HET WAS NET EEN AARDBEVING' Dr. M. Broekmeyer staatssecretaris van Luchtmacht? Onderzoek gelast naar beweringen oud-commissaris Nu invoerstop voor tomaten? ANWB-ploeg moe terug uit Skopje Degen is afdoende «81 til Een plezierige avond behoeft niet bedorven te worden door hoofdpijn! Neem direct Rheumin Minister zoekt voor elk krijgsmachtonderdeel een aparte staatssecretaris Baby^s winnen samen f 3.000»- Mr. Grosheide naar OKW? Dr .Jan Schouten 80 jaar Ook garnalen doorgedraaid Oticle man loopt onder trein P Groentijd: P.G. waarschuwt Gestrande Tempo D iveer vlot Komkomnierstop: nu vragen aan EEG-commissie Assen zet honden op eiland Flats voor studenten JE HET VRIJE VOLK VRIJDAG 9 AUGUSTUS 1063 PAGINA 3 Nog nooit zo erg Direct er uit Voorstander Overdreven TRABANÏ v.i. 13575.- nu... beduidend goedkoper Kippen Kronikronnmer Bejaarde weduwe moet uit scheurende woning (Vaa «en onzer verslaggevers) 'Het was net een aardbeving. Ik sag de planten, die op tafel stonden, heen en weer gaan.' De 70-jarige weduwe J. E. Helfensteyn In Hoofddorp heeft haar woning plotseling moeten verlaten, omdat het huis plotse ling op instorten is komen te staan door een grondverschuiving. Deze Is het gevolg van werkzaamheden voor een winkelcen trum, dat in de nabijheid in aanbouw is. rth'l - rp,y. De muren knapten steeds. Er ontstonden gaten en scheuren waar een hand doorheen kon. Nooit sal de bejaarde weduwe die laatste nacht in haar huanronlnkje aan de Marktlaan 23 In Hoofddorp vergeten. Het hnisje stond op instor ten. 'Het leek wel of Jk een boot zat. Telkens hoorde ik iet» knappen prrrr. steeds opnieuw. Dat was al een heel poosje zo. Br vielen gewoon gaten in de muren. Ik kon er mijn hand insteken. Trouwens, al die tien jaar dat ik daar heb gewoond, zaten er al scheuren in de muren. Het tochtte verschrikkelijk en het was vreselijk vochtig. Ik heb er ook al gasvergiftiging gehad. Ik heb zoveel met dat ellendige, gammeie huls mee gemaakt. Niets dan verdriet.' Haar stem klonk bitter. Met trillen de vingers wees zij aan, hoe groot de scheuren en gaten waren. Maar het was nog nooit zo erg geweest als afgelopen maandag- avond. Zij kwam terug van een bezoek aan haar zoon. Toen zag zij dat gat in de pui. Een angstaanja gend groot gat. veroorzaakt door een complete grondverschuiving gevolg van graafwerkzaamheden pal naast het huisje van de wedu we. Daar moet een winkelcentrum komen. Grijpgrage machines zijn er druk bezig met het uitdiepen. Bij het huis van mevrouw Helfen steyn is een damwand geplaatst, maar zelfs die heeft niet kunnen verhinde ren. dat de grond onder no 22 aan de Marktlaan aan het verzakken if gegaan. Het huisje scheurde en knap te aan alle kanten. Er kwamen nog meer gaten in de muren. Zo groot was de grondverschuiving dat zelfs de houten damwand bc kwam te staan en gestut moest wor den. Toch is mevrouw Helfensteyr die nacht van maandag op dinrd"' naar bed gegaan. Maar se heeft geen oog dicht gedaan: 'Het leek wel of «r een bom was gevallen. Ik hou het wal in de gaten, dacht ik. Steeds weer hoorde ,ik dat geknap. Ik heb mij wel goed gehou den, maar Jk had toch de zenuwen.' Zij beeft nog ais zij er aan terug denkt. De volgende morgen is de bouw- en wonlngdienst gewaar schuwd, Waar iedereen zo gauw van daan kwam? Een politieagent had mevrouw Helfensteyn bij de arm ge nomen: moet er direct uit, me vrouw, Hoort u het niet kraken? Het is hier levensgevaarlijk.' 