Conclusie SER-minderheid wil voor premiespaarregeling de inkomensgrens 12 mille HAV Vondelings brievenbus Hel Vrije Volk regeringsnota over verscherpte politiek van apartheid in Zuid-Afrika ZONDER COMMENTAAR Voorburgse arts vrijgesproken Keukenhof sluit De ts uw vertrouwen waardJ Vrachtwagen siipt en botst frontaal: bestuurder gedood Informatie Publiceren HET VRIJE VOLK ZATERDAG 25 MEI 1963 pagina»!; (Van onze parïementsredacteur) Het komende weekeinde hoopt prof. Romme een leidraad samen te stellen die niet kan worden beschouwd als een ontwerp-regeringsprogram, maar die wel de bouwstenen hiervoor bevat. Het document zal zich bezighouden met de punten die controversieel zijn of lijken. Indien het stuk tijdig gereed is. zal de informateur het maandagmiddag toesturen aan de voorzitters van de vijf grote fracties. In dat geval zal het dienen als uitgangspunt voor een be spreking die prof. Romme 's avonds om half acht met dit vijftal zal hebben in het kabinet van de minister-president. Doel van dit overleg zal zijn de inhoud van de leidraad, voor zover nodig, te verduidelijken en eventuele misverstanden uit de weg te ruimen. De bespreking kan dinsdagochtend worden voortgezet indien hieraan behoefte bestaat. Geen regeringsblijk rassendiscriminatie Andere opvatting mmwMMMmmmmmmMmmwmmmmmnm 1 Een nap, die verdwaald tem in Cannes1 S verfilmde het blote gehannes. j 1 Nu betoogt hij in 'l woud 1 fi i dat de mens, welbeschouwd, J 1 er meer aan vindt hoe minder er an is, ff (.Van onze parlementsredactie) De Sociaal-Economische Raad zal staatssecretaris Schmelzer een verdeeld advies uitbrengen over de inkomensgrens voor de algemene premiespaarregeling, die in vakkringen wordt aange duid met de letters APS. De kleinste meerderheid van de raad kwam vrijdag tot het advies om die grens op 12 mille per jaar te leggen. Boven die grens dient er geen 'premie te worden uitgekeerd. Als dat administraticf-technisch niet bezwaarlijk is wil deze helft van de raad de inkomensgrens echter versoepelen door de bur- srerUïke. staat en het kindertal te laten meetellen. Verkiezingsstrijd CVragen richten aan 'Vondelings brieven bus', hoofdredactie Het Vrije Volk, Hekel- veld 15, Amsterdam.) Uitvoerig debat Mosterd na maaitijd Weinig geestdrift bi cle gunst k1 iaJfkturao I)e informateur houd! rekening met de mogelijkheid dat de voorzit ters zo spoedig mogelijk daarna hun fracties zullen willen raadplegen. Hij verwacht, woensdagmorgen de uitslag van dit beraad te zutten vernemen, mondeling dan wel schriftelijk. Het is duidelijk dat prof. Romme er in eerste aanleg op aanstuurt de grondslagen te leggen voor een zuiver parlementair kabinet. Hieronder moet worden verstaan een kabinet waaraan een flinke meer derheid in de Tweede Kamer zich moreel gebonden weet en dat er niet van uitgaat dat geestverwante frac ties zich tijdens de rit tegen de rea lisering van een aantal hoofdpunten van zijn beleid zullen verzetten. Voor zover op dit ogenblik is na te gaan, vindt deze opzet, het minst weerklank bij de VVD en de CHU. Als de liberalen, weer in de regering worden vertegenwoordigd, schijnen zij hun handen op een soortgelijke manier wij te willen houden als zij tijdens het bewind-De Quay hebben gedaan. Om een theoretisch voorbeeld te noemen: zij zouden willen kunnen stemmen iegen een verbetering van de kinderbijslag voor zelfstandigen waarbij de discriminatie wordt opge heven. ïn hun gcdachtengang zou dit dan.niet betekenen dat hun minister; zouden moeten aftreden. Noch de informateur, noch de KVF schijnt voor zo'n gewrongen construc tie ie voelen. De socialistische fractie en waarschijnlijk de antirevolutio nairen evenmin. Weliswaar stelt men zich in de grootste fractie op het standpunt dat die vorm van samenwerking moet worden gekozen die het voordeligst lijkt (lees: waaraan de KVP het minst hoeft pp te offeren van haar verkiezingsprogram), maar men heeft, om een vroegere