Schiedam is vreemde Elektrisch brein bedient liefst 52.000 spaarders SCHIEDAMSE BIOSCOPEN Mooie jongen kent geen moeilijkheden in Passage Lichter breekt en zinkt snel Victor Silvester met vakantie hier Lastige taxiklant deelde stevige tikken, grepen en zelfs beet uit Zeeman wou met klap belager voor zijn i Jongens werpen stinkboimnen Politic-actie lieeft succes Opvarenden op tijd veilig i Al Paard loopt op de Burg. v. Haareniaan Kinderen zingen in Zonnehuis Museum weekeinde gratis geopend Rectificatie Reserves van SVV krijgen vuurdoop oefenwedstrijden DUIVENNIEUWS Burgerlijke Stand HET VRIJE VOLK DONDERDAG 22 AUGUSTUS 1963 (Van onze filmredactie) Voor de liefhebbers van groots opgezette spektakelfilms, draait deze week in P a s s a g e, de film De Titanen. Het is een Italiaanse produktie, die zich afspeelt op Kreta, in een niet helemaal duidelijke oudheid. Het vertelt van koning Cadmos, die zich voor een god houdt en daarvoor door Zeus bestraft wordt. Zeus laat één Titaan uit zijn onderwereld los en deze moet zowel Cadmos teisteren als diens dochter Antiope redden. Netjes afgewerkt De film DE KOELBLOEDIGE SHERIFF (z -dagmiddag Monopoie) brengt een wdwestvertoning van het wat betere rjort. Da 3 Stooges De 3 Stooges werpen in KOM VAN KORFBAL: „Schiedam" speelt Preekdraali Twee acteurs van formaat, Spencer Tracy en vooral Frank Sinatra, doen I Kapotte radio (Van een onzer verslaggevers) „Bij de politie in Schiedam sta je niet zo best bekend; ze vinden je een agressieve fi guur. Het is wel mooi je zo te gedragen in een land, waar je gastvrijheid geniet. Schaam je je niet?" „Nee," zei de 2G-jarlge, in Hongarije geboren plaatwerker vanochtend op deze vraag van de Rotterdamse politierechter en al sprak hij volgens zijn eigen verklaring onze taal maar gebrekkig, dat „nee" kwam er krachtig en duidelijk uit. Kwalijke zaak (Van een onzer verslaggevers) De assistent-chef van het waren huis de Hema ontdekte gistermiddag twee jongens die stinkbommen in de zaak wierpen. Hij kon ze op heter daad betrappen en overgeven aan de politie. Het zijn twee Sehiedammer- tjes, een van 13 en van 15 jaar. (Van een onzer verslaggevers) Hen hoofdagent van politie ont dekte in de nacht van woensdag op donderdag een bruin paard dat op de Burg. van Haareniaan liep. De agent heeft het dier overgebracht naar het Slachthuis, waar het tijde lijk is ondergebracht. De eigenaar heeft zich nog niet gemeld. (Van een onzer verslaggevers) Het kinderkoor De Zingende Stam gasten, een afdeling van de Zangver eniging Euphonia. heeft o.l.v. de heer Dick Stam woensdagavond in het Zormehv' j aan de Boerhavelaan een uitvoering gegeven. Er deden 35 kin deren aan mee. Zij zongen een pot pourri van oud-Hollandse kindervers jes. Ook traden er enkele solisten op. (Van een onzer verslaggevers) Dertigduizend Schiedammers sparen niet bij de Spaarbank Anno 1820. Dat betekent dat 52.000 stadgenoten wél op een of andere ma nier een rekening hebben lopen bij dit instituut dat zetelt in het statige herenhuis op de Lange Haven. Al die spaarders willen op 2 januari weten hoevee! rente cr in het vorige jaar is bijgekomen. Elke spaarbank zit met het administratieve probleem „hoe speel ik het kiaar op 2 januari elk boekje dat aangeboden wordt de rente van het vorige jaar bij te schrijven?" Kijk eens," zegt de directeur van het bedrijf, de heer J, D. Holtk&mp, „dat kan maar op één manier, dat kan alleen maar door de mechanisatie in je bedrijf.'' Reden dan ook dat de spaarbank in Schiedam zich een computer heeft aangeschaft. Op het oog een eenvou dige gladde kast met knopjes, maar toch een rekenmachine die het pres teert om dagelijks alle rekeningen by te houden. Met deze machine worden de inlagen