Directeur Key en Kramer Maassluis krijgt vrijspraak SCHIEDAMSE BIOSCOPEN: Jerry doet a!s loopjongen kostelijk mal en dwaas Bejaarden van Gusto maken weer boottocht Motorfiets verkopen en van opbrengst boetes betalen mmmm Dame valt van stationstrap Politienieuws Tijdelijk duisternis rond het station GesJaagd Wisselkoersen r J Visafsiag ÏSCHIEDAMS^ HET VRIJE VOLK DONDERDf G 18 JULI 19G3 PAGINA 4 geslaagd PASSEND GESCHENK PASSAGE Gebrek aan zuurstof Verdoemd Een vry onbekende roman van Jules Verne, Mathias Sandorf, heeft het gegeven geleverd voor de romanti sche avonturenfilm „DE BURCHT DER VERDOEMDEN", die vrijdag, zaterdag en zondag in Monopole draait. Het gaat daarin over een adellijke grootgrondbezitter in een denkbeeldig land in de I8e eeuw, die Guerrilla Donker Parijs 55 55 (Van een onzer verslaggevers) De 21-jarige Schiedammer J. M. N. B. was in april de Bur gemeester Knappertlaan overgesuisd met een snelheid van liijna 70 kilometer, Hy reed op een motorfiets en had geen rij bewijs. Later had hij wel rijexamen gedaan, maar was gezakt. Televisie Weet. het niet Portier opengcsmelen Verdachte J. V., technisch ambte naar uit Dordrecht, had zich laten vergezellen door een advocaat. Hij had zonder voldoende achterom te kijken het portier van zijn wagen ge opend op de Kethelweg. Een fietser was er tegenaan gereden en had nog al ernstige verwondingen opgelopen. Weinig in orde Van de voor 1000 gekochte in ieder geval niet eerste handsauto van F, v. d, W. uit Vlaardingen deug de heel weinig. De hoorn gaf geen geluid, de wissers deden het niet, een richtingaanwijzer vertikte het, een band was afgesleten, kentekenplaat- Verf is als spinazie: twee kilo is schadelijk, tien giftig (Van een onzer verslaggevers) Eea zaak die al enige tijd de gemoederen be z\g hield Is woensdagmorgen voor het kanton gerecht in Schiedam geëindigd met een vrijsp raak. Verdachte was de directeur van de Maas- sluise Asfalt Ituberoid N.V. Key en Kramer. Hem was ten laste gelegd dat hij een van zijn ar beiders had laten werken met een voor de gez oudheid giftige verf, zonder voldoende veilig heidsmaatregelen te hebben genomen. Na een uitvoerige behandeling, die in april al voor het kantongerecht begon, kwam de kantonrechter tot de conclusie dat niet gesproken kon wor den over een giftige verf en onvoldoende veilig hcidsmaatregelen. Fr volgde dan ook vrij spraak. Op 27 oktober van het vorig jaar was een van de arbeiders van de firma, de jeugdige Otten, bezig niet het beschilderen van de binnenkant van een watertank. De tank was niet zo groot, zeven en een halve meter en de enige luchttoevoer ging door het mangat. Op het mangat was een ventilator en een luchtslang aangesloten. Ondanks deze veiligheidsmaat regelen werd Otten onwel. Hij kwam door het mangat naar buiten en viel op het dek bewusteloos of flauw. Op deze zitting verscheen als ge- tuige-deskundige een scheikundig ingenieur van de Arbeidsinspectie. Hem werd door de raadsman van verdachte gevraagd of hij meende dat de gebruikte verf giftig was. Het ge van de Arbeidsinspectie heeft te- ruggeredeneerd, maar niet uit eigen waarneming kunnen vaststellen dat de lucht vergiftigd was. liet onwel worden van Otten moest dan ook volgens de raadsman niet worden toegeschreven aan .vergiftiging maar door gebrek aan zuurstof. HU haal de alle getuigenverklaringen aan en meende dat niemand bad kunnen concluderen tot vergiftiging. Volgens de wet rijn de doer Key en Kramer genomen veiligheidsmaatregelen in principe voldoende geweest. Daarbij komt nog; meende de raadsman, dat het bedrijf meer doet dan de wet voorschrijft. Na het ongeluk is onmiddellijk een bulletin uitgegaan aan de