij kopen onze naasten liefde af. door geld op dc giro te zet ten. Dan zijn wij van alles af, dan hebben we onze naastenplicht vol daan. Die woorden zijn met. van mij maar van mevroutv Chris tien dc lïwjter-de Zeeuw. Wij kopen onze naastenplicht af". Enfin, op naar Hoek van Holland, Wij danken de nca-hte van vana"ond zeer voor zijn zeer interessante lezing die ous een verhelderende kijk yaf op het probleem van het alcoholisme." De man was een beetje verbitterd, maar hij had wel gelijk dacht DAMPRATER De leerlingen van de muziekschool Pangalila, die is gevestigd in wijk centrum Nieuwland te Schiedam, zul len vanavond een uitvoering geven in de grote zaal van het wijkcentrum. Staten, hield een verhelderend be loog- over de economische aspecten van deze tijd. Slotstuk was, hoe kan het anders, natuurlek de lezing van mr. dr. ir. M- M. van Praag. Oud-leerlingen, die zich aan zijn hoede toevertrouw den, zijn weer helemaal „bij" wat betreft het jongste Schiedam. De. le zing werd gevolgd door een bustocht door de stad. De leerlingen vermaakten zich tij dens de lessen door het op sportieve wijze op te nemen tegen oud-leer lingen. Er werden vele en dikwijls pittige partijen voetbal, hockey en basketball gespeeld. Zeer officieel Het allerotficleelste gedeelte van de feestelijkheden had zaterdagmid dag plaats: de receptie. We zagen er burgemeester mr. J. W. Peek en commissaris K. Kijpma. Behalve in de bekende receptie- houding (het glas in de rechter hand. de andere rustend op voor werp of opgeborgen in de brceks- zak voor de heren; dames voeten ietsje uit elkaar, glas met twee handen vasthouden .(aan het steeltje) volharden, kon men een -werkelijk bijzonder aardige ten toonstelling bekijken van teken en boetseerwerk van de leerlingen. Na l'Avare werd er door de oud- leerlingen tot vroeg in de morgen gedanst op uitstekende muziek van de Stork Town Dixie Kids, in een geheim hoekje van Musts was er feest voor leraren, genodigden en tonelisten. De Bron werd echter streng bewaakt, zodat; de exclusivi teit van dit onder onsje gewaarborgd was. Zondag ten slotte een gekostu meerd thé-dansant in Musis waar Iook de leerlingen weer aan te pas kwamen en zondagavond bet slot- feest in Europoort. I Maar de dag begon reeds vroeg ta de school, toen vele oud-leerlingen, na hei, luiden van de schoolbel in de banken plaatsnamen voor het aanhoren van verschillende lessen Mejuffrouw M. J. u. Hofman wist een boeiend uur te vullen over Kein- rich Heine. Dat het hier een les be trof en met zomaar een interessant praatje, ervoer een van de oud-Ieer- die zonder noodzaak de bank verliet. Deze zondares werd niet naar ,d® directeur gestuurd, maar het scheelde toch maar een haartje. Oud-geschiedenisleraar w J. C van Prooyen vertelde in een ander lOicaal het een en ander over film en. tijdsgeest. Dat daarbij vanzelf ook aan de filmkeuring een ruimte plaats werd ingedeeld, is voor een ieder duidelijk die weet dat de heer van Prooyen reeds jaren zitting heeft in de Nederlandse filmkeuring. Even vlot als toen hfj het leraars ambt aan de h.b.snog vervulde doorspekte hij ook dit keer weer zijn relaas met talrijke grapjes en anec dotes. Dr. C. A. Reeser goochelde in zijn les Ruimte en tijd weer even vaardig met relativiteitstheorieën, oneindige kwadraten en wat dies meer z(j, ais de belangstellenden voor zijn les hadden verwacht. Ook dit werd een boeiende les. Voor de les van de heer J. Hoogcarspel gold al evenzeer dat het eigenlijk meer moest gebeuren dat docenten eens van hun