Tijdens voorlichtingsavond over onteigeningsplannen van Defensie Hel om boer Koekoek Dr. De Kort zou nu goed opschieten Vondeling: 4 diensttijd is mogelijk4 Schooltandverzorging soms ingekrompen Staphorst boos op I Jhorst - voetbal op zondag oorzaak Dodelijke val He Vrij Vol Pool uit Tegelen met zijn familie herenigd na kwart eeuw speuren Vragen over vordering van landbouwgrond Bliksem treft man en paard Dodelijke val door dakraam zó lekker zó gezond Man verdrinkt in zwembad draion' Bromfietser bij botsing gedood Chef recherche Spoorwegen met pensioen Bliksem sloeg in boerderij een deken een echt-geschenk Tactloos HET VRIJE VOLK DINSDAG 11 JUNI 1963 PAGINA 3 f F Onrust na brief Goed voorbereid? Hoe te doen? Ruimte genoeg met versgebrande hazelnoten, roomcaramel en vollemelk chocolade Toxopeus over Ootmarsum Gemeentebestuur keurde handelwijze van secretaris af Viiegtuigrumoer in de nacht Meisje verdronken tonnRlCf611' Het mels',e iv an een onzer versiaggeversj 'Ze kunnen nu niet meer zeggen, dat Ik oproerkraaier ben. Ik ben kamerlid en ik heb 133.000 stemmen behaald. Ik zou wel eens willen weten, waarom ik de vergadering hier niet zou mogen bijwonen.' Zo protesteerde boer Koekoek, toen de secretaris van de Gel derse Maatschappij voor Land bouw hem gisteravond de toe gang wilde ontzeggen tot een bijeenkomst in Nieuw-Milligcn, waar de Veluwse hoeren zon den worden voorgelicht over onteigeningsplannen van De fensie. Er dreigde een rel. Maar door ingrijpen van de heer H. Sta- neke, een raadslid van de Par tij van de Arbeid in Apeldoorn, werd voorkomen, dat van de ongeveer honderd aanwezige boeren de helft met boer Koe koek naar een andere zaal ver trok. De onrust onder de boeren van de Midden-Veluwe ontstond vorige week. Dit een laconieke brief van Defensie, ondertekend door overste S. W. Mies, yei namen toen ongeveer dertig boe ren. dat zij grond zouden moeten af staan voor uitbreiding van militaire oefengelegenheid. Het ging om in totaal ongeveer 250 ha Er waren boeren bij, die bijna al hun grondbezit zouden moeten af staan. er waren er ook die slechts enkele hectaren zouden moeten prijs geven Dat bleek uit het gestencilde schrijven, waarin ook werd verteld dat 'eventuele' bezwaren nog bespro ken zouden kunnen worden Dat er door de verschijning van het, nieuwe Tweede-Kamerlid H. Koe koek zoveel deining ontstond, was te wijten aan de reactie van de heer ir W. J Kneppelhout, secretaris van de Gelderse Maatschappij voor Land bouw, die beweerde dat het een be sloten vergadering zou zijn In feite betrof het hier alleen een bijeenkomst ter voorlichting, waar behalve de direct betrokkenen ook andeien aanwezig konden zijn. De heer Staneke, die m Dddel woont en in die omgeving veel ver- trouwen geniet van de boerenbevote king, wierp zich op als bemiddelaar Op zijn voorstel werd het goed ge vonden dat boer Koekoek als toe hoorder tot de vergadering werd toe gelaten. Wat Is er voorafgegaan aan d« plannen om op de Midden-Veluwe bi, Nieuw-Milligen landbouwgronden te onteigenen ten behoeve van Defensief Een vertegenwoordiger van de rijks dienst voor het nationale plan, dt heer Ir. Quené, zette dat maandag avond uiteen Na overleg tussen de staatssecreta ns van Defensie de heer Caimeije en minister Van Aartsen onder wi< (Van onze parlementsredacteur) Het Tweede-Kamerlid C. Egas (p.v.da.) heeft aan de minister van Landbouw en Visserij en van Defen sie de volgende schriftelijke vraten gesteld. is het juist dat de regering m de ge neen te Apeldoorn, buurtschap Meerveld ongeveer 250 ha landbouw grond gevorderd heeft ten behoeve van defensie, 2 zo ja, zijn de ministers dan be reid duidelijk uiteen te zetten waarom tot deze ingrijpende beslisiing moest worden overgegaan. Zijn daarbij al ternatieve mogelijkheden overwogen? 