verbrui- werd aangeraden meer veiligheids kers van de bedoelde verf, waarin maatregelen te nemen. De waarnemend substituut-officier mr. H, Franken bleef echter bij zijn eis. Men had hier degelijk met een masker of iets dergelijks moeten wer ken, meende hij. uiten is blootge steld geweest aan giftige dampen. De veiligheidsmaatregelen waren hier onvoldoende. Omdat er door het be drijf in overleg met de Arbeidsin spectie aan een nieuwe instructie wordt gewerkt en omdat na het on geluk met Jtten er voortdurend toe zicht wordt gehouden bij dergelijke gevaarlijke karweien, wilde mr. Fran ken het dit keer laten bij een schul digverklaring zonder oplegging van straf. Woensdagavond om kwart voor elf viel de straatverlichting voor het sta- tion en op de Singel uit. Het heeft gemeentewerken drie kwartier gekost voor-alles weer brandde. Op de woensdag in Schiedam ge houden mulo-examens zijn de volgen de personen geslaagd voor het a-di ploma. De dames F. E. Aleman, E. M, W. Barto, A. J. v. Leeuwen, M. J, Te! te Schiedam, J. P. v. Winsum, L, Robbemond te Hoek van Holland, H. L. Maarleveid, N. A. Breederveid, G, A. W. v. Haften, H. Paaiberends, A, Poot te Vlaardingen, M. A. v. d. Berg, J v. d. Vaart, C. T, M. Potjes te Maasland, M. Vreugdehil te Maas sluis. De volgende heren behaalden het a-diploma. R. E. Herlaar, F. M. v, Mansum, C. Veld.iuyzen, L. G. v. Ditfc G. K. Kroeze, E. Schoneveld, t* Schiedam. S. M. Knijpers» C. d« Graaf, G. v. Leeuwen te '.Tll-hi---.. M. C. Varekamp te Rozenburg, m. c. v Wieringen te Maasland. Zij die een achter hun naam hebben behaalden tevens het midden standsdiploma. Er werd een kandi daat afgewezen. 17 JULI Advertentie I.M EEN VULPEN EEN (Van een onzer verslaggevers) Om ongeveer kwart over vijf viel woensdagmiddag de 56-jarige mevr. C. K.-v. d. S- van de trap van het tweede perron. Zjj bleef liggen op de eerste on derbreking. Dè GG en GD vervoerde haar naar het gemeenteziekenhuis waar zij moest worden opgenomen voor een beschadigde reuggewervel- In het onderzoeklokaai van de Tuberova (bevoikings-t.b.c-onder- zoek) werd vannacht ingebroken. Men had een tuimelrn c.n ingeslagen. Ei wordt f 100 ve-anst. De 24-jarige mevr. R. uit de Van Swindenstraat viel in haar woning van een trapleer. Zij moest in de Noletstichting voor een slagaderlijke bloeding aan de pols worden behan deld en kon daarna weer naar huis gaan. Bij een controle die de politie vannacht in het oosten van de stad uitvoerde, werden zes bromfietsen en elf fietsen onbeheerd aangetroffen. vandaag Bioscopen MONOPOLE: Lift nuar het schavot, 2 en 8 uur (18 jr.). PAöÖAüE: aüdiC m Topvorm, 2 en 8.15 uur (14 Jr.). VRIJDAG Bioscopen: MONOPOLE: Burcht der verdoem den, 2, 7 en 0.15 uur (14 Jr.). PASSAGE: Jerry als .loopjongen, 2 en 8,15 uur (a.!.). DAGELIJKS Tentoonstellingen Stedelijk Museum zumerteuioonstei' Ung Kunst uit Nieuw .Ouwen, te ven» eigen oosii «eullaerU'Jt» Bcuie dam. het mcuwo station aan os oude n.m en voorwerpen uil de y distilleert) industrie, tot 8) aua Da«e!i)its geopend van U)-S uur; zondag 11.30-5 uur. Gctuew'tobll/iiotheut; Lange waven J31 maand 7-8.30 uur dlnsd 0 30 -4.3U uur en 7-8 20 uur, woensd 030-430 uur; donderdag M30-12.J0 uur: vrijdag 930-4 30 en 7 -8 30 uur: mt 0 30-4 30 uur Lorentziaao 6 manna I-4J0 uur: woctisd 7-9 uur; vrijden 3D uur tal tf.uao uur Dr. tvibaiupli-in 121): maandag 7-7 uui dinsdag t 4 30 uur. wuensrt (abend lengt) I 3-4 uur, woetisn (alleen votw I l 9 uur; duudsraag 9 31) 12 uur. vri.lduw 7-9 uui tvolwi 7-8 uui (jeugd) Jeugfldlhllulneek VVestmoleiistraal Jb dlnsö 3 30 5 uur: woensdau 2-8 uur. vrOdaa 4 30-5 en 7-8 uur, «a- 1-4 uur (mei tot oKtnnet 0-1230 uuri Kuhnslatnnisi'liuol