Betrapte inbreker zet directeur mes op de keel *39 Zonnige meevallers Reis door Italië ook 'n reis door historie BIHll iJjl 22 j 25 sBiMïI lliJl si..! Teenagershow eindigt A"4i'" B;T'd in grote vechtpartij 1 Vondelings brievenbus Keus van eindelijk bepaald goed hè die nylons Aardbeienoogst mislukt 1 45 I 95 1. 145 Verkeer eist slachtoffers Bedrijfsleider wordt adviseur Politie helpt dr. Klapwijk trein halen Verliefd stel bij 'de smid9 H jjjj m&sesESFSssui-m Ereprijs voor goochelaar uit Gouda SIJS )er verdronken s i n Yan roof verdachte bij grens gepakt O p krijgt medaille Tarieven gas en elektriciteit 'Bevriende zijde' van Volkskrant was KAB niet HET VRIJE VOLK MAANDAG 24 JUNI 1963 PAGINA 3 spaar... door r»u fe kopen Aan het strand Meer dan in welk ander land ook, betekent reizen door Ita lië een confrontatie met de ge schiedenis. Tweeduizend jaren kunsthistorie trekken aan het oog van de vakantieganger voorbij, hoe hij het land ook doorkruist. En het zijn niet al leen de schatten van de ge schiedenis die dit land de moeite waard maken, het rijke natuurschoon doet dit al even- izeer. Bovendien is het zeer ge- jvarieerd. Nooit koud li lil AMERICAN BLEND SIGARETTEN CENT Zuidslavïê mtf en Ij "Teenager" nylons - de beste kous voor elke dag 9 en I y (Van een onzer verslaggevers) De 39-jarige directeur van de Prestico N.V., de heer A. H. van Rooij, en een 19-jarige inbreker uit Tilburg speelden zaterdagavond tussen zeven en acht uur de hoofdrol in een nogal woelige kloppartij op de omvangrijke industrieterreinen aan de Ledeboerstraat te Til burg. Advertentie TJA. Ga er n op uit en koop de mooiste zomerstoffen voor min der dan de halve prijs. Want morgen beginnen wij met de verkoop van duizenden meters zomerstoffen. Een hele febrieksvcorraad van katoenen imprimés, satin cotton en kin- derkatoen. Honderden rollen zomerstoffen, stuk voor stuk van dit seizoen, koopt U nu door elkaar per meter voor nog géén ander halve gulden. Dinsdagmorgen om 9 uur be gint de verkoop van deze grote partij zomerstoffen, voor strand en vakantiekleding, rokken, kinderkleding en zomerjurkjes, In diverse dessins en vele kleuren, per meter voor (Van een onzer verslaggevers) De directie van de firma Hertz berger te Tilburg heeft na een vrij dagavond gehouden vergadering met een delegatie van het personeel be sloten de heer Daudt, in het bedrijf te handhaven als adviseur. De heer Daudt bekleedde deze functie reeds voor zijn ontslag, maar moest enige tijd geleden plotseling invallen als bedrijfsleider. Het personeel was ver leden week een sympathiestaking be gonnen toen de heer Daudt op kor te termijn was ontslagen. De jongeman werd door de heer Van Rooij op heterdaad betrapt, toen hij in het kantoor van de n.v. op zoek was naar geld. Pas na een jacht van ongeveer drie kwartier wist men de inbreker te pakken. De heer Van Rooij reed zaterdag avond tijdens een. autoritje met zijn vrouw en kinderen langs zijn fabriek, toen hij besloot even op het kantoor te gaan kijken. Daar aangekomen ootwaardde hij tot zijn schrik de gestalte van de 19-jarige jongeman, die eveneens geschrokken in de hoek van het kantoor stond met in de ene hand een schroevendraaier en in de andere een stuk ijzer. Op de vraag van de heer Van Rooij: „Wat doe Jij hier," antwoordde de jongen: „Ik zou wel eens willen weten wat jij hier doet," Vervolgens trachtte hij sich te redden met het smoesje: „Ik kom de papieren halen van een valse order uit Amsterdam." Toen de heer Van Rooij hierop aanstalten maakte om de politie te bellen, sprong de jongeman uit de hoek en zette een mes op de borst van de directeur. Toen deze zijn vrouw aanraadde dan maar bij de buren te bellen, begon de knaap we derom woest met zijn mes te zwaaien. Ten atotte koos de jongen eieren voor zijn geld en sprintte plotseling het kantoor uit. Onmiddellijk