'Ze breken mijn tuin af' Zaandamse raad beslist vanavond opnieuw ovei Miletics beeld 4Ouders van emigranten 'gaan goedkoop naar hun kinderen Weer lange lijst van verkeersdoden In één jaar 'n miljoen verkeersovertredingen Algenib midscheeps geheel uitgebrand Zeeslepers redden booreiland-op-drift Jacht in Vlissingen ligt al een jaar lang onbeheerd in haven Vier Nederlanders gered in Dolomieten Vijfhonderdste lid bezocht dochter Spoorbrug bij Tiel verrold w«srrvi asan-aj. ss Eerste proeven 'weekend-straf' raui Robeson ziek achter het gordijn Rembrandt in België ontdekt Zo groot mogelijke loonsverhoging Mevr. Ploeg-PIoeg officier orde O.-N. Burgemeester Zeist weer „geketend' H33T VRIJE VOLK MAANDAG 26 AUGUSTUS 1963 - PAGINA 3 (Van een onzer verslaggevers) De gemeenteraad van Zaandam zal vanavond waarschijn lijk een beslissing nemen in een kwestie die de gemoederen lange tijd in beroering heeft gehouden, namelijk de vraag of de gemeente Zaandam het beeld 'De Houtwerker' van Slavomlr Miletic moet aanvaarden of niet. Bedrijfsgroep Spoorwegent Prachtig land De heer en mevrouw Vioedgrave hadden nog nooit gevlogen. Zater dagmiddag op Schiphol zeiden ze: 'We willen het graag nog eens over doen.' Canada vonden ze een prach tig land. Ze hadden er veel gezien. Later vertelde mevr. J. R. Kap- tein-Estarippa uit Rotterdam, dat men dit jaar twee chartervluchten naar Vancouver had kunnen ma ken. Wel uitvoerbaar Naar Zuidslavië (Van een onzer verslaggevers) Een felle brand in de hutten en de opslagruimte midscheeps heeft kapitein H. Jansen gisteren gedwongen zijn vaart van Antwerpen naar Bremen in Delfzijl te onderbreken. Met brandend middenschip bracht hij de Algenib van Nievelt en Goudriaan, geassisteerd door twee sleepboten, gistermiddag om viif uur de Groningse haven binnen. radio ivi gids Explosiegevaar -*» (Van een onzer verslaggevers) Care! Uriels, die me* z$n Waterloo-plannen in Nijmegen al zo vee* tegen slag heeft gehad, had weer een reden om met een boos gebaar de telefoon te grepen en te roepen 'Ze breken mftn tuin af!' Zaterdagavond was In het Goffert-stadion te Nijmegen een repetitie ge weest van het massaspel *Voor en na Waterloo een Europees tuinfeest' dat woensdag in première gaat. De grasmat van het stadion was volgezet met een podium en andere attributen voor het spel, zoals lichtbogen en planten. Nauwelijks echter was het tuinfeest ten einde, of een ploeg ge meentearbeiders rukte het stadion binnen om alles af te breken en achter de doelpalen neer te zetten. Card Brlels had niet geloofd dat het zou gebeuren; dat zijn tuin zou moeten wyken voor de voetbalwedstrijd NEC—AGOVV, maar hy moest zijn ogen wel geloven. NEC zelf had de wedstrijd wel willen uitstellen, maar de KNVB was onverbiddelijk. De wedstrijd moest doorgaan. Maar het tuinfeest gaat ook door; die troost konden degenen die door Carel Briels werden opgebeld, hem geven. Waterloo* wordt weer net zo opgebouwd op de natte grasmat van de Goffert. Een kleine twee maanden geienen werd besloten het beeld niet te aan vaarden. Een commissie, waarvan ad vies en samenstelling: niet openbaar werden gemaakt, leidde B. en W. tot bet standpunt, dat het beeld op artis tieke en technische gronden niet aanvaard moest worden. Miletic en vele Zaanse vrienden van hem namen dit niet. Het gips model zou In ieder geval onthuld worden. Deze onthulling werd echter een fiasco: het gipsmodel viel in brokken uiteen. Miletic heeft daarna zijn Houtwer- onnieuw in elkaar gezet. Het nieuwe beeld, dat enxeie wesen ge leden gereed kwam. verschilde aan zienlijk van het oude. Bovendien bleet dit gipsmodel ook in de regen en storm van de afgelopen week onge schonden staan, op enkele kleine schrammen na, die waarschijnlijk door baldadige jeugd veroorzaakt