Binnenkort benoeming vijfde directeur Indonesië wil de Friendship zien Eerste taak: opvoeren lieman zet jordaan op stelten door dreigement van dak af te springen Delftse politie slaat tientallen Haagse brozems de stad uit In 1962 slechts drie maal vervolging van paranormale genezer Busje botst: 12 gewonden Koop nu 'n Vespa scooter en win f 1000,- Duiker door sluiswater meegesleurd Bromfietser verongelukt Auto over kop: wouw gedood Margarine één cent duurder Eerlijke dieven Den Haag: 5-daagse schoolweek - proef (Aan onze luchtvaartreaacteur) De 58-jarige mr' H* Albarda, yice-voorzitter van de Raad van Commissarissen bij de KLM, financieel deskundige en zeer ervaren in internationale aangelegen heden, wordt president-directeur van de KLM. De heer Kleiman, thans ver tegenwoordiger van de KLM in de Verenigde Staten, die reeds eerder genoemd werd als toe komstig directielid, wordt nog steeds als een van de ernstig ste kandidaten voor deze vijfde directeursplaats beschouwd. Argumenten Doortastend man spaar... door nu te koper» ter meulen (Van onzs luchtvaartredacteur) Handhaving van de bestaande exploitatieplannen, een agres sieve verkoopspolitiek en begrip voor de rol van het moderne ondernemerschap waarbij het begrip winst ook wordt gehan teerd om de continuïteit van het beflrijl te verzekeren en werk gelegenheid te scheppen. Kalveren (55) in mesterij verbrand Samenwerking W. Buitendijk W.B.R. HET MOTORPALEIS Meisje( 2) loopt onder vrachtauto Soekarno bezoekt graf van Paus Internationaal De vergadering besloot, zich als werkgroep aan te sluiten by 'n inter nationale federatie van nlet-medi- sche genezers. Dit naar aanleiding van in Engeland en Duitsland ge houden conferenties, waarop de niet- medische genezers besloten te stre ven naar uniformering van de voor schriften in de verschillende landen. Deze samenwerking Is voor de Euro pese verenigingen van belang, omdat het Verdrag van Rome van de zes Duitser verongelukt in Zandvoort PAGINA 5 EET VRIJE VOLK MAANDAG 17 JTJNI 1963 Financieel expert mr Albarda wordt pres.- Het oorspronkelijke reorganisatie-plan om de KLM-directie tot vier leden te beperken is verlaten. Op korte termijn is een voorste] te \erwachten om nog een vijfde directeur te be noemen, die uit de commerciële sector van het bedrijf zal moeten voortkomen. Bij een aanrijding; op het kruispunt van de oude rijksweg: Utrecht-Am sterdam en de provinciale weg in Loenen aan de Vecht zijn gisteravond omstreeks kwart over zeven twaalf mensen gewond geraakt, waaronder een jongetje zeer ernstig. Over de oude rijksweg reed een volkswagenbusje waarin de familie Nieuwenhuys, vader, moeder, negen kinderen en een. vriendinnetje uit Amsterdam zaten. tTit de richting Loenersloot naderde een grote vee wagen die zeven paarden vervoerde. De heer Nieuwenhuys remde af voor het kruispunt, de veewagen op de provinciale weg had voorrang. Deson danks reed het volkswagenbusje langzaam de kruising op. De veewa gen greep het busje, dat van de weg af werd geslingerd en aan de linker zijde totaal werd opengereten. Alle twaalf inzittenden werden min o£ meer ernstig gewond. De gewonden zijn naar ziekenhuizen in Amster dam overgebracht. Bij studentenrelletjes in Tokio, naar aanleiding van betogingen op de verjaardag van de ongeregeldhe den in 1960 vanwege de aanneming van van Japans-Amerikaans veilig heidsverdrag, zijn zaterdagochtend twee studenten gearresteerd en een aantal politiemannen gewond ge raakt. Het voorstel van de raad van commissarissen om de heer Albar da in de directie op te nemen zai worden