uitlating-van dr. De Kort te citeren, met de gang van zaken bij de mammoetwet en de kinderbijslag leergeld betaald. De formulering van de door prof. Romme aanvaarde opdracht wijst er trouwens ook volgens - KVP-op- vattingen op dat er zekere bindin gen tussen regering en kamermeer derheid zullen moeten kotoen. Steeds weer keert in de mogelijke constructies die. aan het Binnenhof opgeld doen, de driehoek KVP-PvdA- TVD terug. Ligt op twee van de hoek punten dezer figuur het principe van een hechte band tussen kabinet en fracties tamelijk stevig verankerd, de lijnen die een begin van programme ring moeten aangeven, lopen voorlo pig nog tamelijk onoverzichtelijk door elkaar. Toch begint er enige tekening in de puzzel te komen. Stelt men. af gaande op ervaringen tijdens de af gelopen jaren een lijst van tien be langrijke vraagstukken op waarvoor in de naaste toekomst een oplossing moet woraen gevonaen. dan zijn er daaronder verschillende aan te wij zen waarover tussen PvdA en WD diepgaand meningsverschil heerst en die tussen PvdA en confessionele par tijen, althans KVP, weinig of niet controversieel lijken te zijn. De gedachte dat de commerciële televisie de ijskast in zou gaan', laat staan als een afgedane zaak zou wor den beschouwd, is in liberale kring onverteerbaar. Een grondige herzie ning van het vennootschapsrecht onderwerp dat ook prof. Romme, te oordelen naar een van zijn colleges over sociale democratie aan de Til- burgse hogeschool, zeer na aan het hart ligt vormt voor de VVD een waar schrikbeeld. Belastingverlaging door dik en dun ts een wens die op het verlanglijstje van de VVD hoog genoteerd staat. Men is er tegen een gedeeltelijke fi nanciering van sociale verzekeringen toals de AOW uit de kas van het rijk, tegen, een beperking van de spe culatie uit onroerend goed en tegen fiscale consequenties voor de inko mensstijging die hieruit voortvloeit, tegen de bevordering van verplichte svinstdelingsrngelingen, tegen een ef fectief verbod van de piratenzender Veronica —en zo kan men nog een tijdje doorgaan. Tegenover de punten die hier zijn genoemd (en tegenover een reeks andere, waaronder de bevordering van de bouw van voldoende wonin gen met betaalbare huren een eer ste plaats inneemt), hebben de con fessionele partijen zich b(j herhaling zoal niet uitgesproken positief, dan toch allerminst principieel afwijzend opgesteld. Het schijnt tot de tactiek van de protestants-christelijke fracties te behoren, in deze informatieperiode zo lang mogelük de kat uit; de boom ie kijken. Zij laten zich altbans op vallend weinig gelegen liggen aan de mogelijkheden van publiciteit. Het is daardoor nog niet erg duidelijk, hoe zij van hun middenpositie uit denken te opereren. Als echter het onlangs gepubli ceerde sociaal-politiek program van tefc Christelijk Nationaal. Vakver bond een betrouwbare aanwijzing- vormt. js het uitgesloten dat men zich in deze kring gelukkig voelt -met het drijven van de VVD (nota bene de parti) die relatief het groot ste verkiezingsverlies heeft geboekt) om opnieuw vier jaar mee te re geren. Het CNV-program, ditmaal in tegenstelling tot 1959 afzonderlijk verschenen, bevat diverse paragrafen die een voldoende progressieve geest ademen om in grote lijnen voor een liberaal ten enenmale onaanvaard baar te zijn. Alvorens zijn tussentijdse balans te kunnen opmaken, heeft prof. Romme intussen nadere inlichtingen gevraagd en verkregen Tan vier demissionaire bewindslieden, de ministers De Quay, Zijlstra, De Pous en Marijnen. Daar bij is, naar men mag aannemen, in de eerste plaats het niveau van de staatsuitgaven aan de orde gekomen. DEN HAAG (AN'Pl De minister president. minister van Buitenlandse Zaken a.i., dr. J. E. de Quay, wijst rassendiscriminatie, waar dan ook, ten enemale af. De bewindsman deelt dit mee in antwoord op schriftelijke vragen van de fractievoorzitter van de SGP, in de Tweede Kamer, Ir. C. N. van Dis, over het standpunt