Meerjarenplan voor verdeling bouw 1 BRAND Staatssecretaris over zelfmoord van huzaar Eén op 33 kinderen heeft gehoorgebrek Afscheid - En wat ö'aan ze doen echte tedium oie it met etadm Ver. Ned. Gemeenten bepleit: KLM kon niet samengaan met de Lufthansa Motorjacht op Afsluitdijk Uitslag van onderzoek in Zeist Zes arrestaties na inbraak in ziekenhuis Afschaffing van maalti j cl subsi die niet opgeschort j VaarfinMefrö Nederlandse koopvaardijvloot is de snelste 33ste SUCCESWEEK Verbitterd Schade H3T VRIJE VOLK DONDERDAG 25 JULI 12G3 PAGINA 3 V (Van onze parlementsredactie) De Vereniging van Nederlandse Gemeenten staat op het ge bied van de vaststelling en de verdeling van het bouwprogram ma een meerjarenplan voor. Daarmee wordt volgens de ver eniging aan de gemeentebesturen een redelijke zekerheid ge waarborgd ter zake van de in verband met een doelmatige plan ning en een verantwoord beleid noodzakelijke continuïteit van de plaatselijke bouwactiviteiten. "A Togen de Métro-werkzaam - A heden In Rotterdam de jg meeste Maasstedelingen nog H wat onoverzichtelijk voorko- men: hoe hoger men zich H (letterlijk) bevindt, hoe meer tekening er valt te bespeuren H in de bezigheden der bouwers, g Vanaf het etationspostkantoor registreerde de camera de ft toestand op Weena en Cool- g singel aldus. p TT et eerste van de vier tun- nelstukken, die in het bouwdok Weena zijn vervaar digd en waarvan de laat ste twee het station Stadhuis zuilen vormen „vaart" on der water in de richting van de Coolsingel (geheel achter). Direct daarachter ligt al het tweede, vervolgens het derde ('op de foto: voorgrond) en daarnaast het vierde. rVodra ook het tweede en het derde tunnelstuk uit het dok zijn gevaren, wordt de sluisdeur <in het midden van de grootste foto) gesloten om het dok weer droog te kunnen pompen. Op de smalle foto ziet men het eerst gereed gekomen g tunnelstuk vrijwel geheel on- g der water. DEN HAAG (ANP) Het feit, dat er door de Lufthansa geen diensten op Nederland worden onderhouden, belette volgens staatssecretaris Slij ten (Verkeer cn Waterstaat) het tot stand komen van een samenwerking mei dc KL1VI op dezelfde basis als de Lufthansa nu met dc Scandinavische SAS onderhoudt. De bewindsman zegt dit in ant woord op schriftelijke vragen van het Tweede-Kamerlid ir. S. H. Pos thumus (p.v.d.a.). Deze had gevraagd of liet juist is, dal er aanvankelijk sprake is ge weest van overleg inzake een derge lijke samenwerking tussen Lufthansa cn KLM. maar dat deze pogingen mislukt zijn. De staatssecretaris ont kent dit. Volgens de beschikbare in lichtingen. zo zegt hij, heeft de sa menwerking tussen de Lufthansa en de SAS betrekking op het gezamen lijk exploiteren van diensten tussen de betrokken landen t.tv. Duitsland enerzijds en Denemarken, Noorwe gen en Zweden anderzijds. Een dergelijke samenwerking komt in de luchtvaart veel voor en bestaat b.v. ook tussen de KLM en andere partners op lijnen tussen Nederland en Engeland en tussen Nederland en Italië. De vereniging heelt haar gedachte vastgelegd in een adres dat zij zond aan de minister van Volkshuisvesting en Bouwnijverheid over het toekom stig bouwbeleid. De vereniging wil op het gebied van de verdeling van het totale bouwvolume een betere afstemming zien tussen de centraal beheerste verdeling in een groot aan tal sectoren van de bouwnijverheid en de in het regionale en lokale viak noodzakelijke bepaling van prioritei ten. Door een steeds verder gaande de tailverdeling van het totale bouwvo lume op nationaal niveau komt, zo meent de vereniging, de regionale en lokale beoordeling van de met elkaar concurrerende prioriteiten steeds minder tot haar recht. De bewe gingsvrijheid is in dit vlak tot een ontoelaatbaar minimum gereduceerd. De vereniging verwacht van een meer reële inschakeling van gemeentebe sturen bij het