voor Fris elan dansen van Israëli Zeehond oogstte bewondering „Als je maar weet hoe je er mee moet rijden" nam laatste jaren grote vlucht Arbeidsbureaus zitten tussen twee vuren in Mobilofoons op de verre RET-lijnen Musis wordt versierd voor groot dansfeest In principe wel vakantiegeld Groenenoord in Schiedam moet vol met zand Politienieuws Jeugd oefent op schooldeur Man schiet op voorbijganger Kantongerecht Schiedam Proef bi j TP AGENDA In café 300 uit kassa gelicht ilfci Ruim 400 A fgestudeerden Ruim de helft Wisselkoersen HST VRIJE VOLK VRIJDAG 9 AUGUSTUS 1963 PAGINA 4 "pen zeer hartelijk gestemd pu -*-J bliek, dat het Passage Theater grotendeels vulde, heeft gister avond de dansgroep van de stu denten van de Technische Hoge school te Haifa een warme ont vangst bereid. Die warmte zal stellig voor een deel haar oor sprong hebben gevonden In de sympathie, die men hier allerwe- ge de jonge staat Israël toe draagt. OïïSfasffüng winkelsluiimgs- bepaS'ngen Advertentie I.M. Verlating sluitingsuur cafés e.d. Beetje dronken Een beetje dronken was de Rotter dammer wel geweest, die in maart met de trein van 12.35 in Schiedam aankwam. Mooi station, had hij toen gedacht en was in Schiedam uitge stapt. En dat terwijl het Rotterdam I z-mm in V-A Het vakantiewerk van scholieren nam in de laatste jaren een grote vlucht. De gewestelijke arbeidsbureaus verlenen be middeling en zitten daarbij min of meer tussen twee vuren. Aan ae ene kant het schoolpersoneel, dat in het algemeen afwijzend staafc tegenover het werken in de vakantie, aan de andere kant de scholieren, die via het arbeidsbureau een tijdelijke baan zoeken. Ergerlijk Triest verhaal Heel geivoon Men overweegt bij de RET mo menteel het plaatsen van mo bilofoons op de bussen van de- ze onderneming, In het bij- zonder wordt hierbij gedacht aan de 'verre' trajecten naar de Botlek, Capeïle e.d, om stagnaties bij het overstappen op andere diensten te voorko men. Naar wij vernemen is de discussie hierover onlangs op gang gekomen toen in de ver gadering van RET-belangen de bevindingen van de N.Y. Vervoersmaatschappij Twee Provinciën te Ridderkerk ter sprake kwamen. Men neemt bij de TP name lijk een proef jnet dit draad loos contact op de lijn Ridder kerk-Rotterdam v.v. sinds ok- tober van het vorig jaar en de resultaten hiervan zijn uiterst gunstig uitgevallen. De RET heeft sinds kort ervaring met mobilofoons op de werkwagei» én de Volkswagens, waarin de chefe rijden. Er is hierbij een twintigtal toestellen in gebruik, Citosa was de eerste vervoersonderneming die to Nederland dit systeem Invoerde op de lyndlensten. Ook daar zyn de uit komsten gunstig. Men deelde ons van de ztlde van de RET mee dat inderdaad gedacht wordt over de invoer ook op de verre RET-iynen. Definitieve besluiten hierover zullen voorshands echter nog niet worden genomen. In alle stilte In alle stilte verloopt de proef van de TP. Hier wil men het nog onge veer een jaar aanzien om dan over de definitieve gebruikmaking van de mobilofoons te besluiten. Tydens de slechte weers- en wegomstahdighe- den van de afgelopen winter'heeft men groot gemak ervan ondervon den. ZAAIERS Dan hoeft u niet lang te zoeken Brommen (Van een onzer verslaggevers) Het SG-vakantiefeest Is nu goed begonr ^n. Donderdagavond onen- W-,reek„in Passagetheater met efn rfk»fPr^fr>1, i1len' (1,<% zu-iICrt dure« 4°t «i «et volgende uit Haifa Daarna kwam