Mabuse is ilm met veel moorden fil 1 Hard werken in het vormingskamp Wilton-Fijenoord: vinden leerlingen van bedrijfsschool ^msÊÈsem^m V ierdaagse-familie telt drie wandelaars minder Herenmodemagazijn I Mr. J. Kars overleden Voor VADER slaagt U zeker bij I I I f IMCO Meisje breekt bij val been Inwonertal van Schiedam daalt Slang ontsnapt Volgende week finale van de vierspelenkamp ckiedammers j elkaar onder Jongen breekt bij val uit boom been SW strijdt tegen Hazenkamp Fortuna 2-HD VS 2: gelijk spel (3-3) Wisseikoersen Visafslag Automobilist geeft gas in plaats van op rem te trappen Automobilist rijdt in gat wegdek HET VRIJE VOLK VRIJDAG 14 JUNI 1963 FACINA 4 Suzie Wong Piratenschip Elvis BROERSVEST 56 Oééé Brandpihet mmmm Dr. Mate is een taaie knaap. Veertig jaar geleden heeft Fritz Lang hem als filmfignur geïntroduceerd in „Dr. Mabuse. de speler" naar een verhaal van Thea von Harbau. Dat was een van de eerste griezelfilms. Het woord thriller kenden we toen nog met. Lang regisseerde ook „Het testament van dr. Mabuse", een film die door Goebhels werd verboden. ,^asSage kunt u een herleefde Mabuse zien in „DE DUTVELSE DR. MABUSE", geregisseerd door Harald Reinl. De gehetazïrmigê misdadiger beschikt ook nu over een duivelse macht. toediening van een bijzonder gemeen verdovend middel heeft Jiij tal- tot sajn willoze slaven gemaakt. In samenwerking met het in- ^-^dadigerssyndicaat", dat zijn hoofdkwartier in. Chicago heeft, wil hy de wereldmacht veroveren. Met Vandaag een honds verhaal. Hoofdpersoon hierin is Humpy, een acht weken jonge viervoeter, sinds enkele dagen met al zijn niet ge ringe snaaksheden door met-vakan tie-zijnde vrienden onder de hoede van uw Damprater gesteld. Een ver- bazingwekkende en vooral zenuwslo pende aanwinst, zo'n nog amper twintig centimeter hoge en ongege- neerd nieuwsgierige scharrelaar. Het verbazingwekkende hierbij slaat op het jeit, dat deze onbezorgd in het rond kijkende hondenbaby binnen vierentwintig uur met zijn grilligekuren en nimmer te volgen zijnde dwaze sprongen het ganse "huis regeert. Hij dicteert met piepe rige kei jas een wetdie zijn mense lijke dienaar maar het best van a tot z kan opvolgen willen de ram pen tot het aanvaardbare beperkt blijven. En vrienden, daar spruit het ze nuwslopende uit voort. Het begint at heel in de vroegte. Nadrukkelijk doordringend gepiep kondigt aan aat zijne majesteit de pup uit de ge heel ontruimde en ontredderde keu ken wenst te komen. ÏJÏings snelt Damprater naar dit door onheilen bedreigt stuk woning, er op voorbe reide dat weer fikse vernielingen, tot scand gebracht zijn. Goed, het zich nog op een rijke lijk ongeroutineerde wijze voortbewe gende lumdewonder maakt zijn op wachting in de kamer. Dit betekent, dat alle zeilen bijgezet moeten wor den, om nog met succes te honoreren pogingen te doen, schoenen, kousen, broeken, kussens, tassen en gordij rien voor beschadiging c.q. vernieti ging te vrijwaren. hiervoor zijn twee ogen te weinig, want Humpy dartelt vol pretglansjes in zijn ontwapenend lieve oogjes van het een naar het ander, omdat nu eenmaal alles in zijn jonge leventje ontdekt dient te worden. Deze onver hoedse en zeer gevarieerde charges leveren, het zij met spijt gezegd, Humpy nogal wat buit op. Na dit vermoeiend ontwaken be staat het volgende programmapunt uit het vaststellen van plaatsen waar presentjes zijn gedeponeerd. Dit is dan de grootste gruwel. Damprater heeft in, een fraai hondenboek gele zen, dat de spijsvertering eerst zo'n uur of tien na een maaltijd een hond noopt tot enfin dat begrijpt u wel. Allemaal