en terugbetalin gen dagelijks op de kaarten geboekt. De machine rekent geheel automa tisch de rente en het tegoed uit. Het is namelijk niet zo dat de spaarbank op 1 januari koortsachtig ge at werken om te kijken hoeveel rente elk van die 52.000 inleggers dat voorgaand jaar wel verdiend heeft. Hes_ systeem is anders. Elk jaar wordt uitgerekend hoeveel rente een spaaider zou krijgen als hij in dat jaar niets zou inleggen of laten uit betalen. Gedurende het hele jaar worden dan de afwijkingen van dat bedrag, die dus ontstaan omdat iemand wat geld komt halen of brengen, op speciale kaarten voor de computer genoteerd. Schiedam is een eigenaardige spaar stad. Het spaartegoed van de spaar ders by de Spaarbank Anno 1820 be draagt gemiddeld 800. In steden (Van een onzer verslaggevers) Vannacht heeft de politie in ver schillende stadswijken 18 niet afge sloten fietsen en zeven niet afge sleten brommers opgehaald. Deze zijn gebracht naar het hoofdbureau van politie in de Lange Nieuwstraat. De politie, die deze week al meer onbeheerd staande rijwielen heeft op gehaald, heeft met deze actie beslist succes. Gisteren bij .voorbeeld werd er nog maar één bromfiets gestolen. Zaterdag is het kijkdag op het hoofdbureau van 917 uur. (Van een onzer verslaggevers) Het Stedelijk Museum op de Hoog straat zal dit weekeinde gratis voor het publiek toegankelijk zijn. Het museum is zaterdag geopend van 10 tot 5 uur en zondag van half een tot 5 uur. Te bezichtigen zijn de tentoonstel lingen „Kunst uit Nieuw-Guinea" en „Schiedam, het oude station aan de nieuwe lijn". In de aula van het mu seum. is een deei van het historisch bezit, over de stad opgesteld en in de kelder is een groot aantal voor werpen betreffende de gedistilleerd- industrie opgesteld. In een van de zalen is bovendien een deel van de collectie moderne kunst te bekijken met een vergelijkbaar inwonersaantal is het aantal spaarders meestal klei ner, maar zijn de tegoeden hoger of men heeft het geld op de bank staan. Dat grote aantal spaarders is er veraniwoordeljik voor dal de Scliie- dainsc spaarbank altijd voorop moet gaan in de rij van spaarbanken die aan. hel mechaniseren zijn. Vandaar die computer. De enige computer trouwens, die er in Schiedam be staat. Met deze computer hoopt de spaar bank de ontwikkeling voor te zijn. Het is namelijk zo dat de heer Holt kamp nog een flink aantal nieuwe spaarders verwacht. Vooral het alge meen gepremieerd sparen, een wets ontwerp dat ergens tussen de minis ter en de volksvertegenwoordiging zweeft, dat toch binnen niet al te lange tüd zal worden ingevoerd, zal het aantal spaarders toenemen. Bo vendien moet de spaarbank de top dagen kunnen opvangen. Dat zijn hot eind en het begin van de maand en ook dagen als de wereldspaardag bij voorbeeld. Service De spaarbank aan de Lange Haven verleent tegenwoordig nog een ser vice aan de inieggers. Men kan cr namelijk voor ƒ2 per jaar een kluis- loketje houden voor belangrijke fa miliepapieren. effecten en dergelijke. Zo save als de bank van Engeland, krü.gt men het idee als men die kluis eens bekijkt. 'Alleen niet dynamiet bestaat er een kleine kans', zegt de heert Holtkamp, 'dat men hem open krijgt.' Een pantscrstalen deur van ruim een halve meter dik geeft toegang tot de kluis. Het geheel kan geopend worden met een cijferslot en er zijn maar enkele mensen In het bedrijf die de combinatie weten. Bovendien is de deur voorzien van eon klok. Al leen in kantoortUd kan de deur open en dicht. Wat gebeurt er nu als een brand- apparaat cp de deur wordt gezet om het slot uit te branden? Dan trek ken een aantal koperen strippen in de deur krom en schuiven er gewel dige grendels dicht. 