zijn. De fractievoorzitter van de PSP in de Zaandamse gemeenteraad vroeg daarop een interpellatie over deze kwestie aan in de raadsvergadering van hedenavond. In zijn vragen, die hij tevoren openbaar maakte, sugge reert hij B. en W. het beeld nu wel te aanvaarden. (Van een onzer verslaggevers) Vier Nederlandse bergbeklimmers, die samen met een gids de berg Vez- zana in de Italiaanse Dolomieten, ten zuidoosten van Bolzano hadden be klommen en in moeilijkheden waren geraakt in een buitengewoon gevaar lijke pas, zijn zondag door reddings ploegen in veiligheid gebracht. Hoewel ernstig gewond aan de schouder wist de gids zaterdag een berghut te bereiken, waar hij alarm sloeg. Reddingsploegen trokken er onmid dellijk op uit om de vier mannen te gaan zoeken, die ze enkele uren later ".ui. h«n(w-ien wisten te brengen. (Van een onzer verslaggevers) Het centraal bestuur van de Be drijfsgroep Spoorwegen van de Ned. Bond van Vervoerpersoneel streeft bij de komende herziening van het Reglement Dienstvoorwaarden naar een zo groot mogelijke loonsverhoging. Op het programma staan onder meer ook een verhoging van de vakantiebijslag van. vier tot zes Der cent, de volledige erkenning en door voering van de vijfdaagse werkweek en het instellen van een extra ver lofdag, die kan worden opgenomen op Goede Vrijdag. Eén Mei of 15 AUgUstÜS. De nationale loonpolitiek eist, dat de geldigheidsduur van het nieuwe RDV, dat op 1 januari moet ingaan, niet langer is dan één Jaar. Het programma van het centraal bestuur van de Bedrijfsgroep is in zijn geheel afgedrukt in het vakblad Steeds Voorwaarts en zal vóór 24 september in de afdelingen met de leden worden behandeld. De besprekingen in de RVD-com- missie zullen omstreeks oktober een aanvang nemen. (Van een onzer verslaggevers) Met de zevende chartervlucht die de KLM voor de Vereniging 'Ouders van emigranten' heeft uitgevoerd, is zaterdagmiddag mevrouw Vioedgrave uit Oldenzaal teruggekeerd, die als 5(H)e lid van de vereniging een bezoek bracht aan geëmigreerde kinderen. Samen met haar man een gepen sioneerd FTT-ambtenaar heeft ze acht weken doorgebracht bij Laar dochter, die vijf jaar geleden naar Canada emigreerde. 'Het was wet even vreemd plotseling in plaats van voor twee, voor zes mensen te staan,' zei mevrouw Vioedgrave. Haar doch ter is in canada moeder van twee tweelingen geworden. (Van onze parlementsredactie) De proef met het uitzitten van korte vrijheidsstraffen gedurende het weekeinde zal waarschijnlijk in het arrondissement Den Haag worden genomen. Justitie is ah bezig met de voorbereidende maatregelen. In België is men er enige tijd ge leden ook al toe overgegaan op zater dag en zondag korte gevangenisstraf fen te laten uitzitten. Do 55-jarige J. Tri nits uit Hengelo Is zondagmiddag op slag gedood en zijn echtgenote levensgevaarlijk ge wond bij een verkeersongeluk waar bij nog zeven andere inzittenden van twee botsende auto's lichtere verwon dingen opliepen. Tijdens een inhaalmanoeuvre rem de zijn 26-jarige zoon die aan het stuur zat, op de rijksweg tussen Hen gelo en Almelo af toen een tegen ligger naderde, bestuurd door de 37- jarige B. v. d. Veen uit Emmercom- pascuum. Beide wagens botsten fron taal. De 23-jarige J. H. Wolders uit Albergen is op de weg tussen zijn woonplaats en Bome tegen een boom gevlogen en kort daarna in het zie kenhuis overleden. Bij het oversteken van de rijksweg Tilburg—Den Bosch bij Quatre Bras is de 67-jarige mevrouw Toemen— Van der Zande uit Oisterwfjk zon dagmiddag door een auto overreden en gedood. Op de weg tussen Zutphen en zaterdagavond de 70-jarige H. Gem- mink door een auto overreden en ge dood. Het ongeluk gebeurde voor de woning van zijn zoon, waar hü op be zoek was geweest. C In het ziekenhuis te Naarden is