'Schiedam' voltrekt vonnis over HBC al in 3e innings Schiedammers gekozen in belangrijke honkbalteams Waterballet bekwam slecht. 111 15e ronde van Crooswijk I m Eurobal biedt enorme hoeveelheid amusement Voor 20e maal naar Vierdaagse DE 15.000e TWEE DAGEN EERDER IN ROTTERDAM Veel passagiers op Zestienhoven Man besteelt Engelse dames Meisje stapt mis op perron Twee inbrekers op dak Ons Huis gevonden ((SCHIEDAMSEL ZAAIERTJES cbiedammers onder elkaar Niet afgebouwde kano gestolen Europoort liep mee met Vierdaagse Weer meer schepen Orgeldraaier valt van zijn orgel Burgerlijke Stand Valpartij na botsing met bromfiets Klaverjassen bij vakanliefeesten Esperanlo-agendo Op gestolen brommer naar Schiedam Autoradio door raampje gestolen IfojEK.STOfWi HET VRIJE VOLK MAANDAG- 29 JULI 1963 PAGINA 4 spitai tl53%? (Van onze honkbalmedewerker) vJS?eji0^k?alVe+r^ugI/,ff Schiedam heeft zich zonder moeite hersteld rmc n ceï- j nederlaag, die het vorige week leed tegen «MS». Me schiedammers volgen nu in de derde klas B leider HMS punten1*za^verliezen. de hooP dat IIMS alsnog enkele Ditmaal werd HBC met 104 verslagen. Schiedam 3 verloor de eerste van een reeks van drie wedstrijden tegen Feljenocrd 2 (in de komende acnt dagen) met 6—3. Tot de zesde Innings stond Schiedam nog voor met kre€S Pitcher Jan Bos een inzinking en daardoor kon den de ftotterdammers in de achtste innings vier maal over de thuisplaat guppen. De vakanties leverden een incompleet Schiedam 4 op, dat daar door niet kon spelen tegen RFC 3. „Schep nou maar niet zo op over je mooie station," zei die Vlaardin- ger,. want wij hebben twee stations en daar kunnen jullie niet tegen op." Dat wil Damprater bestrijden. Daar kan Schiedam zeker tegen. op. Ook Schiedam, namelijk heeft twee sta tions. Het station van de spoorwe gen en het station van lijn 4. Een station immers is niets anders dan per definitie een halte, waar de reizigers kunnen instappen, een kaartje kunnen kopen en hun ba gage kunnen afgeven. Het station van lijn vier voldoet aan die defini tie Je kunt er instappen, voor oude dames is er altijd wel een behulpzame •mijnheer, die het koffertje wil aan pakken en je kaartjes krijg je in de tram zelf. Heeft Schiedam dus twee stations of niet? Damprater wil overigens zijn liefde voor dat tramstation wel bekennen. Het heeft iets landelijks, iets on praktisch en daardoor iets intiems. Reizigers die in Rotterdam zich een paar straten laten vervoeren zijn beslist anders dan diegenen die in Schiedam opstappen en naar een andere gemeente reizen. Dat heeft de bekoring van het avontuur, het echte reizen, het achter je laten van grenzen. De conducteurs die „op de vier staanweten dat. Ze doen hun werk niet, maar voeren een rite uit. Als het tijdstip van vertrek daar is, slui ten zij de deuren. De reizigers die binnen zitten hebben gekozen. Ze moeten mee. Anderen MOGEN niet meer mee. Iedereen wacht op het sein van vertrek. Met een nonchalan te beweging, die toch iets uitdrukt van de heiligheid van het moment, wordt aan het leertje getrokken. Rood springt naar groen. We gaan. In het terugkomen is het niet an ders. Voordat het eindpunt bereikt is, gaan de deuren weer dicht. Dan komt het station in zicht met daar achter de groene wei van de Koe markt. De reizigers staan op. De deu ren icorden opengeschoven en men stapt uit. De meesten te veel onder de indruk van het gebodene dan dat ze de man die achterblijft, zouden