Bestuur „De Eendracht" mg in het goud - 13 nieuwe stoelen Jubilerende werd in de bloemetjes gezet Schikhof klopt Van Duijl en wint vierspelenkamp B. de Zeeuw verovert goede tweede plaats Oude roem herleeft op Zwaluwen-terrein SVDPW speelt genoeglijk zomeravondvoetbal Metselaar bekent acht inbraken Massale family-day Cincinnati Nederland Hond springt door winkelruit SVV 2 behaalt kampioenschap Honden in het politierapport Bomboringen in hoog tempo: 1ste paal 1 juli Jeugdland-Vijf duurt 5 weken Gewond na val op straat Classificeerder maakt ernstige val in dok Politie haalt uit auto HET VRIJE VOLK MAANDAG 24 JUNI 1963 PAGINA 4 (Van een onzer verslaggevers) Bloemen, bloemen, nog eens bloemen en een geweldige taart, dat waren de eerste dingen die zaterdagmiddag m het Gebouw Voor Chris telijk Sociale Belangen opvielen. De taart droeg ^rTouden SaaTvïrd^. 06 «vereniging Eendracht hief OverweMlgend groot was het aantal mensen, dat van zijn belangstelling voor dit belang rijke jubileum blijk gaf. Overweldigend groot w as dan ook het aantal cadeau's dat met of zon der toespraak werd overhandigd. chiedanmiers elkaar onder IJzerwerker ramt een lichtmast Man verdacht van diefstal scooter Animo begint in augustus weer Drumbandconcours trekt liefhebbers uit hele land De voetbalvereniging GSS heeft zaterdagmiddag in zaal Bea trix een receptie gehouden. Op deze geanimeerde bijeenkomst ter gelegenheid van het 25-jarig bestaan hebben vele sprekers het woord gevoerd. Als eerste de heer J, Bijloo namens de KNVB. Hij memoreerde dat het geen prestatie meer is om als voetbal vereniging 25 jaar te bestaan, maar wel is het een prestatie om een vereniging zo te leiden, zoals het bestuur van GSS dat heeft gedaan. Woensdagavond: promotiestrijd Esperanto-agendo (Van een onzer verslaggevers) Kon vrijdagavond, na een spannend verloop van de tweede speelavond voor de finale van de vierspelenkamp van het bil jartdistrict Schiedam, worden vastgesteld dat J. H. van Duyl weer een uitstekende kans op de titel maakte, zaterdagavond heeft dit toernooi echter een bijzondere verrassing opgeleverd. Theoretisch had Schikhof, die een achterstand van vijf pun ten had op Van Duyl, weliswaar nog een kans om dit toernooi te winnen, maar in feite rekende daar niemand meer op. Eer der zou men deze kans hebben toebedeeld aan Job van Eyk of aan de ,coming-man' B. de Zeeuw, die reeds vier maal voor een recordverbetering had gezorgd. Bij Bouivcentrum: Animo heeft iveer een ivisselbeker Hoekse bejaarden gaan 3 juli uit HELPT SCHIEFF£R Zwaluwen-terrein wordt opgeknapt AGENDA "tv: In 1913 werd de Woningbouwver eniging De Eendracht opgericht. Wie van de lezers bij de naam van deze vereniging aan de Eendrachtstraat denkt, heeft het goed. Daar staan de eerste woningen, die de verenigingen bouwden. De Eendracht heeft altijd met te genslagen te kampen gehad. Luister hoe hét ging met die woningen in de Eendrachtstraat. Enkele arbeiders bij de werf Gusto wilden een goed eigen huis. Het waren de heren Van Schel ven, Ligthart, De Keyzer, Den Ouden en Achterberg. Er was een kapitaal praat en geploeterd. Gusto zelf Kwam nodig van f298589. Daar is voor ge niet over de brug. De werf wilde wel, als ze maar een bepaald aantal hui zen voor haar eigen personeel mocht claimen. En dat wilden de initiatief nemers weer niet. Na vergaderingen, gesprekken, audiënties, brieven schrijven met allerlei mogelijke en onmogelijke instanties mochten zij aan de slag gaan als zij 15 percent van dat voor die tijd flinke bedrag bij elkaar hadden. Die vijftien per cent is er gekomen door het aantal leden van de vereniging flink uit te breiden. Er werden aandeeltjes uit gezet