Tennissen werkte drie jaar t hart van zijn orgel aan C!r HAtfZ e.RG6t«39P Waterpoorter vaak ook in buitenland bekend Timmerman viel als wezel' door de mand Geld van inbraak ging op aan drank r meer onder hamer door CHAUFFEUR 0N0P0 DWSÏmldigt BETONTIMMERLIEDEN kampioenen Kampioenschap le Idas libre RPho speelt in Straal Damnieuws JONGEDAME SCHIEDAMSE ZAAIERTJES HET VRIJE VOLK WOENSDAG 27 MAART 1963 (Van een onzer verslaggevers) Dat is eens, maar nooit weer," zegt Albert Ten,lissen, de be heerder van het langzamerhand internationaal befaamde draaiorgel De Waterpoorter. Drie jaar lang heeft hij aan zijn werkbankje geknutseld aan een nieuwe toonmechantek voor zijn draaiorgel. De toonmechaniek is het hart van het orgel. De orgelboeken worden door twee flinke rubberrollen aangetrok ken, Pennetjes van de toonmechaniek openen en sluiten op be vel van de gaatjes in het orgelboek de kleppen, die de lucht naar de. orgelpijpen laten passeren. Bestuurdersbond bondt gezellige avond Dansen met de bruid werd waar feest ■TO£TS Uniek orgel •JlftMPS» rfvje ceseies? chiedammers j elkaar onder Fietsen verdwijnen aan lopende band Havens worden naar Prinsessen genoemd WF schooll 80 timmerlieden om PAGINA 4 Doelen organiseert teenagersfeest Bedri j f sldaver j assen om eieren Wisselkoersen HAL heeft eigen passage-kantoor in Dublin Burgerlijke Stand Bromfietser smakt tegen wegdek A y THEATER H00GSTR. 2a SCHIEDAM TEL. 68808 Zwarte Jack - de desperado Apachen op het oorlogspad De worgers van Bombay La Vérité (Haar bekentenis) f "TCfc-TS bjnnenkie*» Direct toen Albert De Waterpoorter in beheer kreeg, zag hij dat de toon- mechaniek hard aan vervanging toe was. Bovendien werkte het volgens een verouderd systeem (dat van Gavioli) dat niet voor honderd percent instond voor de toonzuiverheid van het orgel. Het gaat er om dat de lucht met goede regelmaat in de orgelpijpen stroomt en bovendien dat de luchtstroom ab rupt kan worden afgebroken. ls dat nict het geval is. als er nog zogenaamde restlmht door de pijp stroomt, dan wordt het orgel vals. Je moet een heel fijn. gehoor hebben om dat te kunnen horen. Albert Tennissen heeft zo'n fijn gehoor en dat is eek van de redenen dat hij voor zijn beroemde orgel naar perfectie streefde. Het Dacapspsteem voor het toonmechaniek biedt bestist voor delen boven het oude systeem van Gavioli. De toets komt veel sneller op zijn plaats terug. Dat korrt de zuiveriiêtü oan uc druaï— orgelmuziek ten goede. Bovendien kon Albert Tennissen allerlei ma terialen als roodkoper en hout vervangen door slijtvastere. Minder kans op risico's en min der onderhoudswerk. Ongeveer ISO toetsen zijn zo naast elkaar geplaatst. Het is een geweldig karwei geweest om dit toonme chaniek te maken. Albert Ten nissen heeft er drie jaar aan ge werkt. Uit geheel de verzorgde afwerking blijkt zijn vakman schap. (Van een onzer verslaggevers l De cursus spreken in het openbaar, die de Schiedamse Bestuurders- bond organiseert, wordt even on derbroken voor een minder schoolse avond. Op 5 april belegt de Bestuurders- bond een bijeenkomst met de oud leraar van de voormalige Arbei- dersavondschool, de heer Th, van Woerkom. Dit belooft een gezellige bijeenkomst te worden. Het bestuur nodigt alle deelnemers van de cursus met hun dames uit, om 8 uur in het Volks gebouw te verschijnen. (Van een onzer verslaggevers) De VARA in Schiedam heeft maan dagavond in Musis Sacrum groot