bouwbeleid, een doel treffender benutting van de bouwca paciteit. Voor de verbetering van de situatie stelt de vereniging voor een richtlij- nenprogramma vast te stellen voor tenminste drie jaar cn verdeling voor zover mogelijk van het totale bouw pakket over dc provincies. Dc pro vincies op haar beurt zorgen voor de verdeling van het provinciaal bouw pakket over de gemeenten- Voorts suggereert de vereniging een gemeenschappelijk bouwcontin- gent toe te wijzen aan samenwerken de gemeenten, indien daarom wordt verzocht. De continuïteit in de bouw moet worden bevorderd door het toe wijzen van bouwvolume naar rato van het uitvoeringsniveau in de regio of de gemeente. DEN HAAG (ANP) De Neder landse koopvaardijvloot is de snelste ter wereld. De gemiddelde snelheid van de. Nederlandse schepen was op l januari van het vorige jaar 14,3 knopen per uur. Het wereldtotaal be droeg 13,8 knopen per uur per schip. Voor deze berekeningen maakte men gebruik van de gegevens van sche pen, die groter dan 1.000 brt. waren. Die blijkt uit de zojuist verschenen statistiek van de samenstelling van de Nederlandse koopvaardijvloot, 1 januari 1963, samengesteld door het Centraal Bureau voor dc Statistiek. Onder de koopvaardijvloten bezette Nederland de zesde plants, wat de gemiddelde ouderdom van de sche pen betreft. De gemiddelde leeftijd van de Nederlandse koopvaardijsche pen is 9,6 jaar. Tot slot stelt de vereniging voor, de gemeenten, bevoegd te verklaren tot het toepassen van verschuivin gen binnen 'c toegewezen aantal woningen en de gemeenten mede zeggenschap te verlenen bij het bepalen van prioriteiten bjj het tot stand brengen van bijzondere ge bouwen van het lokale of een re gionale betekenis ten dienste van het algemeen welzijn. Met het oog op de benutting van latente bouwcapaciteit bepleit de ver eniging een grotere vrijheid voor de Incidentele bouw van woningen voor eigen bewoning ui de premiesector en de ongesubsidieerde sector. Centrale toewijzing van projecten voor de wo ningbouw aan bepaalde maatschap- Pijen verdraagt zich volgens de ver eniging slechts met een verantwoor de oepaling van prioriteiten, die aan sluit aan de regionale en plaatselij ke behoeften, indien daarbij niet te vens door inschakeling van de regio nale en lokaie overheden wordt ver zekerd, dat het beleid op verantwoor de wijze op de werkelijke plaatselijke behoeften wordt afgestemd. (Van een onzer verslaggevers) Het motorjacht WetterwilJe van de 65-jarige heer G. Schrale uit Alk maar kwam woensdagmiddag op de Waddenzee in moeilijkheden door motorschadc. De stormachtige wind sloeg het vaartuigje bij de Bree- zanddijk on de bazaltglooiingvan de achterdijk. Ar,n boon! bevonden zich drie personen, de eigenaar, een neef en nicht. Bij het van boord gaan werd de heer Schrale door een golf gegrepen en tussen de stortstenen van de zee wering gesmakt, waardoor hij ver- wnndinven aan belde benen op,,vp Advertentie I.M SIDE mm NIEUWE BINNENWEG 326 TEl. 33363 DAGELIJKS 2 EN 8 UUR. PLAATSBESPREKING TWEE DAGEN TEVOREN AAN DE KASSA VAN U TOT 6 UUR. TELEFONISCH ONDER NR 33363, PRIJZEN VAN 2.- TOT J 6... TOEGANG I* JR DEN HAAG (ANP) De heer AL Calmeijer, (gistermorgen nog) staats secretaris van Defensie, heeft geant woord op schriftelijke vragen van het communistische Tweede-Kamer lid de heer M. Bakker, naar aanlei ding van de zelfmoord van een dienstplichtige huzaar uit tVicrïngcn. De staatssecretaris zegt in zijn uit voerige antwoord dat naar aanleiding van een zelfmoord van een dienst plichtig soldaat in november 1962 reeds maatregelen zijn genomen. Toen is onder meer bepaald, dat mi litairen die wegens psychische afwij- k'ngen in militaire ziekeninrichtingen zijn opgenomen en naar hun onder deel worden teruggezonden, zorgvul dig moeten worden onderzocht. De chef van deze inrichting moet hen persoonlijk zien en de arts en de commendent van bet ondevdee! moeten worden ingelicht hoe men met de militair verder dient te han delen. 