van vijftig gulden per stuk en de rest werd gevoteerd door de kaar senfabriek Apollo en de houthandel Van der Eist. Alle twee bedrijven uit de Gorzen. Er zouden dus 186 woningen wor den neergezet. Een architect werd de opdracht voor het maken van teke ningen verleend. Het was A. K. Kruithof, die er wel zin in had en dan ook prompt volgens de rijks- en gemeente-instanties „voor arbeiders te mooie woningen ontwierpTot twee maal toe iverden zijn tekenin gen afgekeurd. Eindelijk konden Boele en Van Eesteren gaan bouwen en toen het complex klaar was, bleek.dat er te veel woningen wa ren gebouwd. De leden hadden er niet genoeg belangstelling voor. En dat voor woningen, die 2,50 en f3J5 in de week deden. Het restant werd toen maar opgevuld met niet-leden Zo ging dat omstreeks 1920. In de Nieuwe Maasstraat en de Huysmanstraat werden nog 45 wo- ningen gebouwd, er kwamen er nog ■wat op de Havendijk, de Lekstraat en de Rijnstraat en daarmee lagen de bouwactiviteiten van De Een dracht. tot lang na de Tweede We reldoorlog stil. Onmiddellijk rut de oorlog kreeg de vereniging het aanbod van de ge meente om te gaan bouwen. Het be stuur meende echter dit aanbod af ie moeten slaan omdat als bouwterrein een achterafhoekje werd aangewezen. Over voldoende kapitaal om te gaan bouwen beschikte De Eendracht ech ter wel en zo kon het dat in IS52 als eerste bouwvereniging die na de oorlog weer aan bod kwam er in de Lekstraat 2S portiekwoningen wer den gebouwd. Ze kwamen op de plaats waar voorheen een openbare school stond en sloten aan op het vooroorlogse woningbezit in de Lek straat. 1960 bracht toen de beroemde premie-A-woningen. De Eendracht kreeg er met Sint-Jozef 156 aange wezen, die verrezen in de Jan van Zutfenstraat. Het huizenbezit van de Eendracht kwam. op ongeveer 400 stuks. In januari werden ze ver huurd. Bij een jubileum staat men even stil, maar een jubileum op zich zou geen waarde hebben als men ook niet ven vooruitkeek. De Eendracht kan dat met vertrouwen doen. In de loop van haar vijftig jaren heeft zij bewezen de belangen van de leien op voortreffelijke wijze te dienen. Nu werpt men daarom ook een oogje op Kethel. Daar zijn met de woningbouwvereniging Schiedam Vooruit 150 woningen te verdelen. Als die gebouwd zijn is het woning - bezit van De Eendracht op 470 ge komen. DAM PRATER De rij van sprekers werd geopend door de adjunct-secretaris van de Na tionale Woningraad (landelijk overkoepelend orgaan voor de woningbouw verenigingen) de heer J. H. ter Horst. Deze bekeek het recipiërende be stuur en stelde vast dat de wijsheid van de ouderdom en het elan van de jeugd in dit bestuur op gelijke wijze vertegenwoordigd waren. De naoorlogse woningbouw onder wierp hij nog aan een beschouwing, waarbij hij constateerde dat het met de gesubsidieerde woningbouw maar droevig was gesteld. Hy hoopte dat het nog te vormen kabinet een posi tievere bijdrage zou leveren aan de woningbouw dan de voorgaande. Namens de Nationale Woningraad bood de heer Ter Horst een nieuwe voorzittersstoel aan voor de bestuurs kamer van De Eendracht. Later kwam daarbij het cadeau van de ieden en bewoners: de twaalf stoelen voor de overige bestuursleden. Deze twaalf stoelen konden ter re ceptie nog niet worden getoond. Maar de heer M. van Veen, die ze symbolisch overhandigde beloofde wel dat ze spoedig klaar zouden zijn. „Wü meenden dat het beter was,'" zei de heer Van Veen, dat de Natio nale Woningraad voor de voor- zitterstoel zou zorgen. Immers, zo als de Nationale Woningraad de twaalf provincies samenbundelt, zo staat de voorzitter aan het hoofd van de twaalf bestuursleden." Een persoonlijk woord richtte de heer Van Veen tot