behandeld in een buitenge wone vergadering van aandeelhou ders op 27 juni, In een daaraan voorafgaande vergadering van prio riteitsaandeelhouders zal de raad van commissarissen voorstellen het aantal directieleden op vijf te be palen. Wanneer de aandeelhoudersverga dering akkoord gaat met hetvoor stel van de raad van commissaris sen zal na 27 juni de KLM-directie bestaan uit de heren mr. H. Albar da (die als president-directeur vol gens de formulering van het gisteren uitgegeven KLM-communiqué zal 'leiding geven aan de werkzaam heden van de directie en de aetivi- tenfen coördineren'), ir. F. Besancon (die in het bijzonder belast blyftiaet de technische aangelegenheden en in die positie een belangrijk woord mee spreekt bij de eventuele aanschaf van nieuwe vliegtuigen), mr. L. de Block (al sinds Jaren de man. die zich spe ciaal bezighoudt met de administra tie en de financiën van de KLM) en de dit jaar tot directeur benoem de E. H. Larive (die na het. bekend worden van de crisis in de KLM al gemeen als de toekomstige president directeur werd gedoodverfd, maar in (Van een onzer verslaggevers) Ilaif juni zal Fokker met een Friendship een demonstratie geven in Indonesië. Dit wil overigens niet zeggen, dat Indonesië plannen heeft voor de aankoop van Friendships voor binnenlandse lucht lijnen. de toekomst zijn werkzaamheden vooral zal hebben op het gebied van personeels- en sociale aangelegen heden). De heer Larive zal voorlopig zijn lidmaatschap van de topdirectie nog combineren met de waarneming van de functie van algemeen bedrijfs directeur, In welke hoedanigheid hij o.a, belast is met de volledige prak tische uitvoering van de reorganisa tie binnen de KLM. Verwacht wordt, dat deze reorgani satie voor het einde van het jaar is voltooid. Daarna zal de post van al gemeen bedrijfsdirecteur (de functie, waarop de verantwoordelijkheid voor de dagelijkse vooral commerciële gang van zaken rust) definitief bezet worden door een ander dan de heer Larive, die dan weer geheel te rugkeert naar de topdirectie. Mr. H. Albarda, de nu voorge stelde president-directeur, is eerst als lid van de raad van bestuur, later als lid van de raad van com missarissen stads april 1946 nauw betrokken bi) de 'KLM. Zijn grote kennis van het bedrijf is een ven de voorname argumenten geweest om hem te verzoeken als presi dent-directer v te gaan optreden Uit het voorstel om mr. Albarda in deze functie te benoemen, mag men ook afleiden, dat de financiële problemen bij het zoeken naar een perspectief bü de KLM het zwaarste accent hebben. Zwaarder nog dan de organisatorische, die in januari ge zien de benoeming van de heer La rive nog de meeste nadruk kregen. De heer Albarda heeft zich vaak laten kennen als een doortastend man, die bovendien over grote bin dende kwaliteiten beschikt. Zijn be langstelling heeft zich nooit beperkt' tot het eigen terrein en de eigen in- zichen. Hij toonde zich bij vele ge legenheden actief geïnteresseerd in de meningen van anderen. Uiteraard zal de heer Albarda na rijn benoeming tot president-direc teur uit de raad van commissarissen van de KLM treden. De toekomstige president-directeur heeft zowel ia overheidsdienst als ia het particuliere bedrijfsleven belang rijke posten op het financieel terrein bekleed. De heer Albarda geboren in 1904 promoveerde in 1932 aan de ju ridische faculteit van de rijksuniver siteit, te Leiden. Toen vervulde hy reeds enige jaren een belangrijke functie bij de overheid als secretaris van de bezuinigingscommissie-Pop, die in 1932 overging in de commisste- Welter Daarna