gisteren de elfjarige jongen C. v. d. Eyk overleden. De jongen was de dag tevoren door een auto overreden. Op de rijksweg Nijmegen—Venlo onder Heijen in de gemeente Bergen (L.) is een elfjarig Duits meisje uit Krefeld rijdend op de fiets door een auto overreden en gedood. Zij was met een broertje en een grootmoeder met vakantie in Heijen, waar baar ouders een bungalow bezitten, De 16-jarige N. Rossen uit Wychen is zaterdagavond met zijn brommer geslipt en met het hoofd op het wegdek terechtgekomen. Hij was vrijwel onmiddellijk dood. De 57-jarige manufacturier H. Leeuw uit St. Jansklooster is zondag middag overleden nadat hij zaterdag op een voorrangsweg met zijn auto in botsing was gekomen met een pas serende wagen. De 63-jarige heer D. de Lange uit Woubrugge. die op 29 juli een ver keersongeval had met zijn bromfiets in de kom van het dorp en waarby hij een schedelbasisfractuur kreeg, is zaterdagavond aan de gevolgen van ;het ongeluk in het academisch zie- .kenhuis in Leiden overleden. De zesjarige Gerard van Gastei uit Hilversum is zondagmorgen om het leven gekomen toen de auto van zijn vader bij Noordeioos tegen een lichtmast botste. Zijn achtjarige broertje werd ernstig, zijn vierjarig zusje licht gewond. De 37-jarige tandarts Van Gastel liep een shock op. Het ongeluk werd veroorzaakt doordat een landbouw trekker de (voorrangs)weg opreed. De kleine personenwagen van de heer Van Gastel schuurde langs de voorkant van de tractor. De bestuur der trachtte zijn wagen weer op het goede pad te krijgen. Waarschijnlijk is de auto toen gaan slippen, waarbij eerst een betonnen paaltje werd ge raakt. Vervolgens kwam de wagen tot stil stand tegen een lichtmast. De ach terzijde werd totaal vernield, terwijl de paal in de auto drong. In Leeuwarden )s zondagmiddag de 56-jarige winkelier J. Doetjes overleden. De heer Doetjes die op een bromfiets reed, kwam op het kruispunt BleeklaanGroninger straatweg te vallen doordat een hond, die de weg overstak, onder zijn voorwiel terecht kwam. De heer Doetjes sioeg met het hoofd tegen het wegdek, hij werd per ambulance naar het Diaconessenhuis vervoerd, waar hij later op de dag overleed. 'We zijn direct gaan sparen toen mijn dochter naar Vancouver ging,' zei meneer Vioedgrave. 'De reizen wa ren toen ontzettend duur. Mijn schoonzoon maakte me toen attent oo de vereniging "Ouders van emi granten'. Daardoor konden we nu veel goedkoper naar Canada.' De emigrantenvereniging 'Je Main- tiendrai* in Canada had contact ge zocht. Uit dit contact werd de moge lijkheid geboren om een chartervlieg- tuig zowel voor de heen- als de te rugreis volledig te bezetten. In janua ri werd bekendheid gegeven aan deze mogelijkheid. Drie weken later had men al twee DC 7c's vol. DeZfe twee chartervluchten op Vancouver zijn thans uitgevoerd. Het was voor het eerst, dat KLM- vhegtuigen in deze Canadese plaats landden. De Nederlandse consul en de burgemeester van Vancouver wa ren dan ook ter verwelkoming aan wezig. Een vlucht naar Vancouver die voorjaar 1964 zal worden uitgevoerd, is alweer,volgeboekt. Ook een charter naar New York voor de emigranten- ouders, die volgend voorjaar gevlogen zal worden, is al vol. De vereniging is thans bezig een machine voor Los Anaeles vol te krlizen. Aan het einde van het interna tionale folklorefestival, dat in de af gelopen week in de Tunesische plaats Mon astir is gehouden, is de eerste prijs toegekend aan Zuidslavië. DEN haag (ANP) Van elke dui zend Nederlanders zijn In 1961 89 schuldig verklaard aan een verkeers overtreding, in welk getal dan ook zij zijn begrepen die een transactie hebben aangegaan (zodat de zaak niet voor de rechter is gekomen), In I960 was dit getal nog 86. Het totale aantal schuldigverklarin gen of transacties voor verkeersover