erzui nog te gehorig ortpark 2e Pinksterdag naar Dordts concours van i Groenoord trok 4000 zwemmers Zeemansruzie: eis 6 maanden Nieuwe leider chiedammers elkaar Wisselkoersen Predikbeurten Doktersdiensten Visafslag Door dat kamp Veel vrienden gekregen.,: HET VRIJE VOLK ZATERDAG 1 JUNI 1963 PAGINA 4 (Van een onzer verslaggeefsters) Een van de grootste sleephopperzuigers die ooit in West- Europa werden gebouwd, de W. D. Seaway, is vrijdag om klok slag twaalf uur, na het uiteenspatten van de fles champagne SVv ^P0"ere"d Srote boeg, statig van de helling van de werf N.V, Gusto in Schiedam gegleden. Mevrouw J, Volkers-van Driel, de echtgenote van een inge nieur, verrichtte de doop van de Seaway, die door de I. H. C Holland op de werf van haar vennoot wordt gebouwd voor de Westminster Dredging Company, een van de leden van de Bos- en Kaiisgroep. Honderden aanwezigen, onder wie een grote groep Engelse gasten, waren getuige van het schitterende schouwspel, dat extra glans kreeg door de verblindende zon. ondei (Van een onzer verslagge vers) „M'n werk.Da's m'n hobby!" De man'die dat met grote stelligheid zegt, is de 64-jarige Bertus Winkel horst uit Rockanje. Dat werk, of zo u wilt die hobby, is het kampeerkamp in die zelfde gemeente. Op 1 april van dit jaar heeft Winkelhorst zijn werk als kampleider overgedragen aan een andere generatie. Niet dat dit van harte ging: „Ik vind het verschrikkelijk, m'n hart'ligt erin." Maar er is een grens aan de eisen, die aan het men selijk lichaam gesteld kun- nen worden. En Bertus Win kelhorst heeft die grenzen nooit goed in de gaten ge houden..Hij ging door tot het werk gedaan was. Vrienden Stuurman Vergaan... Open balkon Wethouder Hard werken Dankbaar m 'Sm 'mmMm van Dc directeur van do N.V. Gusto de heer H. J. A. M. Smulders feli citeerde tijdens de gezellige receptie de eigenaars van de zuiger voor wie al eerder twee zuigers zijn gebouwd. Hij bedankte de Westminster Dredg ing Company voor de technische hulp cn bood vervolgens de doop- ster als herinnering een model van de zuiger aan. Mevrouw J. Volkers wenste hierna liet schip niet alleen een behouden vaart, maar ook een voorspoedige arbeid toe. Het schip valt op door zijn grote Zon,, dank je wel! Voor het eerst dit jaar heb je de laatste 'dagen la ten blijken dat je het icegsiureh van miljarden verkwikkende zonnestra len niet verleerd bent. En. zon, daar onmeetbaar hoog boven ons, dank zij jou heejt onze natie zich en massa naar bad en strand, gespoed. Natuur lijk, heerlijke zon, jij weet daar niets van. Maar wees ervan overtuigd dat het een heerlijk gezicht is de heren in dit land weer in de lichtgewicht- pakken te zien rondmarclieren, om nog maar te zwijgen van de kleurige charme der dameskledij. Zon, vanmorgen bij het verlaten van het door weinig dekens bezwaar de bed, loerde je al weer vrolijk door de spleten van het gordijn als wilde je zeggen: kom Damprater, eruit! -En omdat je alweer blij lacht, gaal na dit verhaaltje de hoes over de schrijfmachine. En dan kan 't Dam prater bijzonder weinig bommen of Romme in deze dagen uit zal komen. Zomin er van deze zijde veel inte resse zal beslaan hoe Willem