'Alleen met dy namiet'. zegt de heer Holtkamp 'en heus niet met een half pondje. Overigens zijn er nog een aantal van die kluisloketten te huur. De heer II. Wigmans is een van de personeelsleden van het be drijf die «1e computer kan bedie nen. Dagelijks worden alle veran deringen in de spaarrekeningen bijgehouden. Onder de papiervoe der bevindt zich het commando- paneel. Men. kan de machine een ongelooflijke hoeveelheid op drachten geven. Deze machine is nog lang niet aan het eind van zijn mogelijkheden. En als u dacht dat het er van binnen net zo eenvoudig uitzag als van buiten, dat heeft u het beslist mis. De foto toont een van de uitklapbare panelen van de computer. Draadjes, relais, scha kelaars enzovoorts vormen dit elektrische brein. Dc aanvraag van het faillissement van A. Ouwe hand. Stavculssestraat 126 te Rotterdam, Is ingetrokken. De rechtbank zal het vonnis vernietigen. 'DAT DAK AP weer op htm bekende manier roet in het eten. Ze werpen niet alleen met roet, maar ook met taarten. Er gebeuren de vreédste duigen. Paul Winchell zoekt een ma nier om zijn pieegkind aanschouwe lijk onderwijs te geven. Alles gaat mis, omdat de 3 Stooges zich er alsmaar mee bemoeien. Voor wie van slapstic houdt een aanbeve lenswaardig werkje. Vrijdag, zaterdag en zondag in Mo- nopole. De Titaan is een opvallend moet blonde, lenige en krachtige Titaan, die uiteraard na vele woeste han delingen in zjjn opdracht slaagt. En. zoals het bij Italiaanse spektakels past, worden daarbij talloze gekke grapjes gemaakt. Fedro Arrnendariz, die als Titaan optreedt gebruikt zonneschermen als trampolinematras, maakt op de zot ste plaatsen en vreemdste tijden gymnastische oefeningen en gedraagt zich overal prettig vrijmoedig. De grapjes zijn ook doorgedrongen tot dc muziek, want wanneer een neger een brug uit elkaar trekt hoort men het liedje van de Rlver Kwal en bü een vrijheidsopstand klinkt de Maï- seillaise. (Van een onzer verslaggevers) De vijf opvarenden van de Neder landse lichter Seam 1, een aak van bijna 1800 ton hebben zich giste ren op het nippertje in veiligheid kunnen stellen, toen hun schip tij dens het laden van erts in de Waal haven plotseling doormidden brak en in de diepte verdween. wpe.ff. j'. j r'y y*- i?-y De Seam 1 lag te laden uit het Duitse vrachtschip Anita Thyss&n, aan het terrein van Corn. Swart touw op pier 6. Plotseling begin het te werken en direct daarna ging het zinken. De 35-jarige schipper K. Meï- sen, zijn vrouw, de matroos J. H. Brands, diens vrouw en hun ander- halfjarig zoontje moesten ijlings het schip verlaten. Ze konden overstappen op de bin- nenvaarttanker Alcyone, vanwaar ze door een boot van de rivierpolitie werden opgehaald en tijdelijk onder gebracht in Stella Maris. Beide schippcrsgezinnen hebben niets van hun bezittingen kunnen redden. De lichter is waarschijnlijk tussen ruim 8 en 7 gebroken. Hij behoort tot de grootste lichters op de Rijn, (Van onze sportmedewerker) Zaterdagmiddag om 4 uur spelen de SVV-reserves hun eerste wed strijd van het nieuwe seizoen tegen het tweede elftal vèlu Go Ahead uit Deventer. De vorig seizoen gepromo veerde SvV-ers krygen dus nu de vuurdoop. (Van onze sportmedewerker) In afwachting van de start van het. nieuwe seizoen gaat de korfbal club „Schiedam"' zondag met enkele van de twaalftallen oefenwedstrijden spelen tegen Actief. Er zal dan in die wedstrijden meteen gekeken worden naar het beste twaalftal dat het eerste zal gaan vormen. Als het weer mee wil werken kan het dus zondag een gezellige drukte worden op het complex „Sportparkbrug." De wed strijden beginnen om twaalf uur. In tegenstelling tot de gebruike- iyke produkten ln dit genre is een scenario gegeven, dat inhoud heeft en een tijdbeeld vrü redelijk schetst. Het