groeten. Men verspreidt zich over de perrons. Dat niet groeten van de vervoers- priester is niet zo erg. Hem is voor behouden het ererondje rond de Koemarkt te rijden. Heus, Schiedam heeft twee sta tions. DAMPRATER Hoewel HBC in de eerste inning tegen Schiedam de leiding nam, kon Schiedam vlot het overwicht aanto nen. Ten Harkei met vier-wijd gaf zijn club de leiding op een stootslag van Van der Kamp. Direct antwoord de Schiedam met Joop Tettelaar en Harry van der Vaart die op de honken kwamen met vier-wijd waaarna een stootslag van Henk Kempen een gooi- en smijtpartij in het sportieve van de bezoekers op leverde. Daardoor konden de twee Schiedammers langs de kussens gaan. Het vonnis van HBC werd in de derde inning geveld. Zeven stootsta- gen leverden vijf punten op. Henk Kempen, Jan van Naamen, Plet van Ruiven, Wout van der Have en Plet de Bruin kwamen naar de thuisplaat. Toch kon HBC In de zesde Inning de achterstand nog wat verkleinen. Werper Henk Kempen kreeg een Inzinking. Van Bon plaatste een honkslag. Nieuwenhuizen kreeg een vier-wijd, waarna Voorbij zijn twee clubmak kers op een honkslag naar de eind halte joeg en ook Voorbij draafde de finish voorbij op een slag van Albert, die gemist werd door de korte stop. Het was 74 en Schiedam Het het niet tot een verdere dreiging komen. Van Ruiven legde er in de zevende inning hel. hout op. Wout van der Have volgde met een slag en beiden konden scoren op een honkslag van Gerard Kok. Toen Jan van Naamen in de laatste slagbeurt een twee- honkslag plaatste, kwam hij zonder moeite naar vier omdat Piet van Rui ven hem h"et kunststuk goed nadeed. HBC kon de Schiedamse defensie in de laatste halve inning niet zenuw achtig maken. Werpersresultaten; Ten Harkei (HBC) 8x3-slag, 5x vier-wijd en der tien honkslagen tegen; Henk Kem pen (Schiedam) 10x3-slag. lOx vier- wijd en drie honkslagen tegen. (Van een onzer verslaggevers) De heren C. Ha. Middendorp en W. van Noordwijk keerden vrijdag in Schiedam terug van de Vierdaagse. Beiden hebben de monstermars voor de twintigste maal gemaakt. Ook de ze keer hebben zij volledig uitgelopen. (Van een onzer verslaggevers) Het schoot ai lekker op met de mahoniehouten tweepersoonskano, die de rijksambtenaar J. M. v. d. K. aan het bouwen was. Het bootje lag op de werf van Van der Most aan de Schie te Schiedam. Alleen het dek ontbrak. Zondag ontdekte Van der K. dat de boot gestolen was. (Van een onzer verslaggevers) Van de wandelsportvercniglng Europoort hebben zeven leden mee gedaan aan de Vierdaagse in Apel doorn. Van deze zeven waren er vier- adspiranten. Allen hebben de tocht volledig uitgelopen- VANDAAG Bioscopen MONOPOLE: Do Kanonnen van Na- varone, 2 en B uur (14 jr.). PASSAGE: De nacht van de kouwe neuzen 2 en 8.15 uur, (ai.). DINSDAG Bioscopen; MONOPOLE: De Kanonnen van Na- Viironc, 2 en a uur (14 jr.). PASSAGE: De nacht van de kouwe neuzen. 2 en 8.15 uur (a.l.). DAGELIJKS Tcntoonsiclli ogen Stedelijk Museum zumerten toons tel- ling Kunst uit Nleuw-Gulnea. te vens eigen oezlt schilderijen, Schie dam, het nieuwe station aan de oude lijn en voorwerpen uit de ge distilleerd industrie, tot 31 aug DauelUKS geopend van 10-5 uur: zondag li 30 5 uui 11 .iHct-ii teOiütioClieek Lange Haven 131 maand 1 8 30 uur dlnsd «30 ■4 30 uim m Mi 30 out. woenao 130 430 uur. donderdag S.30-12J0 uur; vrijdag 9 30-4 30 eo 1 H30 uur: zal 9 30-4.30 uur Lorenulaan maand (-430 uur: woensd 1-9 uur; vrijdag 1-430 uur zat 9-1230 uur Cr Wibautplclo 129; maandag 7-0 uur dinsdag 1-4.30 uur; woensd (alleen leugd) 2-4 uur; woenso iallee» voiw (-9 uur; aoudtrdag 9 30 12 uur, vrijdag 7-9 uur (volwi (-9 uui Deugd) JouKdluhliuthrek tvestnmk-!l»lraii! 