doorliep hij vele ran gen bij" de generale thesaurie van het Ministerie van Financiën. Toen hij in 1940 terugtrad uit de overheids dienst was hy waarnemend thesau rier-generaal. Gedurende de oorlog trad hij toe tot de bankiersfirma Hel dring en Pierson in Den Haag In 1944 echter werd hy door het college van vertrouwensmannen gevraagd na de bevrijding tijdelijk de leiding van het Ministerie-van Financiën té ne men als secretaris-generaal. Het be tekende dat de heer Albarda zich na de bevrijding terugtrok uit de ban kiersfirma. Tot eind 1945 was hy se cretaris-generaal van het Ministerie van Financiën. In 1946 werd hy be noemd tot directeur van de Neder landse Handel Maatschappy. In die functie bleef hy tien jaar werkzaam. Ook in 1946 werd de heer Albarda benoemd tot lid van de raad van be stuur van de KLM. In 1956 werd hU benoemd tot lid van de nieuwe raad van commissarissen van de KLM waarin de leden van de tot dat mo ment bestaande raad van bestuur werden opgenomen. De heer Albarda Is thans vice-voorzitfcer van de raad van commissarissen. Ook van een groot aantal andere ondernemingen is de heer Albarda commissaris. Advertentie TM Ga er n£i op uit en koop de mooiste voorjaarsstoffen voor minder dan de halve prijs. Want morgen beginnen wij met de verkoop van duizenden meters zomerstoffen. Een hele fabrieksvoorraad van katoenen imprimés, satin en satin-rayé en doorgeweven streepdessins. Honderden rollen zomerstoffer,, stuk voor stuk van dit voorjaar en zomerseizoen koopt U nu door eikaar per meter voor nog geen anderhalve gulden. Dinsdagmorgen om 9 uur be gint de verkoop van deze grote partij zomerstoffen, voor strand en vakantiekleding, rokken, jurkjes enz. in diverse dessins en kleuren, per meter voor. n diverse dessir Deze drie punten zyn vanmorgen door mr. H, Albarda, de toekomstige president-directeur van dc- KLM ge noemd als grondslagen voor het te voeren beleid. Hoewel zijn benoeming nog door de vergadering van aan deelhouders moet worden bekrach tigd stelde de heer Albarda er Wils Dat vertelde de Indonesische mi nister voor Luchtvaart, de heer Is kandar vanmorgen op Schiphol. Hij is op doorreis van Fariis naar Mon treal. Op uitnodiging van de KLM brengt h|| een onofficieel bezoek van een dag aan Nederland. Dit bezoek zal hij benutten voor een excursie naar de Fokkerfabrieken. Minister Iskandar is de eerste In donesische bewindsman die na het sluiten van het akkoord over Nieuw- Guinea weer een bezoek brengt aan Nederland. Hij was hier nog niet ge weest. „Mijn bezoek aan de Fokker fabrieken betekent niet, dat er zaken worden gedaan. Daarvoor is één dag te kort. Als minister van Luchtvaart heb ik belangstelling voor de Friend ship zoals ik die ook heb voor andere typen vliegtuigen als de AVRO-748 en de Dart Herald. Onze binnenland se vloot is verouderd, die moet dus worden vervangen," zei hij. Minister Iskandar kon niets me dedelen over een eventueel Indo nesisch voornemen met Convairs op Nederland te gaan vliegen. Hij had een bezoek gebracht aan de Parijse luchtvaarttentoonstelling. Hij had daar een lunch bygewoond waarop ook prins Bernhard aanwe zig was. „Ik heb hem wel gezien," zei hij, „maar niet ontmoet. Er wa ren wel duizend mensen." Hij had goede verwachtingen om trent de handel met Nederland. De sieer tussen beide landen is belang rijk verbeterd. Na de vreedzame op lossing van het geschil om Nieuw- Guinea is in Indonesië een „lente sfeer" ontstaan. DEN HAAG (ANP) De familie Smooker uit Den Haag, is in de nacht van zaterdag op zondag om streeks 5 uur, in Frankrijk naby Lyon