Taxi's worden oo op station toegelaten Eurotax verkoopt gratis vergunning van B. en W. Hilton opent restaurant 'LeJar din Schaakkampioen is nog niet naar voren gekomen IN VLAARDINGSE BIOSCOPEN Deens-Duitse film toont wonder van de geboorte CJV gaat puzzelen O Ronnie Touw tekende school blauwe vissen SVV *49 is te sterk voor oiid-Fortuna VI. r Schakers tekenen protest aan: Raad behandelt ontslag van wethouder mJJSr J A HET VRIJE VOLK DONDERDAG 4 JULI 1963 (Van. een onzer verslaggevers) taïrffft0, u?ntal taxi.'s rijclen da?eliJks af e« aan bij het nieuwe station. Ook staan er wït R I w il? reizigers die uit het station komen. Dat wachten is eigenlijk verboden, (pr x en n®f &een standplaatsve rgunningen uitgereikt. Oogluikend wordt ech- nx 11 j S van S^alldplaatsen gebruik maken. Iedereen is het er immers wei over eens dat een station waar men geen taxi kan nemen een belachelijke zaak is. Dat het college van B. en W. zo lang wacht met het toeken nen van standplaatsvergunningen hebben de ondernemers min of meer aan zich zelf te wijten. Op het stadhuis heeft men ge zegd: „De heren moeten het eerst maar eens onder elkaar eens worden. Wij willen een gezamenlijk voorstel van de Schiedamse taxi-ondernemers. Als dat er is, dan heeft het pas zin dat wij ons er mee bemoeien. „De heren" zijn het dezer dagen morrend en gedeeltelijk met elkaar eens geworden. PAGINA 4 chiedammers r elkaar onder Visafslag •it V erkeersbrigadiert jes krijgen oorkonde Zondag best partijtje tennis te zien De Mexicaanse film „Adam en Eva" toont de sciiepping van hc-mel en aarde als een reeks gekleurde natuurtaferelen, die in het Frans voorgedragen teksten uit Genesis illustreren. De voordracht is vlak en de landschappen met hun zoetelijke zonsop- en -ondergangen zijn veel minder indrukwekkend dan die van menige wildernisreportage. Twee goede acteurs ,Dc man die Liberty Valance dood de" mag niet een van de routine filmpjes worden genoemd die ons ge woonlijk in de westemscctor worden voorgeschoteld. Twee goede acteurs zorgen voor uitstekend spel in de hoofdrollen. Het zijn James Stewart cn John Wayne. Vijf verknochte zonen De geschiedenis van Ue vijf Sul Uvans' is een amusant verhaal met een triest slot dat in feite een aan klacht is tegen de waanzin van de oorlog. Het is waar gebeurd, al zal het vrolijke gedeelte wel wat gero mantiseerd zijn. Anders dan anders De tweede film, die Monopole op het programma heeft, heet DE BLANKE SQUAW. Wat spel cn ver haal betreft, steekt de film, die gaat over de lotgevallen van een dochter van een Indiaanse moeder en een blanke vader, niet uit boven de mid delmaat. Een punt is echter in het voordeel van dit werk: de Indianen worden niet aUeen voorgesteld ais schurken die het de arme blanken lastig maken en de blanken worden niet voorgesteld ais engelen der ge rechtigheid. Documentaire Wanneer men alleen zou afgaan op GESLAAGD PASSEND GESCHENK PASSAGE Estlandse dansers in theater Dijkzigt Voetballer breekt zijn scheenbeen (Van een onzer verslaggeefsters) Een school blauwe vissen, maar dan een school in de vorm van de kaart van Nederland. Zo ziet de affiche voor de Ko ninklijke Nederlandse Zwemband eruit, die de 12-jarige Ronnie Touw uit de Wagenberqstraat 41 in Rotterdam heejt gemaakt. Hij heeft er de derde prijs mee gewonnen in de tekenprijsvraag voor een propagandabiljet, die de KNZB ter gelegenheid van het 75-jarig bestaan had uitgeschreven voor de twee hoogste klassen van de Nederlandse lagere scholen. Op ondubbelzinnige wijze heeft SVV '49 woensdagavond, in het sportpark Harga, gedemonstreerd hoe men doelpunten moet maken. Oud-Fortuna VI. werd hiervan de dupe, want de Vlaardingers verloren de