Vogt met de AVRO-problemen aan het worstelen slaat, terwijl Damprater ook niet nieuwsgierig is wat Jacques Gans weer tegen het Landbouw- of welk ander schap gaat uitbroeden. Lieve zon, hartelijk dank. Omdat je er weer helemaal bent gaat deze Damprater, na de laatste"letter in deze hoek, strandwaarts. Heerlijk lui liggen in het brandend zand zonder j.nneke Grönloh). En u weet her: maandag geen krant op uw deurtn.it. Niet door de zon, maar door de pinkstergedachte. Als het met de klimatologische za ken zo blij ft als nu, kan Damprater u dinsdag weer een zonnig verhaal opdienen. Over door horden badgas ten bestormde stoelenverhuurders, moeders die kinderen „verliezen", pa's die transpirerend lekke banden re pareren en auto's die het vertikken. Want dit alles gaat ongetwijfeld weer gebeuren plus nog duizend-en- een' andere dingen die uit de pot der verrassingen zullen springen. Maar één ding: zorgt u er wel voor dat uw naam dinsdag niet in de krant onder de kop „verdronken tij dens weekeinde" staat. Doe het rus tig aan en hang niet de Jan Durfal uit. Prettige da,jent DAMPRATER ZATERDAG Bioscopen: MONOPOLE: Slavenschip, 2, 7 en 3.15 uur (14 Jr.). PASSAGE: De Ijzervreter, 2, 4.15, 7 en 9.15 uur (H.I.). Bioscopen: IRENE: Toneelavond Entre Nous, 8 uur. MUSIS SACRUM: Balavond HBS- vereniging Onder Ons. 8 uur. VOLKSGEBOUWToneelavond van Tot Steun ln de Strijd, 8 uur. ZONDAG Bioscopen: MONOPOLE: Op zoek naar uranium, 2 en 4.15 uur (14 jr.). Slavenschip 7 en 9.75 uur (14 Jr.). PASSAGE: De Ijzervreter. 2, 4.15, 7 en 9.15 uur (8.1.). TWEEDE PINKSTERDAG Diversen: MONOPOLE: Vuurgevecht in de berg pas, 2 en 4.15 uur (14 Jr.). Scotland Yard grijpt ln, 7 en 9.15 uur (14 Jr.). PASSAGE: De ijzervreter, 2, 4.15, 7 en 9.15 uur (a.l.). Diversen: IRENE; Donsxnlddag. 2 uur. MUSIS SACRUM: Finale nationale kampioenschappen Schaakvereni ging Schiedam. DAGELIJKS Tentoonstellingen STEDELIJK MUSEUM; Mlnuro Agata" tót 3 Juni, dagelUks van 10 tot 5 u Op belde pinksterdagen van 12.3C tot 17 uur geopend. Ook expositie van werk van Cobra-groep. GemeeiitcoiDliutbeeK: nauge Haven 131: maand. 7—8.30 uur: dlnsa. 9.30 4.30 uur, 7—8.20 uur: woensd. 980 430 uur; donderd. 9.30—1230 uur; vrfjd 930430 en 7—830 uur: zat 930430 uur Lorentziaan 6: maand. 1130 uur; woensd. 7—S uur; vrljd 1430 uur: zat. 91230 uur 'Dr. Wlbautpleln 123; maano. 7—9 uur: dinsd. 1430 uur; woensd (alleen jeugd) 2—4 uur: woensd. (alleen volw. 7—9 uur; donderd 930—12 uur: vrljd 7—9 uur (volw.) 7—8 uur (Jeugd). Jeugdbibliotheek Westmolenstraat 26. dinsd. 330—5 uur; woensd. 2—5 uur; vrljd. 3305 en 7—8 uur: zat 1—4 uur (mei tot oktober 91230 uur). Kohnstammschool, Fattrenheitstraai 4 (alleec Jeugd) maand. 330—s uur, vrljd 3.305 uur. Leliestraat 10: woensd. 14 uui (volw. en Jeugd) 7—8.20 uur (al leen volw,); zat. I4 uur (volw en Jeugd). Schledamseweg 26: dinsd. 