feest gevierd m et het programma: 'Dansen al is het niet met de bruid'. Talloze jongeren waren gekomen om te dansen op muziek van het Bal- roomorkest van Jan Corduwener en het Trianonorkest van Tonv Hars ten. De opnamen zullen worden uitge zonden op vrijdag 26 april. Afdelings voorzitter G. Smidt opende met een kort woord de avond en gaf de VARA-microfoon daarna over aan omroeper-zanger Joop Smit. Met ple zierige babbeltjes heeft deze de ver schillende dansen aan elkaar gepraat. De algehele leiding was in handen van de heer H. de Heus. (Van een onzer verslaggevers) „In deze zaak wordt bewezen dat de vorst soms een moeilijk te waarderen, maar zeker niet te verwaarlozen schade veroorzaakt", zei de officier van Justitie bij de berechting van de 23-jarige tim merman W. R. die zich dinsdag voor de Rotterdamse rechtbank wegens diefstal moest verantwoorden. Zijn eis luidde een jaar en drie maanden gevangenisstraf met aftrek van het voorarrest. In januari was de uitgevroren timmerman in moeilijkheden geraakt omdat zijn sterk gedaald inkomen hem niet meer in staat stelde de dure lessen te betalen die hij volgde. Bovendien leidde het teveel aan vrije tijd tot conflicten met zijn schoon zuster, bij wie hij inwoonde, zodat hij een ander heenkomen moest zoe ken. Tot driemaal toe nam hij een on beheerd staande bromfiets weg, daar naast stal hij in het gebouw Het Vlot van de Rotterdamse Maatschappij voor Jongeren aan de Heemraads singel een geldkistje dat hij met een elders gestolen tang opende. Zijn schutterig gedrag na die dief stal wekte de argwaan van een sur veillerende agent die hem aanhield en tegen wie hij zei Willem Wezel te lieten. Bij zijn arrestatie had hij niet al leen het weggenomen geld, ongeveer f 200,— maar ook de laatst gestolen brommer bij zich. Verdachte heeft al eerder een jeugdgevangenisstraf ondergaan en loopt nog in de proef tijd van het voorwaardelijk deel van zijn laatste straf. Het nieuwe mechaniek is een fijn stuk handwerk geworden. Er zijn nog wel orgelreparateurs in. Nederland en Albert zou hun het werk best heb ben toevertrouwd, maar de orgelre-' parateui s hebben het zo druk dat zelf maken, eerder klaarzijn betekende. De toonmechaniek bestaat uit een platte kast met ongeveer 180 hef boompjes. Over die hefboompjes draait het orgelboek. Regelmatig val len de uitsteeksels van die hefboom pjes «de toetsen, zegt de vakman) in de gaatjes van het orgelboek. De hef boom sluit dan de bui:er.klep van de luchtkast. de binnenklep valt open en de lucht kan naar de orgelpijp stro men. Elke orgelpijp heeft een eigen klep, er zijn ook kleppen voor de trom. en dergelijke en ook voor het laatste nieuwigheidje: de triangel. Het nieu we toonmechaniek dat Albert Teu nissen voor zijn orgel maakte'is vol gens het systeem van Decapi een or gelbouwer uit Antwerpen. Het heeft ten opzichte van het oude systeem verschillende voordelen. Oneindig geduld Met oneindig geduld heeft Albert aan het mechaniek geknutseld. Alle onderdelen er voor heeft hij zelf moeten maken. Dat betekende uren vijlen aan een enkele toets. En er zijn meer dan ISO toetsen in dc Water- poorter. Alle kleppen moesten (het zijn er ongeveer 360gezaagd en ge schuurd worden en met stukjes scha- pelecr worden vastgeplakt. Alle veertjes heeft hij zelf moeten buigen en toen alles gemonteerd was, kwam nog een lastig karwei; het geheel zo a/stellen dat het op het eerste com mando van hel orgelboek feilloos rea geert. VANDAAG Bioscopen 2JONOPOLE: Too hot to handle, uitsluitend 2 uur (14 Jr.). PASSAGE: Maciste,... overwinnaar, 2 en 8.15 uur (14 Jr.). Diversen: VOLKSGEBOUW: Vergadering Alg. Bond van Bejaarden, 1.3b uur. VOLKSGEBOUW: Vrouwendag Par tij van de Arbeid. 