de heer W. van Nieuwstraten, de man die reeds 35 jaar op zulk een uitnemende wijze het secretariaat van de jubileren de vereniging voert. Wethouder van de Woningdienst, mr. M. J. M. van Kinderen bood na mens het gemeentebestuur zijn ge lukwensen aan, terwijl de heer A. Roose als voorzitter van de afdeling Zuid-Holland van de Nationale Wo ningraad In een uitgebreide toe spraak het bestuur van de jubileren de vereniging feliciteerde. Ook deze laatste spreker liet zich niet al te vriendelijk uit over het feit dat de naoorlogse woningbouw zo ver ten achter is gebleven op de algehele herbouw van ons land. Hij noemde deze achterstand een schandvlek voor het Nederlandse volk. De.Eendracht werd in 1913 op gericht. Na ,de Eerste Wereldoorlog, !ag de bouwactiviteit volkomen stil. stelde de heer Roose. De regering deed een beroep op de woningbouw verenigingen en er werd in snel tem po gebouwd. In de jaren 1927 en 1928 was volgens de regering de taak van de bouwverenigingen afgedaan, maar, in 1945 werd weer een beroep op de Zaterdagnacht reed de ijzcrwerker J. F. A. op de Wcstfrar.kenlandscdijk tegen een lichtmast aan. De man was zo druk in gesprek met zyn vrouw en medepassagiers dat hij tegen de trottoirband reed en de macht over het stuur verloor. Hijzelf en zijn passagiers kregen snijwondjes die in het Gemeentezie kenhuis behandeld werden. De licht mast werd verbogen, de elektrische leidingen kwamen bloot te liggen. De ijzerwerker was niet verzekerd. Zondagnacht werd in de Sumatra- straat op Katendrecht door de Rot terdamse politie een man aangehou den, die op een scooter reed die die zelfde nacht van een bewoner van de Grensflat was gestolen. verenigingen gedaan. Nu kregen de verenigingen echter niet die "facili teiten, die zij na de Eerste Wereld oorlog kregen. Er is, zei de heer Roose, nu acht tien Jaar na de oorlog nog zo'n ont stellende woningnood, dat de hele wereld die zich verbaast over onze grandioze wederopbouw, zich over het laatste des te meer verbaast. Vijftig jaar geleden, zo richtte de heer Roose zich tot het bestuur, werd gij- gegrepen door uw sociale bewo genheid. Gy hebt ongetwyfeld veel moeilijkheden en tegenslagen ge kend. De sociale bewogenheid die u toen dwong tot aanpakken, mag nu nog de zelfde basis voor uw werk zijn. De heer Roose overhandigde in handen van voorzitter H, de Ronde een enveloppe met inhoud. Onder de bezoekers van deze re ceptie, die 's avonds door een diner werd gevolgd, zagen wij nog mr. W. B, A. Wissellnk, namens het Minis terie van Wederopbouw en Volks huisvesting, mr. dr. ir. M. M. van Praag, oud-directeur van de Woning- dienst in Schiedam, de heer C. Brunt chef van de afdeling Algemene Za ken, der gemeentesecretarie en tal rijke andere bekende Schiedammers en oud-Schiedammers. (Van een onzer verslaggevers) Zaterdagavond ontwikkelde zich voor de winkel van de kruidenier W. v. B. in de Groenelaan in Schiedam een fiks hondengevecht. De hond van de kruidenier die dit even had zitten aankijken kon zich raet langer bedwingen en sprong in zijn enthousiasme om mee te doen can de strijd door de winkelruit, formaat 1J20 x 1,60 m. (Van een onzer verslaggevers) Op de sportdag, die zaterdag door de Christelijke Sportfederatie wordt georganiseerd zal de Chr. Gym nastiekvereniging Animo met de andere christelijke gymnastiekver enigingen in Schiedam demonstra ties geven op de speelweide aan de Vlaardingerdyk. Over drie weken stopt de vereniging met haar aktivi- teiten om het programma op 31 augustus weer op te nemen. Dan wordt 's middags een wedstrijdmid dag voor jeugdleden, gehouden en en 's avonds demonstraties gegeven. (Van een onzer verslaggevers) De inschrijvingen