ongelijke strijd met 111. Geslaagd GEVQNDEN DAT HELPT Over het nieuwe station raken roe r.iet uitgepraat. Waar hebbenwe zo'n mooi station aan verdtend, vraagt nampi ater zich wel eens af? De president-directeur van de Spoor wegen, ir. F. Lohmann, heeft het by de opening duidelijk gezegd. „We doen het niet meer. Schiedam is de laatste gemeente, die zo'n luxe sta tion krijgt." En dat betekent dat Til burg, dat nu aan de beurt komt, op csn eenvoudige halte zal moeten re kenen. Alles wat het meer wordt, moeten de Tilburgers dan maar als meegenomen beschouwen. Er zijn er meer die het Schiedamse station met open mond bewonderen. Zo ook de oude heer, die vanmorgen met zijn vrouw uit bus ill stapte. 2 oen had, hij zijn mond nog dicht en tussen de samengepearste lippen zat een sigaar van zeker 27 centen. Eerst hielp hij zijn vrouw de bus uit, rug naar het station. Toen draaide hij zich om cv- zag. üe mond viel open van verbazing met het ge volg, dat de sigaar op het nog niet aigewerkte verneerspiein viel. „Kees," riep zijn vrouw. Maar Kees antwoordde niet. Uit zijn las haalde hij een foto toestel dat in de jaren voor de eer ste wereldbrand een revolulionau .ontwerp genoemd weid. Voorzichtig draaide hij aan de radertjes. Op net negen bij twaalf centimeter melende matglas werd scherpte en composi tie. oeoordccld. Daarna kwam er een statief te voorschijn en een dertig centimeter lange draadontspanner. „Ga maar rustig je gang hoor," zei de vrouw. „Ome trein gaat pas om lü uur veertien." Een blik op de hypermoderne cij fer Klok boven de reizigerstunnel leerde dat er nog 50 minuien voor ongestoord, fotoplezicr was. De voorbereidingen waren getrof fen. Uit een zivarllederen tas kwam een platencassette te voorschijn. Klemmetjes klikten, een grendel- klepje werd overyeschoven en het was een spannend moment toen de draadontspanner werd ingedrukt. „Onze eerste vakauttefoto.Mien Het was hartverwarmend. DAMPRATER Wat is namelijk het gevai? Enkele jaren geleden kocht de Eurotax een tweetal bedrijfjes op. Deze overname was voor de Eurotax aantrekkelijk omdat de ondernemingen de enige waren die standplaatsvergunningen hadden voor het station en op de Koemarkt Dergelijke vergunningen worden door B. en W. gratis ver leend. De Eurotax zou echter voor deze overname meer hebben betaald dan de bedrijven waard waren om in het bezit van de vergunningen te komen. Voor een laxionderneming bete kent namelijk een vaste standplaats aan het station meer „economische kilometers". De zaak is duidelijk. El ke taxjonderncmcr mag op hel sta tion rijden. Alleen standplaatshou ders mogen echter na een ritje naar het station blijven wachten 'bij bet station. Op afroep kunnen zij dan weer passagiers van het station meene men. Dat betekent dus dat stanc- plaatshouders meer betaalde kilome ters maken omdat alleen zij de mo gelijkheid hebben passagiers van het station mee te nemen, bit met dien verstande dat ledereen een taxi (.standplaatshouder of niet) naar het station kan laten komen om hem ar te halen. Dit Is natuurlijk echter iets dat in de praktijk zeer zelden voor komt. Al in 1961 hebben vijf ondernemin gen zich aangemeld voor een ver gunning voor liet nieuwe station Dat waren de bedrijven Eurotax, Zuid. Schictax, Van de Burg en Van de Most. Het lag in Je bedoeling van B. en IV dat de zaak voor 1 januari 1952 rond was. De aanvragers zou den dan met een gezamenlijk voor stel moeten komen. Aan dat voorstel is lange tijd ge werkt. En pas een week geleden kwam wat betreft de aanvragers de kogel door de kerk. Er waren talloze vergaderingen voor nodig, waar ook de bonden aan deelnemen. De heer Van de Burg was niet georganiseerd, de Eurotax