Nog weinig schot in kraaienactie Lufthansa chartert twee Nederlandse vliegtuigen Hulp aan Bali: Giro 777 Ned. Rode Kruis Djakarta wil 400.000 Balinezen evacueren Scholieren maken rel in Voorburg Er lag een vinger op de weg Hel Vrij Vol! Indonesië dankt voor hulp bij vulkaanramp op Bali Autobezitters gedupeerd door I autodieven Spiegeltje, spiegeltje in de mand... wÊÉmÈmÊmmÊlSM Bungalowpark voor NW-leden Wachtgeld voor architect van Grootegast Vijf arrestaties in Drents dorp Bejaarde man al 10 dagen dood VVD-kom Kiezen zó lekker zó gezond CAFE VERBRAND BIJ DEVENTER HST VRIJE VOLK DINSDAG 2 APRIL 1963 PAGINA 3 (Van een onzer verslaggevers) BE KRAAIENMARS IS INGEZET. Gisteren -was het de eerste dag van een week waarin eike dode kraai met een premie van drie kwartjes wordi gehonoreerd. 'Het wordt een massale achtervolging,' hadden dierenbe schermers en vogelliefhebbers gevreesd. Maar op deze eerste dag zag het daar beslist niet naar uit. Eindeiyk, na lang zoe ken, hebben wij in de provincie Utrecht een man gevonden die ter kraaien] acht trok. En hij deed dat eigenlijk alleen om ons te bewijzen hoe moeilijk het is zo'n vogel onder schot te krijgen. Geen jager 90 cent ""ratfïfïëtttiè r.w. hazelnoten, roomcaramef i vollemelk chocolade Hamers weer op verkiezingspad '1? 'msm. Twee vliegtuigen met Neder landse registratie-tekens ston den gistermorgen op Schiphol uitgemonsterd met de kleuren van de Westduitse Lufthansa- vloot. Automatisering bij spoorwegen hüt.. tieduidend goedkoper Compromis Met veel ophul i» de actie-krant, j Holland, Zuid-Holland en Groningen. gericht legen alle vijl soorten kraai--Men achtte daar de schade niet zo achtigen: zwarte kraairoek. kauw. I ernstig dat die de subsidies waard ekster en gaai. aangekondigd. Land-1 zou zijn. Dat was niet meer of min- oouwschap en jachiverenigingen stel-1 der dan een klap in het gezicht van den f 15.000 "beschikbaar, opdat er in een week tijd 20.000 kraaien en naas te verwanten zouden worden gescho ten. Nog vóór d® datum van 1 april was aangebroken, hebben echter drie pro vincies het laten afweten: Noord- (Van een onzer verslaggevers) Dieven hebben gedurende het week- Jetnde in Amsterdam weer goederen (ontvreemd uit In de stad geparkeerde junto's. In drie gevallen deden zij dat .sondes- de portieren te forceren. Ver- j moedelijk waren zij in het bezit van 'valse sleutels. Ernstig gedupeerd werd de 18-jarige filmoperateur Hartsuiker die uit zijn aan de Prinsengracht geparkeerde auto twee geluidsfilmprojectoren, drie film trommels en. een lange suède Jas met een totale waarde van ƒ4000 kwijtraakte. Ook twee Deense toeristen kwamen door de dieven in moeilijkheden. Zij verloren uit hun aan de Amstel ge parkeerde auto twee tassen, waarin alle papieren van de wagen en alleen Voor de Denen zeer belangrijke za- kenpapieren zaten Een fotocamera ter waarde van 1000 was voor hen van minder belang dan de papieren Eveneens met een valse sleutel werd een auto in de Kerkstraat ge opend door onbevoegden. Uit deze wagen werd enige kleding gestolen Een aan de Amstel staande auto werd opengebroken door een focht- raampje te vernielen. Uit deze wagen werden een damestas 40.en een fototoestel gestolen. hen die de tegen de kraaien gerichte campagne hadden opgezet. De jagers in de andere provincies zijn gisteren ook niet zo vlot in het geweer gekomen als men misschien had vermoed. In de bossen van de Utrechtse heuvelrug en in het iage land ten noorden van de Lek, een streek met akkers en boomgaarden, was geen jager te bekennen. Het hee/t geen zin gedurende een week op kraaien te jagen dat was de opvatting van zo goed als alle jachtopzieners die wij in Utrecht en Gelderland spraken. Kraaien, gaaien en eksters zijn er welisivaar in gro ten getale, maar zij zijn uitzonderlijk slim. Het. is daarom onmogelijk in eén zo korte tijd hun aantal drastisch te verminderen. 