sprong de heer Van floot! in zijn auto en zette de achtervolging in over de uitgestrekte industrieterreinen. Me vrouw Van Rooij belde inmiddels de politie. Tijdens de achtervolging probeer de de inbreker nog enkele malen met zijn mes de banden van de ach tervolgende auto te vernielen. De in middels gearriveerde politie loste enige waarschuwingsschoten, maar de jongeman zette zijn vlucht voort. Op het rumoer afgekomen omstan ders wisten hem ten slotte, ondanks hevige bedreigingen met het mes, staande te houden en te overmees teren, waarna de politie hem naar het bureau overbracht. UTRECHT (ANP) Dr. A. Klap wijk, directeur-geneesheer van de Johannastichting in Arnhem, heeft zaterdagavond dankzij de medewer king van NS en de verkeerspolitie net op het nippertje de noord-west- express naar Kopenhagen kunnen halen. Dr. Klapwijk was per auto onder weg van Arnhem naar Hengelo, van waar de trein van kwart over 10 zou vertrekken, toen hfi tot de ontdek king kwam dat hü zijn paspoort niet bij zich had. HU moest terug naar Arnhem. Op zijn tweede rit naar het noorden, om half 10, stelde hfj zich in verbinding met het station Dieren, met het verzoek de trein in Henge lo even op te houden. Dit was voor de spoorwegen uiteraard een moeilij ke vraag en toezeggingen werden er dan ook niet gedaan. Maar de NS'ers waarschuwden de verkeerspolitie, die dr. Klapwijk bij de grens van Hengelo opving en de weg voor hem vrijmaak te, zodat de arts na een dolle rit nog net om kwart over tien bU het sta tion arriveerde. op (Van een onzer verslaggevers) Een verliefd stel uit Bergen Zoom, de 17-jarige kantoorbediende Ab van M, en het 18-jarige winkel meisje Bannie H. zitten in het hotel De Bruid in het Schotse trouwoord Gretna Green, te wachten op 10 juli, de dag waarop ze kunnen trouwen. Dat ze in Schotland zitten werd ontdekt, nadat de ouders van het meisje zich met de politie in verbin ding hadden gesteld na de vermis sing van hun dochter. De jongen en het meisje kenden elkaar ongeveer anderhalf jaar. Tot voor kort werkten ze beiden op het kantoor van een grote machinefa briek te Bergen op Zoom, Toen het meisje werd overgeplaatst naar een andere afdeling, maakte dat de jon gen zo boos dat hij ontslag nam. Hij bewoog het meisje om ook weg te gaan bij de fabriek. Hij ging op een ander kantoor werken en zij vond een baan als vakantiehmp m een winkel. De ouders van het meisje waren tegen de verkering gekant. Het plan om naar Gretna Green te gaan rijp te bij de verliefden bij gezamenlijke lezing van een stuk in een weekblad over deze Schotse "huweiijkssmidse'. (Van onze weerkundige medewerker) De wind blijft in de zuidwesthoek. Voor de depressies staat het sein dus nog steeds op veilig. Toch zitten er voor ons bij de huidige druk ver de ling zonnige meevallers in. Het zuidoosten van ons land, het dichtst bij een hogedrukgebied boven Noordoost-Frankrijk gelegen, profi teert hier het meest van. Het westen en noordén staan wat meer bloot san de werking van frontuitlopers, die het gelukkig in onze omgeving wat slapjes aan doen. Conclusie: de eer ste dagen nog altijd te koel en ver anderlijk, met bij tijden een sterke zuidwestenwind. Strandwandelingen tijdens zonnige perioden en een temperatuur van 17 tot 19 graden Celsius zijn vandaag en morgen aan te bevelen. Daarbij zal aan het Zeeuwse strand de wind minder hinderiyk zijn dan aan de Noordhollandse kust en bij de Wad deneilanden. Tijdelijk kan. het hier hard waaien. BU wind uit zuidwest komt de zee niet bijzonder hoog op. Zandvoort en omgeving hebben mor gen tussen half 11 en 5 uur 's mid dags het breedste strand. Speciaal aanbevolen badtijden voor dinsdag: Domburg: 15 tot iG.iSO uur; Hoek van Holland: 1630 tot 18 uur Scheveningen; 16.45 tot 18.15 uur; Zandvoort: 17 tot 1830 uur; Cal- landsoog8.30 tot 10 uur; Texel: 10 tot 11.30 uur. Het