3b dined J.S0 3 uur- woensdag z-a uur minna 3 30 5 e" 1-9 uUi. za l--t ü.ii 'mei tol oktohei 9-13S0 uur) fLohnitimumbchool Kahrenheltstraat 4 (alleen leugd) maand., 3-30-3 u (Van onze honkbalmedewerker) Zondag 4 augustus speelt bat Ne derlandse jeugdnegental een honk balwedstrijd tegen het Belgische jeugdteam- De Schiedammer Harry van der Vaart is gekozen ajs derde honkman. Een mooie eer voor dit lid van de vereniging Schiedam. Er zijn overigens nog meer Schiedammers voor selectieteams gekozen. "Woensdagavond speelt De Rest (rayon) Rotterdam tegen hoofdklas ser Sparta. In dit Rotterdamse ne gental staan Harry van der Vaart en Joop Lupker opgesteld, verder P. de Jong en Jaap Verbeet van DHS en Nico Kolmeijer, Hans de Bange en Gerard Gommel van SW, Zaterdag speelt het Rotterdamse negental tegen t Antwerpse negen tal. Daarvoor zijn uit de Schiedam- (Van een onzer verslaggevers) De scheepvaartbeweging op de havens van Rotterdam neemt weer toe. Zondag arriveerde het 15.000ste schip van het jaar, de Filippijnse President Roxas, en dit schip liep twee dagen eerder binnen dan het 15.000ste van ver leden jaar. De Filippijn kwam van Antwerpen met een lading stukgoed. Het schip meerde af in de Eerste Katendrechtsehaven bij Citex. Het passagiersvervoer via de lucht haven Rotterdam vertoonde over het tweede kwartaal van 1963 een v-rjj belangrijke vooruitgang vergeleken met de overeenkomstige periode van het vorig jaar: 70.277 in 1963 tegen over 57.034 in 1962. Deze toeneming werd mede veroorzaakt door het ver voer van voetbalsupporters naar en va» de wedstrijden Benfica—-Feijen- oord en Tottenham HotspurAtletico Madrid. Ook de vrachtcijfers over deze pe riode toonden een stijging van 1.614.369 kg ha 1962 tot 2.069.718 kg in 1963. (Van een onzer verslaggevers) De 55-jarige orgeldraaier J. H. v. B. te Delft zat zaterdagavond boven op zijn orgel in de Vijverstraat. De man wilde enige onderdelen verwij deren. Door onbekende oorzaak is hij eraf gevallen. Na onderzoek bleek dat hy enige ribben gekneusd had. Na behandeling in het Gasthuis is hij naar huis vervoerd. (Van een onzer verslaggevers) Twee Engelse dames, die op een bankje by het VVV-kantoor zaten te genieten van de Delftse zon hebben zaterdag een vervelend avontuur be leefd. Zij hadden In opperbeste stem ming een naast hen zittende man een sigaretje aangeboden. Even later kwam een van de da mes tot de ontdekking dat zij haar portemonnale kwijt was. De andere vrouw zag nog net de koperen knip van de beurt uit de zak van de 65- jarige J. H. Steken, De dame vroeg of de man de por temonnale terug wilde geven en een voorbijganger had een agent gewaar schuwd. De man is vervolgens naar het politiebureau gebracht. Een 7-Jarig meisje uit Capclle aan den IJssel wilde zaterdagmiddag om streeks vier uur in de trein stappen, doch stapte mis en kwam tussen de trein en het perron terecht. Het meisje liep verwondingen aan iaet hoofd cp en moest in het Van Ittersonisiekenhuis worden opgeno men. se clubs gekozen als werper Hans de Bange van SW, Harry v. d. Vaart van Schiedam als korte stop, Nico Kolmeijer van SW als buitenvelder. Woensdag 7 augustus speelt het Rot terdamse