de snow van de Israëlische studenten <*e burgemeester verschillende pluimen v, jVaa 1,et SG-Uistuur en alle verenigingen, die dit jaar gezorgd hebben voor het veertier.de vakantiefeest In successie. „Het vakantiefeest is in de loop van de jaren een stukje- stadspoëzie geworden," zei burgemeester Peek, die aan de eerste vakantiefeesten herinnerde. „Toen hadden de vakan tiefeesten een andere taak," zei de burgemeester, „omdat ze voor dui zenden stadgenoten de enige vorm van vakantiebesteding waren. Thans verlaten 2 la miljoen landgenoten Nederland om hun vakantie in het buitenland door te brengen. Dat be tekent dat de betekenis en het ka rakter van de vakantieweek is ver anderd, Hoewel het karakter en de sfeer van de feesten is gewijzigd en de belangstelling onder de Schiedam mers veel kleiner is geworden, kun nen velen dit vakantiefestijn niet missen. De SG heeft daarom naar andere wegen gezocht en het resul taat is dat er meer activiteiten ziln die niet door de burgerij zelf zijn georganiseerd. Het vakantiefeest heeft een meer culturele tint gekre gen." Daarvoor had SG-voorzitter F. A. de fVolff de helaas niet zo vele aanwe zigen welkom geheten en diegenen Zy kwam ook echter voort uit waardering voor 't frisse elan waar mee deze jonge mensen dansten en muziek maakten. Wat er aan tech nische beheersing van dc danskunst ontbrak, werd ruimschoots goedge maakt door geestdrift en spontaneï teit. Hoezeer het begrip Israël een zeer gevarieerde inhoud van uiterst ver scheiden herkomst dekt, werd intus sen ook gisteravond weer eens dui delijk. Van een echte Israëlische danskunst is nog nauwelijks sprake. Het is eerder een mozaïek van na tionale Jemenitische, Arabische, Oosteuropese en Westéuropese elementen, die 'niet zo heel veel met elkaar gemeen hebben en kennelijk nog nauwelijks aan samensmelting toe zijn. Soms leken dan ook de dansen te lijden aan ge brek aan originaliteit. Het waren dan volksdansen zonder meer van de soort die men in alle Europese lan den aantreft. Óp andere momenten, vooral In de dansen van Arabische en Jemeniti- sclie oorsprong kon men echter in eens de atmosfeer van iets heel an ders opsnuiven: van een cultuur met een veel meer gebonden leve.nspa- troon dan de onze, waarin met name de vrouw een heel andere plaats in- Reemt dan in Europa. Die dansen waren naar mijn smaak de boeiend ste. Onder hen waren „Op mijn ka meel" (Jemnitisch) en „Uafiah Bebke" (Arabisch) met hun strakke, afwisselend langzame en snelle rit men de hoogtepunten. - Toch waren er ook onder de dan sen van westerse oorsm-ong wel en kele die aanspraken door een eeker danskunstig raffinement. Van zulk een raffinement was in het bij zonder sprake in de dans van de vissers, die een duidelijk op de mo derne balletkunst geïnspireerde cho reografie vertoonde, Tot eer van de Jonge Israëli's moet gezegd worden, dat zij het er in deze veel oefening vereisende dans gced afbrachten. Zeer waardevolle onderdelen van het programma, dat de Israëli's gis teravond brachten, waren de muzi kale. De zangeres Sara- Zamlr ver overde stormenderhand de harten van het publiek met de bijzonder pittige manier, waarop ze uit het rijke re pertoire van Joodse liedjes enkele ju- welige exemplaren zong. Arie Nlr oogstte terecht groot succes door zijn gepassioneerd en muzikaal spel op de trommel. Maar de trompettist Eliezer Afuri had „My Jiddische mamma" beter achterwege