noordwesten met de hoogste l Alpentoppen Mont Blanc, Matter- hom, Monte Rosa het noordoosten 'met de Dolomieten, de Povlakte en de Apennijnen, die zich voortzetten !tot op Sicilië. Wat het klimaat betreft rijn in de i zomermaanden de Italiaanse Alpen en de Dolomieten heerlijk. Bolzano mag dan wat meer regen hebben dan ons land in dezelfde tijd, de gemid delde temperaturen zijn er een graad of vijf hoger. De Povlakte noodt 's zomers min der tot reizen door de hitte. Een stad als Milaan kan men beter in. het voor- of najaar bezoeken, hetgeen trouwens ook geldt voor het midden en zuiden van Italië. Voor elk seizoen geschikt is wél de Italiaanse Rivièra, waar in oktober en november de meeste regen valt. Maar zelfs in de winter schommelt de gemiddelde temperatuur er om de tien graden Celsius. Van mei tot en met oktober zijn ooic de plaatsen aan de Adnatiscbe kust aan te bevelen. Daar vindt u heerlijk voor kinderen ook vele zandstranden. Regen en temperatuur in; ITALIË en J0E60 SLAVIË MEI JUtl! JULI AUG. 5EPT J A M 1 Milaan |fl Livorno JU Rome BS Bolzano Q Mantua 2 Oubfovnik 1 Zagreb— BE o H Belgrado mm Gemiddelde maandelijkse BH hoeveelheid regen injnnv KNAC* VAALS (ANP) De koninklijke marechaussee heeft zaterdagmiddag aan de grenspost te Vaals de 23-jarige Surinamer S. aangehouden. De man, die in gezelschap was van enige vrienden, kwam uit Duitsland en was op weg naar Vaals. In verband met een vorig jaar in Amsterdam gepleegde roofoverval was zfjn opsporing verzocht. In de late avonduren had hU met enkele ande ren in de binnenstad van Amsterdam iemand beroofd van een bedrag van 1500. De anderen waren al door de politie aangehouden, maar S., die een vast adres heeft in Rotterdam, was nog spoorloos. HU is op transport ge steld naar Amsterdam. OÏSTERWIJK (ANP) De uit slagen van de dit weekeinde in Ois- terwUk gehouden kampioenschappen goochelen zijn; Ere-prijs: Bené Anac, Gouda. Algemeen goochelen: Eerste prijs, Marianne, Amsterdam, tweede prijs: Petixio. Den Haag, derde prys: Kees Schoonenberg, Hilversum. Manipulatie; eerste prijs: Harry Thlery, Haarlem; tweede prijs; Te! Smit, Den Haag; derde prys: Ted Jerry, Rotterdam. Comedie magie; eerste prijs: Wil ly Magie, Amsterdam. Ktadergoocheieneerste prijs: Medios. Gabaretgoocheleneerste prijs Ac- nigma, Rotterdam. Salon magie: eerste prijs: Jan Gol Den Haag. Uitvinding: eerste prijs: Ted Biet, Amsterdam. Mentale magie: eerste prys: Ted Roy, Amsterdam. Micromagie: eerste prijs: Frans Biemans. Oostenrijk; tweede prijs: Boeda, Utrecht. De Mexicaanse plaats Xalostos is zaterdag door hevige stormen ge teisterd. Drie personen kwamen om het leven, 65 werden gewond. Er is belangrUke schade aangericht en een groot aantal personen is dakloos. Advertentie IJL 25 75 Tk hoef geen aardbeien meer te plukken/ zegt deze kweker in de Bom- melerwaard. 'Alles ligt verrot op de grond.' Hij en andere kwekers ïn de waard en de Betuwe zijn ten einde raad. De pluk was net begonnen en het beloofde een goede oogst te worden, maar de regens van de laatste dagen hebben de landstreek een schade van vele duizenden guldens be rokkend. Niet alleen de aardbeien, ook de vroege kersen hebben van het water ernstig te lUden. Vorig jaar werd aan de veiling te Zaltbommel dagelijks 50 ton aard beien aangevoerd. Thans is de aanvoer nog geen tien ton per dag, waarvan het grootste gedeelte nog bestaat uit kasaardbeien. Over Adriatische Zee gesproken: een volkomen andere wereld vindt De kustweg is tot een stuk voorbij Split geasfalteerd en voldoende breed, maar op sommige plaatsen zeer boch tig. De wegen elders in het land laten, behoudens enkele kortere stuk- ruen aan de °verkmt fa ZmdslaWA kea en de grote hoofdweg Ljubljana- Voor wie de kust langsi wil rtekken gagreb-Beigrado, naaf onze begnp- noemen we als grote toensnscne een- Q zeeJ. wensen over; steen