8 uur. CHR. SOC. BELANGEN: Contact avond Alg. Fotokring Schiedam, 8 uur. CHR. SOC. BELANGEN: Filmavond Lasclub, 8 uur. IRENE: Leïing CHU. 8 uur. MUSIS SACRUM: Filmavond perso neelsvereniging Wllton-Fiienoord, 8 uur. SITRSUM COHDALedenvergadering Watersportvereniging De Schie, S uur. DONDERDAG Bioscopen: MONOPOLE: Das madehen Rosema- rie. 2 en 8 uur (18 Jr.). PASSAGE: Maciste. overwinnaar 2 en 8.15 uur (14 Jr.). Diversen PASSAGE: Toneelavond Schiedamse Kunstkring. Niemand van Ons door Nieuw Rotterdams Toneel, 8 uur. IRENE: Bijeenkomst Chr. Metaalbe- werkersbond, 3 uur. MUSIS SACRUM: Toneelavond Prill- ses Marijlteschool. 8 uur. SURSUM COHDA: Ledenvergadering voetbalver. HBSS, 8 uur. DAGELIJKS Tentoonstellingen; STEDELIJK MUSEUM: Overzlchts- tentoonstelling Job en Johar*. Han- 1 sen en Amerikaanse grafiek tot 25 maart, dagelijks van 10 tot 5 uur. Zondag 12.30 tot 5 uur j Apotheek: Rembrandt, Rembrandt- laan 5. Gemeentebibliotheek: Lange Haven 131: maand. 7—8.30 uur: dlnsd. 9.30 —4.30 uur, 7—8.20 uur: woensü. 9.30 4.30 uur; donderd, 9.30—12.30 uur; TrUd. 9.304.30 en 7—8.30 uur: vat. 8.304350 uur. Lorentzlaan 8: maand. I4.30 uur; woensd. 7—9 uur; vrljd. l4.30 uur: zat, 9—12.30 uur. Dr. Wibautpiein 129: maand. 7- utir; dlnsd. 1—1.30 uur; woensd. (alleen Jeugd) 2-4 uur: woensdaa (alieen volw.) 7—8 uur; donderd 935012 uur; crijd. 7—0 uur (volw.). 78 uur (jeugd). Jeugdbibliotheek IVestmolenstra&r 26; dlnsd. 3.30—5 uur; woensd. 2—5 uur: vrljd. 3.305 en 78 uur; rat. 14 uur (mei tot oktober 912.30 uur). Kohnstamtnschooi. Fahrenneltstraat 4 (alleen Jeugd): maand. 3.305 uur; vrljd. 3.30—5 uur. Leliestraat 10: woensd, 1I uur (rclw en Jeugd) 7-830 uur (a:- leea volw.); rot. 1—4 uur (volw en jeugd). Schledamseweg 26: dlnsd. 25 uur (volw. en jeugd; 6.308.30 uur (volw.): vrüd. 2—5 uur (volw. en jeugd). De Waterpoorter is dus aan een grote beurt toe. Nu het orgel toch ge deeltelijk moest worden gesloopt heeft Teunissen de gelegenheid te baat ge nomen om anders moeilijk; te berei ken onderdelen te vervangen. Uiter ste zorg besteedt hjj aan het afdich ten van het luchtsysteem. Alle lucht- kanalen worden vernieuwd. Daar is ruim honderd meter nylon slang voor nodig. De toonbalk, een lange hou ten balk met een bijzonder soort kleppen, wordt helemaal opnieuw met schapeleer bekleed. Nog enkele dagen en De Water poorter speelt, weer, niet alleen in Schiedam, maar ook in andere ste den. waar Albert Teunissen met zijn orgel een graag geziene gast is. Schiedam beseft eigenlijk niet goed dat De Waterpoorter een uniek orgel is dat de concurrentie, met de be faamde Amsterdamse Arabier uitste kend kan opnemen. De commercie weet er wel waardering voor op te brengen. Telcfunken bracht al enkele platen van het orgel op de markt, en heeft hij orgelboekenmaker Hazen berg in Middelharnis 'n geheel nieuw repertoir besteld. Dank rij de gram mofoonplaat raakt het orgel in het buitenland bekend. „Orgelboeken maken is weer een vak apart." vindt Albert Teunissen. En gedeeltelijk beheerst hij het ook. Hij was tenminste dolblij tegen een kapmachine aan te lopen, waar hij nu zelf zijn boeken mee