mooi uitgerekend, maar het klopt niet. Humpy gebruikt er geen klok bij en blijjt de meeste blije op timist onder iedere reinigingsoperatie, te zijner ere aangericht. Ja, het is een puur festijn, zo'n hond in huis. Kynologcn zullen nu wel schamper lachen en zeggen dat Damprater er geen kaas van gegeten heeft. Laten dezen dan heel alstublieft even langs komen. P.S. Zo juist per telefoon verno men, dat een overhemd plus een sok met bijpassende stropdas tot vodden zakvulsel zijn gedegradeerd. Humpy stond er kwispelstaartend bij. Oh, vrienden kom weer gauw naar huis. 't Zijn zulke dure dagen. DAMPRATER Advertentie XJVl. BEKENDMAKING art. 20 wèderofbouwwet Burgemeester en wethouders van Schie dam maken bekend, dat heden gedu rende een week ter gemeentesecretarie (afd. Al.z. Zaken) ter inzage Is nederge- legd een verzoek van mevrouw J. A. Houtman-van Buysen te Schiedam om vergunning tot inwendige verbouwing van het pand lange tïleuwstmat 59. welke zal afwijken van de Bebouwings- voorschriften voor de Bebouwde Kom. Eventuele bezwaren tegen dit plan kun nen SU hun college worden ingediend gedurende genoemde termijn van een week SCHIEDAM. 13 Juni 1963 Burgemeester en wethouders voornoemd, De secretaris. M. J. BLOK De burgemeester. J. \V. PEEK. Bioscopen: MONOPOLE: G I Biues. 2, 7, 9.15 u. jaar). PASSAGE: De duivelse dr. Mabuse, 2 en 815 u. (14 jr.). Diversen: Schoolplein Kon. JuHanaschool: Oefenmarsen Chr. Gym.ver. Animo, J8.30 u. ARK: Leerltngenuttvoenng Schie- d&mse Muziekschool. 19.30 u. KANTINE SCHIEDAM: Sluitlngs- avond SSV, 20 u. DatiKUJKS Tentoonstellingen Gemeen tebthhoibeek: Lange Haven X31: maand 7—8 30 uur; dinsd 930 —430 uur. 1—«20 uur; woeusd 9.30 —4 30 uur: donderd 9.30J2 30uur: vrijd #30-4 30 ea 7—«30 uur: zat 930—430 uur Lorentziaao 6: maand, l—a.30 uur; .woensd 7—9 uur; vrltd 1—4 30 uur: zat 9—1230 uur Dr Wlbautplein 12«: maand i—9 uur: dlnsd 1—4.30 uur; woensd (alleen Jeugd) 2—4 uur: woensd (alleen volw 7—9 uur: donderd 930—12 uur: vrtjd 7—9 uur (volw.). 7—8 uur (Jeugd). Jeugdbibliotheek westmolenstraat 26: dlnsd 3.30—5 uur: woensd 2—5 uur; vrlld 330—5 en 7—8 uur: zat 1-4 uur (mei tot oktober 91230 uur) Cohnstammschool. Fahrenbeltstraat 4 (alleen leugd) maand 3 305 uur vrlld 3 30—5 uur Leliestraat 10. woenad 1—4 uui (volw en Jeugd) 7830 uur (al leen volw,): zat 1—4 uur (vo.w ea-jeugd) Schledamsaweg 26: dlnsd. 2—5 uur (volw >7 vrlld 3uur (volw «d Jeugd). Stedelijk* Museum: van 10-17 uur. tentoonstelling van werken van 10 Ned. gouachlaten cn expositie van historische voorwerpen betreffen de gedistilleerd Industrie. de dikke commissaris Loh- mann, een aardige rol van Gert Frö- be, mag de toeschouwer proberen te ontdekken, wie Mabuse ditmaal is Dominee Brietenstein? Ihspecteur Voss? FBI-rechercheur Joe Como? De man met het houten been? De gevangenisdirecteur? Professor Grie- singer? De ontknoping geeft het antwoord, Er gaan veel moorden en ook een grootscheeps gevecht tussen Mabuse's slaven en de politie en militairen aan vooraf. De film is geen meesterwerk, maar we hebben ons er volstrekt niet by verveeld. Mabuse lijdt de neder laag, maar „zyn lijk is niet gevon den"; hij zal nog wel eens terugko men. Masons roman, DE WERELD VAN SD2XE WONG, speelt in het prop volle en heel schilderachtige Hong kong, een uiterst dankbaar milieu voor een kleurenfilm. Zijn hoofdfi guur, de mooie Suzie met haar voor Westerse begrippen eigenaardige mo raal en haar meer algemeen mense lijke eigenschappen, zoals de zucht zich belangrijker voor te doen dan zij is, heeft van de schrijver allerlei lieve en leuke