in de Federatie van Ne derlandse Ondernemingen voor Per sonenvervoer en de overige in de Bond Bedrijfsvervoer Nederland. ken ƒ350 ineens te betelen. Zij deden dit met instemming van hun bon den. De heer Van de Burg heeft in middels zijn toezegging ingetrokken. (Men kan zich niet aan de Indruk onttrekken dat de Eurotas met zijn dertig wagens heeft geprobeerd de vier kleine ondernemers met geza menlijk 21 wagens kiem te zetten. De reden dat drie van de vier onder nemers nu door de knieën zijn ge gaan Is duidelijk. Het nieuwe station is een goudmijntje. Te meer omdat men als reiziger vanuit het station ongeveer 3 minuten moet lopen om een taxi te bereiken en minimaal 7 voor een ander openbaar vervoers middel. Het is een zaak van goed koopmanschap om daar van te pro fiteren Het wekt echter bevreemding dat B. en W. nog geen vergunningen hebben toegekend. Was dat reeds ge beurd. hadden B. en W. niet zo ge hamerd op het gezamenlijke /«orstel van de ondernemers, dan louden de kleine bedrijven niet deze wat zij zelf nog noemen „noodsprong" hebben moeten maken. Bedactie). (Van een onzer verslaggevers) Hoewel het hotel zelf enkele we ken geleden al officieel geopend was, heeft Hilton Rotterdam dinsdag avond met enig feestelijkheid alsnog een onderdeel ervan ten doop gehou den: restaurant 'Le Jardin', waarvan de hoteldirectie hoopt dat hel een zelfstandig lev enin de bed. ijfsye- meenschap gaat leiden. 'Le Jardin' is de grote ruimte, die een tijdlang in de Bouwplannen als de 'Wintertuin' werd aangemerkt. Maar na het barre wintertje van 19621963 is men van die naam maar afgestapt, omdat zij onplezie rige associaties zou kunnen wek ken 'De tuin' zou het ook heel best ge daan hebben, maar men heeft het dus liever op het Frans gehouden. De ruimte ma&t zelfs 's avonds een feetselijke, zonnige indruk. Zij be vindt zich achter de grote, gekleurde glaswand die men vanaf de Kruis kade kan zien. De inrichting is hoogst plezierig. *Le Jardin' zal niet alleen een exquis restaurant zijn in de strikte betekenis van dat woord, men hoopt er ook jazz-avonden voor jongeren te organiseren en modeshows voor dames. Een groot aantal vooraan staande Rotterdammers maakte de geanimeerde openingsbijeenkomst dinsdagavond mee. De strijd om het schaakkampioenschap van Schiedam is nog steeds niet beslist. Koploper J. v. Baarle verloor namelijk, terwijl zijn naaste concur rent L. Reitsma won. Daardoor eindigden beiden met vijf punten bovenaan. Door mondelinge overeenkomst was bepaald, dat het systeem Van Donk in werking zou worden gesteld bi) gelijk eindigen. Volgens dit systeem worden de punten van de tegenstanders bij elkaar opgeteld. Het aantal punten moet dan uitwijzen, wie op de hoogste plaats eindigt. Dit zou Van Baarle kampioen hebben gemaakt. Naar aanleiding van protesten van ver schillende kanten, en vooral van de kant van L. Reitsma, bepaalde de wedstrijdleider C. Harmannij, dat twee beslissingswedstrijden zouden wor den gespeeld. Om deze reden en ook omdat er nog een partij gespeeld moest wor den, viel de prijsuitreiking van de hoofdklasse woensdagavond een beetje in het water. Ook over de degradatie kon niet alles worden bekendgemaakt. De heer Smit ver richtte de prijsuitreiking. De heer C Harmannij werd voor zijn ordelijke ROTTERDAM, 3 juli Aan de Visafslag alhier werden van IJmui- den en elders 150 kisten verse zeevis aangevoerd. De prijzen waren: Schol midd. 42— 44, id. klein 17—30, Schelvis midd 4247, id. klein 22—25. Kabeljauw gr. 45—51, id. midd. 39—42, ld. klein 22—24, Makreel 22—26, Wijting 21— 25 alles per kist. (Van een onzer verslaggevers) De politie heeft woensdagmiddag in Musis Sacrum afscheid genomen van negentig