3 is het juist dat met Gedeputeer de Staten van Gelderland geen over leg is gepleegd en zo ja waarom niet; 4. is het voorts juist, dat de liierby betrokken boeren per circulaire me- deling van deze vürt'ermg hebben ontvangen. Zo ja, achten de minis ters dit een aanvaardbare wijze van kennisgeving, waar het om zulk een ingrijpende beslissing gaat; 5. wordt overwogen de betrokken boeren elders vervangende gronden, resp boederijen ter beschikking te stellen en zo niet. willen de ministers zulks alsnog overwegen. de Rijksdienst voor hei Nauonaie Plan ressorteert, had hij enige uren voor de vergadering opdracht gekre gen een exposé van de voorgeschie denis te geven. Zijn relaas kwam hier op neer- in het voorjaar van 1961 besloot de mi nisterraad tot het verder mechanise ren van het leger. Daarom moesten nieuwe oefenteiremen worden aange wezen en wel dichtbij gevestigde gar nizoenen. Een ongeveer twaalf man tellende commissie van vertegenwoordigers van tal van departementen werd be last met deze zaak Deze commissie kwam tot de con clusie, dat het niet aanging nog meer heidevelden te onttrekken aan de recreatie, temeer daar vaststaat dat het aantal toeristische siaapplaatser op de Veluwe in 1980 nog 50 00C groter zal zijn dan thans De Rijksdienst voor het Nationale Pian kreeg de opdracht te zoeker naar voor oefenterrein geschikte landbouwgrond en wel zo, dat dit zc genng mogelijke offers zou kosten Toen dit gebeurd was en de grondei: bij Nieuw-Milligen waren aangewe zen, is Defensie belast met de uitwer king van het plan Daarop kreeg een vertegenwoordl ger van Defensie, de overste Mies hel woord. 'Ik heb gehoord,' zei hjj, 'dat mijn bnef velen rauw op het lij, u gevallen. Maar il. vraag mij nu af hoe had ik het dan moeten doen Ik mos„t ei toch inzetten waar het over gmgDe overste herhaalde wat hij ook had geschreven: 'U kunt be zwaren kenbaar maken Hij voegde er aan toe 'Ik kan met toezeggen dat die bezwaren worden aanvaard 'Recreatiebelang'' Op de Veluwse boer maakt dat niet de mmste in druk, zei de derde spreker, de heer Bastiaansen, die namens de gezamen lijke landbouworganisaties het woord voelde 'Er zijn zo zei hij. 'zoveel gebieden op de Veiuwe. naar bijna geen mens komt en het is zo dat de grootste drukte zich afta'-ent in de bermen van de wegen en dsa-om zien wij als landbouwers niet m dat wij voor deze zaak een groot offer zouden moeten brengen Vervolgen1- spiak hij over de mo gelijkheden voor schadevergoeding die er zijn bij minnelijke schikking, dan wel bij onteigening. Hoewel boer Koekoek alleen als toehoorder aanwezig zou zijn werd hem op verzoek van een paar aanwe zige boeren alsnog het woord ver leend. Hij betoogde: 'Er is ruimte voor recreatie genoeg. Laat men de afge sloten bossen maar openstellen. En ook de 32 boeien waar het hier om gaat, moeten beslissen of zij hun grond willen afstaan of met Zo hoort dat in een democratische staat Heftig debat tussen de heer Knep pelhout (links), secretaris van de Gelderse Maatschappij voor de Land bouw, en het nieuwe kamerlid de heer Koekoek over het wel of niet toelaten van de laatste op een voor lichtingsavond georganiseerd door de eerste SIEBENGEWALD (ANP) Tij dens werkzaamheden op het hooi land is gisteren de 28-jarige onge huwde boerenzoon, H Bolden, door de bliksem getroffen en daarna vrij spoedig overleden Ook het paard, waarmee hy werkte, werd dodelijk getroffen (Van een onzer verslaggevers) De ":8-jarige draaier T. C. van Driel uit Slikkereer is maandagmid dag op bet terrein van de firma Electro Smit in Slikkerveer door een glazen dakraam gevallen en 17 m lager in een fabriekshal met zijn hoofd op een as terechtgekomen. Bu aankomst In het Rotterdamse zie kenhuis Dijkzlgt bleek dat hij was overleden. Het ongeluk gebeurde omstreeks half vier De heer Van Driel was bezig op het dak van een machme- loods een raam, dat horizontaal ui het dak lag, wit te schilderen. Het raam was vier meter breed en twee meter hoog; hij stond op een plank over het raam heen. Door onbekende oorzaak heeft hij zijn evenwicht ver loren. Advertentie IJU DEN HAAG (ANP) Met