negental een lichtwedstrijd tegen het Haarlemse negental. Dan zijn uitverkoren Hans de Laaage van SVV als werper, Harry v. d. Vaart van Schiedam ais kortestop, Ton Pa- brie van Sparta en Nico Kolmeijer van SVV voor het buitenveld. Een hele eer voor Schiedam is dat Henk Kempen aangewezen is als coach voor het Rotterdamse negen tal bij de komende wedstrijden. Twee mannen van 18 jaar werden in de nacht van zondag op maandag gearresteerd op het dak van gebouw Ons Huis. Naar aanleiding van een melding gingen twee agenten naar dit gebouw. Daar aangekomen con stateerden zij, dat de deur van een loods was opengebroken. Toen zij iets op het dak hoorden, klommen zij naar boven en arres teerden de twee jeugdige Rotterdam mers E. S. en F, H. J. W. N, R. Op het dak vonden de politiemannen een broodrooster dat uit een bijge bouw ontvxeemd was. Beide mannen zijn verdacht van diefstal in het hoofdbureau'opgesloten. SCHIEDAM Geboren: Wilhel mus H J, zn van J H G Suijker en H H M Nefkeios; Robertus J, zn van H A Hansen en G C C Desaunois; Petrus J, zn van J P van Loenen en G M van Rijswijk; Marinus, zn van J A Sprong en-K Meüvogel; Adriana, dr van C Veldboer en C M Koreman; Catharina J, dr van P Verwijs en C J Verhoeven. Overleden; G M Bucasseri. 89 jr, weduwe van C Jongman; N Baas, 71 jr. (Van een onzer verslaggevers) De vijftiende ronde van Crooswijk, zondagmiddag onder de best denkbare omstandigheden verreden, is een goed sportlef succes ge worden. De organisatoren waren vooral getroffen door het feit, dat het publiek zich in deze ronde zo voorbeeldig had gedragen. De velen langs het parcours hielden zich precies aan de wensen, zodat dt renners ongestoord konden rijden. Ze werden hierdoor kennelijk ge- inspireerd, waxat zowel bij de amateurs als bij de nieuwelingen werd boeiende strijd geleverd. Farenhout uit Spijkenisse was by de amateurs de grote man. Na onge veer 30 van de 90 km ontsnapte hij uit het peloton en waagde hij een evcxa grootscheepse als kloeke solo vlucht. Hij hield het bijzonder lang vol, maar werd ten slotte het slacht offer van de warmte. Bangs het par cours smeten enthousiaste liefhebbers emmers water over de koploper en dat bekwam hem niet goed. Men deed dit uiteraard met de beste bedoelin gen, maar plotseling lukte het met Farenhout niet meer. HU kreeg de be nen niet meer rond, werd ingelopen door Visser en Kloosterman en stapte nog later ontmoedigd of. Visser en Kloosterman profiteerden van dit buitenkansje. Zij behielden een kleine voorsprong op het jagende peloton en vochten het in de eind sprint uit. Visser bleek daarin de snelste. Farenhout kreeg zeer ver diend de leldersprüs. De renners in volle actie. Amateurt en nieuwelingen leverden in Croos. wijk felle strijd Vogelaar, t tingen, rijdt zijn lar bij de ereronde. nieuwe- Ook b(j de nieuwelingen was het geen saaie vertoning. Hier was Breur uit Nieuwe Tonge de grote animator. Kort na het vertrek liep hij alleen uit de grote groep weg en lang bleef hij alleen op kop liggen. Vogelaar en Be- gierse vluciatten eveneens uit het pe loton en ging achter Breur aan, dis zij ten slotte ook te pakken kregen. Het drietal bleef met ruime voor sprong aan de kop en besliste de strijd In de eindspurt, die door Voge laar werd gewoixn»"x. Breur kreeg de eerste, Vogelaar de „weede leidersprys even verbaasd .zal hij naar dl die. Be organisatie van de ronde was jachtende voorbijvliegende renners mede