jeugdverkeersbrigadiers Het was eèn gezellige biieenkomst De Jongens en meisjes kregen een oorkonde uit handen van hoofdin specteur Willems van Beveren Deze bedankte de ieuirdverkeersbrlgadiers voor het werk dat zü zo voortreffelijk hebben gedaan. Hij vroeg ze ook in hun verdere leven verkeerseeoruikers dj helpende hand te bieden. Hoofdagent P. de Heer. die met de opleiding van de jeugdverkeersbrigaaiers is beiast. was op oe bijeenkomst aanwezig. Er werden films vertoond van een Schiedams bedriif. De kinderen heb ben bijzonder genoten van een uit stekende stuntfilm. De oorkonde werd hun uitgereikt namens de politie en het Verbond voor Veilig Verkeer. VANDAAG Bioscopen: MONOPOLE: The Quiet Man, 2 en 8 uur (14 Jr.). PASSAGE: Vijf mtjl voor midder nacht. 2 en 8.15 uur (18 )r Diversen: DR.. WXBA UTPLL'IN'Volkaspel- dvond Jeugd Jolijt. 7 uur. VRIJDAG Bioscopen: MONO POLE: De vijf SulUvans. 2. 7 9.15 uur. (14 Jr.). PASSAGE: De man die Liberty Va lance doodde, 2 en 8.15 uur (14 Jr.) Diversen DR. ZAMENHOFSTKAAT: Autoped- wedstrUden Jeugd Jolijt. 7 uur. IRENE: Ouderavond Goeman Bor- gesiusschool. 7 30 uur. IRENE: Ouderavond Dr. de Visser- school. 45 uur. DAGELIJKS Tentoonstellingen Sted. Museum: Schiedam, het nieuwe station aan de oude lijn. dagelijks 10-17 uur, zondag 11.30-7 uur. APOTHEEK. G"Uka A: Co.. Grnene- laan 127 Gcineentebiblotheek: Lange Haven 131 maand 7-8.30 uur dlnsd 9 30 -4.30 uur er: 7-8.20 uur; woenso. 9.30-4.30 uur: donderdag rf.30-12.30 uur: vrijdag 9.30-4.30 eD 1-8 30 uur; zat. 9.30-430 Uur Lorcuizlaun 6. manna. 1-4430 uur: woensd. 7-9 uur; vrijdag 1-4.30 uur zat. 9-12.30 uur Dr. Wlbautplein 129: maaduag J-» uur. dinsdag 1-4.30 uur; woensd (alleen Jeugd) 2-4 uur: woensa (alleen volw.) 7-9 uur: donderdag 9230-12 uur; vrijdag 7-9 uur (volwi 7-8 uur (Jeugd) Jeugdbibliotheek vvestmelenstraai 2e dlnsd 330-5 uur; woensdag 2-5 uur; vrljdSE 3 30-5 en 7-8 uur; za- 1-4 uur (mei tot oktober 0-12 30 uur). Kohnstammscliool Kabrenlicitslraai 4 (alleen Jeugd) maand 3 30-5 u vrijdag 3130-5 uur. Op deze vergaderingen stelde de Eurotax dat zij voor de overgenomen heririjfscmnbinatie (het waren Wal- öo en Mulder) niet alleen had bc taald voor het materiaal, maar ook voor de vergunningen. Eurotax meende dat het redelijk was dat de andere belanghebbenden voor een standplaats aan het station en de Koemarkt een bedrag aan Eurotax zouden betalen. Er werden bedragen genoemd van ƒ10.000 voor alleen het station en 15.000 voor het station en de Koemarkt. Elk bedrijf zou hierin naar evenredigheid van het aantal wagens dat van de stand plaatsen gebruik ging maken moeten betalen. De Eurotax zelf zou ook meebetalen. De andere bedrijven voelden er niets voor. „De kleine Vier", waren niet van plan aan een particulier geld te betalen voor een vergunning die van overheidswege wordt verleend. Zo bleef het bij onderhandelen en het college dat de knoop had kun nen doorhakken door vergunningen toe te wijzen bleef vasthouden aan de wens dat de bedrijven een geza menlijk voorste) ter tafel zouden brengen. B. en W. lieten duidelijk merken dat de hele uitkoopkwestie, of hoe men het wil noemen, geen en kele invloed zou hebben op de wijze waarop de vergunningen verdeeld zouden worden. Inmiddels was het nieuwe station bijna klaar en hadden de onderne mers nog geen gezamenlijk voorstel op tafel kunnen brengen. Op een vo rige week gehouden vergadering van belanghebbenden met hun bonden is men het echter eens geworden. De ondernemers zegden aan de Eurotax toe voor elke wagen die van de standplaatsen gebruik zou gaan ma- (Van een onze! verslaggevers) Zondag wordt op tennispark Spie ringshock de jaarlijkse wedstrijd voor tennlslcraren