officiële voorgeschreven lesrooster moeten (Van een onzer verslaggevers) Zondagnacht heeft een 17-jarige Noorse zeeman, wiens schip in Rot- terdam ligt, bij een baar in Schiedam een ruit Ingetrapt en een TL-buls vernield. De Jongeman, die te veel had ge dronken, werd de toegang tot de .bar ontzegd. Baar werd hij zo kwaad over, dat hij niets beters wist te doen dan het een en ander te ver nielen. De politie, die juist passeerde, heeft hem ingerekend. De schade bedraagt meer dan ƒ100,—. De beide eerste teams van de Schiedamse Volleybal Club haalden in de afgelopen week de volle buit binnen. Dames 1 klopte het Vlaar- dingse Shell met 3—0 na vooral in de beide eerste sets goed volleybal. In" de derde set speelden de Schie damse meisjes wat te makkelijk, doch kwamen niet in gevaar. Set standen 15—3, 156, 1512. Heren 1 versloeg het sterke DEL 1 eveneens met 3—0. In alle drie de sets kwamen de SVC-heren achter te staan en in de derde set werd op een gegeven moment zelfs een 210- achterstand ingelopen. De Schie dammers drukten echter steeds op tijd keurig door, al scheelde het in de derde set maar weinig of ze wa ren te laat geweest. Setstanden 15 12, 15—12, 10—14. De lagere teams déden het minder goed. Heren 2 kreeg met 30 klop van Splvo, terwijl Heren. 3 door om standigheden niet opkwam (onvol ledig) en zodoende 2 kostbare pun ten verspeelde. Dames 2 en 3 waren deze week vri). Een 17-jarige Vlaardingse jon gen is door de politie van Schiedam aangehouden. In februari had hij op de Boerhavelaan een brommer weg genomen. De opbrengst van het cabaret- danstant, gehouden op 22 februari, ten bate van Open 't Dorp, in gebouw Irene is 75, In de nacht van vrijdag op zater dag omstreeks 1.30 uur sloeg op rijk*, weg 13 een auto met drie inzittenden twee maal over de kop. De 30-jarige passagier A. K. uit Rotterdam liep enige hoofdwonden op en een. wond aan het rechter been. Hij werd in het Gasthuis ver bonden. De bestuurder, de 27-jarige- B. W. uit Rotterdam en de andere inzittende, de 42-jarige W, de B- kwamen met de schrik vrij. Het ongfeval gebeurde bij de Mo- lentjesbrug te Delft. BJj het passe ren van een vrachtauto werd de personenauto in de berm gedax®. gen. Zaterdag werden veertien hees- ters gestolen ten nadele van de ge meente uit de gemeenschappelijke tuin aan de Schaperlaan. SCHIEDAM GeborenEduard zv R R van der Meer en A J Rood- boi; Arnold zv A Polak en T H C Rebsrs: Hillegorrda dv J Burger en J C Kroep; Teuntje dv B van der Sluis en C A Pieterse; Rodolphe H zv W Hoekstra en L A Brandllgt; Gerardus N M zv G A Lansbergen en M C G van Wijk. Overleden: E J Jobse 50 j echtg van A J Oosterveer. Ips MAANDAG Bioscopen: jVIONOPOLE: Kftpo, Z en 8 uur (18 Jr). PASSAGE: Taras Bulba, 2 en P.15 uur, (o.I.). Diversen IRENE: Btloenkomst Aquariumver. Tropica, 8 uur. VOLKSGEBOUW: Jaarvergadering Gymnastlekver. Arma, 8 uur. DINSDAG Bioscopen: MONOPOLE: Kapo, 2 en 8 uur f 18 jr) PASSAGE: Taraa Bulba, 2 en 8.15 uur DAGELIJKS Tentoonstellingen: STEDELIJK MUSEUM: Overzichts tentoonstelling job en Julian Hue- sen en Amerikaanse grafiek tot 25 maart, dagelijks van 10 tot 5 uur. Zondag 12.30 tot 5 uur. Apotheek: Jansen. Swammcraamsln- gcl 41. Gemeentebibliotheek: Lange Haven 131: maand. 7—8.30 uur; dlnsd. 9.30 4.30 uur. 7—8.20 uur; woensd. 9.30 —4.30 uur; donderd. 9.30—12.30 uur; vrljd. 9.304.30 en 7—8.30 uur: 'at. 9.304.30 uur. Lorcntzlaan 6: maand. 14-30 uur; woensd 7—9 uur; vrljd. 1—4.30 uur; zac. 9—12 30 uur. Dr Wlbautpleln 120: maand. 