trekjes meegekregen. Ais zo'n meisje dan nog zieisveei gaat houden van een brave Ameri kaanse schilder, die na veel zelfstrijd tot oprechte wederliefde wordt be wogen, kan het succes niet uitblij ven. De toneelbewerking kregen we hier nog niet te zien. Richard Quine heeft de verfilming geregisseerd, voor talioze opnamen van velerlei Hongkongse stadstaferelen en inte rieurs gezorgd, en daarbij de inner lijke en uiterlijke hoedanigheden van Suzie niet te kort gedaan. In de titelrol debuteert de 22-jarige Nancy Kwan, dochter van een En- gelhe moeder en een Chinese vader. Zij was een paar jaar balletdanseres geweest, maar had nog nooit „voor de camera gestaan", toen men haar voor deze grote filmrol koos. Het is een goede keus geweest. Een knap meisje met een heel expressieve en toch niet te opzettelijke mimiek en met veel gevoel voor humor. M 0 n o p o 1 e (donderdag) „Onder vreemde vlag" is een ver haal uit de Tweede Wereldoorlog. Ten minste over dat deel van de oorlog dat op de Atlantische Oceaan werd uitgevochten. De film is geba seerd op historische gegevens, al thans volgens de makers. Het Duitse piratenschip Atlantis heeft veel slachtoffers gemaakt, door vermomd en onder vele vlaggen ge allieerde schepen te naderen en deze tot zinken te brengen. De kapitein (Van Hefiin), een man die gelooft in oorlogvoeren zonder bloedvergieten, stelt alles in het werk om passagiers en opvarenden te redden. Het negenjarige meisje Hendrika Romijn uit Den Haag dat met haar ouders op bezoek was bi) familie op het Dr. Wibautpleln in Schiedam heeft gisteren by een val door een dak haar linkeronderbeen gebroken. Ze moest naar het gemeentezieken huis woiden vervoerd. Het ongeval onstond doordat een strooien hoedje van het meisje dat op een balcon op de eerste verdie ping aan het spelen was, naar be neden viel. Het kind klauterde een meter naar beneden, maar zakte door het glas van het dak en smakte ruim drie meter lager tegen de grond. De groei is a! vele maanden uit Schiedam. Dat blijkt ook weer uit de bevolkingsstatistiek van april. Toen daalde het bevolkingsaantal van 81167 tot 81134. De dames biyven wat aantal be treft In de meerderheid. Schiedam telde nameiyk op 1 mei 40876 vrou welijke inwoners en 40258 mannelijke Er vestigden zich 100 mannen eii 86 vrouwen, maar er vertrokken 139 mannen en 137 vrouwen. Het ge boorteoverschot bedraagt 57. Het vestigingstekort is 90. In totaal heeft de Atlantis bijna 2 jaar op de Atlantic gevaren zonder onderschept te worden. Het heeft 22 Britse en geallieerde schepen tot zinken gebracht. Bij de Britse Admiraliteit tast men in het duister omtrent het ver dwijnen van schepen, want de At lantis zorgt er steeds voor, dat de slachtoffers geen gelegenheid hebben om een signalement door te seinen. Er wordt een grootscheepse jacht op het piratenschip georganiseerd. Ten slotte wordt het ontdekt, maar kapitein Rogge brengt zijn schip zelf tot zinken. Zodat nooit bekend ge worden is, of het schip nu de Atlan tis was of niet. In Monopole „G.I. Blues" wil waar maken, dat Elvis Presley van zijn diensttijd iets heeft opgestoken. Hij rockt alweer zo eng met zijn lendenen hij „ac teert" aldus zijn persmanager. Welnu: hij rockt nog steeds en in uniform lijkt dat nog akeliger. Acte ren leren zal hy wel nooit. Hij slaagt er zelfs in die aardige scène, waar hij in een poppenkast een duetje moet zingen met Katryn, volslagen aan flarden te grimassen. Het Is een verdrieteiyke geldsmy- tery van kostbare, gemonteerde show. In Monopole Het jongetje B. J. Meeder brak gis-, teravond by een val uit een