'Hoewel in dit opzicht zo veel mo gelijk voorzorgsmaatregelen worden getroffen, Is het onmogelijk zodani ge technische voorzieningen te tref fen, dat tragische gebeurtenissen als de onderhavige geheel kunnen worden uitgesloten.' zo zegt staatssecretaris Calmeijer, Deze nieuwe zelfmoord geeft geen (van een onzer verslaggevers) Een onderzoek bij jonge en zeer jonge kinderen naar ge- lioerstoornissen is noodzake- (Van onze parlementsredactie) Acht ministers uit het afgetreden kabinet-De Quay hebben de dag van gisteren besteed aan het afscheid nemen van hun staf en personeel, het uitruimen van de schrijfbureaus, en zelfs al het pakken van de (vakantie)-koffers. Tenvijl de Koningin op paleis Huis ten Bosch hun opvolgers be ëdigde, hoorden de meesten hunner afscheidstoespraken van de secre tarissen-generaal aan of namen herinneringsgeschenken in ontvangst Andere taken lagen in dc meeste gevallen trouwens al ir. een onmid dellijk verschiet. In de hal van het O. K. en W.- departement was het hele perso neel in de vroege ochtend bijeen gekomen om afscheid te nemen van minister mr. J. M. L. Th. Cals en zijn staatssecretarissen mr. Y. Scholten (de nieuwe mi nister van Justitie) en prof. dr. H. H. Janssen. De echtgenotes kregen bloemen, de bewindslie den elk een kopergravure. Die voor de heer Cals is een gegra veerde en handgekleurde echte Van der Giessen, voorstellende Een gezicht op het Smitswater. Oud-minister Cals gaat met va kantie, maar moet als lid van de Tweede-Kamerfractie der KVP eerst nog de regeringsverklaring van volgende week woensdag af wachten, En in een verdere toekomst? In Haagse kringen, maar ook in Maastricht, wordt reeds enige tijd hardnekkig beweerd dat mr. Cals zijn Haagse woning ooit eens zal gaan verwisselen voor het trotse gouvernementshuis van Limburg. Want de huidige com missaris der Koningin in deze provincie, dr. F. Houben, gaat eind december met pensioen. Als geboren Limburger, oud-leraar aldaar en als oud-voorzitter van de Mijn-Industrie-Raad, KVP-er bovendien, voldoet de oud-minis ter aam alle vereisten zou men zeggen. Ook in Limburgse PvdA- kring zou men allerminst bezwaar maten tegen deze ook in de po litiek beminnelijke figuur. Maar andere Haagse geruchten willen dat mr. Cals, wiens ge zondheid de laatste tijd niet hele maal naar wens is geweest, ver langt naar een 'kalme' parlemen taire periode, waarin hij zich sterk maken voor een toekom stige plaats op het eerste politieke pinn. Waarmee men dus ai voor uitloopt op de kabinetsformatie ijs en weder dienende van 1967! Wat zou kunnen betekenen dat in plaats van mr. Cals de Til- burgse burgemeester mr. C. J G. Becht naar het Maastrichts- gouvernementshuis gaat. MeJ. dr, M. A. M. Klompé. wier departement van Maatschap pelijk Werk kleinbehuisd is, trof haar voltallig personeel gistermor gen in de zaal van dc Hoge Raad der Nederlanden. Zij werd be dacht met een Delftsblauw bord waarop de data van haar gedenk waardige ambtsperiode, waarvan een duplicaat in de vergaderzaal van het departement komt tehan- gen. Plannen? De oud-minister die de eerste vrouw was in een Ne derlandse regering, heeft bet al meermalen verteld: de Tweede Kamer, KVP-fractie, en wat meer" tijd geven aan baar bejaarde moeder. Verder geen tijdrovend Europees parlementair werk, zo als voor haar ministerschap. Mr. A. C. W. Beerman, die waar schijnlijk zijn Rotterdamse advo catenpraktijk weer opneemt, nam in besloten kring afscheid van zijn justitiestaf. Mevrouw Beer man kreeg bloemen. Drs. H. A. Korthals ontving zijn staf in de Trêves-zaal ten Waterstaat. Hij kreeg als per soonlijk geschenk enkele boekwer ken mee. Hoewel hem na de in terne moeilijkheden in de VVD geen zetel in