kapt. De procedure is als volgt. Op de nog niet gekapte boeken wordt door de heer Hazenberg de muziek als het ware uitgezet in potlood. Een bijzonder veeleisend vak, dat nog maar door heel enkele musici wordt beoefend. Albert krijgt zijn beschreven boe ken terug en met behulp van zijn kapmachine ponst hij de rechthoe kige gaten in het dikke karton. Het maken van een orgelboek van een wijsje van gemiddelde lengte kost hein minstens een week van inten sieve arbeid. Binnenkort volgen er nieuwe gram mofoonopnamen van De Waterpoor ter, De vorige werden gemaakt in de garage van de Gemeentereiniging. Albert wil nu experimenteren met buitenopnamen, dan moet de klank raw het prachtige orgel eigendom rati de Kring van Draaiorgelvrien- den> nog beter tot zijn recht komen, meent hij. UEER t}vn~m<t.EP VEESTJÊ BlNNENfctert Een dwarsdoorsnede van het oude toonmechaniek van De Wa terpoorter. Het orgelboek loopt over de toets. Op het moment, dat er een gaatje passeert dat correspondeert met een bepaalde toets komt de stamper omhoog. De buitenklep valt dicht en de binnenklep wordt opengedrukt. De lucht kan dan onbelemmerd naar de orgelpijp stromen. (Van een onzer verslaggevers) Dinsdag heeft in Schiedam de heer IV*. van Dijk de leeftijd der zeer sterken bereikt. Hij vierde zijn 95ste verjaardag. Waarschijnlijk is de heer Van Dijk de oudste typograaf in Schiedam. In 1936 werd hij gepensio neerd als lettergieter bij Drukkerij Roelants. Eigenlijk had hij al een paar jaar eerder van een welver diende rust moeten gaan genieten, maar hij voelde zich toen nog zo fit, dat hij is blijven doorwerken. De heer Van Dijk is een krasse oude heer. die nog smakelijk kan vertellen over de tijd. van vroeger. Uit alles blijkt, de grote liefde die hij het typogravenvak nog toedraagt. Dat ook de firma Roelants hem niet was vergeten, (hij heeft nooit ergens anders gewerkt) bleek wel uit het feit dat dinsdagmorgen vroeg in de woning van zijn dochter aan de Ha- vendijk een levensgrote leunstoel werd binnengedragen. Geschenk van de firma. Dinsdag werd 't 'n drukke dag voor de jarige. Het begon al met een brief van de Ned. Christelijke Grajische Bondwaarin gelukwensen en de me dedeling dat de jarige het oudste lid van de bond is. Daarna kwam de vi site in eindeloze stromen: kinderen, kl ikinderen en achterkleinkinderen vormden de kern. Daarnaast vele vrienden en bekenden van de beschei den jarige. DAM PRATER Het Vrije Volk, Schiedam. Re dactie, administratie en adver tenties Passage 1820, telefoon 58798 en S52Q5, bij geen gehoor uitsluitend redactie 60147. (Van een onzer verslaggeversi In Schiedam werden dinsdag maar liefst drie fietsen en een brommer gestolen. Van D. J. J. C. een bromfiets. Het rijwiel stond op slot voor zijn woning op de Rotterdamsedijk. Van de clas sificeerder J, J. S. een fiets. Ook dit rijwiel stond op slot voor ziin wo ning op het Rodenburgerp'.eiii, Op de Westvest werd van de typiste E. S. L. O. een fiets gestolen en ten slotte van de scheepshakker J. E. M. een fiets voor zijn woning op de Baan. In een totaal gevulde zaal van Marijke huldigde DWS zaterdag zijn kampioensteams. En er viel heel wat te huldigen. Niet minder dan vier elftallen wisten de hoogste eer in ontvangst te nemen. Dit zijn de succesvolle teams met hun resultaten: Dames 2 10 10 0 0 20 85—10 Heren 2 10 7 1 2 15 10675 Dairies jun. 1 10 10 0 0 20 4827 Jongens asp. 7 7 0 0 14 7634 Er waren