tredingen beliep in 1961 meer dan een miljoen, namelijk 1,032.000. Aldus blijkt uit een publikatie van het Cen traal Bureau voor de Statistiek 'Toe passing der Wegenverkeerswet 1961' dergelijk vonnis kwam 1597 maal voor. Het aantal vonnissen wegens rij den onder de invloed van alcohol was meer dan de helft van het to taal, namelijk 5248. De stijging is hier echter niet zo spectaculair, namelijk 1,4 percent. Voor joy-ri- ding werden 1494 vonnissen gewe zen, dat is een daling van 1,2 per cent Aan de wegens het rijden onder invloed veroordeelde bestuurders van motorrijtuigen werd bij zeventig per cent der vonnissen o- (Van een onzer verslaggevers) De spoorbrug over het Amsterdam- Rijnkanaal in Tiel is in de nacht van zaterdag op zondag voor een jaar verrold naar vier meter verder ge bouwde pijlers. De 250 meter lange, 530 ton zware spoorbrug over de Prins Bemhard- sluis moest verplaatst worden om de bouw van een tweede sluis voor de doorvaart mogelijk te maken Vol gend Jaar verhuist de spoorbrug weer naar zijn oude plaats. Dan moet ook de naast de spoorbrug liggende ge wone brug twintig meter worden ver rold, en komt er een nieuwe dubbel- banige brug in rijksweg 15 In alle stilte heeft het college SLAWOMIR MILETIC vol goede moed LONDEN, BERLIJN (AP, Reuter). De 65-jarige Amerikaanse negerzan ger Paul Kobeson en zijn echtgenote zijn gisteren uit Londen naar Oost- Duitsland vertrokken, waar de zan ger, die sinds '61 in Londen werd ver pleegd, een rustkuur zal ondergaan. De Sunday Telegraph meldde gis teren, dat Robeson tegen zijn zin achter het ijzeren gordijn zou worden gebracht. Robeson zou met het com munisme gebroken hebben sinds hy weet dat er ook in communistische landen aan rassen-discriminatie wordt gedaan. Zijn vrienden hebben dit ontkend, maar nog nooit hebben journalisten de gelegenheid gehad om deze kwestie met de zanger te bespreken. In Berlijn hebben verslag gevers nog geprobeerd Robeson te spreken, maar hij werd vanuit het vliegtuig onmiddellijk in een auto gezet, die hem vervoerde naar een onbekende bestemming. Bij een busongeluk in Columbia zijn zaterdag vijftien landarbeiders om het leven gekomen en tien ande ren gewond. Tijdens een afdaling be gaven de remmen het waarop de autobus, waarin 56 mensen zaten, vanaf een brug in zee stortte. daarop advies ingewonnen. Vanavond zullen deze adviezen, een technische en een artistieke beoordeling, waar- schnlijk in de raadsvergadering open baar worden gemaakt. Het beeld zou technisch nu wel uit voerbaar zijn, althans in brons. Voor de artistieke beoordeling kwamen vrijdagmorgen de heren K. E. Schuur man. esthetisch adviseur van PTT, D. Schwagerman, onderdirecteur van het Frans Hals Museum, en drs. H. L, Swart, directeur van de Neder landse Kunst Stichting, naar Zaan dam. Lange tijd hebben zij in aan wezigheid van Miletic het beeld be keken. Ook hun adviezen komen waarschijnlijk vanavond ter tafel. Miletic is vol goede moed en meent dat Zaandam zijn beeld nu wel zal aanvaarden. Daarna hoopt hij met zyn Nederlandse vrouw naar zijn ge boorteland Zuidslavië terug te keren. Zijn vrouw heeft hun dochtertje reeds daar heen gebracht, maar is gisteren teruggekeerd, om de raadsvergade ring van hedenavond by te wonen. Pas om kwart voor negen gister avond kon de brandweer van Delf zijl, die na het afmeren aan boord was gekomen, melden dat de brand bedwongen was. Het vuur, dat gis termorgen om kwart over elf de Al genib ter hoogte van Ameland was NIEUW LECSEN (ANP) Een bouw kundig opzichter-tekenaar uit Har- denberg, de 32-jarige J. C., heeft be kend brand te hebben gesticht In een schuur van de veehandelaar W. Ste- german te Nleuw-Leusen. De schuur waarin twee ton hooi was opgesla gen ging In de nacht van donderdag op vrijdag in vlammen op. J. C., de voormalige verloofde van een doch ter van de heer Stegerman, werd vrij dag aangehouden. Zal de Zaandamse raad de Houtwexker ditmaal wel accepteren? gevangenisstraf .