de ont vangst vanmorgen van de minister van Defensie, Ir. S. H. Visser en van de voorzitter van het comité verenig de chefs van staven, luitenant-gene raal G. J. Le Fèvre de Montigny, zal de kabinetsformateur, dr. W. L. P. M. de Kort, naar uit welingelichte poli tieke kring vernomen wordt, zich vol doende over de defensievraagstukken hebben georiënteerd. De defensieproblemen betreffen voornamelijk kwantitatieve kwesties, kostenvraagstukken dus. Het is niet uitgesloten, dat de kabinetsformateur vanavond na de gesprekken met de minister van Landbouw, mr V G- M. Marijnen, en met de voorzitter van het Landbouwschap, de heer A W. Blewenga, de landbouwproblema tiek ook voldoende afgerond zal heb ben. Men heeft de indruk, dat de for mateur goed opschiet met zijn werk, ofschoon het woningbouwvraagstuk met daaraan gekoppeld de utiliteits bouw met zijn stuwmeer van nog niet gehonoreerde aanvragen nog wel eens veel tijd en aandacht zal kunnen vragen. Inzake de door prof Vondeling aangekondigde mogelijkheid van diensttijdverkorting van enige maan den voor een groot deel van de land macht wordt voorshands nog terug houdendheid betracht. Er wordt in politiek goed geïnformeerde kring op Advertentie I.M DEN HAAG (ANP) Volgens prof. dr. Ir. A. Vondeling Is het tijdens de informatiepoging van prof. Romme duidelijk geworden, dat een diensttijd verkorting van enige maanden voor het overgrote deel van de landmacht mogelijk is. De PvdA-fractielcider verklaarde dit gisteravond in een radio-interview met de heer K. Voskuil over de infor- tnatie-Romme en de formatie-De Kort. Kr zou een vrij brede tot brede overeenstemming over deze diensttijdverkorting verkregen zijn. Bij het aan harken en omspitten van vraagstukken is volgens ir. Vondeling nog geen oplossing voor het telensievraagstuk gevonden. Wel zijn door het verduidelijken van standpunten oplossingen in zicht gekomen, die ruime steun in de Kamer kunnen krijgen. gewezen, dat de formateur de be slissing hierover waarschijnlijk aan een toekomstig kabinet zal overlaten, ook al zal deze kwestie bij het bezien van de kostenvraagstukken voor de fensie ongetwijfeld een rol spelen Naast verkorting van diensttijd is oa. echter ook het aantrekken van meer beroepspersoneel een vraag stuk van groot belang voor de toe komstige vorm van de krijgsmacht Gezien eerdere uitlatingen van de formateur wordt het niet onmogelijk geacht, dat diens bevindingen teza men met de bouwstenen van dr Romme aan het einde van deze week kunnen leiden tot het opstellen van een program en een schema van ze telverdeling, waarbij een alternatief- plan niet geheel uitgesloten moet worden geacht. DEN HAAG (ANP) Op verschil lende plaatsen in Nederland is de schooltandverzorging ingekrompen van zes tot vijf of vier schooljaren. In sommige gevallen was dit een ge volg van de overtuiging, dat de leer lingen van de vijfde of de zesde klas van de lagere school ook in de huis- behandehng van de tandarts vol doende geholpen worden. In andere gevallen was dit een tekort aan tandartsen. Dit zegt de minister van Sociale Zaken en Volksgezondheid, dr. G. M J. Veldkamp, in antwoord op schriftelijke vragen van het Tweede- Kamerlid dr. J. H, Lamberts (pvda De heer Lamberts vroeg onder meer of het de bewindsman bekend is, dat m het bestuur van de schooltand- verzorgingsdienst voor Harlingen en omliggende gemeenten het voorstel is gedaan de dienst op te heffen, omdat deze in onvoldoende mate de beschikking heeft over tandartsen MUSSELKANAAL (ANP) Maan dag in de 24-jarige ongehuwde Harm Bisschop uit Oude Pekela verdronken in het bad van het recreatieoord Sellingerbeetse in de gemeente Vlagt- wedde (Gr De jonge man, die niet kon zwem men hing in het diepe bassm aan een leuning Hij heeft zich niet kun nen vasthouden en verdronk onder de ogen van een vriend die ook niet kon zwemmen. Dit komt. zo zegt minister Veld kamp, doordat de tandarts, die mo menteel aan deze dienst verbonden