7—9 uur: dlnsd 1—4.30 uur; woensd. (alleen jeugd) 2-4 uur: woensdae (alleen volw.) 19 uur; donderd. 9,30—12 uur; vrljd. 7—9 uur (volw.i, 7—8 uur (Jeugd), Jeugdbibliotheek Wcstmolenstraat 28: dinsd. 330—5 uur: woensd. 2—5 Uur: vrljd. 3.30—5 en 7—8 uur: zat. 1a uur (mei tot oktober 912.30 uur). Kohnstammschool, Pahren beltstraat 4 (alleen Jeugd): maand, 3.305 uur. vrljd 3.30—5 uur. Leliestraat 10 woensd. 1—4 uur (volw en leugd) 7-830 uui (a: leen voiw 1: zat. 1—4 uur (volw en jeugd) Schledaroaeweg 28: ainsa. 25 uur (volw. en jaugd; 6.303.30 uur ivolw.): vrljd. 2—3 uur (volw. en leugd J. RIDDERKERK. Vanmorgen om kwart over elf heeft de burgemeester van Ridderkerk, de heer C. 3. van der Heven, dc eerste paal geslagen voor een complex van 276 drie- en vierkamerwoningen met bijbehoren de garageboxen. Zij zullen verrijzen ten westen van de Mr. Kesperweg en worden gebouwd door de N.V. Dura-Coignet. Nieuw voor Ridderkerk is, dat een deel van de 276 woning wetwoningen ook In drie bouwlagen zal worden opgetrokken. Hiermee zullen de woningen aangepast zijn aan de bestaand® bouw. In en om Rotterdam werden Dura-Coignethui- zen in vier bouwlagen gerealiseerd. De voor Ridderkerk bestemde in dustriële woningen vormen een on derdeel van de ruim 3000 woningwet woningen die Dura-Coignet in de gemeenten Rotterdam, Vlaardingen, Maassluis, Schiedam en Spilkenisse heeft gebouwd. De woningen worden voorgemon- teerd aan de Eemhaven te Rotter dam, waar men er per dag vier com plete produceert. Op de bouwplaats worden wekelijks ongeveer 20 tot 24 woningen gemonteerd door speciale montageploegen van elk vijf man. In de fabriek zijn de elementen voorzien van de noodzakelijke spa ringen, zodat loodgieter en elektri cien bij de afwerking niet meer hoe ven te hakken en te boren. Ook wor den in de fabriek de ruiten Ingezet en zelfs de kozijnen geverfd en af gewerkt. Aan de bouw hoeft dan' ook geen metselaar, tegelzetter of stu kadoor te pas te komen. Over de van oorsprong Franse wo ningen Is vooral in Vlaardingen nog al wat te doen geweest. Wethouder v, d. Berg verklaarde vanmorgen, dat men in Ridderkerk bewust voor het laatste contingent heeft geko zen. Men kan dan zeker zijn dat de bouw „de kinderziekten te boven is gekomen". De 270 woningen zullen, wanneer zli in juni 1984 klaar zijn gekomen, plaats bieden aan ongeveer 970 men sen. De eerste woningen zulien om streeks de Jaarwisseling worden op geleverd. (Van. een onzer verslaggevers) Attentie. Opname drie tellen na nu. De radioziekenomroep voor Schiedam, de Prozie zet een nieuwe opname op de band, In de Nolet- stichting en het Gemeenteziekenhuis zal die opname wat onspanning en amusement brengen bij de zieken. Zondagochtend in alle vroegte was de Prozie in het huis van de popu laire Gerard Bressers, organist van het Passagetheater bezig. Gerard zelf was voorlopig niet belangrijk, Eerst alle snoeren en kabels uitleg gen en microfoontest. Aanleiding voor de opname was het ontslag dat Gerard als organist van het Tuschinskiconcém heeft gekregen, Op 15 maart zult u hem voor het laatst in het theater kunnen horen. Gerard heeft intussen een uitsteken de nieuwe baan gekregen. Eis van der Pluym leidt het inter - vieuw. Eerst komt de inleiding. „Hier is Prozie, uw eigen ziekenomroep, wij brengen vandaag hulde aan Ge rard Bressers", enzovoorts. In de huiskamer van Gerard zit ten mejuffrouw Boele van het Le ger des Heils, een man uit het ver enigingsleven, een Schiedamse ver slaggever en Iemand die het bio scooppubliek van het theater verte