drie teams die ongesla gen bleven. Het dames-junioreneïftal wist bovendien op een gedeelde eerste plaats beslag te leggen bij het lan delijk jeugdtoernooi in de RAI te Amsterdam. Het was dan ook een verheugde voorzitter Sigmond die aan al de speelsters en spelers een kleurenfoto van hun team mocht aanbieden. Mevrouw Bos—v. Houweiingen werd verrast met een bloemstukje voor haar goede training en leiding aan de jeugd, terwijl de h-eer J- v. Rosmalen jr. een bijzonder compli ment kreeg van het bestuur, voor de goede geest en groot enthousiasme dat hij als leider in het tweede da meselftal wist te brengen. De jeugdcabaretgroep gaf blijk ook op de planken haar mannetje en vrouwtje te staan. Met leuke spitse schetsjes en zang wisten zij het hart van alle aanwezigen te stelen. Na afloop was er nog gelegenheid voor de seniorleden om op de tonen van de gebroeders Van Vessem een dansje te maken. Voor de contactcommissie van DWS gaat er een drukke tijd aan breken. Volgend jaar gaat DWS zijn 25-jarig bestaan vieren en het is van plan die niet geruisloos voorbij te laten gaan. 'De derde en de vierde tak van de Eemhaven in Rotterdam zullen in het vervolg de namen dragen van de prinsessen Beatrix en Margriet. Het koninklijk huis heeft voor deze naam geving zijn toestemming verleend, ROTTERDAM, 26 maart Aar, de Visafslag alhier werden van IJmuiden en eiders 150 kisten verse zeevis en 200 kg spiering aangevoerd. De prijzen waren: schol midd. 31 34. id. klein 2328, schelvis midd. 5961, id, klein 4450, kabeljauw gr. 4757, id. midd, 4547, wijting 2835, haring verse 32—34. p. kist, kuit 0,801,20, spiering 0,750,80 P. kg. (Van een onzer verslaggevers) Ongeveer tachtig timmerlieden van de werf Wilton-Fijenoord zullen zich moeten omscholen. De werf heeft deze maatregel moe ten nemen omdat er voor de 240 tim merlieden op de werf niet voldoende werk meer is. Er wordt steeds minder hout bij de bouw van schepen toege past. De wedstrijden om het gewes telijk kampioenschap biljarten le klas libre vinden op 4, 5 en 6 april aanstaande in De Moriaan te Maassluis plaats. De Vlaardinger H. v. d. Does, die enige tijd geleden het kamptoen- schap van het biljartdistrict Schie dam veroverde kan aan deze wed strijden echter niet deelnemen, in verband met een opgeiopen arm breuk. In zijn piaats zal het district Schiedam vertegenwoordigd worden door de Vlaardingse biljartcrack Ep- po Hekman, die destijds als tweede achter v. d. Does eindigde. Maltha Raket: de wedstrijden om deze prijs, die in het Sunlightpavil- joeu te Vlaardingen worden gespeeld trékken grote belangstelling. Vrijdag aanstaande worden de partijen voort gezet; 'v -ï De stand- is nu: In zijn pleidooi betoogde mr, J. F. van Nieuwkuyk dat zijn cliënt zeker geen criminele inslag heeft, maar door het ontbreken van po sitieve factoren volkomen stuurloos en zonder richting is. Hij vond in gunstige perspectieven voor de toekomst aanleiiiing een cieels voorwaardelijke straf te beplei ten. Uitspraak over veertien dagen. (Van een onzer verslaggevers) Zaterdag 30 maart geeft het club huis St.