van de regering met betrekking tot de verscherpte apartheidspolitiek In de Verenigde Staten van Noord-Amerika. De bewindsman antwoordt op deze vraag, dal hij het niet gewenst acht hypothetische situaties te ontwerpen, waarin het in de vraag van ir. Van Dis bedoelde beleid zou worden ge voerd. Koop 'n boek bij de ARBEIDERSPERS Onderwerpen van gesprek zuilen verder -zijn geweest industrialisatie beleid. resp. de gevolgen hiervan voor de omvang van de woningpro- duktie. en het probleem van de struc tuurwijzigingen in de landbouw waar voor omstreeks 50.000 onrendabel ge worden bedrijfjes een oplossing móet worden gezocht. In VVD-milieu kan men de laatste tijd de merkwaardige slagzin horen verkondigen dat vorming van een ka binet op brede basis een negatie zou zijn van de uitspraak der kiezers. Dat de informateur een andere op vatting is toegedaan, blijkt uit diens aanvaarding van een opdracht waar in gesproken wordt van een brede steun in het parlement. De komende weken zullen -moeren leren hoe breed prof. Romme zich deze steun in beginsel denkt en of hij deze al dan nfet met mede werking van de WD meent te kun nen voorbereiden. DKN HAAG (AND De Nederlandse regering vindt het niet nodig de ge voelens die In ons land heersen over de verscherpte apartheidspolitiek in Zuld-Afrika door middel van een nota onder de ogen van de Zuidafrikaanse regering te brengen. De reacties van de Nederlandse publieke opinie en de (Nederlandse pers zyn zo duidelijk geweest dat dit overbodig is. int standpunt. vtui ue neuerramtse regering blijkt uit het antwoord van de minister-president, prof. dr. J. E. de Quay (als minister van Buiten landse Zaken ad interim) op schrif telijke vragen van het Tweede Ka merlid prof. dr. Ir. A. Vondeling (p.v.d.a.). De heer Vondeling had gevraagd of het standpunt van de regering over deze politiek hetzelfde is, als zij in nam t.a.v. de wijze van berechting en de terechtstelling van de Spaanse communistenleider Grtmau. Advertentie I.M, r VERZEKERD KAPITAAL: HÉÉR DAN Vh MILJARD GULDEN! HAV LEVENSVERZEKERINGEN - SCHIEDAM - TELEFOON (010) 6 93 04 - HAV LEVENSVERZEKERINGEN ••••••••••••«•••••••••••••••••••O willen wij méér voor de bejaarden, méér voor de woningbouw, voor het onderwijs en de cultuur, voor sport en ontspanning, voor de arme landen en voor het verkeer doen. Dat mag niet een beste dingsbeperking worden genoemd als men gewoon correct wil zijn; in werkelijkheid gaat het im mers om een verandering, een verschuiving bin nen het toenemend geheel van bestedingen. Het wordt ook wel eens aangeduid als een verandering van het bestedingspatroon; de lap blijft even groot, de kleur, het patroon verandert. 't Is jammer dat onze tegenstanders de indruk hebben gewekt, dat wij echt zouden willen beper ken. Doordat zij deze campagne enkele weken vóór de verkiezingen begonnen, met kracht en over de heie lijn, heeft de tijd ontbroken om voldoende opheldering te geven. Waarschijnlijk hebben wij ook te veel vertrouwd op de kracht van redelijke argumenten. Een nadere analyse van de oorzaken van de verkiezingsuitslag zal wel de gewenste klaarheid brengen. Wat is uw mening over het. peil waarop onze tegenstanders htm verkiezingsstrijd jiebben gevoerd? In de strijd tegen het so cialisme is blijkbaar alles geoorloofd. M. Th. Speelman Schoklandsestraat 16a Rotterdam Was de verkiezingspropaganda van de PvdA niet wat te kalm? Hadden we niet duidelijker moeten laten zien hoe de PvdA na de oorlog als 'putaopruimer' kon optre den en daarna aan de kant werd gezet? P. Westerheijden Postjesweg 16III Amsterdam Of wp te kalm zijn geweest en niet meer de na druk hadden moeien leggen op het goede en moei lijke werk dat na de oorlog is verricht? Op het tweede geöeelt van de vraag zeg Ik duidelijk nee. De meeste mensen zijn erg kort van herinnering, zodat een beroep op het verleden weinigen aan spreekt; In geen geval de jongeren. Wat de kalmte betreft, daarin