verhaal brengt ons naar het jaar I84t', Californië is na de oorlog tegen Mexico bij de Verenigde Staten gevoegd. Er heerst nog grote wan orde; allerlei bandieten zoeken er hun toevlucht. Een van hen treitert een Mexicaan en schiet hem neer. Hy wordt ge arresteerd door de jonge, koelbloe dige sheriff. Enkele dagen later komt de zaak voor de rechter. Voor hel eerst staat een Amerikaan te recht wegens het doden van een Mexicaan en nu zal moeien blijken of dc Amerikaanse rechtspraak in staat is tot onpartijdigheid. De jury spreekt het schuldig uit tegen de bandiet en dit geeft aan leiding tot veel spannende situaties, omdat de Mexicaanse bevolking zeer geprikkeld is en de bandiet allerlei Amerikanen op zijn hand heeft. De jonge sheriff weet de zaak na tuurlijk netjes af te wikkelen. hun uiterste best enige kwaliteit a geven aan de film „OM 4 rr-ï BREEKT DE HEL LOS" BeltóV hun talent mocht niet baten om éS door Mervyn Leroy gereg'- draak-met-moraal te" redden. De geschiedenis speelt zich af een Zuidzee-eilanö, waar SpencS Tracy doorgaat voor een ccrnS drinkene pater, die op het Dim staat of gelost te worden. Met zijn r®- volger komen drie boeven mee. ondï wie Sinutra. Ze helpen de pakt een zieken nuis met melaatse kinderen te re'pam-en, maar kort voer ze vertrek ken, barst de vulkaan op het eikai uit. Tot zover kan men nog enigermate meeleven met wat zich zoal heeft af. gespeeld; vooral Sinatra geeft Ki> knappe vertolking van de cyniscju maar toch ook wej gevoelige De Schiedamse vereniging De .Vrij heid hield een wedvlucht voor jonge duiven broed 1963 vanuit Orleans, De afstand bedroeg 480 kilometer. Er waren 400 duiven in concours, welke om 8 uur gelost werden. Aankomst eerste duif om 13.40.00 uur. De uit slag is als volgt: 1. M. Putters; 2. mevrouw v. d. Windt: 3. K. Muilwijk; 4. J. Doejaaren; 5. W. van Bueren; 6. A. van Limborg; 7. C. Rlgters; 8. J. Schrumpf; 9. L. Wijnen; 10, 12, 13, 15 W. de Winter; 14. H. Hagen; 19 E. de Potter; 20 W. Poort. Vier kolenmijnen in Asturie die maandag heropend waren, zijn woensdagavond weer van.- overheids wege gesloten omdat de mijnwerkers het werk niet wilden hervatten. Er zouden nu in dit gebied rond 12 000 mijnwerkers in staking of uitgesloten zün. Maar tijdens het langgerekte slot van de film. waarin pater en toe- ven de kinderen tussen lavastroom leidden op weg naar de wachtende boot. wordt zo vaak het geluk, door middel van gebed te hulp gereopm dat de onwaarschijnlijkheden de spanning ver de baas zyn. En dat is toch wel jammer, want er werd filmisch erg veel werk ge maakt van de ontploffende vulkaan en, zoals gezegd, Tracy en Sinatra zwoegen zich tor het bittere einde dood. (Maandag, dinsdag en woens dag in Monopoie. HET KAMP 01» HET BLOED- EILAND wordt donderdag in Mono poie vertoond. Het is een keiharde oorlogsfilm, Jammer alleen dat ras de mogelijkheid om van 't spannende verhaal een goede film te vervaardi- gen geen gebruik gemaakt is. Be zucht naar overdreven sensatie heeft regisseur Val Guest danig parten ge speeld. Op het eiland Blood zyn twee ge vangenenkampen van de Jappen, een vrouwen- en een mannenkamp. Een van de gevangenen heeft een radio- tje geknutseld en daarmee het be richt van de capitulatie van Japan opgevangen. Voor de Japanners wordt dit geheim gehouden omdat de commandant heeft beloofd alie ge vangenen ter dood te brengen als Ja pan zou capituleren. De Japanners weten het nieuws van de capitulatie niet omdat hun ontvanger stelselma tig gesaboteerd wordt. Dan maakt 'n Amerikaanse piloot een noodlanding op het eiland. Tot zover gaat het verhaal wel. Maar daarna alleen maar onwaarschijnlijkheden. Er komt een opstand onder de ge vangenen en onder bombarlstische muziek zien