25 uur (volw.); vrU<L 25 Uïll ("Olw. en Jeugd). afmetingen; de hopper van 4000 m3 kan 7500 ton lading bevatten. De neiging om sleepzuigers grotere af metingen te geen bl(jkt uit de vier andere zuigers die de IHC Holland m aanbouw heeft. Zij hebben name lijk hopperinhcuden die variëren van 3000 tot 4800 m3. De W. D. Seaway, die na het proefvaren op de Noordzee over Vier maanden in gebruik wordt genomen voor het uitbaggeren van mondin gen van Engelse rivieren, heeft twee schroeven, die aangedreven worden door een direct omkeerbare 12-cy- linder dieselmotor van 2040 pk. De afmetingen van het schip zijn: 101,4 xl8 en 8.6 meter. De zandpompen worden elektrisch aangedrevenhier door dienen twee diesel-generator sets. Een nieuwtje is dat het boeg- straalrocr wordt aangedreven door de zandpompen zodat met recht kan worden gesproken van een straal- roer. Na het lossen van de lading is ieder der pompen in staat het water uit de hopper te zuigen. De speciale vorm van de hopper vergemakke lijkt het lossen van de lading. Er zijn twee rijen, van 14 bodem- kleppen die hydraulisch geopend en gesloten worden; zij hangen ieder aan een ketting. De overloop Is ver- aange stelbaar zodatde belading past kan worden aan plaatselijke omstandigheden. Het legioen van zwem- en zon- lustlgen heeft donderdag en vrijdag bezit genomen van bad Groenoord. Niet minder dan 4000 Schiedammers trokken gisteren zwembroek of bad pak aan en doken ln het water dat voor het eerst dit seizoen de 16 gra- dengrens, de minimumtemperatuur voor waterpolowedstrijden, over schreed. Het bedroeg zelfs 17graad. Ondanks de enorme mensenmassa kan bad Groenoord het dubbele aan tal herbergen. Op topdagen verleden jaar verkocht men zelfs 9000 toe gangskaartjes. DELFT Het historische gebouw de Waag op de Markt te Delft kan voorlopig nog niet worden gebruikt als studentencabaret en tentoonstel lingsruimte. De gehorigheid van het pand is zodanig dat de erboven wo nende gezinnen hinder zouden onder vinden en daarom moeten extra, voorzieningen worden getroffen. De stichting, die de exploitatie van het gebouw op zich had genomen, had gehoopt omstreeks Pinksteren de eerste cabaretvoorstellingen te laten geven. Advertentie IJM. AFSLUITING BEURSBRUG In verband met herstelwerkzaamheden -woensdag 5 Juni 1963 op donderdag 6 zal <ie Beursbrug in dc nacht van Juni 1963 vanaf 22 uur tot des v.m. 6 uur voor alle verkeer zijn afgesloten.. Schiedam, 30 mei 1963. (Van een onzer verslaggevers) Op Katendrecht was op 14 april een vechtpartij na café-bezoek uit gebroken tussen de Zweedse zeeman K. G. E, G. (25) en een Finse zee man Unto S. Dit Noordeuropese ge schil eindigde met een trap, die de Zweed zijn slachtoffer toebracht, toen deze al tegen de grond was ge slagen.- Een hersenbloeding en een gebro ken jukbednboog waren het gevolg, al betwistte voor de rechtbank de raadsman van de Zweed dat die ver wondingen door de trap waren ver oorzaakt. De officier van Justitie eiste zes maanden gevangenisstraf met aftrek van voorarrest. Dat was nadat de president van de rechtbank verdach te had gevraagd, waardoor hij tot deze zware mishandeling was geko men. .,lk was zo dronken als een toeter", verklaarde de Zweed vol gens de vertaling van de tolk. Maar getuigen hadden slechts een lichte graad van beschonkenheid waargenomen. „Wat zou de ver dachte dan wel voor een ander, zwaar muziekinstrument hebben moeten zijn, als hij werkelijk be schonken was geweest", merkte de officier in zijn requisitor op. Hij achtte het opzettelijk toebren gen van zwaar lichamelijk letsel be wezen, maar de geëiste straf vond de raadsman te hoog; „Er was hier sprake van een ontspoorde zeemans ruzie", meende de verdediger. De rechtbank zal uitspraak doen over veertien dagen. 