kon u wel eens gelijk hebben. De wijze van propaganda voeren moeten wij opnieuw en grondig bekijken. Veel mensen reageren eerder en meer emotioneel dan verstandelijk. Het succes van de Boerenpartij is er een duidelijk voorbeeld van. Ik wil mij niet beklagen over het peil waarop de verkiezingsstrijd is gevoerd; zeker niet nu ook wij, evenals dc VVD en de ARP, verloren. J Toch zün er, wel enkele dingen gebeurd, die mij hebben gehinderd. Allereerst moet ik dan het ge- bruik van het woord bestedingsbeperking noemen. Dat woord is een begrip dat aan de moeilijke ja- ren '51—52 (Korea-crisis) en '57'58 herinnert en dat bij iedereen een vervelende nasmaak op- roept. Nu Is er geen enkele reden voor een be- 2 stedingsbeperking om de doodeenvoudige reden, dat er geen overbesteding ls: onze nationale huis- 2 houding is niet ongezond wat de verhouding van het totaal der inkomens en het totaal der bestedln- 2 gen betreft. Wij menen echter dat er een verschuiving in de 2 bestedingen moet optreden. Verhoudingsgewijs Dit standpunt was door minister Luns in de Eerste Kamer onder woor den gebracht, Dr. deQuay beant woordde de vraag bevestigend. Minister Luns verklaarde In de Eerste Kamer dat de reacties van de Nederlandse publieke opinie en van de Nederlandse pers 'we! zo duidelijk' waren geweest dat een nota niet no dig was. De minister van Buitenlandse Za- ken a.i. vindt het niet gewenst aan te geven in welke situaties de regering wel van haar gevoelens blijk meent ie moeten geven. Hij wil geen hypo thetische situaties ontwerpen waar in een beleid als in de waag bedoeld zou worden gevoerd. De 35-jarige G, H. van der Mej uit Amsterdam is gistermiddag op slag gedood, toen zijn auto op de rijksweg Amsterdam-Naarden bij dt kruitfabriek te Muiden frontaal ge raakt wérd door een slippende en kantelende vrachtwagen. De 23-jari- ge J, C. Adams, eveneens uit Am sterdam, die in de auto van de hcei Van der Mey meereed, moest zwaai gewond worden opgenomen in hel AVilhcImina-Gasthuis te Amsterdam Een auto met drie militairen kor, de ravage niet meer ontwijken er; raakte eveneens de gekantelde vracht- wagen. Twee militairen moesten niet ernstig gewond in een ziekenhuis op genomen worden. De chauffeur en de derde militair van de vrachtwagen werden licht gewond. Het ongeluk ontstond, doordat de vrachtwagen, rijdend in de richting Naarden, moest remmen voor voor h'em rijdende auto's. (Bij Muiden worden werkzaamheden aan de weg uitgevoerd, die dwingen tot snel heidsbeperking) Bij het remmen begon de vracht wagen te slippen en kwam tantelend op de baan van de tegenliggers te recht. Daar schoof hij nog ver door. In het begin van zijn glijpad werd de auto van de heer Van der Mej" frontaal geraakt en totaal ver nield. Dit standpunt was geïntroduceerd door drs. Bogaers van de KAB, die daarmede probeerde zonder succes de raad tot een eenstemmig advies te brengen. Hij zelf en de andere werknemers stonden aanvankelijk op het standpunt dat de inkomensgrens beter op acht mille kon worden ge steld. De andere helft van de raad viel nog weer in twee groepen uiteen. Vijf kroonleden onder aanvoering van dr. Holtrop en prof. Van Esveld wilden het niveau van de loongrens voor de sociale verzekeringswetgeving aan houden. Veertien andere leden-van wie de meesten werkgevers waren, wensten de premies boven een inkomens niveau van twaalf mille voor de in komstenbelasting gewoon bij het in komen Jaten tellen. Aan de vaststelling van dit advies ging opnieuw een zeer uitvoerig de bat vooraf, waarin bleek, dat de kop stukken van het Nederlandse be drijfsleven wat vergadertechniek be treft wel wat van het parlement kun nen leren. Vorig jaar juni had de raad zich ook al in het openbaar met de pre miespaarregeling beziggehouden, maar het ontwerp-advies werd toen teruggewezen naar de commissie van voorbereiding omdat men meer ge gevens wenste. Inmiddels heeft staatssecretaris al rijn wetsontwerp