de Tweede Kamer werd aangeboden, ziet het er niet naar uit dat hij de politiek vaar wel zegt. OUÜ-MtNISTER CALS gouverneur in Limburg' de Men verwacht dat hij in Komende periode althans intern in de VVD duchtig van zich zal laten horen. Tenzij een (volgens stellige geruchten inde lucht han gende) benoeming tot burgemees ter van Leiden als opvolger van de binnenkort met pensioen gaan de jlir. Van Kinschot hem voor lopig de kans zal ontnemen het uit te vechten. In elk geval gaat hij eerst een lange buitenlandse reis maken. Oud-minister J. W. de Pons gaat zich. in een uitvoerige zo mervakantie beraden over zijn toekomstplannen. Hem zijn reeds twee hoogleraarschappen in de economie aangeboden. Maar in Haagse kringen verluidt dat ook de mogelijkheid bestaat dat hit terug zal keren in de Raad van State. Een junctie in het bedrijfsle ven, hoewel ook. van die kant po gingen zijn gedaan de oud-minis ter te interesseren, en ondanks de daaraan verbonden aantrek kelijke honorering, lijkt niet zo waarschijnlijk. Zoals bekend heeft drs. De Pous altijd neiging ge toond zijn wetenschappelijke ken nis en ervaring in dienst te stel len van meer openbare juncties, die het algemeen belang raken. In zijn omgeving wordt er dan ook nauwelijks aan getwijfeld dal hij deze lijn zal voortzetten. Mr. Visser van Defensie beeft gisteren zijn vakantie onderbro ken om banden te gaan drukken op zijn voormalig departement. De stoel die hij bezette ais se cretaris van het Verbond van Ne derlandse Werkgevers is uiteraard bezet. Overde plannen van de oud minister tast Den Haag in het duister, al wordt aangenomen dat 't wel een positie in het bedrijfs leven zal worden. Pro), dr. Zijlstra van Financiën heeft gisteren eveneens afscheid van zijn personeel genomen en zijn portefeuille overgedragen aan collega-hoogleraar Witteveen. Zijn eerste plan is: vakantie. En ver volgens? Zijn prestige is zo groot geworden ook buiten Nederland, dat verwacht wordt dat een of meer supra-naticmale financiële organen een beroep op hem zul len doenzoals indertijd ook met prof. Lieftinck gebeurde. Prof, De Quay ten slotte nam gistermiddag eveneens afscheid van zijn personeel, waarna hij het departement van Algemene Za ken en het premierschap over droeg aan minister Marijnen. Het afscheid van de grijze premier wordt overigens geen verdwijning van het politieke tapijt, want hij zal nu definitief de Eerste-Kamer- fractie van de KVP gaan verster ken. Zijn landgoed De Beers in Bra bant wordt zijn definitieve woon plaats, na de reis naar de VS waar hij samen met zijn echt genote de geëmigreerde kinderen gaat bezoeken. De afgetreden minister ontving namens alle ambtenaren een gou den penning, geslagen door de rijksmunt ter herinnering aan het pontificaat van Paus Johannes XXIII en aan het tweede Vaticaan se Concilie. lijk. Hierdoor kan veel misver stand bij opvoeders cn veel verdriet bij kinderen en ouders worden voorkomen. Dit is de conclusie van een gehoor- onderzoek dat de GG en GD te Zeist in deze gemeente heeft ingesteld bij 1433 kinderen van 1 en 4 jaar. Van dit aantal werden bij 26 baby's en fiE kleuters vermoedelijke afwijkingen geconstateerd of afwijkingen, die moeilijk te onderzoeken waren. Deze laat.sten werden een maand later nog eens opgeroepen. Bij dit tweede onderzoek bleken 12 baby's en 32 kleuters afwijkingen te hebben. Dit is op het totaal van 1433, één op 33 kinderen) Verwijzing naar huisarts, respectievelijk neus-, keel-, een oorarts en aitrUoloa'c^h centrum bleek bil hen noodzakeliik Dr. J. Groen, leider van het audio- lisch centrum, sprak het vermoeden uit, dat enkele kinderen zouden lij den aan diepere gehoorstoornissen. Enige daarvan zullen waarschijnlijk een gehoorapparaat moeten dragen. Het onderzoek in Zeist wordt door de onderzoekers gezien als een steek proef. die belangrijke aanwijzingen kan geven voor de rest van liet land. De resultaten van het onderzoek be treffen kinderen van één en vier jaar. In totaai werden voor dit onder zoek 1766 kinderen opgeroepen, van wie er na eerste oproep 1257 versche nen. Wijkverpleegsters bezochten daarna ongeveer 500 gezinnen cn we zen de ouders op de noodzaak v.