'Als wij', zeggen de jachtopzieners, 'in ons burgerpak door de bossen fietsen, zien we vogelf bij de vleet, We zien ze ook van heel dichtbij, zodra je er met een geweei oouit trekt, zelfs als je een stok bij jê hebt, Ss alles in rep «tt Te». Kraaien en gaaien herkennen het ge- .vaar en laten dan een alarmroep klinken. En ze gaan al op de wieken als je op honderd of tweehonderd meter van ze vandaan bent. Zelfs een uitstekend schutter ziet geen kans om op «en ochtend vijf vogels te schieten.' Ter wille van de bijverdienste gaan de jachtopzieners dus beslist niet het veld in om kraaien te achtervolgen. De praktijk leert, dat er wel drie schoten moeten worden gelost om eenmaal succes te hebben, die drie schoten kosten ruim 90 cent en daar staat dan een vergoeding van 75 cent tegenover De mensen ran. de praktijk zijn het er wel over eens. dat er'in bos en Jachtveld geen erger rovers voor komen dan die kraaien. De Vlaamse gaai maakt vooral tijdens de broeitijd op geraffineerde manier jacht op eieren en jongen van. zang vogels. Eksters en zwarte kraaien heffen ook een zware tol onder jon ge patrijzen en fazanten. Schadelijk voor de landbouw zijn vooral de in troepen levende kauw tjes. Die fourageren graag en gretig op de akkers, zowel in de zaaitijd als in de oogsttijd. In de omgeving van Wijk bij Duurstede waren de kauwen ook op de gevaarlijke eerste april talrijk en actief. Ze leken niet schuw. Totdat een jachtopziener het terrein in trok. De kauwen lieten de auto eerst tot op enkele tientallen meters naderen. Zodra deze stilstond en er een portier werd geopend, ging de hele zwerm er vandoor. Ze kregen een sohot achterna, maar een te ver sohot. Het trof geen doel. Op deze eerste dag. zo is de in druk, zijn de kraaien er nog goed afgekomen. y Dr. J. Linthorst lloman uit Brussel, Nederlands lid van de Hoge Autoriteit van de Kolen- en Staalgemeenschap, is gisteren onderschelden met de Zilveren Broodmand van de Nederlandse Vereniging van Meelfabrieken, In Den Haag werd hem deze onderscheiding aangeboden, on der meer wegens zijn aandeel in de behartiging op Europees ni veau van de belangen der Ne derlandse voedselvoorziening. Waar de onderscheidene zijn kleinood gaat bewaren weten we niet, maar al direct na de aan bieding bleek dat de Zilveren Broodmand niet onverdienstelijk als snlegei kan fungeren. (Van een onzer verslaggevers) De Amsterdamse heer G. A. Ha- mers. die als lijstaanvoerder van de partij Veilig Verkeer een zetel in de Amsterdamse raad wist te veroveren doch deze ijlings weer moest afstaan toen bleek, dat hij niet'in Amsterdam woonde, gaat thans deelnemen aan de kamerverkiezingen. Zijn party, thans geheten Veilig Verkeer en 100.000 woningen, zal sa menwerken met de Liberale Unie-, Ss ~Vx< (Van een onzer verslaggevers) Tien scholieren zijn gisteren op hel politiebureau te Voorburg beland Zij waren opgepikt wegens baldadig heid tijdens een massademonstratk Voor de vijfdaagse schoolweek.' De demonstratie begon als een aprilgrap. Tijdens de middagpauze verscheen een groep leerlingen var, een tot nu toe onbekende schooi voor v.g.l.o. bij het Daltonlyceum. Zij zeiden te willen demonstreren voos een vijfdaagse schoolweek. Dit Idee sloeg in en een grote groep lyceïsten meisjes en jongens, vormden een joe lende en zingende 'Geen woorden maar daden' stoet, die ook andere scholen aandeed. Bij de christelijke huishoudschool Prinses Beatrix ontstond een water- ballet toen de concierge die de troep zag naderen, de waterslang eroD zet te Enkele jongens wisten de slang echter te bemachtigen en spoten de concierge nat. De concierge van de Wilhelmina- uloschoo! aan de Parkweg, die af- weermaatregelen nam toen de school werd belegerd, werd gemolesteerd. Op dat moment greep de politie, die al eerder had getracht de demonstra lie binnen ordelijke banen te hou den. hardhandig in. Vijf raddraaiers werden