boom in de Ligusterlaan een been. Hy weid naar het gemeenteziekenhuis bracht. ge- (Van onze honkbalmedewerker) Enkele grote honkbalduels kunnen het weekeind fleur geven op honk- baigebied in Schiedam. SVV strydt zaterdag tegen De Hazenkamp. De clubs hebben evenveel punten, maar SVV is thuis tegen de Nymeegse ploeg de slagvaardigste vooral nu SW geleideiyk aan kracht wint. Voor Schiedam wojdt het heel be- langryk het ongeslagen HMS tot staan te brengen. Schiedam heeft ne gen, HMS twaalf punten zodat de strijd by een overwinning van Schie dam weer open zal zijn. Dat wordt voor de Schiedammers op Harga een moeilijke en spannende match, DHS gaat steeds meer kwaliteit to nen in de derde klas zodat verwacht mag worden dat in Kethel een over winning op HBC wordt behaald. SVV 2 gaat met kans op een pun- tendeling naar Rooswijk 2, Schiedam 3 zal 3n Rotterdam niet gemakkeiyk Neptunus 2 slaan. By VFC 2 kan Schiedam 4 winnen. Neptunus 3 wint op eigen terrein van DHS 2. De 22-jarige Rudy Muldyk, Singel 60 te Schiedam is sinds een week zijn slang kwyt.Het beest, dat niet giftig is, heeft een een grysgele kleur en is ongeveer 1 meter lang. De slang is uit zyn terrarium ontsnapt. De competitiewedstrijd Fortu- na 2HDVS 2, die donderdag avond aan de Floreslaan werd gespeeld, is in een 33 gelijk spel geëindigd. Reeds kort na het beginsignaal, dat door de nestor van de Viaardingse scheidsrechters, de heer L. Coenradie, wegens het niet opkomen van de aangewezen arbiter, werd gegeven, nam HDVS door Gouweleeuwen de leiding (01). Bij het maken van dit doelpunt werd hy door Baksteen getackeld met het gevolg dat hy even later moest worden vervangen. Door Koeneman kwamen de Schie dammers op 02. Daarna miste Bak steen een strafschop door de bal te gen de staander te schieten. Voor de rust verkleinde midvoor Jansen de achterstand tot 12. In de tweede helft maakte de ac tieve v, d. Zwan er 22 van, terwijl Herwig voor een 32-voorspro'rjg zorgde. Daarna Het Kooyman een strafschop voor Fortuna onbenut. Koenemans deed het een minuut voor het einde beter toen ook HDVS een penalty mocht nemen toen de Schie- damse midvoor broer van de Viaardingse midvoor ten val werd gebracht (33). Kort voor de rust moest Hermes- doelman Tap zich laten vervangen voor een handblessure. By Fortuna speelde Joop Dekker niet mee om studieredenen, Hy is dezer dagen geslaagd voor het praktische ge deelte van het examen voor gym nastiekleraar. Advertentie I.M. ROTTERDAM (ANP) In Rot terdam is zaterdag j.I. overleden mr. J. Kars, directeur van de Oranjeboom Bierbrouwery, oud-voorzitter cn com missaris van het Rótterdamsch Nieuwsblad. Mr. Kars bereikte de leeftya van 60 jaar. Hy was op 15 januari 1903 in de stad Braila in Roemenië geboren, waar hy ook zyn vroege jeugd door bracht. Hy kwam op twaalfjarige leeftijd naar Nederland, bezocht het gymnasium in Hilversum en studeer de rechten in Leiden, waar hy in 1927 zyn titel verwierf. ...Li' A„l? volgt verwydering van de bedrijfs- school. Het is tweemaal voorgekomen dat aanstaande scheepsbouwers die niet aan de vormingsweek mee wilden doen, de school moesten verlaten. Het kamp, verscholen tussen de huizenhoge bomen, bestaat uit een groot open terrein waarop de tentjes staan en waarop gespeeld kan wor den, een kantine, om byv. plaatjes te draaien, een keuken, een ziekenboeg, een kamer voor de kampleider en een vertrekje met een levensgroot, door de leerlingen zelfgemaakt fornuis. De heer J. Corver vertelde lets over de achtergrond van het vormings- kamp. In de eerste plaats noemde hfj de weinig florissante gang van zaken in de scheepsbouw. 