is, niet voldoende tijd beschikbaar kan stellen om alle schoolkinderen te controleren De bewindsman zegt echter, dat het probleem van de tandheelkundige hulpkrachten, dat de heer Lamberts opnieuw in over weging had gegeven, „zijn voortdu rende aandacht heeft". Advertentie IJS. DEDEMSVAART (ANP) - De 14- jarige H M Wolf uit Dedemsvaart is gisteravond in zijn woonplaats om het leven gekomen, nadat hij met zun bromfiets op de provinciale weg tegen een vrachtauto was gebotst Ten aanzien van de structuurher vorming van naamloze vennoot schappen Ail de PvdA veel, ae WD weinig doen In dit opzicht is er wel wat meer licht gekomen, zo zelde prof. Vondeling Over de volkshuisvesting is geen volledige overeenstemming bereikt, maar ook hier is wel veel duldelyker geworden, zo meende de socialistische fractieleider, Dr. De Kort weet thans beter, wat kan en met kan. Er is ook meer licht gekomen omtrent de soci alistische wensen tot krachtige ver- uoging van de AOW en ten aanzien van de kinderbijslagwet Prof. Vondeling vond, dat dr. Romme zich stellig op objectieve wij. te cn strikt van zijn opdracht gekwe ten heeft. Hij hield het er voorlopig op, dat dr. De Kort het daardoor ge makkelijker zal hebben. Op het punt van rijksuitgaven en belastingen bjj voorbeeld is men door deze Informa tie verder gekomen. Over de vraag of de formateur ook premier zal worden, zei prof. Vonde ling, dat 'iedere giote fractie in haar voorzitter een toekomstige premier moet zien In dlDe Kort is volgens spreker een duidelijk vertrouwen uit. gesproken en het ligt dus voor de hand m hem een toekomstige pre mier te zien. Dr. De Kort heeft ja renlange ervaring. Hij was nauw be trokken bij het vooroverleg. Het zou prof Vondeling niet verbazen, als dr. De Kort premier wordt, Dr. De Quay heeft duidelijk laten weten geen tweede termisn te ambieren. Maar niets is onmogelijk, zo vond profi Vondeling. Toen hem gevraagd werd of bij een samengaan van KVP en PvdA de socialisten zich 'netjes zullen ge dragen' en dus 'een toontje lager zul len gaan zingen,' zei prof. Vondeling onder meer, dat men de dingen bij de naam moet kunnen noemen en dat in de Kamer met duidelijke woorden de eigen mening jegens de regering gezegd moet kunnen wor den Ofschoon de PvdA een verkiezings nederlaag leed, Is zij nog altijd ster ker dan CHU. ARP en VVD samen. VVü kunnen niet mei ons laten sol len, zoals roet een soort harlekijn. iVat ons betreft is dat er niet bu,' aldus prof. Vondeling. (Van een onzer verslaggevers) Er dreigt een hevig conflict te ontstaan tussen Staphorst en tJhorst, een dorp dat in'de gemeente Staphorst ligt. De aan leiding tot deze moeilijkheden is het nieuwe sportveld van IJ- horst, waar op zondag wordt gevoetbald. De raadsleden van Staphorst nemen dit niet en zij hebben zich daarovei tjjdens een onlangs gehouden vergadering duidelijk uitgesproken De voet balvereniging houdt echter het been strak. 'Na vijftien jaar op zondag gespeeld te hebben houden we er nu niet mei op, vooral met nu we een nieuw terrein van de gemeente hebben gekre sen.' zert voorzitter W, Nilstad. Met enige elftallen zat ae voetbal vereniging vrijdagavond in de raads- saal van Staphorst waar een spoed- sisende vergadering werd gehouden Men verwachtte dat het voetballen tUdens de rondvraag weer aan de orde zou komen, maar dat bleek niet het geval te zijn. in een volgen de vergadering zal het punt officieel worden aangekondigd op de agenda en zal men dus met meer, zoals in de vorige vergadering, worden ver rast door een debat over het zon- iagsvoetbal tijdens de rondvraag. De gemeente Staphorst *-eeft vo rig jaar het nieuwe voetbalveld in IJhorst aangelegd. De bouw van een kleedkamer is inmiddels stopgezet fJhorst blijft voorlopig nog rustig door voetballen. Het speelde zondag nog tegen een militai- elftal. Overal uit het land strome andhe- liebetuigmgen binnen by de voorzit ter van de voetbalclub, die zo'n hon- ierd leden telt 