kunnen laten, want zo nes hi) dit aloude succesnummer op ae trompet bracht, begon het be denkelijk naar kitsch te ruiken en dat verdient het niet. Alles bijeen was het toch een ple zierige en belangwekkende mani festatie. De jongens er. meisjes uit Haifa mogen gerust nogeens terug komen. JAN VAN GORKOM Adverlent.ii l.M burgemeester en wethouders van Schie dam maken bekend, dat i/v.m. de vakantieweek voor de werkdagen in de periode van 10 tot en met 17 augustus 1963 hij hun besluit van 6 dezer onthef fing is verleend: 1. van het verbod winkels na 18 uur voor het publiek geopend te hebben, met dien verstande, dat deze onthef fing geldt tot 24 uur: 2. van de verboden bepaalde winkels op maandag voor 13 uur dan wel op maandag, dinsdag of woensdag na 13 uur voor het publiek geopend te hebben; een en ander onder bepaling, dat door het winkelpersoneel gedurende de tijden, dat enige winkel krachtens deze onthef fing geopend ls, geen overwerk mag worden verricht. Schiedam. 8 augustus 1963 Burgemeester en wethouders voornoemd. De secretaris. M. J. BLOK De burgemeester, J. W. FEEK. (Van een onzer verslaggevers) In onze krant van maandag kon men lezen dat de directeur var. de Gemeentelijke Dienst voor Sociale Zaken, mr. G. J. Rselofsen, er niets 'voor zou voelen om bejaarden, die bijsteun van zijn dienst ontvangen ook in het genot van vakantietoeslag te stellen. Dit nu is onjuist weergegeven. De heer Roeiofsen bieden wij onze ver ontschuldigingen aan. De heer Roe lofeen heeft geen bezwaren tegen vakantietoeslag, maar zijn dienst ver strekt ze niet. In de normen die door de dienst worden gehanteerd is geen ruimte voor extra vakantiegelden. In de toekomst komt dat misschien, zei ons de heer Roeiofsen. „Ik zou het dan inplaats van een uitkering ineens prettiger vinden, dit vakantiegeld in wekelijkse bedragen by de bijsteun uit te betalen. Dan is het mogeljk dat de bejaarden zelf kunnen sparen en een bestemming aan het geld geven." (Van een onzer verslaggevers) Een reislustige zeehond kwam woensdagmiddag de Waterweg op- zwemmen. De jachtclub Schiedam kreeg de eer van een bezoek van deze zeehond. Het dier dat kennelijk moe was, klauterde omstreeks half vjf op een steiger van de Jachtclub. Een groot aantal nieuwsgierigen verza melde zich op de Maasboulevard om deze zeldzame bezoeker te bekijken. Hj of zy trok zich daar echter niets van aan. Het is niet zo ongewoon dat deze zoogdieren zich in de zomermaanden in zoetwater begeven. Elk jaar wor den er in de Waterweg wel zeehon den gezien die soms tot aan Dor drecht doorzwemmen. In 1954 werd ook in de Wilhelminahaven een zee hond gezien. Deze gedroeg zich ech ter niet zo onbevangen als de nu ge signaleerde. (Van een onzer verslaggevers) Boele en Oosterwijk, de grote zandspuiters in het Waterweggebied, zullen er voor moeten zorgen, dat voor de gemeente Schiedam per week 20.000 kubieke meter zand wordt ge snoten op de grond van de toekom stige woonwijk Groenenoord. Gebeurt dat niet, dan zal de firma Boele en Oosterwijk een dwangsom van 20.000,moeten betalen. Op bijna alle punten is vanmorgen de gemeente Schiedam in het vonnis, van de vice-nresident van de Rot terdamse rechtbank mr. J. C. van Panthaieon baron van Eek in het gelijk gesteld. Overmacht is in deze kort geding uitspraak van de hand gewezen, om dat de firma Boeie en Oosterwijk had kunnen welen, dat dit werk binnen bepaalde tyd moest zijn