in 'de kraag gegrepen. De rel verliep daarna, maar in de loop van de middag moest de politie toch nog vijf onruststokers naar het bureau overbrengen. LEIDSCHENDAM (ANP) Zater dag 30 maart, gevonden voorwerp: een vinger. De politie in Leidschen- dam dacht eerst aan een-macabere grap toen iemand via de telefoon tneidde dat er op de Venrseweg een vinger lag. Voor de zekerheid ging men toch maar even kijken: inderdaad er lag een vinger op de weg. De voorbij ganger, die hem tot z&n. schrik had zien liggen, had er rüoe aan durven komen er kon misdaad in het spel zijn en was naar de dichtst bij- zijnde telefoon gehold. De politie sloot de mogelijkheid van misdaad niet uit. Het ongewone gevonden voorwerp werd naar een huisarts gebracht. Deze kon alleen vaststellen, dat de vinger kort ge leden was los geraakt. De politie bleef geruime tijd met het raadsel zitten. Pas maandag kwam er klaarheid in de zaak: de vinger behoort aan de 28-jarige chauffeur R. "Weekhout uit Voor burg. Zaterdagmorgen reed hij met zijn vrachtwagen op de Veurseweg. Hij merkte dat een dekzeil los zat en stapte uit. Toen hjj op de wagen geklommen was om het zeil vast te maken, gleed hij uit en vlei. Met zijn trouwring bleef hy achter een spijl haken en de vinger werd afgerukt. Iemand verbond haastig de hand i en bracht de - chauffeur naar een ziekenhuis in Voorburg. De ring raapte men en passant op. maar de vinger liet men op de weg liggen. (Van onze soc.-econ. redactie) De Stichting Vakantieverblijven, waarin het NVV en de Centrale Ar beiders Verzekeringsbank samenwer ken. heeft haar recreatiemogelijk heden weer vergroot. Zij heeft in de gemeente Vlierden. tien kilometer ten zuidoosten van Helmond, het bun galowpark De Bikkels aangekocht ten behoeve van de vakantiebesteding van NW-leden. Het park omvat twintig stenen zes- persoons- en twintig vier-persoons- bungalows. die zeer comfortabel zijn ingericht. Verder Is er een hoofd gebouw met kampwinkel en recreatie- I Het terrein beslaat een oppervlakte van 15 ha. heuvelachtig dennenbos. Het grenst aan een imposant na tuurreservaat van 1000 ha. bos, heide en zandverstuivingen. John Block draait het roer nog -ens goed om de merkwaardige combinatie van Lufthansa-em- ileem en Nederlandse registratiè- lekens duidelijk te laten uitko men. V_ (Van een onzer verslaggevers) Een felle brand heeft gisteren het café-restaurant Montagne (vroeger uitspanning Tramzicht) in 't Joppe by Deventer, veranderd in een ruine. Omstreeks vjjf uur in de morgen werden de exploitant, de heer H, M. van Slingeland, en zijn gezin gewekt door de brand. Zij moesten in nacht gewaad een veilig heenkomen zoeken. De gehele voorzijde van het gebouw stond toen al in lichterlaaie. Tien minuten later stortte het dak in. De schade wordt geraamd op ruim f 150.000. De eigenaar van het res taurant, de heer J. Jan» uit Schalk haar, is verzekerd. Voor dit vreemd» schouwspel zorg de Martin's Air Charter, De Heros rH-VLA en de Dakota PH-MAA stonden gereed voor vertrek om op lijn minst tot 6 juni voor de Luft hansa de lijndiensten tussen Stutt gart en Frankfort te guata verworgen. Met gepaste trots heeft directeui Martin Schreuder de twee machines uitgewuifd. Uit een groep gegadigden, waartoe toch maatschappijen als de Swissair behoorden, was zijn maat schappij uitverkoren door de Luft hansa om de Duitse maatschappij te helpen, nu werkzaameheden aan de luchthaven van Stuttgart noodmaat regelen nodig maken. Niet minder dan acht vliegers en vier technici vertrokken met twee machines. Een klein luchtvaartmaat schappijtje leek het. En dat was het eigenlijk ook. De Dakota aal iedere dag vijf re tourvluchten Stuttgart—Frankfort moeten maken. De laatste vlucht is een nachtpostvlucht. De Heron zal per dag maximaal vier retourvluch ten tussen beide plaatsen maken. De Lufthansa heeft de hulp van Martin's Air Charter moeten inroe pen