dank zij de reeds genoemde per- i,ohh— fecte medewerking van de ioeschou- Hebben gekeken. Moet je je op zon werg) perfect. De velen, die aan deze warme middag werkelijk zo druk ma- organisatie vooraf hadden gewerkt, kregen eer van hun onvermoeide zwoeren. "Weer toonde Crooswijk aan, dat het op sportgebied tot voortreffe lijke dingen in staat is. Uitslagen De resutaten van de wedstrijden waren: Amateurs, 90 km: 1. G. Vis ser, Santpoort 2.1558; 2. N. Klooster man, Leiden; 3. \V. Schuling, Den Haag op 28 sec.; 4. F. Ouwerkerk, Rotterdam; 5. E. Dolman, Rotter dam; 6, J. Droog, Bleiswljk; 7. Th. Hendriks, Kortenhoef; 8. H. Hoek, Krimpen a. d. IJssel; 9. M. v. d. Klooster, Rotterdam; 10 B. v. Geest, Den Haag; 11. G. van Noord, Den Haag; 12 H. Brinkman, Rotterdam; 13. A. Joiogejan, Rotterdam; 14. B. de Coy. Den Haag; 15. L. v. d. Flier, Rot terdam; 16. L, den Braber, Rotter dam. Nieuwelingen, 60 km: l. H. Voge laar, Rotterdam, 1J25.57; 2. B. Breur, Nieuwe Tonge; 3. F. Begierse, Den Bommel: 4. D. Holst,-Amsterdam: 5. A. W. Deelen, Nieuw Lekkeriand; 6. B. Kanselaar, Rotterdam; 7. B. Heu velman, Cap. a. d. IJssel; 8. D. v. d.- ■Hem, Den Haag; 9. S, Pieters, Maas sluis; 10. A. Valk, Voorschoten: 11. P. v. d. Burgh, Maasland; 13 W. Bra- venboer, Rotterdam; 13. P. de Jong, Roelofarendsveen; 14. A. Koenen, Achthuizen: 15. H.' ITittenbogaart, Cap. a. d. IJssel. (Van een onzer verslaggevers) Op de Industrieweg In Viaardlnm ontstond zondagnacht een aanrijding toen de 26-Jarige C. G. uit Maassluis met zijn bromfiets, na te hebben voorgesorteerd, plotseling naar rechts uitweek. Op dat ogenblik wilde de 20-jariee mej. M. A. v. E. uit Schiedam met haar scooter inhalen. Een valpartij volgde. Mej. Van E. moest met een gebroken sleutelbeen en schaafwon den naar de Noietstichting in Schie dam vervoerd worden. De 20-jar«e mej. S. G. v. N., die achterop sé bromfiets, zat, moest niet verwondin gen aan, de rechterknie naar het algemeen ziekenhuis vervoerd wor den. (Van een onzer verslaggevers) In het leader van de "Vakantiefees- ten wordt dit jaar op woensdag 14 en donderdag 15 augustus een klaverjas- concours gehouden in de kantine van de N.V. Excelsior aan de Bultenha- venweg In Schiedam. Iedere klaverjasser kan aan dit concours meedoen. Er worden weer zeer mooie prijzen beschikbaar ge steld. Het concours begint om hail acht precies. Het inleggeld bedraagt I,per koppel. Omdat er zeer veel belangstelling bestaat, wordt men aangeraden zo spoedig mogelijk in te schrijven bij een der volgende adres sen; A. Levering, Zuidiandsestraat IJ in Schiedam of aan het WV-huisje in de Plantage in Schiedam. Merkredon,la 31an' ,de julio, li klubvespero hè okazos riek -n Ploeg- straat nek en'Lekstraat pro la feria tempo. Propagandu tarnen nian Liugvon cie, kie'eblas. Hij was er ook bij. Verbaasd kijkt hij in het toestel vande fotograaf, ken? Nou, hij niethoor, (Van een onzer verslaggever») In het kader van de SG-vakantie- feesten wordt op 9 en 10 augustus in Musis Sacrum een tweetal feest avonden georganiseerd, djle geheel in het teken zullen staan van een vier tal Europese vakantielanden: Frank rijk, Italië, Oostenrijk en natuurlijk ook Nederland. Voor die gelegenheid zal het Musls-zalencentrum dan ook geheel worden ingericht in de sfeer van deze landen, Er zal een Oostenrijkse Bierkeiler komen waar het orkest Die Drei- madrljaaer in letterlijke en figuurlij ke zin de toon zal aangeven. Een