met haar auto over de kop ge slagen, Mevr. Smooker werd daarby geaood. Zij was 53 jaar, De heer Smooker, die de auto bestuurde, is zwaar gewond opgenomen in een hospitaal te Lyon. Twee dochters van het echtpaar, die ook in de auto za ten, liepen lichte verwondingen op. (Van een onzer verslaggevers) Doordat de eigenaar een gasoven ie hoog liet branden, is zaterdagmid dag in Harkema-Opeinde de kalver- mesterü van de heer W. Veenstra in brand geraakt en in een kwartier tijd een volledige prooi der vlammen ge worden. Van de 56 in de mesterij verblij vende kalveren kon er slechts één worden gered. De overige 55 dieren kwamen in de vlammen om. Toen het vuur werd ontdekt, ont brak de' tijd om de met kettingen vastgebonden kalveren los te maken. DEN HAAG (ANP) De margarine wordt met ingang van vandaag 1 cent per pakje van 250 gram duurder; dit in verband met de gestegen grona- stofprijzen. De laatste verhoging, eveneens met een cent, dateert van 13 februari 1963. e grote luchtvaartshow op het i vliegveld Le Bourget trok. uiter aard ook de belangstelling van Prins I Bernhard. Zondag was hij er, o.m. in gezelschap van de Franse premier I Pompidou en de bekende Franse pi- lote Jacqueline Auriol. die onlangs nog een snelheidsrecord verbeterde. (Van een onzer verslaggevers) Als gevolg van een aanrijding, waarbij da achttienjarige K. van Wouden berg zaterdagmorgen vroeg op de Ceintuurbaan bij de Ferdinand Bolstraat te Amsterdam zwaar werd gewond, heeft de 27-jarige olieman G. J. S. zater dagavond Iaat gedreigd in de Jordaan van een vier verdiepingen hoog huis te springen. De olieman reed in een auto die in Vinkeveen gestolen was. De olieman S., had de wagen na de aanrijding geparkeerd en was naar zyn woning in de Goudsbloemstraat gegaan. Daar stelde hij zyn moeder op de hoogte van het ongeluk. De vrouw ried haar zoon aan om naar de politie te gaan. Deze raakte daarop in paniek en klom naar het dak van het huis. Hij dreigde er af te springen als iemand by hem in de buurt kwam. Onder het oog van honderden sa mengestroomde toeschouwers poog den politie en brandweermannen met luidsprekers de man te bewegen van het dak af te komen. Ook de GGD was ter plaatse. Vangzeilen werden uit gelegd, maar niets kon S. bewegen van het dak te komen. De 24-jarige brandwacht H. van der Velde, die in de buurt woonde, doch geen dienst had, kwam zijn collega's te buip. Hy klom op het dak en wist S. via een zolderraam naar binnen te trekken. De man werd overgegeven aan de politie. Als passagiers had de olieman bU zich de 26-jarige zeeman W. H. B. en de 27-jarige betonwerker H. G. A. D. Het drietal is aangehouden en overgegeven aan de rijkspolitie in Vinkeveen. Omstreeks half zes vond de aan rijding plaats. De auto, die door S. bestuurd werd, reed door en werd pas enige tyd later door de politie opgespoord. In de buurt van de wagen werden de zeeman en de be tonwerker aangetroffen, die by ver hoor toegaven dat zy in de auto ge zeten hadden, doch beweerden mee gelift te hebben. De bestuurder kenden zy niet. De auto waarmee de aanrijding, die aanleiding tot dit drama was géwor den. had veroorzaakt, was het eigen dom van een fabrieksdirecteur, die voor een vrij weekeind In Amstelveen verbleef. De man had wel een auto horen starten in de vroege morgen, doch had zich niet gerealiseerd, dat het zyn wagen zou zyn, die gestolen werd. op in het belang van een goede en snelle voorlichting reeds vanmorgen op een persconferentie een verkla ring af te leggen. De heer Albarda zei, dat men geen wonderen van hem mocht verwach ten, maar wel