-Joris-Doelen een lecmiger- promenade in Irene. Voor dit con cours hebben zes bands van binnen en buiten Schiedam ingeschreven. De bands zullen door eer deskundige jury worden beoordeeld. De jury zal vooraf aar, de zaal be kend gemaakt worden. Het clubhuis stelt prijzen in de vorm van bekers en lauwertakken beschikbaar. Na afloop van het concours «onge veer half elf) zal er gedanst kunnen worden. Kaarten zijn nu nog aan het clubhuis verkrijgbaar voor de prijs van ƒ1.25. De avond is vooral be doeld voor leden en oud-leden van het clubhuis. Personen jonger dan achttien jaar hebben slechts toegang onder gelei de. De volgende bands uit Schiedam zullen meedoen: The Exciters; The Flying Arrows: The Real Virtues; The Rocking Silver Strings. Uit Rot terdam komen The Mysteries en The Roebins. „Dat komt allemaal van de fles," zei de president van de Rotterdamse rechtbank dinsdagmorgen tijdens het verhoor van de 26-jarige zeeman H. de R., die terecht stond wegens een inbraak aan boord van het slcepschip waarop hij werkte toen dat in de Waalhaven lag. De officier van Justitie eiste negen maanden met aftrek, waarvan drie voorwaardelijk, tegen hem. Verdachte gaf de inbraak waarbij hij ruim 150,— aan Nederlands, Duits en Belgisch geld had buitge maakt, grif toe. Bü zijn arrestatie de volgende dag was er nog 65.vail over; de rest was grotendeels aan drank opgemaakt. „Het is gewoon gekkigheid geweest," verklaarde hij, „ik had ook wei kunnen poffen." „Het komt," zei de president, „om dat je al veel te ver weg bent met de drank. Je hebt immers ook al eens met een alcoholvergiftiging gelegen? Als dat niet ophoudt zou het weieens met een terbeschikkingstelling kun nen eindigen." In zijn requisitoir merkte, de offi cier van Justitie o.a. op dat verdach te door drankmisbruik op de grote vaart niet te handhaven was. Toch leek het hem beter dat hij maar weer naar zee gaat, omdat een be trekking aan de wal hem aan een grotere verleiding blootstelt." Uitspraak over veertien dagen. Schikliof Van Soelen Van Duyi Van Eyk' Valkensteyn Dijkshoorn Van der Waal 4 0 Van Gendt 5 0 4,8 1000 51 125 19,60 4 8 1000 116 68 8.62 5'g 1096 104 104 10,54 3 6 750 74 53 10,14 531 94 39 5,65 579 113 24 5.12 .496 96 35'' 5,15 790 144 24 5.49 4 2 5 2 De eerste plaats wordt dus inge nomen door een Schiedammers, de laatste plaats .door de .Maassluizer Van Gendt. (Van een onzer verslaggevers) Het traditionele paasconcours van de Schiedamse Bedrijfskiaverjascom- petitie wordt dit jaar georganiseerd op maandag 8 april. Het begint 's avonds om half acht in de kantine van de N.V. Excelsior aan de Buiten havenweg. Het inieggeld bedraagt 1,per koppel. Men kan zich bij de volgen de adressen opgeven: A. Levering, Zuidlandsestraat 12 en aan het secre tariaat J, de Jager, Van Maanen- straat 17 in Nieuwland. Men doet er goed aan. zich vroegtijdig op te geven. De belangstelling die er elk jaar voor dit concours bestaat is enorm. Er wordt weer om een groot aantal eieren gekaart. 26 maart Engels pond 10,061—10.071 Amerik. dollar 3.59,43.59H Franse frank 73,35*73,404 Belgische frank 7.2617.211 Zwitserse frank 83.04—83,09 Zweedse kroon Duitse mark Deense kroon Noorse kroon Canada Ital. lire Oostenr. schilling 09,20—69,25 89,98*—90,034 52,094—52,145 50.31150.36# 3,334—3,332 57,894—57.944 13,91213,922 De Holland-Amerika Lijn heeft een passagekantoor geopend in Du blin. Het is al sinds 1 maart in be drijf, maar het werd vandaag offi cieel geopend in aanwezigheid van de heer Erskinc Childcrs, dc Ierse minister van Verkeer en dr. P. A. Kasteel, de Nederlandse ambassa deur. Omdat de Holland-Amerika Lijn dit jaar de rederij met het grootste aantal afvaarten van en naar Ier land is geworden in her, transatlan tische verkeer, werd de behoefte