31 mei Engels pond 10,069—10,06Ï AmeriK. dollar 3,59,?c3,59 Franse frank 73.35473,404 Belgische frank 7,205—7,211 Zwitserse frank83,22—83,27 Zweedse kroon 69,32—69,37 Duitse mark- 90,27—90,32 Deense kroon 52,06—52,11 Noorse kroon 50,32—50,37 Canada 3,334 3,333 Italiaanse lire 57,874—57,924 Oostenrijkse schilling 13,92—13,93 Escudo's 12,54112,56 Een plaatje dat gemaakt werd op het concours hippique, dat vo rig jaar op het Dordtse sportpark plaatsvond en dat langzamerhand traditioneel is geworden. Hervormde Gemeente, Grote Kerk: 9 uur ds. P. Comelder (kinderdienst) 10.15 uur ds. J. G. Jansen; 5 uur ds. Le Coq (jeugddienst). Bethelkerk: 10 uur ds. A. Le Coq; 7 uur ds. J. G. Jansen. Opstandingskerk: 10 uur ds. L; J. Cazemier; 7 uur Oecumenische dienst (ds. J. W. Schokking). Vredes- kerk' 9 en 10.45 uur; mej. ds. E. A. Bos: 7 uur ds. A. Hoffman. Gereformeerde Kerk: Oosterkerk: uur ds. P. R. Everaars; 5 uur ds. J. Heynen. Kethel. De Ark: 9.30 uur ds. B. ter Haar; 2.30 uur ds. P. R. Everaars. Kantine, Burg. Honher- iage Greteiaan 159: 10 uur ds. W. Krijger; 5 uur ds. P. R. Everaars. De Goede Haven: 10 uur ds. H. Volten; 5 uur ds. W. Krijger. Julianakerk; 10 uur ds. H. J. Heynen; 5 uur ds. H. Volten. Baptisten Gemeente: Gebouw Irene, Nieuwe Haven: 7 uur ds. R. Keiling. Jehova's getuigen: 6 uur openbare toespraak: Weieidcrisis een kenmerk van de tijd van het einde; 7 uur Wachttorenstudie. TWEEDE PINKSTERDAG Herv. Gemeente: Grote Kerk: 10 uur ds. J. D. Smids, Uitsluitend voor noodgevollen heb ben de volgende artsen dienst: dr. F. Jungerius, Jac. Catslaan 8. tel. '67355; dr. L. B. E. van Hoogenhui- zen, Nassaulaan 59, tel. 68067:. me vrouw C. Duyster-Jamin. Burgem. Knappertlaan 156, tel. 69991; dr. A. Q. c. Klomp, Juliana van Stolberg straat 3, tel. 69952. Apotheek Nieuwiand, dr. Wibaut- plein 17, tel. 67532. Vanaf 4 juni apotheek Rembrandt, Rembrandt- laan 5, tel. 68855. Op het traditionele Concours Hippique, dat de paardenspórt- verenigjing Dordrecht en Omstreken op tweede pinksterdag weer op het Dordtse Sportpark organiseert, zal een sterke gioep militaire deelnemers uitkomen. Men is er namelijk in geslaagd de Nederlandse militaire equipe onder leiding van kolonel P. J. iOotmar te engageren. Deze equipe heeft kortgeleden een op- merkelijk internationaal succes geboekt in München-Gladbach in Duitsland, waar in april een NATO-springconcours werd ge- houden om de grote prijs van het Britse Rijnleger. De Neder landse equipe ging met die prijs schoot. Het Dordtse concours hippique op tweede pinksterdag is uitgegroeid tot een steeds groter belangstelling trek kend gebeuren. Niet in de laatste plaats door de veelzijdigheid van het programma. Om negen uur beginnen de voor keuringen. In verschillende ringen worden dressuurproeven afgelegd, zowel individueel ais in teamverband. Om half tien begint het voorsprin gen. Als