om de viersteden-cup gespeeld, waaraan spelers uit geheel Nederland deelnemen. Deze wedstrij den worden jaarlijks in een andere stad in Nederland gehouden. Op Spieringshoek komen uit: Botterdam tegen Utrecht en Den Haag tegen Best v. Nederland. Verwacht wordt dat Den Haag met o.a.Th. Dekkers en M. Buytelaar meervoud kampioen van Nederland en Rotterdam met o.a. de Gebr. K. en J. van der Torre zich vrij gemak kelijk in de finale zullen spelen. Rot terdam dat cup-houder is. moet dan zondag 14 juli tegen Den Haag in het véld komen. De vlerstedcnwcdstrijden zijn en kele jaren geleden ontstaan toen de heer Remmerswaal een fraaie beker beschikbaar stelde met het doel voor al Jongere tennisleraren meer tot wedstrijdspel te brengen. En opzet die vrij goed gelukt is. In alle vier de ploegen komen geroutineerde wed strijdspelers, jongere en kandidaat leden uit. De wedstrijden beginnen 's mor gens om 10.20 en duren tot 5.00 uur in de middag. De Schiedammers tcrygen gelegenheid het sterkste ten nis van Nederland in eigen stad te gaan zien. De toegang is gratis. Op deze inleiding volgt eert onbe holpen poging, het verhaal van het eerste mensenpaar in het Hof van Eden aanschouwelijk te maken. Het is mogelijk, dat de bedoelingen van de regisseur Alberto Gout eerbiediger zijn geweest dan die van sommige vakbroeders, die een kolossale show van bijbelse motieven hebben ge maakt, maar met eerbied alleen komt men er niet. Adam en Eva bewegen zich traag in een nogal slordig aangelegd in structief plantsoen met verschillende boom- en plantsoorten, tamme sier- vogels, enkele loslopende zoogdieren 'en een vijvertje met een stenen rand Hun gevoelens blijven goeddeels ver borgen. Adam geeft Eva zo nu en dan een hand, maar of hij werkelijk van haar houdt, moeten men maar raden. Eva doet haar best om onschuldig te schijnen, maar dit iukt niet geheel door haar gepenseelde wenkbrauwen en aangeplakte wimpers. Het paar zegt geen woord en ook de slang zwijgt. De film is primitief en verge leken bij het bijbelse verhaal, dat het verheven en dramatische gegeven in enkele bladzijden vertelt, is deze filmtaal wel erg gebrekkig. Hij wordt komende donderdag vertoond in Monopole. Stewart speelt de rol van een ad ocaat. die uit het geciviliseerde oos ten van de Verenigde Staten naar het rauwe Westen gaat. Onderweg wordt hij overvallen en beroofd door een bandiet, Liberty Valance ge- naamd. In zeer desolate toestand belandt de advocaat bij een robuuste farmer (John Wayne), van wie hU leert, dat in het Wilde Westen niet de wets artikelen, maar de revolverkogcls ar gumenten zijn. Liberty Valance wordt gedood door de revolver van de farmer, maar de advocaat denkt, dat hij het heeft ge daan. De farmer laat hem in die waan. Voor liefhebbers van een span nende western, is ,.De man die Liber ty Valance doodde" warm aan te be velen. Deze weck in Passage. Pa en ma Sullivan zijn in het gelukkige bezit van zes kinderen: een dochter en vjjf zoons. De zo nen laten elkaar nimmer in de steek, ook niet als na Pearl Har bour Amerika in de oorlog betrok ken raakt. Ze tekenen als een man voor de marine en willen per se samen op hetzelfde schip. Samen gaan ze ook de dood in als het schip door de Jappen wordt ver nietigd. Er wordt in deze al oude rolprent uitstekend gespeeld. En het kan geen kwaad nog eens met de neus op een zwarte periode te worden gedrukt. Vrijdag, zaterdag en zondag in Monopole. De vader van het half-Indiaanse meisje blijkt haar, als hy sterft niet vergeten te hebben. Hoewel zij door de Indianen is opgevoerd en bij hen woont, laat hij haar de hellt van zijn bezittingen na. Een kliekje In- dianenhaters uit het stadje bij het