'Zo moest ik er holderdebolder uit. Maar agent, ik moet toch mijn kleren en mijn paperassen pakken? Het ging allemaal zo snel. Ze hebben mijn kle ding en papieren netjes voor mij in gepakt en ik zag wel, dat de. muren erg gescheurd waren. En ik was het huisje nog niet uit of de mannen van Bouw- en Woningtoezicht gingen WEDUWE HELFENSTEYN ik had zo'n leuk tuintje de woning stutten om te voorkomen, dat het pand no. 24 zou instorten. Ik mocht naar hotel De Beurs gaan, maar wie gaat er nu in een hote! zitten ais je nog kinderen hebt. Zo ben ik hier bij mijn zoon in Aals meer terecht gekomen. Ik heb mijn bloemen meegenomen. Ik had zo'n leuk tuintje.' De eigenaar van de beide woningen stelt het bouwbedrijf, het ingenieurs bureau Bouwnijverheid, voor de op geiopen schade aansprakelijk. Ook andere woningen in de omgeving van het bouwplan blijken t« verzakken. Men is van mening dat dit eveneens te wijten is aan de werkzaamheden aan de Prins Hendriklaan. (Van onze parlementsredactie) Dr. M. J. W. Broekmeyer wordt genoemd als kandidaat voor het staatssecretariaat van Luchtmacht. Hij is directeur van de Luchtmachtstafschool en lid van de VVD. Voor de vervulling van de beide andere staatssecretarisposten bij De fensie doen verscheidene namen in Den Haag de ronde. De verwachting is, dat minister De Jong niettemin binnen afzienbare tijd aan de Ko ningin een voordracht zai kunnen aanbieden. Ook bij het ministerie van Socia le Zaken en Volksgezondheid zuilen nog staatssecretarissen moeten wor den benoemd. Minister Veldkamp schijnt voorlopig alleen uit te zien naar iemand, die de volksgezond- heidsaangelegenheden kan beharti gen. Voor de PBO en Bezitsvorming zal er evenwel mettertijd ook nog iemand moeten komen. Voor de post van staatssecretaris van Volksgezondheid circuleert weer de naam van het Tweede-Kamerlid mr. J. Th. M. de Vreeze, die ook bij vorige gelegenheden wel eens is ge noemd als kandidaat voor dit depar tement. Mr. De Vreeze, die lid is van de KVP. is een vooraanstaand man in het katholieke ziekenhuiswezen. Een bijkomend probleem voor de ministers, die op zoek zijn naar staatssecretarissen, is de verdeling mar nolitiebe kleur van al deze on derministers te zamen. Daarom wordt behalve, mr. De Vreeze ook wel -Jr. K, J. H. Kruisinga genoemd als kandi daat-staatssecretaris van Volksge zondheid. Dr. Kruisinga is vroeger inspecteur van de volksgezondheid geweest en door prof. Muntendam, de directeur- generaal van de volksgezondheid, op het ministerie aangetrokken. Dr. Kruisinga is daar directeur weten schappelijk onderzoek en planning. Hij is van protestantsen huize. '(Van onze parlementsredactie) Minister Bot heeft mr. J. H. Gros heide aangezocht ais staatssecretaris voor onderwijszaken. De besprekin gen tussen beide heren zijn nog aan de gang en het staat nog niet vast, dat mr. Grosheide ook inderdaad zal worden voorgedragen. Mr. Grosheide is 32 jaar oud, lid van de Antirevolutionaire partij en zoon van de .bekende gereformeerde theoloog. Sedert 1954 is hij werkzaam bij de schoolraad 'School met den Bijbel'. Het zou in de bedoeling liggen van minister Bot mr. Grosheide te belas ten met de zorg voor het onderwijs. Alleen het wetenschappelijk onder wijs zal de bewindsman zelf in han den houden. II!! ROTTERDAM (ANP) Dr. Jan Schouten oud-voorzitter der antire volutionaire partö, hoopt op 12 aug. de 80-jarlge leeftijd te bereiken. In verband met zijn gezondheidstoe stand zai deze dag onopgemerkt voorbijgaan Advertentie TJf. Rheumin-tabletten helpen snel, zeker en bovendien veilig l Ook door de gevoelige maag uitstekend te verdragen. 20 tabletten 63 ci Een Brocades - product, dus: vertrouw ©r ©pi j 5 tVan onze parlementsredactie) - Minister"De*'Jóne zoekt voor elk van de krijgsmachtonder delen, een aparte staatssecretaris. Dat-vloeit voort uit zijn al lang bestaande* gedachten over de organisatie van het minis terie van Defensie. Gelijk In het debat over de rege ringsverklaring door minister-presi dent Marijnen werd gezegd, is de heer De Jong voorstander van een verticale organisatiestructuur met sterke horizontale bindingen. Dat betekent dat hij de drie krijgsmaebt- onderdelen, landmacht, luchtmacht en zeemacht, duidelijk van eikaar gescheiden wil houden met pas een vorm van samengaan aan de top van het ministerie. Anderzijds wil hij wel dat de za ken van de drie