omdat werkzaamheden op de luchthaven van Stuttgart, dit vlieg veld alleen nog maar toegankelijk maken voor vliegtuigen, niet groter dan een Dakota. Er is in de komende maanden alleen maar een verharde baan van 1100 meter en een grasbaan van 1600 meter beschikbaar. De Iyn Stuttgart—Frankfort is voor de Lufthansa vooral belangrijk als aanvoerlijn voor haar intercontinen tale diensten. De Dakota en de Heron zullen uitsluitend gevlogen worden door personeel van Martin's Air Charter. De Lufthansa zorgt voor cabine-personeel. Dit contract strekt verder dan al leen maar een eervolle onderschei ding voor Martin's Air Charter. Door de keus van de Lufthansa ithans duidelijk aangetoond, dat naast de KLM in Nederland een charter- luchtvaartmaatschappij bestaat, die eveneens aan hoge eisen voldoet. En het vreemde schouwspel, zondagmor gen op Schiphol, is tekenend voor de ontwikkeling van - de Nederlandse charter-luchtvaart. Het is nog niet zo I lang geleden, dat Nederlandse char termaatschappijen toestellen moesten gebruiken met buitenlandse registra tie (Van een onzer verslaggevers) De gemeenteraad van Grootegast (Gr.) heeft met 8 tegen 5 stemmen een voorstel van B. en W. aanvaard om de gemeenschappelijke commis sie van de gemeenten Grootegast en Oldekerk te machtigen aan de ge meente-architect J. Gelderloos van Grootegast eervol ontslag te verle nen onder toekenning van een wacht geldregeling. Bij volledige werkloosheid van de architect kan met de voorgestelde regeling een bedrag van meer dan een ton zijn gemoeid. Zoals de za ken er nu voorstaan zal Grootegast jaarlijks ongeveer 3.000 gulden moe ten bijpassen, deelde de raadsvoor zitter mee. De heer Gelderioos werd in okto ber 1961 gearresteerd, verdacht van handelingen, die in strijd zouden zijn met zijn instructies. Hij werd snel weer op vrije voeten gesteld. Het kwam niet tot een strafvervolging. De architect werd in het voorjaar van 1962 ontslagen. Het ambtena rengerecht stelde hem later in het gfllifk en vemietlcde taRt ontskur. (Van onze verkeersredacteur) De automatische treinbeïnvloedinj, bij de Nederlandse Spoorwegen die thans door de regering is goedge keurd, kan na zes jaar fii de locomo tieven en treinstellen zijn ingebouwd. Het automatische blokstelsel, dat aan de nieuwe continue treinbeheer- sing moet ten grondslag liggen, be staat reeds op veertig percent van het net voor reizigersvervoer. Over omstreeks twaalf jaar hoopt men ,deze modernisering te hebben vol tooid. (Van een onzer verslaggevers) De rijkspolitie in de Drentse ge meente Ocïoorn heeft in het dorp Valthe drie broers B.. in leeftijd variërend van 22 tot 27 jaar, ge arresteerd op verdenking van een poging tot afpersing. Om dezelfde reden werd hun zwager, de 3I-jarige 31. B. aangehouden. De broers, die alle drie werken op een fabriek te Ulft in Gelderland, en de zwager, zouden zich bij een cafe tariahouder in hun woonplaats heb ben vervoegd met de mededeling dat zij wisten van een zedenmisdrijf dat deze zou hebben gepleegd met een meisje uit. Ulf, de vriendin van een van de broers. Een van hen zou zich bij dit ge sprek hebben uitgegeven voor politie man. De cafetariahouder zou voor de rechter moeten verschijnen en boven dien zou zijn vrouw worden ingelicht, tenzij hij over een afkoopsom wilde onderhandelen. De echte politie kreeg van een. derde een tip en stak spoedig een stokje voor de onderhandelingen De cafetariahouder is overigens daarna ook gearresteerd, verdacht van zedenmisdrijf. GRONINGEN (ANP) Een zoon van de 73-jarige alleenwonende heer H. J. Vegter heeft dit weekeinde bij een bezoek zijn vader levenloos in diens huis aangetroffen. Het bleek, dat de man reeds geruime tijd ge leden, vermoedelijk op 20 maart, was overleden. Advertentie t.M Zij, die al eens eerder deze dubbelzijdige Manilla loper van 3.25 per meter kochten; weten uit ondervinding, dat zij .de