reservaat, waar zij woont, wil haar dat erfdeel onthouden. Door tussenkomst van een ferme koeienjongen lukt hen dat niet. Alle schurken, blanke zowel als rode krij gen hun verdiende loon en het meis je krijgt- haar geliefde. Zondagmid dag in Monopole. (Van een onzer verslaggevers) Zaterdag organiseert de CJV-af- deiing Nieuwland een fietpuzzettocht over een afstand van ongeveer 35 km. Gestart zal worden 's middags om 1.30 uur vanaf gebouw Jeugdha- ven aan de Lange Haven 129b. Er zal zoveel mogelijk worden ge reden in groepjes van vier personen. De eerste prijs, bestaande uit een fraaie wisselbeker zal worden uitge reikt aan de groep, die met het minst aantal strafpunten uit de strijd komt. Het inschrijfgeld voor deze puzzel- tocht bedraagt ƒ0,50 per persoon. Na afloop van de tocht zal in ge bouw Jeugdjiaven een broodmaaltijd worden gehouden (brood dient men daartoe zeil mee te brengen) met daarna een gezellig avondje. Inschrijven uiterlijk vrijdagavond bij: B. Rgnkerk, P. Potterstraat 6b: J. Duinkerke, Mgr. Nolenslaan 434 of D. Nels, Potgieterstraat 27b. Jonge, liefde, grote gevaren is meer' documentaire dan speelfilm. In de laatste'scènes is óp indruk wekkende manier de geboorte van een mens gefilmd. de titel, zou men door de Deens- Duitse co-produktie JONGE LIEF DE - GBOTE GEVABEN misschien wat teleurgesteld worden. Deze filin te zien in Monopole, óp maandag dinsdag en donderdagmiddag, is nu niet een zwoel prikkcigeval, zoals et de laatste jaren aan de lopende band wordest vervaardigd en zoals de titel ook licht kan doen vermoeden maar een half-documentaire, half (matig gespeelde) romantische film. De maker heeft kennelijk voor ogen gestaan dat door middel van een ge filmd verhaal een stuk belangrijke voorlichting op seksueel gebied kau worden gegeven. De film begint in een operatiezaal waar chirurgen bezig zijn met een meisje, dat op straat ineenzakte na een abortus. Het meisje sterft voor de operatie voltooid is. De chirurg komt daarna als commentator op het boek en ver telt aan de hand van de tekeningen over het ontstaan van de zwanger schap, de groei van het kind en de geboorte. De film wordt pas daarna speel film. Dit 'deel van de film is aan merkelijk minder. De film besluit met een Indrukwekkend verfilmde geboorte van een baby. leiding bedankt ,en kreeg een boek werk ten geschenke. De prijsuitreiking leverde een ver rassing op. Er bleken per klasse na melijk liefst vier prijzen beschikbaar te zijn gesteld, zodat de helft van de deelnemers in de prijzen viel. In de eerste klasse bereikte de jeugdige C. Landsbergen een 100% score. Zijn prijs bestond uit een medaille en ecu boek. De eindstand in groep 1 A was: 1 C. Landsbergen 7 tuit 7); 2 R. Wilschut, 5%; 3 N. Grevenbroek 5; 4 C. Ammersdorffer 2tó; 5 J. Winkel man 244; 6 H. Boele 2; 7 C. Troost 2; 8 J. v. Grootveld IV>. In klasse IB wordt de eindstand l J. de Bruin 5Mri 2 J. v. d. Driessche 5%: 3 J. Hölzken 4%; 4 M. Souve- rain 314; 5 A. v. Etten 3; 6 C. v. Tol 2 Vy, 7 C. v. d. Ree 2; 8 J, v Leusden VA. Eindstand ln klasse 2A: 1 H. Bo- gers 6; 2 H. Heesemans 5%; 3 G. de Winter 5; 4 P. Willems VA; 5 J. Koe ling 3; 6 G. de Kievith 2'4: 7 C. v d. Slot 214: 8 W. Sparringa 0. In klasse 2B wordt de eindstand: 1 M. Hersbach 5; 2 Chr. Slagmoien 3 G. Hamerslag 414; 4 A. Willem- se 4: 5 S. Koster 4; 6 J. v. d. Vel den 314; 7 W. KoutstaaJ 1 en 8 B Roeling I. De avond werd verder gevuid met vluggeren. In de eerste groep wera Baarle onbedreigd snelheidskam pioen van Schiedam. P. Roozenoeek werd tweede. In de tweede groep won C. Landsbergen de eerste prijs. Advertentie IJl. EEN VULPEN EEN De Estlandse Volksdansgroep Kas- sari treedt maandag 8 juli om kwart