krijgsmachtonder- delen die zich daarvoor lenen geza menlijk worden geregeld, De gedachten van de nieuwe be windsman wijken hier en daar nog al subtiel at van de huidige vorm. De twee departementen van oorlog en marine, die minister Stat nog heeft verenigd tot een departement van Defensie, zijn in feite nooit goed geïntegreerd. Onder de secre taris-generaal is verder alles ge scheiden gebleven. De beide staats secretarissen beheerden de laatste vier jaar in feite de departementen van respectievelijk Defensie en Ma rine. In het algemeen schijnt de heer De Jong voorstander te zijn van een geseheiden budgetbeleid voor elk van de krijgsmachtonderdelen. Het financiële beleid is dan veel doorzichtiger dan wanneer de ver schillende belangen door eikaar lo pen. Anderzijds zjjn het toch vooral financiële overwegingen die hem voorstander doen zjjn van zoveel mogelijk samenwerking. Het comité van chefs van staven zal meer dan in het verleden, als coördi nerend orgaan moeten optreden Het accent dient te liggen op de strate gische en tactische zaken. Ook van de personeelraad en van de materieeïraad wordt ver wacht dat zij meer de nadruk moeten gaan leggen op het alge mene defensiebelang. Te sterk kwamen de leden van deze raden steeds op voor het krijgsmachton derdeel dat zij vertegenwoordigen. De benoeming van een staatsse cretaris voor luchtmacht komt som mige deskundigen tamelijk overdre ven voor. Binnen enkele jaren ech ter zat het kabinet een principiële beslissing moeten nemen over de toekomst van de Nederlandse lucht macht. De kosten van bemande vliegtuigen zullen dan dermate hoog zijn geworden dat het de vraag is of ons land die nog kan opbrengen. Het is denkbaar dat dan zai wor den besloten de Nederlandse NATO-, bijdrage aan de luchtverdediging te beperken tot de rakettenluchtverde- diging. Vermoedelijk wil minister De Jang dit metter*'- 1 laten voor bereiden door een politiek verant woordelijk persoon. De bewindsman schijnt van de or ganisatievorm die hem voor ogen staat te verwachten dat de verant woordelijkheid voor het beleid meer dan in het verleden komt te liggen pij degenen die ook politiek verant woordelijk zijn. Het slagen van de ïoördJnatie zal veel afhangen van de mensen in de adviesorganen. Als zij zich zelf alleen beschouwen als vertegenwoordiger van een pressie groep in het grote geheel van de defensie, zal er ook io de nieu we organisatievorm niet veel van te rechtkomen. STOCKHOLM (TT) Het Neder landse vrachtschip Tempo D (199 ton)dat donderdagmorgen bij dichte mist bij Stockholm aan de grond is gelopen, is weer vlot gekomen en is gesleept naar Lidingoe. Het bergingswerk werdonder gun stige weeromstandigheden volbracht. (Van een onzer verslaggevers) De procureur-generaal in Amsterdam, mr. H. R. de Zaayer, heeft een onderzoek gelast naar aanleiding van mededelingen van oud-com missaris H. Voordewind In een Interview met de Haagsche Post. Het onderzoek wordt in gesteld door de rijksrecherche. De heer Voordewind heeft in dit interview verteld, dat de politie in de jaren 19IB-T9 een jonkheer, die souteneur was, moedwillig heeft laten verdrinken in de Amsterdamse Regu- liersgracht. "Het huidige hoofd van de Amster damse recherche, commissaris P. A. de Jong, noemde de uitlatingen van zijn oud-coliega 'een bijzonder onpret tige publiciteit.' 'Het is wel betreurenswaardig,' zo zei hij. 