(„„J,,mensen in Ne- °PSelf:ed- M percent van de geval- 3 S fn ln iS ia^^ nok ver- len was deze gevangenisstraf onvoor- h,sh iajlr fil °°K ver waardelijk. Voor bromfietsers was het percentage vonnissen met gevan genisstraf 26 en voor wielrijder !V Bij verkeersmisdrijven werd 1 maal de bijkomende straf van zegging van de rijbevoegdheid uit gesproken, bij verkeersovertredingen 1711 maai. derland zijn in het jaar '61 ook ver oordeeld wegens een verkeersmis- dr ij fnamelijk 9162. Dit is een stij ging ten opzichte van 1960 met vijf percent. De grootste toeneming ver- "onen de vonnissen wegens doorrij den na een ongeluk, namelijk een stijging met negentien percent. Een (VERVOLG VAN VOORPAGINA) De 750 pk sterke Serviceman pro beerde de vluchteling te achterhalen. Kapitein Arie van der Wiele vertrok met de Simson en kapitein Guus Pe- risutti met de Nestor naar de zee uit IJmuiden om de Brit eventueel bij stand te verlenen. Op die bijstand werd echter geen prys gesteld. De Simson en de Nestor bleven echter in de buurt. Zij zagen de Brit martelen met het eiland waarop geen runners zaten om een overge schoten Hjn in te halen. De toestand werd steeds krltieker. Zaterdagavond vilt minuten voor half elf was het booreiland nog negen en een halve tnyi van de kust verwijderd. Op het radarscherm zagen de kapiteins van de Simson en de Nestor 's nachts omstreeks half twee, dat die afstand tot drie en een halve myi was ge slonken. Het weer was bovendien slechter geworden. Een stranding van het booreiland ter hoogte van De Koog op Texel was nauwelijks meer te vermijden. Toen besloot kapitein Van der Wiele om in te grijpen. Het ging er nu om een vaartuig voor een stranding te behoeden. In het licht van schijnwerpers manoeuvreerde hij de Simson heel dicht by het op drift geslagen eiland. Op een af stand van slechts een myi ten wes ten van De Koog werd ten slotte een verbinding tot stand gebracht, omstreek* kwart voor drie. Op veilige afstand werd het ber gingswerk van de Simson door de bemanning van de Serviceman ge volgd. Daarna ,kwam de Nestor In actie. Even voor half 6 In de ochtend had ook de Nestor op het eiland vastgemaakt. Samen trokken de twee sleepboten het enorme gevaarte voor zichtig in veilig vaarwater. De Simson en Nestor waren van morgen om 7 uur met het booreiland gevorderd tot 5 myi ten noordwesten van IJmuiden. De loodsdiensten wa re ntoen nog steeds gestaakt. De sleepboten zouden trachten b(j stil water het booreiland in IJmuiden binnen te slepen. Als derde zeesleper is de Stentor uit IJmuiden naar zee gegaan om by het binnenlopen te assisteren. De Hubinsel-4 zal na binnenkomst te IJmuiden via de Noordersluis naar het binnenspuikanaal worden ge sleept om daar aan de Britse sleep boot Serviceman te worden overge dragen. De reddingboot Neeltje Jaco bs uit IJmuiden zou by het binnen lopen van de sleep bijstand verlenen. De Serviceman had het oUeboor- elland by Einden opgehaald. Het is eigendom van een Duitse firma, die het aan een Engels bedrijf heeft ver huurd voor boringen op de Engelse zuidkust. In IJmuiden zal bureau Wysmuller maandag na het tekenen van het bergingscontract het eiland weer aan de Serviceman overdragen. (Van een onzer verslaggevers) Het oud Tweede-Kamerlid (1951- 1959) voor de PvdA mevrouw A. C. Ploeg-PIoeg is sinds zaterdag officier in de Orde van Oranje-Nassau. Utrechts burgemeester, mr. C. J. A. de Ranitz heeft haar in het afgelo pen weekeinde tydens een by'een- kornst op het stadhuis de versierse len, behorende by deze onderschei ding opgespeld. Mevrouw Ploeg-PIoeg heeft byzonder veel