'Ik steun u m de strijd tegen de gee-tehjke dictatuur,' schreei iemand uit Amersfoort. IJhorst ligt wel in de gemeente Staphorst, maar is geestelijk geheel anders georiënteerd Men is er vrij zinnig of onkerkelijk Diverse boeren hebben inmiddels toegezegd dat. wanneer er ia het dorp met meer gevoetbald mag wor den op het gemeentelijk sportpark, zjj een terrein beschikbaar zullen stellen. Zelfs een bo-r uit St&phc t wil terrein afstaan voor de voetbal- clnh DEN HAAG (ANP) In een aoor de gemeente Ootmarsum uitgegeven en verspreid mededelingenblad dat aan ae inwoners weid toegezonden, stond onlangs een verWezing&meae- deling van de KVP-minister Toxo peus. nlerover schriftelijk geïnterpel leerd door het Tweede-Kamerlid drs G. M Nederhorst, zegt dat de ge meentesecretaris er „de hand m heeft gehad" Het gemeentebestuur van Oot marsum heeft echter al zijn afkeu ring over een en ander uitgesproken en daarom meent de bewindsman dat „nadere stappen" achterwege kunnen bi y ven. UTRECHT (ANP) Wegens het bereiken van de pensioengerechtigde leeftijd is door de directie van de Ne derlandse Spoorwegen met ingang van 1 juli aan de heer K. Chr. de Pous, chef van de spoorwegrecher che eervol ontslag verleend. De heer De Pous was aanvankelijk agent bij de Rotterdamse politie Na zijn opleiding voor het inspecteurs diploma volgde zijn benoeming tot inspecteur in 1933 Op 28 augustus 1945 werd hjj benoemd tot commis saris van politie in Rotterdam, te vens waarnemend hoofdcommissaris Op 20 december 1948 werd hij be noemd tot chef van de spoorwegre cherche. De heer De Poïis trok in september 1944 door de vijandelijke linies naar het bevrijde Eindhoven, waar hij als reserve-majoor werd toegevoegd aan de staf van prins Bernhard. In 1958 werd hij als chef van de spoorwegrecherche benoemd tot com missaris van de rijkspolitie. De heer De Pous is officier in de Orde van Oranje-Nassau, drager van het bronzen kruis voor activiteiten ten behoeve van geallieerd inlichtin genwerk in de bezettingstijd en mem ber of the British Empire. De heer De Pous wordt met ingang van 1 juli opgevolgd door de heer B. M. A. Mikx. De heer Mikx werd op 19 april 1918 In Rotterdam geboren. Hjj was ad junct-inspecteur van politie in Maas tricht en diende van 1946 tot 1949 ais reserve-officier in Indonesië Voor zijn werkzaamheden daar werd hij m 1950 benoemd tot ridder in de Orde van Oranje-Nassau Op 1 maart 1954 trad de heer Mikx in dienst van de spoorwegrecherche, eerst als rayon chef in Eindhoven, later in Utrecht (Van een onzer verslaggevers) De 52-jarige timmerman A. van Steenis uit Leerdam is gistermiddag tijdens werkzaamheden, op het dak van een nieuwe loods gevallen Hy kwam op een tien meter lager ge legen betonnen vloer terecht en was op slag dood Fiefsnsie heeft oefenterreinen nodig. Als men in de noodzaak verkeert e~ een kostbaar leger op na te houden, moet men het ook de gelegenheid geven te oefenen zich zo goed mogelijk voor te be reiden op zijn taak. Anders is al het geld voor de uitrusting zekei verspild en speelt men een ge vaarlijk spel met de belangen vaa de mensen die dat leger dienen Defensie schijnt ook steeds meer oefenterreinen nodig U hebben. De verklaring daarvooi lijkt plausibel; voortschrijdend» mechanisering, steeds meer mo biliteit en de invoering van voort durend meer gespecialiseerd» voertuigen. Het klinkt aanneme lijk, maar toch rijst hier a! d« vraag of de militaire autoritelter zich er altijd wel voldoende re kenschap van geven, dat hun ter- reinhonger tn ons kleine, overbe volkte land in vele gevallen ande ren In hun bestaan bedreigt. Men zou de zekerheid willen hebben dat bij voorbeeld de situering van de verschillende onderdelen er, hun oefenschema's telkens kri tisch in verband gebracht worden met een zo efficiënt mogelijk ge bruik van de thans beschikbare terreinen. TMe vraag rijst vooral nu ei u sedert het eind van de vorige week op meer dan dertig boerde rijen in de