voor het Drum- band-coucours 1963 hebben de ver wachtingen verre overtreffen. De Sehiedamse Gemeenschap deelt mee dat üit het gehele land toezeggingen zijn ontvangen. De definitieve aan meldingsformulieren worden nu ver zonden, terwijl op 1 augustus de in- sehrijvig sluit. Voor de plaatselijke verenigingen is dit wel een aanspo ring om snel tot deelname te beslui ten. De jury is uitgebreid en de organi satie geperfectioneerd. Men hoopt daardoor zo snel en accuraat te kunnen werken dat er na afloop van het concours nog een groot défilé kan plaats hebben, dat ongeveer een uur zal duren. Spreker vond het noodzakelijk dat iedere vereniging, als het maar even mogelijk is, over een eigen home moet Het tweede team van SVV Is erin geslaagd het kampioenschap te be halen. Na vorige week Vitesse II op eigen terrein te hebben verslagen, wonnen de roodgroenen de return match aan de Bosrand eveneens. Al na 15 minuten schoot Gerard Slavenburg zijn ploeg naar een 10- voorsprong. De Schiedammers had den in de eerste helft het beste van het spel, maar verder dan dat eerste punt kwamen zij niet. Na rust speelde Vitesse een stevige party, soms wat te stevig, maar on danks dat hield SVV stand. Er vielen geen doelpunten meer. Het kam pioenschap was een feit. Woensdagavond speelt het kam pioen geworden Vitesse II om 7 uur op de Havendyk tegen Velox 2. Het is de promotiestryd voor de reserve eerste klasse betaald voetbal. Merkreden, la 26an de junio klub- vespero. Ni konversacios ce kino v. Gink, Ploegstraat 19. Venu antau via ferio al Esperan- tujo. kunnen beschikken. Dat bevordert de saamhorigheid en versterkt het verenigingsleven. De heer Bijloo drong er bij het jeugdige GSS-be- stuur op aan'dat zy de mogelijkheid eens onder ogen moesten zien tot het formeren van een jeugdafdeling. „Wie de jeugd heeft, heeft de toe komst en de jeugd is het fundament van iedere vereniging," zo besloot de heer Bloo zijn rede. Hy overhandigde namens de bond de gebruikeiyke en veloppe met inhoud. Voorzitter N. Mout dankte de heer Bijloo voor zyn woorden en de bond voor de enve loppe. „Ais wij over een eigen ter rein met kleedlokaal beschikken zui len wy zeker een jeugdafdeling op gaan richten," zei de heer Mout. Hierna voerden nog vele sprekers het woord. C. Hofman, namens Martinit, me moreerde nog even dat bij nog en kele jaren voorzitter van GSS is ge- wgest en dus van zeer nabij weet dat het een gezonde en prettige club Is, De heer Th. Nleuwenhulzen, spre kende namens de personeelsvereni ging Gusto, deed GSS de belofte dat bij het bouwen van een kleedlokaal op het nieuwe terrein de Gusto daadwerkeiyk zou steunen. Hy zegde de oprichters van GSS, waarvan de heer De Ruiter die al die 25 jaar heeft meegelopen en in de zaal was, dank voor het oprichten van GSS. „Want jullie hebben de stoot ge geven tot het oprichten van de per soneelsvereniging Gusto," Ondertussen werden vele bloem stukken de zaal ingedragen van zus terverenigingen uit Schiedam en ook van ver daarbuiten. Verder voerden nog het woord de heren L. Schotttag namens DOS *28 en ook namens dé Sehiedamse scheidsrechters. D. Ver- linde, sprekende namens de ABC (de .zomeravorrdcompehtie') en de heer Veldhuizen namens de Gusto-har- monle. Onder de aanwezigen merk ten wy nog op de heer J, C. Bronne- man voor de sportraad en de heren Bobners en v. Dyk namens de SBLO. Om rond vijf uur kwam er een ein de aan deze geanimeerde receptie van het 25-jarlge GSS. Het was de Belgische stoker olie man J. A. S., die in gezelschap was van de Nederlandse matroos onder de gage W. B. S. uit Honnsbrock. ZU kwamen van een schip dat in l'ernis ligt. (Van onze sportredactie) Ze waren