I aiirt-nm-ltülraai 4 lalteen lengd) maand 4 30-5 u ging er om deze zitting om juridisch vast te stellen of de verf giftig of schadelijk was. Schadelijk was de verf in ieder geval, wamt het kan im mers niet ontkend worden dat Otten flauw viel. De ingenieur stelde dat het met verf al net zo is als met spi nazie. Eet je twee kilo, dan zul je daar de schadelijke gevolgen van ondervinden. Eet je tien kilo dan zul je overlijden en wel aan ijzervergifti- glng. In dat laatste geval Is spinazie dus vergift. Iiy meende dat de toelaatbare hoe veelheid damp beslist was overschre den. Er werd in een kleine ruimte gewerkt en de ventilatie was onvol doende. Er werd namelijk alleen maar lucht ingeblazen, maar cr was geen afzuig- inrichting op de tank. Er staan dan nog een paar veilighefdsmiddelen ten dienste, zoals werken met een luchtmasker of een filter voor het gezicht. Deze worden niet gebruikt. In het laboratorium had hij de verf zorgvuldig onderzocht ep, zo was hij tot de conclusie gekomen. Een mon ster van de lucht in de tank, waar door Otten onwel was geworden had h(i niet kunnen nemen. Het feit ech ter dat Otten tn de tank een bloed neus had gekregen vond hy echter ook een aanwijzing voor het feit dat de toelaatbare damppcrcentages flink waren overschreden. Hij meen de wel met tien of vijftien beer. Belangrijk waren ook de verkla ringen van de getuige Van L, Deze was op het bedrijf belast met het toezicht op de werkzaamheden van Otten. De gang van zaken is, ver klaarde hU, dat bij dit werk een stukje verft en als je het te benauwd krijgt aan dek komt omweex op adem te komen. De een kan «r be ter tegen dan de ander, zei hij. Om de vjjf of tien minuten was hij even naar Otten gaan kijken. Op een ge geven moment vroeg de machinist van de centrale luchtpomp op het bedrijf hem de ketel „halve kracht" te geven. Er was niet voldoende lucht meer voor andere werkzaamheden. Nadat alle getuigen waren ge hoord, stelde de raadsman, mr, J. G, Hoogenraad, dat er geen enkele aan leiding was om aan te nemen dat Otten vergiftigd was. De seheikundi- Dat Jerry Lewis een van de grootste en merkwaardigste komische talenten van het witte doek is, mag ai lang een onbetwistbaar feit heten. Hij bewijst het weer in de film JERRY ALS LOOPJONGEN die deze week in Passage draait. Jerry speelt daarin de rol van Morty Tashman, de onbeholpen on derknuppel in de Paramutual Film studio's te Hollywood, die onverhoeds wordt gebombardeerd tot speurder van de directie naar geldverslinden de ondoelmatigheden in het gigan tische filmbedrijf. Om die taak onopvallend te kun nen vervullen, Krijgt hij een aan stelling als loonjongen, want alleen in cue functie kan hij zonder ver denking te wekken in ade afdelin gen zyn neus laten zien. Welnu, overal waar hU dat orgaan vertoont, ontstaan de dolle situaties waarin Jerry ons aan het lachen kan maken en daar is immers alles om begonnen. Sommige van die situaties leveren scenes op, die beslist verdienen in de annalen van de komische film ge memoreerd te worden. Wij denken bil voorbeeld aan de scene waarm Morty m een lege directiekamer zich voelt en doet ais de directeur. Voor de jaarlijkse boottocht van Gusto verzamelden zich woensdagmorgen op liet Hooft ongeveer 500 beiaarden. Zij allen hadden weer wriangend naar dit feest uitgekeken. De echtgenote van de directeur van de werf, mevrouw M. C. Smulders, sprak by het vertrek de wens uit dat de boottocht mocht worden „een voorspoedige reis met veel mooi weer". Die wens is in vervulling gegaan. Bijna de gehele dag is het weer uit stekend gebleven. De organisatie, die in handen lag van de maatschappelijk werkster, mevr. C. Bebelaar, was perfect. Vanaf