parcoursbouwer treedt dit Jaar voor het eerst in Dordt de heer W. R. F. van Oppenraay uit Bemtnel op. die een grote ervaring heelt. Om elf uur begint dan het handicap-spring concours voor burgenrulters. Er is een afdeling voor nieuwelingen en een voor meer geroutineerden. Om één uur 's middags start de Hmietklasse tuigpaarden, gevolgd door het zware springconcours van de landelijke ruiters, waarin ook uit komt de elite-combinaties van de Koninklijke Federatie van Landelijke Rjjverenigingen. Na afloop daarvan ROTTERDAM, 31 mei Aan de Visafslag alhier werden van IJmui- den cn Vlaardingen 100 kisten verse zeevis aangevoerd. De prijzen waren: schol midd. 25 —38. idem klein 10—17. schelvis midd. 3538, kabeljauw gr. 3742, idem klein 3034. makreel 2829, wijting 3338, per kist. volgt de grote limietklasse tuigpaar den. In de open klasse tuigpaarden doen de beste paarden van het laad mee, waaronder zich de nationale kampioen Sarina van de heer A. Schrauwen bevindt. Een hoogtepunt van het pro gramma zal ook deze maal weer zijn de parade van de landelijke ruiters. In het MA-springconcours wordt dit jaar voor de tweede maal de wis selbeker van de gemeente Dordrecht als prüs ingezet. Verleden jaar legde Tineke Zwolsman met Medrano be slag op deze prijs. Als laatste springconcours staat een .Parijs" op het programma, het geen in het koi-t neerkomt op een afvalwedstrijd waarin de hindernis sen steeds worden verhoogd. Het hoogterecord staat in Dordt op 1,85 meter. Het programma wordt besloten met een jachtrit met eindloop, die zeer interessant belooft te worden omdat zeer vele en vooral snelle combina ties hebben ingeschreven. Om ongeveer half zes zal het con- cours hippique ten einde zijn. Dat eistzijn' tol en de dokter was onverbiddelijk: een streep er. onder. Dat was eind vorig jaar en de nog altijd actieve kamp leider besefte, dat zijn tijd om het werk over te dragen was ge komen. Daarom staat er sinds 1 april in het Van Icersonkamp in Roc kanje een nieuwe kapitein op de brug. Maar de scheidende Win kelhorst wordt te zeer gewaar deerd om dit het einde van alles te laten zijn. Met ingang van dezelfde datum werd ïiü benoemd tot algemeen controleur- van de Stichting Recreatiebelangen. Een functie, waarin deze na tuurminnaar zijn hart kan opha len. Vele 'tienduizenden maakten met deze k-mpleider kennis sinds hij in 1938 werd aangesteld. Vele duizenden hebben hem beter le ren kennen en zo ontstond er een band die meer was dan alleen maar het contact tussen de kam peerder en de kampleider. „Wc hebben öswr dat kamp veel vrienden gekregen," zegt mevrouw Louise Winkelhorst-Elewout. „Nooit zitten we zonder mensen en vooral 's winters komen er velen even bil ons langs." Het leven.kent vreemde wegen en als vroeger Bertus Winkel horst zijn zin had gekregen, was hij nu waarschijnlijk gepensio neerd stuurman geweest. Maar het liep allemaal anders Op vijftien februari 1899 wérd in Rotterdam Bertus Winkelhorst - geboren als zoon van een boeren arbeider uit Bockanie. Het ouder lijk huis staat aan de Vleerdamse dijk op de plaats waar nu het gereformeerde kerkje staat. Tot zijn negende jaar-woont de jonge Winkelhorst