we de uitgehongerde ge vangenen de strijd winnen. Een op offeringsgezinde gevangene, de vroe gere Britse goeverneur van het eiland snelt met een handgranaat de kamer van de kampcommandant binnen en de ontploffing van die granaat geeft het sein voor algemene opstand. Amerikaanse parachutisten dalen op het eiland en ondanks veel verliezen wordt do slag gewonnen." Liefhebbers van filmkunst hebben donderdag overigens niets te zoeken in Monopoie, want het geheet wordt beslist niet zo best gespeeld. Aan de Japanners ergert men zich voorna melijk omdat bet zulke duidelijk ver klede Europeanen z(jn. Geboren: Maurits z.v, W. Hulsman en E. A. Landheer; Christina d.v. A. Moleman en A. van den Bos; Ro bert z.v, G. Kooi) en H. A. Ong- Aban; Erik M. z.v. L. van der Kaag en J. C. Witsel. VANDAAG Bioscopen: MDIJo-OLE: Kluchtig en luchtig, 2 en uur ra.l.i. BA.'-sSAC-i: De Zlgeunereprinses, 2 en £-15 uur (a.!.J. VUIJDAG Bioscopen." MUr.C-TU'MS: Kuin van dat dak fit. 2. 7 en 8.15 uur a.i.). PAöaAliu: ue i'itanen, 2 en 8.15 uur (14 jr.). DAGELIJKS Teutooiisteliuuien: Stedelijk Museum: zomertcntooostel- img kunst uit Nieuv-Gulnea. te vens eiueu bezit schilderijen Schie dam. liet nieuwe station aan de oude iijn en voorwerpen uit de gedistilleerd industrie, tot 31 aus. tiajeiljks geopend van 10-5 uur; Zondag 11.30-5 uur. Geiucv-ueuieliotheek. Lange Haven 131: maand. 7-3,33 uur diusd. 9 30- 4.3Ü utir: donderdag; 9,30-12.30 u; vrijdag 0.30-4.30 en 1-8.30 uur; za terdag 9.3u-4.30 uur. Lor. ni/.ijan e: maand, i-4.30 uur; wocr.sd 7-9 uur; vrijdag 1-4.30 uur zarcraag 9-12.30 uur. Dr. IVjnautplctn 129." maandag 7-9 uur. dinsuag 1-4.30 uur; woensd. (alleen Jeugd) 2-4 uur; woeusd. (alleen volw.l 7-9 uur: donderdag 9.30-12 uur; vrijdag 7-9 uur (VOlwl 7-3 uur (Jeugd). JcugilLHHtoUtcck VVeslmolenstraat 26 dmsd. 3.30-5 uur; woensdag 2-5 uur; vrijdag 3.30-5 en 7-8 uur; za terdag 1-4 uur (mei tot oktober 9-12.30 uur) KohnsLi'mrscliuul FahrenlioitstMs' 4 (alleen icugci) maand. 3.30-5 uur. Apotheek: Rembrandt, Rmhrendt'.r. 5b. 'O'i JG<5" Hij moest bij mr. Heynsius op tiet matje komen, omdat hy tijdens en na een nachtelijke rit in zijn woon plaats twee taxichauffeurs zou heb ben afgetuigd. Maar schuldig voelde DU zich helemaal niet. Want, zo had hy ook al tegenover de politie ver klaard. de eerste klap was niet door hem uitgedeeld. Wel gaf hy toe een chauffeur, die op een noodkreet per mobilofoon zijn collega te hulp was gekomen, in de schouder te hebben gebeten, maai dat zou pas zyn gebeurd nadat de twee mannen hem met vereende krachten hadden neergeslagen. De belde chauffeurs, als getui gen opgeroepen, kwamen met heel andere verhalen voor de dag. Vol gens de eerste, die het vrachtje te vervoeren kreeg, zou de Hongaar al tijdens de rit met schelden en slaan begonnen zyn, zodat hij er de voorkeur aan had gegeven de lastige passagier, die kennelijk nogal wat gedronken had, uit zijn taxi te zetten. Toen ze later in de wagen zaten om ae zaak uit te praten, begon het spektakel opnieuw en daarom had hij via de mobilofoon de garage om versterking gevraagd. By de ver schijning van de hulptroepen was de Hongaar op de tweede chauffeur toegestormd, had hem in een Judo- Nederlands, 'ik wil hoger beroep hebben en dan roep ik de buren als getuigen op.' 'Die had je nu ook al kunnen mee nemen', maakte mr. Heynsius hem duideUjk, 'maar met meneer de of ficier ben ik het niet eens. Ik maak er 14 dagen van wegens mishande ling van twee personen.' Met opge stoken zeilen verliet de Immigrant de zittingszaal. Mr. Heynsius kreeg nog een mis handelingszaak te berechten en die greep genomen en hem vervolgens zo stevig in de schouder gebeten, dat er bloed op diens overhemd ver scheen. „Je kunt het litteken nog op mUn schouder zien," kwam de gebeten chauffeur daarna vertellen, „cn myn rechterhand heeft hij zo gewond, dat ik er mee in de ziektewet terecht kwam." De officier achtte het bulten kijf. dat de Hongaar met slaan begonnen was en wou hun tien dagen gevan genisstraf laten opknappen. 