er alle elf, zaterdagavond op het Zwaluwenveld in Vlaar- dingen. Van SVV '49, het roemruchte elftal dat veertien jaar ge leden, na een beslissingswedstrijd tegen BW, in het Fcijenoordsta- dion, landskampioen werd. Alleen Corveleyn moest aan de kant blijven staan omdat hij 's morgens in Leiden een voet had bezeerd. Dit SW-team speelde tegen een elftal van oud eerste-elftalspelers van Zwaluwen en won hiervas met 10 door een doelpunt van R. Gosens, in de 14e minuut van de tweede helft gescoord De Vlaardlngers hebben zich kra nig staande gehouden, maar het ver schil in techniek en spelopvatting kwam wel erg duidelijk naar voren. In het dierenasiel is vrydag een bruine herdershond opgenomen. Deze was gevonden op het Hoofdplein waar hij kennelijk was aangereden. Een dierenarts heeft hem behandeld. In het dierenasiel bevindt zich een hond met een penning genummerd 116653 die door enige opvarenden van een Fins schip is gebracht. Het dier was aan boord gekomen. Zondagavond, is in de Burgemeester Honnerlage Gretelaan een hand af gemaakt die door een RET-bus was aangereden. Op verzoek van de eigenaar, de koperslager J. C. van M. werd het dier door een hoofdagent met een schot uit zijn lijden verlost. Nu, 14 jaar later, ging de bal by' SW nog van man naar man. De vele toe schouwers hebben, kunnen genieten van een „orthodox" partytje voetbal. Jan van Schyndel bekommerde zien niet om een drie- of vierbaek- systeem. Hü verdedigde als het nodig wasen trok ook mee ten aanval. Frans van Steenbergen, nog altyd stoer en stevig deed aan zyn beste jaren denken. En op de reebtshalf- plaats zagen we een Flip Kan met de zelfde vechtlust werken als in 1949. Met nog precies dezelfde bril op, maar nu alleen was steviger op de neus. En dan de kleine, kordate Joop Meerwyk. Corpulenter geworden en vooral ook wat kaler. Het viel voor de Zwaluwen-voorhoede die door Henk Visser werd geleid en met Mast en Hoogerboord als vleugelspelers, niet mee langs de Sehiedamse achterhoe de te komen. En als he: eens lukte dan hield doelman Schoor op de onmoge lijkste manieren de bal er toch nog ui.t Een leuke wedstrijd waar iedereen j met plezier naar heeft gekeken. i Was de tussenstand vrijdagavond dus: J. H. van Duyi 13 pnt; J. van Eijk 10; B. de Zeeuw 9 en Z. Schik hof 8; zaterdagavond werd de eind uitslag: 1. Z. Schikhof 18 punten; 2. B. de Zeeuw 18; 3. J. H. van Duijl 13 en 4. J. van Eyk 11. Reeds tydens de iibrepartijen bieek dat Schikhof en De Zeeuw een ern stige poging zouden doen om de „rou tiniers" schaakmat te zetten, In 21 beurten maakten De Zeeuw zijn party tegen Van E(jk vol. waarbij hij een fraaie serie van 218 caramboles maakte. Op de andere tafel van de Sunlight-biljartzaal ging Van Duijl in tien beurten kansloos ten onder tegen Schikhof, wiens hoogste serie „maar" 101 caramboles bedroeg. Van Eyk en Van Duyi kwamen tydens dit treffen niet hoger dan respectievelyk 208 en 74 caramboles met 61 en 23 als hoogste serie. In de éénband partijen lieten Schik hof en De Zeeuw ook zien dat zy wil den meetellen. Schikhof scoorde in zijn tweede beurt negen éénbanders, waarmede hy de basis legde voor een glansrijke zege op Van Duyi (30—23). Van Eijk stelde tegenover de 30 van De Zeeuw slechts zes éénbanders! In de cadre-partyen liep het ook anders dan algemeen werd verwacht Van Duijl liep eerste uit op Schikhof, maar de vreemde keu waarmede hy speelde, ging hem later blijkbaar par- ten spelen. Hij stiftte keer op keer, terwyi zyn tegenstander steeds beter op dreef kwam. Zelfs in de nastoot wist Van Duijl geen puntenverdeling meer te bereiken. Ook Van Eyk zag een voorsprong op De Zeeuw langzaam verloren gaan. Hy maakte wei als