een op werkelijkheids zin berustende aanpak, waarbij het er allereerst om zal gaan de verkoop activiteit van de KLM behoorlijk op te voeren. Daarom Is 'het nodig gebleken bin nenkort een vijfde directielid te ne- noemen. Onderhandelingen met een figuur buiten de KLM zljri thans gaande. Dit nieuwe directielid zal zich speciaal met de commerciële as pecten van het bedrijf bezighouden. De heer Albarda gaf toe, dat de uit breiding van de directie tot vyf le den Met consequent genoemd kan worden nadat het bureau Mackinsey vorig jaar geconcludeerd had. dat de top van de KLM te zwaar, en een directie van slechts vier leden wense- iyk was. Mogelijke economisch-verantwoor de vormen van samenwerking binnen Europa zullen nauwlettend worden gevolgd. De heer Albarda meent dat de technische en luohtvaartpolitieke ontwikkeling de Europese maatschap pU'en tot samenwerking zal dwingen. Hij acht het echter niet opportuun dat de KLM met rijn huidige moei lijkheden zelf initiatieven in die richting zouontwikkelen. Deelnemen aan supersonisch luchtverkeer, waarvan de heer Al barda het begin ln de periode 1970- 1972 verwacht, is echter voor de KLM slecht mogelijk in samenwerking met anderen. De heer Albarda kon zich slechts voorstellen dat alleen de Amerikaanse maatschappij Panam ln staat zou zijn op eigen kracht over te gaan tot supersonisch ver keer. De bestelling van de Amerika nen op zes supersonische verkeers vliegtuigen In Frankrijk, achtte hij een nieuwe aandrang voor de Euro pese maatschappijen om tot samen werking te komen. De heer Albarda aal streven naar een zo snol mogelijk realiseren van de reecis ln gang zijn reorganisatie by de KLM en het afsluiten van de daarmee verband houdende maat regelen. Het kweken van een po sitieve werksfeer en aandacht voor de.kwaliteit van het produkt, voor al op het gebied van dienstbetoon, algemene betrouwbaarheid en re gelmaat, noemde de nieuwe presi dent-directeur als belangryke pro grammapunten. zyn verantwoor delijkheid ten. opzichte van het eigen ersoneel laat de heer Albar da zwaar wegen. In verband met zyn benoeming tot president-directeur van de KLM zal de heer Albarda terugtreden als voorzitter van de raad van commis sarissen van de Fries-Groningse Hy potheekbank, Vredesteln en de Cura- gaose Handelsmaatschappij. (Van een onzer verslaggevers) Opnieuw hebben zich het afgelopen weekeinde relletjes i.n Delft voorgedaan. Ditmaal waren het niet de Delftse nozems die de rnn- senstad op stelten trachtten te zetten, maar een dertigtal Haagse, in de bekende leren kleding gehulde jongens cn meisjes, die per bromfiets in Delft verschenen. Dit tochtje naar Delft zal deze luidruchtige jongelui nog lang heu gen, want minder dan vijftien Delftse politieagenten gingen de nozems ge wapend met de lange lat en gummi knuppel te lijf toen de „uitbundig heid" te grote vormen dreigde aan te nemen. Met ongewone felheid hebben de politieagenten de nozems de stad uitgeranseld. Hierbij sneuvel den twee bromfietsen. Vier jongens, een van achttien, twee van zeventien en een van zestien jaar. werden aan gehouden en hebben de nacht in een cel op het politiebureau aan de Oude Delft doorgebracht. Hun ouders kon den hen zondagmorgen afhaien. Te gen de jongens is proces-verbaal op gemaakt. Omstreeks negen uur zaterdag avond begon het. Dertig nozems par keerden toen hun bromfiets op het Doelenplein en de Spoorsingel en trokken vandaar naar de Choorstraat waar een braderie werd gehouden. Zy waren hier wel luidruchtig, maar kwamen nog niet tot baldadigheden, vervolgens gingen enkelen van hen