tra: Rijeka, Split en Dubrovmk. slagwegdek, smal, bochtig en slecht Men vindt daar evenwel weinig van afgebakend. Maar wie het waagt zich het eigenlijke land in terug. Split, rjaar niets van aan te*trekken, vindt halverwege, is de oude Italiaanse ko- er een wonderlijke wereld die hem lonie Spalatto en bezit, gebouwdJnn- verbazen en verrukken zal nen de muren van het reusachtige En mocht de afstand een bezwaar paleis os» keizer Diocletianus, 'n bin- vormen met het oog op de duur van nenstad van de wonderlijkste straatjes vakantie, informeer dan eens naar en steegjes Het voortreffelijke kam- mogelijkheden die de auto-slaap- peerterrein twee kilometer ten zuiden treinen van de Nederlandse Spoor- van de stad is een va nde beste die wegen bieden. Deze treinen rijden on- we kennen. der meer naar het Oostenrijkse Vil voor wie nog zuidelijker wil: Du- iach, vlakbij de ItaUaans-Zuiöslavi- brovnik waar zelfs in september nog scbe grens en naai Milaan. De kosten een gemiddelde temperatuur van 22 zijn met gering, maar u kunt dan gaden.heerst. wel fns aan uw vakantie begnmja Voor zover ik het kan zien worden de tarie ven van de energie-leveringsbedrljven altijd zodanig vastgesteld dat de grote afnemers veel minder per eenheid betalen dan de kleine verbruiker voor huishoudelijke doeleinden. Dit wordt weer belangrijk als we straks over schakelen op aardgas. Op welke wijze moeten volgens u deze tarieven worden vastgesteld en wie moet bepalen hoe de tarieven moeten zijn? J. v. d. SLIK, Berkenlaan 59, Middelhamis. Of de kleine verbruiker altijd en overal voor energie meer betaalt dan de grote afnemer, is niet in één zin te beantwoorden. Wat de elektrische energie betreft, speelt b.v. de hoeveelheid een grote rol. Het is al net als In andere economische sectoren van de samenleving: Wie veel van een prodokt afneemt, ts per eenheid vaak goedkoop uit. Bovendien speelt in de elektriciteitswereld de zogenaamde bedryfstijd mee In de prijsbepaling. Een bedrijf dat dag en nacht stroom afneemt, zal een lagere gemiddelde prijs per eenheid kunnen bedingen dan een onderneming die alleen ge durende de dag stroom betrekt. Daarom krijgt ook de kleine verbruiker op nachtstroom (boilers) reductie. Constante afname wordt beloond met een lagere prijs, omdat de elektrische centrale geen stroom op voorraad kan fabriceren. De centrale moet worden ingericht voor de hoogst denkbare belas ting op een bepaald tijdstip, maar hoe regelmati ger de belasting en dus de afname, hoe voordeliger natuurlijk. Dat grote afnemers gemiddeld iets minder be talen dan de kleine gebruikers, is ook voor die kleine verbruikers niet zonder belang. Hoe groter de totale produktie voor alle gebruikers te zamen, hoe lager de prijs kan zijn. De grote verbruikers zijn de industriële ondernemingen die miljoenen eenheden afnemen en daardoor de produktie- kosten per eenheid sterk veriagen! In het alge meen kan daarnaast worden opgemerkt, dat de tarieven voor elektrische stroom uiteenvallende in een vast recht en een kilowatt-prijs zodanig zijn opgebouwd dat een sociaal element onmis kenbaar is. Kleine (goedkope) woningen b.v. staan te boek voor een Jager vastrechttarief dan grote (dure) woningen. Bij de bepaling van de gasprijs speelt eveneens de af te nemen hoeveelheid een rol van betekenis. De redenen zijn van dezelfde aard als hierboven voor de elektriciteit is aangeduid. Bij dit ailes mag u niet vergeten, dat gemeentelijke energiebedrijven meestal een kleine winst in de tarieven berekenen. Zonder de winsten van de energiebedrijven zou den vele gemeenten hun sociale en culturele taken niet aankunnen! Zal het aardgas nu wijzigingen in de energie prijs brengen en wel een verlaging? Op het eerste gezicht zou men zeggen: Als de N, V. Gasunie (de verkoopmaatschappij van het aardgas) veel gas wil afzetten, zal zij de concurcntie