uitgevoerd. De rechter ging er bovendien van uit, dat overmacht niet kan gelden, omdat dit bedrijf voldoende ervaring heeft om te kunnen weten, wat de consocmenties van een dergeiyk con tract zyn. Een beroep oo de vakantie van de bouwvakken achtte de rechter even min ontvankelijk, want ook dat heeft de firma Bosle en Oosterwijk vroeg genoeg geweten. In Groenenoord moet de gemeente Schiedam begin september met dc woningbouw beginnen. Daarvoor is de zandlevering noodzakeiyk. Blijkbaar heeft de firma Boele en Oosterwijk ingezien, dat zij voor een verloren zaak stond, want, naar ons van de zijde van het gemeentebestuur werd medegedeeld is de zandspuitei-y maandag volledig op gang gekomen en ziet het er naar uit. dat het werk binnen de gestelde tyd gereed zal komen. In totaal moet 100.000 kubieke me ter zand worden Ingebracht. De 16-jarige bromfietser H. J. K. sloeg donderdagavond op de Vlaar- dingerdijk plotseling linksaf. Hy werd aangereden door een personenauto bestuurd door een 40-jarige schilder. Beide voertuingen werden licht be schadigd. Op de voorrangskruising Broers- vestKorte Singel werd dc 18-jarige veehandelaar A. P. aangereden door de 4S-jarige D. v. V. Beiden reden In een personenauto. D. v. V. verleende _eer. voorrang. Er was alleen mate riële schade. 3 De 51-jarige mevrouw M. W.-B, brak donderdagmiddag het recher- onderbeen bij een aanrijding op de 's-Gravenzanasestraat. Zij zat ach terop de bromfiets van haar man, die geen voorrang verleende aan de 32-jarige verkoper J. M. H. De beide voertuigen leden zware materiële schade, mevr. W. is in de Nolet- stichting opgenomen. (Van een onzer verslaggevers) In de afgelopen dagen hebben jon getjes de buitendeur van de school aan het Edlsonplein met werpbtjltjes bewerk. De schade bedraagt 200,-. die nog niet by de SC aangesloten zyn, opgewekt donateur te worden. Het dansen dat door de studenten geboden werd bleek een stimulerende voorstelling om het vakantiefeest vrolijk te beginnen. Elders op deze pagina vind u een bespreking van deze voorstelling. (Van een onzer verslaggevers) In de nacht van woensdag op don derdag hebben inbrekers zich toe gang verschaft tot het café Thalia aan de Kotterdamsedijk te Schiedam. Ze zyn daarvoor door een bovenlicht geklauterd dat ze eerst hadden ver nield, Uit de kassa werd ƒ300 gesto len. De burgemeester van Schiedam maakt bekend, dat de inrichtingen tot het verbruiken van eet- en drinkwaren gedurende bet tijdvak van 12 tot en met 16 augustus 1963 in verband met de vakantieweek voor het publiek geopend mogen zijn tot 1.30 uur. Schiedam, 8 augustus 1963 De burgemeester voornoemd, J. W. PEEK. Een 24-jarige tuinman uit de Ha- gastraat die in bezit was van een luchtdrukpistool was hiermee donder dagavond aan het spelen. De man schoot uit het raam van zyn woning. Hy raakte de 22-jarige H. K. uit de Nieuwe Maasstraat, die licht gewond werd door een loden kogeltje in zijn hals. De politie heeft het pistool in beslag genomen. (Van een onzer verslaggevers) Verdachte W. v. d. T. bereed een wagentje waarb'ü het stuur een loze zwaai van maar liefst 80 graden maakte, Woensdagmorgen voor het Schie- damse kantongerecht verklaarde hy, dat dat niets gaf. als je maar wist hoe je met de wagen moest rijden, „U bent een supermaniak," zei de waar nemend substituut officier van Justitie, mr. H. Franken, tegen hem. Kan tonrechter mr. C. Sipkcs ging akkoord met de boetes, die werden gevraagd. aat ny nog leeft. Hy viel namelijk Voor het stuur ƒ40,— en voor een aantal andere mankementen aan de wagen, een totaal van 20,Boven dien werd de auto in beslag genomen. Wel kreeg v. d. T. de nog nieuwe Imperiaal en accu terug. moest zyn. Dus als een haas weer ingestapt, maar wanneer de drank is in de man, gaat het mis. Zo mis zelfs, dat de man van geluk mag soreken ■f<: s in li,i.Citïz*.