ingediend, dat, als inkomensgrens ook twaalf mille aan houdt. Het advies zou dus min of meer als mosterd na de maaltijd komen, maar wellicht dat nu het parlement er nog profijt van zal trekken. In grote lijnen komt het SER-ad- vies overeen met het wetsontwerp. Interessant was te horen hoe een grote opposant als prof. Van der Grinten, die vorig jaar betoogde dat de regering geschikt was voor onder ontwikkelde landen en bezitsvorming een heilig huisje van de regring noemde, een politieke zaak waar de SER zich niet mee bezig diende te houden, thans volstrekt van mening was veranderd. Hij zag nu toch wel termen om een positief standpunt in te nemen. Alleen dr. Holtrop bleef weinig geestdriftig voor de regeling. Hij zag geen reden, om de besparingen extra te stimuleren want die zijn al ver rassend gunstig. Om sociaal-psycho logische redenen wilde hy er wei mee instemmen, maar dan moest er ook een goed rendement in het vooruit zicht gesteld kunnen worden en dat had de commissie van voorbereiding niet gedaan. De Tilburgse kroonleden Bosman, Schouten en Albregts lieten met al gemene instemming aantekenen, dat de raad er niet op is ingegaan in noeverre de ABS met de daarbij be horende uitgaven aanvaardbaar is in. het licht van de rijksbegroting. De APS heeft echter een ander ka rakter dan andere sociaal-economi- sche wensen die tot additionele uit zeven leiden. In uw blad van 1(5 dezer heb Ik ge lezen dat 'dr. Veldkamp zich nooit Sn de gunst van prof. Romme heeft heeft mogen verheugen.' Ik heb dat verhaaltje wel eens meer gehoord, en het leek mij dan roddel. Nu het echter door u voor waar wordt gehouden, wil ïk pogen het uit het wereld te helpen zelf al doet het politiek niets meer ter zake 5ïie zich in mijn gunst of on gunst verheugt. Om aan. de mythe een einde te maken dicne: 1 dat ik, en niemand anders, destijds de man ben geweest van het initiatief om dr. Veldkamp in de. landspolitiek te halen, en 2 dat Ik tot nog toe van dit initiatief nooit spijt heb gehad. Voor mij zelf hoop ik van harte, dat dit laatste zo zal blijven. Bloemendaal Romme (Ingezonden stuk in Het Parool' van 21 mei 1963). DEN HAAG (ANP) Het gerechts hof in Den Haag heeft vrijdagmorgen in hoger beroep vrijgesproken de (rustend arts M. S. K„ uit Voorburg, die terecht heeft gestaan op beschul diging auto's te hebben bekrast. Bewoners van de Queriöostraat te Voorburg klaagden er reeds geruime tijd over, dat hun op straat gepar keerde auto's werden bekrast. Op 11 mei van het vorig, jaar zag een dame dat een. ma» een auto bekraste. Dit zou de arts zijn geweest. Deze heeft erkend langs de betreffende auto te zijn gelopen, maar hy ontkende be slist de wagen te hebben bekrast. In eerste instantie had de Haagse rechtbank de arts veroordeeld tot ƒ200,boete, van welk vonnis de procureur-generoa! in hoger beroep bü het Gerechtshof bevestiging itad geëist. "E'en broedende kip moet meri. J niet storen. Nu dr. Romme nogf over de door hem verzamelde ge-S gevens en Inlichtingen gebogen;; zit, is het te vroeg om verwachtin-J gen uit te spreken over de richHÈ ting waarin een kabinetsfonna- teur het zal gaan zoeken. f De opdracht die dr, Romme.' heeft gekregen, zal niet zonder' zijn voorkennis en instemming!; door de Koningin zijn opgesteld.?! De informatie van dr, Romme'; heeft, ten doel te onderzoeken off! er een kabinet kan worden ge-| vormd dat zich verzekerd kan*: achten van een zo breed moge-f lijke steun Ir. het parlement.fi Daarbij moet worden gelet op dei uitslag van de verkiezingen. Van verschillende kanten heeft!; men zich afgevraagd wat in dit' verband de zin 'gelet op de ver kiezingen' betekenen kan. Hefc' spreekt immers welhaast vanzelf,?; dat na verkiezingen bij de vor ming van een nieuwe, regering'; allereerst wordt getracht een ka binet zo samen te stellen dat bij de verkiezingen gebleken ver-ij .schuivingen in die samenstelling doorwerken. Deze passage heeft dan ook aanleiding