genwoordigt. Ze vertellen elk op hun manier dat ze het jammer vinden dat Ge rard weg gaat. Omdat ze zo graag naar hem geluisterd hebben, omdat er geen opvolger voor hem is, en omdat men het vertrek van Gerard het orgel voor altijd zal zwijgen. Dan is een stukje Schiedam weer verleden tijd. Mejuffrouw Boele herinnert aan de kerstdiensten van het Leger des Heüs, elk jaar om zes uur 's morgens op eerste kerstdag in het theater. Bis interviewt de ver slaggever. Een yreemde situatie voor een verslaggever. „U praat te dicht bö de micro foon", zegt opnameleider Bené Jansson. „We doen het overnieuw. Attentie. Opname drie tellen na nu: 1, 2, 3. Br wordt hard gewerkt. Ook de vrouw van Gerard wordt voor de microfoon gehaald. De muziek wordt later toegevoegd. Merkredon, la 20an de marto klub- vespero, Ni konversacios ce klno v. Gin!:, Plccgstraat 13. Montru vlan intereson prl via sekcio kaj vizitu la kunvenojn. Humoristisch genoeg begaf vrijdag middag het Passageorgel het. Als het gemaakt is, aan kan de band van de Prozie voltooid worden. Om een uur of twaalf in het karwei ge reed. De band wordt teruggespoeld en iedereen luistert met spanning naar wat het is geworden. „Els Je bent helemaal vergeten om mejuf frouw Boele af te kondigen", zegt René. „Over. Attentie. Opname drie tellen na nu," (Van een onzer verslaggevers) Op de Platteweg in Reeuwijk is zaterdagmiddag omstreeks één uur een Volkswagenbusje van een aan nemersbedrijf uit Slikkerveer van dc weg geraakt, in de zachte berm over de kop geslagen en in de wetering terechtgekomen. De zeven inzitten den liepen een nat pak op, maar ble ven ongedeerd. Zij waadden door het anderhalve meter diepe water van de wetering naar de wal, waar zij door haastig toegeschoten helpers werden opgevangen. Het ongeluk gebeurde bjj het pas seren van een tegemoetkomende per sonenauto. De chauffeur van het VW-busje, de 23-jarige timmerman L. A. Eienbaas uit Puttershoek, week daarbij te veel naar rechts uit. Het zevental was onderweg naar een in aanbouw zijnd piashuisje, dat in Reeuwpk wordt neergezet door aannemer Roos uit Slikkerveer. In de Joop van de middag heeft een kraanwagen van de Reeuwijkse firma Plomp het busje op het droge getild. (Van een onzer verslaggevers) In het Schiedamse lagere voetbal is SFC de enige club geweest, die zondag aan de competitie heeft deelgenomen. De wedstrijd werd gewonnen door de Schiedammers t-n wel met 52. Maar die overwinning en het feit dat SFC weer is gaan spelen, ma ken toch niet alleen dat deze strijd waard ls in de annalen van SFC te worden opgerekend. De niet van spanning ontd..ne match werd na melijk gespeeld zonder publiek. Het Achthuizenze VlOS-pubUek liad fn de laatste wedstrijd van het vo rige Jaar namelijk de scheidsrech ter ondubbelzinnig en niet zacht zinnig aan het verstand gebracht, dat er volgens datzelfde VIOS- publiek slecht was gefloten. Daar kent de KNVB een straf voor en wel een wedstrijd spelen zonder- publiek. Dat publiek stond dan ook zondag achter de hekken en de bomen,, die het VlOS-veld omzomen, en de Uitstekend fluitende scheidsrechter J. den Breems was veilig voor de mogelijk nog niet bekoelde woede van de VlOS-supporters. Overigens was het een uitstekende wedstrijd. In de eerste helft vooral was SFC duidelijk sterker. Het bouwde prachtige aanvallen op en wist daar dan ook eindelijk in de vijftiende minuut van te profite ren. W. Klein scoorde. Een ogen blikje later rondde R. Schel met een voortreffelijke kopbal een pass van Klein af en bet tweede