sterkste dubbelzijdige (U kunt beide kanten gebruiken) loper op hun trap of gang hebt en die denkbaar is. Morgen koopt U diezelfde loper voor minder dan de helft van de prijs, als bij zondere seizoenaanbieding. IJzersterk, In leuke strepen, nuvoor nog géén ander halve gulden. Woensdagmorgen om 9 uur be gint de verkoop van deze dub belzijdige Manillaloper, 50 cm breed, in frisse kleuren, per meter voor 70 cm breed voor 2.29 83 cm breed voor 2.98 DENPASAR (Reuter) Terwijl een voortdurende asregen nog steeds de wijde omgeving van de vulkaan Agoeng onveilig maakt, worden er door de Indonesische regering plannen gesmeed om een deel van de bevolking te laten verhuizen. In Djakarta hoopt men ongeveer 400.000 Balinezen te huisvesten op Celebes, in de Molukken en indien noodzakelijk ook op Sumatra. De autoriteiten geloven dat Bali niet groot genoeg is voor zijn aantal inwoners (totaal 3 miljoen) om de getroffenen nieuwe levensmogelijk heden te verschaffen. Dc dikke lagen lava, as, stenen en zand hebben een vijfde deel van B:ui. voor het groot ste deel in het zuidoosten onbewoon baar gemaakt, Inplaate van te be ginnen aan het opruimen van de duizenden tonnen lava en andere DEN HAAG (ANP) Dr. Soebandrio, minister Tan Buitenlandse Zaken va-: Indonesië, heeft minister Luns een telegram gestuurd, waarin bij de dank van lijn land overbrengt voor de hulp die Nederland heeft geboden bij de vulkaanramp op Bali. a Het telegram luidt: 'Ik bevestig de ontvangst van uw attente boodschap waarin medeleven wordt geuit in verband met de tragische nationale ramp van de vulkaan uitbarsting op Ball. Ik wens diepe dank te uiten, ook namens de regering van de republiek Indonesië, voor de vriendschappelijke boodschap en voor d- zeer waardevolle hulp, die het Nederlandse Rode Kruis per vliegtuig overbrengt, waardoor het lijden van hen die door de ramp getroffen wor den. wordt verlicht.' vulkanische rommel, lijkt het de autoriteiten eenvoudiger om de slachtoffers elders te herbergen. Voor de Balinezen zal het niet eenvoudig zijn zich in een andere omgeving aan te passen. De Balinese hindoes zuilen in een omgeving ko men van hindoes, die er andere tra dities en levensgewoonten op na houden. De uitbarsting van de Agoeng heelt het grootste deel van de bevolking met zioaar geschokt. Men beschouwt de Agoeng als het woonoord van de grote moeder-gods. een uitbarsting betekent het bestrallen van zonden. O et laatste congres van da li Volkspartij voor Vrijheid en Democratie, dat door prof. Oud is voorgezeten, is niet het prettigste congres voor de liberale leider ge worden. Met een te waarderen zin voor de werkelijkheid heeft het congres passages over de Papoea's en de Zuid-Molukken uit het verkiezingsprogram ge schrapt die geen wezenlijke be tekenis meer kunnen hebben. Ook op twee andere punten heeft de VVD, nu bij monde vari prof. Oud, zelf erkend, dat het roer om moet. De leuze: de belas tingen omlaag, zal in haar char mante eenvoud niet meer worden uitgedragen. Omdat de WD als regeringspartij die leuze niet heeft kunnen waarmaken. En over de aanpassing van de ambtenaren- pensioenen zuilen de WD'ersook niets meer horen, omdat na vier jaar de VVD het standpunt van de PvdA als juist heeft erkend De ambtenarenpensioenen moe ten waardevast worden gemaakt. De meeste muziek zit voor de VVD in de commerciële tele visie? Wie weet. Dat hangt ervan af of voor de verkiezingen tot iedereen doordringt, dat het niet gaat om de vraag of er een twee de televisienet moet komen, maar om de vraag of dat net commer cieel moet zijn en In handen moet worden gegeven van enkele grote ondernemers. Als dat iedereen duidelijk wordt, is het de WD best gegund de commerciële tele visie tot principe te verheffen. Het viel op, dat de heer Oud. die zo krachtig het commerciële-tele- visiemonopolie verdedigde, ook weer heeft gesproken over het monopolie van de