met kolen en olie moeten aandurven. Wie een nieuwe of nog goede oliekachel In gebruik heeft, zal pas een gas kachel aanschaffen op het moment dat hel stoken van gas financieel voordeel van belang gaat op leveren. Nu heeft de N. V. Gasunie het niet alleen voor het zeggen, als het gaat over de vaststelling van prijzen en tarieven voor het aardgas: de mi nister van Economische Zaken moet deze goedkeu ren! De regering kan dus invloed uitoefenen op het voordeel dat het Nederlandse volk van het aard gas kan hebben. Wy moeten afwachten of het ta- rtevenbeleid van Gasunie en regering aanvaard baar zal zUn. Ten slotte nog dit: de tarieven voor energieleve ring z(jn bij lange na niet in alle delen van ons land gelijk. De tariefbepaling is een zeer ingewik kelde kwestie. Een ideaal tarief Is nog door nie mand gevonden en zal waarschijnlijk ook niet worden gevonden. Toch biijft het zoeken ernaar de moeite waard, zeker nu nieuwe mogelijkheden beschikbaar komen. (Vragen richten aan 'Vondelings brieven bus', hoofdredactie Het Vrije Volk, Hekelveld 15, Amsterdam.) (Van een onzer verslaggevers) Een muzikaal show-programma dat zaterdagavond in de schouwburg Irene in Enschede werd gebracht door een aantal teenager-idolen, Is de directe aanleiding geworden tot een grootscheepse vechtparty, tnssen de politie en enige ientallen jeugdige bezoekers. De politie moest daarbij waarschuwingsschoten lossen en van de gummistok gebruik maken, om meester van het terrein te blijven"." Een hoofdagent kreeg een klap in zijn gezicht en. liep een bloeduitstor ting op. Een andere agent hield er een pynlijke schouder aan over en van een derde werd een polshorloge vernield. Vier jongelui in de leeftyd van 15 tot 22 jaar werden gearesteerd. Een van hem de 19-jarige militair R. H. It. uit Enschede werd in de cel ge stopt de anderen werden later vrijge laten. Een aantal jongelui begon in de loop van de avond met een mi crofoon te slepen. Een kelner maakte daarop 'n aanmerking en kreeg met een een vuistslag in het gezicht. De kelner sloeg terug en dit betekende het sein voor een algemene vecht party waarbij van stoelen als slag- wapen gebruik werden gemaakt. On middellijk werd de politie gewaar schuwd, maar de vier man in de eer ste uitrukwagen konden weinig tegen de tierende massa uitrichten. Twaalf agenten bonden toen de strijd aan Met vee! moeite werd de zaal ont ruimd waarna de vechtpartij op straat werd voortgezet. Er werd met straatstenen naar de agenten ge gooid. Met waarschuwingsschoten en gummistok wisten ze de heetgebaker de jongelui 'te verspreiden, In dit tumult sneuvelden een aantal ruiten in de tegenover de schouwburg staande gebouwen. (Van een onzer verslaggevers) B. en W. van Utrecht hebben be sloten de stadsmedaiUe In zilver toe te kennen aan de heer G, T. Rietveld architect te Utrecht. De medaille is aan de heer Rietveld bü zUn 75ste verjaardag toegekend voor zyn grote verdiensten als bouwmeester en als lid van diverse adviserende commis sies. De medaille zal op 5 juli tijdens een bijeenkomst op het stadhuis wor den uitgereikt. De heer Rietveld zal dan worden toegesproken door Ir. P. H. Dingeman, voorzitter van de ad viescommissie voor beeldende kunst en kunstnyverheid en lid van de schoonheidscommissie. By Rosenheim in Beiéren zijn zondag zeven mensen om het leven gekomen, toen de twee auto's waarin zU zaten met elkaar in botsing kwa men en in brand vlogen. De inzit tenden kwamen in de vlammen om. (Van een onzer verslaggevers) Het artikel over de kabinetsforma tie dat vorige week, afkomstig 'van bevriende zijdel op de voorpagina van De Volkskrant verscheen en waaruit een sterke voorkeur vooreen vierpartijenkabinet mét de PvdA bieek, is niet van de KAB en ook niet van haar voorzitter, de heer Middelhuis, persoonlijk. Veronderstellingen dat dit we! zo zou zijn, heeft de