doel punt voor de Schiedammers was een feit. En nog geen twee minuten daarna scoorde B. den Houtinghet derde doelpunt. De midvoor van VIOS wist toen tien minuten voor rust de eer van zijn club nog te redden door er 13 van te maken. In de tweede helft werd SFC zwaar in de verdediging gedrongen. Het spel vertoonde eigenlijk een belab berd beeld. Jan Offerman scoorde na 35 minuten landerig spel het vierde punt voor Schiedam, maar voordat de spelers zich gerealiseerd hadden (het publiek achter de bo men heeft er helemaal niets van gezien) werd de bal alweer terug geschoten in het Schiedamse doel en daarmee werd het 24, Toen wist W. Klein de VlOS-keeper weer te passeren: 25. En"zo bleef het tot aan het einde van deze publlekioze wedstrijd. (Van een onzer verslaggevers) De gemeente Schiedam kan een geldlening van twee miljoen gulden aangaan. De rente bedraagt 4)4 per cent per jaar, de ene helft te aan vaarden op 15 juli en de andere op 16 december 1963. Er is een bereid- stelllngprovisie van een percent ver schuldigd. De aflossingen zyn gevarieerd en lopen over een periode van 38 jaren, de gemiddelde looptijd is 38 jaar. Deze bepaling, als ook de andere, liggen geheel binnen het zogenaamde J rentegamma. De opbrengst zal wor- - Zcmdag werd uit de niet afgo den gebruikt voor kapltaalswerken. j sloten, auto van; de fabrikant, J. L. In de raadsvergadering van 25 I v. d. H. een autoradio gestolen. Het maart zal de raad moeten beslissen geheunde voor zijn woning in, de over het aangaan van deze lening.Overschiesestraat. Zondag werden door de Schie damse politie op de Rotterdamsedijk 32 automobilisten verbaliseerd. Zij reden allemaa.1 veel harder dan 60 km. Drie bromfietsers kregen ook een proces-verbaal' wegens te snel rijden. Wat deze Schiedamse kampioen schappen betreft: het slagen ervan hangt natuurlijk voor een. groot deel af vam het aantal inschrijvingen. Vo rige jaren vond de strijd steeds in de maand januari, tussen twee com petitiehelften in dus. plaats en de organisatoren mochten dan op een honderdtal deelnemers en ongeveer honderd-vijftig inschrijvingen reke nen: iedere deelnemer kan immers in twee klassen inschrijven. Nu de kampioenschappen door het niet beschikbaar zijn van de Koopmansbeurs eerst In april, na de competitie worden verspeeld, is het de grote vraag, of evenwel tafel- tennisenthousiasten zich zullen op geven óf dat de tafeltennismoeheiü aan het eind van een seizoen de in schrijving ongunstig zal beïnvloeden. Tot de aantrekkellj kheden van deelname behoort, haast de kracht meting met stadgenoten en de ge legenheid van het leveren van een persoonlijke topprestatie, voor de Schiedamse verenigingen ongetwij feld ook de Jaarlijkse strijd om de wisselbeker voor de sterkste Schie damse vereniging, RAP veroverde de (tweede) beker vomg jaar voor de derde maal in. successie en kreeg die dus definitief in zijn beait. Het zal zeker trachten ook de nieuwe .beker voorlopig voor een jaar in z'n" prljzenkast te kunnen MAASSLUIS Het senmren- team van de afdeling1 Maassluis van de EHBO zal de kring Schiedam vertegenwoordigen op de komende wedstrtfd van het district Zuid-Hol- land. Het team, bestaande uit de leid ster mej. N. van 't Hof en de heren «L Luiendijk en A. Ie Cluse, werd zaterdag eerste op de ore-wedstrijd, die in „De Sluis Maassluis werd ge houden. Het behaalde 263 punten, en legde daarmee beslag op de wis selbeker. Ook de leidster werd eerste met 57 punten. Tweede werd het team van Kethel met 258 punten, en 48 punten voor