Trattoria Italians zal de bezoekers zich geheel in het zonnige zuiden doen wanen bij wijn, zuidelijke char- me en de opwekkende muziek van het stemmlngs-orkest Demioni. Franse wijnen en esprit treft men in gelijke delen aa in een café-chan- tant, waar chansons en musette de muzikale achtergrond zullen vormen. En dan Holland. Hiervoor is de gro te zaal gereserveerd die door middel van decoratie met vlaggen, klompen e.d. de aanwezigheid van een draai orgel en meer dergelijke specifiek- Hollandse zaken in een bijzonder ge noeglijke sfeer zal worden gebracht. Hier zullen ook enkele van de bes te orkesten van ons land acte de pre sence geven. Op vrijdag 8 augustus speelt hier The Riverside Jazzband, welk dixie- land-orkest op het Loosdrechtse jazz- couocurs zo'n uitstekend figuur heeft geslagen, terwijl voor de liefhebben van twist en bossa-nova een inter mezzo wordt verzorgd door het mo derne dans- en amusementsorkest The Beatniks. Op zaterdagavond komt dan het paradepaardje van dit Eurobal 1963: The Diamond Rn onomstreden Nederlands beste mo- dem-jazz-formatie van dit moment. Al met al gaat dit een tweetal avonden worden die honderden jon ge mensen een weergaloze hoeveel heid amusement zullen kunnen bie den. Vanaf 2 augustus zullen toe gangskaarten a ƒ2,50 verkrijgbaar zijn by het VW-bureau in de Plan tage. (Van een onzer verslaggevers) Twee 14-jarige Haagse jongetjes stalen zaterdag in Den Haag een levensgrote bromfiets. Ze zijn er ra« gekomen tot Schiedam. Daar viel het de politie op. dat de bromfiets-tok de jongetjes te groot was. Ze werden aangehouden en overgegeven aan de kinderpolitie in Den Haag. De rust, die de wandelaar in het begin van de zomer aan de Maas boulevard kon vinden, was spoedig verdwenen door de races die de bromfietsacrobaten daar hielden. Op het ogenblik is het zover dat de voetpaden en grasvelden doorkruist worden door fietsers en bromfietsers. Daarmee is de maat schijnbaar nog niet vol. Zondagmorgen ontdekte ik een nieuw gevaar. Een automobilist brcaht een bezoek aan een tentende familie. Zijn wagen reed hij hier voor tot vlak voor de tent, waai- hij hem ook parkeerde. Ik zie ai in het verschiet dat alle autobezitters de grasvelden als par keerplaats gaan gebruiken. Waar moeten dan de spelende kinderen, de wandelaars en de mtzoekenden blij ven? Zou het niet mogelijk zjin dat de politie een regelmatig toezicht laat uitoefenen door agenten in bur ger of rechercheurs? Als dit kan, ben ik er van over tuigd dat oudere mensen vooral zeer dankbaar zullen zijn en de boulevard weer een ontspanningsoord zal wor den. Dat ia ze vroeger geweest en zo was ze ook bedoeld. H, BETSCH Sr, (Van' een onzer verslaggevers) Hit de bestelauto van de winkelier J. P. D. werd een autoradio gestolen De man had zijn wagen neergezet op het parkeerterrein 'aan de Breed- straat te Schiedam. De wagen was afgesloten, maar de toclitraampje stonden open. In da B.K.-laaii op de hoek vm de Bosboomlaan te Schiedam vond zaterdag een aanrijding plaats tussen een personenauto bestuurd door A. V. H. de G. uit Rotterdam en de bromfiotser W, H. uit Schiedam. De bromfietser kreeg schaafwonden, zijn duopassagier klaagde over een pijnlijke voet. Beide voertuigen wer den flink beschadigd. ƒ40,- GOEDKOPER. Novak draagbare transistorradio's van 138,- voor 98.-. Haast u! Radio Jongsten, Rotter- damsedljk 445, Schiedam, Tel. 67538.

Het Vrije volk | 1963 | | pagina 2