werk verzet op het gebied van de kinderbescher ming. zy verwierf vooral iandeiyke bekendheid door haar radiotoespra ken over huwelijks- en opvoedings problemen. nasprongen, naa toen net geneie in terieur midscheeps aan stuurboord verteerd. De brand is vermoedelijk tussen de linnenkamer en de provisiekamer ontstaan. De Algenib had o.a. een lading gasflessen aan boord. Een bij zonder gevaarlijke situatie dus, voor- al omdat de vuurhaard met te berei- ken was. Bemanningsleden moesten hun verblijven uitvluchten. Luchtko kers naar het middenschip werden met zeildoeken afgesloten om zo wei nig mogelijk zuurstof bij het vuur te brengen. De bemanning begon met het bluswerk. Het gevaar van explosies der gas flessen deed kapitein Jansen om hulp van de wal verzoeken. Twee sleep boten van Waterborg uit Delfzijl, uit gerust met blusinstallaties voeren uit en brachten later slangen over op de Algenib. Kapitein Jansen, die Bremen als bestemming had, veranderde koers en ging de Eems op. In de haven van Delfzijl vond hij de brandweer ge reed staan die onmiddellijk de gas flessen aan boord begon af te koelen en onder water te zetten. De bemanningsleden zijn in hotels in Delfzijl ondergebracht. Kun hut ten aan boord bestaan niet meer. 15} ZEIST (ANP) Dank zdj zyn ambtgenoot in Beverwyk behoeft de burgemeester van Zeist, mr. A. P. Korthals Altes, vanavond de raads vergadering niet te presideren zonder het teken van zijn waardigheid, zijn ambtsketen, die in de nacht van vry- dag op zaterdag by een Inbraak is ontvreemd. De heer J. G. S. Bruins- ma, burgemeester van Beverwyk, heeft mr. Korthals Altes een oude ambtsketen in bruikleen aangeboden tot zijn eigen ambtsketen terecht is dan wel door een nieuw exemplaar is vervangen. Ook een dame in Zeist heeft de burgemeester nog een oude ambts keten aangeboden. BRUGGE (Reuter) In een villa in de Belgische badplaats Knocke-le- Zoute is een schildery van Rem brandt, dat Christus en de overspe lige vrouw voorstelt, aangetroffen. Het schildery hing reeds vele jaren in de villa van een Brusselse nota ris. Onlangs poogde hy het in de loop der eeuwen veel donkerder ge worden schildery voor achthonderd dollar te verkopen, doch hy slaagde er niet in een koper te vinden De notaris bracht het schilderij daarop naar een schilderijenrestaurateur, die by het schoonmaken ervan Rem- brandts handtekening en de datum 1647 ontdekte. Het schildery is thans voorlopig in het kunstmuseum van Brugge ondergebracht. Franse jacht Santa Maria, een vijf- meneer Ronsin verdween én tot do tien ea een halve meter lang zeil- beden niet terugkeerde, schip, nodig had in de VUsslngse het Franse consulaat werd de jachthaven zijn Inmiddels uitgegroeid "eer Ronsin opgespoord, die in An- tnt Hitna een iaar en in al die tijd iconen, omdat de heer Conot heeft noch de eigenaar noch de senip- per van de kapitale tweemaster aich laten zien of lets van zich laten ho ren. Interpol, die het bestuur van de jachthaven trachtte in te schakelen, vond het geval te onbelangrijk. Zelfs al werd toen het magische woord OAS genoemd. Het jacht werd gebracht door een tekere meneer Ronsin, die verklaarde dat de eigenaar Conote heette en in Antwerpen zou wonen. Men zou trachten een beipanpjpg mr. in Antwerpen onvindbaar bleek. Er werden aangetekende brieven verzon den, doch desondanks werd taal nods teken vernomen. Wellicht dat binnenkort licht komt de?e schijnbaar mysterieuze zaak. Een der leden van de jachtclub VH»i stagen gaat een tocht maken naar de Middellandse Zee en zal daarbij de Franse plaats Angers aandoen om een persoonlijk contact met de heer. Ronsin te bewerkstelligen. Tot zolang moet de Santa Maria nog in de Vlissingse jachthaven blii- broken. bet niet wordeö openge-

Het Vrije volk | 1963 | | pagina 1