KAB-voorzitter zaterdag tijdens de viering van het zestigjarig bestaan van de Bosscha diocesane bond van de KAB naar het rijk der fabelen verwezen. De heer Middelhuis vond het ove rigens wei een goed artikel "en ik ben het ook wel eens met de Inhoud arvan.' (Vervolg van voorpagina) Principiële bezwaren tegen het pro gramma van een zo groot gewicht ais die welke kenneiyk by de VVD leven heeft de PvdA niet aangevoerd. Even min heeft zy gepoogd, zoals de lib»» ralen speciaal de afgelopen week met zoveel iiver wel hebben gedaan. e*a rookgordya op te trekken. Wel heeft zy (en dit niet tot haar verwonde ring) kunnen constateren dat na de wyzigingen die dr, Bte Kort heeft aangebracht in de bouwstenen van prof. Hoiame de tegenkanting van liberale zijde nog des te groter is geworden. In de rechtervleugel van de KVF en de met haar sympathiserende delen van de protestants-christeiyken bly- ven hardnekkige geruchten de ronde doen, dat ondanks alle zakelijke ar gumenten de voorkeur van de for mateur zou biyven uitgaan naar de WD, mede gezien de uitspraken van mr. Beemink, fractievoorzitter van de CHU, dat de PvdA niet in aanmer king zou mogen komen. In socialistische kring hecht men aan deze geruchten geen geloof, Zy zouden slechts dan juist kunnen zijn, wanneer de formateur na wekenlang onderhandelingen, die in vier van de vijf gevallen met succes *Un bekroond plotseling gevoelsmatige overwegingen in plaats van politieke logica de door slag zon laten geven. Met andere woorden: het moet uit gesloten worden geacht dat dr. De Kort een afwyzing van de PvdA zou kunnen motiveren, Advertentie I.M Ei '"Gold" nylons - satijn-zacht» perfekte afwerking. Internationale modekleuren. Verkrijgbaar o.a. bij uw kruidenier (Van een onzer verslaggevers) De 24-jarige motorrijder K. Kui- zenga uit Thesinge (Groningen) werd zaterdagmiddag half vyf op de Af sluitdijk zwaar gewond en zyn duo passagier, dt 24-jarige K. Robbe, eveneens uit Thesinge, op slag ge dood toen zU met grote snelheid op een de weg overstekende auto reden. De negentienjarige scooterberij der W. van der Poel uit Voorschoten is zondagmiddag om twee uur bij een verkeersongeval op de Haagweg in Leiden om het leven gekomen. ZUn duopassagier, een broer, werd zeer ernstig gewond. De scooter kwam in botsing met een auto, die geen voorrang zou hebben verleend. Zaterdagmiddag is in Beilen de 68-jarige bromfietser E. Beuving uit Bellen door een auto gegrepen en op slag gedood. De heer Beuving zou geen voorrang hebben verleend. De auto sloeg over de kop, maar de in zittenden liepen slechts onbetekenend letsel op. Een scooterrijder, die de van de bromfiets afgerukte benzine tank raakte en daardoor een val maakte, werd ernstiger gewond en moest in een ziekenhuis worden op genomen. 9 De 4l-jarige mevrouw K. Boots- Velzeboer uit Zuiderwoude (gemeen te Broek in Waterland) is in een ziekenhuis te Furmerend overleden aan de verwondingen die zij had op gelopen toen ze bij het op de fiets oversteken van de provinciale weg by Monnikendam door een auto werd aangereden. Het slachtoffer had acht kinderen, van wie de oudste twaalf jaar is. 9 Zaterdagavond is een Neder landse auto op de nationale weg nummer 74 by Gemeaux met een Franse bestelwagen in botsing geko men. De bestuurder van de Nederlandse auto, de 23-jarige P, Eveleens uit Haarlemmermeer werd op slag ge dood. Zijn mede-inzittenden, de 22- jarige J. Bol en de 23-jarige Pi Spaargaren, beiden uit Aalsmeer, zjjn ernstig gewond in het ziekenhuis van Dljon opgenomen. AMSTERDAM (ANP) De 78-ja rige schipper Keizer is zaterdagmor gen door onbekende oorzaak van zfjn aan de Nieuwe Vaart in Amsterdam liggende schip gevallen en verdron ken. Het stoffelijk overschot werd enige tyd later door de politie opge haald en naar het Wilhelmina Gast huis overgebracht.

Het Vrije volk | 1963 | | pagina 1