-n het onderzoek, waarna zich nog 176 kin deren meldden, zodat in totaal 1433 kinderen werden onderzocht. aanleiding tot het geven van nieuwe algemene richtlijnen aan medici en commandanten. Binnenkort zal wor den beslist of het herstellings- en oe fencentrum In Austerlitz daar blijvend zal worden gevestigd. Als dit het geval is zullen daar gestraften-ver blijven worden Ingericht. Staatsse cretaris Calmeijer zegt dat dit 'be drijfsgeneeskundig" de voorkeur ver dient. Over een speciale uitkering aan de familie is tot dusver geen beslissing genomen. Wel is beslist dat aan de naaste familie de begrafenis- en ove rige bijkomende kosten zullen word rige bijkomende kosten zullen worden vergoed. (Van een onzer verslaggevers) In een voor afbraak bestemd pand aan de Bilderdijkkade te Amsterdam zijn gisternacht de 22-jarige opticien E. van B., de 25-jarige dichter TV. A. V„ de 22-jarige kunstschilder E, C. van der B., de 22-jarige H. C. K„ zonder beroep, de 22-jarige zeeman K, H. en de 22-jarige schrijver II. A. van I. aangehouden. De arrestanten hadden kort te voren een inbraak in het Julianaziekenhuis gepleegd. De politie nam drie etuis, die ver moedelijk verdovende middelen be vatten, gereedschap, waaronder een breekijzer, een transistorradio en twee bandrecorders m beslag. De laatste voorwerpen bleken afkomstig vaneen pas gepleegde inbraak in een radio zaak aan de Bilderdijkstraat. De politie werd gewaarschuwd door twee verpleegsters van het Juliana ziekenhuis, die drie mannen op liet dak van de fietsenstalling van het ziekenhuis hadden gezien. De man nen gaven aan elkaar enige pakken door, waarna zij over een muur naar de Bilderdijkkade klommen. DEN HAAG (ANP! De demis- sionnaire minister Cals heeft in ant woord op schriftelijke vragen van het Tweede-Kamerlid prof. A, Vondeling meegedeeld, dat de regering niet be reid is de afschaffing van de directe subsidies op de maaltijden van de studenten-eettafels op 1 september op te schorten totdat het nieuwe ka binet zich een oordeel heeft kunnen vormen. Minister Cals zegt dat over dit on derwerp al enige jaren is gesproken, ook in de Staten Generaal. Het is niet waarschijnlijk dat overleg in het nieuwe kabinet nog nieuw- licht op deze zaak zal werpen. Bovendien is het in het belang van de verenigings besturen dat men definitief weet waar men met de subsidiëring aan toe is. Het besluit tot afschaffing van de subsidies is destijds genomen in het kader van het algemene regerings beleid op het punt van de afschaf fing van consumptieve subsidies. Advertentie I.M. NOUHY Oet Hollandscheveld-drama dreigt een doorlopende voör- stelling te worden. De boer wiens land door het Landbouwschap ten slotte In beslag werd genomen omdat hij weigerde aan zijn ver plichtingen te voldoen, beeft-weer terechtgestaan. Hij heeft zijn yee in het land gedreven dat niet meer van hem was. En werd daar voor bekeurd. Waarschijnlijk zal de kantonrechter hem veroorde len. En dan zal de boete wel weer niet betaald worden. Waar op weer een executie zal moeten volgen. Daarmee Is het stadium bereikt van het voortdurend met de.kop tegen de muur lopen. Met het',uit het oog verliezen van alle vê*r houdlngen en zonder dat de ge volgen nog worden geteld. Aan de andere kant, de kant van de overheid, gaat zicb het zelfde proces afspelen. De over heid kan niet dulden dat haar ge zag zo uitdrukkelijk wordt ge trotseerd. De politie zal de betrok ken boeren extra In de gaten houden. En het ene proces-ver baal zal volgen op het andere. Met