de leiding. De derde en vierde plaats was voor het team van Vlaardingen en Maasland met 252 punten. Bjj de junioren was de eerste plaats voor het team uit Vlaardin gen, dat 197 punten behaalde en 45 punten voor de leiding. Met slechts 4 puiten verschil (193) werd Maas sluis een goede tweede, terwijl de leidster één punt meer verwierf nl. 46. De teams uit Hoek van. Holland en de Maasdijk bleven nog al wat achter. Mee 151 punten en 31 voor de leiding werd Hoek van Holland der de en Maasdijk met 135 punten en 33 voor de leiding vierde. opbergen, maar Service, Noad en TSP koesteren ongetwijfeld dezelfde gedachte. Individueel gaat Henk Aben (Noad) zijn titel van Schiedams kampioen verdedigen. Dat zal dan met felle strijd gepaard gaan, want oude en nieuwe kanshebbers zijn evenzeer belust op de titel; van hen moet in de eerste plaats wel Henk Eikmans (Service) worden genoemd. En ook in de overigs zes klassen waarin gespeeld wordt, mag een spannende strijd worden verwacht, waardoor deze Schiedamse kampioen- schappen ook voor de toeschouwer, een aantrekkelijk kijkspel zullen vormen. Behalve leden van de Schiedamse verenigingen - die wedsbrUdformu- lieren bij hun secretariaat kunnen krijgen ls ook die mogelijkheid van inschrijving open voor Schiedammer, die niet bij een vereniging zijn aan gesloten, Voor hen die nimmer Ud van de NTTB zijn geweest ls er bo vendien een aparte klasse van. in schrijving opengesteld. De inschrijving sluit op 22 maart. Degenen die zich nog voor deelname willen opgeven, kunnen inschrijffor mulieren krijgen bjj de toernooi leider J. D; Dc-greef, Vlaardlirgordljk 344, Schiedam én deze week 's avonds ia de Koopmansbeurs. De inlevering van alle formulieren moet uiterlijk, op genoemde datum bij de toernooi- leider geschieden. Met grote belangstelling zien wij uit naar de resultaten van dit toer nooi. waarmee voor Schiedam het tafeltennisserioen 1962—1963 afge zien van nog te spelen promotie- en degradatiewedstrijden officieus wel wordt besloten. (Van een onzer verslaggevers) Zaterdagmorgen ls in d,e «chool- vUver 3660 pond vis uitgezet voor dc liengelverenlglng Schiedam en om streken. Geduldig wachtten voorzit ter A. van Breda en de zijnen op de komst van de wagen van de OVB. Toen deze om acht uur arriveerde, moest er stevig worden aangepakt. De vis werd gewogen en genoteerd en daarna kon de vis worden uitgezet, In hete water van de schoolvljver verdwenen baars, bliek, voorn, bra sem, snoek en zelfs paling. Dinsdag- of woensdagavond ver wacht de hengelverenigtng weer een wagen van de OVB met 2400 pond vis. Deze zal worden uitgezet in de vijvers bfj de speelweide aan de Vlaardlngerdljk Dat er van de vorig jaar uitgezette karpertjes in deze vijvers, ongeveer 40.000 stuks, nog iets zal over zijn. wordt door de deskun digen betwijfeld. De vijfers zijn nog al ondiep en het is dus waarschijn lijk dat bjj de vorst de meeste vis door zuurstofgebrek is omgekomen. Ook zit er vry veel snoek In deze vyvers. Juiste gegevens over de vis stand In dit gedeelte van Schiedam zijn echter neg niet bekend. In het Beatrixpark is het zeer wel mogelijk dat het allerOgrootste deel vande vis bri leven is gebleven. De vijvers hebben hier een behoorlijke diepte. De gemeente verleende de vorige week alle medewerking voor het uit- poten van de vis. Op vele plaatsen werd het water ververst en de dode vis w'cggeschept. Te bevragen aan het hoofdbureau van politie te Schiedam tussen 912.30 en 14—18 uur: wieldop en sierrand van auto: wieldop van auto, paar bruine suéde hand schoenen. paar zw. dameshandschoenen bruin suède jasje, groene öamesportcm. met Inhoud. Tebevragen bij vinders: hondenpen. nins, De Wit, Cartbeslusstr. 