'We moeten niet alleen schepen kunnen bouwen, we moeten ook andere kanten uit kun nen.' Het tweede facet was, aldus de heer Corver het personeelstekort in het Botlek-Europoortgebied. We hadden eerst 7000 en hebben nu nog 6000 werknemers,' vertelde hij, Als derde belangrijke punt noemde hij het WF- bedryfsklimaat: "Het gaat er by ons niet alleen om dat de werknemers goede vaklui zyn, even belangrijk is dat hun karakter wordt gevormd en dat ze algemeen vormend onderwijs krijgen.' De Rotterdamse Bank N.V. zal ter gelegenheid van het honderdjarig bestaan op maandag 1 juli van 15 tot 17 uur een i-eceptie houden in café restaurant Europoort in Schiedam. Ook aan brandbestrijding wordt grote aandacht besteed. (Van een onzer verslaggeefsters) „Het is hier heerlijk," zeggen leerlingen van de derde eri vierde klas van de bedrijfsschool van Wilton-Fyenoord, die er een week helemaal uit zijn in hun nieuwe vormingskamp temidden van uit gestrekte bossen in de gemeente Esbeek, niet ver van Tilburg. De 35 leerlingen afkomstig uit Rotterdam, Schiedam en Vlaardingen waren donderdagmiddag met de vele genodigden, onder wie de burge meester van Hilvarenbeek, de heer J. F. M. Meeliwse, getuige van de opening van het kamp; Het hoofd van de personeelsdienst van WF, de heer J. Th. Corver, hees, onder doodse stilte, de IVF-vaan om hoog, die even later naast de vaderlandse driekleur hoog in de wind wapperde. „Enkele jaren geleden gingen we nog elk jaar op schoolreis. De leerlingen zaten heerlijk passief in de bus. Daar wilden we iets 'aan doen. Het leek ons nuttiger wanneer de jongens actief zouden zijn Dit zei de man die het initiatief tot het vormingskamp heeft geno men, de heer W. G. E. Kamp, de chef van de bedrijfsschool, gister middag tot de aanwezigen, die om de vlag stonden geschaard. De heer Kamp vertelde over de moeilijkheden die waren ontstaan nadat WF geen toestemming meer kreeg om in het kamp Amerongen te verblijven omdat de Havenschoo! uit zijn jasje was gegroeid. Het was voor Wilton niet gemakkelijk om aan een stuk grond te komen voor een eigen kamp. Maar dank zij de steun van de provinciale kampeercommissie en van de burgemeester van Hilvarenbeek kreeg Wilton de beschikking over een prachtig stuk terrein, omgeven door bossen. Het is de taak van de kamplei der de heer Van Maanen, om er voor te zorgen dat iedere week on geveer 35 jongens als herboren naar de grote stad terugkeren. De jongens, in leeftyd variërend van 14 tot 18 jaar. krygen een byna Spartaanse opvoeding. Zo vertrekken de jongens 's maan dagsmorgens niet met een bus, maar op de fiets of op de brommer naar Esbeek. De bromfietsers hebben na- Het is niet de bedoeling, dat de jongelui een weekje met vakantie zjjn. Integendeel, ze moeten keihard werken. WF hoopt dat na het ver- blyf van een week (alle 300 leerlin gen komen aan bod) het uithoudings vermogen groter en de onderlinge samenwerking beter is geworden. Bovendien is zo'n week bevorderiyk voor de hardheid, het doorzettings vermogen en het initiatief van de jongelui," meent de heer Valk. Met grote snelheid worden de tentjes overeind gezet. tuuriyk een .makkie', maar als zc eenmaal in het kamp zijn, moeten ze veel harder aanpakken dan hun fietsende collega's. Zeven uur Iedere morgen om zeven uur moe ten de leerlingen ai hun tentje ver laten. Dat zc byzonder handig zy'n in het opzetten van de kleine blauwe tentjes bewezen de jongens donder dagmiddag toen ze na de orders van de kampcommandant met een enorme snelheid haringen de grond insloegen. Enkele minuten later stonden 17 tentjes keurig in het gelid. De buitenstaander moet onwille keurig aan militaire dienst denken ais hy hoort dat de oudere jongens, leerlingen van de derde klas, twee maal 24 uur onder water zijn, of op hike zoals ze het zelf noemen. Dat betekent dat ze in het holst van de nacht geblinddoekt, en met een snel kloppend hart van spanning in een bus naar een plaats midden in het bas worden gereden. Daar moeten ze twee aan twee proberen (de ma nier doet er niet toe) het kamp terug te vinden. 