een verbetenheid een ern stiger zaak waard. Het Is niet voor het eerst dat op deze manier een verbitterde sfeer ontstaat, waardoor het ge zag van de overheid wordt ge handhaafd ten koste van het respect voor de overheid. Dat Is een ernstige zaak. En daarom mag de vraag worden gesteld of alles Is gedaan om dit gevaar af te wenden. Vaststaat wel, dat in de afge- lopen jaren niet alles is gedaan 'om de boeren duidelijk t*1 maken wat het Landbouwschap doet en hoe het functioneert. Toen men eenmaal had gekozen voor een structuur waarbij de organisaties ,de bestuursleden van het schap aanwijzen en niet bij direct kies recht de boeren en landarbeider» zelf, had men alle zeilen bij moe ten zetten om de boeren met het werk van het Landbouwschap be kend te maken. Vooral toen men de heffingen ging Innen. Al mag men de stelling niet omkeren, onbekend maakt on bemind. Dat staat wel vast. 'Ten einde raad heeft hèt Land- A bouwschap de grond van de boeren In beslag doen nemen om daarop de verschuldigde belasting te verhalen. Een uiterste maat regel. die al wees op een enorme kortsluiting tussen dit publiek rechtelijk orgaan en een deel van de boeren. Maar daarna ls er blijkbaar met die grond niets ge beurd. De weilanden zijn deze zomer blijven liggen zoals ze la gen. Een uitdagende ergernis voor de omgeving. Én een uitnodiging voor de voormalige eigenaars om er hun vee maar weer In te irij- ven. Zoals boeren hun vee ook we! bij gedogen laten grazen op landen die voor woningbouw ont eigend zijn. maar nog nipt be bouwd worden. Dat gedogen ls er van de kant van het Landbouwschap niet ge weest. Na al wat er gebeurd was. begrijpelijk. Maar exploitatie van de grond Is er ook niet geweest. Onbegrijpelijk. En aldus ls een situatie geschapen die om ver bitterde prest! gecon file ten vraagt, die men alleen met veel beleid zal kunnen vermijden. Wie zal de wagen weer In het rechte spoor krijgen? Hier ligt in de eerste plaats een taak voor het Landbouwschap, maar daarnaast zeker ook voor de nieuwe minis ter van Landbouw, de minister van Justitie enwie weet, de minister-president. nat de stiptheidsactie van de 'J Belgische douane-ambtenaren schade heeft veroorzaakt, ls wel duidelijk. Voor een deel ls dat schade voor de ondernemingen, voor een ander deel worden de chauffeurs gedupeerd. In de col lectieve arbeidsovereenkomst voor deze mensen ls namelrik wel veel, maar niet alles geregeld. Er zijn in ons land ongeveer 11.000 ondernemers m het be- roepsgoederenvervoer en daarvan zijn er enkele duizenden betrok ken bij het internationale vervoer. By een groot aantal van deze dikwijls kleine ondernemingen heeft men in onderling overleg regelingen getroffen, waarbij voor overuren, verblijfkosten een rón de som wordt overeengekomen. En tn vele gevallen wordt daar boven nog een bedrag betaald In evenredigheid met het aantal afgelegd? kilometers. |C chauffeurs die drie, vier, vijf dagen aan de grens hebben gestaan, lijden in veel gevallen aanzienlijke schade, doordat zij geheel buiten ban schuld het aantal kilometers, dat zii nor maal en gemiddeld Diegen te rii- den. niet halen. Nu mag men aannemen, dat In veel gevallen, waarin de verhou ding tussen werkgever en werk nemer goed ls. wel een bevredi gende oplossing wordt gevonden. De bedrijfsschade kan niet ver haald worden op de arbeidsvoor waarden van de individuele werk nemer, al zijn die arbeidsvoor waarden niet in een c.a.o. vast gelegd en geregistreerd Waar er echter toch moeilijk heden zouden rijzen is het de taak van de vakorganisaties ;'de" ge rechtvaardigde verlangens van de werknemers te behartigen, ook als daarover niets zwart op wit is vastgelegd. En dit is dan tussen haakjes tevens een van de vele gelegenheden, waarin een vak bond onmisbaar Is. r Koop 's boek bij do ARBEIDERS?**#

Het Vrije volk | 1963 | | pagina 1