buurtschap Meerveld op de Veluwe grote onrust en diepe verontwaardiging verwekt is Defensie zegt weer meer oefen terreinen nodig te hebben, de regering schijnt dat inzicht te delen en daarom hebben enige tientallen boeren met een kil ambtelijk stenelltje plompverlo ren de mededeling gekregen, dat tij, natuurlijk tegen betaling van ;en schadevergoeding, maar van sun vruchtbare landbouwgronden moeten verdwijnen. Achteraf, in geval de boeren 'eventueel' bezwa ren mochten hebben, wil Defen sie wel zo vriendelijk zijn om eens langs te komen en een toelichtend praatje te houden! LTet Is een lompe manier van doen. die er een duidelijk Dewijs van is dat in elk geval sommige militaire autoriteiten er reen flauw benul van hebben wat se vaak en in elk geval hier net hun Sandhonger aanrichten. Geen mens in die kring heeft er aliikbaar begrip voor gehad dat 'en hele groep gezinnen tot in de vortels van hun bestaan getroffen sou worden En dat het. indien ian al juist die vruchtbare gron- Jen zo dringend nodig zijn voor Defensie en niet, naar het schijnt, er vlakbij liggende nog woeste gronden volstrekt van- selfsprekend Is, dat men ten- ninste een poging doet zulke be- ireigde mensen in een gem rek -•an de onvermijdelijkheid van de naatregel te overtuigen. Niets laarvan een dom stenciitle' *We hebben dc zaak tevoren uit- 'oerig met de minister en de „in- .tantles" besproken Het Is een •egeringsbeslissingt' Aldus veront- .chuldigen zich de militaire auto riteiten Ook nu nog, nu het cwaad Is geschied. Formeel gesproken hebben se jelljk. De verantwoordelijkheid Igt bij de betrokken ministers. Die hadden dan ook, het manco tan psychologisch Inzicht van 'ele militaire bevelhebbers ken- ïende, de menselijke kant van dit tuk defensieproblematiek moe- en beseffen. De heer Koekoek lacht en ml- ïlster Visser schoot weer te kort. NISTELRODE (ANP) Tijdens een onweersbui is gisteravond de bliksem ingeslagen in een oude boer derij aan de Langstraat te Nistelrode, bewoond door de gemeentearbeider M. van Dyk, zijn vrouw en twee kin deren en zijn broer P van Dijk De woning is afgebrand, terwijl de ge hele inboedel verloren is gegaan De schade wordt geraamd op f 30 000. Dt brandweer kon voorkomen dat bet vuur de boerderij omringende bossen en hei aantastte (Van een onzer verslaggevers) Na 24 jaar van hen gescheiden te zijn geweest is de 38-jarige in Tegelen woonachtige Pooi George Haida met zijn familie in het Duitse plaatsje IVeme herenigd George Waida, die is getrouwd met de Tegelse Johanna tingelen en vader is van zeven kinderen, raakte bij het uitbreken van de tweede wereldoorlog op drift. Hy belandde na zyn vlucht uit het verslagen Poolse lezer via Engeland in het bevrijde zuiden van Nederland. HU en zyn ouders en broers in Duitsland deden na de oorlog voort durend navraag naar elkaar, maar slaagden er met ui sporen te vinden. By zijn familie stond George ais vermist opgegeven. Zijn naam werd gebeiteld In de grafsteen van een gesneuvelde broer. Haida kwam door zijr. werkzaam heden op een bouwmaatschappij in Duitsland in contact met d* heer J van Crooy uit Tegelen, die een nieu we speuractie naar Haida's verwan ten begon in januari en die dezer dagen met behulp van de af deling opsporing van l.et Rode Kruis te Den "raag, succesvol wist af te ron den. De correspondentie, die de hee- Van Crooy ten behoeve van zyn na- sporingsactie aanlegde, beslaat eni ge boekdelen. George Haida is in- middels naar het plaatsje Werne ver trokken Zijn moeder is daar in juni 1962 ovprleden DEN HAAG (ANP) in de ko mende nacht en woensdagnacht zal ei boven Nederiand hier en daar nogal wat viiegtuigrumoer zyn Dit houdt verband met de grote lucht verdedigingsoefening van de NAVO die op li en 12 juni zal worden ge houden De luchtmachten van tien NAVO- deei nemen aan de2e oefening WYCHEN (ANP) De neaenin nge Nellie Broes vut Ravensllin te bif^irtrit31Sv0IS 2es ln de

Het Vrije volk | 1963 | | pagina 1