eerste de ramboles in de nastoot vol en smaak te zo dus toch nog' het genoegen van een puntenverdeling. Door deze resultaten werden Van Duijl en Van Eijk uitgeschakeld voor 250 caramboles vol, maar De Zeeuw maakte de hem ontbrekende zes ca de ereplaats en moesten de drieban den partyen tussen SchikhofVan Duyl en De ZeeuwVan Eyk de ver dere beslissing brengen. Na 18 beurten dreigde er verlies voor Schikhof, maar hij maakte nog net op tyd de hem nog ontbrekende 2 caramboles (bil de. stand 18—17) terwijlyan Duijl in de nastoot strandde.op de, acquitstoot,. Op de andere tafel ging het span nend toe. Op een gegeven ogenblik stond De Zeeuw op 19 en Van Eyk op 15, waarna deze ook op 19 kwam. De Zeeuw kwam daarna aan 'zijn totaal, maar Van Eijk slaagde er niet in de laatste ontbrekende carambole in de nastoot te maken. Door de 100-nederlaag van Van Duyl en de eveneens grote 91-ne- derlaag van Van Eyk eindigde Schik hof en De Zeeuw gelijk met, elk 18 punten. Omdat Schikhof in de eind rangschikking minder verliescaram- boles had werd deze officieel win naar van dit toernooi. Hy kwam tot een winstpercentage van 92,61 en De Zeeuw tot- 86,37 Onmiddellijk na afloop heeft de voorzitter van het district, de heer L. A. Hontelé, het toernooi gesloten. Voor vanavond staat nu nog een uitreiking van de pryzen op het pro gramma. (Van een onzer verslaggevers) De ehr. gymnastiekvereniging Ani mo uit Kethel heeft weer een wissel beker in haar bezit. Deze werd zater dag voor de derde maai, dus defini tief op de jaarlijkse wedstrijden voor jongens eri meisjes van 10 tot 13 jaar van de kring Maasmond van 't Kon. Ncd. Chr. Gymnastiekverbond. By de vrye oefeningen voor meis jes sleepte Animo de eerste prys weg, terwyl de jongens in de eerste graad by de toestelvierkamp de twee de plaats wisten te veroveren. Ook in de overige nummers wisten de Animo-meisjes en -jongens be hoorlijke resultaten te behalen, al werden er geen pryzen veroverd. In Kethel hebben zij op uitbundige wU- ze van hun blijdschap getuigd. Vorige week sloot de Rotterdamse politie de metselaar F. W. B. in. Het bleek al spoedig dat de politie daar mee een goede vangst had gedaan, want deze Rotterdammer bekende talryke inbraken in Rotterdam, Vlaardirvgcn en Dordrecht. Thans heeft hij ook toegegeven acht In braken in Schiedam te hebben ge pleegd. De eerste was op 6 oktober 1961 in het huis van de heer W, v. S. in de Francois Haverschmidtlaan. Hier werd 10,gestolen. Op 15 januari 1962 werd ingebro ken by de weduwe M. v. G. in de Nassaulaan. Hier bedroeg de buit ƒ40,—.. Op 24 februari van hetzelfde jaar werd uit het huis van ds. A. D. K. in de Willem de Zwijgerlaan 70,uit de spaarpot van de dochter van de dominee gestolen en bovendien nog zes gouden tientjes. De volgende dag werd in de Char lotte de Bourbonlaan -ingebroken bij mevrouw J. P.-S. en hier bedroeg de buit slechts ƒ10, JEUGDLAND 1963 is Jeugdland- Vijf. Het is de vijfde maai, dat dit grote Rotterdamse vakantiefeest in het Ahoy'-complex wordt gehouden en omdat de vakanties yan de open bare scholen niet vier maar vyf we ken duren, zal Jeugdland ook vyf weken geopend zijn. DAT BETEKENT dus vijf maal vyf dagen Jeugdland (van maandag tot en met vrijdag van 9 tot 5 uur» in de periode 22 juli tot en met 23 augustus. JEUGDLAND 1963 zal in grote lij nen gelijk zyn aan zyn voorgangers, aldus deelt de raad voor de Lichame- lyke Opvoeding mee. Men is er in geslaagd om de mogelykheden voor de Jeugd om iets te doen weer uit te breiden. DE PRIJZEN van de entreebiljetten, knipkaarten en consumptiekaarten zuilen gelijk zyn aan die van 1962. Op 6 april weer in de Francois Haverschmidtlaan by R. M. M. A. Hier werd geen geld vermist, maar wel een zilveren briefopener. 