het Hooft in Schiedam ging de reis naar de Rotterdamse havens. Op het dek van de Erasmus, het vlaggesehip van de Spido, vormden zich al spoedig kieine groepjes die herinnerinuen aan vroeger ophaal den. Van de Maas ging het naar de Noord. Bij het passeren van de Van Bnenenoordbrug werd er wat lang zamer gevaren, omdat mensen van Gusto daar bezig waren met het aan brengen van de nieuwe basculebrug» En je eigen zaak van vroeger trekt toch het meest, nietwaar", vertelde een oudere heer. „Als ik wat jonger was geweest had ik daar ook ge staan". Natuurlijk werd er ook gevaren iangs de werf in Slikkerveer om de werkzaamheden daar van wat dich terbij te bekijken. Tegen een uur of twaalf stoomde de Erasinus weer de Noord op en toen Dordrecht in zicht kwam was het tijd voor het middag maal. Prachtig uitzicht In de middaguren heboen vele be jaarden zich geamuseerd op het bo vendek en daar genoten van de ver gezichten die hot uitgestrekte Hol- iandsch Diep biedt. Maar de tocht ging verder. Er werd veel bekeken; de in aanbouw zijnde brug over het Haringvliet, de gigantische olieraffinaderijen van Pernis, het water, de zon, passerende schepen, het was fantastisch. Toen Schiedam in zicht kwam ver zamelde iedereen zich midscheeps voor de afscheidsspeeches. De heer J. M. van Putten stelde de sprekers aan de opvarenden voor Mevrouw Smulders, nam afscheid van aüe bejaarden en bedankte de organisatric mevrouw Bebelaar. de heren Hoedjes en Vredenbrecht, de broeders en verzorgsters. De Maasboulevard kwam weer In zicht. Onberispelijk legde de Erasmus aan. Het muziekkorps van Gusto ver welkomde de oud-werknemers met feestelijke klanken. Weer hebben de bejaarden van Gusto van een feeste lijke dag genoten. zich aan bet hoofd van een opstand tegen een tiranniek bewind stelt. Deze adellijke opstandeling, graaf Sandorf» beeft een mooie dochter Elisabeth (Serena Vergano), die ver liefd is, wat op zich zelf uiteraard niets bijzonders Is. In dit geval doet zich echter de vervelende complice rende omstandigheid voor, dat zij haar hart heeft geschonken aan de gouverneur van de provincie waarin het verhaal zich afspeelt. Deze gou verneur, die geenszins afkerig is van de mooi Elisabeth, is een respectabel man. Als officier moet hij zijn plicht doen en Elisabeths grafelijke vader voor een krijgsraad brengen als die hem door verraad in handen valt. Het vonnis van de krijgsraad is de doodstraf, maar de graaf weet uit de dodencel te ontsnappen en stelt zich opnieuw aan het hoofd van de op-- stanü, Hy valt evenwel opnieuw in handen van zijn vijanden en ditmaal ziet het ernaar uit dat hij, geblinddoekt en ge bonden aan een paal, het moordend lood van het executiepeloton niet zal kunnen ontgaan. Maar terwijl de commando's al gegeven zHn, bestormt het opstandige volk de citadel, over mant de bezetting en roept de graaf tot gouverneur uit. Vanzelfsprekend heeft het gebeur de enige verwijdering gebracht tus sen Elisabeth en haar geliefde, maar de edelmoedige graaf schenkt zijn ridderlijke tegenstander graag ge nade en als aan het slot de kerk klokken de overwinning van het op standige volk verkondigen, hebben ook het jonge meisje en haar min naar elkaar voor goed gevonden, Dit verhaal met alle complicaties die er verder nog aan vast zitten, wordt ons op onderhoudende wijze verteld. Een werkelijk drama wordt het nergens, wel zo nu en dan een melodrama maar dat Is niet hinder lijk want het geheel is voldoende in de operette-achtige sfeer gehouden om niet de pretentie te wekken dat het over ernstige dingen gaat, Louis Jourdan en Francisco Baba! geven elkaar mooi partij als respec tievelijk graaf Sandorf en de gouver neur, terwijl een