'dat hierdoor de politie er voor velen weer beroerd op komt te staan.' Advertentie I.M, DEN HAAG (ANP) De heer C. J, van der Ploeg, die woensdag van mi nister Biesheuvel antwoord heeft ge kregen op de schriftelijke vragen, die hij als Tweede-Kamerlid gesteld had over de Duitse komkommerstop, heeft zich nu in zijn kwaliteit van lid van het Europees Parlement over dezelfde aangelegenheid gewend tot de EEG-, commissie. De heer Van der Ploeg vraagt of bij de Duitse maatregelen voor kom kommers, augurken en bonen in vol doende mate in overweging zijn geno men de belangen van de producenten in de exportlanden, met name in de landen die voor de afzet varr deze produkten traditioneel op de mark ten van Duitsland zijn aangewezen. Kan de commissie meedelen, waar om de Duitse regering (nog) niet is ingegaan op het Nederlandse voor stel, de handhaving van minimum prijzen bij export van komkommers, augurken en bonen te garanderen? (Van onze landbouwredacteur) West-Duitsiand zal waar schijnlijk binnen enkele da gen een invoerstop voor toma ten afkondigen. De Europese Commissie in Brussel is al eer der van dit Duitse voornemen op de hoogte gesteld. De prgs van de tomalen in West- Duitsiand schommelt de laatste da gen om de minimumprijs. Wanneer zij er drie dagen onder blijft heeft de regering In Bonn, volgens de regle menten van de Euromarkt, het recht een invoerstop af te kondigen. In tegenstelling tot de komkom mers bestaat er voor tomaten wel een kwaliteitsindeling. De kwaliteiten eer ste en tweede klasse zullen automa tisch onder de invoerstop vallen. "Wanneer Duitsland echter ook de in voer van tomaten van kwaliteit 'extra* onmogelijk wij maken is daar een speciale vergunning van de Europese Commissie voor nodig. Naast komkommers en sla behoren de tomaten tot de belangrijkste ex- portprodukten van de Nederlands» tuinbouw. (Van een onzer verslaggevers) De visafslag in Harifngen heeft te kampen met een te grote aanvoer van garnalen. Dagelijks worden hier duizenden kilo's doorgedraaid. De grote aanvoer is een gevolg van een abnormale garnalenvangst de laatste t(jd in de Waddenzee, De vissers brengen iedere dag thans 20 ton naar de afslag, de ca paciteit van de veiling bedraagt slechts tien ton. Deze capaciteit is afgestemd op Het aantal garnaienpellers, dat tot over maat van ramp steeds kleiner wordt. De prijzen van de garnalen liggen thans tussen de 0,55 en ƒ0,75 per kilo. Het vorig jaar varieerden de prijzen om deze tijd van het jaar tussen 1,50 en 2,—. Advertentie I.M. JOOST ROMIJN uit .Hilversum 26 weken oud, heeft de Zwitsal Studiever zekering van de maand voor een be drag van maar liefst f2.000.- gewonnen! RICHARD LOE uit Vlaardingen 22 we- ken oud, won de Zwitsal Spaarver- zekering van de if maand voor niet minder dan f 1.000.-! De ouders van deze Zwitsal baby's van de maand krijgen voor hen een polis van de bekende verzekeringsmaatschappij de Nederlanden van 1845, die t.z.t. recht geeft op de gewonnen bedragen. (Van een onzer verslaggevers) Donderdagmiddag omstreeks vijf uur is de 82-jarige J- Nuismer uit een bejaardenhuis te Arnhem onder een goederentrein gelopen. De oude man was vrijwel op slag dood. De man wilde S«n voetgangers- overweg oversteken. Ëctj. vrouw zag uit de richting van het Station een goederentrein naderen en 'trachtte de oude man te waarschuwt?- De heer Nuismer hoorde het geroep t.'ei en liep tegen de dieselloc aan. (Van een onzer verslaggevers) Op een eilandje in het plantsoen van het Asser Bos heeft de ge meente Assen een opvangcentrum voor loslopende honden ingericht. Er siaan hokken en een loopren waarin ze worden opgeborgen. Ze blijven er vier dagen, te mid den van de duiven en kalkoenen, tenz(j voordien, de eigenaar zich meldt om hond plus een verbaal m ontvangst te nemen. Daama gaan ze naar het asiel. Enkele Assenaren hebben gepro testeerd tegen het opsluiten van de honden op het plantsoeneilandje. Ze zien het blijkbaar als een bagno, meer een duivelseiland dan een dui- veneiland. Dierenbescherming heeft echter geen bezwaar. Men beschouwt het eilandje als een dependance die ge bruikt wordt ais het asiel geen plaats meer heeft. Advertentie IM. Morgen beginnen wij met de verkoop van insecticide voor een prijs, die U geen tweede keer kunt verwachten. Inteet-Bomber Spraybussen Insecticide, doodt vliegen, mug gen, larven, motten, spinnen, kevers, wespen, mieren, hout wormen enz. Duizenden