hun bromfiets halen en reden naar het Heilige Geestkerkhof en begon nen daar langdurig heen en weer te rijden, zoals dat gebruikeiyk is. Dit was het sein voor de politie om in te grijpen. Fel gingen de agenten de jongens en meisjes te lijf die per bromfiets cn lopend in de richting Spoorsingel vluchtten. Daar trachtte een jongen, die daar zijn bromfiets had geparkeerd, weer op zyn vehikel te springen, maar werd eraf gesla gen, waarbij de bromfiets tegen de straat smakte. Het voertuig werd naar het politiebureau vervoerd. De jongen ging te voet verder. In de Buys de Beerenbruckstraat gooiden de nozems en passant enkele bloembakken om. Even iater werden ze op de provincialeweg klemgereden door de politie die hun het laatste pak ransel toediende. Hierby werd opnieuw een bromfiets beschadigd, die evenals de vier gearresteerde jon gens naar het politiebureau werd vervoerd. DEN HAAG (ANP) In Den Haag zal gedurende hel schooljaar 1963-1964 de 5-daagse schoolweek, by wijze van proef worden ingevoerd. By deze proefneming zullen be trokken zyn de openbare scholen voor gewoon lager onderwys, voor voortgezet gewoon lager onderwijs (met Inbegrip van de determineer- scholen), uitgebreid lager onderwijs, buitengewoon lager onderwys en kleuteronderwys. Tot het einde van het thans lo pende schooljaar wordt op de zater dagen normaal onderwijs gegeven. De proef heeft tot doel na te gaan of binnen het kader van de bestaan de wetgeving invoering van de vrije zaterdag mogeiyk ls, zonder dat schade aan het onderwijs wordt toe gebracht. De schoolhoofden zullen driemaal rapport uitbrengen over hun bevin dingen, nl voor de kerstvakantie 1963, voor 1 april 1964 en voor 1 juli 1964, Aan de hand van deze rap porten zal het gemeentebestuur vol gendjaar een nadere beslissing ne men ten aanzien van de 5-daagse of 6-daagse schoolweek. (Van een* onzer verslaggevers) Op zondag 21 april werden uit de auto van de heer G. G. K B. uit Rietveld in Woerden f ie autopapieren ontvreemd, j cn enkele andere voorwerpen, zoals een zakagenda, een ball point, enz. Deze papieren wer den enkele dagen later terug gevonden in de brievenbus van de hoofdcommissaris van poli tie in.Enschede. Pas dezer dagen is duidelijk geworden hoe die papieren daar terechtkicamen, ln sa menwerking met de rijkspolitie te Oudewater, arresteerde de rijkspolitie te Bodegraven twee grondwerkers uit die gemeente, de lü-jarige J. van D. en de 23-jarige H. H., verdacht van verschillende diefstallen. Aan de tand gevoeld door een re chercheur uit Woerden, be kenden zij in april ook de auto van B. te hebben doorzocht. Zij vonden weinig meer dan de papieren en omdat zij daar niet goed raad mee wisten, be loofde een in Enschede tcerg kende broer dat hij ze wel bij de politie zou bezorgen. Advertentie I.M. IMPORTEURS: IMPORT "NEGA" N.V. G.A.M I N.V. NEDESPA Rotterdam Td. 176600 j Roermond Tri. 5757 Soerweg 25 Kapeiletpoort 6 OmtoI dtalm m fïsnm. m btritmlmi Wolphacrtsbocbt 26», R'dam-Zliid, Telefoon 17 28 20 Mathenesserdyk 403 - Telefoon 52371 Tevens rijlessen op Vespa Mariniersweg 2 - Telefoon 117460 (Van een onzer verslaggevers) De dertigjarige C. Verhagen uit Soest is zondagmiddag verdronken !n de sluiskolk van het Goese Sas (Zuid-Beveland). Duikend met een snorkelapparatuur is hy klem ge raakt in een klep van een der sluis deuren. Verhagen, die vrij regelmatig in Goes kwam en daar de onderwater sport beoefende bij de sluizen die op de Oosterscheide uitmonden, was meestal vergezeld van drie Goese jongens van 16 tot 17 jaar. Zondagmiddag dook hy samen met Johnny Bak