ë schijTit ds politie gtaag honden ie gebruiken bij het 'bestrijden' ven CztncnsRanten Een betoger in Salisbury die demonstreerde voor de vrijlating van de een week geleden gearresteerde natto nali$jzsc?ie leider ds. Ndabaningi iveïd door een politiehond gebeten en kwam ten val. Daarna ontstond een woe dende discussie tussen hem en de eigenaar van de hond. (Van een onzer verslaggevers) ,,We doen nolens volcns mee om het nog zoveel mogelijk in goede banen le houden", zo verklaarde de heer J. Hoogcarspel, directeur van liet ge westelijk arbeidsbureau Nieuwe Waterweg Noord. Er wordt alleen bemiö- oeling verleend, indien de ouders toestemming geven en volgend jaar wil men te voren ook overleg plegen met de schoolhoofden. „Mcsie" nioqlla, secretaris van het Indische Jeugdcongres in Trans vaal en één van de eerste mensen diewerd gevangen gezet op grond van de Zuidafrikaanse anti-sabotage- wet. is donderdag na 90 dagen zonder vorm van proces te hebben gevan gen gezeten, opnieuw voor 90 dagen gedetineerd. Enerzijds is men van oordeel, dat de vakantie er is om uit te blazen, om frisse lucht op tc doen en zeker voo- by' voorbeeld een categorie als de h.bs.'ers, die in hun schooltijd meer dan 45 uren per week werken. Anderzijds beseft men, dat een deel van de lange vakanties toch als het ware 'slenterend' in eigen woon plaats wordt doorgebracht. Een tydje werken kan dan geen kwaad, temeer omdat de jongelui er door in kennis komen mot de situaties in het be drijfsleven. Maar het moet wel vol gens bepaalde richtlijnen gebeuren, waarby men op het ogenblik een periode van maximaal drie weken werken aanhoudt voor mulo-leerlin genen vier weken voor de ouderen. By plaatsing in het bedryfsleven wordt bovendien rekening gehouden met de beperkte eisen die men qua lichaamskracht en uithoudingsver mogen aan de jongelui mag stellen. Degenen die buiten, de arbeids bureaus om een baan zoeken, doen dit vanzelfspreken op eigen (en ouderlijke) verantwoordelijkheid en in die gevallen is van vastomschre- ven richtlijnen geen sprake. In julizochten in Schieadm en Vlaardingen 416 meisjes en jongens een vakantiebaan. Via het arbeids bureaukonden er 246 direct geplaatst worden; 12 werden er naar bepaal de bedryven verwezen en er bleven nog 13 werkzoekenden. Er waren er 145 die zelf een baantje vonden. In het algemeen koesteren de jongens grote verwachtingen wat de verdiensten aangaat. Honderd gulden per week vinden sommigen toch wel het minimum, terwijl in werkelijkheid een loon yan rond dertig gulden redelijk genoemd kan worden. De meisjes gaat het meer om de aard van het werk; de verdiensten achtten zij minder belangrijk, zo is de ervaring van het personeel van het arbeidsbureau. Een dertigtal mulo-meisjes kon aan een tijdelijke kantoorbaan worden geholpen, ver der was inpakwerk gewild. De jon gens willen nogal eens varen, maar die mogelijkheden zyn beperkt en bovendien zit hier een beetje een ge vaarlijke kant aan, gezien de aard van het