over 8 op in het Rotterdamse Open luchttheater Dijkzigt. De leden van de dansgroep wonen in Stockholm. Zij tonen eenprogramma van Est landse volkskunst in nationaal kostuum. Kassari treedt op onder auspiciën van het Rotterdams Volks dans Centrum. Deze groep werkt ook mee aan de avond. MAASSLUIS De raad van Maas sluis komt vrijdagavond om half acht in een spoedeisende vergade ring by een. In behandeling komt on der meer het door de heer J. Slag boom als wethouder Ingediende ont slag. Tydens een op het Fortuaa-terreln gespeelde voetbalwedstrijd kwam de 18-jarige F. Vermeer uit Vlaardingen woensdagavond tameiyk onzacht in aanraking met een tegenspeler. Vermeer brak op twee plaatsen zyn rechterscheenbeen en rhoest naar het Algemeen Ziekenhuis worden overgebracht. Ronnie Touw zit in de zesde klas van de Reliobothschool aan de Ka tendrechtse Lagedyk. Dinsdagmiddag Kwam de secretaris van de KNZB, de'hëer K. Anthonie, hem op school ten aanschouwen'van'zi)n klasgeno ten en ouders, de prijs uitreiken een' boek. Bovendien mag hij een twee dagen durend reisje door Ne derland meemaken, waarbij ook een vliegtocht op het programma staat Zyn affiche wordt met gebruikt, Dat gebeurt slechts met het werk stuk van de eerste pryswinnares, een meisje uit St.-Michielsgestel. De tweede prys viel in Utrecht, Ronnie is de tekenaar van zyn klas. „Ronnie moet het doen", vön den zijn klasgenoten meteen, toen zy van de wedstrijd hoorden. Hy deed het, omdat hy van tekenen hield, meer dan uit liefde voor de zwemsport. „Hy is niet het sportieve type" zegt het schoolhoofd, de heer J. Ende: Maar hy bleek zich toch mooi in te kunnen leven. „Dit succes straalt af op de rest van de school", aldus de heer Ende, „het haait ons even uit de sleur." De jury die de vele inzen dingen heeft beoordeeld, bestond uit de heren B. Schaafsma, hoofd van een Utrechtse lagere school, L. L Hengen, ryksconsulent voor de lichamelijke opvoeding, B. Planjer. lid van de landelijke schoolzwem- commissle en J. P. Kramer, voorzit ter van de Koninkiyke Vereniging van Leraren en Onderwijzers voor de Lichamelijke Opvoeding. Er was voor deze wedstrijd tussen twee oude rivalen uit vervlogen ty- den, nog vrij veel belangstelling. Zo ontdekten we tussen de toeschouwers ook Cor Lensveid, die mcér dan der tig jaar geleden by SVV op de mid- voorplaats speelde en Peet v. d. Gaag, destijds een gevreesd linksbuiten. Fortuna, dat nu o.a. ook Van. Ber- iel, Jans, Henk Sterk, Joris Polder vaart en S. v. d. Windt, bekenae oua-speiexs, in de gelederen had, be gon met veel élan. Moerman, die in Hoek van Holland nog altya actief aan het competitievoetbal deelneemt, kreeg een fraaie kans om Fortuna ae leiding te geven, maar hij faalde. Na een kwartier brak Foituna's weerstand tegen het sublieme spe, van de Schiedammers, die de bal het werk lieten doen en zich nleit moe speelden. Uit een voorzet van Schrumpf scoorde KÖnemann als eerste 1 0 Daarna bracht de SVV-rechtsbuiten de stand zelfs op 20 en Gosens opte nummer drie in de touwen 13—0). Drie doelpunten in vyf mi nuten! Het werd 6—0 door Köne- mann, v. d. Horst en nog eens Köne- ma-nn, maar twee van deze tweede serie van drie doelpunten werden ln bultenspelpositie gemaakt. Joh. van Zevenbergen slaagde er daarna in de eer voor Fortuna te redden, maar Schrumpf liet doelman Stam voor de rust nog een kesr vis sen (7—1). In de tweede helft schoot Van Ber- kei eerst in eigen doel, maar dat ont ging de scheidsrechter. Poulus „miste een strafschop voor SW, maar bracht de stand even later toch op 8—1. Met doelpunten van Poulus (2) en KÖnemann (1) werd de eind stand 111. In juni zyn aan de sportschool van Bishoff de volgende leerlingen