27 september 1962 was het levens- irdddelenbedrijf van De Gruyter aan de 's-Gravenlandsestraat aan de beurt. Hier werd geen geld vermist maar wei voor ongeveer ƒ200,ver nield. Een inbraak op 24 november by de leraar C. j. J. v. d. M. moest wor den afgebroken omdat de in het huis opgesloten hond geweldig tekeer ging. Vervolgens werd een eindje verder op de Burgemeester Knappertlaan een poging gewaagd in het huis van de koopman R. F, P. Hier werden alleen ruiten vernield. Omdat Nieuwcnhoom zaterdag door ,ceh zege op het Rotterdamse ASB de Gouden Plak heeft gewonnen, was de wedstrijd SVDPW—ASB, die zondagavond werd gespeeld van geen belang meer. Daardoor hebben beide partijen vry en onbevangen een ge noeglijk spelletje zomeravondvoetbal weggegeven. Scheidsrechter Andries Aandewiel had het beslist niet moei- lyk. SVDPW begon met enkele aardige aanvallen over de vleugels. Deze kon den echter geen genade vinden in de ogen van de belde trapvaste achter spelers Bravenboer en Noordzij. On danks een licht veldoverwicht van de Schiedammers opende ASB de score. In de 25ste minuut omspeelde Jan Bravenboer spil Van Unen, waarna hy de bal hoog in het doel plaatste.. Nog geen minuut later,bracht Frans Vos de stand weer in evenwicht met een harde schuiver. Na rust bracht SVDPW de stand maar liefst tot 61. drie doelpunten werden gemaakt door A Vlist en Voets en Frans Vos namen er ook elk een voor hun rekening. Het is beslist jammer voor de Schiedammers dat zy in de Gouden Plak-competitie zo laat op gang zijn gekomen. (Van een ónzer verslaggevers))* Op de Bergweg- zwikte zondagmid dag mejuffrouwC, Sandee uit de Zwaerdecronstraal door haar enkel en viel op haar linkerheup. Met ver moedelijk een kolomfraetuur is zij in het Dijkzigtziekcnhuis opgenomen. Ten gevolge van een oneffenheid in het trottoir van de Electroweg maakte mevrouw M. van Horst-van Duijn uit de Hagedoornstraat zater dagochtend een leiyke val. Met een hersenschudding werd zij in het Bergwegziekenhuis opgenomen. Op woensdag 3 juli zuilen de be jaarden van Hoek van Holland weer hun jaarlijkse uitstapje maken. De onlangs gehouden inzameling leverde meer op dan vorige jaren, zodat er op dit punt geen zorgen zijn. Men be schikt echter nog niet over voldoende auto's en de Hoekse automobilisten worden verzocht hun wagens beschik baar te stellen. Het einddoel van de trip zal zoals gebruikelijk een verras, sing blijven. (Van een onzer verslaggevers) De 47-jarige classificeerder W. M J. Portielje uit de Bonaventurastraat in Rotterdam moest vrijdagnamid dag met ernstige hoofdletsels naar het Dijkzigtziekenhuis worden ge bracht, nadat h0 in een dok van de RDM een val van twee en een halve nieter had gemaakt. De man klom in een ijzeren stel- lingpaai om een looplamp aan te brengen, gleed uit een stortte opde dokvioer.. Bom in de grond of niet men streeft er naar de plechtigheid om de eerste paal voor het nieuwe kan toorgebouw van het Bouwcentrum op 1 juli te laten doorgaan. Voor die tijd hoopt men du» zekerheid te heb- be of er zich al of niet een projec tiel in de bodem bevindt. Met de bo ringen wordt daarom in hoog tempo voortgegaan Burgemeester mr. G. E, van Wal- sum en mr. K. F. van der Mandcle, president-commissaris van de N.V. Bouw Internationaal Centrum, die het kantoorgebouw sticht, hebben zich bereid verkraard aan het slaan va ndie eerste paai krachtdadige medewerking te verlenen. Voor de eerste maal in de geschiedenis van de dochteronderne ming in Vlaardingen van „Cincinnati" uit Ohio werd zaterdag, in een daarvoor speciale „tent" een massale family-day gehouden. Op deze dag werden