werk, aldus de heer Hoog carspel. In Maassluis plaatste men 49 meis jes en jongens in een tydeiyke va kantiebaan. De toevloed van afgestudeerden was merkbaar op het verloop van de ar beidsmarkt. Het aantal werklozen in Vlaardingen en Schiedam steeg van 102 in juni tot 234 eind juli en het aantal aanvragen om arbeidskrach ten liep terug van 2429 in juni tot 2362 in juli, In Maassluis war.en er in juni acht werklozen en in juli der tien. De provinciale en landelijke cijfers geven eenzelfde tendens, wat in het zomerseizoen overigens een gebruike lijk beeld is. Voor wat betreft Vlaar dingen en Schiedam liep de werk loosheid procentueel op van' 0,3 naar 0,5. maar in september kan weer een daling worden verwacht. In het gebied Nieuwe Waterweg Noord is er overigens een toename in de tekorten in metaalvaklieden, scheepsbouw en chemische industrie. Er dreigt ten gevolge van de durende hoogconjunctuur een onderbezetting in de industrieën, die een terugslag geeft op de produktieeapaciteit. „Vol continu" werken is in sommige ge vallen onmogelük. In Schiedam en Vlaardingen beliep het aantal aanvragen eind Juli 2362 man. Ruim de helft (1390) betrof de metaalsector, terwijl de bouwnijver heid met 232 aanvragen aan de gun stige kant bleef. Het aantal ontslag aanvragen ligt in de metaalindustrie vry hoog en voor een deel gaan deze mensen naar de chemische industrie ën. Hier liggen de lonen hoger, om dat de verantwoordelijkheidsfactor een grotere rol speelt. Vandaar ook, dat er .nog steeds buitenlander-s worden aangetrokken. Voor een werf en een machinefabriek is het gebied Nieuwe Waterweg Noord is er met goede kans van slagen weer een aanvraag onder weg voor dertig tot veertig Portugese arbeidskrachten. - 8SSS®%; Sophia Hol (I8j uit Pandrecht heelt twee weken gelogeerd in een mijnwerkersgezin in PendeenZe werd in Hoek van Holland verwel komd door haar vader, haar vriend en haar broertje en vertelde dat zij het programma in Engeland erg had gewaardeerd. (Van een onzer verslaggeefsters) Nerveuze vaders en moeders uit Rotterdam stonden woensdagavond om 6 uur in Hoek van Holland te wachten op de Harwich-boot, die hun spruiten terug zou brengen uit Engeland. Ruim twee weken hebben de jon gens en meisjes, die even later hun familieleden tn de armen vielen, in Pendeen, Cornwall, doorgebracht Lang genoeg, om de terugkomst in Nederland vooral voor hun ouders tot een grote belevenis te maken. Aan deze jeugduitwisseling van Rotterdamse jongeren met Engeland, die georganiseerd werd door de Ver eniging voor Internationaal Jeugd- verkeer, hebben twintig jongens en meisjes van 15 tot 21 jaar meegedaan Zy waren ondergebracht in Engelse gezinnen en hun groep stond gedu rende die twee weken onder leiding. Een Engelse jeugdorganisatie on der auspiciën van de County Coun cil boc-d de Rotterdammers een pro gramma aan, dat enige dagexcursies bevatte, bezoeken aan bezienswaar digheden in de naaste omgeving en gezellige by'eenkomsten, maar dat de jongeren ook een paar vrije dagen schonk. In september brengt een groep En gelse jongens en meisjes een tegen bezoek aan Rotterdam. tussen de rijdende trein en de per- ronwanü. Iemand trok aan de nood rem en de trein had 7 minuten ver traging. ƒ20,voor het beschonken zyn en 20,voor het veroorzaakte oponthoud. Dat waren de eisen, waarvan mr. Sipkes niets af deed. Een verkeersmisdadiger bleek te steken In de olieman W. B. uit