aan de Vleer damse dijk. Hij krijgt er daar „een paar zusters en een broer" bij. De verdiensten op het platte land zijn echter buitengewoon slecht en vader Winkelhorst, die eerste knecht o'p een boerderij is, gaat naar een betere mogelijkheid zoeken. Het gezin vertrekt naar Rot terdam, waar vader beter betaald werk heeft gevonden bü de HAL. In de Paul Krugerstraat („Er re den toen nog geen trams") komt Bertus nu te wonen en de lagere school maakt hij af in Rotter dam. Op zijn zestiende jaar gaat hij op het opleidingsschip De Neder lander. „Aan de Maasbrug, boel nul." herinnert kampleider "Win kelhorst zich, Hjj wil stuurman worden. Maar zoiets kost duiten en niet zo weinig ook. Gélukkig heeft Bertus een oom, die zorgt dat het gëld er komt. Thuiskan bruintje het niet trekken. Hoe het ook zij: hij komt op het schip en haalt binnen het jaar dat er voor staat zijn exa men. Daarna, moet er een jaar prak tijk volgen en de stuurman-in-de- dop brengt dat door aan boord van de Groninger schoener Anet- ta. Dat speelt zich af midden in de tijd, dat de hele wereld in brand, 'staat, in de jaren 1315-16. Als Bertus echter van een reis naar Londen en Frankrijk terug komt, is de schoener verkocht en de nieuwe eigenaar komt met een hele familie aan boord en heeft geen.stuurmansleerling nodig. De HAL- brengt uitkomst en de jonge Winkelhorst maakt zijn volgende reis als leerling aan boord van de Rijndam naar Amerika. Weer thuis krijgt hij bericht: de schoener Anetta is met man cn muis vergaan, oorzaak on bekend, "wrakstukken hij Ber gen aangespoeld. Nooit werd er meer iets van de opvaren den vernomen. Heel even gaat Bertus naar de zeevaartschool, maar dan gaat zijn oom dood en zijn de centen op. De school kost te veel en hij moet er af. Binnenvaartschipper wordt hij dan (in de jaren '20'21) bij de HAL. ,Dat beviel me toch niet, maar je kon geen ander baantje krijgen, in die jaren. Overal stoot te Je je heus...' In die tijd heeft Winkelhorst verkering met Louise van Elewout, die later zijn vrouw zou worden. Via de dichter Bloem, bij wie zij werkte, krijgt hjj een baantje bij ,de tram'. Zo wordt dan in 1925 Bertus Winkelhorst conducteur bij de RETM in Rotterdam en gaat hjj het voor die jaren vorstelijke sa laris van 33,— per week ver- dienen. ln 1327 trouwt hij en het echt paar woont gedurende de eerst volgende tien jaar aan de Lange Hilleweg in Rotterdam. Het is dan volop crisistijd. Bertus is veel ziek. In de strenge winter van 1929 krijgt hij longontsteking („Je moest als conducteur op het bal- con blijven staan en dat was open"J en daarna blijft hij suk kelen. Maar hoewel hij vaak niet in staat is om te werken, gaat hü toch: ,Je was bang voor je baan tje.' In 1936 wordt h(j echter toch definitief afgekeurd. ,Daar stond de raad. En gelijk krijgt de partij een wethouderszetel. Dus wethouder Winkelhorst. Bovendien wordt hij in 1938 aangesteld als kampleider op het kampeerterrein van Voorne's Duin maatschappij en de ge meente Rockanje. Dan barsten de donkere wolken in '40 los. Na veel aandrang blijft hij wethouder en voorkomt zo dat er een NSB'er op zijn plaats komt. Bovendien wordt hü kassier bü de