omroeporgani saties. Terecht, als men bedenkt, hoe moeilijk het is een nieuwe omroeporganisatie op te bouwen. Er is evenveel reden om te spreken over het monopolie van de Nederlandse pers. Want ieder een weet, dat het praktisch on mogelijk Is geworden naast de be staande grote kranten nog een nieuw landelijk dagblad op te richten. Maar dat doen de libera len niet. De liberale kranten ook niet trouwens. Toch wel jammer. "Tie regering is ten dele terugge- komen op haar beslissing, dit jaar de dodenherdenking niet, zo als gebruikelijk op de 4de mei te houden, maar, omdat de.4de mei op een zaterdag valt, op de 3de mei. De herdenking wordt nu, o 'and van het eeuwige compro mis. in tweeën geknipt: voorzover zij 'nationaal' is op de Dam in Amsterdam op de 3de mei en voor zover zij plaatselijk is (met dan toch wel de 'nationale' twee mi nuten stilte) op de 4de mei. De comités die de regering dez« uitweg gewezen hebben, zijn er, zeggen z(j, zich zelf van bewust, dat die gehakte herdenking 'min der gelukkig' is. Het is, verzekeren wij commissies en regering, erger. De bijl is aangelegd aan wat on aantastbaar had moeten zijn: een kort moment in het jaar, dat ons hele volk al zijn gevoelens en ge dachten concentreert op wie in de donkere jaren van de bezetting voor herstel van onze vrijheid vielen. TAe opvatting dat de confessio- nele partij een goede werking van de parlementaire democratie in de weg staat, wordt door de aanhangers van deze partijen be streden. Zij plegen erop te wijzen, dat de confessionele partij door principes bijeen wordt, gehouden en stabiliserend werkt. In die sta biliteit," die vastheid van aanhang, zien zij eerder een winst- dan een verliespunt, Het bezwaar dat onlangs door dr. Vondeling nog eens puntig is geformuleerd, wijzen zij af. Dr. Vondeling zei: wie zijn voorkeur aan een confessionele partij geeft, kiest niet, maar stemt. Hij kiest niet, omdat de confessionele partij niet in de eerste plaats met haar program zich tot de kiezers richt, maar met haar christelijke beginselen. De KVP is daarvan het beste voorbeeld. Om de groep-Welter op te kunnen nemen, heeft deze partij het program heel bewust naar de achtergrond gedrukt. En toonaangevende KVP'ers hebben met nadruk de woorden progres sief en conservatief uit het woor denboek willen schrappen. Als op deze manier de actuele politieke vraagstukken geen inzet van de verkiezingsstrijd worden, krijgt deze strijd een wat onwe zenlijk karakter. De burger die op een confessionele partij stemt, heeft geen idee hoe deze partij zich bij vele actuele politieke kwesties zal opstellen. Van het laatste is de CHU het meest spre kende voorbeeld. Als van onze zijde wordt gezegd, dat de confessionale partij een goede werking van de parlemen taire democratie in de weg staat, wordt bedoeld, dat deze partijen hun kiezers niet met de neus op Op de stranden van Zu:d-Bali heb- de actuele politieke vraagstukken ben honderden vorige week gebeden en de Agoeng gesmeekt hun zonden te vergeven. Een oude man uit het dorp Muntjan vroeg aan politie agenten die bezig waren met het in veiligheid brengen van een aantal bedreigden, waarom dit alles nodig was. „We zullen hier toch niets aan kunnen doen," zo zei hij. „de srrote berg is kwaad." In Denpasar zelt is er ook weinig opwinding over de ramp. Het is de zelfde idyllische hoofdstad gebleven en het bereidt zich in alle rust en plegen te drukken. Er wordt na tuurlijk niet mee bedoeld, dat deze partijen ondemocratisch zou den zijn of minder recht op be staan zouden hebben dan welke andere democratische partij ook. Daarover mag geen misverstand bestaan. De heer D. Harms, vice-voor-i zitter van de Centrale van Zeevaren-} den ter Koopvaardij en Visserij heeftl vrede voor op de komst van buiten- I bi Den Haag de De Ruy+er medaille' landse toeristen. j in zilver ontvangen. j

Het Vrije volk | 1963 | | pagina 1