'Er zyn er by die dank zy hun speurtalenten weinig moeite met de opdracht hebben. Maar anderen komen pas als het al lang en breed daglicht is uitgeput by het kamp te rug. Verleden week was een leerling zo verdwaald dat hy by de Belgische grens door een douanier werd aange houden,' vertelde de heer Van Maa nen, net terug van een blusoefening. Een van de andere opdrachten luidde dat de Jongens na een tochtje met het busje een flink eind het bos in moesten lopen naar een open plek, waar ze, na hun tentje weer in de juiste vorm gebracht te hebben, zelf moeten kokkerellen. En natuuriyk weer te voet terug. Bovendien staat cr, maar ter wille van de geplaagde voeten uiteraard op een andere dag, een mars van 20 km op het programma. Sport neemt een belangryke plaats in. Naast voetballen doen de jongens veel aan atletiek. Om de beurt heeft een groepje brandpiket. De heer Van Maanen heeft ze zo goed de techniek van het hanteren van de brandslang by- gebracht dat ze zelfs als er een brand in Hilvarenbeek is de brandweer kun nen asisteren. 'Loop een kerk binnen en stel de koster een paar vragen. Kom daarna terug om verslag uit te brengen,' luidde een van de wat vreemd aan doende opdrachten. De jongens zul len na de week ongetwijfeld wat han diger in huishoudeiyke karweitjes zyn, Tot het dageiyics corvee be hoort borden wassen, aardappelen schillen en brood snyden. Wüfcon-F'i] enoord acht de vormings week van zo'n groot belang dat men de leerlingen verplicht aan de week deel te nemen. Weigeren ze, dan Met drie wandelaars minder dan op de eerste dag vertrok de grote vierdaagsefamiiie donderdagavond voor een iets kor cr parcours dan In voorafgaande dagen. De deelnemers Hepen een flink eind door het Ben- trixpark. Via de Oudedyk daren de ajlersnelsten om kwart voor negen by de startplaats terug. In het park zag de leider van de wandelgroep Trekvogels een meisje naast haar fiets liggen. Hy liet de groep wachten en verbond het mesje dat nogal ernstig gewond ws. Later bleek da ze na een tuimeling met haar fiets bijna een half uur op de weg gelegen had. Moeiiykheden hebben zich onder weg niet voorgedaan. Opnieuw hoefden de EHBO-mannen sléchts enkele malen in actie te komen. Hoewel de vierdaagse vanavond af gelopen is, zal een deelnemer op za terdag zyn wandelschoenen nog aan trekken. Hij is nameiyk dinsdag niet in de gelegenheid geweest dm de vereiste killmeters te verslinden en mag daarom een dag later alsnog proberen om het vierdaagsekruis te bemachtigen. Als er vanavond geen uitvallers meer zyn zullen 1103 wandelaars vanavond omstreeks negèn uur op he Flantagepodium hun kruisje n ontvangst kunnen nemen. Om te voorkomen dat de wandclenthousi- asten er vanavond op de de laatste honderd meter een sprintje In gaan zetten om maar ais een der eersten bij de Plantage te arriveren, is gis teravond geloot om de volgorde. Na aankomst by de Buys-Ballotsingel, waar twee muziekkorpsen ter ver welkoming staan, zullen de deelne mers dus op van te voren aangewe- 13 JUNI Engels pond 10.08—10.08) Amerik. dollar 3.60—3.601 Franse frank 73.4773.52 Belgische frank 7.212—7211 Zwitserse frank 83.27!83.321 Zweedse kroon 69.46!69.615 Duitse mark 90.43—90.48 Deense kroon 52.16!