'Dat neem ik niet', zei toen de verdachte in duidelijk verstaanbaar zag er voor de verdachte, een 23-Ja- rige zeeman uit Vught, niet fraai uit. Het was namelijk nog maar dertien dagen geleden, dat hy, ook al we gens misloandellng, in hoger beroep door het Hof in Den Bosch tot een voorwaardelijke gevangenisstraf van zes weken werd veroordeeld en die zullen hem nu wel niet worden kwjjt- gescholden. "Je was weer lelijk boven je thee water', stelde de politierechter vast, 'toen je die porfier een klap ver kocht. Dat komt toch niet te pas?' 'Nee', zei de zeeman schuldbewust, 'maar ik dacht dat hij iny wou slaan en ik wou hem voor wezen.' De portier in kwestie stond met een paar buitenlandse zeelui op het terrein van het havenbedryf Vlaar- dingen-Oost te praten over de prijs van een watertaxi, die hen naar hun schip moest brengen. De man uit Vught, die juist van zijn schip kwam, acht dat hun te veel berekend werd en had zich er mee bemoeid, nogal opgewonden en strijdlustig. "Maar gedreigd heb ik hem hele maal niet, 'getuigde de portier- Tk wou hem alleen even apart nemen en toen gaf hit me zo een gewel dige klap in mijn gezicht, dat mijn gepit in drie stukken brak Een weck gevangenisstraf, eiste de officier. Er was een raadsman gekomen om het voor de Vughtenaar op te nemen. 'Deze man heeft de schijn wel erg te gen', vond hij, 'vooral als men de straflijst bekijkt, die hy in militaire dienst opgelopen heeft- Dat neemt niet weg. dat ik toch niet voor een verloren zaak pleit, want sindsdien heeft hij zich behoorlijk gedragen, behalve natuuriyk die twee onder de invloed van alcohol gepleegde mis handelingen. Maar dat zal nu wel uit zün, want hy gaat trouwen en met zün vrouw op een Rynschlp wonen." Tk had het vast niet met een week af willen doen', oordeelde mr, Heyn sius, 'maar Ik zal er rekening mee houden, dat bij die zes weken van Den Bosch wel zal moeten opknap pen en dat hy de schade aan het ge bit van de portier direct betaald beeft. Daarom houd ik het op die ene week. Het zal van de goedertierenheid van de hoge heren in Den Bosch af hangen of daarmee de kous voor de zeeman af Is. §§s SfSSK (Van onze radio- en TV-rcdactie) Onopgemerkt door de liefhebbers van zijn muziek heeft Victor Silves ter 21 dagen Incognito ln ons land rondgezworven. Via België is hij vanmorgen weer naar zijn geboorte land, Engeland, afgereisd. Elf dagen later dan hy van plan was. "Ik wou hier tien dagen met va kante blijven.' vertelde ons gister middag de leider van de 'Siive- Strings' en zijn even beroemde Ball room Orchestra in Bussiun- 'Maai- -mijn vrouw werd ziek ei moest in een ziekenhuis worden op genomen. Gelukkig komt ze er van daag alweer uit. Het bleek niet zo •mstia.' Victor Silvester, vorig jaar nog ln Scheveningen op het Grand Gala du Disque. logeerde bij fabrikantenfa milie Huyer in Bussum, die hij van voor de oorlog kent. Hij leerde me vrouw Huyer als danseres kennen. "We zijn seeds bevriend gebleven en ik ben van Holland gaan houden. Twaalf jaar geleden bracht Ik mijn vakantfe door in Noordwijk,..we zijn al eens in Loosdrecht geweest en voltend jaar komen we beslist terug naar Hulden, naar de -lanta bunga low, van de familie Huyer. V hebt een prachtig land. Nu ga ik weer naar Londen terug voor Tv-shows en mu ziekopnamen,' zei hy. 'De kans is groot dat ik volgend jaar weer met mijn orkest naar Nederland kom.' f4

Het Vrije volk | 1963 | | pagina 2