gegeven tot nijver re- kenwerk. De PvdA is achteruit ge gaan. Maar ook de WD. En de AR voor de zoveelste keer ook weer.' Welke partij heeft verhoudings-E; gewijs het meest verloren? Wijl! achten zulke berekeningen on vruchtbaar: een gezelschapsspel;;' voor een kleine kring. Niet alleen onvruchtbaar maar 13 uitgesproken flauw zijn uitspra ken als die van de liberale prof.fi Witteveen. De hooggeleerde fi meent, dat hij de kwaad weggélo-K pen liberalen die onderdak hebben 'f. gezocht bij splinterpartijen ge- |i rust bij de WD mag optellen. Wie.ft zo zijn verlies wegredeneert, if maakt een kinderachtige indruk en bereikt niets. S Tiet komt ons voor dat er maat één conclusie uit de verkie zingsuitslag onomstreden getrok ken kan worden: de KVP is. met een aanzienlijke voorsprong op nummer twee, de grootste partij. Zij heeft de. centrale positie ge kregen. En bij haar ligt de zwaar ste verantwoordelijkheid voor hei vormen van een nieuwe regering, Zou het dan niet voor de hand lig gen dat de informatieopdraehl met de sin 'gelet op de uitslag van de verkiezingen" bedoelt heen te wijzen naar deze dominerende positie van de KVP? Ook de vraag welke betekenis gehecht moet worden aan de woorden 'zich verzekerd te weten van een zo breed mogelijke., steun in het parlement' is interessant, Waar *van zich verzekerd achten.' wordt gesproken, gaat de gedach te blijkbaar uit naar een regering die zich een program voorstelt te verwezenlijken, dat door de meer derheid van het parlement wordt aanvaard. Dat is dus een rege ring die anders start dan de rege ring-De Quay, die op hoofdpunten van het program, mammoetwet,' kinderbijslagwet, televisie maar moest afwachten wat er In het parlement zou gebeuren. In deze Informatieopdracht zit dus duide lijk het verlangen naar een rege ring met meer gezag en vastere steun in het parlement dan wij de afgelopen vier jaar hebben gehad. Dat dr. Romme wel wat tijd nodig heeft om de gevraagde ver kenningen te doen, laat zich dan ook heel goed begrijpen. Om de gestelde vraag te kunnenbeant woorden, moet hy immers niét al teen nagaan welke problemen de volgende jaren tot een oplossing gebracht moeten worden, maar. ook voor welke oplossingen een parlementaire meerderheid te vinden zal zijn. LABSE (ANP). De Keukenhof zal «•oensvt-5-vond 29 mei sluiten. Het bestuur liad gehoopt, dat het oark tot en met de pinksterdagen ópen. zou kunnen blijven, maar de recente regenval bespoedigt de bloei van de laatste honderdduizenden bloemen zozeer, dat na 29 mei enige verflen sing dreigt in te treden. [Trie jaar geleden heeft minister De Pous aan de Commissie Economische Mededinging, die hem adviseert over kartelzaken, gevraagd advies uit te brengen over het vraagstuk van de vaste prijzen van merkartikelen. Daar-, bij gaat het met name over de vraag of tegen het systeem dat de fabrikanten de prijzen vaststellen waartegen hun artikelen aan het publiek moeten worden verkocht, iets moet worden gedaan of niet. Volgens velen beperkt dit systeem de concurrentie in de detailhan del en werkt het prijsverhogend. Anderen zijn voor de vaste prij zen. Thans is het advies gereed, naar wij vernemen een sterk ver deeld advies, waar de nieuwe ml- nister maar weinig steun aan zal hebben voor de bepaling van zijn beleid. ■jVTaar het ls Intussen wel ge- x wenst, dat dit advies niet voorlopig ia departementale laden verdwijnt, maar gepubliceerd wordt. In het algemeen gebeurt dat weliswaar met de adviezen van de Commissie Economische Mededinging niet, maar in dit geval, waar het niet over één kar tel gaat, maar om een veelomvat tend vraagstuk waar veel over ge- liscussleerd wordt, is het toch wel Mjzonder zinvol dat wel te doen. 2r is niets tegen en veel. voor om ildus een bydrage te leveren tot ie meningsvorming over een dco- Jleem waar én het bedrijfsleven in de consumenten (huisvrou wen) zo direct bij betrokken zijn. v -

Het Vrije volk | 1963 | | pagina 1