alle werknemers van dit bedrijf in de gelegen heid gesteld hun echtgenoten, kinderen, andere familieleden en vrienden te laten zien hoe en waar zij werken. Voor Nederland is deze opzet uniek. Hoewel van oorsprong typisch Ame rikaans, was het programma geheel aan Nederlandse omstandigheden aangepast. n de „speciale" tent, van 80 bij 25 meter, die naast het gebouw was op getrokken, verzamelden zich zater dagmorgen méér dan duizend perso nen. Aan lange tafels werd eerst kof fie geserveerd en daarna een lunch, waarby The Rocking Silver Strings voor wat vrolijke muziek zorgden. Daarna werd men in de gelegen heid gesteld het gehele bedryf er waren verscheidene machines in wer king gesteld te bezichtigen. Voor de kinderen had men een speciaal programma samengesteld. Met autobussen werden zij des mor gens naar Diergaarde Blijdorp ge bracht en des raidag wachtte hun een gevarieerd programma dat werd gebracht door Henk Bouman en Car- la mtf haar sprekende poppen. De family-day werd ten slotte be sloten met een taptoe op het gazon voor het hoofdgebouw. Hier lieten de Vlaardingse „Pijpers" zich weer eens van hun beste kant zien. Een' uitste kend geslaagde dag. Op de S.nt-Jacobsplaats in Rot terdam verbaasden vrydagmiddag voorbygangers zich erover, dat in een Zwitserse auto een tydlang een baby van ongeveer drie maanden lag te huilen, zonder dat de ouders ia de buurt waren. De politie kwam eraan te pas. Toen de moeder na twee en een half uur nog niet was teruggekeerd, verschaften de politiemannen zich via een zijruitje toegang tot de wa gen en namen de baby mee naar het hoofdbureau. Daar verschenen de ouders na nog eens twee uur om het kind op te ha len. Het hoofdveid van Zwaluwen dat vorig jaar gedeelteiyk onder handen is genomen door de dienst van ge meente werken heeft opnieuw een 'opknappertje' nodig. Het veld ver toont op verschillende plaatsen put ten en is byzonder ongelyk. Het be stuur van Zwaluwen heeft besloten met eigen krachten tot het egalise ren van het veld over te gaan. Men hoopt in de loop van deze week reeds met de werkzaamheden te kunnen beginnen. Verkrijgt, bij Apeih. «a trk,Orot, VANDAAG Bioscopen: MONOPOLE: En zij «schaamden zich niet, 2 en 8 uur (18 Jr.). PASSAGE: Helden sterven Jong, 2 en 8.15 uur (IS Jr.). Diversen: STADHUIS: Openbare raadsvergade ring, 8 uur. DINSDAG Bioscopen: MONOPOLE: En zij schaamden zich niet, 2 en 8 uur (18 Jr.). PASSAGE: Helden sterven jong, 2 en 8.15 uur (18 Jr.). Diversen CHR. soc. BEL.: ledenvergadering voormalige Oranjever.. 8 uur. PASSAGE: Uitreiking jeugdverkeers- diploma's, 10 uur. dagelijks Tentoonstellingen; Stedelijk Museum: van 10-17 uur: tentoonstelling van werken van 10 Ned. gouachlsten en expositie van historische voorwerpen betreffen de gedistilleerd industrie. Gemeentebibliotheek: Lange Haven 131: maand 7—5.30 uur: dinBd a.30 —4.30 uur. 7—8 20 uur; woansd 9.30 —4.30 uur: donderd 9.30—1230 uur: vrljd 930—30 en 7—830 uur: zat 9 304 30 uur Lorentziaan maand 14 30 uur; woensd 79 uur: vrljd l—-4.30 uur: zat 9—12.30 uur Dr. Wibautpieln 129: maana uur; dlnsd 1—4.30 uur; woensd- (aUeeD Jeugd) 2—4 uur; woensd. (alleen volw 7—9 uur; donderd 9 30—12 uur; vrljd f—9 uui (volw.), 7—uur (Jeugd) Jeugdbibliotheek Westmoietistraat26: dlnsd 3.305 uur: woensd 25 uur; vrljd 3 305 en 7—ë uur: zat. I4 uur (mei tot oktober 9—12-30 uur> Konnstammschoól. Pahrenbeltstraal 4 (alleen Jeugd) maand 3 39—5 uur. vrljd 3 30—5 uui Leliestraat 10 woensd 1—4 uui (volw en Jeugd) 8 30 uur (al* teen volw «at l4 uur (volw en leugd) Schiedameeweg 28: dlnsd 36 uur volw vrUd 25 uur tvolw en p Jeugd) g Apotheek: Westendorp, Parkweg 207.

Het Vrije volk | 1963 | | pagina 2