—52.21! Noorse kroon 50.38!50.431 Italiaanse lire 57,871—57.92! Oostenrykse schilling 13.95!—13.95* Escudo's j12.56!—12.58 ROTTERDAM 13 juni aan de visafslag alhier werden van IJmui- den, en elders 125 kisten vei'se zeevis aangevoerd: De pryzen waren: Schol midd. 30 tot ƒ36; id, klein ,6 tot ƒ21; Schelvis midd. 40 tot f 57; id. klein 20 tot ƒ26; Kabeljauw gr, t 50 tot 52; id. klein ƒ25 tot ƒ30; .Ma kreel ƒ43 tot ƒ45; Zeehanen klein 20 tot 21, Wijting 18 tot 36, alles per kist. zen plaatsen de laatste meters naar de Plantage afleggen. De leider van het startbureau Schiedam, de heer C. A. Henrion- Verpoorten zal groepspryzen over handigen. Dc Schicdamse automobilist W. P. de V. verloor donderdagavond op 6e Bokelweg by het schakelen de macht over het stuur. In plaats van te rem men gaf hy gas. De auto slingerde van links nasr rechts over de straat en kwam tus sen een geparkeerde auto, èen licht mast en de gevel van een huis tot stilstand. De V. kroop ongedeerd uit de van voren zwaar beschadigde auto. De binnenmuur van de geve! werd ontzet. Gedurende anderhalf jaar was hij werkzaam In de graanhandel in Ant werpen, maar daarna kreeg hy een functie by de Haagse Courant en op 19 november 1929 werd hij be noemd tot onderdirecteur van de N.V Het Rótterdamsch Nieuwsblad. Enke. maandem later volgde zjjn benoe ming tot directeur, welke functie bi) tot begin 1946 uitoefende. Hy werd daarna verbonden aan de N.V. Verenigde Nederlandse Brouwe- rUen d'Oranjeboom in de functie van exportmanager. Per X april 1950 werd mr. Kars benoemd tot directeur van deze N.V. In deze functie was hy ook bestuurslid van. het Centraal Brou werij Kantoor, in welke organisatie hy een gezaghebbende stem had. Aan het Rótterdamsch Nieuwsblad bleef hU verbonden als gedelegeerd com missaris. De heer Kars was bestuurslid van de Stichting voor Oogiydens en van het Oogiy dersziekenhuis in Rotter dam, bestuurslid van de Koninklijke Roel- en Zeilvereniging „De Maas", en oprichter van de zeezeilersver- enigüig de „Noordzeedub". Met zjjn jacht Corabia boekte hy verschillen de successen in zowel nationale als internationale zeezellwedstrijden. Volgende week vindt in de biljart zaal van Sunlight de finale plaats van de vierspelenkamp van het bü- Jttrtdistrict Schiedam. In de voorwedstryden hebben de Schiedammer Van Duyl en onze stadgenoot Job van Eyk zich reeds van een finaleplaats verzekerd. Vrij wel zeker van een plaats is ook Schikhof. Verder deed ook De Zeeuw van DKC van zich spreken door het vestigen van een nieuw serie- jecord in zyn libreparty tegen Schikhof. Hy noteerde in zyn acht ste beurt een serie van 194 carambo les. Hy is nog kanshebber op'de vierde plaats voor de ftnale van dit toernooi, met v. d. Waal die zich eveneens kandidaat heeft gesteld. De partyen voor deze finale worden op 18. 21 en 22 juni gespeeld. De Schledamse automobilist F. 7. d. S. ontdekte vannacht om twee uur dat zyn auto uit de Jan Steenstraat in Schiedam verdwenen was. Deze werd even later ernstig beschadigd m een groot gat in het wegdek op de kruising Vlaardingerdyk-Rembranat- laan-Burg. Honnerlage Gretelaan ge vonden. 4 De inzittende had de komst van de politie niet afgewacht De eigenaar vermoedt dat een onbekende met W;e hy ineen café in contact was ge komen, met de auto is weggereden. Dit was mogeiyk omdat S. de con tactsleuteltjes hi de auto had laten zitten.. Vcrkrijfb. bij Apoth. en erk.Droj.

Het Vrije volk | 1963 | | pagina 2