Vlaar dingen. Deze was lichteiyk aange schoten in zijn auto gestapt, het ge beurde op 12 maart, had op de West- iandseweg een meisje aangereden, dat langs de weg met het achterlicht van haar bromfiets bezig was, en kwam vervolgens In botsing met een hekje. Verdachte had niet mogen ry- den, was de mening van de officier, die echter geen openbare dronken- scnap ten laste ivlKle leggen. Wel eiste hy voor beide aanrijdingen boete van ƒ40,begrijpt dat ik daar niets af doe,", formuleerde mr. Sipkes zün vonnis. Een. triest verhaal deed de 25-jarige chauffeur uit Heinenaord. Hl) was in Schiedam aangehouden omdat hy reed met een truck met oplegger, waarvan de luchtdrukremmen van de oplegger niet waren aangesloten. „Ik moest wel van mijn baas," zei bij. „anders zou ik ontslagen worden. Nu heb ik zelf maar ontslag genomen. Hei werd te gek. Soms was er hele maal. geen wagen voor me en dan kreeg ik niets uitbetaald, ondanks het feit, dat ik in vaste dienst was.". Voor deze keer dan twintig gul den," vonniste mr. Sipkes conform. De kentekenplaat van de aanhanger was niet verlicht en daarvoor, even eens conform 7.50. In werkelijkheid had bij de ge woonste naam, die je in Nederland kunt verzinnen, de 21-jarige ijzer- werker J. J. uit Vlaardingen. Toen een agent hem echter bekeurde om- ■dat hij met zUn bromfiets op een verboden weg reed had hij er Jan Moerman van gemaakt. „Ik vond het zo kinderachtig om bekeurd te worden," zei J. J. voor de kantonrechter. „Het is kinderachtig om een valse naam op te geven," was het bescheid van de officier, bovendien komt het altijd uit en eis ik voor het om de tuin leiden van de politie ƒ25,—. Daarmee is. misschien net al het werk betaald, dat, de recherche .heeft moeten doen om u 'te vinden. Boven dien nog vijf gulden voor het ryden op verboden terrein, ,,'t Lijkt mij niet dat u daar veel op te zeggen heeft," zet de rechter, die verdachte het laatste woord gaf. En Jan Moerman zei niets. „Conform dan maar," besliste de kantonrechter. By stagnaties (in de Maastunnel, bij de Zwyndrechtse brug) meldt de chauffeur draadloos hoeveel passa giers hy heeft die over willen stap pen op andere Ujnen, zodat men met het vertrekuur daarmee rekening kan houden. De enige moeliykheid waarbij men In dit systeem op is gestuit is de be handeling van de apparaten en het inzicht van de chauffeurs in het ge hele ïynenstelsel. Het vergt snel en juist reageren, terwyi ook een Juiste schatting van de duurder der stag natie noodzakelijk is. Kijk by do (Van een onzer verslaggevers) Het wordt wel wat, die twee Eurobalavonden, die vrydag- en zaterdag avond In Musis Sacrum worden gehouden. De Schiedamse Jeugdrhad or|a- niseert deze avonden in het kader van het SG-vakantiefeest en wil er voor al de niet by 'n vereniging aangesloten jeugd mee bereiken. Als deze avon den slagen, zegt de Jeugdraad, gaan we er mee door. Op het ogenblik is men in Musis Sacrum met man en macht bezig om de zalen te versieren. De zalen, want het dansfeest speelt zich niet alleen af in de grote zaal. Overal zijn gezellige hoekjes gecreëerd. Deze worden sfeervol versierd met vlag gen van vele landen. Centrum is de Nederlandse zaal, waar behalve de Beatniks en de Riverside - Jazzband misschien ook een draaiorgeltje voor de muziek zal zorgen. Dan komt er eenBeierse bierhal met aangepaste muziek en een Ita liaanse dorppleintje. In De Bron zal een Frans tingelt-tangel-café