15: hom denhalsketting. Wijnmalen, Burg. van Haarenlaan 923; kabeltouw, Van Tlel, Lckstr. 117; hondenpennlng, V. d. Most, Geervlletsestraat 14a; zwemmcdailles, Kleijzen, Aleldastr. 32e; dameshorloge. Stam, Rozcnburgsestr. 18a: kinderpor temonnee met lnh.. Van Dijk, W. Fran- kelandsestr. 72; zw. partem, met lnh.. Witte, Nieuwe Damlaan 603: damespa raplu, Bakkerij Kok. Lorentzlaan 64; padvlndersrlem met dolkje, Scters, Alel- dastr, 86a; hoofddoek, Greten. Den Bommelsestr. 1; borduurlap, Le Blanche. Van Beverenstr. 17; br. kinderschoen tje, De Haan, Prof. Kamerllngh Onnes- laan 87b; ring met sleutels. Kemper, Nieuwe Maasstr. 28a; Upssteutel, Otten, Morsestr. 22c; bril. van Dlejen, Dirk v. Wass-iaarstraat 23; sleutels ln étui, des. Oude Sluis 7; ring m. loper, Vcr- Adams, B. K. Laan 243; ilpssleutel, Nar- haal, Da Costastr. 48a; passer la doos, Carree, Burg. van Maarenlaan 897; riem waaraan ring ra. autosleutels, Vlek, Marconlstr. 33b; paar glacé dameshand schoenen en een zwarte glacé heren- handschoen (1.), Postkantoor Tuinlaan, br. motorwant (1.) Van Asten, Hotter- damsedijk 309a; bl. want (r.). Creten, Den Bommelsestr. l; paar glacé heren handschoenen, postkantoor Tuinlaan; een paar wanten, v. d. Moer, Westvest 27. paar herenhandschoenen. Schulzen, De Wlldestr. 35; br. lederen herenhand- sehoen (1.), De Haan, P. K. O. Laan 37b; paar zwarte dameshandschoenen, hulppostkantoor, Mgr. Nolenslaan 414; stofdoekje met gereedschap, De Walf, Lange Haven 129; groen-rode autostep, Kustcrs, Goereesestraat 7a, Voor dc laatste maal stond de jaarvergadering van de motor en autoclub Westland, die in café BÖ 't Hof te Honselersdljk werd gehou den, onder leiding van A. v. d. Ende. Met algemene stemmen werd de heef A. Prils tot voorzitter gekozen. Secre taris-penningmeester L. Hemmel dankt de scheldende voorzitter voor diens werk. Uit het jaarverslag van de heer Ij. Hemmes bleek dat het ledental nog steeds groeiende ls en thans 152 be draagt. Daar wederom een batig saldo ter tafel kon worden gebracht, is de financiële positie van de vereniging goiri. I' j dé besprekingen van het zomer- programma werd besloten om enke le al vastgestelde ritten uit te stel len. De eerstvolgende rit zal wordeB gehouden op 11 april. Er zal om 1930 uur gestart worden vanaf 't Hof te Honselersdyk. Nadat op II mei zaterdagmiddag met start om 2 uur; vanaf 't Hof nog een rit wordt gehouden, zal op 22 juni op specta culaire wijze de v. d. Houtrit worden gereden. De druivenrit voor dit jaar werd vastgesteld op 7 september. Op 9 november zal de Tabben-Vroegh- rit en op 23 december de wildrit worden georganiseerd. SPIJKENISSE Zaterdagmiddag omstreeks half vijf had op de Tram-, dyk een aanrijding plaats. Een per sonenwagen, bestuurd door F- V. uit Zwartewaal, maakte een inhaalma noeuvre en sneed daarbij de perso nenwagen van C, V, uit Spijkenlsse. Beide wagens liepen geringe schade: op. AMMERSTOL Terugkerend van een bezoek ln Zuidbroek (Bergam bacht) stak de 85-Jarige heer L. Si de Jong uit Ammerstol vrijdagavond op zijn fiets op onvoorzichtige wijze de provincialeweg nabij de molen over en merkte de naderende motorrijder J. B. uit Bergambacht niet op. Een botsing was onvermijdelijk. De be jaarde man Hep een hersenschudding op en moest per ambulance naar huis worden vervoerd.

Het Vrije volk | 1963 | | pagina 2