ge voeld die activiteiten met een eigen- vestiging in Dublin te ondersteunen. Het kantoor ligt aan de Bachelor's Walk, Het Rotterdams Philharro.onisch Orkest gaat deelnemen aan een groot internationaal muziekfestival, dat voo rde 25ste maai in .sucessie in Straatsburg wordt gehouden en wel van 7 tot en met 16 juni. Zaterdag 15 juni zal het Rotter damse gezelschap onder leiding van Franz Paul Decker werken uitvoeren van Hindemith, Mozart en Dvorak. Een dag later geeft het onder di rectie van Eduard Flipse werk van Mahler. Als solisten zullen optreden Henryk Szeryng, Grace Bumbry en Ken Neate. SCHIEDAM Geboren: Leendert J z v S Timmermans en J H Welt- huis: Ronald z v G Koorengevei en S Goedhart: Jolanda d v W j Elshof en J de Bruin: Sylvia L d v S Vlug- man en M J Middendorp: Leendert z v J Klaasse en E E van Santen; Pieter H z v J M Herruer en M C Verheyen: Astrid dvl van der Tujjn en M de Boer; Egbert z v E van Ros sen en C Verhaar; Cornelia M C d v T H Vermeer en C J Schenkels: Ro nald z v A Koorevaar en A M Hogen- birk; Petrus L J z v A F de Vette en C J Arkesteijn. Overleden: A W van der Geest, 79 jr., wed van F C G Hengst; C E Schuurmans, 76 jr., wed van J van den Berg; L Pinehasik, 58 jr„ echtg van S Steinas; E A w van Til, 53 jr., echrge van J Kapteijn; E C Baer- veldt, 57 jr. (Van een onzer verslaggevers) De gemeenteraadsvergadering van maandagavond leverde een groot aantal hamerstukken op. Zonder commentaar ging de raad akkoord met de volgende voorstellen van B. en W. Benoeming van de heer W. Odé tot lid van de Gemeentelijke Jeugd commissie als opvolger van de heer R. J. S. Goettsch. Deze nam ontslag. Aankoop van pand Willem Brou werstraat 7a voor 11.500, idem 9 voor 12.500, Hoofdstraat 155 voor ƒ9250, Singel 66/Tuinsingel 1 voor 19.600. Verbrande Erven 7a en b voor 4500 met 300 onderhouds kosten. Al deze panden zullen te zij ner fijd worden gesloopt ten behoe ve van de stadssanering. Ruiling van enkele stukjes grond nabij de Mgr. Nolenslaan met de Sint-Wiiiibrordusstichting. Uitgifte in erfpacht aan de heer B A. van den Bor van een perceel (Van een onzer verslaggevers) De bromfietser H. D. uit Schiedam (magazijnbediende) moest gistermid dag met een hersenschudding naar zijn woning worden vervoerd. Op' de Mgr. Nolensiaan in Schie dam sneed hij een andere bromfiet ser. Bij deze manoeuvre raakte hij de macht over zijn stuur kwijt en smakte tegen het wegdek. H. D. is 16 jaar. industrieterrein, ter grootte van 1800 vierkante meter tegen een canon van ƒ2,25 per vierkante meter per jaar. Het perceel ligt tussen de Schie en de Strickledeweg. -De regelingen met de Nederlandse Spoorwegen wat betreft de bouw van het nieuwe station en de aanleg van het nieuwe Stationsplein met bijko mende werken. Tevens de door het college voorgestelde grondruilingen met de spoorwegen. Verhoging van de garantie met 495.000 van de door de afdeling Schiedam van de Nederlandse Pro testantenbond aan te gane geldle ningen ten behoeve van de bouw van een bejaardentehuis. Het aangaan van een geldlening van twee miljoen gulden, tegen een rente van 4'i percent, koers 99 per cent, te aanvaarden in twee gedeel ten en met een gevarieerde aflossing gedurende 38 jaren. Kredieten van 279.200, ƒ102.800, 247.850 en ƒ48.000 voor het ophalen of vernieuwen van riolen in de stad. Een krediet van ƒ51.075 voor het vervangen van een verwarmingsketel en de bouw van een