bussen Insect Bomber staan voor U klaar, insecten werend en luchsver- frissend. Insect-Bomber Spray-bussen, één druk op de knop en de insectendodende en toch lueht- verfrissende nevel doet z'n werk Insect-Bomber koopt U mor gen niet voor 3.95 per grote bus van 16 oz„ maar voor nog géén twee gulden. Zaterdagmorgen om 9 uur be gint de verkoop van deze In- seet-Bomber Spraybussen in de huishoudafdeiing beneden, pet grote bus voor (Van onze parlementsredactie) De Amsterdamse procureur-generaal mr. H. R. de Zaaljer zal in ver band met de komende ontgroenin gen binnenkort een aanschrijving richten tot de studentenverenigin gen in zijn ambtsgebied. Hij wil de studenten waarschuwen tegen excessen, zoals die vorig jaar zijn gebleken en hen wijzen op de strafrechtelijke consequenties van dergelijk optreden. Naar wij vernemen overwegen ook de procureurs-generaai bij andere gerechtshoven in den lande een zo danige stap. Eerder werd een rond schrijven van de minister van Justitie verwacht, maar op bet de partement is van zo'n voornemen geen sprake. WAGENINGEN (ANP) Aan de Walstraat in Wageningen komen drie flatgebouwen voor in totaal 114 studenten van de landbouwhoge school. Een van de flatgebouwen is bestemd voor vrouwelijke studenten. De studentenkamer-nood in Wage ningen en omliggende plaatsen is groot Thans zijn 1350 studenten in geschreven. Het aantal voor ver huur beschikbare kamers is uitge put. (Van een onzer verslaggevers) Dodelijk vermoeid is de Wegen- wachtploeg van de ANWB donder dagmiddag in Den Haag teruggekeerd ran de expeditie naar het door aard bevingen geteisterde Skopje. 'Maar in een gelnkkige stemming, omdat we wisten dat wat we daar gedaan heb ben niet overbodig Ss geweest.' vertelt hoofdinspecteur C. van Dijkhuizen (42) die de leiding van het team heeft gehad. Tot zaterdag U de ploeg in Skopje gebleven. Het weekeind nam men rust in Belgrado. De maandag werd besteed aan het onderhoud van de wagens, die door de enorm slechte wegen veel geleden hadden. Dinsdag ging het team huistoe een afstand van 2500 kilometer "over meren deels geen al te beste wegen.' zegt de teamleider. De indrukken van de catastrofe liggen nog vers in het geheugen. 'Ver schrikkelijk, die bijna totale verwoes ting, de lijkenlucht, de angst van de mensen die wij, ais we 's morgens om vier uur uitrukten, in hun bed in de open lucht zagen liggen. Angst maar toch ook wel gelatenheid. Zelf heeft onze ploeg vier aard schokken meegemaakt. Alleen het grommende 'geluid dat zo'n beving vergezelt, is ai angstaanjagend. Op een avond kregen we er drie in tien minuten. Onze wagens stonden te schudden, onze tenten trokken aan de lijnen, het was heel onplezierig." De Wegen wachtpioeg had zijn kampement aan de rand van Skopje, op de kruising van grote wegen. Daar wapperde ook de ge-Ie Wegenwacht- vlag om Nederlandse toeristen weg wijs te maken. Naar die toeristen heeft de ploeg naarstig gezocht. Er werden grote afstanden afgelegd: zevenduizend kilometer, alles inbegre pen en daarvan liggen er alleen al 2500 in Zuidsiavië. De wegenwachtploeg heeft ook op de thuisreis kans gezien hulp te ver lenen. Op die terugweg zjjn nog heel wat pech-gevalletjes afgehandeld. ,e Verenigde Staten dreigen de - Invoer van een aantal produk ten 'Ut de landen van de Euro- markt' te gaan bemoeilijken Een tegenmaifïegel omdat de Euro- markt de iitvoer van Amerikaanse diepvrieskuiktJns heeft belemmerd 'Er dreigt een -rarievenoorlog tus sen de Verenigde Staten de Europese Economische Gemeen schap.' zo is ai gezegd- W»j geloven dat het allemaal nog- wel zal mee vallen. maar het blijl»t een ver velende geschiedenis, Wat is er eigenlijk aan dp- hand Wordt de Amerikaanse ecctpom c ontwricht doordat er weinig slachtkuikens naar Europa kan nen? Geenszins. Lijden Amerikaanse boeren enorme stroppen? Ook al niet, want bijna geen gewone boer meer die zich met de produktie van slacht- kuikens bezighoudt. Die kuikens worden gemest door een zeer be perkt aantal kapitaalkrachtige ondernemingen, waarin enkele Amerikaanse banken grote belan gen hebben. Hoewel klein in aantal vormen zij een machtige pressure groen en het Is helemaal niet toevallig dat de Amerikaanse regering nu juist van de slachtkuikens heeft gezegd: Dit is voor ons de proef op de som of de Euromarkt zich achter een muur van bescher mende maatregelen verbergt of niet. 