distributiedienst in Brlelle. Hij kan veel nuttige inlichtin gen geven en daadwerkelijke hulp verlenen. Maar hij maakt een ont zettend moeilijke tijd door en ook dat tast zijn gezondheid aan. ,Hij was zo nerveus. Er was geen land met hem te bezeilen,' zegt zijn vrouw. Maar,m'n kop heb ik nooit laten hangen. Daar ben' ik biy om,' zegt de 64-jarige Winkel- horst nu. Na de oorlog gaat hjj met on verminderde -energieverder aan B. WINKELHORST m'n. hobby Met ingang van I april 1963 heeft het Van liersonkamp een nieuwe kampleider. Het is de 44- jarige A, E. Beijcr uit Rockanje, voorheen tuinder. „Ik had het ai een jaar of der tien bekeken. Ik woon hier vlak naast." Ook hem bevalt het werk goed: „Ik blijf hier, daar ben ik van overtuigd." In 1925 'krijgt. Winkelhorst een ander baantje. Hij wordtconduc teur bijde tram"' in Rotterdam. Op de foto Winkelhorst (hele maal links) met enkele collega's van lijn 9 en lijn 21. In het midden een conducteur, die een vrije dag had. cn een ge zellig praatje kwam maken. ik.' Zijn vrouw gaat op de fiets naar Gelderland om een huis te zoeken. Ze willen buiten gaan wonen. Het wordt een huls ln het Van Kempens bos in Rockanje. Win kelhorst en zjjn vrouw beginnen hier opnieuw. Hjj wordt onder meer hoofdagent voor de Voor- waarts op Voome-Puttenen Ro zenburg. In. 1938 zijn er gemeenteraads verkiezingen en Winkelhorst, die al sinds 1927 lid van de SDAP (.afdeling zeven, linker Maas oever') is, wordt in de raad van Rockanje gekozen. Voor het eerst is de SDAP vertegenwoordigd in zijn iverk op het kampeerterrein en mede door zijn beleid en harde werken groeit het kamp en wordt de naam wijd en zijd bekend. Het is inmiddels Van Iterson- kamp geworden, genoemd naar de rentmeester Van Iterson, die voo- de oorlog veel voor het kamp heeft gedaan en in de oorlog in een concentratiekamp is omgekomen.. Hard en veel werken is het pa rool van Winkelhorst en hij maakt er wat van. Hij houdt zich streng aan de regels en maakt daarbij voor niemand een uitzondering. Sommigen mogen hem daarom niet, maar veie duizenden zijn hem dankbaar, omdat zij zo gezellig' konden kamperen in het Van Itersonkamp. De vele brieven, die hij krijgt van zijn „klanten" spreken hun eigen taal: .Onze eerste vakantie in Rockanje is voor ons een waar ge noegen geweest, mede dank zij uw goede zorgen... briefkaart uit Eindhoven. Ik zal trachten om het vol gende jaar tijdig mijn vakantie data aar de weet te komen in de hoop, dat u ons dan weer kunt inlassen... brief uit Sleeuwijk. ...U bent het beste voorbeeld van een Europees'burger, wie het geen verschil maakt of zijn gasten uit Engeland, Frankrijk of Duits land komen... brief uit Duits land. Het was voor ons een hele geruststelling te vernemen bij welke mensen ze (een dochter) was ondergebrachtbrief uit Arnhem. Kampleider Winkelhorst heeft er mee moeten ophouden en dat vindt hij erg. Maar vele duizen den zijn hem dankbaar voor het werk, dat hy voor hen ver zette! HET VRIJE VOLK, SCHIEDAM Administratie, advertenties en redactie Passage 18-20, telefoon 63798 en 65205. Bij 'geen gehoor uitsluitend redactie 60147. - t SS* *V:

Het Vrije volk | 1963 | | pagina 2