geroutineerd man als Bernard Blier in de rol van een door speelschulden geplaagde bank directeur natuurlijk doet wat van hem verwacht wordt. Bijrijder 'DE DOOD RIJDT MEE' draait zondagmiddag in Monopole. Daarmee Is geen woord te veel gezegd, want er duikelen heel wat mannen leven loos van hun paard In deze film die een fraai gekleurd beeld ophangt van de ruwe romantiek van het Wilde Westen. Om de dood van een oudere broer te wreken neemt een onervaren jon geman dienst bij de Texas Bangers, het gewapend gezag dat orde op za ken moet stellen In het door misda digheid van allerlei soort geteister de land der pioniers. Zijn eerste opdracht luidt een be ruchte bandiet op te sporen en te ar resteren en hij slaagt er werkelijk in (in zijn dooie eentje, want zijn met gezel bijt al spoedig in het zand) de charmante maar zeer gevaarlijke te genstander gevangen te nemen. Op de lange terugreis naar het ge vang ontstaat er een wonderlijke vriend-vijand-verhouding tussen de twee mannen, de geraffineerde avon turier en zijn jonge overwinnaar, maar natuurlijk moet het recht zijn loop hebben en als een verraderlijke luitenant de buit uit het cachot laat ontsnappen valt in een laatste duel op het pistool de misdadiger onder het dodelijke schot van de wrekende gerechtigheid. Wie „GUERRILLA IN DE RIM BOE" aanschouwt, moet tot de con clusie komen dat de strijd tussen de Amerikanen en de Japanners in de Tweede Wereldoorlog niet langer een thema is waarvan filmmaatschap pijen nog een aannemelijke rolprent kunnen maken. Deze film smaakt naar een verschaalde vrucht waaruit het laatste sap is weggetrokken. Wat er allema;." niet gebeurt in Donker I'arijs, Te zien op donder dagavond in Monopole. Het is een bombastisch helden verhaal over een Amerikaanse lui tenant die in zijn eentje door de rimboe van de Philippijnen trekt en met een handvol tot militairen getransformeerde inboorlingen een hele macht Japanse geoefende sol daten tot capituleren dwingt. Het onsympathieke van het ver haal is, dat de Amerikaanse eenheid als een integere, onkwetsbare krijgs macht wordt voorgeschoteld en de Japanse soldaten als onsportieve, laffe, gemene lieden. Maandag, dinsdag en woensdag in Monopole. Het mooie meisje Mylene Demon- geot is in DONKER PARIJS een niet erg onschuldig tuchtschoolmeisje. Op een heel Ingewikkelde manier wordt ze verliefd op een politie-inspecteur (Henri Vidal). Op een heel ingewik kelde manier trouwt ze met hem. Op een nog veel ingewikkelder manier raken ze bijna van elkaar. Op een onvoorstelbaar ingewikkelde manier blijven ze ten slotte toch nog in le ven. Toch is Donker Parijs wel een ko mische thriller, Als amusement is de film wel aanbevelenswaardig. Donderdagcyclus Monopole. Engels pond Amerik. dollar Franse frank Belgische frank Zwitserse frank Zweedse kroon Duitse mark Deense kroon Noorse kroon Canada Italiaanse lire 10.08S10,091 3,6043,601 73,49—73,54 7,21ü7,22| 83,274—83,324 69,5469,50 90,454—00,501 52,164—52,214 50,3834—50,431 3,33 H—333ft 57,921—57,991 ROTTERDAM, 17 juli Aar» dg Visafsiag alhier werden van IJmui- den en elders 200 kisten verse zeevis aangevoerd. De prijzen waren: Tarbot gr. 3,20 —3,35 p kg, schol mldd. 3541, 11 klein 2527, schelvis mldd. 26—28, kabeljauw gr. 45—53, id. midd. 61— wijting 14—28, haring verse 28—31, 52, id. klein 17—26, makreel 24—26, per kist. 