'n Vrije handel in kuikens betekent een vrije Euromarkt. be lemmeringen betekenen protectio nisme van de Euromarkt. En we zijn tegen belemmeringen. Tn Duitsland, waar hard aan een sanering van de landbouw wordt gewerkt, voelt men er weinig voor de boeren direct in moeilijkheden te brengen door de Amerikaanse goedkopere kuikens maar binnen te laten. Dat zou grote schokken kunnen veroorzaken en daar is geen enkele economie mee gediend. 'Voorzichtig afcj dus.' zeggen de Duitsers en er settent alleen maar verschil van mening te bestaan tussen Duitsland er}de andere landen van de Euromarict over de mate waarin men die voorzichtig heid wil betrachten. Het' Ideaal van vrije handel kan niet v&n de ene dag op de andere worden yer- wezenliikt. Dat kan alleen maar geleidelijk. In de Verenigde Staten is men' nu boos en schreeuwt men hoog van de toren. Het klinkt allemaal wat overdreven. Zeker van de kant van de Verenigde Staten, die voor hun eigen industrie (de Belr gische tapijten) en landbouw (Ne derlandse kaas komt er bijna niet In) en luchtvaart (men denke aan de landingsrechten van de KLM) beschermende maatregelen tot en met hebben genomen. Dit alles wil niet zeggen dat er binnen de Euromarkt geen sterke protectionistische tendensen zi.in. waartegen scherp verzet nodig is. Maar de Amerikanen zijn de laat- sten om op dit punt 'Alarm' te mogen schreeuwen. 'Tte minister heeft gehandeld d volgens het advies ,van het bedrijfsleven.' zo luidde woordelijk het antwoord dat wij van het ministerie van Landbouw ontvin gen op onze vraag waarom des tijds in Brussel de indeling van de komkommers naar kwaliteit niet ter sprake was gebracht. Een der gelijke indeling had wellicht veel schade kunnen voorkomen. Wij hebben ons toen afgevraagd wat in Nederland 'het bedrijfs leven op het gebied van de tuin bouw' was en we meenden dat het Centraal Bureau van Tuinbouw veilingen en het Produktschap voor Groenten en Fruit hieronder verstaan moesten worden. Minister Biesheuvel heeft nu op vragen uit de Tweede Kamer ge antwoord dat minister Marijnen destijds niet op advies van het Centraal Bureau en het Produkt schap heeft gehandeld. Als deze twee Instellingen dus niet het be drijfsleven van de tuinbouw in Nederland zijn. wie Is dat dan wel? Het lijkt erop of minister Blesheuvel van de komkommers kromkrommers maakt. H Van een onzer verslaggevers) g Mei een. degen heeft brigade- 1 generaal J. C. Haex In Wasse-' g naar in de r.acht van woens- s dag op donderdag een autodief I in bedwang gehouden tot de ft politie was gearriveerd. S Om hal) drie in de nacht g kreeg de politie telefonisch een s seintje van een beivaonster van s de V/aalsdorper laan, dat drie g mannen zich op verdachte wij- g te bij een auto ophielden. Een s politiepatrouille ging naar het opgegeven adres en vond daar de generaal bij een van zijn auto's, teriüijl hij een 19-jarige Hagenaar met zijn degen in bedwang hield. 1 De generaal vias gewaar- schuw d door het blaf je,n van a zijn hond en had zich toen met zijn wapen naar buiten g begeven. Twee van de drie aspirantdieven sloegen op de g vlucht, de derde kon niet vlug g genoeg wegkomen. De contact- §j draden van de auto waren al g doorverbonden, zodat men er 3 zonder contactsleuteltje mee g .lad Runnen wegrijden. g In de buurt ïcerd een Volks- g wagenbusje aangetroffen, dat de nacht tevoren in Den Haag a was ontvreemd.

Het Vrije volk | 1963 | | pagina 1