podium in het zusterhuis van het Gemeentezieken huis. Een krediet van 12.000 voor de aanschaf van medisch instrumenta rium in het Gemeenteziekenhuis. Voor het geld zal een gedeelte van het Instrumentarium voor enaesthe- sle (verdoving) worden aangeschaft. Een groter aantal zeer riskante ope raties zal nu kunnen worden ver richt. Een krediet van ƒ31.200 ten be hoeve van een door dc stichting Tu- berova in april te houden onderzoek op de Schiedamse bevolking naar longtuberculose. Machtiging'aan het college van B. en W. om met de aannemers die de grondopspuitingen in Kethel verzorgen, de gerezen geschillen over de vraag wie de meerprijs voor liet droog zand opbrengen gaat betalen, voor te leggen aan' een pollege van arbiters. Machtiging aan liet college om rechtsgedingen te voeren zonder voorafgaande toestemming van de raad over: het ontruimen van ge bouwen. niet zijnde woningen, en van open gronden en erven; het invorde ren van huren, behalve van wonin gen: het ontbinden van overeen komsten terzake van huur van ge bouwen, niet zijnde woningen, en open gronden en erven. Het aanleggen van een nieuwe midd en drukgasieuUng aan de Nieuwe Haven gevraagd voor VOLKSBESTELAUTO, bij voorkeur in Schiedam wonende. Aanmelden: De uitwedstrijd van het tweede tiental van de Schiedamse schaak club werd een 16—4-nederlaag. Tegenstander Charlois III behaalde met deze overwinning het kampioen schap van de tweede klasse van de Rotterdamse Dambond, Ir. de thuiswedstrijd tegen Oosten III. deed het niet opkomen van bord 1 de kans op een overwinning ie niet. De uitslag werd 911 voor de gasten. Woensdag wordt de return- wedstrijd tegen dezelfde club in Rot terdam gespeeld. Dit is de laatste wedstrijd van de competitie. Met een volledig tiental is een kleine over wining voor Schiedam niet uitgeslo ten. De uitslag van de strijd tegen Oosten III is als volgt: 1. niet opgek.J. Boorsema 02 2. A. RisseeuwC. van Waas 20 3. Theo VrijlandA. Maissan 20 4. C. Sleeuenhoek— T. Verhulsdonlt 20 5. Jan van Straaten~M. Bijl 02 6. J. BogerdC. Olieman 02 7. E. BramanA. van Twigt 11 8. K. den Boer—H Moelker 1— 9. F. RademakersP. Vos 11 10. niet opgek.niet opgek. 11 DENTAtVA N.V., Schiedam. Boterstraat 15, DE A.r.-BOEKWINKEL TE VLAARDINGEN heeft plaats voor een van 16—18 jaar. In bezit ulo-diploma en liefst kunnende'typen. Kan bij gebleken geschiktheid tot boekverkoopster worden opgeleid. Brieven te richten aan de Directie van de N.V. De Arbeiderspers, Slaak 34, Rotterdam. Wie ruilt myn 3-KAMER- FLAT in R'dam-Pendrecht met uniek uitzicht voor een 4-k.fiat met ruim uitzicht te Schiedam. Br. ond, no. S 1786, bur. v. d. blad. Voor uw PASFOTO'S na tuurlijk naar fotohandel K. v. Vuuren, Hoogstr. 106, Schiedam. In spoedgevallen desgewenst in 1 uur klaar. Vrijdag en zaterdag- 2i 7 en.9.IS uur - Zondag 7 en .9.15 u. 14JAAR De verschrikking van de laatste Indlanenopstand verfilmd! RORY CALHÓUN In Eastmancolor Zondag matinees 2 en 4.15 uur 14 JAAR Het verhaal van. het grootste Moordenaarsverbond dat de wereld ooit kende!!! Honderdduizend doden met de hand-geworgd! Maandag, dinsdag en woensdag 2 en 8 uur. 18 JAAR BRIGITTE BARDOT in het meesterwerk van H. G. Clöuzot Donderdag 2 en 8 uur is JAAK GEVRAAGD MET SPOED voor het werk Maassluis, hoek Hobbemaslraat Wouwerslraat,. bouw L.T.S.-schooi. Aanmelden op het karwei bij uitvoerder KNIPFING of Rotterdam 010-49833.

Het Vrije volk | 1963 | | pagina 2