worden gehuisvest. Op het gehele dansfeest zullen nog byzondere stuntjes vertoond worden. De bedoe ling is duideiyk: de danslustigen kunnen zich door het gehele gebouw dansen. En dit allemaal onderlelding van Martin Dielemans. De organisatie van de bromfiets- rally is in handen van de Vespa- club. Men heeft een parcours van ongeveer veertien kilometer uitgezet. Hierover mag een uur en tien minu ten gereden worden. Snelheids- en op andere manier verkeersovertre- ders worden onmiddcliyk uitgescha keld. Het aantal aanmeldingen bedraagt al meer dan honderd. De snelheid gaat wel een rol spelen by de behen- digheidsproeven die aan het slot van de rally in de lantage worden ver reden. De deelnemers zullen geen duopassagiers mogen meenemen. De bromfietsers worden ook getest op stadskermis. Men kan zich nog aan melden by de VW in de Plantage. AJs deze rally slaagt zal de Vespa- club ook meer van dergelijke festy- nen organiseren. 8 augustus Engels pond Amerik. dollar Franse frank Belgische frank Zwitserse frank Zweedse kroon Duitse mark Deense kroon Noorse kroon Canada Italiaanse lire Oostenr. schilling Escudo's 10,10510,108 3,601—3.601 73,59—73,64 7-225—7,238 83,525—83,574 69,46—69,51 90,484—90,534 5235—52,254 50.46550,514 3,3253.33J 58,085—58,134 13,975—13.983 12,58512,60) WERKSTER of meisje gevr. voor 3 ochtenden p.w. van 9-1 uur. Hogebanweg 351, Schiedam. VANDAAG Bioscopen: MONOPOLE: Kruitdamp boven Ari zona, 2, 7 en 9.15 uur (14 jr.). PASSAGE: De zeven gladiatoren TO Sparta, 2 en 8.15 uur (14 Jr.). Diversen: Ml!SIS SACRUM: Eurobal, l-vaMUi- tlelandenleest in eigen stad, 8 uur. SG-Vakantleleest. ZATERDAG Bioscopen: MONOPOLE: Kruitdamp boven Art- zona, 2, 7 en 9.15 uur (14 Jr.).. PASSAGE: De zeven gladiatoren vso Sparta, 2, 4.15, 7 en 9.15 uur (14 Jr.). Diversen: SG-VAKANTIEFEEST: BEATRIXPARK: Hengelwedstrijd se nioren, 8—11 uur. SCHOOLPLEIN PRINSES BEATSK- SCHOOL: Mr, Janno's poppenkast voorstellingen, 10 en II uur. SCHOOLPLEIN SINT-HENRICUS* SCHOOL: Mr, Janno's poppenkast voorstellingen, 2 en 3 uur. EUROPOORT: Start brorolletsrauy voor Jongeren van 1625 Jaar, uur. KERMIS BROERS VEST: Opening om 2 uur. HONKBALVELD „SCHIEDAM «J HARGA: Honkbalwodstrljd Schoten OVVO. 3 uur. BEATRIXPARK: Hengelwedstrijd Ju nioren, 24 uur. SPEELWEIDE VLAARDINGERDDK Gekostumeerde kinderen showen honden. 14.30 uur.. TOREN GROTE KERK: Mogelijkheid tot beklimmen, 24 uur. MUSIS SACP.UM: Eurobal. 8 uur. DAGELIJKS Pen toonstellingen: Stedelijk Museum eomerteoKX>n»l<u- llng kunat uit Nleuw-Gulnea. te vens eigen bezit schilderijen Schie dam. het nieuwe station aan oude HJo en voorwerpen uit de ge distilleerd Industrie, tot 31 aus- Dageüjks geopend van 10-5 uur. zondag 11.30-5 utii Gemeentebibliotheek: Lange 13! maand 7-8.30 uur dinsd ü-w -4.30 uur en 7-8.20 uur; woenso- 9.30-430 uur; donderdag uur: vrijdag 9 30-4 30 en 7-830 uur. cat 930-430 uur Lorentzlaan 6 maand 1-430 uun woensd 7-9 uur; vrijdag 1-430 uur zat 9-1230 uur ,a Dr. IVIbauipiein 12S: maandag IJ uur dinsdag 1-430 uur; «oenso- (alleen leugd) 2-4 uur: (alleen volw 7-9 uur; donderde» 930-12 uur; vrijdag 7-9 uur (vol») 7-8 uur (Jeugd), leugdbibllotheek Westmolenstraat dlnsd 330-5 uur: woensdag J uur: vrtldae 330-5 an J-8 uuna» 1-4 uur (me! tot oktobei w-issv tvnhnstammsvhoul l-uDren he l ts u is1 4 (alleen leugd) maand 330-5 Apotheek: Evers. Lange Haven 81.

Het Vrije volk | 1963 | | pagina 2