voor hun examen geslaagd. Jeugd'judo gele slip: Erik Engel- kes, Johan Hofmans, Jaap Post. Gele band: Ed Frederik, Henk Le vering, André Maas, Jan van Ravens, Leo Soesbergen, Hans Vroombont, Tineke van Goerensteyn, Ada van Meurs. Oranje slip: André v. d. Akker, Ferrie Berns, John Broos, Anja Bos. Heren gele band: K. Tebbens. Bruine band: C, Roovers, P. Utens. In de nacht van d:- dag op woensdag is een drie weken her- tejong uit het hertenkamp liet Beatrixpark aan de wandel gegimn. Het dier is vermoedeiyk onder het gaas doorgekropen. De volgende mor gen waarschuwde men de politie. Een drijfjacht of iets .dergeiyks was ech ter niet nodig, want omstreeks 1 uur bleek het hertje zich weer py zyn familie ln het kamp te hebben ge voegd. Bij een technische controle die de politie woensdagmiddag op de Burg. Knapperlaan hield, werden 13 auto's gecontroleerd. Er moésten tien processen-verbaal worden uitgereikt Hiervan waren er vier voor overtre ding van het rytydenbesluit, riji voor een lekke uitlaat, en een voor het niet functioneren' van stoplicn- ten. Te bevragen aan--hete hoofdbureau van politie te Schiedam, dagelijks van 8.00 tot 17.00 uur, behalve op zaterdag-, en zondag: bruine' porte monnee met inhoud, motor- of scoo- tei pyjama, wieldop van Volkswagen, zilveren kettinkje, een paar regen- pijnen, plastic jongensjack, honden penning, bril in étui. Te bevragen by de vinders: 4 bus sen spinazie, v. d. Linden, Dalton straat 5; poppenwagentje, v, d. Ende, garage en benzinestation, Mgr. Mo- ienslaan;- blauwe autostep, Cremer, KJaaswaalsestraat 18; ring met sleu tels en penning, gemeentelijk gym nasium, Lange Nieuwstraat 183; ring met lipssleutels, Van Rijswijk, Pr. Mauritsstraat 6; rozenkrans en zak kammetje, Nouwens, Parkweg 55; rozenkrans, Brentjes, Laurens Cos- tsi'straat ,22b; ring met sleutels, Mo- lendyk. Potgieterstra'at 15a; sigaret tenaansteker, Lips, Ouddorpsestraat 5' .Jongensjasje, Burg. Verveen- school, Nachtegaallaan; ceintuur van ctiien'Las,l potters, Rembrandtlaan 55b;- babyschoentje, Hoek, Dalton- stiaat 35a; bruine hedenschoen, Van Leeuwen, Dr. Kuyperlaan 18; een paar rubberlaarzen en sokken, Hoo- gerdyk, Van Baarlestraat 218, Vlaar dingen; bedelarmband je, ColmeiJer, Burg, van Haarenlaan 1177; geldsbe- d*"ag. Van. Beek, Boerhavelaan 60a; gouden kettinkje met kruisje, Ten Napel, Buys Ballotsingel 41a; heren polshorloge, Van Kampen, Hein- siüsstraat 80; bedelarmbandje, Fre derik, De Sav. Lohmanlaan 26; arm bandje, Bezemer, Alberdingk, Thym- straat 45; armbandje, Onderdelin- cen, Galileistraat 13a; pakje met ge reedschap. Winkelman, Oude Kerk hof 3; schooltas met inhoud, Ver- i.a,de, Parkweg 334; portemonnee m. inhoud, Bontebal, Aieidastraat 40c; portemonnee met inhoud, postkan toor, Tuinlaan-; bruine damesporte monnee met inhoud, De Jong, v. tephensonstraat 18c; boodschap pentas, Scheepmakers, Troelstralaan i i'ulJfe herenportemonnee met inhoud, Van Delft, Burg. van Haa renlaan 911; dubbele fietstas, Col- ugnon, Anth. Muysstraat 16; rode kinderportemonnee met inhoud, Go- vaart, Gordonstraat 33b; gryze da- mesportemonnee met inhoud, Noord- zy, Westvest 10; rode damesporte monnee met inhoud, Kok, Verfhan del, Vondellaan 65; diplomatentas niet inhoud, benzinestation Shell, Viaardingerdyk, by Wilton-Fijen- oerd N.V.; kleine hond, Dierentehuis, St -Anna Zusterstraat 47; grijs poesje, Lindenhof, Lange Achterweg 14; lichtbruine boxer, v. d. Wel, Viaardingerdyk 101b. m li Vcrkrijfb. bij Apoth. «n ark.Droi. 'IET VRIJE VOLK, SCHIED.4M Administratie, advertenties en redactie Passage 18-20, telefoon 68798 en 65205. By geen gehoor uitsluitend redactie 60147.

Het Vrije volk | 1963 | | pagina 2