'k 'HJSjr WW De heer en mevrouw H. O. Wou denberg uit de Eendrachtsstraat 3Sb hoven dinsdag 30 juli de dag te her- denken dat zij S0 jaar geleden in het huwelijk traden. „U hoort helemaal niet op zo'n ding thuis," merkte de kantonrechter mr. P B. Cos woensdagmorgen in de zitting van het Schiedamse kantongerecht op. HU veroordeelde de verdachte tot een boete van 100 plus vijf dagen hechtenis voorwaardelijk met een proeftijd van twee jaar. De in beslag genomen motorfiets werd teruggegeven. „Dan kunt u het ding verkopen en van de opbrengst de boete betalen," merkte de plaats vervangend substituut-officier van Justitie, mr. H. Franken, op. Hy had 150 geëist. Zacht en. verlokkend glanzend prijkte op een tafeltje achter ae rechtbank het televisietoestel van de 31-jarige Schiedammer K. Th. den H. Met dat toestel was het een vreemde zaak. Verdachte had er namelijk en kele maanden geen kijkgeld voor be taald. Het toestel was daarom ver zegeld. Wie niet betaalt, zal ook niet kyken. Bij een verhuizing had de broer van verdachte het zégel ver broken. Daarom was het toestel in beslag genomen. Het niet betalen van het kijkgeld werd verdachte ten las te gelegd. Het werd een boete van ƒ40. Het toestel kreeg hij terug. Een levensgevaarlijke manoeuvre had Jonkheer mr. D. H. M. uit Maas sluis op de rijksweg 20 gemaakt. Met zijn autootje was hij uit de file ge komen op de andere helft van de weg en een aanrijding kon nog maar net worden voorkomen door een meer dan levensgrote tankauto, die de berm instuurde. „Hot is onbegrijpe lijk, dat u dat waagstuk ondernam," meende mr. Franken. HU meende dat het beter zou zijn, '.va.nr,eer vcTdacbte een tijdje niet op de weg zou komen en eiste een ontzegging uit de rijbevoegdheid voor de tijd van vijf maanden. Daarboven nog een boete van 100. Met de boete ging op twintig gulden na mr. Cos akkoord, de onvoorwaardelijke ont zegging verving hU door een voor waardelijke met een proeftijd van twee jaar. „U heeft alicen maar in de bui tenspiegel gekeken," zei de offi cier» Dat is volstrekt onvoldoende. Op de rU-examens zou u daar al gelijk een flinke minpunt mee be haald hebben. De enige methode is het linkerportier met de rechter hand openen. Dan bent u gedwon gen helemaal achteruit te kijken. Een boete van ƒ40. De raadsman sprak van gedeelde schuld. Zijn cliënt stond in een par keerhaven toen het portier werd ge opend. De wielrijder is dus wel heel dicht bU de auto gekomen. Bovendien heeft verdachte de getroffen wielrij der naar het ziekenhuis gebracht. De officier antwoordde hierop dat er in dergelijke gevallen geen, sprake is van gedeelde schuld. Degene die in de auto zit maakt een onverwachte beweging. Mr. Cos vonniste 35. verlichting weigerde en last but not least de stuurinrichting vertoonde gebreken. Boetes tot een totaal van 50 was de eis en het vonnis voor F. v. d. W. Zijn broer, die eigenaar was van het vehikel kreeg een totaal aan boetes van 75, „En ik heb nog maar eea boeketje geplukt uit alles wat u ten laste gelegd had kunnen worden", merkte de officier op. Omdat de wa gen nog veel meer gebreken vertoon de eiste hij verbeurdverklaring van het karretje. Ook hier ging mr. Cos akkoord mee. De Spaanse torero Jalme Ostos is woensdag tydens een stierenge vecht in Tarazona zwaar gewond. Over zijn toestand valt nog niets te zeggen. Alles op GEM. BETALING v.a. 1- per week. Goede renhandel Fa. A. Schüper- pord os Zn., Tumlaan 40, 'Schiedam. ƒ40,- GOEDKOPER. Novak draagbare transistorradio's van 138,- voor 98,-. Haast u! Radio Jongsten, Rotter- damsedijk 445, Schiedam, Tel. 67538, Voor een goede NAAIMA CHINE tegen biliyke prijs uaar de naaimachinespeeia- llst Vollebregt Hoogstraat 62. tel 65783 Kupsawo rieiene ae smon voot de oeiere permanent. STROOMLOOS voor ieder huai geschikt 7 15tl Helena tiéde permanent de meest ideale natuuriyfce perma nent 7 IU - Gratis naien en brengen pei luxe auto voor permanent Kapsalon Hele- ne HeiimrandilHan 22 tel 67170, Schiedam.

Het Vrije volk | 1963 | | pagina 2