en Ad Dekker de sluis kolk in juist toen de kleppen open stonden om het waterpeil in sluis kolk en buitenwater gelijk te bren gen. De drie zwemmers werden met kracht naar de diepte gezogen. John ny Bak wist zich uit de kleppen te bevrijden én sloeg alarm..; De zestien jarige Jan 'Verburg kwam hun te hulp; Hij trók een zgn. kikvorspak aan, vooralen van zuurstofflessen en zag kans de reeds bewusteloze Ad Dekker los te maken en naar boven te brengen. Voor Verhagen kwam de hulp ech ter te laat. Dekker ligt thans ln het ziekenhuis te Goes en maakt het re- deiyk goed. O LEEUWARDEN (ANP) Tegen half twaalf zondagavond is op rijks weg 9 bij Marssum een verkeerson geluk gebeurd dat aan de ruim 50- jarige mr. A. van der Minr.e uit Leeuwarden het leven heeft gekost. De heer Van der Minne stak op de bromfiets de rijksweg over en werd daarbij gegrepen door een autobus. De heer Van der Minne, wiens vrouw vorige week overleed, was op slag dood. En meisje vat» twee jaar is zater dagmiddag op de Groene Hilledük te Rotterdam onder het rechterachter- wiei van een vrachtauto gelopen. Ze was op slag dood. Het meisje. Iris Miranda van der Wal uit de Marsmanstraat heeft zich vermoedelijk losgerukt van de hand van haar moeder, met wie ze bood schappen mocht doen. De vrouw was zo overstuur door het gebeurde dat ze later niet kon vertellen wat er precies was gebeurd. De vrachtauto chauffeur had van het ongeluk niets gemerkt. VATICAANSTAD (Reuter) Pre sident Soekarno van Indonesië heeft als eerste staatshoofd een bezoek ge bracht aan het graf van paus Johan nes XXIII in de St.-Pieterskerk in Rome. Nadat hij een krans in de In donesische nationale kleuren, rood en fit, op het graf had gelegd, betracht te hy enkele ogenblikken stilte. (Van een onzer verslaggevers) De paranormale genezers in Ne derland kunnen vrijwel ongestoord hun praktyk uitoefenen. Per week worden er door deze niet-wettelUk erkende genezers 46.000 consults ge geven. Vorig jaar is het slechts ln drie gevallen tot een vervolging ge komen. De opgelegde boete was laag. Mr. dr. A. Doornink, voorzitter van de Nederlandse werkgroep van para normale genezers, verklaarde dit za terdag op de vyftiende algemene vergadering van deze vereniging in Utrecht. De werkgroep ziet de toe komst met vertrouwen tegemoet, zy zai een minder agressieve propagan da gaan voeren. Sinds het optreden van het kabi net-De Quay is het klimaat gunsti ger geworden voor de 300 by de werkgroep aangesloten paranormale genezers. De heer Suurhoff was als minister van Sociale Zaken een grote tegenstander van ons, aldus mr. Doorninck. Er ls thans een wetteiyke regeling ln voorbereiding voor de nlet-medi- sche genezers. Hoe deze regeling er uit ziet, kon mr. Doorninck neit voor spellen, „Iets zal er echter wel ko men en dsn komt er in de toekomst we! meer. De tyd waarin de paranormalen als iets minderwaardigs werden be schouwd. is voorbij. Alleen in Spanje en België is dat nog niet het geval. In Nederland hoeven de genezers niet meer heimelyk hun praktyk uit te oefenen. Ze kunnen openlijk een bord met hun beroep erop aan de deur hangen." E.E.G.-landen een gecoördineerde wetgeving op het gebied van de uit oefening van medische en para-me dische beroepen aanvalt. In Duits land zyn de para-medische beroepen reeds lang bij de wet geregeld. (Van een onzer -erslaggevers) Op de boulevard Bai-naart le Zand voort is vannacht om ongeveer half drie de 27-jarige E. R. uit Essen (Did.) toen hy de weg overstak door een personenauto aangereden. De man was op slag dood.

Het Vrije volk | 1963 | | pagina 1